Cultuureducatie krijgt vervolg klIGEN Amerikaanse knuffel te logeren FAMILIE BERICHTEN Flexibele trappen en veilige douches op Veerse stranden t Gewonde bij ongeval Goes Scholen enthousiast over project in Oosterschelderegio Informatiestop over illegaal autobedrijf "Je kind zal het maar hebben!" Gee,daaom9U' Giro 860 www.pzc.nl/kiosk FLEXI leisure' door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Vee- re krijgt voor het verbeteren van de Veerse stranden ongeveer 455.000 euro van een Europees subsidieprogramma. Met dit geld krijgen de Veerse duinen 'flexibele trappen' en worden de douches bij de stranden le- gionella-vrij gemaakt. De gemeente Veere en de Stich ting Strandexploitatie Walche ren willen zowel de toeganke lijkheid van de stranden als de voorzieningen op de stranden verbeteren. Ook de strandvei- ligheid en het toezicht op het duingebied moeten worden ver groot. Verder heeft de gemeente het plan opgepakt milieumaat regelen door te voeren. Dat pro ject kost in totaal ongeveer 1.345.000 euro. De gemeente had een subsidieverzoek inge diend in de hoop dat Europa de helft van de kosten zou betalen. Een gedeelte van dat plan is af gewezen voor subsidie. Toch is 'Brussel' goed voor zo'n 455.000 euro. Welke onderdelen precies zijn afgevallen, kon wethouder M. te Roller gisteren nog niet zeggen. „Ik heb de toelichting op de subsidietoekenning nog niet kunnen inzien." Een bijzonder aspect uit het project is dat de belangrijkste duinovergangen trappen krij- GOES - Een zeventienjarige Ar- nemuidse is gistermiddag met rug- en hoofdletsel naar het zie kenhuis gebracht, nadat ze ge schept was door een auto. Het ongeval gebeurde rond half zes op de Fruitlaan in Goes. De vrouw stond op het midden van de voetgangersoversteekplaats te wachten voor het naderende verkeer. Een 22-jarige automo bilist uit Goes zag haar over het hoofd en schepte haar. De Arne- muidse belandde via de motor kap tegen de voorruit. gen die verhoogd of ingeb- kunnen worden. „Duinen zijn dynamisch",^ Te Roller toe. „De ene keerzij trap helemaal onder het zandfj de andere keer zit er ineens e« flink gat door duinafslag. Tel" kens de trappen aanpassen kost veel geld. Met die flexibeletrat pen kunnen we daar straW makkelijker op inspringen." Verder willen de gemeente ent Stichting Strandexploitat* Walcheren ervoor zorgen date? douches op de stranden zo aar gepast worden dat de legionel- la-bacterie zich niet meer kaï verspreiden. Daarmee kan Vee. re in Europa gezien worden als voorloper op dit gebied. Voorschieten Te Roller is blij met de subsidi-. toezegging, maar wil nog niet v hard juichen. „Het blijft een toezegging. E: komen zo ontzettend veel regel- tjes en voorwaarden bij een Eu ropese subsidieregeling k dat ik nu zoiets heb van: zien dan geloven. We moetenhg bedrag zelf voorschieten. Ni drie jaar, als de werkzaamhe den zijn afgerond, kunnen wee aanspraak op maken." Onze kerheid of niet, de gemeente es de stichting beginnen in februa ri met de werkzaamheden. Naast Veere is ook de gemeente Oostburg in aanmerking geko men voor de zelfde subsidiere geling. Eigen karakter Oostburg wil van het geld-on geveer één miljoen euro - een ei gen karakter geven aan schillende badplaatsen. Het waterschap Zeeuwse Eilan den kreeg 160.000 euro voorde aanleg van een parkeerplaats voor driehonderd auto's nabij kasteel Westhove in Oostkapel- le. Op die manier wordt gepro beerd het gemotoriseerd verkeer in het beschermd na tuurgebied De Manteling terug te dringen met negentig pro cent. De provincie heeft onge veer 22.000 euro toegezegd ge kregen voor een onderzoeknaar de versterking van de Walcbetse duinen landinwaarts. dinsdag 17 december 2002 door Rolf Bosboom GOES - Het project cultuuredu catie in de Oosterschelderegio krijgt een vervolg. Bij de betrok ken gemeenten ligt nu een voor stel op tafel om daarvoor geld beschikbaar te stellen. De verwachting is dat zij dat ook doen. Het project is in 2000 opgezet om op een goede en structurele manier invulling te geven aan kunst- en cultuureducatie, een verplicht onderdeel van het les programma in het basis- en voortgezet onderwijs. Het Sa menwerkingsverband Wel zijnszorg heeft daarvoor het initiatief genomen in de Ooster schelderegio. In augustus 2000 zijn scholen in de gemeenten Borsele, Kapelle en Noord-Beveland ermee be gonnen. Goes, Reimerswaal en Schouwen-Duiveland hebben zich begin 2001 aangesloten. Het Centrum voor de Kunsten, onderdeel van ROC Zeeland, coördineert de diverse activitei- KAPELLEBRUG - Het onder zoek naar het illegale autobe drijf op het bedrijfsterrein achter supermarkt Amax in Ka- pellebrug is nog in volle gang. Justitie vertelt nog niets over de vorderingen. „De officier van justitie brengt nu niets naar buiten om het on derzoek niet te frustreren. Ik snap dat het allemaal geheim zinnig is en dat die geheimzin nigheid vragen oproept, maar we kunnen pas antwoorden ge ven als het mag en als het kan. Dat hangt van het onderzoek af", zegt woordvoerster E. Boot. De politie deed zaterdag een in val bij het illegale autobedrijf in Kapellebrug. De Belgische eigenaar is nog niet aangehouden. ten, zoals schoolvoorstellingen, het uitnodigen van een schrijver in de klas, bezoek aan atelier of kunstuitleen en buitenschoolse activiteiten zoals het Jeugdthe aterhuis. De ervaringen zijn overwegend positief. De scholen tonen zich enthousiast en de samenwer king tussen de diverse betrok ken instellingen verloopt goed en leidt soms weer tot verrassende nieuwe initiatie ven. In augustus volgend jaar loopt het project echter af. De betrok ken partijen zouden echter graag zien dat cultuureducatie in deze vorm wordt voortgezet. Dat betekent dat ook financieel een en ander geregeld moet wor den, aangezien het project nu draait met extra geld bovenop de gebruikelijke bijdragen van scholen en gemeenten. Schoolvoorstellingen Het is de bedoeling om vanaf de zomer de coördinerende rol van het Centrum voor de Kunsten voort te zetten maar wel iets te verminderen. Dat is ook moge lijk, aangezien het dan nog vooral gaat om het onderhou den en uitbouwen van de opgezette activiteiten. Verder moet er geld komen voor het regelen van en het bemiddelen bij schoolvoorstellingen (onge veer 160 per jaar), een taak die wordt uitbesteed aan podium 't Beest. Daarnaast wordt van de betrok ken gemeenten verwacht dat zij een deel van de exploitatie van het Jeugdtheaterhuis voor hun rekening nemen. Het gaat om kosten die nu nog worden betaald door de provincie. Ook moet er geld komen vöor gastdocenten en voor materia len. De totale kosten zijn berekend op ruim 210.000 euro per jaar. De bestaande budgetten van de scholen en de gemeenten om vatten 142.000 euro. Het is nu aan de gemeenten om het gat van ruim 68.000 euro te dichten. Zij praten daarover morgen ge zamenlijk in het algemeen be stuur van het Samenwerkings verband Welzijnszorg. door Inqrid Huibers WISSENKERKE - Miranda (10) uit groep 7/8 van basis school De Vliete in Wissenkerke is dik tevreden met knuffelhond Guardy die ze net van de mees ter heeft gekregen. Ze mag hem de komende zes maanden ver zorgen. Daarna keert Guardy terug naar zijn baasje David in het Amerikaanse plaatsje Tracy. De lievelingsdolfijn van Miran da wordt op zijn beurt de ko mende maanden aan de goede zorgen van David toever trouwd. Doordat iedere knuffel een dagboek bij zich draagt, krijgen de uitverkoren leerlin gen een goed idee van eikaars le vens. In het dagboek moeten de kinderen de komende zes maan den precies bijhouden wat zij en hun knuffels zoal beleven. Het logboek van Guardy is voorzien van een foto van David met Guardy en een foto van zijn schoolklas. Verder beschrijft David zijn huis als klein maar knus en vertelt hij dat zijn slaapkamer altijd een rotzooi is, omdat zijn broertje met wie hij het vertrek en een stapelbed deelt, nooit iets opruimt. Meteen na de kerstvakantie gaan de knuffels uit Wissenker ke aan hun avontuur beginnen. Dat wordt voor Miranda nog even zweten op een in leesbaar Engels gestelde introductie van haar dolfijn en haar Wissen- kerkse leventje. David kan ondertussen bijna niet wachten op nadere bijzon derheden. 'I am looking forward to meeting your stuffed animal', schrijft hij. En dan: 'What does he like tot eat?' Leerlingen uit groep 7/8 van basisschool De Vliete met hun zojuist ontvangen knuffels. foto Dirk-Jan Gjeltema Wij vernamen dat op 75-jarige leeftijd is overleden onze gepensioneerde medewerker de heer C. VAN NIEUWENHUIJZE De heer Van Nieuwenhuijze was gedurende 42 jaar een bijzonder gewaardeerd en nauwkeurig mede werker van onze verkoopbinnendienst. Wij wensen zijn familie de kracht toe dit verlies te dragen. Directie en medewerkers Zeelandia H. Doeleman b.v. Zierikzec. 16 december 2002 Zo volkomen een moeder is, zo volkomen is hei gemis nu ze naar haar verlosser is. Bedroefd, doch dankbaar, dat wij haar zolang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoe der en oma ALIDA NIP1US-VAN BIERT weduwe van A. J. Nipius geboren overleden 13-01-1917 13-12-2002 Moeder van: Koos en Joke Arja Oma van: Marcelle Dennis en Nathalie Mirjam Jan-Willem Kleinkinderen: Anthony Cherryl Emilio Niels Melissa Rustenburg, Vrijlandstraat 70 te Middelburg Correspondentieadres: Zuiderbaan 35. 4386 CK Vlissingen Gelegenheid tot afscheid nemen op dinsdag 17 de cember van 19.00 tot 19.50 uur in het Rouwcen- trum Middelburg aan de Buitenhovclaan 1 te Mid delburg. Op woensdag 18 december in de Gereformeerde Kerk van 13.00 tot 13.20 uur in de Kerkstraat 2 te Stad aan het Haringvliet. Aansluitend zal aldaar om 13.30 uur de rouwdienst worden gehouden, waarna de begrafenisplechtig heid zal plaatsvinden aan de Algemene Begraaf plaats aan de Nieuwstraat te Stad aan het Haring vliet. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in 't Anker. Liever geen toespraken. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen dienen deze advertentie als zodanig te beschouwen. Vlissingen 16 december 2002 Bedroefd maar dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dal van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder CATHARINA DRONKERS-LUITWIELER sinds 3 februari 1961 weduwe van Pieter Cornelis Dronkers in de leeftijd van 83 jaar. Serooskerke 6 juni 1919 Oost-Souburg: Jaap Dronkers en Nel Elbrink Goes: Bram Dronkers en Hanneke de Ruijter Susanne en Rudy Colette en Sjaceo. Rick Mark Vlissingen: Ella Dronkers en |aap van Belzen Ronny Dennis Vlissingen: Ineke Dronkers en Ronald Filius Jimmy en Djelay Ricky Zorgcentrum Ter Reede'. Correspondentieadres: Westerzicht 389, 4385 BD Vlissingen Onze moeder en oma is opgebaard in het Monuta uitvaartcentrum 'De Voorzorg'. Industrieweg 20 te Vlissingen. hier is gelegenheid tot afscheid nemen op woensdag 18 december van 19.30-20.00 uur. Donderdag 19 december is er gelegenheid tot af scheid nemen van 12.45-13.15 uur. waarna om 13.30 uur een korte afscheidsdienst zal worden ge houden in de aula van het uitvaartcentrum. Aansluitend zal om 14.30 uur de begrafenis plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Vlissingen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Na een moeilijk leven is plotseling overleden onze moeder, schoonmoeder en oma CORRY MOELAART weduwe van Chris Verploeg Geboren Retranchement 25 december 1917 Overleden Oostburg 13 december 2002 Sommelsdijk: Emmy Zonnevijlle-Verploeg Sjaak Zonnevijlle Wormen Hans Verploeg Inge Verploeg-Brakman en kleinkinderen Corresponden t iead res E. Zonnevijlle-Verploeg Nachtijs 16 3245 DG Sommelsdijk De crematie heeft in besloten kring plaatsgevonden. Geschokt hebben wij kennisgenomen van het plot seling overlijden van onze zuster, schoonzuster en tante CORRY MOELAART weduwe van Chris Verploeg Geboren te Retranchement, 25-december-1917 Overleden te Oost burg. 13-december-2002 Suze Annie |an en Ceciel Pieter en Linie Neven en nichten Van de goede dagen in het leven heeft ze genoten, de slechte heeft ze aanvaard. Bedroefd delen wij u mede. dat van ons is heenge gaan. onze lieve moeder, schoonmoeder en oma ANNA MAATJE VERSTRATE weduwe van Abraham Kotvis op de leeftijd van 86 jaar. Zuidzande: Corrie Kotvis t Groede: Greta en Bram van der Slikke-Kotvis Breskens: Cris en Daisy Grubbenvorsl: Ab en Krista 15 december 2002. Correspondentieadres: 4503 PL Groede, Puyendijk I Onze dank en respect gaan uit naar doktoren en personeel van 'de Stelle', afd. Boterbloem, voor hun liefdevolle verzorging. De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden te Zuidzande. "Als leven lijden wordt, is sterven een verlossing. Bedroefd, maar met een goede herinnering aan alles wat hij voor ons heeft betekend en dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat. zacht en kalm. van ons is heenge gaan mijn vader, schoonvader, opa en overopa JACOBUS DE BRUIJNE sinds 1986 weduwnaar van Jacoba Adriana Bareman in de gezegende leeftijd van 92 jaar. 's-Gravenpolder |an de Bruijne joke de Bruijne-de Putter Kapelle: jaap en Janet Marjo Valerie Bergen op Zoom: Corina en Willem-Jan Marlijn Christa in herinnering Terneuzen, 15 december 2002 Zorgcentrum "Bachten Dieke" K. 02 Correspondentieadres: J. C. de Bruijne Ambachtsstraat 56 4431 BG 's Gravenpolder De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 19 december om 14.00 uur in de aula op de Zuider begraafplaats, Bellamystraat 28c te Terneuzen, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de hal van voornoemde aula Onze dank gaat uit naar het personeel van "Bachten Dieke voor de goede en liefdevolle verzorging. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen hebben, verzoeken wij deze advertentie als zo- danig te beschouwen. 'Ik heb geen zin om elke keer te vertellen dat er iets mis is met m'n nieren' Steun de fliersticbtinp.Giro S8.W0 „u0 NIERSTICHTING -S- Nuttig en nodig Bedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in "Rozenoord". geheel onverwacht is overleden, onze geliefde moeder, schoonmoeder, oma en overoma MARIA VAN HOORN weduwe van Johannes de Witte geboren te Retranchement 19 september 1905 overleden te Sluis 15 december 2002 Sluis: C. J. de Witte F. A. de Witte-Pijcke Sluis: R. B. de Winne- de Witte P. Ide Winnc t A. A. Dierkx Kleinkinderen en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Hoogstraat 66 4524 AE Sluis Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag van 19.00-19.30 uur De dienst van Woord en Gebed, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op donderdag 19 december om 10.30 uur in de zaal van "Rozenoord". Hoogstraat 58 te Sluis. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R. K. begraafplaats te Sluis. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoieren in "Rozenoord". Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behan deling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kin- deren. We doen dat door het financieren van weten- schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting. 1 vlJ Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48 15 - www hersenstichting ni Bedroefd delen wij u mede dat. na een langzaam afnemende gezondheid, dankbaar voor hetgeen heeft betekend, wij afscheid hebben moeten nemen van mijn zorgzame vader, opa en oom JANNIS CORNELIS TELLIER weduwnaar van Johanna van de Wege op de leeftijd van 93 jaar. Breskens: Corrij en Ko Jeannine Anita en Johan Marein Reinier Oost burg, 16 december 2002 Correspondentieadres: Dorpsstraat 72 4511 E| Breskens De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd. zal plaatsvinden op vrijdag 20 december om 14.00 uur in crematorium "Terneuzen". Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de hal van het crematorium. Help een werkend kind in Bangladesh naar school Word lid van Unicef en bel 0800 - 1133 www.unicef.nl Geeft kinderen een toekomst Een zwembad in uw eigen tuin. Dat is pas écht genieten volgens Flexileisure. Zwemmen, dobberen, spartelenontspannen... genieten. U kunt kiezen uit talloze formaten. Zelf bouwen of die mensen van Flexi hun werk laten doen. Het is betaalbaar! En liet kan snel. Graag venellen ook meer over onze bubhellxtden en massage baden. Het toppunt van genieten... De Roterij 4 Biirgh-Haamstede 01II652300

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34