Half miljoen voor stranden Veere De Nierstichting blijft nodig Q van de reepe DINSDAG 17 DECEMBER OM II00 m BEGINT OKIE PZC FAMILIE BERICHTEN Behoud concertzaal is Middelburgse raad heel wat waard Populieren in Burgh-Haamstede gekapt «Kapelle Europese subsidie voor flexibele trappen en legionella-vrije douches Kerstzang Walchers kerstkoor lezers schrijven WCT-beloning NIERSTICHTING S C H G E N M D D E dinsdag 17 december 2002 b 14 door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Vee- re krijgt voor het verbeteren van de Veerse stranden ongeveer 455.000 euro van een Europees subsidieprogramma. Met dit geld krijgen de Veerse duinen 'flexibele trappen' en worden de douches bij de stranden le- gionella-vrij gemaakt. De gemeente Veere en de Stich ting Strandexploitatie Walche ren willen zowel de toeganke lijkheid van de stranden als de voorzieningen op de stranden verbeteren. Ook de strandvei- ligheid en het toezicht op het duingebied moeten worden ver groot. Verder heeft de gemeente het plan opgepakt milieumaat regelen door te voeren. Dat pro ject kost in totaal ongeveer 1.345.000 euro. De gemeente had een subsidieverzoek inge diend in de hoop dat Europa de helft van de kosten zou betalen. Een gedeelte van dat plan is af gewezen voor subsidie. Toch is 'Brussel' goed voor zo'n 455.000 euro. Welke onderdelen precies zijn afgevallen, kon wethouder M. te Roller gisteren nog niet zeggen. „Ik heb de toelichting op de subsidietoekenning nog niet kunnen inzien." Een bijzonder aspect uit het project is dat de belangrijkste duinovergangen trappen krij gen die verhoogd of ingekort OOST-SOUBURG-De jaarlijks kerstzangavond van het Wal chers Kerstkoor onder leiding van Johan Ruijsink en een en semble van muziekvereniging Vlijt en Volharding onder lei ding van Albert John Vervorst, vindt 21 december plaats. Aan vang 20.00 uur in de Kanaal- straatkerk in Oost-Souburg. kunnen worden. „Duinen zijn dynamisch", licht Te Roller toe. „De ene keer zit de trap hele maal onder het zand en de ande re keer zit er ineens een flink gat door duinafslag. Telkens de trappen aanpassen kost veel geld. Met die flexibele trappen kunnen we daar straks makke lijker op inspringen." Verder willen de gemeente en de Stichting Strandexploitatie Walcheren ervoor zorgen dat de douches op de stranden zo aan gepast worden dat de legionel- la-bacterie zich niet meer kan verspreiden. Daarmee kan Vee re in Europa gezien worden als voorloper op dit gebied. Voorschieten Te Roller is blij met de subsidie toezegging, maar wil nog niet te hard juichen. „Het blijft een toezegging. Er komen zo ontzet tend veel regeltjes en voorwaar den bij een Europese subsidiere geling kijken, dat ik nu zoiets heb van: eerst zien dan geloven. We moeten het bedrag zelf voor schieten. Na drie jaar, als de werkzaamheden zijn afgerond, kunnen we er aanspraak op ma ken." Onzekerheid of niet, de gemeente en de stichting begin nen in februari met de werk zaamheden. Naast Veere is ook de gemeente Oostburg in aanmerking geko men voor de zelfde subsidiere geling. Oostburg wil van het geld - ongeveer één miljoen euro - een eigen karakter geven aan verschillende badplaatsen. Het waterschap Zeeuwse Eilanden kreeg 160.000 euro voor de aan leg van een parkeerplaats voor driehonderd auto's nabij kasteel Westhove in Oostkapelle. Op die manier wordt geprobeerd het gemotoriseerd verkeer in het beschermd natuurgebied De Manteling terug te dringen met negentig procent. De provincie heeft ongeveer 22.000 euro toe gezegd gekregen voor een on derzoek naar de versterking van de Walcherse duinen landin waarts. Langs Kloosterweg en Nieuweweg wordt het een stuk kaler. Er verdwijnen daar tachtig populieren. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Snoeien helpt niet meer. Tachtig populieren langs de Kloosterweg en de Nieuweweg in Burgh- Haamstede zijn door ouderdom dermate verzwakt dat ze moeten worden gekapt. Dat gebeurt deze week. Populieren groeien snel, maar daar staat te genover dat de levensduur beperkt is. De veelal hoge en kaarsrechte bomen gaan ge middeld dertig jaar mee. Daarna verzwak ken ze in rap tempo. In het geval van de po pulieren langs de Kloosterweg en de Nieuweweg gaat het volgens beheerder Ver eniging Natuurmonumenten om bomen die langzaam maar zeker - vanwege afbreken de takken - gevaar op gaan leveren voor passanten. De tachtig populieren in kwestie staan dicht langs de weg, maar binnen de grenzen van het slotbos, het natuurgebied bij Slot Haamstede. Met de kap komt Natuurmonu menten een afspraak na met de gemeente Schouwen-Duiveland. Tijdens de boomplantdag in 2001 plantte de gemeente aan de Kloosterweg vijfentwintig platanen in. De bejaarde populieren nemen veel licht weg en belemmeren daardoor de groei van de jonge platanen. Al enkele jonge bomen hebben daardoor het loodje gelegd. Om nog meer sterfte onder de jonge plata nen te voorkomen werd afgesproken dat de oude en verzwakte populieren gerooid zou den worden. De gemeente gaat nadat de po pulieren gekapt zijn de platanen die het niet hebben gehaald vervangen door nieuwe exemplaren. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Concert en Gehoorzaal in Middelburg moet open blijven. Alle fracties in de gemeenteraad spraken zich gisteravond uit voor be houd van de zaal. Er wordt op korte termijn een onderzoek uitgevoerd naar de noodzakelij ke investeringen en de exploita tiemogelijkheden van de zaal. „Wij willen de zaal behouden", zei H. Kool (CDA). „Dat is ons heel wat waard." Ook de andere fracties pleitten voor behoud van de zaal. Van de WD tot Leefbaar Middelburg. Bezoe kers van de concertzaal hebben de afgelopen weken actie ge voerd voor het behoud van de zaal. De Stichting Stads schouwburg en Concertzalen Middelburg (SSCM) liet vorige maand weten te willen stoppen met de exploitatie, omdat die niet rendabel te maken zou zijn. Voor het volgende theatersei zoen worden geen boekingen meer gedaan. Uit het onderzoek moet blijken welke aanpassingen aan het ge bouw noodzakelijk zijn. Zo is de geluidsisolatie niet goed en vol doet het pand niet aan de Arbo- eisen. Het college van B en W vermoedt dat voor de aanpas singen aan het gebouw aanzien lijke investeringen nodig zijn. R. Koper van Leefbaar Middel burg vermoedde dat het college van burgemeester en wethou ders duistere bedoelingen heeft met het onderzoek. „Zou het niet gelegen zijn als uit het on derzoek blijkt dat we met de zaal weinig aankunnen?", zei hij. Ook de SP vermoedde een dubbele agenda. „We kunnen ons niet aan de indruk onttrek ken dat B en W van de concert zaal afwil", zei W. Steketee. Volgens cultuurwethouder A. van 't Westeinde lopen er twee discussies door elkaar. Dat de zaal niet meer voldoet aan de Arbo-eisen en de geluidsnor men, is al langer bekend, zei hij. Het college van B en W was et ook al van plan om een onöe- zoek in te stellen. „De brief de SSCM kwam daar dwa* doorheen. Daarmee werddeit druk gewekt dat deze wethou. der de zaal wil sluiten." Datij onterecht, zei hij. „De vraagj niet of de concertzaal opè blijft, maar hoe we hem gat exploiteren. Dat moet blijvg gebeuren. Desnoods gevent de sleutel aan het Zeeuws kest. Dan organiseren zij mat concerten." Het onderzoek naar de Concert, en Gehoorzaal moet in mei klaar zijn. Deze rubriek is uitsluitend I» stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele bericb ten, artikelen of commentaren De reactietijd beloopt uiterlijk' dagen. Plaatsing van bijdrage? betekent niet dat de redactie meningen en stellingen van 6 inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedicb ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdre gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie bt houdt zich het recht voorinzetv dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gi respondeerd. Wat heeft de WCT met gemeen telijke uitbreiding te maken' (PZC, 12-12). Als de gemeente Reimerswaal niet in beroep gaat tegen de WCT, mag zij gaan bouwen in de kern van Kruinin- gen en krijgt zij betere voorzie ningen in Krabbendijke en Gawege. Sommigen zullen dit betitelen als 'politiek sjoeme len'. Wij noemen dit 'ordinaire chantage'. H. Bouman Hoofdstraat SS Zo volkomen een moeder is, zo volkomen is het gemis nu ze naar haar verlosser is. Bedroefd, doch dankbaar, dat wij haar zolang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoe der en oma ALIDA NIPIUS-VAN BIERT weduwe van A. Nipius geboren 13-01-1917 overleden 15-12-2002 Moeder van: Koos en Joke Arja Oma van: Marcel Ie Dennis en Nathalie Mirjam lan-Willem Kleinkinderen: Anthony Cherry 1 Emilio Niels Melissa Rustenburg, Vrijlandstraat 70 te Middelburg Correspondentieadres: Zuiderbaan 35, 4386 CK Vlissingen Gelegenheid tot afscheid nemen op dinsdag 17 de cember van 19.00 tot 19.30 uur in hel Rouwcen- trum Middelburg aan de Buitenhovelaan 1 te Mid delburg. Op woensdag 18 december in de Gereformeerde Kerk van 15.00 tot 13.20 uur in de Kerkstraat 2 te Stad aan het Haringvliet. Aansluitend zal aldaar om 13.30 uur de rouwdienst worden gehouden, waarna de begrafenisplechtig heid zal plaatsvinden aan de Algemene Begraaf plaats aan de Nieuwstraat te Stad aan het Haring vliet. Na afloop is er gelegenheid tol condoleren in 't Anker. Liever geen toespraken. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen dienen deze advertentie als zodanig te beschouwen. Van de goede dagen in het leven heeft ze genoten, de slechte heeft ze aanvaard Bedroefd delen wij u mede. dat van ons is heenge gaan, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma ANNA MAATJE VERSTRATE weduwe van Abraham Kotvis op de leeftijd van 86 jaar. Zuidzande: Corrie Kotvis t Groede: Greta en Bram van der Slikke-Kotvis Breskens: Cris en Daisy Grubbenvorst: Ab en Krista 15 december 2002. Correspondentieadres: 4503 PL Groede, Puyendijk 1 Onze dunk en respect gaan uit naar doktoren en personeel van 'de Stelle', ufd. Boterbloem, voor hun liefdevolle verzorging. De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden te Zuidzande. Bedroefd maar dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder CATHARINA DRONKERS-LUITWIELER sinds 3 februari 1961 weduwe van Pieter Cornelis Dronkers in de leeftijd van 83 jaar. Serooskerke Vlissingen *6 juni 1919 t 16 december 2002 Oost-Souburg: jaap Dronkers en Nel Elbrink Goes: Bram Dronkers en Hanneke de Ruijter Susanne en Rudy Colette en Sjacco, Rick Mark Vlissingen: Ella Dronkers en jaap van Belzen Ronny Dennis Vlissingen: Ineke Dronkers en Ronald Filius limmy en Djelay Ricky Zorgcentrum Ter Reede'. Correspondentieadres: Westerzicht 389, 4585 BD Vlissingen Onze moeder en oma is opgebaard in het Monula uitvaartcentrum 'De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlissingen, hier is gelegenheid tot afscheid nemen op woensdag 18 december van 19.30-20.00 uur. Donderdag 19 december is er gelegenheid tot af scheid nemen van 12.45-13.15 uur. waarna om 15.50 uur een korte afscheidsdienst zal worden ge houden in de aula van het uitvaartcentrum. Aansluitend zal om 14.50 uur de begrafenis plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Vlissingen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. "Als leven lijden wordt, is sten'en een verlossing. Bedroefd, maar met een goede herinnering aan alles wat hij voor ons heeft betekend en dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat, zacht en kalm. van ons is heenge gaan mijn vader, schoonvader, opa en overopa JACOBUS DE BRUIJNE sinds 1986 weduwnaar van Jacoba Adriana Bareman in de gezegende leeftijd van 92 jaar. 's-Gravenpolder: |an de Bruijne loke de Bruijne-de Putter Kapelle: Jaap en Janet Mar jo Valerie Bergen op Zoom: Corina en Willem-Jan Marlijn Clirista in herinnering Terneuzen. 15 december 2002 Zorgcentrum "Bachten Dieke" K. 02 Correspondentieadres: C. de Bruijne Ambachtsstraat 56 4431 BG 's Gravenpolder De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 19 december om 14.00 uur in de aula op de Zuider begraafplaats, Bellamystraat 28c te Terneuzen, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats. Na de begrafenis is er gelegenheid lot condoleren in de hal van voornoemde aula Onze dunk gaai uit naar het personeel van "Bachten Diekevoor de goede en liefdevolle verzorging. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen hebben, verzoeken wij deze advertentie als zo- danig te beschouwen. z Gemeenteraadsvergadering Kapelle Dinsdag 17 december a.s. aanvang 19.30 uur Agenda Naast de gebruikelijke agendapunten komen onder meer aan de orde: Afscheid van raadslid J. Dikker 2002/64 Voorstel tot besluitvorming inzake de inzameling van huishoudelijk afval 2002/116 Onderzoek naar de personele formatie 2002/117 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. de restauratie van de molen Aeolus te Wemeldinge 2002/118 Voorstel tot toekenning van een eindejaarsuitkering aan de minima. 2002/104 Verzoek om medewerking aan de herbouw van het pand Kerkweg 4. 2002/106 Voorstel tot het voorlopig vaststellen van de welstandsnota gemeente Kapelle. 2002/107 Voorstel tot vaststelling van de Modelbeleidsregel voor bouwkundige en installatietechnische aanpassingen als gevolg van wettelijk eisen inzake arbeidsomstandigheden (onderwijs). 2002/112 Voorstelling tot vaststelling van de Verordening gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens. 2002/113 Voorstel tot vaststelling van de 9' wijziging van de Bouwverordening 2002/114 Voorstel tot vaststelling van de 1" wijziging van de Verordening brandveiligheid. 2002/115 Notitie reserves en voorzieningen. Voorts een groot aantal belastingverordeningen die aangepast dient te worden i.v.m. de vastgestelde begroting 2003. De stukken liggen op de gebruikelijke plaats ter inzage. N.B. De uitbreiding van het gemeentehuis zal in een latere raadsvergadering aan de orde komen. Help een werkend kind in Bangladesh naar school Word lid van Unicef en bel 0800 - 1133 www.unicef.nl unicef •<s'3 Geeft kinderen een toekomst Bij meer dan 40.000 Nederlan ders werken de nieren slecht. Velen van hen kunnen alleen in leven blijven door te dialyseren. Dit betekent dat zij drie maal per week vier a vijf uur aangesloten zijn op een dialysemachine. Zware behandeling Elk jaar komen er zo'n 1.400 nierpatiënten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan. Veel van deze patiënten wachten op een niertransplantatie. Het is hun enige kans om weer een normaal leven te kunnen leiden. Maar de wachtlijst voor een do nornier is lang. De gemiddelde wachttijd voor een niertransplan tatie is op dit moment vier jaar. Zorg kan beter De Nierstichting zet zich in voor een optimale medische behande ling en maximale kwaliteit van le ven voor de nierpatiënt in Neder land. Zij doet dit door financiering van wetenschappelijk onderzoek. Tevens neemt de Nierstichting initiatieven om knelpunten in de zorgverlening weg te nemen, zo als het vergroten van de dialyse capaciteit en uitbreiding van het aantal niertransplantaties. Ook geeft zij individuele hulp aan nier- patiënten en steunt projecten die daar aan bijdragen. Uw steun is nodig Het aantal nierpatiënten stijgt en daarmee stijgt ook de behoefte aan onderzoek en zorg. De Nier stichting doet haar werk dankzij de steun van donateurs, collec tanten en andere sympathisanten. Iedere bijdrage in de vorm van een financiële gift of /J* activiteit voor de Nierstich- ting is van harte welkom. Nierstichting Nederland Gratis informatielijn nierziekten: 0800 - 388 00 00 Internet: www.nierstichting.nl Giro 88.000, Bussum OPRUIMING Schoenmode van de Reepe Papegaaistraat 8,4461 AD Goes - Tel. (0113) 230796

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30