Ozb-meevaller voor Hontenisse p iSi - Terneuzen heeft iemand als Rob van Gijzel nodig SLA UW SLAG! SSèe. gp PZC Oorverdovende opening gildehuis Chemicaliënvervoer verhuist op termijn naar Koegorspolder Bewoners nieuwbouw van plan Malpertuus krijgen huissleutel 13 Inwoners gaan wel rioolrecht betalen in nieuwe gemeente Hulst iMuziekshow Groot alarm door steekvlam Zilveren spelden KBO-vrijwilligers Philippine wil brandweer houden Gestolen kleding weer terug Camera ontvreemd Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl AutoTrack.nl www.boekenfestijn.com OPHEFFINGSUITVERKOOP WERELDATLAS VAN RELIGIES AQUARELBL0K zaterdag 14 december 2002 dnnr Frank van Cooten puLST - De onroerende zaak- belasting (ozb) gaat voor de in ironers van de huidige gemeen- t le Hontenisse per 1 januari 'l omlaag. Dit kost de schatkist r van de nieuwe gemeente Hulst l 211.000 euro. Deze verlaging is het gevolg van ji de harmonisatie van de belas- tingverordeningen tussen beide ts gemeenten. De nieuwe gemeen- Ijj teraad moet pas voor 1 april een i! besluit nemen over de nieuwe ozb-verordening maar wethou- gj der P. Weemaes deelde de mee- vaper voor de Hontenisser be yolking donderdagavond mee tijdens de vergadering van de 1, .raadscommissie financiën. Hij was hiertoe uitgedaagd door J. van Eek (CDA) die zijn grote twijfels uitsprak over de verho- ging van diverse tarieven. Vol- gens hem is immers duidelijk af- gesproken dat de inwoners van denieuwe gemeente geen belas- 'tingverhogingen voor de kiezen 5 |zouden krijgen. Hij pleit voor ■1 handhaving van de huidige ta- l neven omdat hij het nog te iVroeg vindt besluiten te nemen. t Daarnaast krijgt Hulst nog een 1 'financiële meevaller van Delta ij van 1,8 miljoen euro. v Volgens Weemaes is de verho- ,ging van het rioolrecht onder l meer bedoeld om de lagere op- brengst aan ozb-gelden op te „De totale inkomsten moeten immers gelijk blijven. 3 Wij kunnen het ons niet veroor- loven iets weg te geven. In Hulst blijft de ozb gelijk. Hontenisse krijgt een enorme meevaller. j Weemaes reageerde hiermee [bRESKENS - Muziekvereni ging Breskens-Groede verzorgt •morgenavond een show in sporthal Scheldeveste in Bres- ,kens. Als gasten werken mee het showballet onder leiding van fetrella Lion en een Tiroler or kest; Pete Gilbertson en Moni- que de Bruickere vertolken een laantal zangnummers. De show [begint om acht uur. ook op A. Hegger van Progres sief Hulst. Zij schermde met een vastgesteld verslag van een ver gadering van een financiële stuurgroep waarin een meerop brengst van 200.000 euro aan ozb-gelden is geraamd. Zij con cludeerde hieruit dat het tarief dus wordt verhoogd. „Het verslag van de stuurgroep kan je verscheuren. De ozb gaat niet omhoog", zei Weemaes. De raad moet de nieuwe ozb- verordening nog wel vaststel len. „De raad besluit in februari wat ik nu zeg", zei Weemaes zelfverzekerd. Rioolrecht De inwoners van Hontenisse be talen weliswaar minder aan ozbmaar huurders krijgen van af januari een forse aanslag ri oolrecht in de bus. Zij betalen nu immers geen rioolbelasting. Hulst gaat de woningbouwver eniging en de huiseigenaren aansporen deze verhoging in de huur te verrekenen. Voor Van Eek en Hegger is de discussie over het gelijktrekken van de gemeentelijke belastin gen in ieder geval nog geen gelo pen koers. Van Eek constateert met verbazing verhogingen van de forensenbelasting, de bouw- leges, het reinigingsrecht en de rioolbelasting. Invoering van toeristenbelasting in Hulst kan voor hem helemaal niet door de beugel. „Alleen het idee al. Je kunt dit niet maken." Ook Heg ger constateert dat het laken toch naar de duurste kant wordt getrokken. Weemaes reageerde vinnig op met name Van Eek. „U ontloopt iedere verantwoordelijkheid. Het CDA kan wel populair gaan doen maar dat is niet op een ver antwoorde manier besturen. Op deze manier is de meevaller van Delta gigantisch snel op. De nieuwe raad heeft nog tot eind maart de kans de tarieven naar beneden bij te stellen. Maar we moeten nu eenmaal per 1 janua ri met de tarieven aan de slag." Van Eek voelde zich niet aange sproken. „Ik doe niet goedkoop of populair, maar ik wil ge woonweg alle benodigde infor matie hebben." doorTheo Calkoen DEN HAAG - Het is de bedoe ling dat chemicaliënvervoerder Van Ruiten Transport BV de vestiging aan de Vaarstraat in Axel op termijn verruilt voor een locatie in de Koegorspolder. Dat verklaarde N. van Ruiten gisteren bij de Raad van State in REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ac TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@p2c.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 aa VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Een 'startschot' luidde gisteren officieel het gebruik van het nieuwe pand in. foto Charles Strijd door Raymond de Frel SLUIS - Met een oorverdovende knal uit een prachtig kanonnet j e werd gisteren op de parkeerplaats bij het nieuwe Gildehuis van het Sluisse schuttersgilde Willem Teil het startsein gegeven voor de officiële ope ningshandeling. Het oudste gildelid, de 92-jarige Richard Plasschaert onthulde vervolgens een ge denksteen aan de ingang van het nieuwe on derkomen aan de Nieuwstraat. Dat deed hij samen met burgemeester B. Straatsma van de gemeente Sluis-Aardenburg, voorzitter D. Dees van het Rabobank Stimulerings fonds en hoofdman J. Ultee. Laatstgenoem de roemde in zijn toespraak architect Jac ques Bogaard, wees op een beeldje van Wil lem Teil dat achter de bar aan de naam van het gilde refereert en benadrukte dat de gil- debroeders vooral zelf aan hun nieuwe clubhuis hadden gewerkt. „Ik heb in de af gelopen periode werkzaamheden verricht, waar ik eerlij k gezegd nog nooit van had ge hoord", meldde hij. De gildebroeders besloten vorig jaar tot nieuwbouw, omdat hun oude clubgebouw kampte met forse wateroverlast. De leden namen een aanzienlijk deel van de kosten voor eigen rekening, maar ook de gemeente Sluis-Aardenburg en de Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen spijkerden het nodige bij. Burgemeester Straatsma was ook al in zijn nopjes met het mooie gebouw. ,,U mag als kleine club -Willem Teil telt 28 leden - trots zijn op zo'n prachtig gebouw, dat toch een investering is van maar liefst 139.000 euro. Dit is een sieraad voor onze gemeen te", aldus Straatsma. De burgervader roemde ook de ambiance die het onderkomen uitstraalt, maar uit een reactie van één van de leden bleek dat die gezellige sfeer er ook al in het vorige gebouw was. „Ik ben nu twee jaar lid, maar heb nog nooit geschoten. Maar ik kom wel altijd aangeschoten thuis!", grapte - Carlos de Craene. Den Haag. Hij is directeur van H. J. van Ruiten Onroerend Goed BV, de eigenaar van het terrein waarop de chemicaliën- transpoi-teur is gevestigd. Be halve dat er een huurder-ver- huurderrelatie is, hebben de Van Ruiten Transport BV en de Van Ruiten Onroerend Goed BV niets met elkaar te maken, zo benadrukte de directeur. Wat er met het terrein aan de Vaarstraat gaat gebeuren als de chemicaliën transporteur is verhuisd, weet de directeur van de Onroerend Goed BV nog niet. Hij wil daarover met de ge meente overleggen. Zelf denkt hij aan een supermarkt. Op de achtergrond speelt een discussie tussen het transport- bedrijf en de gemeente over het parkeren van vrachtauto's waarin chemicaliën zitten. De gemeente stelde enige tijd terug dat de transporteur geen ver gunning heeft om dergelijke au to's te parkeren op het terrein aan de Vaarstraat. Het plaatse lijke bestuur stuurde het trans portbedrijf een dwangbevel. Daarin stond dat er geen volle tankwagens meer op het terrein geparkeerd mochten worden. In reactie op het dwangbevel spande het bedrijf een spoed procedure aan bij de Raad van State, waarna het bevel werd geschorst. Gisteren ging het in Den Haag over de milieuvergunning, die door de gemeente voor de acti viteiten op het Vaarterrein is verleend. H. J. van Ruiten On roerend Goed BV stelt dat de vergunning om een formeel j uri- dische reden niet deugt. In een milieuvergunning staan regels ter voorkoming van overmatige overlast in de omgeving. Over enkele weken doet de Raad van State uitspraak. door Coriny van Gremberghe TERNEUZEN - De nieuwe ge meente Terneuzen heeft een burgemeester nodig die van wanten weet. Een dynamisch mens, dat weet wat er onder de bevolking leeft, met de man in de straat kan communiceren en die bovendien de weg weet in Den Haag en Brussel. Rob van Gijzel, het PvdA-kamer- lid dat de bouwenquête wilde aanzwengelen, maar door het Haagse kader in de steek werd gelaten, zou in Terneuzen goed tot zijn recht komen. Dit meent Peter van den Baar (61), waarnemend-burge meester van Sas van Gent, die dit weekeinde Van Gijzel zal benaderen met het verzoek te solliciteren naar de vacante functie. „Ik ken hem goed en ben ervan overtuigd dat hij voor de Kanaalzone veel kan betekenen. Op dit moment vallen er allerhande namen van kandidaten. De lobbyma chines van de grote partijen draaien op volle toeren. De PvdA moet dan ook niet ach terblijven. Ik ben van mening dat een sociaal-democraat in deze regio thuishoort. Maar ja, ik geef toe, met burgemees tersbenoemingen is het een schaakspel en op dit moment staan er - door de oppermacht van het CDA, landelijk maar ook in de raden in de streek - alleen maar groene stukken op het bord", zegt Van denBaar De Brabantse PvdA-bestuur- der heeft er bijna twee jaar waarnemen in Sas van Gent opzitten. Hij is bezig met de laatste loodjes. „Ik verwacht dat ik in januari nog wel een Waarnemend burgemeester Van den Baar van Sas van Gent. foto Charles Strijd paar daagjes moet terugko men, want er is echt nog een hoop te doen." Missie Van den Baar kwam twee jaar geleden, toen Jan Lonink ge kozen had voor Rijssen, met een missie naar Sas van Gent. „Zorgen dat die herindeling goed komt en dat de Sasse be langen naar behoren behar tigd worden. Zo simpel was het." De opdracht mocht simpel zijn, de uitvoering ervan niet. Het anti-Terneuzense denken in de Kanaalzone, zowel be stuurlijk als ambtelijk, vereis te een proces van geven en vooral van nemen. „De start mocht dan moeizaam zijn, gaandeweg het proces raakte alles in een stroomversnelling. Zeker nadat Frangois Lauret als beoogd nieuwe gemeente secretaris was aangesteld. Die man heeft echt bergen werk verzet", weet Van den Baar. Het herindelingspro cesvergde veel tijd, maar daarnaast moest Van den Baar in Sas van Gent ook helpen de zaken draaiende te houden. „Daar zijn we met zijn allen aardig in geslaagd. Sterker nog, we heb ben het project Vitaal Sas van de grond weten te tillen en dat was - zeker na het debacle met het factory-outletcentrum - geen makkie. Dat project heeft, ondanks de twijfels in het begin, een omslag in het denken in Sas van Gent teweeg gebracht. Ondernemers, raad, gewone mensen, ze zijn ervan overtuigd geraakt dat er het een en ander in het stadje ge beuren moet. En er gebeurt nu ook wat. Onze plannen zijn uitvoeringsklaar. Projectont wikkelaars hebben belang stelling om aan het kanaal te mogen bouwen. Rijkswater staat heeft inmiddels inge stemd met de ontwikkelingen op het Kanaaleiland en wat evenzo belangrijk is, is dat winkeliers in Sas tegenwoor dig hun eigen stoep weer schoonmaken. Er is enthousi asme gekweekt en de raad van de nieuwe gemeente zal er re kening mee moeten houden dat de Sassenaren verwachten dat de plannen ook daadwer kelijk worden uitgevoerd." Nieuwe klus Van den Baar keert terug naar Brabant voor een nieuwe klus. De oprichting van een lande lijke woningbouwcorporatie van en voor woonwagenbewo ners. „Een uitdaging. Woon wagenbewoners zijn mensen waarmee overheden en wo ningbouwverenigingen het liefst niks mee te maken heb ben. Punt is echter wel dat de huisvesting van die mensen een verantwoordelijkheid van de corporaties is geworden. Die doen er echter niets of wei nig mee. Daar wil ik nu aan gaan werken. De kans is groot dat ik in het kader van die job nog wel eens hier kom. Het Sasse woonwagencentrum wacht ook nog een sanering." TERNEUZEN - Een steekvlam uit een op gas werkend stoom- apparaat van een behanger zorgde gisteren kort voor paniek in en om de Diepenbrockstraat in Terneuzen. De brandweer rukte omstreeks acht uur met groot materieel uit toen er enke le meldingen binnenkwamen van een brand op de bovenste verdieping van een flatgebouw. De drie brandweerwagens, een ambulance en een politiewagen die binnen de kortste ke ren ter plaatse waren, konden onverrichterzake terug. De schilder, die het stoomapparaat gebruikte, bleek geen ver wondingen te hebben opgelopen en de steekvlam had geen brand veroorzaakt. De Arbeidsinspectie is gewaarschuwd en zal het stoomapparaat en de manier waarop er mee is gewerkt onderzoeken. SAS VAN GENT - August en Georgette de Buck uit Sas van Gent krijgen vanmiddag allebei een zilveren speld voor hun vrijwilligerswerk bij de Sasse afdeling van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO). Het echtpaar, dat gisteren zijn gouden bruiloft vierde, is al jaren actief voor de bondsafde ling. August moet zijn functie van secretaris-penningmeester na acht jaar om statutaire redenen opgeven. Maar hij blijft belangen van leden behartigen, mensen zonder vervoer halen en brengen en zalen inrichten. Bij het laatste helpt zijn vrouw hem vaak. Daarnaast assisteert Georgette regelmatig achter de bar, zorgt ze voor prijzen bij kaartingen en loterijen en staat ze mensen telefonisch te woord. PHILIPPINE - De dorpsraad van Philippine wil dat het plaatselijke brandweerkorps met ingang van volgend jaar niet in het naburige Hoek gestationeerd wordt. De raad vreest dat de veiligheid in het mosseldorp niet gediend is en vraagt de gemeentebesturen van Sas van Gent en Terneuzen om de voorgenomen verhuizing van materieel en manschappen uit te stellen totdat de nieuwe kazerne - voor de korpsen Hoek en Philippine - in het buurtschap Mauritsfort af is. Voorzitter B. van Ploeve: „We waren er als raad vanuit gegaan dat het korps Philippine pas zou verkassen op het moment dat de nieuwe kazerne klaar zou zijn. Dat is echter niet het geval. Met ingang van volgend jaar zou het materieel in Hoek wor den gestationeerd. Wat krijg je dan; alè er in Philippine iets loos is moet de brandweerlieden eerst naar Hoek rijden om vervolgens met de brandweerwagen terug te moeten. De aan- rijtijd wordt een stuk langer." Na het gereedkomen van de nieuwe kazerne mag dan wat de dorpsraad betreft verhuisd worden. Dat zou dan over ander half jaar zijn. VLISSINGEN - In de bosjes in de Colijnstraat in Vlissingen is gisterochtend kleding en een portemonee teruggevonden. De goederen waren donderdagavond in een gymzaal gestolen. Uit de portemonee is een onbekend geldbedrag en een pinpas je meegenomen. OOST-SOUBURG - Van een 29-jarige inwoner van Oost- Souburg is gistermiddag in zijn woonplaats de camera gesto len. De camera zat in een tas die aan een kinderwagen hing. Op een onbewaa kt ogenblik is de tas weggenomen. De waarde van de spullen bedraagt enkele honderden euro's. door René van Stee AARDENBURG - Met de offi ciële oplevering van zeven nieuwe woningen in het plan Malpertuus is gisteren de her structurering van de Brand straat en de Reinaertstraat in Aardenburg afgerond. Wethou der F. van Dongen droeg de wo ningen gistermiddag symbo lisch over aan de bewoners. Het project is uitgevoerd in op dracht van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging (RZVW) en de gemeente Sluis-Aardenburg. Het plan omvatte de sloop van twaalf kleine seniorenwonin gen, de aanleg van een pleintje vlakbij het centrum van Aar denburg en de bouw van vier so ciale huurwoningen en drie koopwoningen aan dit pleintje. Omdat alle woningen multi functioneel zijn, kunnen zowel gezinnen als een- of tweeper soonshuishoudens en ouderen er wonen. Om het pleintje te kunnen aanleggen moest de Brandstraat gedeeltelijk wor den verlegd. De woningen die de afscheiding met de Reinaertstraat vormen hebben twee 'voorkanten' om dat een kant van de huizen di rect aan het plein ligt en de an dere kant aan de Reinaertstraat. De RZVW noemt het project om diverse redenen bijzonder. Voor het eerst heeft de woningbouw vereniging bungalows gebouwd voor de verkoop. Ook zijn alle woningen de eerste in het be stand van de RZVW die zijn uit gevoerd in houtskeletbouw. Daarnaast werden voor het eerst eensgezinswoningen ge bouwd zonder voor- en achter tuin. Als reden hiervoor noemt de wo ningbouwvereniging het steeds grotere aantal huurders dat on voldoende aandacht besteedt aan de tuin. Advertentie y De autosite voor heel Nederland Advertentie ÏO.OOO M2 KERSTKADOMARKT EEN KWAKT MIU0EN BOIKIH STRIPS KALENDERS AGENDA'S KAARTEN POSTERS CD-ROMS... EN NOG VEEL MEER. IN DE DUURSTE TIJD VAN HET JAAR GAAN WIJ OPRUIMEN. DAT WORDTEEN ONGEKEND VOORDEEL BOVENDIEN GRATIS INKOM EN SPOTPRIJZEN! i'-i-iujjiMH'.'ie Könemann failliet! Kwalitatief een grote keus. VAN ,.5 Een unieke visie op de religies van de wereld in hun geografische context van oor sprong lot heden. RELIGIHS" waterverven. Briefkaart-formaat mei voorgedrukte ansichtkaart. Normaal 4.95 NU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 69