Vragen rond beveiliging Fortuyn PZC Schroder verliest ook greep op zijn partij baronnen ijdeie waan van de Scud is vooral terreurwapen campagnekaravaan \1 Commissie Van den Haak presenteert dinsdag rapport 14 december 1952 Pim Fortuyn kreeg kort voor zijn dood bijna dage lijks bedreigingen. Maar waarom werd hij niet be veiligd? Met spanning wordt uitgekeken naar hel bijna 400 pagina's tel lende eindrapport van de commissie-Van den Haak. Dat moet dinsdag ant woord geven op de vraag of er geblunderd is bij de beveiliging van Fortuyn. (oorj HO iassa ydei Irger Aires .icii- eerd tenlai door Wierd Puk De Duitse bondskanselier Schroder (SPD) raakt steeds verder in het nauw. Ondanks zijn dreigement om af te treden indien de partij de gelederen niet sluit, blij ven sociaal-democratische kopstukken in het openbaar hun ongenoegen uiten over Schröders koers. 'Het wordt koud en eenzaam rond de kanselier', conclu deerde Der Spiegel. Sinds zijn nipte overwinning bij de Bondsdagverkiezingen in september ligt Gerhard Schroder onder vuur. Soci aal-democratische kiezers wenden zich massaal van de kanselier af uit teleurstelling over door de SPD aangekon digde belastingverhogingen. Schroder, die doorgaans de stemming onder de bevol king goed aanvoelt, reageer de zich deze week intern af op fractievoorzitter Münte- fering, die in de Berlijnse Ta- gesspiegel had gepleit voor 'minder consumptie en meer geld voor de staat'. Ook par tij baronnen, die de media blijven bestoken met hun eis om de vermogensbelasting weer in te voeren, werd door de kanselier de mantel uitge veegd. „Als iemand denkt dat hij het beter kan, dan moet hij dat maar doen", zou Schroder hebben gedreigd. De ontstemde kanselier liet er geen twijfel over bestaan wie volgens hem de verkie zingenhad gewonnen: „Ik als persoon heb gewonnen, niet de partij." Schroder ontken de aan aftreden te denken. De media constateren dat vooraanstaande SPD'ers zich weinig van Schröders dreigementen aantrekken. Fractievoorzitter Franz Müntefering, doorgaans een trouw adjudant, meldde dat het tijd wordt dat de partij te horen krijgt hoe het nou ver der moet. Uit de mond van Müntefering is dergelijk kritiek op Schröders leider, capaciteiten ongehoord. De minister-president vaj Nedersaksen, Sigmar G». briel, die in zijn deelstaatea verkiezingscampagne uit vecht, verweet Schroder toritaire trekjes. „Hij dot: me af en toe aan een dictate,; denken", zei Gabriel, dj voor herinvoering van vermogensbelasting is. Critici verwijten Schröde geen strategie te hebben, k: zou zijn onderhandelaao slecht voorbereid naar de co alitie-besprekingen hebben gezonden om vervolgens de kiezers met de ene na de dere onplezierige verras- singsmaatregel te overval len. De manier waarop he. tweede rood-groene kabine zijn beleidsvoornemens nas; buiten bracht, was vc communicatie-experts 'rampzalig'. Goed nieuws Op woensdag had het kabi net eindelijk goed nieuw; voor de Duitse ponsument als het aan rood-groen ligt mogen de winkels op zater dag vier uur langer open blij ven, tot acht uur. Een meer derheid van de Duitsers juicht het wetsvoorstel toe, Maar de dienstenbond Ver.di verzet zich tegen de plannen, omdat langere openingstij den de kleine middenstan ders zouden benadelen. Ooi conservatieve katholieken zijn tegen, omdat zij 'op ter mijn' de zondagsrust be dreigd zien. Voor commentatoren is dit een nieuw signaal dat in Duitsland ingrijpende her vormingen - waarondereen voorgestelde dagelijkse win kelsluiting om tien uur 's a- vonds - gedoemd zijn stuk te lopen op de onwil van mach tige lobby's. 'Zelfs tegen zo'n klein hervorminkje lopen bonden nog te hoop', conclu deerde Der Spiegel. GPD G- door MOS ring steur mogt de A ding een Buss luki Volg ascl zijn njks weg intei Hij\ elk leid zaterdag 14 december 2002 door Ferdi Schrooten Al op de avond van de moord, 6 mei 2002, probeerde toen malig minister van Binnenland se Zaken Klaas de Vries be schuldigingen de kop in te drukken dat de autoriteiten hadden zitten te slapen. Aan het adres van Pim Fortuyn zouden geen reële bedreigingen zijn ge uit die konden duiden op een aanstaande aanslag. Dat was de uitkomst geweest van de diverse analyses die de autoriteiten ei gener beweging zouden hebben gemaakt. De risicoanalyses waren ge maakt nadat drie linkse activis ten Fortuyn op 14 maart be smeurden met taarten. Dat waren voor de buitenwereld de zichtbaarste bedreigingen uit een lange reeks. In de laatste maanden van zijn leven ontving Fortuyn bijna dagelijks vijandi ge brieven, telefoontjes en e-mails. zo meldden mensen in zijn omgeving kort na de moord. In de media meldde Fortuyn zelf ook dat hij werd bedreigd. Volgens minister De Vries zou de Rotterdamse politie, ondanks het 'gebrek' aan concrete be dreigingen, bescherming heb ben aangeboden bij verkie zingsbijeenkomsten. Fortuyn zou er echter geen gebruik van hebben gemaakt en evenmin be dreigingen hebben gemeld. Dat staat haaks op beweringen van onder anderen Marten Fortuyn dat zijn broer Pim persoonlijk bij de Rotterdamse politietop was geweest om over bescher ming te praten. Van den Haak (links) bij de presentatie van de commissie op 14 mei naast de toenmalige ministers De Vries (midden) van Binnenlandse Za ken en Korthals van Justitie. foto Koen Suyk/ANP De commissie-Van den Haak moet duidelijk maken wie gelijk heeft. Maar belangrijker is of de politie Fortuyn niet had moeten beveiligen, los van de vraag of hij het zelf wilde of nodig vond. Na de aanslag toonden beveili gingsexperts zich verbaasd over het gebrek aan beveiliging van Fortuyn; een enkel bedrijf had de LPF-voorman zelfs gratis lijfwachten aangeboden. Sleutelfiguren Experts van particuliere bewa kingsbedrijven horen bij de 85 personen met wie de commissie gesprekken (in totaal 110) heeft gevoerd. Ze horen bij de catego rie sleutelfiguren op het gebied van beveiliging. Die bevat ook personeel en leiding van inlich tingendienst AIVD (sinds eind mei de nieuwe naam van de BVD), politie en justitie. Tevens zijn politici gehoord en 'mensen die nauw betrokken waren bij Fortuyn'. De commissie analyseerde ver der 3500 berichten in binnen-en buitenlandse media, alsmede 100 uur radio- en tv-opnames. Tal van ambtsberichten en re gelgeving over beveiliging zijn bestudeerd. Tussen die docu menten zit ook geheim materi aal van ondermeer de inlichtin gendienst AIVD. Ook verdiepte de commissie zich in eerdere ge weldsincidenten, zoals de bom aanslag in 1991 op het woonhuis van staatssecretaris van Justitie Aad Kosto. Van den Haak en de zijnen willen zo achterhalen of en hoe er door de j aren een ander klimaat is ontstaan rond de vei ligheid van prominenten. Voor de analyse van de stapels materiaal, gesprekverslagen en officiële documenten leunden de commissieleden zwaar op hun kennis en ervaring. Stuk voor stuk zijn de vijf leden zwaargewichten op hun terrein. Van commissie-voorman Hariy van den Haakde oud-president van het Amsterdamse gerechts hof, wordt gezegd dat hij wars is van politieke inmenging. Twee andere toppers zijn crimi noloog Cyrille Fijnaut, medio jaren negentig hoofdonderzoe ker bij de IRT-enquête, en bevei ligingsexpert Kees Sietsma, die als Amsterdams politiecommis saris het onderzoek naar de Hei- neken-ontvoering leidde. De andere twee leden zijn Liesbeth Horstink. ex-officier van justi tie en subsituut-ombudsman bij de nationale Ombudsman en Rein-Jan Hoestra, lid van de Raad van State en voorheen de hoogste ambtenaar op het mi nisterie van Algemene Zaken. De commissie zal een schets van het huidige beveiligingsstelsel met aanbevelingen voor verbe teringen geven. Maar de meeste aandacht zal uitgaan naar de uitvoerige reconstructie van de periode voorafgaand aan de moord op Fortuyn. Die beslaat de periode van 20 augustus 2001, de dag dat hij kenbaar maakte de politiek in te gaan, tot 6 mei 2002, de dag van de moord. Dagelijkse kost Hoe namen de bedreigingen toe, uit welke hoek kwamen ze en hoe serieus waren ze? Ook toen Fortuyn nog leider was van Leefbaar Nederland, kreeg die partij al de nodige dreigbrieven. Later, bij de LPF, waren bedrei gingen bijna dagelijkse kost. Maar het partijbestuur veron achtzaamde bedreigingen, ver telden LPF-bonzen in het vori ge maand verschenen boek In de ban van Fortuyn. Politiek verantwoordelijk voor de beveiliging waren PvdA'er Klaas de Vries, belast met poli tiezaken en de BVD, en WD'er Benk Korthals van Justitie, die deze week aftrad naar aanlei ding van de ui tkomst van de en quête over bouwfraude. Maar ook de rol van de baas van de AIVD, het College van Procu reurs-generaal van het Open baar Ministerie, en de Rotter damse driehoek, bestaande uit de burgemeester, (hoofd)offi- cier van justitie en de korpschef, worden onder de loep genomen. Afluisteren De lokale driehoek had als eer ste een taak om voor bescher ming te zorgen. Voor de vraag of zij nalatig zijn geweest, is van belang in hoeverre de autoritei ten op eigen houtje informatie konden verzamelen. De afgelo pen maanden doken berichten op dat de AIVD Fortuyn afluis terde. De LPF-voorman zou daar zelf ook rekening mee heb ben gehouden als hij gevoelige gesprekken voerde. Minister De Vries deed dat af als 'onzin', maar familie en vrienden van Fortuyn gaan er van uit dat de autoriteiten de LPF-lijsttrek- ker in de gaten lieten houden. „Hij was toch een bedreiging voor het zittende establish ment", zegt Marten Fortuyn, die gesprekken voerde met de com missie-Van den Haak. Over de inhoud daarvan wil hij weinig kwijt. De commissie vroeg alle gesprekspartners terughou dend te zijn. Andere mensen die zijn verhoord, zochten echter de media op. Oud-voorzitter Jan Nagel en ex-campagneleider Kay van de Linde van Leefbaar Nederland (LN) zegden in okto ber publiekelijk hun medewer king op. De commissie was er volgens de twee vooral op ge richt de gevestigde orde te be schermen door een 'doofpot tactiek'. De commissie had wei nig interesse voor hun informa tie en theorieën en werkte erg traag, aldus Nagel en Van de Linde. GPD door Paul Koopman George Bush senior dacht de presidentsverkiezingen van 1992 op zijn sloffen te kun nen winnen. Hij had immers Saddam Hoessein in de Golf oorlog verslagen, Koeweit be vrijd en genoot internationaal zeer veel aanzien. Maar het campagneteam van zijn Demo cratische tegenkandidaat Bill Clinton maakte zich over deze troeven niet zo druk. „It's the economy, stupid!", zo klonk het daar. De oplopende werkloosheid en het verlies aan koopkracht baarden de Ameri kaanse kiezers veel meer zorgen dan het buitenlandse beleid De Democraten hadden onbe twistbaar gelijk, want Clinton werd president. De vraag is nu, of in Nederland hetzelfde staat te gebeuren. Nog geen jaar gele den draaide de vorige verkie zingscampagne vooral rond de immigratie en het vreemdelin genbeleid, tekorten in onder wijs en zorg. Dat mantra werd door vrijwel alle fractieleiders gezongen. Maar inmiddels heeft de WD als eerste de bakens verzet. De economische malaise staat bij de liberalen nu bovenaan de agenda. „Kies Zalm, dan komt het weer goed met de econo- mie", is zo'n beetje de leus. Koopkracht Of dit een even briljante vondst is als destijds van de Democra ten, moet nog blijken. Maar de 'timing' is niet verkeerd. Hoe wel De Nederlandsche Bank. het Centraal Planbureau en de werkgeversorganisatie VNO/- NCW al zeker twee jaar waar schuwen dat het met de econo mie de verkeerde kant opgaat, beginnen de burgers voor het eerst óók te voelen dat er iets ernstigs aan de hand is. Natuur lijk: onveiligheid, het lerarente kort, de files en de wachtlijsten zijn niet uit de gedachten ver dwenen. Maar is het mogelijke verlies van de eigen baan en ei gen koopkracht niet een drin gender kwestie? De afgelopen week maakte een handvol grote bedrijven bekend dat er nog eens tienduizend ba nen geschrapt worden. In janu ari zal blijken dat de meeste werknemers een procent of twee aan koopkracht moeten inleve ren. Vrijwel alle burgers met aandelen moesten al een forse veer laten De huizenprijzen staan tot overmaat van ramp ook nog onder druk en al deze economische tegenspoed zorgt vooralsnog niet voor lagere pri j - zen bij supermarkten, horeca en modewinkels. Als dat de kiezers niet bezighoudt, wat dan wel? De ironie wil, dat de voormalige WD-lijsttrekker Hans Dijkstal de bui al eerder zag hangen. In een gesprek onder vier ogen ver zuchtte hij maart vorig jaar: „Ik zou het vooral over de economi sche problemen willen hebben. We koersen af op een crisis. Maar in de campagne is er alleen maar aandacht voor vreemde lingen en veiligheid. Ik word er moedeloos van." Nederlaag Hij had te vroeg gelijk, kan ach teraf worden geconcludeerd. Omdat Dijkstal zich niet wilde laten meesleuren in de waan van de campagne, stevende zijn par tij af op een historische verkie zingsnederlaag. LPF en CDA, die de tijdgeest wèl goed aanvoelden, konden oogsten met een hard verhaal over immigratie ('de kraan moet dicht'), veiligheid en 'paarse puinhopen'. Overigens: de instroom van vreemdelingen is inmiddels al zover teruggedrongen, dat niet de immigratie maar de integra tie nu om aandacht vraagt. Wei nig is zo betrekkelijk als een campagnestrijd. Hamvraag is in wiens handen de kiezers op 22 januari het liefst de kwakkelende economie leg gen: een centrum-rechtse of centrum-linkse coalitie? De opiniepeilingen laten in elk ge val zien dat nieuwe partijen uit de gratie zijn, LPF en Leefbaar Nederland worden gedeci meerd, de klassieke 'grote drie' CDA, VVD en PvdA staan alle maal op winst. Het campagneteam van Zalm meent dat pijn in de portemon nee veel kiezers in liberale ar men zal drijven. Troef En ziet. sedert de WD op de economische problemen tam boereert, heeft de centrum rechtse coalitie haar meerder heid in de peilingen heroverd Het probleem is wel dat veel van die pijn door de huidige coalitie zélf wordt veroorzaakt. Het re geerakkoord had immers als lei draad- 'eerst het zuur, pas dan het zoet'. PvdA en SP zullen deze troef ze ker uitspelen, en dat kan CDA en WD nog zuur opbreken. GPD De Amerikanen en Span jaarden onderschepten deze week in de Zee van Oman een schip beladen met vijftien Scud-raket- ten, afkomstig uit Noord- Korea en bestemd voor Je men. Een legale transac tie, zo bleek. Irak ivas niet de eindbestemming. Je men is een van de vele lan den in de Derde Wereld die over Scuds beschikt. door Martijn Delaere Zoals gifgassen wel de wa pens van de armen worden genoemd, zo is de Scud de raket van de onderontwikkelden. Per stuk kunnen ze militair niet zo veel kwaad in de strijd tegen een moderne tegenstander, maar in grote hoeveelheden worden ze zelfs gevreesd door Uncle Sam. Hoewel lang niet zeker is dat Irak nog steeds Scud-raketten heeft, spenderen de Amerika nen miljoenen dollars aan het voorbereiden van hun troepen op een eventuele aanval met Scuds met chemische en biolo gische strijdmiddelen. Eenmaal goed uitgerust zijn de Amerika nen op het slagveld buiten de gevarenzone, hoewel een afge dwaalde en niet onderschepte Scud nog steeds veel dood en verderf kan zaaien. De Scud is van oudsher een tac tisch (slagveld)wapen, met een gering bereik (300 kilometer) en een gemiddelde explosieve la ding van 1000 kilogram. De ra ketten met het grootste bereik (tot ongeveer 1000 kilometer) hebben een veel kleiner explo sief vermogen. De Scud werd in de jaren zestig geïntroduceerd door de Sovjets en kon worden uitgerust met een nucleaire en een conventionele lading. Tijdens de Jom Kippoer-oorlog (1973) werd de eerste Scud in een oorlog gelanceerd. Sinsdien is hij in zes regionale oorlogen gebruikt. Maar de raket werd vooral vermaard in de Iraans- Iraakse oorlog in de jaren tach tig. Iran kreeg zijn eerste vier Scud B Shabab lanceerinrich- tingen van Libië, met 54 raket ten erbij. De raketten konden gemakkelijk de Iraakse hoofd stad Bagdad bereiken. Aanpassingen In de 'oorlog van de steden' tus sen 1985 en 1988 vuurde Iran meer dan honderd Scuds af op Irak. Dat liet zich niet onbe tuigd en beschoot Iran met meer Een Patriot-lanceerinrichting tegen Scud-raketten bij de Israëlische stad Gedera. foto Tsafrir Abayov/RTR dan vijfhonderd Al Hoessein Scuds (Irak importeerde 819 ra ketten en elf mobiele lanceerin- richtingen). Irak paste de Scuds zo aan dat ze grotere afstanden konden afleggen. De brand stoftanks werden vergroot en de explosieve lading verkleind. Door zijn instabiliteit brak de Scud echter nogal eens in de bo venste laag van de atmosfeer. Met de modificaties werd de ra ket ook onnauwkeuriger en on betrouwbaarder. Ruim twintig landen beschik ken over Scuds: Afghanistan, Armenië, Azerbeidzjan, Wit- Rusland, Bulgarije, Congo, Egypte, Georgië, Hongarije, Iran, Irak, Kazachstan, Libië, Noord-Korea, Rusland, Slowa kije, Syrië. Turkmenistan, Oe kraïne, de Verenigde Arabische Emiraten, Vietnam en Jemen. Grootste producent van de Scud B en Scud C is Noord-Korea. Dat geeft aan dat de Scud een simpel wapen is dat ook door ontwikkelingslanden is te ge bruiken. Voor het beschieten van troepenconcentraties, maar veel meer als terreurwapen, be doeld voor oorlog tegen stedelij ke gebieden. In die zin is de Scud ook een strategisch wapen. Patriot De 86 Scuds die Irak tijdens de Golfoorlog afvuurde op Saoedi- Arabië, Bahrein en Israël had den geen enkel gevolg voor het verloop van de strijd, maar met name de bevolking van Israël was wel doodsbenauwd. In die tijd maakte de wereld ook ken nis met de Patriot-raket, de luchtafweerraket die door de VS - en Nederland - in stelling werd gebracht tegen de Scuds, maar daar absoluut niet voor bedoeld was. De Patriot was ontwikkeld om in Europa inge zet te worden tegen sovjetvlieg- tuigen op een hoogte van vijf ki lometer en meer. Slechts vier Scuds zijn tijdens de Golfoorlog onderschept door Patriots Op 25 februari 1991 faalde de computer van een Pa triot-batterij, waardoor een ra ket een inkomende Scud niet opzocht en onderschepte, waar na de Scud - onbedoeld - neer plofte op een barak van het WOLVEN - In de omgeving van Spoleto, ongeveer hon derd kilometer ten noorden van Rome, zijn troepen wolven door kou en honger uit de Apenijnen naar de bewoonde wereld getrokken, waar zij zich meester maken van pluimvee en schapen. Een boer werd door vier wolven achter volgd, toen hij met een kreupel paard op weg was naar de vee arts. Groepen scherpschutters houden drijfjachten in de naaldbossen van het gebied. ARSENICUM - Vorige week werd gemeld dat in Frankrijk een aantal baby's is gestorven doordat babypoeder werd ge bruikt waarin per vergissing Leun Jj een hoeveelheid arsenii was gemengd. Thans is in Bordeaux bekend gemaakt dat de hoofdschei- kundige van het laboratorium vei te Bordeaux, waar het poeder wordt gemaakt, terecht moe be staan. Hij wordt aangeklaag voor dood door schuld. De TELLEN - Voor het eerst zi pl dit jaar op Schouwen-Duive- ei land een verkeerstelling wor- T den gehouden met gebruik ran een automatische methode. Bij het oude systeem moesten tellers dagenlang de passeren de motorvoertuigen turven, maar nu heeft men de beschik king over een moderne vex- keersteller. Amerikaanse leger in Saoedi- Arabië en 28 Amerikanen om kwamen. Tien jaar later is de Scud niet aangepast maar hebben de Amerikanen wel de Patnot ge moderniseerd tot de Patriot Ad vanced Capability (PAC-3). De VS hebben batterijen in Koe weit en Saoedi-Arabië. Deze zijn van een oudere generatie, maar zeer wel in staat Scuds te onderscheppen, waardoor een eventuele chemische lading in de hoge luchtlagen wordt ver spreid. Dc Amerikanen en Britten schatten dat Irak nog ongeveer twintig mobiele Scud-lanceer- inrichtingen heeft, maar onbe kend is over hoeveel raketten het beschikt Dat de VS de drei ging wel degelijk serieus nemen, mag blijken uit berichten dat Amerikaanse commando's nog voordat een oorlog tegen Irak begint, zullen worden afgezet in de woestijn van West-Irak om op Scuds te jagen. Liever zien de VS dat de Scuds nu al door de VN-inspecteurs worden gevon den. GPD Hoofdredactie: A L Oosthoek D Bosscher (adjunct) A L Kroon (adjunct) Centrale redactie: OostsouburgseweglO Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax (0118)470102 E-mail redactie@pzc nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113) 273000 Fax (0113)273030 E-mail redgoes@pzc nl T erneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel (0115)645769 Fax (0115)645741 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114)372776 Fax (0114)372771 E-mail. redhulst@pzc nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst 8.30-17.00 uur Internet: www pzc nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12.00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag tijdens kantoorifB zondag van 16 00 tot 18 00 uur Tel (0118)484000 Fax (0118)470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00) per maand 20,50 per kwartaal 55,10 per |aar €209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag E-mail lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk. 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag 1.10 zaterdag 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70 65 597 Postbank 35 93 00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd. Voor gewone advertenties. Tel. (0118) 484240 Fax (0118)470100 Voor kleintjes. Tel. (0118) 484321 Fax (0118)484370 AijtouryecMen vooi behouden Uitgevenj Provinciale Zeeuwse Couram BV is een onderdeel van hel Wegener-concern De dc» aan ons verstrekte gegevens hebben wi| opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor ona (abnnnementeri)admmist'atie en om u te (laten) inloimeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappi)en van Wegener ot door ons zorgvuldig geselecteerd derden Als u op deze miormaiie geen prijs stelt dan kunt u dit schriltelijk melden bi| PZC. afdeling lezersservice. Postbus 3229,4800 MB Breda Behoort tot LUGCJGnGf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 4