Pleidooi voor invoering wijkraad PZC Dorpsraad wil glad geen geluidsscherm Voeten vegen voor voetbalveld J Tunnelcentrum sluit de deuren Herdenkingsboek over ramp op Tholen van de baan (fi) AutoTrack.nl leefbaar Middelburg vindt dat wijktafels slecht functioneren Meiddag voor knelpunten van de busdienst Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl Boetes voor verzet tegen politie Diefstal strippenkaarten uit bus Sieraden gestolen Gestolen kleding weer terug Camera ontvreemd Maand cel voor verduistering Philippine wil brandweer houden Heertje perplex over WCT-deal De autosite voor heel Nederland zaterdag 14 december 2002 TERNEUZEN - Het Tunnelcen- Irum, het informatiecentrum ran de Westerscheldetunnel in ie Nieuw-Neuzenpolder bij Terneuzen, sluit een dag na de opening van de timnel door ko ningin Beatrix de deuren, sjui De opening is vrijdag 14 maart, ,Een dag later sluit het infocen- trum, dat de afgelopen jaren - tijdens de bouw - meer dan 150.000 bezoekers trok, de deu ren. Er bestaan overigens plan nen om het centrum te verplaat- )0lsen naar een andere locatie in de Een kleine initiatiefgroep van ■de Heemkundige Verenigingen van Terneuzen en Sas van Gent werkt plannen uit om de accom- modatie elders in te richten als een binnenvaartmuseum in combinatie met een permanente tentoonstelling, gewijd aan de me Westerscheldetunnel en de his- jel f-torie van de Provinciale Stoom- boot Diensten (PSD). Dat ge- 'beurt in nauw overleg met de .directie van de tunnelexploi- tant, de NV Westerscheldetun- nel en de directie van de PSD. Het Tunnelcentrum speelt nog wel een rol tijdens de open dag, p-J in het weekeinde vóór de officië le opening van de tunnel. redactie walcheren Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Jj nnrNadia Berkelder aiDDELBURG - Leefbaar 'rf liddelburg wil van de wijkta- els af. Volgens de partij func- beren de wijktafels niet goed. [r wordt te weinig naar bewo- V ,ers geluisterd en veel mensen komen alleen op voor hun eigen /belang. De partij stelt voor rijkraden in te stellen. Met een dl eigen budget kunnen die pro- ilemen in de wijk direct aan- 1 lakken. jn Middelburg zijn vijf wijkta- j j fels, grofweg verdeeld over de toijken in stad. Vier keer per jaar rijgen bewoners op een verga- lering' de gelegenheid om de toestand in de wijk te bespreken jnet de wijkwethouder. En daar mngt volgens Leefbaar Mid- lelburg de schoen. ,Het was altijd de bedoeling dat l'; de wethouders aanwezig zou- ien zijn", zegt raadslid R. Ko- per. „We hebben de afgelopen aren vastgesteld dat ze vaak af- [vezig zijn. Het college van bur- .0, gemeester en wethouders heeft wel beterschap beloofd, maar DOMBURG - Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Veere houdt maandag 30 december een meiddag 'knelpunten in het openbaar vervoer'. De meiddag is bedoeld voor in- v roners van Gapinge, Seroos- :erke, Veere en Vrouwenpolder. )e problemen kunnen gemeld 'worden van 10.00 tot 13.00 uur jj' pnvan 19.00 tot 20.00 uur op het in, telefoonnummer 0118-583687 6f via het e-mail adres vrijwil- 1igveere@zeelandnet.nl. Klanten van het openbaar ver- voer kunnen hun mening ghe- ,,J ven over bijvoorbeeld de afstand tot de bushalte, de fre- )3 quentie en het tijdstip waarop de bus rijdt, de duur van de reis en de aansluiting op ander ver- I voer. we moeten nog zien of dat ook lukt." Volgens Koper wordt er te wei nig gedaan met de klachten en suggesties die bewoners tijdens een vergadering van de wijkta- fel naar voren brengen. „Er wordt alleen maar gepraat. We hebben de indruk dat als men sen met problemen komen, de gemeente dan zegt dat het een probleem is van iemand anders. Dan is het een probleem voor de politie of de woningbouwver eniging." Bewoners zijn niet meer tevreden als ze alleen mo gen meepraten, stelt Koper. Ze willen meebeslissen. Wijkraden Om dat mogelijk te maken, moeten er wij kraden worden in gesteld. Die moet bestaan uit vertegenwoordigers van orga nisaties in de wijk, zoals de wijkvereniging, sportverenin- gen en kerken. „We willen dat een aantal zaken door de wijk zelf gedaan wordt. De wijkraad moet bevoegdheden krijgen en geld om het uit te voeren. Zodat als mensen met klachten ko men, er ook geld is om er direct wat aan te doen. Nu gaat aHes via het stadhuis. En wie weten er nu meer van de wijk, dan de bewoners zelf?" Leefbaar Mid delburg wil dat het budget voor onderhoud van wegen, trottoirs, speelgelegenheden, parken en plantsoenen wordt overgehe veld naar de wijkraden. Open De wijktafel is een open organi satie. Iedereen die dat wil, kan binnen stappen om een klacht te uiten of een probleem te bespre ken. Is Leefbaar Middelburg niet bang dat er met een wijkraad een nieuwe bestuurslaag ont staat? „Dat iedereen kan aan schuiven is op zich een groot goed", vindt Koper. „Maar heel veel mensen komen voor hun ei gen verhaaltje, hun eigen stoep en hun eigen achtertuin. Orga nisaties zien de zaken toch wat breder. Op een wijktafel kan ie dereen wel meepraten, maar het is de vraag of er wel geluisterd wordt." Het gras voelt aan als een tapijtje. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het eerste voetbalveld van kunstgras in Zeeland is gisteren officieel in gebruik genomen. Het veld wordt bespeeld door FC Dau- wendaele en Jong Ambon in Middelburg. Wethouder A. de Vries en de voorzitters van de clubs verrichtten de openings handeling. Ze sjorden het laat ste stukje echt gras van het veld. Het veld hoeft nooit meer te worden gemaaid, en ook de kalk is niet meer nodig. De lijnen zijn gemaakt van strookjes witte kunststof. Het gras voelt aan als een tapijtje. En net als bij echte vloerbedekking, moet ook voor het betreden van de mat de voe ten worden geveegd. De kunst- grasmat is bedekt met een laagje kleine rubberen korrels. Die ge ven het veld stevigheid. De kor rels verdwijnen in de loop van de tijd tussen de kunstgras sprietjes. De clubs trainen al op het nieu we veld en er zijn ook al een paar wedstrijden gespeeld. „Niet door het eerste elftal", zei voor zitter H. Ramstijn van FC Dau- wendaele. „Dat staat de KNVB nog niet toe. Ze vinden dat er dan sprake is van competitievervalsing om dat onze club ook op het veld traint. Maar zodra meer clubs overstappen op kunstgras, zal het ook wel in competitiever band mogen.Het derde en vier de elftal spelen wel competitie op het veld, net als de jeugdelf- tallen. Het veld heeft minder onder houd nodig dan een gewoon grasveld. Eén keer per jaar kor rels aanvullen en af en toe rollen is voldoende. Toch brengt kunstgras weer nieuwe proble men met zich mee. „We hebben er al een stukje uit moeten ha len", vertelde Ramstijn. „Daar zat kauwgom in. Bij een gewoon veld groeit dat er vanzelf uit, maar hierop wordt het een klont." Renovatie Het kunstgrasveld is de eerste stap van een complete renovatie van het sportpark aan de Kruit- molenlaan. Er komen nieuwe tennisbanen van kunstgras en de overige voetbalvelden wor den opgeknapt. „Dat werd tijd ook", zei Ramstijn. „Die liggen er zeker al twintig jaar en nor maal gesproken worden voet balvelden één keer in de vijftien jaar vernieuwd." Toch verliest voetbal met kunst gras een deel van de romantiek, vond ook De Vries. „In mijn - overigens heel bescheiden - voetbalcarrière hield ik van een zompig veld, waar je de geur van het echte gras rook. Aan de an dere kant was ik ook altij d chag- rijnig als ik zaterdagochtend hoorde dat de wedstrijd niet doorging." En dat is bij FC Dau- wendaele verleden tijd. „We kunnen altijd spelen", zei Ram stijn. „Behalve als het echt be vroren is. Dan mag je er niet op." door Miriam van den Broek VROUWENPOLDER - Een ge luidsscherm van zeventig meter lang en drieëneenhalf meter hoog snijdt na de aanleg van de N57, de Polredijk in Vrouwen polder abrupt af. „En waar om?", zeggen Erik Joziasse en Hans Post van de dorpsraad Vrouwenpolder. „Omdat het verkeer op de nieuwe weg over tien jaar de geluidsnorm over schrijdt met slechts twee deci bel." De dorpsraad is niet te spreken over het plan N57. Veel details zijn onduidelijk. Verder wordt de situatie er voor fietsers en voetgangers niet vei liger op, vormt de N57 een bar ricade voor de bewoners en campinggasten aan de oostkant van de weg en vreest de dorps raad dat de smalle en histori sche Noorddijk gebruikt gaat worden als ontsluitingsweg naar de kust. Maar het idee om een enorme geluidsscherm neer te zetten, slaat alles. „We willen glad geen geluids scherm", zegt Joziasse. „Het moet en zal er blijkbaar komen. We hebben Rijkswaterstaat be loofd geen klachten over ge luidshinder in te dienen als het plan voor het scherm wordt ge schrapt. Daar kon Rijkswater staat zich niet in vinden." Wat de dorpsraad van Vrouwenpolder betreft is het geld voor de verbetering van de N57 op na de aanleg van het traject Middelburg-Sint Laurens. Dan kan een geluidsscherm ter hoogte van de Polredijk achterwege blijven. foto Ruben Oreel r .3* - cStL t W&fm Verandering Veel inwoners beseffen volgens de dorpsraad nog niet wat er al lemaal gaat veranderen. „Het is voor hen nog een papie ren plan. We proberen het wel inzichtelijk te maken. Als ze bij ons komen met vragen over de geluidswal, zeggen we dat die honderd meter lang wordt. Dat is overdreven, maar we doen dat om aan te geven dat die echt heel groot wordt. Soms houden aar den waHen het geluid tegen. Dat kan hier niet, is ons verteld. We krijgen een Rotterdamse si tuatie. De bewoners van de Dorpsdijk kijken straks tegen Advertentie een joekel van een stalen wand aan." Dan is er nog het punt van vei ligheid. Fietsers die van de oost kant van de weg komen om naar het dorp te gaan, moeten straks over de rotonde. „Dat is hart stikke gevaarlijk", zeggen Jo ziasse en Post. „Goed, nu steken ze op verschillende plaatsen de weg over. Dat is ook niet veilig, maar zo'n rotonde maakt het er voor fietsers niet beter op." Ook met de schoolgaande jeugd, moet meer rekening gehouden worden, menen zij. Voorbij de Lepelstraat richting Seroosker- ke, houdt straks het fietspad op. De scholieren moeten dan over dezelfde weg rijden als land bouwvoertuigen en bestem mingsverkeer. Noorddijk Op de tekening van het traject is - tot grote ongerustheid van de dorpsraad - te zien dat de Noorddijk open blijft voor ver keer. „We zijn bang dat de Noorddijk gebruikt wordt als ontsluitingsweg voor de cam pings. Je kunt er weliswaar al leen komen door van de rotonde af te gaan en de ventweg te ne men, maar er hoeft slechts één verkeersbord geplaatst te wor den en het is raak. Dan weten de mensen de weg te vinden. De straat wordt dan verbreed en tweerichtingsverkeer. Wij wil len dat die blijft zoals het is. De inwoners van Vrouwenpolder vinden het niet erg dat de toeris ten door het dorp heen rijden." Zeker nu de economie niet zo lekker draait. Dat zou het mooi ste zijn. Maar ja." Oogkleppen Rijkswaterstaat is net een tank die met oogkleppen op door al les heen dendert, zeggen Post en Joziasse. „Wat moeten wij als dorpsraad doen? In februari dienden we een bezwaarschrift in. Dat haalt weinig uit. We zijn ons nog aan het beraden over de volgende stap. Op 21 januari staat een in formatieavond over de N57 ge pland in het dorpshuis. Eigen lijk hopen we nog steeds dat de aanleg van het traject vanaf Middelburg ter hoogte van Sint Laurens stopt. Dat ineens blijkt dat het geld opis. Zoiets deed j a- ren geleden de ronde. Mensen uit het dorp hebben dat verhaal nog steeds in het achterhoofd.. w!3 MIDDELBURG - Een 23-jarige Vlissinger en een 29-jarige inwoner van Oost-Souburg zijn gisteren door de politierech ter voor het negeren van een politiebevel en het plegen van verzet bij hun aanhouding veroordeeld tot boetes van 410 eu ro. Een 23-jarige Vlissinger moet 275 euro betalen, omdat hij geen gevolg had gegeven aan het bevel van agenten zich te verwijderen. De verdachten hadden zich 14 april dit jaar in Vlissingen tegenover de politie misdragen. MIDDELBURG - Onbekenden hebben donderdagavond en kele boekjes met strippenkaarten meegenomen uit een stil staande bus aan de Turfkaai in Middelburg. De diefstal vond tussen 20.00 en 20.15 uur plaats. De totale waarde van de strippenkaarten bedraagt meer dan drieduizend euro. OOST-SOUBURG - Uit een woning aan het Oranjeplein in Oost-Souburg zijn donderdag sieraden en waardepapieren gestolen. Tussen 715 en 2115 uur moeten de dieven hun slag hebben geslagen. De waarde van de gestolen goederen is on bekend. VLISSINGEN - In de bosjes in de Colijnstraat in Vlissingen is gisterochtend kleding en een portemonee teruggevonden. De goederen waren donderdagavond in een gymzaal gestolen. Uit de portemonee zijn een onbekend geldbedrag en een pin pasje verdwenen. VLISSINGEN - Van een 29-jarige inwoner van Oost-Souburg is vrijdagmiddag in de Lange Zelke in Vlissingen de camera gestolen. De camera zat in een tas die aan een kinderwagen hing. Op een onbewaakt ogenblik hebben dieven de tas weg genomen. De waarde van de spullen bedraagt enkele honder den euro's. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 25-jarige inwoner van Hoedekenskerke conform de eis tot een maand cel veroordeeld. De verdachte had drie fiet sen verduisterd. Hij had de fietsen die hij had gehuurd, op ver schillende plaatsen in verwaarloosde staat achtergelaten. De man huurde een woning, waarbij hij ook de fietsen mocht ge bruiken. Op 4 april dit jaar bleek verdachte spoorslags te zijn vertrokken uit de woning, waar ook de fietsen waren verdwe nen. De man moet 170 euro schadevergoeding betalen. PHILIPPINE - De dorpsraad van Philippine wil dat het plaatselijke brandweerkorps met ingang van volgend jaar niet in het naburige Hoek gestationeerd wordt. De raad vindt dat de veiligheid in het dorp daar niet mee gediend is en vraagt de gemeentebesturen van Sas van Gent en Terneuzen om de voorgenomen verhuizing van materieel en manschap pen uit te stellen totdat een nieuwe kazerne voor de korpsen Hoek en Philippine gereed is. door Rolf Bosboom SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse heemkundekring Stad en Lande gaat ervan uit dat er volgend jaar geen Thools her denkingsboek over de waters noodsramp verschijnt. Als re den geeft zij dat auteur Kees Slager uit 's-Heerenhoek vol gens de gemeente Tholen niet onomstreden zou zijn. Burge meester W. Nuis spreekt van een vervelend misverstand. Stad en Lande had van de ge meente het verzoek gekregen om te bekijken of er, naast de uitgaven over Sint Philipsland en Stavenisse, een boek over de ramp op geheel Tholen zou kun nen komen. De uitgave had op 18 september 2003, als hulpver leners van destijds uit binnen- en buitenland bijeenkomen, moeten verschijnen. De heem kundekring benaderde Slager, oorspronkelijk afkomstig uit Tholen, als auteur. Afgelopen week presenteerde de gemeente het programma met herdenkingsactiviteiten. Het beoogde boek kwam daarin niet meer voor. „Ik kreeg te ho ren dat de gemeente signalen had gekregen dat Slager voor bepaalde mensen te omstreden zou zijn", aldus voorzitter R. Wielinga van Stad en Lande. De noodzakelijke financiële on dersteuning zit er daarom niet in, luidde diens conclusie, zodat de uitgave moet worden uitge steld. „Het project is niet van de baan, maar het wordt wel iets voor de lange termijn", aldus Wielinga. Het omstreden karak ter van Slager slaat op diens boek De Ramp, waarin de au teur op basis van feiten soms harde conclusies trekt over het optreden van betrokken perso nen bij de watersnoodramp. Burgemeester Nuis benadrukt dat de gemeente nog geen enkel besluit heeft genomen over een financiële bijdrage aan het boek. „Dan moeten we eerst we ten waar we precies over praten, maar er ligt nog altijd geen be groting. Dat is het knelpunt." Volgens Nuis is de gemeente er juist veel aan gelegen om een dergelijk boekwerk te laten ver schijnen. Dat de aandacht zich nu volle dig richt op het al dan niet om streden zijn van de auteur, be treurt de burgemeester in hoge mate. „Het gaat om een vei-ve- lende kwalificatie in de richting van de heer Slager. Op dit mo ment is dat volstrekt niet oppor tuun. Het is wel zo dat het lokaal comité dat het herdehkingspro- gramma coördineert geluiden hebben bereikt van: moet het wel Slager zijn die zo'n boek schrijft? Een aantal mensen staat daar sceptisch tegenover." Het gemeentebestuur wil echter zelf een afweging maken en daarvoor moet eerst een begro ting op tafel komen. De schrijver zegt door de com motie weinig behoefte meer te hebben aan het schrijven van het boek. Daar had hij toch al weinig tijd voor en bovendien wacht hem een verhuizing. Naar Tholen. door Rob Paardekam KRUININGEN - Oud-hoogle raar Arnold Heertje is verbijs terd over de manier waarop de provincie met gemeenten om gaat in de kwestie van de Wes- terschelde Containerterminal (WCT). Hij gaat de zaak aan kaarten in Den Haag. Heertje zegt met verbazing ken nis te hebben genomen van de afspraken die de gemeente Rei- merswaal, het havenschap Zee land Seaports en de provincie Zeeland met elkaar hebben ge maakt. Reimerswaal onder meer bouwen aan de zuidoost kant van Kruiningen en op het voormalige veilingterrein in Krabbendijke, omdat de ge meente niet tegen de WCT in be roep gaat. Reimerswaal en Ka- pelle krijgen bovendien geld voor compenserende maatrege len. Volgens econoom Heertje gaat het om pure chantage door de provincie. Naar zijn mening kan het absoluut niet door de beugel dat de gemeente Goes helemaal geen geld meer krijgt, nu zij niet is gezwicht en wél bezwaar aan tekent tegen de WCT. Gedepu teerde D. Bruinooge liet begin deze maand weten dat Goes kan fluiten naar de één miljoen euro van het havenschap. „Wat zijn dat voor praktijken?", vraagt Heertje zich af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13