Roep om parkeervergunning Zwieren, zwaaien en krabbelen Skeelerbaan Goes in 2003 gereed Goese leerlingen verfilmen Reinaert Tulpenbroeierij in de knel aan de Oudeweg Dieven nemen cartridges mee Automobilist in gezicht geslagen Eis celstraf voor autozwendel Kleding uit auto gestolen Geld voor schoolvoorstellingen Grijper valt van aanhanger Watersporters willen auto op belanghebbendenterrein 't Luitje kwijt Schaaktoernooi in Zierikzee Nachtwake voor asielzoekers agenda weekenddiensten ZIERIKZEE - In een winkelpand in Zierikzee zijn gistermid dag enkele cartridges gestolen. De goederen hebben een waarde van meer dan honderd euro. VLISSINGEN - Een 22-jarige Vlissingse automobilist is gis teravond in de Coosje Buskenstraat in zijn woonplaats door een voor hem onbekende in het gezicht geslagen. Dit gebeurde naar aanleiding van een ruzie over verkeersgedrag. De onbe kende die voor hem reed gaf geen richting aan waarop de Vlis- singer met zijn lichten seinde. De onbekende ging daarna voor hem rijden en stopte. Hij begon eerst te schelden en sloeg dreigende taal uit, daarna sloeg hij de Vlissinger in het gezicht en reed weg. De man hield er een pijnlijke wang aan over. MIDDELBURG - De politie Zeeland stuitte in februari in de haven van Vlissingen op twee gestolen, nieuwe auto's uit Ita lië die bestemd waren voor Marokko. Het was het begin van een grootscheeps onderzoek naar een omvangrijke auto zwendel. Het spoor leidde naar een 34-jarige inwoner van Rotterdam. De man moest zich gisteren voor de rechtbank in Middelburg verantwoorden voor heling van tien auto's, hoofdzakelijk Mercedessen en jeeps. In de woning in Rotter dam waren valse Duitse kentekenbewijzen, gefingeerde koopcontracten en gestolen computers aangetroffen. Een deel van de in Italië gestolen auto's was in een loods in Rotter dam gestald. Officier van justitie R. Jeuken eiste 21 maanden cel. Raadsman D. Koningsbloem bepleitte vrijspraak, omdat niet zijn cliënt maar een huisgenoot schuldig zou zijn aan de heling. De rechtbank doet 24 december uitspraak. MIDDELBURG - Een jas en een broek zijn donderdagavond uit een auto in de Beddewijkstraat in Middelburg gestolen. De waarde van de gestolen goederen bedraagt enkele honder den euro's. WISSENKERKE - Cultuureducatie is volgens B en W van de gemeente Noord-Beveland 'juist in deze tij d van tv en compu ter' zo belangrijk dat ze er jaarlijks ruim tweeduizend euro meer aan willen uitgeven. Verhoging van de subsidie is nodig omdat de provincie minder aan schoolvoorstellingen bij draagt en er een hoger BTW-tarief voor de voorstellingen gaat gelden. De cultuureducatie op scholen wordt al jaren gecoör dineerd door het samenwerkingsverband Oosterschelde. Daar gaat het extra geld dan ook naar toe. De raad moet nog wel met het voorstel instemmen. Dat gebeurt in de vergade ring van 17 december die om 19.30 begint. GOES - Een grijper viel gistermiddag op de A58 van een aan- hanger.De aanhanger kwam los van een kraanwagen, be stuurd door een 56-jarige man uit de gemeente Noord-Beve land. De aanhanger kwam redelijk snel tot stilstand in de berm en had geen andere voertuigen geraakt. De grijper zat nog met een kabel aan de kraanwagen vast. Waarschijnlijk heeft de kraanwagen de grijper meegetrokken over het weg dek waardoor dit flink beschadigd werd. vrijdag 13 december 2002 jnnrPiet Kleemans 15 ZIERIKZEE - De vaste lig- tai plaatshouders van de jachtha- vcn in Zierikzee voelen zich in de kou gezet door de gemeente Schouwen-Duiveland. Sinds ioe het belanghebbendenparkeren 003 is ingevoerd mogen de water- (j sporters niet meer op 't Luitje l, parkeren. Dat mag alleen met eeu parkeervergunning en daarvoor komen de waterspor ters niet in aanmerking. In een brief vraagt de Koninklijke Lei- en Zeilvereniging De „JlUaas de gemeente alsnog om va parkeervergunningen voor haar leden. Het feit dat aan het Luitje door de watersporters niet meer ge- ba parkeerd mag worden geeft ver- idd schillende problemen, schrijft bestuurslid van De Maas R Ta- selaar. Van het gratis parkeer- terrein aan de Hoofdpoortstraat is een snelle verbinding met de ik Westhavendijk langs de jacht haven. Waar het aan ontbreekt is een brug van de dijk naar het ponton en de aanlegsteigers. ZIERIKZEE - Schaakvereni- ha ging Zierikzee houdt zaterdag L 21 december in de Vierschaar van het stadhuis in de Meel- straat in Zierikzee een kerst- .schaaktoernooi. Er worden negen ronden ge speeld volgens het Zwitserse systeem. De speelduur bedraagt 15 minuten per persoon. Iedere >ntj deelnemer aan het toernooi van e| de Schaakvereniging Zierikzee ontvangt een aandenken en de drie beste spelers krijgen een beker, Ook de beste jeugdspeler wint een trofee. Het schaaktoernooi begint om 10.00 uur en eindigt rond 17.00 uur. Belangstellenden voor het toer nooi kunnen zich tot 14 decem ber aanmelden bij J. Hoogstra- )ij: te,telefoon: 0111-412886. Volgens Taselaar heeft de ge meente de plannen daarvoor klaar liggen, maar worden ze voorlopig uit oogpunt van be sparing niet uitgevoerd. Dat be tekent dat de watersporters vanaf het parkeerterrein aan de Hoofdpoortstraat een behoor lijk stuk om moeten lopen om hun boot te bereiken. Zonder bagage is dat nog wel te doen, maar moeten voedsel voorraden en dergelijke van de auto naar de boot gebracht wor den, dan is er een probleem. Ta selaar: „In een kruiwagen kan niet zo gek veel, dus dat houdt in dat je soms wel tot anderhalf uur met kruiwagens aan het pendelen bent tussen je auto en je boot. Maar je moet wel, want je mag aan het Luitje niet meer parkeren. T weedehuisbezitter Taselaar pleit er in zijn brief aan de gemeente Schouwen-Duive land vaste ligplaatshouders te beschouwen als tweedehuisbe zitters. Zij kunnen voor twintig euro per jaar een parkeerver gunning bemachtigen, maar voor watersporters met een vas te ligplaats in de jachthaven van Zierikzee is dat niet weggelegd. Tweedehuisbezitters zijn recre anten en hetzelfde geldt in de vi sie van Taselaar voor vaste lig plaatshouders. „Ik begrijp niet zo goed waarom door de ge meente verschil gemaakt wordt tussen tweedehuisbezitters en ligplaatshouders Taselaar voegt daaraan toe dat vaste ligplaatshouders naar zijn stellige overtuiging niet voor extra parkeerdruk zorgen. „Ze keren dagelijks terug in de ha ven en gebruiken hun auto om andere bestemmingen op het ei land te bereiken. En bij langere afwezigheid zoekt men door gaans een parkeerplaats elders en veroorzaakt dus geen par keeroverlast." De brief van Taselaar prijkt op de lijst van ingekomen stukken van de gemeenteraadsvergade ring van donderdag 19 decem ber. De vergadering wordt ge houden in de Burgerzaal van het gemeentehuis in Zierikzee en begint om 19.30 uur. Schaatsles op de ijsbaan in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Schijnwerpers verlichten de baan. Uit de luidsprekers klinkt schlager- muziek. Een moeder probeert haar dochter de eerste beginselen van het schaatsen bij te brengen. Elders op de baan draaien meer er varen schaatsers op Noren hun rondjes. Het is druk op de eerste schaatsdag op de ijs baan in Zierikzee. Bestuurslid G. van der Wielen van IJsver eniging Zierikzee beziet de bedrijvigheid op de schaatsbaan met zichtbaar genoegen. Na zes jaar hopen op schaatsweer is Koning Winter de Zierikzeese vereniging eindelijk weer eens gunstig gezind. Terwijl in voorgaande jaren overal al ge schaatst kon worden, maar aan de baan in Zierikzee nog druk gesleuteld werd, zijn de rollen nu voor een keertje omgedraaid. In het ijs in de Zierikzeese stadsgracht prijken nog forse wakken, terwijl de ijsvloer op de baan net buiten Zierikzee er heel goed uit ziet. „De baan ligt er heel mooi bij", consta teert Van der Wielen. Medailles De weerprofeten voorspellen alweer dooi. Van der Wielen hoopt van ganser harte dat de vorst aanhoudt. „En als dat zo is gaan we weer een mini-elfstedentocht houden. Dat hebben we zes jaar geleden ook gedaan en dat was een enorm succes. We hadden twee honderd medailles ingekocht en dat waren er driehonderd te weinig." De zes jaar zonder vorst van enige omvang heeft de ijsvereniging danig parten ge speeld. De vereniging telt nog 137 gezinnen. Veel te weinig in de ogen van Van der Wielen. Als je dan ziet dat in de dorpen bijna ieder een lid is van de lokale ijsvereniging dan moet je in Zierikzee toch minstens vijfhon derd leden kunnen halenMaar elk j aar zon der vorst kost je al snel zo'n honderd leden. Gelukkig hebben we ook een heleboel trou we leden. Soms schaatsen ze allang niet meer, maar blijven ze ons gewoon steunen. Geweldig." Steun kan de ijsvereniging wel gebruiken. De verlichting is in orde en het geluid voldoet ook nog wel, maar het verve loze houten keetje waarin de kaartjes ver kocht worden is hoognodig aan vervanging toe. door Inge Heuff ZIERIKZEE - C. van de Velde van Frisk-Frukterg&rd aan de Oudeweg in Zierikzee wil zijn tulpenbroeierij uitbreiden van 150.000tulpen naar 1,5 miljoen. Volgens het huidige bestem mingsplan is deze uitbreiding niet mogelijk. Verhuizing naar de laatste vrije hectares van het kassengebied in Sirjansland zou een optie zijn. De combinatie van hangcultuur aardbeien en de tulpenbroeierij zorgt voor een jaarrondcultuur bij Frisk-Fruktergèrd. Om de tulpenbroeierij goed rendabel te maken, is een groei naar 1,5 miljoen stuks nodig. Daarvoor wil de ondernemer een bestaan de schuur slopen en er een grote re schuurkas voor in de plaats zetten. Hij loopt aan de Oude weg echter op tegen een bestem mingsplan dat bepaalt dat er op die plaats niet meer gebouwd mag worden. Het afgelopen jaar heeft de ondernemer zich ook georiënteerd op andere moge lijkheden en daarbij kwam het REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kassengebied bij Sirjansland als beste oplossing naar voren. Inmiddels heeft hij een optie ge nomen op de laatste hectares die nog beschikbaar zijn. Een ver huizing van de tulpen en aard beien, die Van de Velde als ge dwongen ervaart, vergt echter een investering van miljoenen euro's. De grondaankoop en de bouw van kas, kantoor en woonhuis; de ondernemer is bang dat die investeringen niet te dragen zijn. De gemeente zou de verhuizing naar Sirjansland toejuichen. Het bedrijf van Van de Velde past goed bij de bestemming van het kassengebied. Wethouder L. Geluk-Poortvliet van Ruim telijke Ordening heeft zich het lot van de ondernemer aange trokken. Volgende week heeft zij overleg met de provincie waarin zij onder meer de situa tie aan de Oudeweg wil voor leggen om te zien of er nog mogelijkheden zijn binnen het bestemmingsplan. Ook wil zij bezien of de provincie tege moetkomingen beschikbaar stelt aan ondernemers die min of meer gedwongen worden te verhuizen. De gemeente zelf ziet geen mogelijkheden in de be kostiging in (een deel van) de verhuizing. De optie op de hectares bij Sir jansland verloopt op 1 januari 2003. OOST-SOUBURG - In de nacht van zaterdag op zondag houdt de Samen op Weg-gemeente Oost-Souburg van 22.00 tot 1.00 uur een nachtwake, in aan sluiting op het landelijk initia tief van de actiegroep De Nacht wacht. Deze groep wil onder het motto 'we kunnen er niet van slapen' een actie houden voor asielzoe kers die al lang in Nederland verblijven en nog altijd geen verblijfsvergunning hebben. I STREEKACTIVITEITEN BROUWERSHAVEN - Grote Kerk, 13.00 - 21.30 uur: Kerstmarkt ondernemersver eniging; BRUINISSE - Verenigingsgebouw Dee- straat, 19.30 uur: Toneelvoorstelling door De Komedianten; door Rolf Bosboom GOES - De nieuwe skeeler- en ijsbaan in Goes-Zuid wordt vol gend jaar aangelegd. Na jaren van praten, tekenen en rekenen lijkt het plan nu definitief door te gaan, al wordt het wel fors duurder dan verwacht. Binnen kort neemt de gemeenteraad een besluit, waarna in april met de uitvoering kan worden be gonnen. Daarmee komt een oude Goese wens eindelijk uit. De ijsbaan, achter flat Weidezicht, is al ge ruime tijd toe aan een renovatie. De Goese Sportraad heeft bijna vier jaar geleden het idee geop perd de opknapbeurt aan te grij pen om allerlei andere sport- voorzieningen op die locatie te concentreren. Het idee ontmoette wel enthou siasme, maar de uitwerking liet op zich wachten. Medio vorig jaar kwam het gemeentebe stuur met het voornemen om een nieuwe ijsbaan aan te leggen in combinatie met een skeeler- baan en enkele voorzieningen voor de jeugd. In de loop van dit jaar bleken de kosten hoger uit te vallen dan de 360.000 euro waarop was gerekend. De afgelopen maanden is beke ken in hoeverre het mogelijk is op het plan te bezuinigen, bij voorbeeld door het aantal rij stroken van de skeelerbaan te rug te brengen van drie naar twee. Dat zou echter afbreuk doen aan de kwaliteit van het sportcomplex, aldus het college, dat deze week daarom besloot vast te houden aan drie rijstro ken. Wel kan een kleine bespa ring worden gevonden door een uitloper van de ijsbaan, bedoeld om kortebaanwedstrijden mo gelijk te maken, te schrappen. Mede door de gestegen asfalt - prijzen komt de totale investe ring nu uit op net iets boven de 500.000 euro, wat een extra uit gave van 143.000 euro betekent. De raadscommissie maatschap pelijke ontwikkeling spreekt maandag 16 december daar over, waarna de gemeenteraad begin volgend jaar de knoop moet doorhakken. Onder water De skeelerbaan wordt een open bare voorziening, waarvan in elk geval sportopleiding Cios veel gebruik zal maken. Bij tem peraturen zoals dezer dagen kan de baan onder water wor den gezet, zodat een ijsbaan ontstaat. Door de baan als een 'bak' aan te leggen, waardoor het water niet wegstroomt, vormt zich snel een ijslaag als het vriest. Naast de baan is het pompge- bouw voor de verwarming van de nieuwe wijk Ouverture ver rezen. Het is de bedoeling dat aan het gebouw nog een berging komt voor de multifunctionele skeelerbaan. Nabij het gebouw wordt waarschijnlijk een skate- baan neergezet. Als de gemeenteraad akkoord gaat met de opzet en het extra geld, zou de uitvoering volgend jaar april kunnen beginnen. De oplevering wordt dan in sep tember verwacht. 14 en 15 december 2002 CE NTRAAL ALAR M N U M M E R 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. (0111) 413965. Spreekuurvan 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M, Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111) 461280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: E.C.M. Moons, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel.(0111)641810. Tandartsen: P. van Malland, Oude Moolweg 32, Re- H nesse, tel.(0111)461942. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek"Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee. Voor hun film over Reinaert de Vos maakten Rens Saat (links) en James Knaap onder meer opnames in de kelder van hun school, het Goese Lyceum. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - James Knaap (17) en Rens Saat (18), twee leerlingen van het Goese Lyceum, werk ten het afgelopen jaar aan de verfilming van het middel eeuwse verhaal Van den Vos Reinaerde. Ze wilden de opna mes in een week maken, maar het werden enkele maanden. En wat een film van drie kwar tier moest worden, duurt uit eindelijk zeventig minuten. De twee VWO-leerlingen kwa men ongeveer een jaar geleden op het idee voor de film. „Tij dens een les Nederlands raak ten we in de ban van het ver haal van de vos Reinaert", legt Rens uit. „Het is een mooi ver haal, maar wel ontoeganke lijk. Dat wilden we verande ren." Nadat Rens het script had geschreven, kon de zoek tocht naar acteurs beginnen. „We hebben redelijk strenge eisen gesteld", legt de jonge filmmaker uit. „Motivatie, professionaliteit en gezellig heid." De circa vijftig acteurs werden uiteindelijk gevonden in de bovenbouw van havo en vwo en het lerarenkorps. De hoofdrol (die van vos Reinaert) ging naar William Homburg. „Omdat hij zo'n sluw hoofd heeft", lacht Rens, die zichzelf ook een forse rol heeft toebe deeld. James nam de camera ter hand. De twee scholieren hebben ge tracht de karakters uit het middeleeuwse verhaal zoveel mogelijk te handhaven in de film. Zo zijn daar onder meer de beer, die is omgedoopt tot Berend, de kater (Kasper), de das (Gijs) en de wolf. Die laat ste heet in de verfilming John. „Van John de Wolf", aldus Rens. De twee jongens hadden de beschikking over professio nele camera's. Die konden worden aangeschaft uit subsi diegelden van de provincie. De montage-apparatuur werd ge leend van twee studenten van de filmacademie. Sinds maart hebben de twee initiatiefnemers op diverse lo caties binnen en buiten de school opnames voor hun film gemaakt. Gedurende dat pro ces kwamen ze erachter dat de drie kwartier waarop ze had den gerekend niet voldoende zou zijn. Nadat James zijn kerstvakantie spendeerde aan de montage, bleek de film in oktober zeventig minuten te duren. De titel werd pas op het laatste moment bedacht: De tipgever. „Rens kwam met de titel Zeeuws Fruit, maar dat vond alleen hij leuk"aldus Ja mes, die net als zijn collega te vreden is over het eindresul taat. „Al wordt mijn volgende film beter", voegt hij er aan toe. Volgens Rens is het een vrij harde film geworden. „Het origineel is ook een ranzig ver haal", legt hij uit. De makers hebben hun film geschikt ge acht voor boven de zestien. De onderbouwleerlingen krijgen hem daarom niet te zien. Veel anderen doen dat wel, aan staande dinsdag tijdens de première. Er zijn een hoop mensen uitgenodigd, maar an dere geïnteresseerden kunnen bij de administratie van het Goese Lyceum kaarten bestel len. Filmacademie James is de afgelopen maan den alleen maar zekerder ge worden over zijn toekomst: hij wil naar de film- en televisie academie. Voor Rens is ook iets duidelijk geworden: in plaats van tandarts worden, wil hij nu iets organisatorisch gaan doen. Al het geregel van het laatste jaar is hem prima be vallen. Acteren blijft ook een passie. „Maar ik vind het zon de om met vwo de filmacade mie te gaan doen." Of het maken van een film iets structureels wordt op het Goe se Lyceum betwijfelen James en Rens. „.Misschien in een wat beperktere vorm", zegt de laatste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41