lie Gehandicapt Vitesse uit Uefa Cup Angelo Boonman in elitegroep iSlüfllM pviff- RUI in r - Mommers heeft geen zin in baan bij NAC Nieuw reddingsplan voor KV Mechelen 21 liverpool houdt Arnhemse ploeg eenvoudig in bedwang: 1-0 Hiddink verkozen tot trainer van het jaar lertha BSC overwintert [Wereldrecord en "Europees record op onderbezet kampioenschap Bergkamp wil nog jaar doorgaan Barcelona tekent beroep aan Vieri vier weken uit roulatie Van der Leegte uit selectie gezet Heister naar Top-12 Michaud heeft een primeurtje Thialf krijgt extra miljoen e sportredactie LONDEN - De lezers van World Soccer Magazine hebben Guus liddink uitgeroepen tot mana- er van het jaar. Hiddink be- eikte met Zuid-Korea de laat- te vier op het WK. De trainer vrijdag 13 december 2002 van PSV krijgt de voorkeur bo- van de stemmen, Scolari 16,68, Ier, de bondscoach van Duits- verkiezingen in de uitgave die ven Felipe Scolari, bondscoach Wenger 14,26. Op de vierde land met 4,51 procent. World vandaag in de kiosken ligt. van Brazilië, en Arsene Wenger, plaats komt Klaus Topmöller Soccer Magazine, een in Lon- Ronaldo is de voetballer van het manager van Arsenal. van Bayer Leverkusen met 8,84 den uitgegeven voetbalblad, jaar voor de Duitser Michael Hiddink kreeg 28,33 procent procent gevolgd door Rudi Völ- publiceert de uitslagen van de Ballack, de Braziliaan Roberto Carlos, de Fransman Zidane en de Duitse doelman Kahn. Het is de derde prijs voor de spits van Real Madrid. De Braziliaan wordt half december uitgeroe pen tot Europees voetballer van het jaar en de dag daarop tot we reldvoetballer van het jaar. RTR fonrGert Lammerink LIVERPOOL - Zoals verwacht is Vitesse gisteravond niet bij machte gebleken het Liverpool lastig te maken. Zonder boven matige inspanningen won de huisclub op Anfield met 1-0. tangezien 'the Reds' eerder in kei Gelredome ook al sterker (1-0) waren, is het Europese avontuur van Vitesse na drie rondjes voorbij. •I Een stunt als eerder bij Werder Bremen zat er niet in. De Arn- hemmers konden zich er wel op o beroepen niet door de huizenho- e favoriet te zijn weggespeeld, liverpool kreeg nauwelijks de elegenheid flink uit te halen. )e kracht er zelf iets van te ma- jen bezat Vitesse nauwelijks. Een enkele kans de spanning te rug te brengen kreeg Vitesse wel. Na achttien minuten kopte Peeters in vrijstaande positie op de paal. De Belg was gelanceerd door Cornelisse, die met horten en stoten de achterlijn had ge haald en vervolgens een fraaie voorzet tevoorschijn toverde. Tot dan had Liverpool niets la ten zien. Als wel vaker leun den de Engelsen achterover, in afwachting van de fout van de tegenstander. Vitesse kreeg daardoor de gelegenheid de bal rustig rond te laten gaan. Dat leek perspectief te bieden. Maar kort na de gemiste mogelijkheid van Peeters bleek die schijn te bedriegen. Bij een van de eerste Engelse kansen scoorde Owen. Die deed dat in de rebound, na eerst tegen keeper Jevric te heb ben geschoten. Eerder in het Gelredome was Owen ook al de man die het verschil uitmaakte. Voorstopper Het was een domper voor de Arnhemmers, die tot dan ach terin niet in de problemen wa ren geraakt. Dat mocht opval lend worden genoemd, gezien de handicaps van Snoeis laatste linie. De coach was uitgerekend op Anfield genoodzaakt de achttienjarige Michael Jansen als voorstopper te laten debute ren. Zeman bleek niet fit genoeg om in actie te komen. Veel alternatieven had Snoei niet. Eerder al waren om uiteen lopende redenen Knol, Bochem, Nanu en Rankovic afgevallen om de verdediging te verster ken. Door het gebrek aan defen sieve spelers was Snoei wel haast gedwongen voor de aanval te kiezen. Zo verschenen er bij de Arnhemmers drie spit sen in het veld: Amoah, Mbam- ba en Peeters. Tot overmaat van ramp raakte na ruim een half uur linksachter Frankel dusdanig geblesseerd, dat hij moest worden vervan gen. Snoei kon niet zo gek veel anders doen dan een aanvaller te brengen, rechterspits Musta- pha. Het leidde tot tal van ver schuivingen binnen het elftal, onder meer omdat Claessens te rugzakte van het middenveld naar de verdediging. Owens treffer bleek -een van de spaarzame hoogtepunten in het vlakke duel. Liverpool, dat uit de laatste vijf duels in de Pre mier League slechts een punt haalde, leek het wel te geloven. Dat had de club nog kunnen op breken, als Peeters na de hervat ting trefzekerder was geweest. Ook in het tweede deel liet de Belg een mogelijkheid vrij voor Kirkland liggen. Liverpool-Vitesse 1-0 (1-0). 20. Owen 1-0. Scheidsrechter: Stark (Did). Toeschouivers: 23.576. Gele kaart: Henchoz (Liverpool). Liverpool: Kirkland, Carragher, Hyypia, Henchoz en Traore; Smicer (87. Baros), Diao (65. Hamunn), Gerrard en Murphy; Owen en Diouf (79. Risse). Vitesse: Jevric; Cornelisse, Stefano- vic, Michael Jansen en Frankel (35. Mustapha); Levsjenko, Amoah (65. Dinsdag), Theo Janssen en Claes sens; Peeters en Mbamba. Eerste wedstrijd 1-0. ANP i RIJSWIJK - Huub Stevens deed 0 gisteren met Hertha BSC een listorische stap voorwaarts in iuropa. Voor het eerst in 24 jaar gaat Hertha in Europees opzicht na de winter verder. Door een doelpuntloos gelijk- ri spel bij Fulham in Engeland plaatste Hertha zich voor de aditste finales van de Uefa Cup. blympique Lyon, in de eerste onde van de Champions Lea gue nog twee keer de mindere :van Ajax, overwintert helemaal niet. De Fransen stuitten op De- 1 nizlispor uit Turkije. Na de 0-0 uit verloor de Franse landskam- i pioen op eigen veld met 0-1 Auxerre verraste in Frankrijk Betis Sevilla. De thuisploeg won dankzij treffers van Tainio enLachuer met 2-0. Daarmee 1 wiste Auxerre de nederlaag op li Spaanse grond (1-0) uit. v RIESA - De Duitse organisatie ,"jj wil wel doen geloven dat het EK kortebaan in Riesa het beste van het beste biedt op zwemgebied, de werkelijkheid is anders. Veel bekende namen, onder wie die van Pieter van den Hoogen- band, Inge de Bruijn en Franzis- ka van Almsick, ontbreken. Deprestaties op de openingsdag hielden dan ook niet over. Het wereldrecord van de Duitse es- ij fafetteploeg op de 4x50 wissel- s| slag (1.34,72) en de Europese sj toptijd van Jana Klotsjkova op de200 wisselslag (2.08,28) leid- den de aandacht voor dat gemis aan favorieten niet helemaal af. De Nederlandse delegatie viel, J zonder zijn boegbeelden, niet in deprijzen. Dat was ookniet ver- i wacht. Wel gehoopt. Johan Kenkhuis is na een kwakkelzo- nier in de ijzige winter immers -helemaal terug. Het Twentse lid van de professionele Amster damse ploeg TZA landde op de ',50 vrije slag net naast het erepo- j-dium, Hij tikte in de finale na 21,85 seconden aan. ■De verrichtingen van Marleen Veldhuis en Chantal Groot op de 100 vrije slag wekten verwach tingen, Beiden haalden gemak kelijk de finale. Veldhuis kwali ficeerde zich met 54,23 zelfs als tweede, vlak achter de Britse Alison Sheppard. Groot dook ondanks een slechte start met j 54,46 duidelijk onder de 55 se conden. Stev Theloke, Jens Kruppa, Thomas Rupprath en Carsten Dehmlow amuseerden hun fans op de 4x50 wisselslag met een nieuwe titel en een zui nige verbetering van hun we reldrecord. Ze haalden er zes honderdste af1.34,72. Jana Klotsjkova scherpte het l Europees record van de Slo waakse veterane Martma Mor- j avcova op de 200 wisselslag met bijna drietiende aan. De Oekra- insewonin 2.08,28. Bij de man nen ging de titel op dit nummer naar de Jani Sievinen. De Fin won in een tijd van 1.55,47. Om Arnarson won de 200 rug- j slag. De IJslander was na pre- cies 1.54 klaar. Emiliano Brem- billa was de beste op de 400 vrije slag in een goede 3.40,60. De Zuid-Afrikaanse Sarah Poewe debuteerde voor Duitsland met zilver op de 50 schoolslag. Haar j 30,90 was meteen een nationaal Duits record en maar eenhon derdste langzamer dan de Zweedse winnares Emma Igelström. ANP Vitesse-speler Tim Cornelisse (links) en El-Hadji Diouf van Liverpool duelleren om de bal in de return in de derde ronde van de Uefa Cup. Terneuzense scheidsrechter (23) lonkt naar betaald voetbal door Frits Bakker TERNEUZEN - De 23-jarige scheidsrechter Angelo Boon man uit Terneuzen staat op de drempel van het betaald voet bal. De promoties van de jonge arbiter, die nu wedstrijden leidt in de hoogste klasse van het za terdagvoetbal, volgen elkaar in zo'n snel tempo op dat hij aan het eind van dit seizoen al naar het profvoetbal kan promove ren. Deze week werd hij door een commissie onder leiding van ex-scheidsrechter Mario van der Ende op de definitieve kandidatenlijst gezet. Veertig scheidsrechters uit heel het land, met een maximale leeftijd van 27 jaar, zijn aan het begin van deze competitie op basis van de rapporten geselec teerd en aangewezen als kandi daten voor een prof carrière. Ze zijn in het eerste halfjaar inten sief gevolgd door voormalige en nog aktieve profscheidsrech- ters. Van die veertig zijn er na deze week nog veertien overge bleven. Angelo Boonman kreeg te horen dat hij tot die selecte groep behoort. ,,Ik ben er heel blij mee, want dit is de laatste selectie voor promotie naar het profvoetbal", aldus de Terneu- zenaar, die zijn werkzaamhe den bij de marechaussee heeft aangepast aan zijn ambities. Met de scheidsrechters in de eli tegroep volgt nu nog een evalua tie van een half jaar. Angelo Boonman is de enige Zeeuw die op de lijst staat. Het district Zuid 1 had in de groep van veer tig scheidsrechters acht man. Daarvan zijn er nu nog twee over. De 27-jarige Bosschenaar Bas van Dongen is de tweede ge selecteerde. De beste scheidsrechters van de lijst van veertien promoveren aan het eind van dit seizoen naar de C-lijst. Boonman: ,,Wie LONDEN - Dennis Bergkamp praat in de winterstop met trainer Arsene Wenger over zijn toekomst bij Arsenal. De 33- jarige spits wil zijn afscheid uitstellen en ook volgend seizoen nog voor de Londense club uitkomen. Bergkamp twijfelde bij aanvang van het huidige seizoen over zijn toekomst. Hij sloot niet uit dat hij aan zijn laatste jaar was begonnen. De spits voelt zich echter nog heel fit en wil nog best een jaar doorgaan De aanvaller wil nu van trainer Wenger horen of er volgend seizoen nog een rol voor hem is weggelegd. ANP MADRID - Barcelona probeert te voorkomen dat het twee duels buiten het eigen stadion Nou Camp moet afwerken. Voorzitter Joan Gaspart gaat in beroep tegen de straf die de Spaanse voetbalbond de Catalaanse club als gevolg van onge regeldheden tijdens het duel met aartsrivaal Real Madrid op legde. RTR MILAAN - Internazionale kan zeker vier weken niet beschik ken over Christian Vieri. De 29-jarige voetbalspits raakte dinsdag tijdens de door zijn ploeg gewonnen wedstrijd (3-2) in de Champions League tegen Bayer Leverkusen geblesseerd aan zijn linkerenkel. DP A ENSCHEDE - Tommie van der Leegte is uit de selectie gezet bij FC Twente. Trainer René Vandereycken heeft die maatre gel genomen, omdat de speler een paar keer niet is komen kij ken bij een wedstrijd van het eerste elftal. Spelers die niet meespelen zijn dat verplicht bij Twente. Hoewel Van der Leegte vanwege disciplinaire redenen al tij den niet meer wordt geselecteerd voor de wedstrijden, mocht hij nog wel gewoon meetrainen met de eerste selectie. Van der Leegte geeft toe dat hij niet meer bij de wedstrij den van Twen te komt kijken. ,,De mensen van de club hebben gezegd dat er voor mij geen weg terug is en dan heb ik niet zoveel zin om te komen. Zeker niet als je hoort welke verhalen er over mij de ronde doen." De nu definitief verbannen speler wil zo snel mogelijk weg bij Twente. GPD foto Vincent Jannink/ANP Angelo Boonman: „Het gaat er nu niet om dat je goed loopt, hard genoeg fluit of je hand goed opsteekt bij buitenspel, maar om persoonlijkheid, communicatie en acceptatie. Ze kijken alleen wie de potentie heeft om betaald voetbal te fluiten." op die lijst staat, mag wedstrij den leiden van tweede elftallen uit het betaald voetbal en de A- jeugd van Ajax, Feyenoord en andere topclubs. En ze mogen als vierde official optreden in de eredivisie." Top De Terneuzenaar is scheids rechter vanaf zijn zestiende jaar. Hij leidde in de eerste vijf jaar alleen jeugdwedstrijden, promoveerde toen al naar de hoogste jeugdklasse en heeft daarna in drie jaar tijd de top van het amateurvoetbal bij de senioren gehaald. Zaterdag floot hij nog de thuiswedstrijd van Kloetinge tegen Schevenin- gen. In totaal heeft hij in dit eer ste half jaar vijf wedstrijden in de hoofdklasse geleid. De promotie kwam niet als een verrassing. Boonman heeft tot nu toe in alle groepen waarin hij uitkwam hoge cijfers gehaald. Vorig jaar kwam hij uit op een eindcijfer van 8.25, dat heel dicht bij de maximale score van 8.50 lag. Met dat resultaat werd hij aangewezen voor cle zogehe ten scoutingsgroep betaald voetbal. „We kregen aan het begin van dit jaar te horen dat we met veertig man elke wedstrijd wer den gevolgd. Dat gebeurt niet meer door rapporteurs, maar door scheidsrechters en ex- foto Camile Schelstraete scheidsrechters uit het betaald voetbal. De beoordeling is ook anders. Het gaat er niet om dat je goed loopt, hard genoeg fluit of je hand goed opsteekt bij bui tenspel, maar om persoonlijk heid, communicatie en accepta tie. Ze kijken nu alleen wie de potentie heeft om betaald voet bal te fluiten." De selectie van veertig naar veertien is deze week gemaakt. Angelo Boonman: „Voor de af vallers is het keihard: ze hebben van de commissie een brief ge kregen dat ze niet (of nog niet) geschikt zijn om betaald voet bal te fluiten. We zijn nu met veertien man over die nog wel in aanmerking komen. Ik realiseer me wel dat de laatste selectie nog strenger zal zijn. Je mag er niet vanuit gaan dat je nu auto matisch promotie maakt naai de profs. Als ik in dit half jaar één of twee wedstrijden ver pruts, is het einde oefening." Zwart-wit Voor twee Zeeuwse scheids rechters (Harold van de Ketterij en Alwin Don) is het betaalde avontuur de laatste jaren al een vroege dood gestorven. Boon man is zich bewust hoe moeilijk de laatste stap zal zijn.,Het is in die laatste fase heel zwart-wit: je bent goed genoeg of je bent het niet. Ben je goed, dan mag je doorgaan, zo niet dan word je teruggefloten." „Je moet in de eerste plaats ook kunnen omgaan met druk. Het is nu al allemaal anders voor mij. Als je in de hoofdklasse fluit, wordt de belangstelling veel groter. Je merkt in het veld heel goed of er honderd man reageert op een beslissing of duizend. En ook alles wat er rond gebeurt is grootser. Als ik nu ergens aankom, krijg ik een eigen parkeerplaats. Er staat ie mand klaar om me te begelei den, er staan camera's op me ge richt en ik krijg te maken met spelers die prof zijn geweest. Die proberen alles uit." Boonman zet er alles voor opzij om te slagen. „Ik heb mijn werk bij de marechaussee gelukkig kunnen aanpassen. Voorheen draaide ik mee in weekenddien sten, nu ben ik zaterdag en zon dag vrij. Ik zit bij een wervings- groep. Ik geef voorlichting aan mensen die solliciteren, doe wervingswerk op scholen en ar- beidsbureau's en ben aktief op open dagen en beurzen van de marechaussee. Het betekent dat ik mijn werk zelf kan indelen en dat moet wel als je de ambitie hebt om het betaald voetbal te halen." ZOETERMEER - Danny Heister heeft zich geplaatst voor de Europese Top-12, die op 1 en 2 februari in Saarbrücken wordt gehouden. Voor dit jaarlijkse toernooi worden de twaalf beste spelers en speelsters van Europa uitgenodigd. Heister staat momenteel achtste op de Europese ranglijst. Hij nam reeds tweemaal eerder deel aan de Top-12, Trinko Keen staat vijftiende op de Europese ranglijst en is derde reserve voor de Top-12. ANP BREDA - Het marathonpeloton heeft deze week een abonne ment op schaatsprimeurs. Maandag schaatste het in Noordla ren voor het eerst deze winter op natuurijs en gisteren maakte de grote meute voor de eerste keer kennis met het kunstijs van de nieuwe Spaar-Selectbaan in Breda. Daarop won Cedric Michaud de derde etappe van de Greenery-zesdaagse. Het was zijn derde opeenvolgende zege en ook dat was een pri meur. ANP weldig dat NAC me vroeg, maar daarna ga je denken en alles op een rijtje zetten. Uiteindelijk wist ik het zeker: niet doen. En als ik ooit nog eens in de verlei ding zou komen om iets in het voetbalwereldje te gaan doen, dan doe ik dat bij Fortuna." Zijn flirt met NAC werd Mom mers niet in dank afgenomen door de Sittardse fans. De 'red der van Fortuna' verkondigde in Sittard namelijk een groen geel hart te hebben en behalve bij Fortuna enkel nog bij PSV of Willem II te willen werken. De onderhandelingen met NAC, die Mommers wel degelijk ge voerd heeft, moeten allerminst soepel zijn gelopen. De Bredase club kwam in de avonduren na melijk met een schriftelijke ver klaring op de proppen waarin stond dat Theo Mommers werd voorgedragen als nieuwe direc teur per 1 januari. „Maar geloof daar maar niks van. Het is niet waar. Ik heb genoeg van de voet balwereld." GPD door Ivo Kok EINDHOVEN - Theo Mommers wordt toch niet de nieuwe baas van de Bredase eredivisionist NAC. „Ik heb absoluut geen zin meer in het voetbalwereldje," aldus de voormalig directeur van Fortuna Sittard. Volgens de geruchten was alles al in kannen en kruiken. Het in financieel zwaar weer verke rende NAC verklaarde gister avond zelfs schriftelijk dat Theo Mommers per 1 januari de nieu we directeur zou worden. Tege lijkertijd hakte Mommers de knoop echter anders door. „Ik heb besloten om het niet te doen, omdat ik absoluut geen zin meer heb in het voetbalwereldje." Dat is een vreemde uitspraak, omdat de huidige directeur van een kledingbedrijf in Eindho ven eerder te kennen gaf wel weer klaar te zijn voor eenvoet- balklus'. Nu komt hij daarop te rug. „Natuurlijk vond ik het ge- door Jochem Lippmann MECHELEN - Oud-voetballer Piet den Boer heeft samen met Fi Vanhoof en tv-journalist Mark Uytterhoeven een nieuw reddingsplan voor het noodlij dende KV Mechelen bedacht. De Nederlander en oud-spits van de club opent samen met zijn voormalige trainer en Uyt terhoeven een rekeningnum mer. Dat geeft supporters van de vereniging de gelegenheid 1000 euro te storten. „De club is gered als 2500 men sen gehoor aan onze oproep ge ven", aldus Uytterhoeven. Het trio ziet het initiatief als laatste mogelijkheid de club te redden. De donateurs krijgen hun geld terug wanneer KV Mechelen alsnog failliet gaat. Wanneer het plan slaagt, krijgen de gulle supporters de komende vijf jaar vijf procent korting op hun sei zoenkaart. KV Mechelen kan de laatste twee wedstrijden voor de win terstop gewoon afwerken. De clubleiding vond voldoende spelers bereid voor een minima le vergoeding in actie te komen. KV Mechelen ontsloeg rnaan^- dag alle spelers omdat het geen geld meer had om hen te beta len. De Nederlanders Eric Vis- caal, Martijn van Galen, Dave de Jong en Mathieu Boots staan er onder contract. ANP HEERENVEEN - Ijshal Thialf in Heerenveen krijgt van be langhebbenden als Interbrew, Rabobank en Essent 1 miljoen euro extra om uit de schulden te komen. Dit miljoen komt bo venop de betalingsregelingen die schuldeisers al met het ijs stadion hadden afgesproken. De net aangestelde interim-di recteur Slagter wil niet zeggen hoe groot de schuld precies is. Hij ontdekte wel nog een extra gat van 1 miljoen, dat nu gedicht is. „De aandeelhouders hebben flink in de buidel getast. Met de ze toezeggingen is het einde van - Thialf afgewend." Zonder de steun van de crediteuren had het ijsbedrijf een half jaar gele den de deuren al moeten slui ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21