Afsluiting Kanaalweg niet nodig €99S° PZC Om# Bemiddeling nodig voor grafzerken 1 van tweeënhalf jaar voor overval met geweld 13 Perry's actiepakker Hond redt waterhoen Ouderen dringen rond de biljarttafel urgemeester K. Schouwenaar: Haastige spoed is zelden goed indejaarsbeleid rijgt bijval i Arnemuiden Kerstmarkt Ambachtscentrum Hollandse Hoeve K/ittendijksédijk - Goes Roces Speedracer Comfortnoor :i4T Vlissingen wil met spoed uitspraak over Britannia 0800 - 0231 231 (GRATIS) zeeuwse almanak Hoort wie... WALCHEREN vrijdag 13 december 2002 DDELBURG - De Kanaal- j in Middelburg wordt toch t volledig afgesloten. maakte burgemeester "Schouwenaar van Middel- üNEMUIDEN - Burgemees- r K. Schouwenaar van Mid- Iburg kreeg gisteravond in memuiden de handen op el- iar voor zijn plannen met oud i nieuw. Tijdens de wijktafel memuiden lichtte hij de regels ,orhet eindejaarsfeest toe. tVij willen geen feest verpesten tradities de nek om- aaien", hield Schouwenaar Arnemuidenaren voor. klaar zodra er gevaar of schade voor anderen, is de grens be- ikt. Ik roep u dan ook op uw vloed aan te wenden en het tot mleuk feest te maken." ilgens de burgemeester zijn idaar nog volop mogelijkheden Lr. Over de Derringmoerweg mag bijvoorbeeld harder wor- |n gereden dan gewoonlijk is oegestaan. Ook mogen brom mers op oudejaarsdag zonder fitlaat rondrijden. Eieren gooi en is echter verboden. Afgelo pen weken maakte Schouwe- $ar tijdens een rondgang langs Iverse organisaties duidelijk [at wel en niet is toegestaan. |e auto van de burgemeester m tijdens één van die bijeen komsten doelwit van een eier- ombardement. Tijdens een bij enkomst met jongeren werd iém verteld over de besmeu ring. „Enkele jongens kwamen de kerk binnen en vertelden het me. Dat is het slechte nieuws. II Maar het goede nieuws is dat diezelfde jongeren daarna een l emmertje hebben gepakt en de Ismurrie er hebben afgewassen." burg gisteren in Arnemuiden bekend. Afgelopen dinsdag was het college van B en W nog van plan de weg gedurende negen maanden volledig af te grende len. Schouwenaar kwam gister avond met maatregelen die de afsluiting van de Kanaalweg niet nodig maken. Zo zal de ver lichting op de Kanaalweg wor den verbeterd. Nu rijden er nog veel fietsers zonder licht en dat zorgt voor gevaarlijke situaties. Daarnaast zal overdag één strook van de Kanaalweg be stemd worden voor vrachtwa gens die moeten laden en lossen. Gedurende de ochtend- en avondspits blijven beide banen echter beide open. Tot slot gaat de gemeente met de bouwers overleggen of de veiligheid op de Kanaalweg nog kan worden verbeterd. De situatie kwam ter discussie tijdens de wijktafel van Arne muiden. Daar kreeg de burger vader forse kritiek op het oor spronkelijke voornemen de weg volledig af te sluiten. Door de stremming zouden Arnemuiden moeten omrijden om Middel burg te bereiken. C. Grootjans van de Wijkbeheergroep Arne muiden beriep zich op oude af spraken. Die kwamen erop neer dat de Kanaalweg onder geen beding gesloten mag worden, zolang er geen derde kanaalkruising is Anders zou de Schroebrug im mers te veel belast worden. Met de toenmalige wethouder van Middelburg is dit zelfs schrifte lijke overeengekomen, aldus Grootjans. De burgemeester liet blijken dat hij de kritiek ter harte heeft ge nomen. Tijdens de behandeling in de raadscommissie, afgelo pen dinsdag, bleek al dat geen enkele fractie het voornemen kon steunen. Ook de Arnemui denaren waren er gisteravond vierkant tegen. Schouwenaar gaf toe dat het sluitingsvoorstel overhaast was genomen. „We hebben het besluit in één dag ge nomen. Ook hier bleek maar weer: haastige spoed is zelden goed." Wanneer de nieuwe maatregelen van kracht wor den, kon de burgemeester giste ren nog niet zeggen. Advertentie Bezoek onze gezellige op zaterdag 14 en zondag 15 december. Openingstijden 13.00 tot 17.00 uur. 5| De middeleeuwse zerken zijn twee jaar geleden bij de restauratiewerkzaamheden in de hervormde kerk in Arnemuiden blootgelegd. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De werk groep tot herbestemming his torische grafzerken Arnemui den heeft burgemeester K. Schouwenaar gevraagd te be middelen in een conflict met de kerkvoogdij van de Neder lands hervormde kerk. De kerkvoogdij geeft geen toe stemming voor het plaatsen van grafzerken tegen de zij kant van de kerk. Dit tot grote woede van de werkgroep. De grafzerken uit de zestiende en zeventiende eeuw werden tijdens de restauratie van de kerk onder de vloer gevonden. Ze zijn afkomstig uit de Kruis kerk die halverwege de negen tiende eeuw is afgebroken. Een deel van de stenen is in de nieu we kerkvloer aangebracht. De werkgroep zoekt nog naar een bestemming voor de andere zerken. De gemeente Middel burg wil niet dat de stenen in de bestrating van de Markt wor den gemetseld. De werkgroep heeft de kerkvoogdij gevraagd of de stenen in de gevel van de kerk kunnen worden ge plaatst. Ontsieren De kerkvoogdij voelt daar niets voor. Volgens voorzitter R. Schroevers zouden de zer ken de kerk ontsieren. „De grafzerken die uit de vloer ge komen zijn, zijn voor een groot deel gebroken. De kerkmuur is helemaal gerestaureerd. Ik vind het ook niet passen om grafzerken tegen een kerk muur te zetten. Die horen ei genlijk thuis op een begraaf plaats." Verder heeft de kerk voogdij laten weten problemen met het pubhek te verwachten. Bovendien is de voogdij bang dat de stenen als opstapje kun nen dienen naar de ramen in de kerk en dat allerlei vuil achter de stenen komt. De werkgroep vindt die argu menten onzinnig. Dat de ste nen de kerk zouden ontsieren, is ongeloofwaardig, vinden de leden. Sinds 1977 staan er al grafzerken in de omgeving van de kerk. Verder zitten de ramen van de kerk zo hoog, dat ze zelfs via de grafzerken niet be reikbaar zijn. Het argument dat het publiek problemen zou veroorzaken vindt de werk groep een belediging. „Erva ringen in 't Stadthuys hebben geleerd dat het publiek dat cul turele erfgoederen komt bekij ken, doorgaans beschikt over goede omgangsvormen", schrijft de werkgroep in een brief aan de voogdij. De werkgroep neemt het de kerkbestuurders kwalijk dat ze een gesprek uit de weg gaan. Secretaris C. Grootjans noemt het bestuur 'niet capabel'. Hij verwijt het cohege van kerk voogden desinteresse en vindt dat het een ad hoc-beleid voert. Het college van kerkvoogden is na de oprichting van de werk groep van samenstelling ver anderd. Het vorige college heeft het initiatief genomen tot de oprichting van de werk groep. Schroevers weerspreekt dat het beleid van het huidige college tegen het beleid van het vorige indruist. „Ik heb respect voor de beslissingen van het vorige college, ik ben ook heel tevreden met de grafzerken die nu in de kerk liggen." Schroevers zegt bereid te zijn tot een gesprek. Als de bemid delingspoging toch mislukt, heft de werkgroep zichzelf op. De kerkvoogdij moet dan het geld dat ze van de wijktafel heeft gekregen terugbetalen, bovendien moet ze zelf voor een opslagplaats voor de zer ken zorgen. Grootjans is bang dat de voogdij van de zerken af wil. „Straks liggen ze in het ka naal of op de schroothoop," Burgemeester K. Schouwe naar van Middelburg zegde gisteravond zijn hulp toe. ,tMaar als men mij vraagt te bemiddelen, ben ik zeker be reid dat te doen." door Aector Dooms DDELBURG - Officier van Jpstitic II. den Hartog sprak gasteren in Middelburg vol af schuw over de gewelddadige dverval, gepleegd door een 37- jarige inwoner van Den Haag. De man had in opdracht gehan deld van een 33-jarige Middel burger, die zijn ex-vriendin een lesje wilde leren. Tegen beide verdachten eiste de officier bij de rechtbank twee- óihalf jaar gevangenisstraf. ,Jlet slachtoffer is op een ver schrikkelijke gewelddadige manier aangepakt. Ze is aan haar haren door de kamer ge sleurd. Hij heeft haar een mes op de keel gezet, haar geslagen en haar gezicht met tape afge plakt." De Hagenaar had 30 maart dit jaar 's ochtends om half acht - onder invloed van harddrugs, pillen en drank - de vrouw in haar woning in Mid delburg overvallen. Het slacht offer lag te slapen. Nadat ze mishandeld was, wist de vrouw aan haar belager te ontsnappen. Ze rende naar de buren om hulp. De Middelburger had zijn me deverdachte in Den Haag opge haald en was met hem naar de woning van zijn ex gereden. „Ik moest de vrouw laten schrik ken", zei de oudste verdachte. Volgens de officier moest hij de vrouw ook met een mes bewer ken. De Middelburger ontkende iets te maken te hebben met de C Advertentie) Dames- en Herenmaten: 37 tlm 47 www.perrysport.nl De meeste filialen koopzondag! overval, maar voor Den Hartog was het duidelijk dat hij mede pleger was. „Hij heeft informa tie over de woning gegeven. Er was sprake van samenwer king." Bij de overval had de oudste verdachte twee gsm's, en een bankpas weggenomen en het slachtoffer gedwongen de pinéode op te schrijven. De Hagenaar, die al sinds zijn 2 lste jaar verslaafd, had een ge detailleerde verklaring afge legd. ZijnraadsmanE. Smit was er stellig over. „Mijn cliënt weet zich schuldig aan een ernstige overval. Hij stond stijf van de drugs, drank en pillen. Hij had alles ingenomen wat verboden is, aangereikt door zijn mede verdachte." Raadsman D. Moszkowicz meende dat zijn Middelburgse cliënt een slui tend alibi had. „Hij was op de dag van de overval bij zijn vriendin in Vlissingen. Zij is een objectieve getuige", aldus de strafpleiter. Volgens de officier heeft de overvallen vrouw nog slapeloze nachten. Ze is moeten verhuizen en heeft een andere baan. Het slachtoffer vraagt 2500 euro smartengeld. De rechtbank doet 24 december uitspraak. Advertentie DOMBURG feestdagen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! door Marcel Modde RENESSE - Hij hupt weer vro lijk heen en weer, Oen het wa terhoen, zoals zijn redders Dink Ripmeester en Heieen de Vries de geluksvogel hebben ge noemd. In het hondenhok voelt hij zich thuis, drinkt uit de bak van de bijna tien maanden oude herder Anne en doet zich tegoed aan friet. De vogel lag woensdag nog voor dood in de tuin van de familie in Renesse. Anne dacht een leuk speeltje te hebben gevonden. Zodra ze doorkreeg dat er nog leven in zat, pakte de hond de vogel voorzichtig in haar bek en bracht het dier naar het baasje, vertelt De Vries. „De vogel was zwaar onder koeld. De pootjes en het buikje zaten onder het ijs. We hebben hem in een doos gelegd. Toen hij bijkwam, begon-ie door de ka mer te wandelen. Dat vonden we niet zo'n succes, dus hebben we woningruil toegepast: de hond in de kamer en de vogel in de bench. Anne vindt het prima. Ze ligt er zo'n beetje de hele dag bij. Het is echt haar vogel. Als er iemand binnenkomt, moeten ze er gelijk bij komen kijken. De Vries wil de vogel binnen houden totdat de ergste kou uit de lucht is. Het dier is alsnog ge doemd te sterven, wanneer het na een paar dagen huiskamer- warmte aan de buitentempera tuur wordt overgeleverd. Dat brengt een ander probleem met zich mee. „Want wat eet zo'n beest's Winters moeten ze vet hebben, dus heb ik maar patat door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is elke week dringen rond het bil jart. De leden van de senio renclub in de Middelburgse Magistraatwijk willen graag biljarten. Zo graag, dat er soms zelfs een beetje ruzie ontstaat. In het nieuwe wijk centrum Het Palet staat één biljarttafel. Dat is te weinig om alle liefhebbers aan bod te laten komen. De leden van de club zijn een handtekeningenactie begon nen voor een tweede biljart. De handtekeningen zijn in middels opgestuurd naar de gemeente. „We proberen mensen bij de club te betrek ken om ze uit hun huizen te halen", zegt bestuurslid An neke Hartman. „Maar we hebben al belangstellenden moeten wegsturen omdat ze er niet meer bij kunnen." De club heeft vijfenveertig le den. Veertien leden willen graag biljarten. „Het is echt een groot probleem. Ze krij gen soms bijna ruzie over wie eraan de beurt is." De seniorenclub wordt sinds september elke dinsdag ge houden in het nieuwe wijk centrum Het Palet. Daarvoor kwamen de leden tijdelijk bij elkaar in het activiteitencen trum Dauwendaele. „Daar staan wel twee biljarttafels", vertelt Hartman. „Voor die tijd zaten we in het Zuider baken. Daar hadden we ook maar één biljart, maar toen hadden we ook minder men sen die speelden. Mensen krijgen nu in de gaten dat er een club is. Langzaam maar zeker groeit het." De veertien biljarters zijn niet geïnteresseerd in de an dere activiteiten van de club, zoals kaarten of koersballen. „Er zijn er zelfs bij die niet kunnen kaarten. Bij sommi gen proberen we wel of ze iets anders willen." Het pro bleem is dat de andere activi teiten in een andere ruimte plaats vinden. „Ze ervaren dat alsof ze boven bij de vrouwen moeten zitten", al dus Hartman. „Ze zitten echt te wachten tot ze aan de beurt zijn bij het biljart." Hartman heeft geen idee wat een biljart kost. „Het zal niet goedkoop zijn. Nu zitten we in- elk geval met een pro bleem. Niet alleen voor ons. De wijkvereniging wil ook een biljartclub beginnen. In Souburg staat het helemaal vol met biljarttafels en bij ons in de wijk staat er maar één." Ze heeft de gemeente gevraagd of de club in aan merking kan komen voor een spekcheque, een gemeente lijke bijdrage voor vrijwilli- gersprojecten. Tijdens de vergadering van de wijktafel volgende week dinsdag, komt het biljart aan de orde. H. Vergeer, de coör dinator wijkbeheer van de gemeente, heeft het onder werp op de agenda gezet. „Ik wilde de wijktafel vragen het verzoek te ondersteunen en het biljart te betalen uit het wijktafelbudget." Iedere wijk krijgt jaarlijks een be drag van de gemeente om projecten voor de buurt te bekostigen. „We moeten na tuurlijk eerst uitzoeken of het kan, of er bijvoorbeeld wel plaats voor is", zegt Ver geer. De vergadering wordt 17 december om 20.00 uur gehouden in Het Palet. Advertentie Warme mutsen, sjaals en truien Dam 61Middelburg van het bestemmingsplan Bou levard goed. Volgens een aantal omwonenden past het bouw plan voor het nieuwe hotel niet in het bestemmingsplan. De ge plande bouwhoogte van 65 me ter zou te veel schaduw op hun huizen werpen. De bouwver gunning wordt nu nog inhoude lijk getoetst door de rechtbank. „En wat ons betreft gebeurt dat zo snel mogelijk", vindt De Haas.Deze zaak is voer aanhet worden voor juridische fijn proevers. Maar intussen staat er een smerige klomp steen aan de boulevard, die de uitstraling van Vlissingen aantast." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil dat de rechtbank in Middelburg zich met spoed buigt over de bouwvergunning voor hotel Britannia aan de Vlissingse boulevard. „We heb ben al zo'n drie jaar verloren door dit juridische gedoe", zegt wethouder H. de Haas. De Raad van State sprak zich deze week uit over de kwestie Britannia. De gemeente Vlissin gen verleende in 199 9 een bouw vergunning aan Kruisveste Ma nagement bv. De Raad van State oordeelde dat het college van B en W de bouwvergunning recht matig heeft verstrekt, maar ver bond eraan dat de bouwvergun ning nog wel inhoudelijk behandeld moet worden door de bestuursrechter in Middelburg. De gemeente was in hoger be roep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank. De Middel burgse rechter vond dat de bouwaanvraag niet aan het be stemmingsplan getoetst had mogen worden, want dat was toen nog in procedure. Enkele maanden geleden keurde de Raad van State de herziening Advertentie CE Vrijdag/zaterdag Lil GESLOTEN X G Dinsdag G UITVERKOOP LU Q Grote Markt 11-13 Goes Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen voor hem gebakken. En hij vindt het nog lekker ook! foto Marijke Folkertsiria Advertentie) NU UITVBRKOOP Voor mannen en vrouwen The image you like! Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118 - 640773 Op 6 december ging de tele foon bij die Vlissingse reisor ganisatie. Een klant die een scheepspassage wilde boe ken. „Hoe is uw naam?", vroeg de medewerker routi neus. Sint Nicolaas", ant woordde de klant. „U neemt me in het ootje", reageerde de inmiddels volledig wakkere medewerker. „Nee hoor, ik heb vorig jaar om deze tijd ook al bij u ge boekt", verzuchtte de klant. „Ik heet Sint Nicolaas. Dat wekt wel meer verwarring dezer dagen." Bij nader inzien begreep de medewerker het allemaal wel. De echte Sint hoeft na tuurlijk niet mee met een or dinaire veerboot. En naar Spanje hoefde deze klant ook al niet...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13