Juridisch steekspel om kantine 0 Reuma en werk ZIERIKZEE PZC PZC Giro 860 Peter Dieleman wil herkenbaarheid 0 Herkentu symptomen van diabetes? 0 Uitbater niet eens met plan lezers schrijven Christmas carols Ijsbaan Voetbaltoernooi voor jeugdledi Hersenstichting Nederland pe Westerschelde WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN woensdag 11 december 2002 door Ron Magnée MIDDELBURG - De kantine van het sportcomplex aan de Middelburgse Nassaulaan is onderdeel geworden van een ju ridisch steekspel. De gemeente wil de exploitatie van de kanti ne aan handbalvereniging EMM overdragen. De huidige uitbater weigert echter te vertrekken. Ondertussen zien de verenigin gen de schermutselingen met le de ogen aan. Handbalvereniging EMM heeft nu nog een clubhuis op sport park Nadorst. Dat wordt bin nenkort gesloopt om plaats te maken voor woningen. Al enke le jaren geleden besloot het Middelburgse college van B en W.dat EMM de kantine van de Nassaulaan mocht exploiteren. „Dat besluit is genomen door een vorig college", verklaart wethouder A. de Vries van Mid delburg. „Daar ga ik niets meer aan veranderen." De uitbater van de kantine, H. Lindenberg, is het niet met het besluit eens. Hij beroept zich op een meerja- rencontract voor het uitbaten van de kantine en is niet van plan zijn nering op te geven. Wethouder De Vries: „Contrac ten worden niet voor de eeuwig heid gesloten. Wij zien moge lijkheden om nu het contract te beëindigen." Inmiddels zijn de partijen naar de kantonrechter gestapt. Waarschijnlijk doet de rechter begin februari uitspraak. Lin denberg wil, zolang de zaak on der de rechter is, verder niets zeggen. Ondertussen zien de andere ge bruikers van de sporthal het ju ridische steekspel met lede ogen aan. De locatie aan de Nassau laan wordt ook gebruikt voor basketbal, volleybal, rolstoel basketbal en zaalvoetbal. Zo vreest trainer W. Kosten van volleybalvereniging Dynamo '70 dat het vertrek van Linden- berg voor verschraling van het aanbod zorgt. „Nu is het zo dat we er steevast een kopje koffie kunnen drinken. De uitbater is altijd aanwezig. We vrezen dat dat in de toekomst gaat veran deren." Bij EMM komen vrijwilligers achter de bar, terwijl de huidige uitbater een professional is. Het gevolg is dat de bar alleen open is op tijden dat EMM-leden aan wezig zijn. „Terwijl de sociale functie van de kantine erg be langrijk voor ons is", beklem toont Kosten. „Niet alleen voor ons, maar ook voor alle vereni gingen die gebruik maken van de Nassaulaan." Ook uitbater Lindenberg vreest dat EMM niet kan tippen aan zijn ope ningstijden. Naar eigen zeggen draait hij soms werkweken van zestig uur om de kantine open te houden. Kosten toont zijn te vredenheid over de uitbater: „Hij zal zeker geen topomzet draaien, maar is altijd aanwe zig. Bovendien heeft hij vorig jaar nog een nieuwe frietinstal latie aangeschaft van twintig duizendgulden." Wethouder De Vries geeft toe dat er een verschraling van het aanbod is te verwachten. Maar er is volgens hem geen alterna tief. Hij wil het leed wel ver zachten door automaten voor koffie en limonade te plaatsen. Uitbater Lindenberg heeft ech ter wel een alternatief: verbouw een leegstaande kleedkamer tot kantine. De Vries ziet niets in dit voorstel: „Er worden wel wat verbouwingen verricht, maar deze mogelijkheid lijkt me niet reëel." Peter Dieleman over zijn liedjes: „Er zit wat cabaret in. Het gaat over de dingen des levens, met de nodige humor en zelfspot. foto Willem Meras door Steffan ter Maat 'S GRAVENPOLDER - Zanger/tekstschrij ver Peter Dieleman uit 's Gravenpolder heeft onlangs zijn vijfde cd uitgebracht, 'Lulle en spele'. Het is een dubbel-cd die live is opgenomen. „Gewoon zonder poespas, alleen met gitaar en stem", verklaart Diele man. De zanger schreef in 1978 zijn eerste tek sten. Zijn stukken zijn allemaal in het Zeeuws en hij schreef er zo'n honderd. De meeste van de 22 nummers op Lulle en spele - voornamelij k verkrijgbaar in boekhandels - staan ook op zijn voorgaande cd's. Deze werden vaak met gastmuzikanten opgeno men. Daarna veranderden de stukken als Dieleman ze solo op het podium speelde. „D at was voor mij de reden om een live-cd te maken. Het is opgenomen met zo'n 35 man publiek in Studio 2 in Ouwerkerk. Ik geef voor publiek ook altijd een conference-ach- tige inleiding op de liedjes. Dit is ook alle maal op de cd opgenomen. Het is een dub bel-cd omdat ik anders stukken had moeten laten afvallen", legt Dieleman uit. Dieleman vindt zijn liedjes het beste te om schrijven als luisterliedjes: „Er zit wat ca baret in. Het gaat over de dingen des levens, met de nodige humor en zelfspot. Ander zijds kan het ook weer ontroerend zijn en dan weer hilarisch. Spreektaal De tekstschrijver gebruikt zijn eigen spreektaal. Hier kan hij zich het beste in uit drukken. Dieleman: „Het gaat mij om de herkenbaarheid. Wat betreft de teksten in houdelijk, maar ook voor mezelf. Mijn doel groep is ook wel een beetje de mensen van mijn leeftijd. Ik ben 48 en andere mensen van die leeftijd zullen het meest in de mu ziek herkennen." Bij zijn optredens vindt de zanger het be langrijk dat hij luisterpubliek heeft. In een café is hij dan ook niet te zien. Verder :peelt hij bij veel verschillende gelegenhedei. Dieleman heeft op jaarbasis zo'n 25 «ptre- dens. De muziek geldt daarbij als pun hob by. In het dagelijks leven is hij privéthauf- feur. De gedachte aan een professonele muziekcarrière komt uit lang vervlogn tij den: „Toen ik een jaar of zestien waien in mijn eerste bandje zat wilde ik als muukant de wereld veroveren. In het tweede landje neem je al genoegen met Europa en neg weer later is alleen een hitje in Nederlaid ook goed. Tegenwoordig ben ik blij als ie voor twaalf uur thuis ben. Hoe de muzikale toekomst van Dideman eruit .ziet weet hij nog niet: „Ik zit eDver te denken om iets te gaan doen met nuziek- stukken uit de tweede helft van de jaen zes tig. Een beetje terug naar mijn jeugl. Ook ben ik bezig met een autobiografie o er wat ik allemaal in de muziek heb meegenaakt. Er staat in ieder geval nergens druk -p en ik kijk wel wat er gaat komen." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC ven, nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De react? beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nietfcf redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wtr niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden.0) dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Ove weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Zou Jezus echt niet liever z'n ei gen geboorteverhaal laten voor lezen door een naamloos burger (kan ook Asselbergs heten), dan door een burgemeester (PZC, 7-12)? Misschien zou hij als pro test tegen het inhumane beleid van onze overheid op het gebied van vreemdelingenzaken wel kiezen voor een asielzoeker, een dakloze. De dakloze, die vanaf de kansel mag voorlezen dat er voor hem geen plaats is in de herberg, slaat dat niet in als de bliksem? De oi'ganisatoren zul len tijdens hun inspanningen om het evenement gewichtig te maken, wel vergeten zijn Jezus te raadplegen. Ik stel voor om vanaf volgend jaar niet alleen de Engelse cultuur te importe ren (sommige carols zijn heel mooi)maar er elementen van de cultuur van onze allochtone me deburgers door heen te vlech ten. Zij hebben ook prachtige uitingen van verlangen naar liefde en licht. En de rol van de heer Asselbergs in zijn hoeda nigheid als burgemeestei'? Hij zou in het voorwoord bij het programma kunnen schrijven, hoe trots hij is dat een zo waar devol authentiek evenement op zijn eiland mag plaatsvinden. De Nieuwe Kerk stroomt niet twee keer vol, nee, drie keer, vier keer... en op de duur halen we zelfs de landelijke pers en vech ten omroepen om de uitzend rechten. Jasper van der Graaff Oesterstraat 63 Zierikzee Onuitroeibaar is het fatalisme over de onbereikbaarheid van een kunstijsbaan in Zeeland (PZC, 6-12). Daarvoor het in- wonex*tal als uitgangspunt te nemen is onvolledig. De Zuid- Hollandse eilanden herbergen een contingent potentiële be zoekers. En: de opening van de Westerscheldteunnel opent een da; Li Zie Kou 438 iel dag Bez dag groot achterland naar Zee: aM' Vlaanderen en België. Dï| afd dan niet moet worden geel dac aan schaatstempels als ee 0< kingskippet of een Thialf nljc duidelijk zijn. Een opzei] 44e Breda zou het uitganj kunnen vormen (eerste 120.000 bezoers, op lOO.Ot groot). Waar het idee heersen dat een ijsbaan er: sluitend zou zijn voor een; wedstri j dschaatsers schaatsen, ijshockey, ijsd: curling en rondrijden zijn; re mogelijkheden op ijs. Op het middenterrein: hockey en/of tennis, baan, buiten het seizoen, leren, rolskiën, misschien wielersportmogelij Wieden1 Schaatsscholen (schaatste voor volwassenen)'zijn lani een succes! Ten slotte: de hoefte aan technisch-, tnsti tie- en horecapersoneel sch 1 werkgelegeneheid, een fa; die in de (her)overwegingen: mag worden vergeten. Zoc een sport zijn in Zeeland wa voor je zover moet reizen hem te kunnen beoefenen? Petejm Touwbm Middeh GOES - De jeugdleden vm-I ven Bevelandse voetbalver gingen spelen in de kerslvatü tie weer een groot toernooit Sportpunt Zeeland in Goes. De mini-pupillen tot en metl A-junioren van Apollo, landers, Goes, 's-Heer kerke, Kloetinge, Robur, en Wolphaartsdijk bet met de wedstrijden op dim december. Vrijdag 27, zat( 28, maandag 30 en dinsdl december is het de hele voetballen in drie verschillai zalen. Er worden bijna zes"-' derd wedstrijden gespeeld. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl ViTAM-WOW0SELS Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde. leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde GIRO 65 65 00. Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandsev!/ Hartstichting Meer dan een half miljoen Nederlanders heeft diabetes (suikerziekte). De helft van deze mensen weet niet dat er bij hen sprake is van diabetes. De klachten zijn vaak vaag, waardoor niet snel advies bij een arts wordt ingewonnen. Dit terwijl tijdige behandeling klachten en complicaties aanzienlijk kan ver mindeen. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisselingsziekte die draait om het hormoon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de energievoorziening van ons lichaam. HOE HERKENT U DIABETES? Kenmerkende symptomen zijn: Veel dorst, veel plassen. Aanhoudende vermoeidheid en/of pijn in de benen. Oogklachten (slecht zien, rode ogen). Pijn in de benen, kortade migheid. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetes- fonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mogelijk een uitgebreide gratis brochure. De brochure is bestemd voor ieder een die iemand kent met diabetes, het zelf (misschien) heeft en voor iedereen die meer wil weten over deze "nieuwe" volksziekte. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. v Diabetes Fonds V Tel. 033 46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl 'Eerst was het drie l<eer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen' Steun de Nierstichting, j Giro 88.000 g> I Telefoon:035-697 80 60 0 NIERSTICHTING l www.nierstichting.nl Nuttig en nodig a Onieveer één op de tien Nederlanders heft een vorm van reuma, welgeteld zijr dat 1,6 miljoen mensen. Het be telent vaak afstand moeten doen van eer hobby, sport of zelfs van een baan of ligen bedrijf. Reuma is ook een be- largrijke veroorzaker van het ziekte- vezuim in Nederland. Velen raken doxr reuma arbeidsongeschikt. En zij di« aan het werk blijven, moeten vaak hel wat hindernissen overwinnen. Vel onbegrip Vel patiënten hebben 't moeilijk met het onbegrip. Toch zijn zij nog vaak tct veel in staat. Begrip voor hun in- di/iduele (on)mogelijkheden kan juist bi het vinden van geschikt werk door- süggevend zijn. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds financiert zo'n 70% van het wetenschappelijk onderzoek in Nederland. Andere acti viteiten zijn: voorlichting, aangepas te vakanties, individuele hulp en fi nancieel steunen van de meer dan honderd reumapatiëntenverenigin gen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900- 2030300 www.reumafonds.nl Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38