PZC Pi Rushdi Ali voelt zich bedreigd Inbraken schokken museumwereld PZC 4 Veel knelpunten in Gr huisartsenpraktijk wil simpel op te lossen De Vermeend terrorist in Goes noemt aantijgingen politiek spel Israël meldt Europese activiteiten Al Qaeda Co 10 december 1952 Lijsttrekster LN deed alleen vakantiewerk dinsdag 10 december 2002 door Steffan ter Maat De Immigratie- en Naturali satiedienst (IND) verklaar de dit weekeinde de in Goes ver blijvende Egyptenaar Osama Rushdi Ali te verdenken van misdaden tegen de menselijk heid. Rushdi ontkent de be schuldigingen en denkt dat er een spel wordt gespeeld: „Na negen jaar komt mijn aanvraag voor politiek asiel eindelijk in een eindfase en ik denk dat ze dat willen beïnvloeden." Rushdi is aangeslagen door alle negatieve berichtgeving rond zijn persoon. Hij is al twee da gen de deur niet meer uitge weest en zijn vrouw en kinderen worden er vaak op aangespro ken. Op websites waar mensen op het nieuws reageren staan zeer negatieve reacties. Onder anderen door Rushdi's buur man, 300 meter verderop. Als Rushdi geen asielstatus krijgt, moet hij terug naar Egypte. In dit land wordt hij een moslimfundamentalist ge noemd en is hij voor de overheid een van de veertien meest ge zochte terroristen van zijn land. ..In Egypte sta ik op een zwarte lijst van de overheid, omdat ik hier gestreden heb voor de rech ten van de mens en voor vrijheid van meningsuiting. Egypte stelt zich positief op naar het Westen en laat het overkomen alsof het een democratisch land is. Maar het is een politiestaat, waar je monddood wordt gemaakt als je kritisch bent." Rushdi was in de jaren tachtig woordvoerder van de Gamaa al-Islamiyah, een Islamitische studentengroepering die ageer de tegen de overheid en de Islam promootte. In oktober 1981 werd Rushdi opgepakt, omdat hij medeplichtig zou zijn aan de moord op president Anwar al-Sadat. Hij zat drie jaar in de gevangenis, maar werd nooit veroordeeld. In de jaren daama zat hij ook meerdere keren in de cel. Hij werd hier volgens zijn zeg gen mishandeld - wat ook door Amnesty International wordt bevestigd - maar hij is toen evenmin veroordeeld. „Ik heb er altijd voor gestreden dat onze groepering geweldloos tegen de overheid zou strijden. Toch heeft de Gamaa al-Islamiyah wel geweld gebruikt, dat ontken ik niet. Dit is echter nooit tegen burgers geweest. Ik ben er zelf nooit bij betrokken geweest en ikheb het altijd afgekeurd. Toen ik in Nederland kwam, heb ik dit ook allemaal uit eigen wil uitgelegd aan het ministerie van Justitie." Rushdi kwam via Saoedi-Arabië en Pakistan van onze redactie buitenland Israël heeft de veiligheids maatregelen bij zijn instellin gen in het buitenland aange scherpt omdat het rekening houdt met aanslagen door ter reurgroepen die banden onder houden met Al Qaeda. Een Israëlische veiligheids functionaris meldde dat met name wordt gevreesd voor aan slagen in Europa, omdat de be wegingsvrijheid daar groot is; „Wij denken dat Al Qaeda daar naar Nederland. Hij was ge vlucht, omdat hem in zijn laat ste periode van gevangenschap was verteld dat hij vermoord zou worden. Na een korte perio de in Gilze-Rijen en het asiel zoekerscentrum in Middelburg kwam hij in Krabbendijke te recht en sinds 1999 woont hij in Goes. Hij is nog altijd in af wachting van zijn beoordeling van zijn asielaanvraag. Zijn vrouw en vier kinderen hebben wel de Nederlandse nationali teit verworven. „In 1995 was er een negatief ad vies over mijn asielaanvraag. Maar dit was alleen op basis van de beschuldigingen van terro risme door de Egyptische over heid. Maar ik ben nooit veroor deeld en er is geen bewijs. Ik ben naar de rechter gegaan. Die sprak uit dat ik niet op basis van alleen beschuldigingen kon worden afgewezen." In 1999 is er een aanslag in het Egyptische Luxor waarbij 58 toeristen om het leven komen. De aanslag wordt opgeëist door een extremist van de Gamaa al- Islamiyah. Rushdi wordt ook met deze zaak in verband ge bracht. Hij verblijft dan al zes jaar in Nederland en is volgens zijn zeggen sinds 1998 geen lid meer van de groepering en zeker niet bij de zaak betrokken. De bewijzen hiervoor zijn ook nooit geleverd. Geen goed De speculatie op Rushdi's be trokkenheid doet zijn asielaan vraag geen goed. De IND heeft, zoals een woordvoerder afgelo pen weekeinde verklaarde, Rushdi op de korrel en in zijn dossier bij de ministeries van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken worden geheime docu menten bijgehouden. De rechter heeft de ministeries inmiddels bevolen om deze informatie aan de rechtbank kenbaar te maken in het kader van de Wet Open baarheid van Bestuur. Daarmee is Rushdi's zaak in een afron dende fase gekomen. Zijn advo caat P. Klaver verwacht binnen nu en enkele weken dan ook een uitspraak in Rushdi's politieke asielaanvraag. „Als de uitslag negatief is ga ik in hoger beroep", geeft Rushdi aan. „Ik kan in ieder geval niet terug naar Egypte want daar word ik zeker vermoord." zal toeslaan." De Israëlische premier Sharon zei vorige week dat Al Qaeda in de Gazastrook is vertegenwoordigd en samen werkt met Hezbollahstrijders in Libanon. Sharon leverde echter geen bewijzen en de Palestijnen ontkennen dat sprake is van Al Qaeda-activiteit in hun gebie den. Israël probeert sinds 11 septem ber 2001 het Israëlisch-Pales- tijnse conflict te koppelen aan de door de VS geleide strijd te gen het internationale terroris me. AP door Petra Dircks Hoe kunnen huisartsen praktijken hun kwali teit verbeteren? Harrie Ge- boers (45) uit Heeswijk- Dinther, oud-huisarts, pro moveerde op het antwoord op die vraag. Vaak zijn sim pele oplossingen voorhan den. Twee doktersassistentes van een kleine groepspraktijk hebben het 's morgens aan de balie vreselijk druk. Dat is in elke praktijk zo. Maar vooral heel veel telefoontjes leiden af van het doorgaand werk. De oorzaak; de meeste tele foontjes gaan over herhaal- recepten. Omdat daar in deze praktijk geen structurele af spraken over bestaan, moe ten de assistentes steeds op schrijven wie belt, voor welk recept en voor hoeveel ta bletten. De oplossing: de huisarts die een recept voorschrijft dat regelmatig bijgehaald moet worden, schrijft meteen meerdere f ormuliertjes uit en bewaart deze totdat de pati ent belt voor aanvulling. Bovenstaande situatie lijkt verzonnen, omdat de oplos sing zo simpel is. Toch is dat niet zo. Het is een van de ver beterprojecten die Geboers met zijn team uitvoerde. Vol gens hem valt er nog veel te verbeteren. Met zijn team van de Katho lieke Universiteit Nijmegen voerde hij eind jaren negen tig in twintig praktijken in heel Nederland 51 projecten uit om de kwaliteit voor per soneel en patiënten te verbe teren. Dat bleek vaak te luk ken. Tenminste, zolang er begeleiding was van Geboers en zijn team. Viel die weg, dan zakte het vaak in. „Dus ondersteuning is keihard no dig", concludeert hij. Vooral groepspraktijken zijn gebaat bij een algemeen ma nager. „Iemand werkt aan verbeterprojecten, zoals inj het voorbeeld van de her- haalrecepten. Een manager die een knelpunt signaleert, de oorzaken opspoort, oplos singen aanreikt en contro leert of die ook werken.i Verbetering trad ook op bij een andere groepspraktijk waar elke ochtend het spreekuur steevast uitliep. De huisartsen onderzochten de oorzaak. Een week lang hielden ze tijdens elk consult bij of en waardoor dat uit liep. Van tevoren bedachte redenen dat mensen eenmaal binnen nog meer dingen wil den weten, klopten niet. Vrijwel alleen de moeilijker consulten, zoals met ernstig zieke mensen, duurden lan ger. De oplossing werd ge vonden door die consulten als laatste tij dens het spreek uur te zetten. De vroegen voortaan dan ook heel nadrukkelijk waarvoor mensen kwamen. In een andere praktijk bleek na onderzoek dat maar procent van de diabetespati ënten regelmatig kwam om het bloed te laten nakijken. Onwil? „Helemaal niet", ver telt Geboers. „Het loste zich vanzelf op toen mensen bij een bezoek meteen een ver volgafspraak maakten. De termijn was duidelijk." Efficiënt De meeste (groeps)praktij- ken werken al met vaste pa- tronen voor herhaal- en ver volgafspraken en lange s 1 korte consulten. Geboei „De patiënt van tegen wo«- dig wil snel en efficiënt ge holpen worden. Het is niet meer zo dat een huisarts al tijd bereikbaar is en bij wijze van spreken de hele familie persoonlijk kent. Ook omdat de patiënt anders geholpen wil worden en andere ver-! wachtingen heeft, moetecj enl artsen mee. De huisarts va if dee nu is veel meer maatschap! rin pelijk bezit dan voorheen, bel GPD 31 acl van or HOPE partij aal-de heeft linkse kinio ringsc we re onafh markt De pi !bij d Imeer ;men. zij dc 'het g; veilig lijker een v nema lijk mark buite heid. „De moet ;door iDeen !de S' fensi de p i die F slote erin Ame zigh met* De ties t le a breit plan vooi is fi plan volk get nem De Har wil Na\ hee fere ten Tot zondag had vrijwel nie mand van haar gehoord. Volkomen onverwacht werd de 22-jarige Haitske van de Linde afgelopen weekeinde gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Politieke ervaring heeft zij niet of nauwelijks. Op haar cv prij ken hoofdzakelijk studenten baantjes. Van de Linde is de dochter van de vroegere televisiepresentator Wibo van de Linde en zus van Kay van de Linde, campagne leider van Leefbaar Nederland bij de vorige Tweede-Kamer verkiezingen. Toen stond Haits ke nummer drie op de kandida tenlijst van LN, net niet hoog genoeg voor een zetel. Universiteit Ze is geboren in Utrecht en ver huisde toen ze anderhalf was mee naar Friesland. Ze behaal de haar atheneumdiploma in Sneek Vervolgens studeerde ze in 2000 vijfmaanden geschiede nis aan de Universiteit van Gro ningen. Daarna ging ze als vrijwilligster aan de slag op het partijkantoor van Leefbaar Nederland in Hil versum en maakte ze deel uit van het campagneteam. Ze heeft enkele bijbaantjes ge had in het horecabedrijf van haar grootouders in het Friese Elahuizen en bij hotel Van der Werff op Schiermonnikoog. 'Tijdens mijn vakanties en weekeinden ben ik werkzaam geweest bij watersportvereni ging De Fluessen in Elahuizen. Begonnen als win kei hulp en geëindigd als barvrouw/ser- veerster. Veel verschillende ta ken vervuld, o.a. afwashulp', meldt haar cv. Ook gaf ze Neder landse les aan asielzoekers. Ze woont in Den Haag, maar brengt de weekenden vaak door bij haar ouders in Nijemirdum. Kieslijst Gisteren kon ze zich meteen in een vergadering met het nieuwe interimbestuur storten om de rest van de kieslijst aan te pas sen. Die moet vandaag binnen zijn bij de Kiesraad. Daarna komt de campagne voor de ver kiezingen van 22 januari aan de orde. „Het zal niet makkelijk worden, maar ik heb kundige mensen om me heen. We hebben nu twee zetels maar ik heb altijd gezegd dat we genoeg inhoud hebben om vier of vijf zetels te behalen. GPD/ANP Bewaking is schipperen tussen dieven en bezoekers van onze redactie binnenland De Nederlandse museumwe reld reageert onthutst op de roof van twee schilderijen uit het Van Gogh Museum (zater dag) en de diamantroof uit het Museon in Den Haag (vorige week zondagnacht). Dat in twee toch als goed beveiligd be schouwde instellingen kon wor den ingebroken, had niemand verwacht. „Zo'n roof is natuurlijk de grootste nachtmerrie die elk museum kan overkomen", zegt Sjarel Ex, directeur van het Centraal Museum in Utrecht. „We hebben onmiddellijk het protocol aangescherpt om de in totaal zestienduizend vier kante meters van ons museum 24 uur per dag optimaal te be veiligen. Annemarie Veis Hei jndirecteur van de Nederlandse Museum vereniging; ,De diefstallen heb ben de museumwereld in beroe ring gebracht. Het gebeurde roept een gevoel van onveilig heid op. Kennelijk kan in goed beveiligde musea geroofd wor den. Dat hadden we zeker niet verwacht." De vereniging, waaraan 400 in stellingen zijn verbonden, heeft een handleiding voor beveili ging van musea uitgegeven. Ook verzorgt hij cursussen en werk groepen 'beveiliging musea'. Potdicht Volgens Veis Heijn zijn Neder landse musea over het algemeen beveiligd op 'internationaal ni veau' Het Van Gogh Museum en het Museon al helemaal „Beide hebben zowel camerabewaking als bemande beveiliging", aldus Veis Heijn. „De bewaking over dag en 's nachts verschilt. Over dag moet je schipperen tussen veiligheid en toegankelijkheid, 's Nachts zou de beveiliging toch potdicht moeten zitten." Guus van den Hout van het Ca- tharijneconvent in Utrecht vraagt zich af wat potdicht dan moet zijn. „Een enorme bunker om het museum bouwen, tanks en het leger eromheen? Dat is de oplossing, maar we zijn een pu blieksgerichte instelling." Tien jaar geleden werd het Catharij- neconvent beroofd van een gou den avond maalsstel. Van den Hout: „Dat hebben we nooit meer teruggezien, want derge lijke kunst wordt natuurlijk omgesmolten. Voor wat betreft materiaal heeft ons museum Twee politiemannen zoeken bij het Van Gogh Museum naar sporen van de inbrekers. foto Toussaint Kluiters/ANP voor oude religieuze kunst niet meer zo'n grote waarde voor kunstrovers. We zijn goed be veiligd, maar buigen ons toch over verbetering van het sys teem. Dat doen we aanstaande vrijdag ook gezamenlijk in een speciaal overleg met andere Ne derlandse musea." Tijdens dat overleg komen vol gens Veis Heijn twee vragen aan de orde: wat is er precies ge beurd en wat betekent dit voor de toekomst? Ze wil met name dat het (on)veiligheidsbewust- zijn bij musea wordt versterkt. „Een Intomart-onderzoek wees enige tijd geleden uit dat daar aan nog een en ander schort." Medewerkers moeten volgens Veis Heijn niet denken 'hé, daar staat een trap tegen de gevel', maar 'waarom staat die trap daar?'. Zij vreest wel dat de twee diefstallen een vervolg zullen krijgen. „Deze gebeurtenissen baren me zorgen. Brengt dit mensen die kwaad willen niet op ideeën?" Op paleis 't Loo in Apeldoorn zijn de verantwoordelijke men sen ervan overtuigd dat een in braak zoals bij het Museon en het Van Goghmusuem bij hen nooit kan plaatsvinden. Het is fysiek onmogelijk omdat 't Loo op een andere manier beveiligd is. Hoe, daarover doet de woord voerder geen uitspraken. Maar het heeft te maken met de voor malige koninklijke status van het paleis. Bovendien is er een relatie met de beveiliging van het Oude Loo, waar prinses Margriet woont. Ook werkt 't Loo uitsluitend met intern be veiligingspersoneel, wat gezien wordt als een vermindering van inbraakrisico, 't Loo herbergt historische voorwerpen en schilderijen die een beeld geven van de band van het Huis Oran- je-Nassau met de Nederlanden. Het Kröller-Müller museum op de Hoge Veluwe wil weinig kwijt over de beveiliging. „Het zou heel dom zijn om daar uit spraken over te doen", aldus woordvoerder Ralph Keuning. „Wij zijn natuurlijk altijd heel alert. Dus nu niet meer dan an ders." Beveiliging Maar de schrik zit er wel in „Dit is een nachtmerrie voor elk mu seum", weet ook Keuning. Het Kröller-Müller werd in 1988 be zocht door inbrekers, waarbij toen drie kostbare schilderijen van Vincent van Gogh zijn buit gemaakt. De schilderijen De Zonnebloemen, Weefgetouw met wevers en De Aardappel eters zijn overigens een half jaar later weer teruggevonden. Sindsdien worden kosten noch moeite gespaard voor de bevei liging van het museum, waar behalve Van Goghs veel andere impressionistische schilderijen hangen. In de zomer van 1990 werd ook het Noordbrabants Museum in Den Bosch opge- schn kt door een brutale diefstal van drie Van Goghs. Die was het werk van doorgewinterde cri minelen. Uiteindelijk keerden alle werken in Den Bosch terug. Na die diefstal is de beveiliging verscherpt. Jan van Laarhoven, directeur van het Noord-Bra bants Museum, ziet in de dief stal in Amsterdam dan ook geen aanleiding om de beveiliging verder op te voeren. „Onze be veiliging is maximaal. We heb ben destijds ook extra geld ge had." Van Laarhoven zegt wel geschrokken te zijn van de in braak. „Het vervelende effect zal wel zijn dat we de topwerken achter glas in inbraakvrije vi trines moeten zetten. Dat is jammer voor de bezoekers. Het emotionele contact met een kunstwerk is toch anders als het achter glas zit." De inbraak in het Museon zal op den duur zeker invloed hebben op het m bruikleen geven van kunst. Daar is directeur Her man Aarts van het Stedelijk Museum Zwolle van overtuigd. Ook hij belegde gistermorgen meteen een vergadering om alle zwakke punten van zijn muse um nog eens na te lopen. „Ik zal niet zeggen welke dat zijn. Maar in het algemeen kan ik wel zeg gen dat de eisen van de brand weer soms haaks staan op de ei sen van beveiliging.Zo is er een nooduitgang die uit veiligheids oogpunt beter dichtgemetseld zou kunnen worden. „De twee inbraken zullen absoluut in vloed hebben op de eisen van verzekeringsmaa tschappi j en Ook de premies zullen wel om hoog gaan. Maar vooral de dief stal van de diamanten uit het Museon zal invloed hebben op het in bruikleen geven van kost baarheden. Dat is nu al vaak heel moeilijk, maar dat zal al leen nog maar moeizamer wor den", voorspelt Aarts. Het vernieuwde Van Abbemu- seum in Eindhoven, dat volgen de maand weer open gaat, is vol gens adjunct-directeur en hoofdconservator Frank Lub bers op alles voorbereid. „Er worden zulke hoge eisen ge steld. Binnen en buiten het mu seum hangen overal verborgen camera's. Er is bij de bouw zelfs rekening mee gehouden dat er geen helikopter op de daken kan landen. Er is overdag meer be waking op zaal, maar ook 's nachts wordt veelvuldig gecon troleerd. Er zijn nogal wat maatregelen getroffen die we vroeger nooit hadden, maar dat heeft ook te maken met mogelij ke terroristische aanslagen." Zoutzuur Het Van Abbe besteedde de be veiliging uit aan een gespeciali seerd bedrijf. Daardoor kan het museum volgens Lubbers de be veiliging per expositie zonodig opschroeven. Maar uiteindelijk heeft bewaking en beveiliging toch zijn beperkingen, zegt Lubbers: „Zelfs het grootste ri sico - een gek met een mes of met een pot zoutzuur - kunnen we niet helemaal uitsluiten." Bij het Bonnefantenmuseum in Maastricht worden de ontwik kelingen op de voet gevolgd, 'maar we gaan natuurlijk niet vertellen wat we precies doen met onze beveiliging', aldus woordvoerster M. Stam. „We hebben in totaal een oppervlak van ongeveer 12.000 vierkante meter dat moet worden bevei ligd. Veel van onze stukken zijn behoorlijk waardevol, denk bijvoorbeeld aan onze middel eeuwse sculpturen. Alle stuk ken zijn verzekerd. De premie is de laatste jaren enorm geste gen. Sinds de aanslagen van 11 september in de VS zijn de premies vier tot vijf keer zo hoog." GPD ZEEWERING - Walcheren kan de kosten van de zeewe ring niet meer dragen. Baron van der Feltz van de Tweede- Kamerfractie CHU heeft het probleem aangekaart bij de minister van Verkeer en Wa terstaat. Hij wijst erop dat re cente stormschade aan de Westkappelse dijk waar schijnlijk vier ton bedraagt. Noodzakelijke verbeteringen aan de Walcherse dijken kos ten 4.4 miljoen; nog eens 6,7 miljoen gulden is nodig voor onderhoud. Dat is te veel voor de polders en ingelanden. MIST - De dichte mist die Lon den teisterde, heeft waar schijnlijk voor 50 tot 100 miljoen gulden schade veroor zaakt. De mist zou deels ont staan zijn door de uitstoot van vele open haarden en fabrieks schoorstenen. Ook de rest van West-Europa had last van mist. Vrijwel alle vliegverter op Schiphol lag gisteravond plat. Op de Rijn, ter hoogte van Krefeld, zijn veertig schepen betrokken geraakt bi j een aan varing, toen plotseling een mistbank over de rivier kwam SCHAARSTE - Oost-Dui* land kampt met een tekort 22 boter, vlees, groente, aaidap- pelen en suiker. Boter is op ie bon; suiker is uit de reserve be schikbaar gesteld voor het kerstfeest. Hoofdredactie: A L. Oosthoek D Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118)484000 Fax (0118)470102 E-mail redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax. (0118)470102 E-mail redwalch@pzc nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273030 E-mail redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115) 645769 Fax (0115)645741 E-mail redtern@pzc nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel, (0114) 372776 Fax. (0114) 372771 E-mail redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst' 8.30-17,00 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen l È-mail: web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12 00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantoorurd zondag, van 16 00 tot 18 00 uur Tel. (0118) 484000. Fax(0118)470100 Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van €2.00) per maand: 20,50 per kwartaal: 55,10 per jaar: €209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend scnriftelijk, 1 maand voor m het einde van de oetaalperiode Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag 1,10 zaterdag 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW 11 Bankrelaties ABN AMRO 47 70.65 597 Postbank 35.93,00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden I uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. I Tarieven kunnen tijdens kantooruren I worden opgevraagd. Voor gewone advertenties Tel: (0118) 484240 Fax-(0118)470100 Voor kleintjes-Tel (0118)484321 Fax: (0118) 484370 Auteuisrechlen voorbehouden Uitgeverii ProvmciBle Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen m een bestand dat wordt gebruikt voor on» taCor>rernenien)adm,ri:s»atie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en prt> ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener ot door ons zorgvuldig geselecteerd» derae-i Als u op deze inlormatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melder, bij PZC. arosmj lezersservice. Postbus 3229.4800 MB Breda Behoort tot LUGgGHGr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 4