p; Financiële steun voor omroep Terneuzen De Splenter Mer PZC schoenen h Ineens had ik die zeurende pijn in mijn handen BestJ&JP Alles voor uw kantoorhuishouding Carnavalsvierders Hulst en Hontenisse samen rond de tafel www.MerQ.nl Radiozender moet voor hele nieuwe gemeente worden Onderzoek moord vrouw St Philipsland vordert traag vanaf woensdag 1 1 december r i P~' office En klik op Voor onze actie artikelen. Tot 50 korting. Donna 100 Pc 166,00 Brother MFC-590 391,00 Archiveren 11! 9,82 Ordner 1,54 dinsdag 10 december 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Stichting Lokale Omroep Terneuzen ont vangt de komende drie jaar een bijdrage uit het Stimulerings fonds van de Rabobank voor het opzetten van een professionele re organisatie. De extra bijdra ge, 30.000 euro in drie jaar, moet SINT PHILIPSLAND - Het on derzoek naar de moord op de tachtigjarige weduwe J. Serné in Sint Philipsland heeft nog weinig opgeleverd. De politie spreekt van een 'moeilijk onder zoek' waarin ze nog geen ver dachte op het oog heeft. Gisteren zette de recherche het buurtonderzoek voort en sprak ze met talrijke bewoners van het dorp. „Een echte getuige die ons me teen op het goede spoor kan zet ten, hebben we nog niet gevon den. We krijgen wel informatie, maar die vormt een legpuzzel. We houden het onderzoek heel breed en hebben nog niks kun nen wegstrepen", licht woord voerder A. Don toe. De Zeeuwse politie doet nog al tijd geen mededelingen over de toedracht van het misdrijf. Zo blijft onbekend of er een moord wapen is gevonden, of er iets is gestolen en of er is ingebroken in de woning van het slachtoffer Veel inwoners van Sint Philips land woonden zaterdagavond een jubileumconcert bij van muziekvereniging Concordia. Diverse buurtbewoners zeiden zondag dat ze zaterdagavond niks verdacht hadden opge merkt. het mogelijk maken de omroep wortels te geven in de hele, nieu we gemeente Terneuzen. De omroep heeft intussen een flink aantal vrijwilligers aange trokken en nieuwe kandidaten dienen zich nog aan. Ervaren oud-radiomedewerkers moeten hun kennis overdragen aan die geïnteresseerde vrijwilligers. Degenen die structureel veel tijd kwijt zijn, moet daarnaast enige financiële compensatie worden geboden; al is het maar in de vorm van een behoorlijke onkostenvergoeding, meldt stichtingsvoox-zitterJ. Snelders. De bijdrage uit het stimule ringsfonds, waaivoor vandaag het contract wordt getekend, geeft bestuur en medewerkers hoop voor de continuïteit en de verbetering van de kwaliteit van de lokale omroep. Snelders en hoofdredacteur J. Robesin laten er geen misver stand over bestaan dat het dou ceurtje van de bank niet genoeg is. De raad van de nieuwe ge meente Terneuzen moet de jaar lijkse bijdrage van 20.000 euro verhogen om de omroep de gele genheid te geven te groeien. De Terneuzense lokale omroep moet volgend jaar tenslotte ook voor de huidige inwoners van Sas van Gent en Axel een inte ressant medium zijn. Hoofdre dacteur Robesin heeft overigens niet de intentie de gevestigde media - de regionale kranten en Omroep Zeeland - direct met nieuwsprimeurs naar de kroon te steken. „We zijn nog niet toe aan een volwaardige eigen nieuwsuitzending. We moeten het meer hebben van vaste ru brieken, waar het nieuws van de dag wel in wordt meegenomen, maar niet het uitgangspunt is." Origineel Robesin verwacht veel van de grensoverschrijdende samen werking met verschillende Vlaamse radiostations. Zo heeft de Zelzaatse Radio Omroep al een aantal vaste rubrieken over Sas van Gent. „We kijken ook over de grens om op een opval lende originele manier aan dacht te geven aan activiteiten van bewoners uit de streek. Zo hebben we aandacht besteed aan een echtpaar uit Biervliet dat zich inzet voor kleinschalige hulpverleningsprojecten in Bangladesh. Ook hebben we een lang interview uitgezonden met een jong stel uit Terneuzen dat op de bonnefooi naar Cura?ao vertrok." De ideeën voor een dagelijkse uitzending met actueel, lokaal nieuws zijn zeker niet in de prullenbak beland, maar voor lopig wel even geparkeerd. Ro besin: „Het team van gedreven en enthousiaste vrijwilligers breidt zich gestaag uit. Het gaat er nu eerst om die mensen ver trouwd te maken met radio techniek en vervolgens enigs zins journalistiek te scholen. Als de continuïteit van de omroep is gewaarboi'gd en de kwaliteit van de uitzendingen op peil is, kunnen we gaan denken aan een vaste nieuwsrubriek op geregel de tijdstippen." door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - De car navalsstichtingen uit de ge meenten Hulst en Hontenisse hebben de voor de deur staande samenvoeging van hun gemeen ten aangegrepen om nader tot elkaar te komen. Zo zullen de totaal tien stichtin gen onderling data gaan uitwis selen over hun carnavalsactivi teiten. Speerpunt tijdens de eerste sa- menwerkingsbijeenkomst was de opening van het komende carnaval. De tradities die beide gemeenten voor de opening van het leutfeest er al jaren op na houden, blijven voorlopig nog gehandhaafd. In het voormalige Hontenisse wordt ook het ko mende seizoen het zottenfeest weer op vrijdagavond 28 febru ari 2003 geopend met een bij eenkomst op het stadskantoor in Kloosterzande. De prinsen van de camavalsdorpen krijgen hier dan van de burgemeester de sleutel uitgereikt. Na afloop van deze ceremonie nemen de leutvierders gezamenlijk al een voorproefje op het carnaval. In het oude Hulst trekt de ge meenteraad op carnavalszater dag 1 maart voor de openings handeling met de bus langs de carnavalsvierende kerkdorpen. In elk zottenrijk wordt de bur gervader met zijn gevolg door de pi-ins en raad van elf op een lu dieke wijze ontvangen. De voor lopig waarnemend burgemees ter A. Kessen van de nieuwe gemeente Hulst is door de car navalsstichtingen aangeschre ven om met zijn raad acte de presence te geven bij de nog af zonderlijke openingen van het zottenfeest. Volgend jaar bekij ken de stichtingen of ze ook op dit gebied nader tot elkaar kun nen komen. HEREN: VAN BOMMEL CtARKS MEPHISTO CAMEL AOIVE PANAMA JACK LLOYD LLOYD EXTRA BREED TIMBERLAND PRAESES FLORIS VAN BOMMEL CAMPER FRATELLI ROSSETTI REDWOOD JAGUAR DOCKERS MORESCHI K SWISS LACOSTE ETC... -W. - -ï Gentsestraat 36 Noordstraat 69-71 y Hulst Terneuzen Zondag 22 december geopend jMp Markt 17- Oostburg TASSEN: ESPRIT MEXX KIPLING Ga naar MerQ Office uw leverancier voor Kantoorartikelen Computersupplies Kantoormachines, Kantoorinrichting Relatiegeschenken 12.000 artikelen On-line Onze showroom in Terneuzen is nu ook open op donderdagavond (tot 21:00) en zaterdag (van 9.30 tot 12:00) TERNEUZEN: Mr F.) Ilaarmanwed 61 4538 AN Terneuzen Tel. 0115-640190 Fax 0115-640199 MIDDELBURG: Arnesteinweg 61 4358 PD Middelburg Tel 0118-636151 Fax 0118-615447 Voor bedrijf en particulier Verantwoord zitten hoeft niet kostbaar te zijn Dat bewijst MerQ office met de Donna 100 bureaustoel. Deze breed inzetbare no-nonsense kantoorstoel is uitermate geschikt voor beeldschermwerk en voor de algemene kantoortaken Zithoogte verstelling Rughoogte verstelling Permanent rugcontact Dubbele zwenkwielen idoor 1 zon dams! gister nieuw trole. onaar woor< coned Zoute dat n den c moes! Aanbieding nu voor (incl. BTW) Ook leverbaar zonder armleuningen prijs 130.00 (incl. BTW) 5 in I - Kleureninkjet fax - kleurenprinter flatbed kleurenscanner - kleurencopier - PC Fax Aanbieding nu voor Archiefdoos A4 CLA Cl 667704 doos 25 stuks Aanbieding nu voor CLA 80 mm A4 C1275I93 per stuk Aanbieding nu voor Inktjet-toner-data cartridges Inktjet-copier-papier Handig te bestellen via onze on-line shop www.MerQ.nl geh Zt He Ho goi de Eu ko Iha artrose maakte Jolien Kleefkens, klokkenrestaurateur, werkloos Het opgeven van een hobby of verlies van een baan of bedrijf is voor veel reumapatiënten erg pijnlijk. Klokken restaurateur Jolien Kleefkens (49) weet er helaas alles van. "Ik kreeg van de een op andere dag artrose, een jaar later was ik werkloos. Ik moest mijn leven compleet opnieuw inrichten, een nieuw doel voor iedere dag vinden. Ik ben degene die het uurwerk van de toren van Nijkerk repareer de. Nu kan ik niet eens een ritsluiting inzetten." "Mijn handen waren mijn instrumenten" Oude klokken restaureren, dat was het voor Jolien Kleefkens. "Ik wilde altijd van een stukje nietszeggend materiaal iets moois maken. Ik hield van an tiek. Mijn handen waren de in strumenten waarmee ik een op het eerste gezicht oude klok weer tot leven bracht." Toen zij trouwde en kinderen kreeg stopte Jolien met het werk. Later pakte ze haar vak weer op. De kinderen waren het huis uit en Jolien kon weer voldoende aandacht aan haar "werk en hobby" besteden. Ze vond werk bij een antiekres taurateur. "Daar kreeg ik de mooiste en kostbaarste klok ken in handen. Ook de ge meente Nijkerk kende mijn naam en vroeg mij die klok van de toren van Nijkerk te repare ren. Wat een uitdaging! Vijf jaar heb ik gewerkt om er weer een juweeltje van te maken." Alles ging goed. Tot Jolien een zeurende pijn in haar handen opmerkte. "Ik ging naar de dokter, omdat het met mijn werk belangrijk is dat je ge concentreerd bent en geen af leidende pijn voelt. In eerste instantie dacht ik aan een psy chische oorzaak. Maar ik her kende wel de symptomen van een aantal vrienden die ook reuma hebben." De constate ring van de arts was vernieti gend voor haar beroep. Jolien Kleefkens leed aan een van de vele vormen van reuma: artrose. Artrose maakt veel kapot Van alle reumatische aandoe ningen komt artrose het meest voor. In Nederland zijn er maar liefst 650.000 mensen die lij den aan artrose. Zowel mannen als vrouwen, in elke leeftijd maar vooral boven de 45 jaar. Nog altijd is er niet veel be kend over oorzaak en ontwik keling van artrose. Artrose komt wel het meest voor aan knie en heup. Eerst wordt het gewrichtskraakbeen aangetast, later de aangrenzende botlaag en de andere weke delen. Daardoor wordt het steeds pijn lijker de gewrichten te bewe gen. Het enige wat helpt is ver mindering van belasting van het gewricht. Voor Jolien Kleef kens betekende het, dat zij haar beroep moest opgeven. "Kracht zetten ging niet meer. Velen denken dat klokken ma ken zeer verfijnd werk is. Maar je moet wel degelijk sterk zijn om bijvoorbeeld gaten te bo ren." Het leven van de klok kenrestaurateur veranderde compleet. "Ik moest opletten hoe ik dingen vastpakte. Een fles of pot openmaken was er niet meer bij. Alles moest ik opnieuw leren. Heel onwerke lijk! Ik moest dingen uitstellen en hulp vragen. Dat is een van de moeilijkste dingen om te leren." Artrose wordt nu intensief onderzocht Dankzij het Reumafonds dat vijf miljoen gulden beschik baar stelde, kon een artrose- onderzoek van start gaan. Het onderzoek is voor Nederland ongekend groot en intensief en duurt tien jaren. Via speci fieke selectie doen 1000 pa tiënten mee. Zij en de ontwik keling van hun klachten wor den tien jaar lang bestudeerd. "Dit onderzoek kan meer in zicht zal geven in wat mensen met een beginnende artrose kunnen doen of juist moeten laten," zegt prof.dr. Hans Bijls- ma, hoofd afdeling Reumatolo gie en Klinische Immunologie bij het Utrechts Medisch Cen trum (UMC). Helaas komt dit artroseonder- I zoek voor Jolien Kleefkens te laat. Bij haar zet de artrose door. Het blijft niet langer beperkt tot de handen, maar i openbaart zich ook in andere gewrichten. Ondanks dat pro beert Jolien wel vol goede moed te blijven. "Ik heb nog vele interesses. Ik zit nu op een cursus kunstgeschiedenis en een literatuurkring." Zij is voor anderen een voorbeeld, een van die patiënten met zo'n opvallend moedige mentali- j teit. Het Reumafonds steunt hen met vele initiatieven. Steun het Reumafonds Het Reumafonds financiert zo'n 70% van het wetenschap pelijk onderzoek in Nederland. Andere activiteiten zijn: voor lichting, aangepaste vakan ties, individuele hulp en finan cieel steunen van de meer dan honderd patiëntenverenigin- gen- O Helpt u ook? Giro 324, yj» Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 (€0,10 pm) www.reumafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44