Realisatie platform voor jeugd I ZIERIKZEE PZC Giro 860 Studentencomplex op Scheldeterrein TV" Veel vallende sterren aan firmament te zie Overleg met betrokkenen Aanrijding bij Wissenkerke Hersenstichting Nederland Inbraak in Vrouwenpolder Diefstal uit schuur Vrijspraak vooi boerenbedrijvei Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN dinsdag 10 december 2002 door Mieke van der Jagt GOES - De Goese wethouder D. van Ewijk zit te popelen om een platform voor jeugdpartici- patie op te richten. Het college van burgemeester en wethou ders heeft besloten dat het daar van maar eens moet komen. De gemeente gaat er op korte ter mijn stekken voor steken. „Hoe het allemaal vorm moet krijgen, weten we nog niet om dat we willen overleggen met al les en iedereen die erbij kan worden betrokken. Eén ding is zeker: het moet zo breed moge lijk worden aangepakt en onder blijvende regie van de gemeen te. We willen het niet uitbeste den aan een welzijnsorganisa tie." Van Ewijk stelt vast dat de ge- WISSENKERKE - Op de N57 bij Wissenkerke, ter hoogte van de kruising met Vredenhofweg, Oostwestweg, vond gistermid dag half vijf een aanrijding plaats tussen twee personenau to's. Een 26-jarige automobilist uit Vlissingen, die op de N57 reed en uit de richting van Haamste de kwam, zag op de kruising te laat dat de verkeerslichten op rood stonden. Daarop besloot hij door rood licht, via het voor- sorteervak voor rechtsaf, recht door te rijden. Hij kwam in aanrijding met een 35-jarige automobiliste uit Middelburg, die hem op dezelfde weg tege moet kwam, en door groen licht linksaf sloeg. meente op ad-hocbasis telkens contact heeft gezocht en gevon den met allerlei partijen, ook met de jeugd, als het ging om be leid of projecten. „Omdat dat el ke keer veel tijd en energie vraagt, willen we die contacten nu echt eens gaan structureren. Het is niet nodig dat bij alles bij voorbeeld de politie, het Halt bureau, scholen of zorginstel lingen zitten, maar die hebben elk apart over specifieke pro blemen wel een deskundige in breng. In een platform kun je telkens de mensen bij elkaar ha len die iets zinvols hebben in te brengen in het vraagstuk dat je op zo'n moment behandelt. De kinderen zelf zullen er altijd bij betrokken zijn. Zo'n platform bouw je mijns inziens rond de vertegenwoordiging van de jeugd heen." Jeugdraad In een jeugdraad, in de zin van een jeugdig clubje dat de ge meente op punten van jongeren beleid adviseert, ziet Van Ewijk niet zo veel. „De jeugd zelf ver andert snel en advieswerk voor een traag werkend orgaan als de gemeente gaat gauw frustreren. Met een platform werk je sneller omdat j e iedereen die wat te zeg gen heeft, meteen kunt horen." Bij de opzet van het platform wordt zowat heel Goes betrok ken, van de politie tot de zorg sector van de peuterspeelzalen tot de hangplekken en natuur lijk ook de ouders, vooral als het om heel jonge kinderen gaat. Als het eenmaal op poten staat, hoeft het zich niet te beperken tot adviezen aan het gemeente bestuur. Je kunt je voorstellen dat zo'n platform ook jeugdde- batten organiseert of enquêtes houdt." De Hogeschool wil een tijdelijk onderkomen voor vijfhonderd studenten bouwen op een braakliggend stuk grond van de Schelde in Vlis singen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil de Hogeschool Zeeland helpen bij het huisves ten van buitenlandse studenten. Daarvoor wil de gemeente een bouwvergunning verlenen voor semi-permanente studenten huisvesting op het braakliggen de terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) aan de Koningsweg. De HZ heeft een ernstig huis vestingsprobleem voor circa vijfhonderd buitenlandse stu denten. Voorzitter J. Mandos van het college van bestuur van de HZ deelt mee dat ook wo ningcorporatie l'Escaut betrok ken is bij het vinden van een op lossing voor de kamernood. De HZ hoopt dat de studenten in september in het nieuwe casco gebouwencomplex aan de Ko ningsweg kunnen trekken. Het complex wordt neergezet op cir ca één hectare braakliggende grond. Het wordt twee woonla gen hoog. Om overlast voor om wonenden te voorkomen, zal de HZ ervoor zorgen dat er 24 uur per dag toezicht is. In Vlissingen studeren veel bui tenlandse studenten uit Azië en Europa. Een aantal verblijft in recreatieoorden in Dishoek en bij Arnemuiden. „Maar ook in Schoondijke en bij particulie ren in Vlissingen", merkt Man- dos op. „We hebben natuurlijk het liefst dat alle studenten bij elkaar in de buurt wonen. Dit is geen ideale situatie Sloopwoningen Met l'Escaut is de afspraak ge maakt dat appartementen die op de nominatie staan om ge sloopt te worden, tijdelijk aan studenten worden aangeboden „Voordat er wordt gesloopt, gaat er vaak veel tijd overheen. Anders zouden die huizen leeg staan. We hebben het over ap partementen in bijvoorbeeld de Bonedijkestraat en omgeving." De semi-permanente huisves ting op het KSG-terrein geldt voor ten hoogste vijf jaar. In de tussentijd worden de plannen verder uitgewerkt voor bouw van een permanente campus op de landtong bij de Vlissingse vismijn. Wethouder L. Poppe- de Looff: „We zijn met een to taalvisie bezig voor het gebied bij de landtongen, de binnenha vens en het kanaal, de Kennis boulevard. Daarover verwach ten we dit vooijaar duide lijkheid te hebben." De KSG stelde als voorwaarde voor het gebruik van het terrein dat de gemeent optreedt als huurder. De gemeente verhuurt het terrein weer aan de HZ voor ongeveer 70.000 euro per jaar. De hogeschool vraagt de ge meente om 'iets te doen aan de onroerende-zaakbelasting, de bouwieges en de huursom'. De gemeente voelt daar niets voor, Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl j)e\NesterscheWe VITWU-VOORV0GB;S Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaarten mdustne bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. V Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www vogelbescher Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl NederlandseVl/ Hartstichting omdat het om huisvesting gaat: een nevenactiviteit van de on derwijsinstelling. Verplichting Mandos is daarover teleurge steld. „Hierover is het laatste woord nog niet gezegd. De ge meente heeft een zekere ver plichting naar ons. We waren er vanuit gegaan afgelopen sep tember al te kunnen gaan bou wen. De gemeente kon dat niet voor elkaar krijgen. Nu lukt dat pas een jaar later. We moeten een jaar langer naar allerlei du re tussenoplossingen zoeken." De HZ heeft aan het gemeente bestuur gevraagd om een ge meentegarantie voor de tijdelij ke huisvesting van zesenhalf miljoen euro te verlenen. De ge meente wil, voordat zij hiermee akkoord gaat, onderzoeken hoe groot het financiële risico is. De bouwvergunning kan op zijn vroegst medio februari worden verleend. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Door het ver wachte, heldere weer is in de nacht van vrijdag op zaterdag weer een flink aantal 'vallende sterren' te zien. Onder gunstige omstandigheden is het volgens de Middelburgse volkssterren wacht Philippus Lansbergen mogelijk zestig tot honderd vallende sterren per uur te zien. De term vallende sterren is mis leidend, want het gaat om stof deeltjes uit de ruimte die in de atmosfeer voor het lichtver schijnsel zorgen. Deze zwerm van deeltjes is ook bekend onder de naam Geminiden. Vooral in de vroege ochtend van 14 de cember verwacht de volksster renwacht dat er veel heldere vallende sterrente zien zijn. Vo rig jaar telden medewerkers van Philippus Lansbergen twee honderd Geminiden in enkele uren tijd. Venus De sterrenwacht wijst er ook op dat de heldere nachten uitste kend geschikt zijn om 's och tends vroeg de planeet Venus te zien in het zuid-oosten. Venus vertoont net als de maan schijn gestalten. Dat komt, omdat Ve nus een binnenplaneet is en vanuit de aarde bekeken niet helemaal vol door de zon wordt verlicht. Venus ziet er door een verrekijker en een telescoop momenteel uit als een smalle maansikkel. VROUWENPOLDER - Tussen zaterdagmiddag 14.00 uur en maandagmiddag 15.30 uur is er ingebroken in een woning aan de Fort den Haakweg in Vrou wenpolder. Uit de woning werd beeldappa- ratuur met een waarde van en kele honderden euro's wegge nomen. De toegang tot de wo ning werd geforceerd; het tota le schadebedrag is nog onbe kend. Ook het Internationale Ruia station ISS komt deze week: aantal keren over. Vooral gen (dinsdag) en overig (woensdag) komt het sta; hoog over. Het ISS beweegti west naar oost-, zuid-oost. door ZIEI 'sav( geze Fliki bord wets gesel intei m'n met len, VLISSINGEN - Tussen zonds avond 22.45 uur en ochtend 07.45 uur is er ingelt ken in een schuur bij een woq aan de Weststraat in Vlissing Uit de schuur werd een brë fiets weggenomen. Het bet: een zwarte Gilera, type Run: met verzekeringsplaatje TL 684. De bromfiets heeft s waarde van honderden euro's De schuur werd opengebroki ^u' kun echt rare dan lijk' ens tjes drie Flil de dar Nat Jan! ke 1 de win: oml als 2 het totale schadebedrag is onbekend. MIDDELBURG - Officier Justitie A. Flikweert ach: gisteren op de zitting van Middelburgse economische p litierechter drie Bevelanè boerenbedrijven niet schulè Zo aan overtredingen van de die lijke meststoffenwet. Hij vond dat er voor de Koninl lijke Maatschap De Wilhelm napolder uit Wilhelminadoij een 45-jarige inwoner Krabbendijke en een 33-jars 1 man uit Kruiningen vrij spa moest volgen, omdat hijs kon bewijzen dat de meststa op een grasland, hetzij bol land, niet emissie-arm wa® aangewend. Economisch politierecht^ ~we G. van Unnik gaf de officier gel rai lijk en sprak de verdachtenvri zjj Hij voegde eraan toe dat gé mestmaterie te ingewikkeld on om te beslechten met processe vo verbaal. Een van de verdachi merkte op dat ze door de (Algemene Inspectie Die voortdurend op de vingers v den getikt, maar dat een and: manier van mestuitrijden niet. verantwoorden is. Jai he horen, zien en helpen Gemeente ft Schouwen-Duiveland SLUITING BALIE BURGERZAKEN Vrijdag 13 december is de balie Burgerzaken 's ochtends gesloten in verband met een per- soneelsreis. Uitsluitend voor aangifte van ge boorte of overlijden is de Burgerlijke Stand tussen 09.00 en 12.00 uur geopend. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. .1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36