Schouwse VVV bijna bankroet Reuma en werk PZC Drie gewonden door slordig inhalen Asielzoekers blij mei bekommering van B Schouwen-DuivelanA Twijfel over diabetes? Laat a onderzoeken! i LATEN JE'NIET LOS. Bank weigert krediet bij nader inzien 'Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen' www.pzc.nl/email Meld u aan als collectant of organisator: (030) 297 11 97 V Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN 'S-HEERENHOEK HEINKENSZAND door Harold de Puysseleijr AXEL - Bij een ernstige aanrijding op de Tractaatweg tussen Axel en Westdorpe zijn gisterochtend drie gewonden geval len. De aard van hun verwondingen was gisteravond bij de politie nog niet bekend. Het ongeval vond plaats rond kwart over elf. Een 27-jarige man uit Oostburg kwam aanrijden uit de richting van Westdorpe en werd ingehaald door de onbekend ge bleven bestuurder van een grijze perso nenauto. De vrachtauto van Geldnet, met daarin de 44-jarige bestuurder uit Schiedam en een dertigjarige bijrijder uit Zwijndrecht, maakte een uitwijkmanoeuvre, omdat de grijze auto hem nu op verkeerde weghelft tegemoet kwam rijden. Daarbij kwam de geldauto in aanrijding met de auto van de man uit Oostburg, die een negentienjarige vrouw uit Oostburg bij zich in de auto had. Beiden raakten gewond. De auto raakte zwaar beschadigd aan de voorkant. Ook de geldauto, die door de aanrijding kan telde, liep schade op. De brandweer en zes ambulances kwa men ter plaatse om hulp te verlenen, even als een medisch team van de traumaheli kopter uit Brugge. Het gedeelte van de Tractaatweg tussen het kruispunt Axelse Sassing en de ver keerslichten aan de afslag naar de Lange- weg zijn geruime tijd afgesloten voor alle verkeer. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De Stichting VW-Info Schouwen-Duive- land krijgt geen extra geld om te overleven. Het beleidsplan tot 2006 biedt voor de bank onvol doende waarborgen om ter overbrugging naar 2003 nog eens 75.000 euro in de organisa tie te steken. De kansen om te overleven wor den voor de Schouwen-Duive- landse VW met de dag kleiner. Eerder al zette wethouder G van de Velde-de Wilde namens de gemeente grote vraagtekens bij het beleidsplan. Bestuurslid en woordvoerder P. de Haas geeft toe dat het er niet best uit ziet. Onduidelijk is welke troe ven het bestuur nu nog in han den heeft om de organisatie te redden. De Haas wil zich voor alsnog niet uitlaten over het voorstel dat het bestuur gister avond heeft presenteerd aan de voorzitters van de branche- en ondernemersverenigingen. Financieel gezien staat de WV Schouwen-Duiveland er zwak voor. Het exploitatietekort zal volgens het beleidsplan eind dit jaar ongeveer 55.0000 euro zijn. De organisatie heeft door de te korten van de afgelopen jaren een kortlopende schuld van ruim twee ton. De liquide mid delen, die normaal gesproken dit gat deels zouden moeten dichten, bedroegen in november slechts ruim 20.000 euro. Het ei gen vermogen zal, mede door in vesteringen in verbouw van kantoren en automatisering, aan het eind van dit jaar dieper de rode cijfers inzakken: 115.000 euro negatief. Van een faillissement wilden zo wel participanten als bestuur ondanks deze cijfers tot nu toe niet weten. Met een paar drasti sche maatregelen zoals minder personeel en hogere contribu ties kan de VW volgens het be stuur toch van de ondergang worden gered. Maar wil dat be leidsplan een kans krijgen zich te bewijzen, dan zal eerst en vooral 75.000 euro op tafel moe ten komen om te kunnen overle ven tot 1 januari. Met als onder pand de overwaarde op de vestiging in Haamstede, die op termijn wordt verkocht, heeft het bestuur bij de bank om dit (extra) overbruggingskrediet gevraagd. Maar de bank weigert nu nog langer geld te steken in de nood lijdende organisatie, zo is giste ren te verstaan gegeven. Om de investeringen van dit jaar (62.000 euro) te kunnen bekosti gen. is in 2002 al een lening van 20.500 euro verstrekt. En daar mee is het vat leeg. „De bank werkt niet meer mee", aldus P. de Haas, bestuurslid en woord voerder namens het stichtings bestuur. Zonder overbruggings krediet balanceert de WV op de rand van faillissement. Spoedberaad Het VW-bestuur is hierop gis teren voor spoedberaad bijeen gekomen. Tijdens een overleg tussen het bestuur en de voor zitters van de branche- en on dernemersverenigingen, dat hierop volgde, is een voorstel gedaan. Over de inhoud hiervan wil De Haas geen mededelingen doen Het stichtingsbestuur is volgens de woordvoerder wel zeer verbolgen over het feit dat een aantal voorzitters vooraf gaand aan de bijeenkomst al op de hoogte leek te zij n van het be sluit van de bank. De poging van de Geldnet-wagen om een inhalende tegenligger te ontwijken, resulteerde alsnog in een botsing met een andere auto. foto Camile Schelstraete dinsdag 10 december 2002 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wethouder A. van der Wouden zegt er wat moedeloos van te worden. Met regelmaat kloppen er asielzoe kers bij hem aan met de vraag hoe het toch met hen verder moet als ze met hun gezin zo maar op straat worden gezet. Gisterochtend was dat het echt paar Ismayilov Serdar en Asdo- va Sharifa uit Azerbeidzjan. Ze vrezen deze week met hun zoon Eemin (15) en hun dochter Ma- riam (10) uit hun opvangadres in het Huis van Nassau in Zie- rikzee te worden gezet. „De COA heeft het overigens niet over op straat zetten, maar spreekt over het stopzetten van alle voorzieningen", zegt Van der Wouden. Zelf wordt hij vooral geconfronteerd met de emotionele gevolgen van een uitzettingsprocedure. „Ik moet de mensen steeds uitleggen dat ik niks te zeggen heb over dat uitzettingsbeleid. Het enige dat ik kan bieden is de toezegging dat Vluchtelingenwerk zal uit zoeken of ze voldoen aan onze criteria voor noodopvang." Volgens de wethouder krijgen de vluchtelingen daarmee di rect weer een sprankje hoop. „Ze voelen zich door alles en ie dereen in de steek gelaten en be schouwen de gemeente dan in eens als een instantie die zich nog wel om hen bekommert." Van der Wouden zegt persoon lij k veel moeite te hebben met de huidige situatie. „In sommige gevallen bied je die mensen niet meer dan uitstel van hooguit een half jaar." Voor het gezin dat gisterochtend bij hem was, gold alleen nog maar hoe te voorko men dat ze met twee kinderen door de politie in de winte kou op straat worden gg I" „Het plaatst je eigen kerst ring wel even in een anderp spectiefzegt de wethouder Coördinator P. op 't Hof: Vluchtelingenwerk Schouw Duiveland vindt dat de huig praktijk wat haaks staat op viering van 54 jaar Rechten? de Mens, de VN-resolutiedif 10 december 1948 werdond tekend. Vluchtelingenwerk vraagt dat kader vandaag extra s dacht voor de situatie van) deren in het Asielzoekers; trum in Burgh-Haamstede. omschrijft een schrijnendpn tijkvoorbeeld daar: Een tws rige meisje uit China krijgtg toegang tot de gezondhei; zorg. Het gaat om een zogehe j 'illegaal' kind. Dat wil zegg dat ze in haar geboorteland^ werd geregistreerd, omdat t buiten een huwelijk werd gel ren. Daardoor kan het kind China geen aanspraak mai op voorzieningen in de gezot heidszorg of het onderwijs.! asielverzoek van de moed werd vorige week afgewea Volgens justitie zal het niet re strekken van medische hulpc leiden tot een onmenselijke b handeling en is er 'dus' geenn den voor asielverlening. Een Soedanese zeven jarige je gen en zijn familie, die kort gel den herenigd werden in Buig Haamstede, worden deze weel opnieuw uit elkaar gerukt!) vader mag voorlopig blips maar moeder en kind words® straat gezet. Vluchtelira- werk is in zo'n geval blij irek beleid van de gemeente Sas-1 wen-Duiveland. De gemest weigert mee te werken aank scheiden van deze asielzoeker^ de familie. In de PZC van zaterdag is per abuis ver meld dat het Steunpunt Vrijwilligers Goes op zondag is geopend. Het steun punt is alleen op dinsdagochtend ge opend van 9.30 tot 12.00 uur. Wel is het steunpunt de gehele week telefonisch bereikbaar en op afspraak te bezoeken. Fototentoonstelling „Bij ons groeit de zorg over: schending van de rechten <r j kinderen in de asielprocedur 1 zegt Op 't Hof. Organisaties deze zorg delen, kunnen gebi maken van de foto-expositi< amateurfotograaf Dienekei levliet in overleg met Vlucfe lingenwerk samenstelde. WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152. 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-mail: info@wereldouders.nl ww v.wereldouders.nl Bent u vaak moe, hebt u vaak veel dorst en/of last van aan houdende pijn aan de ogen? Laat u door de huisarts testen op diabetes. Heeft u ongeacht uw leeftijd overgewicht of een van eer dergenoemde symptomen en zit er diabetes in de familie? Praat ook dan met uw huisarts en laat u testen op diabetes. SIMPELE TEST BIJ UW HUISARTS Als u diabetes heeft is de glucose- waarde (bloedsuikerspiegel) in uw bloed te hoog. Met een sim pele bloedtest (met l druppeltje bloed) kan uw huisarts vaststellen of u diabetes heeft. En we kunnen 't niet vaak genoeg zeggen: een tijdige behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzien lijk verkleinen. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mogelijk een uitgebreide gratisbrochure met meer infor matie over diabetes, de behande ling en de gevolgen. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via wetenschappelijk on- derzoek. Giro 5766, Diabetes Fonds W in Amersfoort. Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl horen, zien en helpen Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, welgeteld zijn dat 1,6 miljoen mensen. Het be tekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een be langrijke veroorzaker van het ziekte verzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbeidsongeschikt. En zij die aan het werk blijven, moeten vaak heel wat hindernissen overwinnen. Veel onbegrip Veel patiënten hebben 't moeilijk met het onbegrip. Toch zijn zij nog vaak tot veel in staat. Begrip voor hun in dividuele (on)mogelijkheden kan juist bij het vinden van geschikt werk door slaggevend zijn. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds financiert zo'n 70% van het wetenschappelijk onderzoek in Nederland. Andere acti viteiten zijn: voorlichting, aangek- te vakanties, individuele hulp enfi- I nancieel steunen van de meer to honderd reumapatiëntenverenigin- gen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandse Hartstichting GIRO-596890 Alleen op de wereld. De straat als wereldkansen bieden. Het zijn de thuis en volledig aan het noodlot over- weeshuizen van WereldOuders die borg gelaten. Kinderen in Midden-Amerika staan voor zorg en ontplooiingskansen, zonder familie, zwervend op zoek naar WereldOuders vormen een brug die warmte en geborgenheid. Jong leven deze verloren kinderen weer hou- dat al eindig lijkt voordat het is vast en toekomst geeft. Nood- begonnen. Door middel van .r* zakelijke steun die ons als opvang, liefde en scholing WereldOuders nooit los laat. kunnen we deze weeskinderen jm U toch ook niet! '-JCSt-rt "Ik collecteer voor de Hersenstichting Nederland en het ftir-AM/ii Loop ook warm voor de Nationale Collecte Hersen- ziekten*& Psychische Ziekten! Bel ons en meld u i aan als collectant of organisator, leder uurtje helpt! Onze collecteweek is van 16 t/m 22 februari 2003. 1 Meer informatie: www.nfgv.nl en www.hersenstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30