1 Ajax kijkt verder dan Roma PZC Pierre van Hooijdonk wil duidelijkheid van Feyenoord Scheidsrechter stuurt 200 toeschouwers weg Vliegtuigje werd gehuurd door stroman Volledig in balans Nieuwe regels moeten hockey leuker maken Mechelen ontslaat spelers champions league Song tot de winterstop uitgeschakeld Trainer Ronald Koeman vindt duel met PSV belangrijker Assink handbalster van het jaar De Bruijn zwemt snelle tijden Rick Hoogendorp breekt kuitbeen Twee prijzen voor Ronaldo Rumsas toch weer onder dak Wim Buitendijk haalde toppers naar Rotterdam J door Frits Bakker HOEK - Het is nog altijd niet bekend wie het vlieg tuigje heeft gehuurd, dat twee weken geleden tij dens de voetbalwedstrijd Hoek-Volendam boven het veld van Hoek rond vloog. Het bestuur van de club verricht een onder zoek en heeft een advo caat op de zaak gezet. Aan het vliegtuigje hing een sleep met de tekst: De Feyter/Naudts zijn judas sen. Hoek beschikt inmiddels over een beschrijving van de man die de huur con tant heeft betaald bij vliegveld Midden-Zee land. De kosten waren 275 euro. Hoek-voorzitter Kees de Feyter: „We heb ben sterk de indruk dat de man die heeft betaald, een stroman is geweest van de werkelijke opdrachtge ver." Directeur Machiel van der Baan van het vliegveld betreurt de zaak ten zeerste. „We hebben de man die opdracht gaf niet geregistreerd. Dat komt wel vaker voor, maar in dit geval is dat heel ongelukkig. We heb ben eruit geleerd dat dit nooit meer mag gebeu ren." Kees de Feyter: „Be halve een beschrijving van de man hebben we ook een mobiel nummer gekregen bi j het vliegveld. Dat bleek van een man uit Zuidlaren, die zei niets van de zaak af te weten." De advocaat van Hoek houdt zich nog steeds be zig met het onderzoek. Hoek zal echter niet tot het uiterste gaan. De Fey ter: „Als het de club heel veel tijd en geld gaat kos ten, zien we er vanaf om het juridisch aan te pak ken. Maar stel dat van daag of morgen bekend wordt wie het heeft ge daan, dan zullen we harde maatregelen nemen. We hebben ons voorgenomen om de dader of daders nooit meer op het veld toe te laten." dinsdag 10 december 2002 door Peter van Duyl AMSTERDAM - Alle ogen zijn gericht op AS Roma, maar aan blindstaren doen ze bij Ajax niet. Natuurlijk is een goed re sultaat tegen de Italianen ge wenst, aan de horizon gloort echter nadrukkelijk de topper tegen PSV, zondag in de Arena. Trainer Ronald Koeman draai de gisteren in elk geval niet om de volgorde op zijn prioriteiten lijstje heen. „De wedstrijd tegen PSV is nog belangrijker dan die tegen AS Roma." Tegen het doorgaans zo zakelij ke decor van de Champions League fonkelde in de Amster dam Arena gisteren een vleugje warmte. Nu het keurkorps van Ajax is uitgedund tot twintig fitte spelers, besloot Koeman ze allemaal mee te nemen naar Noordwijk. waar de Amster dammers traditioneel hun voor bereiding op het duel met AS Roma voltooien. „We hebben er nog twintig, dan is het lullig om er één thuis te laten glimlachte de oefenmeester. De absentielijst is dus groot. Koeman kan vanavond geen be roep doen op Rafael van dei- Vaart (spierblessure) en Victor Sikora, die zeker zes weken uit geschakeld is met een kniebles sure. Cristian Chivu en Tomas Galasek zijn geschorst, achter de naam van Nigel de Jong staat een vraagteken. Tegenover zo veel ellende stond slechts een enkel lichtpuntje. Jari Litma- nen, die zaterdag nog met griep in bed lag, trainde gisteren vol uit mee en de blessure van Joey Didulica valt mee. Koeman be slist vandaag wie tegen de Ro meinen speelt: de Australiër of Maarten Stekelenburg. Winterstop Koeman staat zelden lang stil bij de spelers over wie hij niet kan beschikken, maar hij kon er niet om heen, dat er sprake is van een bijzondere situatie. „We hebben dit probleem wel vaker gehad, maar dan meestal in de competitie. Met Chivu, Galasek en Van der Vaart missen we drie spelers uit de as. Dat zegt ge noeg." Het lijkt erop dat Ajax inmid dels de tol betaalt voor het eigen succes. Het overvolle program ma van de Amsterdammers be gint een behoorlijke wissel te trekken op de fysieke gesteld heid van de selectie. Ajax, on derkende Koeman, snakt naar de winterstop. „We hebben veel wedstrijden gespeeld en ook nog eens veel een beroep gedaan op dezelfde spelers. Het is dus logisch dat we minder fit zijn. Maar ik denk dat dit geldt voor Ajax-trainer Ronald Koeman (links) duelleert tijdens de training met Stefano Seedorf. foto Ed Oudenaarden/ANP de meeste ploegen die zo'n soort programma achter de rug heb ben." De blessuregolf overspoelt de Arena dit keer op een wel heel ongelukkig moment. Het geha vende Ajax treft in AS Roma een elftal dat in de competitie rond uit zwak presteert, maar bol staat van de grote namen en in Europa een behoorlijke staat van dienst heeft, Zo bleef het elftal van Fabio Capello eerder dit seizoen Real Madrid in Spanje de baas (0-1). Meteen na de loting typeerde Koeman AS Roma als de minst sterke van de drie tegenstanders in de tweede ronde, maar die mening heeft hij bijgesteld. De PERTH - De Internationale Hockey Federatie (Fill) intro duceert twee nieuwe spelregels om de sport aantrekkelijker voor de toeschouwers te maken. Bij strafcorners hoeft de aan vallende partij de bal niet meer eerst te stoppen voordat er een schot op doel komt. Bovendien mogen verdedigers schoten op doel die boven schouderhoogte zijn met de stick proberen tegen te houden. Peter Cohen, de hoogste hoc- keybaas, maakte de voorstellen na afloop van het door Argenti nië gewonnen WK voor vrouwen in Perth bekend. Hij benadrukte dat het om een ex periment van één jaar gaat. „De verandering bij cle strafcorner zal het spel leuker maken, zon der dat we het unieke karakter van die strafcorner aantasten", aldus Cohen. De experimentele regels gaan al op 1 januari 2003 van start in de internationale competities. Nationale bonden mogen zelf beslissen of ze de twee nieuwe spelelementen in hun binnenlandse competities invoeren. ANP/RTR MAUI - De Amerikaanse Julia Christian is volledig in balans terwijl ze een golf neemt tijdens de Billabong Pro Maui. Christian schakelde in de derde ronde viervoudig wereld kampioene Layne Beachley uit. De Billabong Pro Maui is de laatste van drie wedstrijden om het wereldkampioenschap surfen voor vrouwen. foto Pierre Tostee/EPA van onze sportredactie MECHELEN - KV Mechelen heeft gisteren alle spelers en an der personeel ontslagen en is onder curatele gesteld. De Bel gische eersteklasser heeft niet genoeg geld om de werknemers te betalen. Bij Mechelen spelen de Nederlanders Eric Viscaal, Martijn van Galen, Dave de Jongen Mathieu Boots. De Brusselse advocaat Joan Dubaere gaat de komende da gen met de schuldeisers praten om te zien of de club, die in de ja ren '80 de Europa Cup 2 won ten koste van Ajax, nog is te redden. De club dreigt de licentie te ver liezen. Mechelen moet voor 28 februari 2003 2,5 miljoen euro zien te vergaren. KV Mechelen ziet vooralsnog af van weekcontracten voor de spelers. Daarmee werkte Een dracht Aalst eerder in een soort gelijk geval. Ook weigert de club de spelers een minimum contract aan te bieden. „Het is nu ieder voor zich, ik moet in de eerste plaats aan mezelf den ken", reageerde Viscaal. „Het is een raar moment. Ik ben nog nooit ontslagen." Dubaere heeft de competitielei der gevraagd de wedstrijd tegen Antwerp op 14 december uit te stellen. De curator zegt rekening te hou den met het faillissement van de club. Belga Programma dinsdag Groep A: Internazionale (Ita) - Bayer Leverkusen (Dui), FC Barcelona (Spa) - Newcastle United (Eng). Groep B: Ajax - AS Roma (Ita), Arsenal (Eng) - Valencia (Spa). Programma woensdag Groep C: Borussia Dortmund (Dui) - AC Milan (Ita), Real Madrid (Spa) - Loko- motiv Moskou (Rus). Groep D: Juventus (Ita) - FC Basel (Zwi), Manchester United (Eng) - Deporti- vo la Coruna (Spa). door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Pierre van Hooijdonk vindt dat de leiding van Feyenoord de komende we ken moet aangeven hoe de club verder moet. Het verval dat is ingetreden irriteert de topscorer van de Rotterdammers. Als er machteloos wordt toege keken hoe het elftal verder naar beneden zakt en blijft aanmod deren in de competitie, wordt het gat met de andere Neder landse topclubs Ajax en PSV verontrustend groot „De club moet duidelijk zijn en aangeven welke weg Feyenoord gaat inslaan", zegt Van Hooijd onk. Op de vraag of het hem irri teert, frustreert of boos maakt, antwoordt hij: „Alledrie. Bij mij maakt het heel veel los. Ik vind dat de lat hier in Rotterdam veel hoger hoort te liggen." Van Hooijdonk vindt dat door het winnen van de Uefa Cup en de overwinningen tegen Fener- bahce in het begin van dit seizoen is bewezen dat Feye noord wel degelijk een behoor lijk niveau kan halen. „Dat moet de norm dan zijn voor alle spelers. Op dit moment is de lat niet hoog genoeg. Tegen Hee- renveen staan we gewoon met z'n allen heel ver terug te verde digen." ROTTERDAM - Feyenoord zal tot de winterstop niet kunnen beschikken over Chong-Gug Song. Dc Zuid-Koreaanse internatio nal liep in de wedstrijd tegen Heerenveen een scheurtje in de voorste enkelband op. Daar door mist Song de resterende duels voor de winterstop tegen AZ en NAC. ANP Het is duidelijk geworden dat er een verschil is ontstaan tussen voetballers die het hoge niveau wel aankunnen en spelers die voortdurend tekort komen. Maar ook schort het aan het spelconcept. Het positiespel en de opbouw laten te wensen over. De clubleiding zou in de ogen van de Brabander in de winter stop maar eens man en paard moeten noemen en duidelijk aangeven wie er mede oorzaak van zijn dat Feyenoord al maan den zwak voor de dag komt. Als hem rechtstreeks wordt ge vraagd of het aan de trainer 1 igt, zegt de international: „Nee, het ligt niet aan Van Marwijk. Het ligt aan de spelers zelf. Feye noord is nu al twee maanden niet in vorm en dan wordt er al gauw naar de trainer gewezen Maar dat is een beetje raar als je een half jaar geleden nog met dezelfde trainer een grote prijs wint. In elk ander land word je heilig verklaard als je de Uefa Cup wint." trainer geeft inmiddels huizen hoog op van de Italianen. Hij stelt AS Roma op dezelfde hoogte als Valencia, dat Ajax twee weken terug - ondanks het 1-1-gelijkspel - bij vlagen van de mat speelde. De mindere Die woorden voorspellen wei nig goeds voor vanavond, maar Koeman liet er geen misver stand over bestaan dat Ajaxzijn huid zo duur mogelijk zal ver kopen. „Op papier zijn we de mindere. Dat is normaal al zo, nu des te meer. Maar in het voet bal is het nu eenmaal niet zo, dat de sterkste op papier altijd wint. Ajax zal morgen een elftal zijn dat met het mes tussen de tan den zal spelen." Die oorlogszuchtige taal ten spijt, maakte Koeman duidelijk dat hij elk risico met niet geheel fitte spelers zal mijden. Als hij werd gedwongen te kiezen, wint de trainer liever zondag van PSV dan vanavond van AS Ro ma. Ajax kan zich immers alleen via de competitie opnieuw een ticket voor de Champions Lea gue verschaffen. „Spelers moe ten altijd honderd procent zijn. Maar tegen PSV zou ik wel wat risico nemen met een niet geheel fitte speler, tegen AS Roma niet De wedstrijd tegen PSV is voor ons nog belangrijker." GPD AARHUS - Handbalster Olga Assink is gisteren door collega's uitgeroepen tot speelster van het jaar in de D(_ competitie. De 24-jarige Nederlandse international komt: voor GOG Gudme. De Deense competitie geldt als de stei ter wereld. Assink kreeg 66 stemmen en bleef daarmee de Deense Lij Daugaard en de Noorse Kjersti Grini voor. die allebei=l stemmen kregen Assink kreeg de prijs uitgereikt op de rustdag van het handbal in Aarhus. Ondanks haar 26 treffers is Oranje dat al na de eerste ronde uitgeschakeld. ANP BEAVERTON - Inge de Bruijn heeft tijdens kortebaanwel strijden inBeaverton, Oregon zeer snelle tijden gezwommJ Haar meest opvallende prestatie liet de drievoudig olympistj kampioene zien op de 100 meter vrije slag. De Bruijn finish') in 53,19 seconden. Niemand was dit jaar sneller. Op de 50 meter vrije slag nestelde De Bruijn zich met 2l| eveneens aan kop van de wereldranglijst 2002/2003. Ook| de vlinderslag was De Bruijn. sinds september weer volop] training, snel. Ze legde de 50 meter af in 25,79 en de 100 mê:; in 57,60 seconden. De Bruijn traint weer in de Verenigde Staten onder Paul Bergen nadat ze in mei van dit jaar uit de Philips-zwen ploeg van Jacco Verhaeren werd gezet. Ze zal overigens m? deelnemen aan het EK kortebaan dat 12 december in h- Duitse Riesa begint. ANP iC- dua WAALWIJK - Rick Hoogendorp zal dit jaar met meer in ai komen voor RKC Waalwij kDe spits heeft zondag i n het dl met Roda JC zijn kuitbeen gebroken. Hij viel een kwartier voor het einde van het duel in. Na ondeij zoek werd het been meteen in het gips gezet. Hoogendorpij zeker zes weken uitgeschakeld. ANP MADRID - Ronaldo kan half december twee prijzen ophak Op 16 december in Parijs die voor Europees voetballer vank! jaar, een dag later in Madrid die van wereldvoetballer vanhe: jaar. Dat werd gisteren in Parijs bekend. France Football had: de Europese verkiezing georganiseerd. De Braziliaanse spits van Real Madrid bleef in de Europ® strijd zijn club- en landgenoot Roberto Carlos net voor. Inè mondiale strijd kreeg hij voorrang boven de Duitse doel® Kahn en de Franse spelmaker Zidane.Ronaldo werd tops:- rer op het WK in Japan en Zuid-Korea en maakte beide Bnr liaanse doelpunten in de finale tegen Duitsland (2-0). DR VILNIUS - Raimondas Rumsas heeft gisteren zijn contract met Lampre met een jaar verlengd. Dat meldt het Litouwse persagentschap ELTA. Rumsas, de nummer drie van de Tour kwam dit jaar in opspraak nadat zijn vrouw in Frankrijk waf opgepakt met een lading verboden stimulerende middelend haar auto. Lampre stelde de 30-jarige wielrenner daarop non-actief. Edita Rumsas werd meteen na de Tour gearresteerd en zat kele maanden in voorarrest. Ze hield altijd vol dat de produ ten bestemd waren voor haar moeder. Lampre maakte eerde bekend niet langer door te willen met de i n opspraak geraakt Litouwer, die echter nooit positief werd bevonden. ANP van onze sportredactie ROTTERDAM - Wim Buiten dijk is in de nacht van zondag op maandag in het Zuiderzee zie kenhuis in Rotterdam op 58- jarige leeftijd overleden. Bui tendijk was al geruime tijd on geneeslijk ziek. De tennispro- motor verwierf landelijke bekendheid met het ABN AM- RO World Tennis Tournament in Rotterdam. Hij bracht geld binnen, stelde het deelnemersveld samen en kwam in het nieuws door bot singen met Neder landse toptennis- sers. Het indoor tennistoernooi in Sportpaleis Ahoy' beschouwde hij als 'zijn kindje'. Een kleine twintig jaar was Wim Buiten dijkdirecteur van het ABN AM- RO WTT in Rotterdam, een van de best bezochte indoorsport- evenementen ter wereld. Onder zijn directie speelden vanaf 1984 elk jaar twee of meer spelers uit de top-10 van de we reldranglijst in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy', naast een dertigtal anderen uit de top- 100. Buitendijk kwam immer met een zeer aansprekend deel nemersveld. Hij werkte daar al tijd aan tijdens de grandslams in het seizoen te Parijs, Wimble don en New York. In de loop der jaren kwam hij meermalen in conflict met Ne derlandse toptennissers. Land genoten werden niet automa tisch toegelaten. Pas de laatste jaren waren de spaarzame wild cards voor (jonge) Nederlandse spelers. Met Richard Krajicek kwam Buitendijk zelfs meerde re malen frontaal in botsing. Hi, weigerde in te gaan op de hes; financiële eisen die door dec- nager van de Wimbledonka- j pioen van 1996 werden gesteld. Krajicek speelde toch vaak In I Rotterdam en zegevierde ook tweemaal. Bij andere edities met een uitschakeling in de eer ste ronde van Krajicek, uitte Buitendijk Eind 2001 besloot de directie van Ahoy' plotseling om de nog: actieve tennisser Richard Kraji cek als toernooidirecteur aan te stellen per editie 2004. Win: Buitendijk was dan aan het ein de van zijn contract. De Nu- mansdorper zou wel aanblijve: om commerciële activiteitei (promodorp) te doen. Buitendijk schikte zich mei zichtbare tegenzin in de nieuws ontwikkelingen rond het groot ste tennistoernooi van Ne derland. Hij zag zich zo gam niet samenwerken met 1 man met wie hij zo vaak conflict kwam. In het najaa van 2002 werd Wim Buiten dijk, die voordien nooit iets ern- stigs mankeerde, ongeneeslij! ziek .ANP De steun van Van Hooijdonk aan zijn coach is opmerkelijk, omdat hij in zijn beginperiode bij Feyenoord niet op éénlijn zat met Van Marwijk. De twee heb ben elkaar echter gevonden en ook de andere routiniers lijken recht achter de coach te staan. Dat zou zijn weerslag hebben gevonden bij de andere, vooral jongere spelers. Twee kampen Pierre van Hooijdonk bestrijdt de stelling dat er in de Feye- noord-selectie twee kampen zijn ontstaan. „Groepjesvor ming is er altijd. Na het winnen van de Uefa Cup-finale ging een aantal jonge spelers de stad in om feest te vieren. De oudere spelers bleven in het Maasge bouw. Het is maar een voor beeld, maar het betekent niet dat er een probleem ligt. Het enige waar iedere speler voor moet zorgen, is dat hem in dividueel niets te verwijten valt." GPD van onze sportredactie HAARLEM - De Amsterdamse scheidsrechter Y. Wardougan heeft voor een unicum gezorgd door het tweehonderd man ster ke publiek bij het treffen tussen de zaterdag-vierdeklassers Geel Wit en SV Zandvoort (3-3) kort voor het einde van de wed strijd weg te bonjouren. De toe schouwers moesten hun heil zoeken in de kantine. De spanningen liepen tijdens de wedstrijd zo hoog op dat Wardougan zich bedreigd voel de. Bovendien hadden spelers van Zandvoort en Geel Wit bij hem over de toeschouwers ge klaagd. Koploper SV Zand voort stond bij de rust met 2-0 achter, maar kwam met dra treffers achter elkaar terug. Di> inhaalrace onderging het thuisj publiek niet geluidloos. De scheidsrechter wil niet irj gaan op de aard van de vej wijten die het veld in werdd geslingerd. „Veel toeschouwer: drongen op achter de hekke: vandaan cn waren behoorlijk grof in de mond. Nee, ik ze; niet wat ze riepen. Dat hopn= niet in de krant. Ik hoorde din gen die niet rond het veld thuisj horen. Vanwege het wegzenden het publiek naar de kantin moesten de spelers minutenlan koukleumen alvorens ze verde konden spelen. In de resterend tijd werd het door een doelpuc van Geel Wit nog 3-3. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18