Aanleg fietspad direct begonnen PZC PZC HSR. Drie gewonden door slordig inhalen Calamiteitenroute via terrein Schelde Groep Spel leert scholieren gevaar vuurwerk Meer publiek kan Concertzaal redden 11 SGP Veere vindt boomplantactie ongepast Rechter verwerpt bezwaren Stichting Tuin van Zeeland over Hogelandseweg Voorwaardelijke boete bedrijven Auto's botsen op A58 Boete voor stropers Vrijspraak in mestzaak Inbraak in vrachtwagens agenda Voorproef Kluts Diefstal twee bromfietsen dinsdag 10 december 2002 door Miriam van den Broek WESTKAPELLE - De SGP- fractie van de gemeente Veere vindt het ongepast dat de burge meester van Vecre samen met haarWalchersecolega's woens dag met de Stichting Tuin van Zeeland bomen gaat planten. De fractie heeft hierover schrif telijke vragen gesteld aan het college van B en W. Het planten van de bomen ge beurt op uitnodiging van de stichting. De SGP-fractie vindt dat de burgemeester hier niet op in had mogen gaan omdat de stichting de komst van het fiets pad langs de Hogelandseweg heeft vertraagd. „Het is een ver rassende en verbazende actie omdat het optreden van de Stichting Tuin van Zeeland met betrekking tot de aanleg van het fietspad aan de Hogelandseweg nu niet bepaald het belang van de Veerse fietsende schooljeugd dient", schrijft de fractie. Het planten van streekeigen bomen samen met de stichting, geeft volgens de SGP aan dat de ge meente sympathie heeft voor de stichting. „Sympathie behoort uit te gaan naar het Waterschap Zeeuwse Eilanden, de beheer der en onderhouder van de Wal- cherse beplantingen." De drie burgemeesters hadden terug houdend moeten reageren op het voorstel van de stichting, meent de fractie. door Ron Magnée MIDDELBURG - Het Water schap Zeeuwse Eilanden is gis termiddag meteen begonnen met de aanleg van het fietspad van Biggekerke naar Middel burg. Eerder die dag deed de rechtbankpresident uitspraak in de procedure die de Stichting Tuin van Zeeland had aange spannen. De rechter legde de bezwaren van de stichting ter zijde, waardoor het omstreden fietspad kan worden aangelegd. De rechter heeft de bezwaren van de milieuorganisatie tegen de verleende kapvergunning niet ontvankelijk verklaard. Dit betekent kortweg dat de organi satie zich niet aan de formele re gels heeft gehouden voor het in dienen van het bezwaarschrift. Desondanks nam de gemeente Veere het bezwaarschrift eerder toch in behandeling. Daar heeft de bestuursrechter nu een stokj e voorgestoken. Wat de rechter precies heeft aan te merken op het bezwaar schrift, is gisteren niet bekend gemaakt. De Stichting Tuin van Zeeland vermoedt dat het gaat om de onduidelijke termijn waarin het bezwaar kan worden ingediend. Begin augustus kon den de stukken nog worden in gezien, maar was de reactieter mijn al verstreken. Tijdens de rechtszitting, afgelopen vrij dag, kapittelde de rechter de on duidelijke publicatiewijze van de gemeente Veere. Zowel het waterschap als de Tuin van Zee land sloten zich aan bij die kri tiek. In de praktijk betekent de uit spraak van de rechter dat het waterschap meteen kan begin nen met de aanleg van het om streden fietspad. Gisteren wer den de eerste voorbereidingen getroffen. „De omwonenden krijgen van ons een brief waarin we onze aanpak uiteenzetten", aldus B. van de Hoef van het wa terschap. Vandaag worden de eerste bomen langs de Hoge landseweg gekapt voor de aan leg van het fietspad. Voorzitter P. Fraanje van de Tuin van Zeeland is teleurge steld over het besluit van de rechter. Van de Hoef van het waterschap is er juist zeer content mee. Toch had hij graag gezien dat de argumenten van de partijen werden afgewo gen. Volgens Van de Hoef is er vooral naar de letter van de wet gekeken. Ook de Tuin van Zeeland had graag een inhoude lijke toetsing gezien „We vinden het jammer dat de zaak nu wordt beslist op formele gron den. We zijn van mening dat we het gelijk aan onze kant heb ben." In de toekomst komt die afweging er wellicht nog wel, betoogt Van de Hoef. „We ver wachten dat de Stichting Tuin van Zeeland nog wel vaker een juridische procedure zal aan spannen tegen de kap van bo men. Wellicht dat er dan wél een inhoudelijke toetsing plaats vindt." De ingevallen vorst staat een MIDDELBURG - De Vbssingse bedrijfsleider noemde giste ren in Middelburg de voorwaardelijke boetes, geëist door de officier van justitie, een Salomonsoordeel. De economische politierechter sloot zich aan bij de eis van de officier en von niste de verdachte bedrijven, restaurant De Vissershaven en V.O.F. Yvonne uit Vlissingen, tot voorwaardelijke boetes van 500 en 250 euro. De bedrijven werd verweten januari dit jaar tot drie keer toe afval niet op de juiste plaats te hebben neer gezet. De eigenaar zei vanwege een contract met de gemeente Vlissingen de beschikking te hebben over een ondergrondse container. Die deugde niet. Ook ontbrak het aan goede com municatie om de problemen te verhelpen. De situatie leidde ertoe dat het bedrijfsafval op straat werd gedumpt. Met de omstandigheden werd rekening gehouden in de uitspraak. voortvarende aanpak van het fietspad voorlopig in de weg. Van de Hoef. „Grondwerk zaamheden kunnen we voorlo pig niet verrichten. We kunnen wel alvast gaan zagen." Het wa terschap hoopt tegen de zo mer klaar te zijn met het fiets pad. ARNEMUIDEN - Op de A58 ter hoogte van Arnemuiden zijn gisterochtend rond negen uur twee auto's op elkaar gebotst. Een 36-jarige Vlissingse automobiliste had te laat in de gaten dat de auto voor haar, bestuurd door een 37-jarige plaatsge noot, remde. Niemand raakte gewond. De auto's raakten be schadigd. MIDDELBURG - De economische politierechter veroordeel de gisteren in Middelburg bij verstek twee mannen, 27 en 30 jaar, uit Kwadendamme tot elk een boete van 120 euro. De verdachten bezaten geen jachtakte toen ze 5 april dit jaar in Borsele in de auto werden aangehouden. De jongste van het duo had toegegeven dat ze een eindje waren gaan rijden en een windbuks hadden meegenomen om op konijnen en hazen te schieten. MIDDELBURG - Officier van Justitie A. Flikweert achtte gisteren op de zitting van de Middelburgse economische poli tierechter drie Bevelandse boerenbedrijven niet schuldig aan overtredingen van de dierlijke meststoffenwet. Hij vond dat er voor alledrie vrijspraak moest volgen, omdat hij niet kon bewijzen dat de meststoffen op een grasland, hetzij bouw land, niet emissie-arm waren aangewend „Ik vind dat er hier sprake moet zijn van grasland, meer dan bouwland. Dat is niet het geval.' Economisch politierechter G. van Unnik gaf de officier gelijk en sprak de verdachten vrijHij voegde eraan toe dat de mest- materie te ingewikkeld is om te beslechten met processen- verbaal. Van Unnik vond het meer een politieke kwestie. „.De oplossing moet van de minister van landbouw komen." Een van de verdachten merkte op dat ze door de AID (Algemene Inspectie Dienst) voortdurend op de vingers worden getikt, maar dat een andere manier van mestuitrijden niet te verant woorden is. Kon. Maatschap De Wilhelminapolder uit Wil- helminadorp, een 45-jarige inwoner van Krabbendijke en een 33-jarige man uit Kruiningen werden vrijgesproken. NOORDGOUWE - Op het bedrijventerrein in Noordgouwe zijn twee vrachtwagencombinaties opengebroken, waarna verschillende goederen zijn gestolen. Uit beide voertuigen werden beeldapparatuur, mobiele telefoons en radio/cd-spe- lers weggenomen. Het schadebedrag is onbekend. De inbra ken vonden plaats tussen zaterdag 19.00 en zondag 17.00 uur. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00 uur Koersbal, biljart en soos voor oude ren; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22, 20.00- 21.00 uur en 21.00-22.00 uur: Tai Chi voor beginners; Turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur Wandeltocht voor senioren; OOST-SOUBURG - Buurthuis de Schuur. 13.00-15.00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen, VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- DeOude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie-contactochtend en 14 00 uur- Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal. De poging van de Geldnet-wagen om een inhalende tegenligger te ontwijken, resulteerde alsnog in een botsing met een andere auto. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr AXEL - Bij een ernstige aanrijding op de Tractaatweg tussen Axel en Westdorpe zijn gisterochtend drie ge wonden gevallen. De aard van hun verwondingen was gisteravond bij de politie nog niet bekend. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur. Een 27-jarige man uit Oostburg kwam aanrijden uit de richting van Westdorpe en werd ingehaald door de onbekend geble ven bestuurder van een grijze personenauto. De bestuurder van een vrachtauto van Geldnet, met een 44-jarige man uit Schiedam en een dertigjarige man uit Zwijndrecht aan boord, maakte een uitwijkmanoeuvre, doordat de grijze auto hem nu op verkeerde weghelft te gemoet kwam rijden. Daarbij kwam de geldauto in aan rijding met de auto van de man uit Oostburg, die een ne gentienjarige vrouw uit Oostburg bij zich in de auto had. Beiden raakten gewond. De auto 1 iep zwaar schade op aan de voorkant. Ook de geldauto, die door de aanrij ding kantelde en in de berm tot stilstand kwam, raakte- beschadigd. De brandweer en zes ambulances kwamen hulp verle nen, evenals een medisch team van de traumahelikopter uit Brugge. De Tractaatweg is tussen het kruispunt Ax- else Sassing en de verkeerslichten aan de afslag naar de Langeweg geruime tijd afgesloten voor alle verkeer. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De poort van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) aan de Commandoweg moet op afstand kunnen worden bediend. Daardoor kunnen po litie, brandweer en ambulances REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bij calamiteiten over het terrein van de scheepswerf rijden. Het dagelijks gemeentebestuur van Vlissingen is het eens met de wens van de commandant van de stadsgewestelijke brand weer Vlissingen/Middelburg de poort op afstand bedienbaar te maken. De kosten voor de aan passingen aan het hek zijn ge raamd op ruim 21.000 euro. De poort aan de Commandoweg zal door de portier in zijn kantoor aan de Van Dishoeckstraat be diend worden. Het KSG-terrein wordt drie jaar door de hulpdiensten ge bruikt in geval van calamiteiten en bij grootscheepse festivitei ten in de binnenstad. In de ka zerne van de stadsgewestelijke brandweer ligt een sleutel van het hek. De politie regelt de doorgang met de portier van de hoofdpoort van de KSG. Tussen tien uur 's avonds en zeven uur 's ochtends kan het voorkomen dat de portier niet op zijn post is, omdat hij een ronde maakt. De weg over het Scheldeterrein wordt alleen gebruikt als een- richtingsweg. Vanuit de stad, het Bellamypark en omgeving, wordt die route zelden gekozen. Door de toegang van het KSG- terrein bij de Commandoweg te verbeteren, verwacht de ge meente dat de hulpdiensten bij calamiteiten in de binnenstad vaker kiezen voor deze snelle en kortere verbinding. Ook bewo ners kunnen in geval van nood via het Scheldeterrein vluchten. De CD A-fractie constateerde in juni aan dat de veiligheid van burgers verbeterd zou worden door bij een calamiteit te kiezen voor het Scheldeterrein. door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Met geblin deerde helmen schuifelen de kinderen uit groep 7/8 van ba sisschool Open Hof uit Colijns- plaat in de brandweerkazerne in Kamperland langs een met dranghekken uitgezet parcours. Om eens te voelen hoe sommige vuurwerkslachtoffers verder door het leven moeten. Alle Noord-Bevelandse school kinderen uit de hoogste groepen speelden gisteren het door het HALT-bureau Oosterscheldere- gio ontwikkelde vuurwerkspel Explositie. Voordat het parcours mocht worden afgelegd, moesten de kinderen een hele serie vragen beantwoorden. Zo moesten ze schatten hoeveel kinderen er jaarlijks in het ziekenhuis be landen door het verkeerd afste ken van vuurwerk en of het han dig is om een vuurpijl uit de hand af te steken, of je vuurwerk veilig in een plastic tas kunt ver voeren. Tweedehands Tussendoor werden de leerlin gen belaagd door een illegale vuurwerkverkoper met 'prach tige tweedehands pijlen die je best nog een keer kunt gebrui ken'. De man had verder widowmakers, schoolblowers en vleugelbrekers in de aanbie ding. Dat alles kon volgens de uitgedeelde folder 'tot 9 uur sa ves tele forties besteld worden Kinderen van basisschool Open Hof uit Colijnsplaat moesten blind een parcours afleggen, als onder deel van het vuurwerkspel Explositie. foto Willem Mieras Politie, brandweer en medewer kers van het HALT-bureau ont vangen de komende maand in verschillende brandweerkazer nes in de regio de leerlingen van ruim zestig basisscholen. Scho lieren in het voortgezet onder wijs krijgen een vorig jaar ontwikkeld lespakket voorge schoteld, waarin met name de "Want...u wenst toch een creatieve oplossing van uw reclameprobleem?" HSP Communicatie b.v. bel 0118 - 68 14 11 ...voorde juiste toon! gevolgen van vuurwerkonge lukken op de lange termijn aan de orde komen. MIDDELBURG - Kinderen ge ven zaterdag van 11 tot 13 uur in de Zeeuwse bibliotheek een voorproefje van de musical Kluts. De echte opvoering is 23 maart. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De handteke ningenactie voor behoud van de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg heeft tot nu toe vijfhon derd steunbetuigingen opgele verd. Daaronder is ook een brief van de exploitant, de Stichting Stadsschouwburg en Concertzalen Middelburg (SSCM), die de zaal graag wil behouden maar tegelijkertijd wijst op de tekortkomingen van de zaal. Door geluidsover last kan de Concert- en Gehoor zaal niet optimaal worden ge bruikt. De SSCM heeft grote moeite om de honderd jaar oude zaal te ex ploiteren. Het aantal stoelen moest na de cafébrand in Vo- lendam op last van de stads gewestelij ke brandweer worden teruggebracht van 475 naar 360. Gebrekkige geluidsisola tie levert hinder op voor buren.. „Ik moet", zegt SSCM-direc- teur Gerard Peijs, „met hetzelf de aantal concerten, maar met aanmerkelijk minder stoelen dezelfde kosten kunnen dek ken. Velen roepen: de zaal moet open blijven, maar dan roep ik tegelijkertijd dat die mensen ervoor moeten zor gen dat er gebruik wordt ge maakt van de zaal. Zorg ervoor dat de Concert- en Gehoorzaal vol zit." De concerten met kamermuziek trekken gemiddeld honderd man publiek, De belangstelling voor symphonische orkesten is groter. Daarvoor komen gemid deld driehonderd mensen. „Maar als we iets populairs pro grammeren, zoals het Deep Ri ver Quartet, dan zit de zaal vol", vertelt Peijs. Milieuwetgeving De SSCM-directeur zegt wel meer populaire muziek te willen programmeren De milieuwet geving steekt daar echter een stokje voor. „Op grond van een ontheffing mag Nieuwe Muziek een nieuwjaarsconcert geven, maar zoiets kan maar een paar keer per jaar. Dat is ook het grootste probleem van de Con cert- en Gehoorzaal. Je kunt de zaal niet commercieel benutten. Want alleen van klassieke mu ziek kun je niet leven. Als de he le gemeenschap vindt dat de Concert- en Gehoorzaal open moet blijven, dan moet de poli tiek volgen. Ik ben de laatste die de zaal wil sluiten." De zaal, alom geprezen vanwe ge zijn fantastische akoestiek, is toe aan een grote renovatie. In de eerste plaats zijn geluidsiso- lerende maatregelen nodig. Daarnaast moet de zaal aange past worden aan de ARBO-ei- sen. Medewerkers van de SSCM moeten nu halsbrekende toeren uithalen om lampen te vervan gen. Het initiatief voor de handteke ningenactie is afkomstig van Frits Ta venier, oud-voorzitter Zeeuws Orkest, voormalig wet houder Jan van der Weel en Henk van Hunnik, voorzitter van de Stichting Het Zeeuwse Gezicht. Die laatste is tevreden over het aantal handtekenin gen. „Over een dag of veertien verwacht ik duizend handteke ningen te hebben. Die gaan naar het gemeentebestuur. Zo'n actie moet kort, maar krachtig zijn." Promotie Volgens Van Hunnik heeft SSCM-directeur Peijs alle ge lijk van de wereld als hij zegt dat meer mensen de concerten in de Concert- en Gehoorzaal moeten bezoeken. ..Misschien", aldus Van Hunnik, „moet de stichting meer aan promotie doen. Op zich heeft hij natuurlijk gelijk, maar dat het bezoekersaantal terugloopt, geldt voor meer voorzieningen Zo somber als Peijs het schetst, zie ik het niet VLISSINGEN - In de nacht van zondag op maandag zijn op twee plaatsen in Vlissingen bromfietsen gestolen. Beide voertuigen zijn enkele honder den euro's waard. Tussen zondagavond 22.45 uur en maandagochtend 07.45 uur werd ingebroken in een schuur bij een woning aan de West straat in Vlissingen. Uit de schuur werd een zwarte Gile- ra-bromfiets, type Runner weg gehaald. Het kenteken op het verzekeringsplaatje is TLW-684. Tussen zondagavond 22.30 uur en maandagochtend 08 45 uur verdween een bromfiets aan de Voorstraat in Vlissingen Het was een beige Piaggio ty pe Typhoon met een blauw za del De aanduiding op het ver zekeringsplaatje is DFB-932.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11