>zc ekkensluiter bedwingt HVV'24 Hontenisse mist vertrouwen Vogelwaarde stunt tegen leider Sluiskil Zierikzee maakt het Breskens moeilijk De waeie ubrekampioen bfts Voorwaarts boekt basketbalsuccessen Terneuzense zeges in vrouwenvoetbal 19 Tweedeklasser moet genoegen nemen met punt tegen Rood Wit i Wissel biljartkampioen Hoek 2 bijt weer in het stof Terneuzen BI klopt hekkensluiter Den Bosch Dl heerst in Terneuzen Van der Hooft blijft bij HVV'24 t WÊÊÊÊÊÊssÊm maandag 9 december 2002 nor Peter van Kouteren jilULST - De trouwe aanhang 2 it Hulst schreeuwde gisteren i'jijf minuten voor tijd om een I [rafschop, toen Hans van Dam me bij een van zijn spaarzame evaarlijke acties tegen de rond ging. Scheidsrechter Van n Putte uit Bergeijk nam bij jjze van uitzondering een goe- e beslissing en wuifde de roep een penalty weg. 3 ïW'24-Rood Wit was een 21 raak van een wedstrijd en ein- 2-"üigde in 1-1. De formatie van 2jiddy van der Hooft zag daar- jee een sterke reeks onderbro- en worden. ,:j)e Zeeuws-Vlaamse tweede- 1! lasser incasseerde na drie iverwinningen op rij punten- 11 erlies en deed dat uitgerekend egen de hekkensluiter. :s pe Brabanders verdubbelden in Gruist het puntentotaal, nadat 3, uit de voorgaande twaalf duels jt^lechts één punt was gehaald. s Hobbelig veld J De teleurstelling over het resul- 16.' taat maakte bij trainer Van der 8-Hooft snel plaats voor realiteit. Jk ben niet tevreden over ons spel", vertelde hij. ,,Maar ieder- s-jeen klaagde over het veld. Het ur9 was verschrikkelijk hobbelig. 2 Maar we hebben uit de laatste vier wedstrijden tien punten ge haald. Van tevoren teken je 5-1 daarvoor. We staan er veel beter 7" voor dan iedereen aan het begin ,,i' van de competitie had ver- ■ti wacht." De oefenmeester prees ander- |j maal de inzet waarmee zijn 42 ploeg had bestreden. HW'24 W lijkt halverwege het seizoen te J^hebben afgerekend met het ver leden, waarin veel tegenstan- lers van het kastje naar de muur -erden gestuurd. Dat spelletje leeft in de tweede klasse, en na iet vertrek van een aantal vaste ■aarden, plaats gemaakt voor jfwerkvoetbal. Knokken ,,Wij hebben geen vedetten die denken dat ze beter zijn dan een gander. Dit zijn allemaal gasten «die ervoor willen knokken." Zonder Harald Verschuren (ge schorst) en Percy Verlinden (ge blesseerd) bleef HW'24 echter ver verwijderd van de vorm van de voorbije weken. Carlo Blom- maert, belast met technische za ken, prees zich dan ook gelukkig met het gelijkspel tegen de belangrijkste degradatiekandi daat. ,Ik heb niet één fatsoenlijke ac tie gezien", stelde hij gelaten vast. „Vorige week (tegen titelkandidaat DFC) kregen we vijf keer zoveel kansen tegen een tien keer betere ploeg." Binnenkant paal HW'24 was in negentig minu ten twee keer gevaarlijk. John ny Lensen kreeg al vroeg in de wedstrijd een prima kans, nadat hij een Brabantse verdediger de bal had ontfutseld. Lensens in zet hobbelde langs de uitgelo pen doelman, maar werd van de doellijn gehaald. Op slag van rust was het wel raak. Kieran O'Shea beroerde de bal net ge noeg om via de binnenkant van de paal te scoren: 1-0. Na de hervatting plooide de ploeg uit Hulst ver achteruit. Eddy van der Hooft: „Ik had in de rust al gevraagd om veel meer druk naar voor te zetten, maar dat gebeurde gewoon niet." De gelijkmaker, in de slotfase, was dan ook niet meer dan verdiend. Beide teams gingen daarna op zoek naar de overwinning. Dat leidde zowaar tot een paar goed opgezette aanvallen en nog en kele enerverende momenten. Maar doelpunten leverde de beste fase van de wedstrijd niet op. HW'24 - Rood Wit 1-1 (1-0). 43. Kieran O'Shea 1-0, 84. Michel Jas pers 1-1. Scheidsrechter: C. van den Putte (Bergeijk). Gele Icaart: Hans Goethals (HW'24). Aantal toeschouwers: 150. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart, Danny Vlassenrood, Kees Duitemeijer, Hans Goethals; Evert van Damme (70. Tristan van Acker), Maarten Scheerders, Kieran O'Shea (84. Davy van den Berg), Hans van Damme; Dimitri Verlinde, Johnny Lensen. H 10 door Peter Snelders 9 TERNKUZEN - De spanning is weer een beetje terug in de vijfde klasse A van het zondag- 7 voetbal. Daarvoor zorgde Vo gelwaarde, dat gisteren de soe vereine koploper Sluiskil met 1- 0 versloeg. Koewacht verzuimde te profite ren van de misstap van de leider. De ploeg verloor thuis met 0-1 van Corn Boys. Het productieve Biervliet, goed voor 42 doelpun ten in twaalf duels, klom naai de tweede plaats door een 4-2- zege op Sluis. Vogelwaarde - Sluiskil 1-0 (0-0): Vogelwaarde was gevaar lijker en won daarom verdiend. Het was een aantrekkelijk schouwspel met twee sterk ac terende doelmannen. Daar naast stonden paal en lat aan beide zijden doelpunten in de weg. De enige treffer viel ver in de tweede helft en werd ge scoord door Arno Wauters. Koewacht - Corn Boys 0-1 (0-1): Een fel startend Corn Boys nam na een kwartier verdiend de lei ding via Xavier Herman. Koe wacht kon daar aanvankelijk weinig tegenoverstellen en mis te de bezieling om het de bezoe kers moeilijk te maken. Na rust oefende de thuisploeg meer druk uit, maar ook toen ontbrak de overtuiging om de achter stand weg te werken. Terhole - Groede 4-1 (2-0): Hoe wel de uitslag anders doet ver moeden, ontliepen de teams el kaar weinig. Een in de tweede helft aandringend Groede miste echter scherp te in de afwerking. Na tien minuten nam de thuis ploeg de leiding via William door Peter Snelders TERNKUZEN - Cees A. Wissel heeft zijn favorietenrol waarge maakt in het kampioenschap eerste klasse driebanden van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond. De Terneuzenaar won de titel strijd zonder puntverlies en met het hoogste gemiddelde. Van de kanshebbers bleven al leen Cees A. Wissel en Patrick Vasseur tot de slotronde over eind. Wissel gaf direct in de ope ningsronde zijn visitekaartje af door Rino Pecoraro in 25 beur- tenmet30-12te verslaan. Daar na had hij 39 beurten nodig om Breskens-speler Robin Buitendijk (rechts) probeert een Zierikzeeënaar de doorgang te beletten. foto Dirk-Jan Gjeltema HOEK - Het tweede elftal van Hoek moest zaterdag voor de tweede opeenvolgende keer op eigen veld in het stof bij tenNa de 1-2-nederlaag van vorige week tegen Heerjansclam 2 werd het ditmaal 0-1 tegen Oostkapelle 2. „Het was niet goed", moest trainer Arie Dekker na afloop toegeven. „Voor ons komt de winterstop niet ongelegen." Oostkapelle kwam voor een gelijkspel, maar ging niet onverdiend met de overwinning aan de haal. Hoek 2 kreeg weliswaar via Gert-Jan Hamelink en Tim Brouwer een paar opgelegde kansen, maar de counte rende bezoekers waren niet minder gevaarlijk. Een snelle uit val werd de nummer drie van de ranglijst een kwartier voor tijd fataal: 0-1. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen waren zater dag goed voor de volle winst. Op eigen veld werd het tegen hekkensluiter WWZ 2-0. „Dikverdiend", vond trainer Dan ny van de Velde na afloop van de wedstrijd. „WWZ was wel iswaar veel beter dan de huidige stand op de ranglijst doet vermoeden, maar die ploeg heeft zich werkelijk niet één kans kunnen creëren." In de twaalfde minuut al kwam Terneuzen BI op voorsprong door een doelpunt van Robert van 't West einde. Halverwege de tweede helft werd het 2-0 door een tref fer van Michel Standaert. TERNEUZEN - De D-junioren van Terneuzen werden zater dag door FC Den Bosch Dl naar een ruime 0-6-nederlaag ge speeld. Tegen de nummer vijf van de ranglijst was de ploeg van trainer Eric van Britsom voor rust nog goed op dreef. Waar Bowie van den Bergen van dichtbij miste, daar strafte FC Den Bosch echter twee momenten van onachtzaamheid meteen af. Na de rust, toen Terneuzen een aantal wissels toe paste, liep de score alsnog snel op. Van 0-2 werd het uiteinde lijk 0-6. „Uit verloren we eerder dit seizoen met 10-0", zei Van Britsom. „Vandaag heeft iedereen kunnen zien dat we sinds dien toch wel enige progressie hebben geboekt." HULST - Eddy van der Hooft is ook volgend seizoen trainer van HW'24. De oefenmeester uit Terneuzen, die bezig is aan zij n eerste sei zoen bij de zondag-tweedeklasser uit Hulst, verlengde zijn contract met een jaar. HW'24 verlengde ook het contract met keeperstrainer Ludo Eijsackers. „Beide partijen zijn zeer te vreden over de samenwerking", lichtte voorzitter Gerard van de Voorde het besluit toe. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Hoewel Zierik zee in voetballend opzicht mis schien niet direct de mindere was, liep de derdeklasser giste ren toch tegen zijn derde sei zoensnederlaag op. Het bezoe kende Breskens speelde matig, maar won wel: 0-1 Robbie van de Wijnckel en Esad Osmanovski, de goaltjesdieven van Breskens, kwamen er totaal niet aan te pas. „En dat is de ver dienste van Zierikzee geweest", zei Breskens-trainer Rinus Ze- gers. „Breskens heeft niet echt kunnen domineren en Zierikzee speelde goed gegroepeerd voet bal. Ons spel zakte daardoor in de eerste helft steeds verder weg. Na rust hebben we dat ge corrigeerd en heeft Zierikzee geen kans meer gekregen." Het was een grotendeels juiste analyse van Zegers. Het bracht zijn collega John de Frel tot de conclusie dat Zierikzee een punt had verdiend. Breskens kwam in de zestiende minuut op voorsprong na een blunder van Colin van Oeveren. De jonge Zierikzee-middenvelder wilde net buiten het zestienmeterge bied, in de as van het veld, voet ballend uitverdedigen, daar waar een flinke peer vooruit be nodigd was. Aanvaller Robbie van de Wijnckel ontfutselde hem de bal en speelde af aan de vrijstaande Serge de Ruijsscher, die geen moment draalde: J0-1. Het koukleumende publiek moest het daarna stellen zonder verdere doelpunten Zierikzee - Breskens 0-1 (0-1). 76' Serge de Ruijsscher 0-1. Scheids rechtert. van Gils (Udenhout) Ge le kaart: Patrick Verkaart (Zierik zee), Serge de Ruijsscher (Breskens) Aantal toeschouwers: 100. Freijzer. Na een halfuur was zijn fraaie vrije trap ook goed voor de 2-0. Na rust had Groede een overwicht, maar Terhole liep verder uit naar 4-0 via counters waaruit Jimmy van Delft en Pa trick Vonck scoorden. Peter Ver- kruijsse bepaalde kort voor tijd de eindstand op 4-1. Graauw - SDO'63 2-1 (1-1): In deze sportieve derby won Graauw verdiend. De ploeg had het beste van het spel en kreeg ook de betere kansen. Toch kwamen de bezoekers via Den- nie Knol aan de leiding. Voor de pauze liet Eric Mahu 1-1 aante kenen en tien minuten voor het einde zorgde de veel scorende Ronald Va el voor 2-1 Biervliet - Sluis 4-2 (3-0): Marco Vaal was de uitblinker bij de thuisploeg. Hij opende na tien minuten de score en liet na een halfuur ook de 3-0 aantekenen uit een strafschop. Tussendoor zorgde Hensley Victorina voor 2-0. Nadat Peter Slits vroeg in de tweede helft tegen had ge scoord en Sluis nog dicht bij 3-2 was, deelde Angelo Coone op aangeven van Marco Vaal de be slissende tik uit 4-1. Via Jenko Bolissee werd het nog 4-2. Philippine - Schoondijke 2-1 (0- 1): In de eerste helft was Schoondijke slagvaardiger. Dat verschil werd uitgedrukt in een doelpunt van Anthony de We ver. Na rust kwam Philippine beter uit de verf. De ploeg moest echter wel attent zijn bij de ge vaarlijke counters van de be zoekers. Marnix Schieman bracht de thuisploeg op gelijke hoogte. Even later stond hij aan de basis van de kopbal waarmee Maarten de Groene de beslis sende 2-1 scoorde. Ben de Waal opzij te schuiven en opnieuw 25 beurten om Cees J. Wissel te verslaan. Patrick Vasseur wilde ook van geen wijken weten. Bij hem ging het soms wat moeizamer, gezien zijn remise tegen Frank de Rijk, maar naarmate het toernooi vorderde kwam hij in vorm In de zesde ronde speelde hij zelfs de kortste partij van het kampi oenschap: 30 caramboles in 24 beurten. De finale gaf een vrij evenwich tig beeld. Cees A. Wissel bleef met een kleine marge vrijwel de hele partij aan de positieve kant van de score en finishte ook als winnaar: 30-25 in 49 beurten. W/ RCS'er Wessel Vermeulen (midden) heeft Hontenisse-doelman Manfred Bisschop verschalkt en zorgt voor 0-1. foto Camile Schelstraete doorWimdeVos KLOOSTERZANDE - Hontenisse, hek kensluiter in de derde klasse A, kampt met een steeds groter wordend gebrek aan zelfvertrouwen. In de thuiswedstrijd te gen RCS deden de Zeeuws-Vlamingen gisteren bijna een halve wedstrijd goed mee. Op slag van rust kreeg Hontenisse echter een tegendoelpunt te verwerken en die klap kwam de ploeg van trainer Rudie Rietjens niet meer te boven. RCS won ruim met 1-4. Gelet op het vertoonde spel was de over winning van de Oost-Souburgers geflat teerd. Hontenisse had qua voetbal minder capaciteiten dan de tegenstander, maar compenseerde die tekortkoming met veel inzet. Een nederlaag had voorkomen kun nen worden, ware het niet dat de defensie andermaal opvallend gul was met het weggeven van kansen. „We hebben het vandaag gewoon wegge geven", zei Hontenisse-tramer Rietjens. „Alle vier de doelpunten waren echt niet nodig geweest. Ik wijt het vooral aan een gebrek aan zelfvertrouwen. Zodra mijn spelers ook maar enige tegenslag te ver werken krijgen, laten ze de kopjes han gen." Rietjens zag zijn ploeg de eerste helft voor een belangrijk deel domineren, nadat RCS in de eerste minuten veelal op de helft van de tegenstander te vinden was geweest. In die fase waren de bezoekers op 0-1 gekomen, omdat de Souburgse aan vallers opvallend veel ruimte kregen en Wessel Vermeulen daar dankbaar gebruik van maakte. „We hadden toen door moe ten drukken. De kans op 2-0 hebben we gekregen, die misten we en daar kon Hon tenisse zich aan optrekken. Toen hebben we het initiatief aan hen moeten laten", aldus RCS-oefenmeester Hans de Nooijer. Het was doelman Manfred Bisschop die Jiddo Lawalata van een tweede RCS-tref- fer afhield. Niet goed Hontenisse kreeg toen meer vat op het spel, vooral omdat Gyon Asselman op het middenveld mocht heersen. Desondanks werden weinig mogelijkheden weggege ven door de bezoekers en het gevaar moest dan ook komen vanuit de tweede lijn. Een afstandsschot van Asselman was goed voor de verdiende gelijkmaker. „Daar zag het er bij ons achterin toch ook niet goed uit. Er stond niemand op de zestienmeter lijn om het schot te blokkeren", oordeelde De Nooijer. Hontenisse leek de wedstrijd onder con trole te hebben, maar bleef onrustig ver dedigen. Vlak voor rust kwam daardoor opnieuw een achterstand op het bord. om dat Wessel Vermeulen alle ruimte kreeg de bal voor te koppen, waarna Martin Janse de bal in het doel kon lopen. Rietjens: „Dat was de genadeslag voor ons. We wa ren meteen de controle kwijt en na de rust hebben we die ook niet meer terug kunnen krijgen." Halverwege de tweede helft kon RCS een voudig naar 1-4 uitlopen dankzij twee weggevertjes achterin bij Hontenisse. Martin Janse en Wessel Vermeulen scoor den in amper twee minuten tijd.Voor on ze jeugdige ploeg is deze overwinning be langrijk". aldus De Nooijer. „Het verschil in deze klasse is echt niet zo groot. AI van af de vierde plaats moet je voorzichtig zijn. Een paar nederlagen en je staat zo maar onderaan." Hontenisse - RCS 1-4 (1-2). 12. Wessel Vermeu len 0-1,27. Gyon Asselman 1-1. 43. Mart in Jan se 1-2, 65. Martin Janse 1-3. 67 Wessel Vermeu len 1-4. Scheidsrechter J W van Tilburg (Dru ilen). Gele kaart: Danny Pauwels (Hontenisse). Aantal toeschouwers75. Hontenisse: Manfred Bisschop; Luc Vermeers- sen, Danny Pauwels, Jeroen Maas, Jeroen van Bunder (78. Marc van der Beek): Peter van Dijk, Gyon Asselman, Wilco de Zwart; Michel van Bunder, Edward Tieleman, Ralph de Frel (60 Alain Joos). TERNEUZEN - Hans de Waele van biljartvereniging 't Bier- winkeltje is kampioen geworden in de vierde klasse libre van de Biljart Federatie Terneuzen Stad. De Waele won in de eindstrijd van Gerard Kombrink. Was de winst in de finale vrij afgetekend, in de kruisfinale moest De Waele diep gaan om Ad Bakker van zich af te houden40-37 in 27 beurten. In de andere kruisfinale won Kombrink in 29 beurten met 40-38 van Jan Adriaanse. In de finale was het verschil groter. Daarin voltooide De Waele de 40 caramboles in 27 beurten en zag hij Kombrink op 30 stranden. De kortste partij werd gespeeld door Jack Klaassen (16 beurten) en de hoogste serie van het kampioenschap (14 caramboles) kwam op naam van Ad Bakker. door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport verloren in de eerste klasse rayon zuid maar nipt met 72-69 van Starz'81. In de Zeeuwse compe titie behaalden de mannen en vrouwen van Voorwaarts de vol le winst tegen Dynamo'70. Daardoor komt het kampioen schap in zicht voor de Axelse vrouwen. Starz'81 - Scheldesport 72-69 (36-31): De Terneuzenaren ken den in Kaatsheuvel een slechte start en keken al snel tegen een achterstand van vijf punten aan. Die marge bleef tot aan de rust gehandhaafd. De jonge Zeeuws-Vlaamse ploeg herstel de zich goed in de derde periode. In de slotminuut was het ver schil slechts één punt in het voordeel van de thuisclub. Het was wachten tot een van de ploegen in de fout zou gaanDat pakte voor Scheldesport ver keerd uit, omdat, Starz de be vrijdende twee punten kon sco ren. Scheldesport miste Wladi- mir Dielemans, die elke wed strijd goed is voor veel punten Topscorers waren ditmaal Bas Dieleman (22 punten), Martin van Ham (20) en Joris Sijs (12). Dynamo'70 - Voorwaarts 53-74 (32-34): De Axelaars moesten drie jeugdspelers inpassen. Na een nerveus begin draaide het jonge trio goed mee. Voorwaarts nam in de beginfase een 23-12- voorsprong, maar maakte zich daarna schuldig aan slordig spel. „We gingen te vaak in de fout. Dynamo kwam vooral door het benutten van vrije wor pen terug in de wedstrijd", zei coach Mischa van Waesberghe. In het tweede gedeelte schakel de Voorwaarts over naar een zo neverdediging, waarmee de Middelburgers het moeilijk hadden. De Axelse organisatie stak beter in elkaar en dat werd uitgedrukt in de score, met na me dankzij Robbert d'Hont (21 punten) en spelverdeler Arjan Joziasse (20). Jeugdspeler Joost de Bakker scoorde 12 punten. Dynamo'70 - Voorwaarts 35-59 (14-29): De Axelse vrouwen zijn een maatje te groot voor de te genstanders in de Zeeuwse klas se. Tot nu toe werden alle wed strijden overtuigend gewonnen. Ook in Middelburg werd weer een collectief sterke prestatie neergezet. Petra Geelhoedt en Marianne Hommerson moesten wegens blessures verstek laten gaan. Er werd zelfs gebroken met de traditie van een moeiza me start. „Vanaf het begin lie pen de combinaties goed", stel de routinier Sonja Geelhoedt vast. Na een vlotte 14-6 werd een 29-14-ruststand bereikt. Ook na rust bleef Voorwaarts goed doorgaan. Vanuit zonever dediging werd snel overgescha keld naar de aanval. De vrije ruimte werd vervolgens uitste kend benut. De Axelse produc tie werd verdeeld onder Mariek Nanninga (18), Sonja Geelhoedt (16) en Cindy Goossen (12). van onze sportredactie TERNEUZEN - Terneuzen boekte een zwaarbevochten 2- ü-zege op SC Olympus in de der de klasse van het zondagvoetbal voor vrouwen. Door die winst blijft de ploeg in de subtop. Terneuzen - SC Olympus 2-0 (0-0): Beide teams waren aan el kaar gewaagd, zodat Terneuzen diep moest gaan om de zege vei lig te stellen. Direct na rust scoorde Petra de Braai uit een fraaie omhaal na een corner van Patricia Hallegraeff. De defini tieve beslissing viel een kwar tier voor tijd dankzij een doel punt van diezelfde Hallegraeff. NSV - Steen 0-3 (0-2): Saskia Blommaert 0-1Esther Verdur- men 0-2, Roos de Wulf 0-3. Clinge - Hulsterloo 1-2 (1-2): Katrien de Visser 1-0 (straf schop), Tatjana de Vos 1-1, Ca- telijne Meeusen-Broos 1-2. Zaamslag - Terneuzense Boys 0-8 (0-5): Bij rust leidde het be zoekende team al met 0-5 door doelpunten van Loes Oostrom (2x), Laura Grguric, Wies van den Eede en Debbie Bakker. De laatste treffers kwamen op naam van Laura Grguric, Jessi ca Bril en Debbie Bakker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41