Coach die fluistert en schreeuwt Kienhuis wil Indoor Zeeland redden Monique Nuijten wint nationale titel voor clubs van den Berg, de fanatieke vader van mountainbiker Dick Vereecken slaat belangrijk gat Van Acker verslaat wereldkampioen Dennis Raadtgever verovert brons Evenaring record ondanks kou RBVM scoort drie op drie Karin Bastian snel in Spadocross Sterk debuut Turncombinatie ^Nonnekes en Quaak heer en meester in Biggekerke maandag 9 december 2002 en innrKoen de Vries loni i de! IULST - Kort voordat voorma- lig wethouder Picavet zaterdag e 1 de mountainbikers met de sim- oniipele mededeling karren maar ace wegschoot' voor een uurtje DediMoerschanscross, stapte Wil- ?n era van den Berg nog even het ongi pelotonnetje wielrenners bin- Zü nen. De 49-jarige inwoner van Gapinge wilde zijn zoon Dick B*vvat laatste instructies geven en dedluisterde die zachtjes in zijn oor. Een opmerkelijk teder mo- l, \r ment in de wereld van stoem- er.c persenrouwdouwers. 2gj Er wordt gezegd dat vader Wil- lem veel fanatieker is dan zijn var zoon Dick. Willem kan fluiste- s, ren, maar ook schreeuwen. Vori- art ge week schalde zijn stem nog ute over het pak van de renners, ver M deWestdorpselanderijeninom- velt dat Dick wat te lang aan het in- njden was en bijna te laat aan de start verscheen. Vijf, soms zes dagen is Willem van den Berg als internationaal chauffeur van huis om zijn gezin te onderhou den (vrouw, twee zoons, één dochter). Maar in de schaarse tijd die hem rest, zal hij er alles aan doen om zijn Dick (21) te be geleiden. Vrachtwagen uit, hup naar de koers. En die zoon is weliswaar zeer getalenteerd, maar hij heeft lang niet altijd in spiratie om te trainen.,Het lijkt misschien dat ik fanatieker ben, maar dat is niet zo", stelt pa Van den Berg desondanks. „Als ik iets vind, gooi ik het er ook me teen uit. Mijn zoon is anders, die zegt niet zo veel. Hij lijkt meer op zijn moeder. Maar diep in zijn hart is hij net zo fanatiek als ik. Terwijl Dick met zijn drie mede koplopers Eric Vereecken en de Belgen Patrick Meerschaert en Dominique Connu over de oer oude Hulster linie scheert, pronkt Willem van den Berg met zijn drijfveren. Zelf was hij 25 jaren lang een fanatieke motor crosser. Ook in zijn laatste jaren wilde hij het onderste uit de kan halen. Als je iets doet, moet je het goed doen, is zijn simpele HULST - Met zijn eerste seizoenszege in de Zeeuwse ATB- competitie heeft Eric Vereecken zaterdag in zijn achtertuin in Hulst een belangrijk gat geslagen met zijn voornaamste con current voor de eindzege, Dick van den Berg uit Gapinge. Met nog vier wedstrijden te gaan is het gat vijf punten. Wan neer Vereecken elke wedstrijd meteen achter Van den Berg eindigt, mag hij zich gewoon eindwinnaar noemen. Patrick Meerschaert uit Sint Gilles Waas werd in Hulst derde, voor Dominique Connu uit Beveren, Luc van Eek van de Sluis uit Goes en Mark Smet uit Graauw. In de B-categorie (veteranen) komt de koppositie van de voor heen ongenaakbare Adri Jongenelen in gevaar. De man uit Bosschenhoof d eindigde in Hulst slechts als zesde en zag win naar Roedi Weststrate uit 's-Heer Arendskerke in het alge meen klassement langszij komen, terwijl Huib Slabbekoorn uit Kapelle op slechts één punt volgt. Thijmen van de Vrede uit Goes won bij de jeugd tot en met zes tien jaar, voor Jaco Wagenaar uit Yerseke en Dirk Smet uit Korteberg. Angeliena Huis uit Halsteren won bij de vrouwen, voor Barbara Tolleman uit Kwadendamme en Veronique Be letter uit Kieldrecht. Bij de jeugd tot en met twaalf jaar won Maurice van de Berge uit Goes, voor Wesley Acca uit Vlissin- gen en Sebastiaan Zweedijk uit Kapelle. Bij de rijders tot en met tien jaar ging Leo Combee uit Woudrichem met de bloe men naar huis, voor Erwin de Visser uit Domburg. Bij de jeugd tot negen jaar was de eindzege voor Niels van de Boomgaard uitKattendijke. credo. En dat verlangt hij ook van zijn zoon. Alleen wil dat nog niet zo lukken. ,,Als hij van zijn werk thuis komt, kan ik hem niet dwingen om te gaan trainen. Hij zegt dat hij te moe is. Maar wil je m deze sport wat bereiken, dan moet je er wat voor over hebben. Dat vind ik het mooie van het moun- tainbiken. In de motorsport kun je nog wel eens een rondje uit rusten, maar als je hier je benen stilhoudt, kun je het wel verge ten." Hoewel hij in Hulst simpel in het wiel van zijn concurrenten kan blijven, heeft Dick van den Berg ook een grote achterstand op hen. Nog geen drie jaar geleden stapte hij van het motorcrossen over naar het mountainbiken waardoor hij niet kan bogen op veel ervaring. Willem van den Berg: „Alles moesten we vragen aan de concurrenten. Ik weet nog goed. bij de eerste koers in Westkapelle, wisten we niet eens hoe lang die zou duren. En hoe zo'n fiets in elkaar stak, wis ten we ook niet." Om het gebrek aan ervaring te compenseren, probeert Willem van den Berg zijn zoon zo goed mogelijk te coachen. Daarom gaf hij Dick zo vlak voor de start op onconventionele wijze die laatste instructies. Wat hij ge fluisterd had? ,,Ik had gehoord dat die Belg Meerschaert heel sterk zou zijn. maar Eric Ver eecken zei kort voor de start dat dat wel meeviel. Dat heb ik Dick nog even verteld." Instructies Tijdens de wedstrijd voorziet de coach zijn pupil van korte in structies. „Kijken", is een van die enigszins crypisch overko mende aanwijzingen. Pa kijkt tevreden wanneer Dick de vol gende ronde voorbijkomt. Hij kijkt blijkbaar goed. „Dick con troleert. Dat zie je aan heel zijn houding." Wanneer de wed strijd zijn einde nadert en de vier renners nog bij elkaar zijn, moet Dick van zijn vader op het technische gedeelte van het par koers proberen een gaatje te slaan. Het opzetje mislukt en Eric Ver eecken, gehuld in de werelkam- pioenstrui van de Vlaamse wielerfederatie, sprint op de dijk op de 44-11 naar zijn derde seizoenszege. Dick van den Berg wordt tweede en pa weet wel waarom: gebrek aan ervaring. „Sprinten op zo'n smal, glibbe rig en hobbelig weggetje als dit heeft Dick nog nooit gedaan. Dat is een van de vele dingen die hij moet leren." En de nederlaag tegen Eric Vereecken? „Dit is goed voor Dick. De laatste tijd ging het te gemakkelijk. Nu staat hij weer met beide benen op de grond." Willem van den Berg en zijn zoon Dick. foto Camile Schelstraete ANTWERPEN - Darter Jean Paul van Acker heeft zaterdag tijdens de Fantastika Masters in Antwerpen Tony David ver- slagen. De Australiër verdedigt volgende maand zijn officieu ze wereldtitel tijdens de,Embassy. David beet zich in de acht ste finales van het prestigueuze toernooi in Vlaanderen stuk op de darter uit IJzendijke. Het werd 4-2 voor Van Acker, die een ronde eerder ook al Roland Scholten uitschakelde. De darter die al een aantal keer actief was tijdens de Embassy, werd met 4-3 verslagen. In de kwartfinale kwam er echter een einde aan de zegetocht van de Zeeuws-Vlaming De Engels man Peter Manley bleek te taai. Raymond van Barneveld schreef het toernooi uiteindelijk op zijn naam. Karin Krappen werd gisteren tweede op het toernooi in Mier- lo, dat meetelt voor de nationale ranking. Ze versloeg onder meer Mieke de Boer met 3-0. In de finale ging Krappen met 4- 2 onderuit tegen Francis Hoenselaar, die ze op 4 ja nuari in En geland opnieuw treft in de eerste ronde van de Embassy. De Vlissingse gaat na vijf wedstrijden samen met Roeli Bakker aan de leiding van het klassement. Bij de mannen presteerden Eddy Crawfurd, Joost de Roos en Danny de Vos goed. Met name Middelburger Crawfurd deed het uitstekend. Hij kwam tot de halve finale, waarin hij door Raymond van Barneveld een halt werd toegeroepen. De Roos en De Vos kwamen tot de laatste zestien. AMSTERDAM - De Goese wielrenner Dennis Raadtgever is derde geworden op het onderdeel 50 kilometer in lijn op het Nederlands kampioenschap baanwielrennen in Amsterdam. De 27-jarige amateurwielrenner eindigde in het Velodrome achter Francis de Jager en Tom Slippens. COLIJNSPLAAT - De Goofie's Race op de Oosterschelde heeft zaterdag een record geëvenaard. Evenals november vo rig jaar namen er 79 boten deel aan het winterse zeilevene- ment. En dat bij een noordoostenwind kracht 5-6 beaufort en een temperatuur van twee graden boven nul. De deelnemers zagen daardoor flink af. In de IMS-klasse ging de eerste prijs naar de Easy Listening van schipper Rinus de Jonge. De Ninix werd tweede voor de Stortemelk. De Sula van Middelburger Wim Huiszoon sleepte in de ORC-Clubklasse de eerste prijs in de wacht. De Windfall met M. Sopers uit Goes als schipper eindigde op de tweede plaats, de Shayan voer naar de derde plek. In de ongemeten klasse won het Spookschip. BREDA - De rolstoelbasketballers van RBVM uit Middelburg hebben zaterdag goede zaken gedaan. In Breda versloegen ze achtereenvolgens Rolling Game Setters uit Beuningen (36-28), SVG Den Boch (27-23) en JBC 2 uit Noorderhaven (36-27). Topscoorder van de dag werd Mark Aalders met 41 punten. BERGEN OP ZOOM - Karin Bastian uit Middelburg heeft in Bergen op Zoom de Spadocross over 5900 meter op haar naam geschreven. De Dynamica-atlete was ruim een halve minuut sneller dan Marianne Verbrugge (Haag Atletiek) die tweede werd. Bastian zette een tijd neer van 21 minuten en 57 secon den. Eddy Pekaar (Dynamica) werd derde bij de mannen H50, Martin Pruysers (Dynamica) zestiende bij de senioren van onze sportredactie VOLENDAM - De turnsters van De Ilazenkamp uit Nijmegen hebben gisteren in Volendam de nationale titel voor clubs be haald. De ploeg bestond naast de Zeeuwse Monique Nuijten uit Renske Endel, Suzanne Har mes, Hanneke Hoefnagel en Marinka van Apeldoorn. Het vijftal loste tweevoudig ti telverdediger Pro Patria Zoe- termeer a f dat zonder de toppers Verona van de Leur (rust) en Ga- briella Wammes (overbelast) aantrad. Zonder die twee werd Pro Patria derde achter WIK/FTC uit Heerenveen dat bijna 1,6 punten toegaf aan De Hazenkamp. 104,814 tegen 103,278 punten. Individueel keek Nuijten echter terug op een minder geslaagd toernooi, De balk waarop ze tij dens de EK in Patras nog uit blonk en die de laatste jaren altijd goed bleek voor de natio nale titel, schijnt sinds het NK individueel steeds maar ruzie met haar te maken. Ook nu ging ze vroegtijdig van het toestel af. Bovendien ging ze bij haar nieu we dubbele salto afsprong de mist in. „Ik begrijp er niks van, hoor", zei Monique Nuijten na afloop. „Het is mijn lievelings toestel en op de trainingen gaat het altijd goed. Maar ik was niet goed warm (de verwarming van de sporthal kon de plotselinge vorst niet aan) en moest pas als derde turnster aan de bak." Alle oefeningen werden om en om geturnd. Hoewel het snel ging, bleek tussen de korte toestelver kenning en de balkoefening te veel tijd te zitten voor de Goese turnster. Vorm Ook op het onderdeel dat na de balk kwam, de vloer, bleek Mo nique Nuijten nog niet helemaal in vorm. „Totaal onverwacht lukte mijn eerste serie niet. Ik kwam niet goed uit, draaide de dubbelsalto voorover niet snel genoeg en landde helaas niet op mijn voeten." Nuijten herstelde zich echter op sprong en brug voortreffelijk. Ze sprong een ho ge score (8.900) en draaide een vloeiende oefening op brug die met 9.000 werd beloond. „Mijn brug was nooit mijn sterkste toestel, maar ik krijg de slag te pakken en het gaat steeds beter. Ik had nu een uitgangswaarde van 9.70." Monique Nuijten, die afgelopen vrijdag negentien jaar werd, ziet haar toekomst voorlopig met vertrouwen tegemoet. „Ik heb een grote uitdaging in 2003: het WK in Amerika waar het team zich moet kwalificeren voor de Olympische Spelen. Ook daar hoop ik er bij te zijn, VOLENDAM - De Turncombi natie Zuid-West-Nederland kan met recht terugzien op een geslaagd Nederlands kampi oenschap. Het team van Harry Stapel debuteerde bij het NK clubs in de topsport. De formatie van de Vlissingse trainer kon uiteraard niet op te gen het (inter)nationale geweld maar hield zich kranig staande. „Vooraf heb ik gezegd dat we in ieder geval zevende van Neder land in de topsport zouden wor den", aldus Stapel. „Er deden i mmers zeven teams mee aan het kampioenschap. En met zo'n jonge ploeg, waarin NWS-turn- sters en twee meisjes die dit jaar in de topsport debuteren zijn opgenomen, weet je natuurlijk al van tevoren dat je als laatste eindigt." Maar wat schetste zijn verba zing; zijn team werd niet zeven de maar zesde. De Turncombi natie slaagde erin de ploeg van Patrick Echt achter zich te hou den. Stapel: „Mijn turnsters hebben een erg goede wedstrijd gedraaid. Er viel niets te verlie zen, ze waren goed gemotiveerd en maakten geen fouten." De Turnschool Zeeland kwam zaterdag onder de naam VTV Vlissingen in actie tijdens de B- finale, waar op NWS 2 niveau werd geturnd. Het team wist zich twee weken geleden tijdens de kwalificatie voor de NWS-fi- nale niet te plaatsen voor de A- finale op NWS 1 niveau In bei de finales opereerden de beste acht teams in de wedstrijdsport. Het team werd ook nog geteis terd door blessures en kwam niet verder dan de vijfde plaats. Wendv de Meulmeester behaal de de hoogste score met 34.250 punten. 4:C BIGGEKERKE - Johnny Quaak en Alexander Nonnekes hebben de 1-2-categorie van de eerste 7 editie van het Quattro Stagioni tennistoernooi in Biggekerke gewonnen. In de finale schoven ze Mare Felius en Rik Turken steen met 5-1 aan de kant. In het toernooi met verkorte sets en met mannen, vrouwen en mixed-koppels door elkaar, werden er supersnelle games ge speeld. Johnny Quaak en Alexander Nonnekes wormen de eerste vier sets met 3-2, 3-1, 3-1 en 3-2, maar moesten de vijfde set met 2-3 aan Turken steen en Felius laten. In de zesde set sloegen de toernooi winnaars definitief toe met een duidelijke 2-0-setwinst. „Dit was een zeer mooie finale met supersnel spel", aldus Tom Felius van ten- nisinstituut Felius, dat samen met tennisleraar Sven Vermeu len het tennistoernooi organi seerde. In de 3-4-categorie sneuvelde Hans Felius, technisch clirec- 1 teur van de KNLTB, in de halve finale met Bas Felius. Ze verlo ren van Debbie Rijmerink en SjoerdHuisin 't Veld. Rijmerink en In 't Veld gingen in de gelijk- opgaande finale, die maar liefst acht sets duurde, onderuit tegen Pim Felius en Koen de Groot. De finale in de 5-6-categorie tussen Leonie Dingenouts- /Stephanie Pauwels en Gert Jan Bos/Roeland Alders leverde een echte thriller op. Dingenouts- /Pauwels won de eerste set met 3-2, maar kreeg daarna drie maal op rij een nederlaag te slik ken met 2-3 en tweemaal 0-2. Leonie Dingenouts en Stepha nie Pauwels krabbelden weer uit het dal en slaagden er in tweemaal met 2-0 te winnen en op gelijke hoogte te komen. De definitieve beslissing bleef ech ter ook in de zevende en achtste set uit. De zevende set werd door Dingenouts/Pauwels gewonnen (3-1), de achtste door Gert Jan Bos en Roeland Alders (2-3). Het talentvolle duo Dingenout s/Pauwels greep de overwin ning in de beslissende negende 'set door met een uiterste krachtsinspanning de 3-1 zege veilig te stellen. „Zoals de naam van het toer nooi al aangeeft wordt dit toer nooi in elk jaargetijde afge werkt. We hebben snel spel en zeer aantrekkelijke finales ge zien en zijn tevreden over deze eerste editie," zei medeorgani sator Tom Felius gisteravond. Voorzitter Zeeuwse Sportraad gaat zich inzetten om atletiekevenement te behouden doorSjaakSinke GOES - De één heeft de hoop al zo goed als opgegeven, de ander is vastberaden het evenement alsnog nieuw leven in te blazen. Vooralsnog lijkt de 25e editie van Indoor Zeeland Atletiek dat dit weekeinde plaatsvond, ook meteen de laatste. En dat is geen goede zaak, zo vond onder an dere Ton Kienhuis van de Zeeuwse Sportraad. „Toen ik van de week in de krant las dat Indoor Zeeland ging verdwij nen, dacht ik meteen: dat mag niet gebeuren." Hij uitte die gevoelens in een ge sprek met waarnemend VZA- voorzitter Anton Vael en Paul Pieters, de sterke man van het eerste uur van Indoor Zeeland. Kienhuis: „Ik ga aan het werk om een oplossing te vinden. Mis schien dat het Cios iets kan be tekenen." Paul Pieters hoopt op een door start, maar heeft zijn twijfels. „Het is niet alleen een kwestie van mankracht op de dag zelf, het gaat er ook om dat je mensen hebt die goed zijn ingevoerd bij de sponsors en in de commissie de kar willen trekken." Pieters speelde altijd een belangrijke rol in de organisatie van Indoor Zeeland. Hij maakte vaak op persoonlijke titel afspraken met bedrijven, regelde het vervoer van het zand voor de unieke ver springbak en het hout voor de kogelbak. En zorgde ervoor dat de sponsors op de maandag na de Indoor hun spullen weer te rugkregen, voorzien van een herinnering. Voor al deze activi teiten nam hij rond de Indoor een week verlof. „Ik wil bij een doorstart best nog een dag ko men helpen", zei Pieters. „Maar ga er geen weken meer inste ken." Te laat Volgens Jenny Vrijenhoek, voorzitster van de organisatie commissie, komt de redding te laat: „Je moet nieuwe mensen inwerken en daar is nu geen mo gelijkheid meer voor." Drie jaar geleden werd al aangegeven dat er versterking moest komenan ders zou de 2 5e editie van het in- doorevenement de laatste wor den. De ruim 450 deelnemers aan de 25e aflevering van Indoor Zee land lieten zich echter niet of nauwelijks hinderen door deze misère. In de vroege ochtend uren verzorgde atletiektalent Daniel Ward de warming-up voor een paar honderd pupillen, die daarna over de vloer van de Zeelandhal uitzwermden om te gaan sprinten, verspringen, hoogspringen of kogelstoten. Anderen liepen drie rondjes hard voor de 600 meter. Zoals het er nu uitziet, raakt RKHAV zijn topsprinter overigens kwijt, omdat hij in februari naai de Verenigde Staten vertrekt voor zijn studie en atletiekcar- rière. Hoogtepunt van Indoor Zee land was de estafette over zes maal een ronde van 200 meter. Bij die wedstrijd is het debedoe- ling dat een B-pupil van start gaat en dat een B-junior laatste loper is. Bart van Kralingen (Delta Sport) stak bij het kogel stoten jongens B met kop en schouders boven zijn concur renten uit. Hij liet de kogel op een afstand van 13,6 meter stui teren op de houten kogelbak. Stefan Stokman was de beste van de rest met 12,23 meter. Andres Vlaming (Dynamica) greep twee keer naast het goud. Op de 60 meter moest hij Maar ten Sanen (Spado) voor laten gaan en op het verspringen was Jasper Bongerds (Spirit) te sterk voor de Vlissinger. Paul Kingma (Scheldesport) won twee onderdelen bij de jon gens C. Op de 800 meter was hij met 2,29 minuten de sterkste. Met 1.55 meter hoog zegevierde hij bij het hoogspringen. Robert Paul de Roo (Scheldesport) en Danny Goulooze (AV'56) hiel den de Zeeuwse eer hoog door repectievelijk de 60 meter en het kogelstoten te winnen bij de jongens D. Marieke Riemens (AV'56) was bij de meisjes B tweemaal de sterkste. Zij won de 60 meter in 8.1 seconden voor Kimberley Catsman (AV'56). De hoogte van 1 meter en 45 centimeter was voor Catsman voldoende voor de winst op het hoogspringen. Kim van Nijnatten boekte bij de meisjes C de enige Zeeuwse zege door op de 800 meter met een tijd van 1 minuut 54.2 seconden met slechts tweetiende voor sprong op Gitta van Leur (Slie- drecht) over de finish te gaan. Evelien Hoeve (Delta Sport) won met ruim verschil de 600 meter meisjes D en Evianne van de Zande (Delta Sport) was de sterkste op het verspringen. Een kogelstoterzet zich schrap tijdens de 25e en misschien wel laatste editie van Indoor Zeeland. Joop van den Oudenhoven Rooze beste in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Rudie Rooze uit s-Heer Arendskerke is in Café De Meebaal in Nieu werkerk gewestelijk kampioen libre vijfde klasse geworden. De biljarter van LBV bleef ge doodverfd favoriet Dolf Roks van BV Even Buiten uit Ooster- land nipt voor Spannend was het niet meer op de slotdag van de gewestelijke kampioen schappen. Dat was vooral het gevolg van de desastreuze start van Dolf Roks. Met een verliespartij en een bedenkelijk laag moyenne leek de man uit Oosterland zijn kansen te vergooien. Maar op de tweede speeldag was het herstel van Roks opmerkelijk. Toen het er echter op aankwam ging het toch nog mis voor hem. Hij ver loor in de zesde ronde van streekgenoot Herbert Goud zwaard van Onder Vrienden en vergooide zijn laatste kans. De foto Willem Mieras goed gestarte Rooze trok zich nergens iets van aan en klopte in de zesde ronde districtsgenoot Edward Ippel uit van HIO. De finale werd daardoor meteen een formaliteit. Roks wilde wel eerherstel en vocht zich in de fi nale voorbij Rooze, maar dat deed aan de pret van Rooze niets meer af. Met 10 uit 7 en 1.49 was de titel voor hem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21