Discipline in spel tot succes Einde zegereeks Dauwendaele Vrouwen EMM herstellen zich De Leeuw versterkt leidende positie TViskerke verslaat bij lebuut de favoriet Heinkenszand wint en loopt uit op DFS 19 ]oba na winst riant op tweede plaats Biezentrappers 2 aan kop in vrouwenfutsal EMM gaat voor de titel na nieuwe overwinning wb maandag 9 december 2002 - in onze sportredactie •GRAVENPOLDER - Dank- rij een prachtige overwinning 'ia® n Johnny de Leeuw heeft Arjo S (ousemaker zijn leidende po osde zaterdag in het Zeeuws i-i kampioenschap versterkt. De 7 25 ïoesenaar heeft nu twaalf 3d )e 31-jarige Kousemaker ging 2! le vijfde ronde in als koploper. 21 Jennie Provoost was er immers [.piet in geslaagd zijn inhaalpar- ij tegen Aart Walraven te win- De partij tussen Kousemaker en veelvoudig kampioen Johnny de Leeuw werd vooral gekenmerkt door tijdnood. Het moeilijke spelty pe van aanval (De Leeuw) ver sus omsingeling (Kousemaker) had de topspelers veel tijd ge kost, zodat de beslissende fase van de partij zich in een razend tempo voltrok. De Leeuw werd het tijdgebrek uiteindelijk fa taal. Daaf Kasse en Kees Rijk pak ten de tweede plaats dankzij een winstpartij, maar beide spelers hadden niet te klagen over geluk. Kasse had tegen Ko Louwerse een hekstelling op het bord. die tot grote spannin gen leidde. Louwerse verde digde zich knap en in het klassieke speltype dat later ontstond, was het moeilijk aan te geven wie er beter stondEen ernstige fout van Louwerse bracht de 41-jarige Middel burger op doorbreken, waarna het eindspel niet meer te red den was. Regerend kampioen Kees Rijk speelde een boeiende partij tegen Jan van de Wete- ringh. Laatstgenoemde had in het eindspel zeker kansen op een punt, maar een foutzet be zorgde de vroegere PZDB- voorzitter de drie punten. Bennie Provoost kreeg tegen Jaap Veerhoek niet veel hou vast. Na een grote ruil had Pro voost licht voordeel, maar een slimme manoeuvre van Veer hoek deed de kansen keren. Provoost moest in het eindspel alle zeilen bijzetten om de re mise veilig te stellen. Promotieklasse In de promotieklasse blijft Ri- anka Rentmeester de ranglijst aanvoeren. De zestienjarige damster uit 's-Gravenpolder speelde zaterdag gelijk tegen Mare Bronke. Kees de Jonge en Jan van Beeck volgen met drie punten achterstand. Jan Flikweert en Niels Roelof- sen gaan na de vijfde ronde aan de leiding in de eerste klasse. Beiden wonnen zaterdag hun partij: Flikweert versloeg Chiel Poulisse en Roelofsen won na bijna zes uur spelen van Gerard Franken. Jo Houmes deed uitstekende zaken in de tweede klasse. De speler uit Westkapelle versloeg concur rent Piet van Keulen en leidt nu met twee punten voorsprong op debutante Ineke Flikweert. ttfrr Peter Vrancken - )ES - Met een dikverdiende ]Hl9-overwinning op Wit ij-fluw uit Kampen hebben de 16-rfballers van overgangsklas- H Tjoba danig van zich laten Heken. De promovendus uit 2%Jleer Hendrikskinderen com- 5-Üjbseerde op die manier de on- nederlaag van vorige Avanti (20-15). Met zes vier duels staat Tjoba tweede. 23-: 2 Doraf tekende Tjoba-coach 5-ifilko Fokke voor een punten- f-4ling. Hij vreesde vooral het :J [ngtesurplus van de Kampense „Als we in het Eerste kwartier gedisciplineerd pielen en de rust bewaren, zie ik '^jbh wel wat mogelijkheden", B«fak Fokke vooraf. Aan die •hoans kwam zijn achttal volledig •jjl-gemoet. n dat voor Tjoba zo belangrij- 12- openingskwartier was al een ii angrijk gaatje geslagen: 8-5. e marge bleef nadien nage- 1C eg voortdurend in stand. 1 dchter dan één doelpunt ver- hil (14-13 en 15-14 in de twee- helft) kwam Wit Blauw niet. nh;ide ploegen gingen rusten bij e4—12. Na de pauze leek Tjoba even in moeilijkheden te komen. Wit Blauw verdedigde aanmer kelijk agressiever dan voor rust en gaf de thuisclub nauwelijks kansen om tot een behoorlijk schot te komen. „Daarvoor had ik de ploeg ook gewaarschuwd", verklaarde Wilko Fokke later. ..Het was voorspelbaar dat Wit Blauw zo zou gaan spelen." Maar na 15-14 sloeg Tjoba via 17-14 en 19-15 een gat naar 2 0-16 en was de wedstrij d in fei te beslist. De Kampense spelers wierpen de handdoek vervolgens in de ring. Er werd door hen ongeïn spireerd gespeeld en Tjoba pro fiteerde er dankbaar van door lange aanvallen te spelen. Fok ke: „We pakten aanvallend de punten wanneer de verdediging wat steekjes liet vallen. Wit Blauw schoot zwak en de af vang was steeds voor Tjoba. De afgelopen week hebben we vooral gespeeld op gediscipli neerd spel en dat heeft succes opgeleverd." Wit Blauw zocht vergeefs naar een aanvaardbaar excuus. Wel iswaar miste de Kampense for matie zijn topscorer, maar in scorend opzicht werd Wit Blauw (veel slechte schot keuzes) als ploeg afgetroefd. Jo- '0*i 0-' i-iioor Lucien Roelandt 1-9 ' iJëNESSE - Bij je debuut in de deuitgespro- ,en favoriet Peter Klaasse ver laan. Antoinette Wiskerke had iet niet durven dromen. Maar 1 le pas achttienjarige amazone lit Kapelle flikte het wel. Tij dens de dressuurwedstrijd van ;le Schouwse Ruiters stuurde ze 2 Jrtello in manege Grol in Re- [esse met het totaal van 204 .^unten naar het oranje erelint. el 2' Zee et is bekend dat Ortello bulkt sin het talent. Maar de viervoe- 2-ii is ook een kruidje-roer-me- o- el. Desondanks deinst Antoi- ette Wiskerke er niet voor te- jig Ortello gewaagd en met veel 9 ihwung te berijden. Er speelt jch een voortdurend gevecht ssen het tweetal af om het lei- irschap. Het heeft er alle hijn van dat Antoinette dit ge- ïcht heeft gewonnen. De pro- otie naar de top van de basis irloopt op rolletjes en het ein- lijkt nog niet in zicht, at bewees ze in Renesse met in bijna vlekkeloze proef. Het H,7as dan ook voor Peter Klaasse £slist geen schande dat hij met '-tight and Day na lange tijd eer eens in een van zijn bela- srs zijn meerdere moest her innen. Het verschil betrof ook echts zeven punten. Dat toont in dat Peter Klaasse niet van lan is om zonder slag of stoot het leiderschap te laten IporHansHollestelle JSSINGEN - Na twee over- inningen op rij staat Biezen- 'appers/Gerka Sport 2 aan de iiding van de competitie in het .iet vrouwenfutsal. De koploper ftegevierde in de tweede wed strijd van de competitie met 8-5 kt>ver Biezentrappers/Gerka Sport 1. Charlie Ilair behaalde Ben forse 8-3-zege op het team Van Den Dullaert. larlie Hair-Den Dullaert 8-3: tnders dan de uitslag doet ver- aoeden was het een spannende aantrekkelijke wedstrijd, alverwege was de balans nog evenwicht, 2-2. Bij 3-3 pro- :erde Den Dullaert een treffer forceren. Dat pakte verkeerd pt en met enkele succesvolle counters pakte de thuisclub toch nog een forse winst. Voor Charlie Hair scoorden Tamara van Boven (3x), Esther Kole, Tessa Colijn (beiden 2x) en Jo- landa Boer. Penny de Wilde (2x) en Saskia Blommaert scoorden tegen. Biezentrappers/Gerka Sport- Biczentrappers/Gerka Sport 2 5-8: Lange tijd ging de strijd ge lijk op. Diep in de tweede helft stond het eerste met 5-6 achter. Een poging de aansluiting te forceren mislukte en de bezoe kers gingen met de winst naar huis. Debbie Bakker (5x), Inge van Houten (2x) en Eefje de Smet bezorgden het tweede team de overwinning. De tegen treffers waren van Jacolien Moerdijk, Trees Vervenne (beide 2x) en Marjolein van der Linde. landa Kole, Astrid Koole, Mark-Peter van der Meer, Wil fred van der Meer en Mark de Schipper scoorden ieder vier maal. Met zes punten uit vier wed strijden kan de overgangsklas- ser nu naar boven kijken in plaats van naar de twee plaat sen die aan het einde van de rit goed zijn voor degradatie. Wil ko Fokke blijft echter argwa nend en wil zich na vier wed strijden nog absoluut niet rijk rekenen. „In principe is het na tuurlijk wel zo dat we redelijk veilig staan, maar je moet toch ook kijken wat er onder je,ge beurd. Handhaven is ons doel en daarna willen we een stabiele overgangsklasser te worden. Halverwege de competitie kij ken we misschien wel of een plaatsje bij de eerste drie er in zit." DVO, de koploper, is de volgen de opponent van Tjoba.,Ik hoef mijn ploeg voor DVO echt niette motiveren. Iedereen kent DVO. In principe pak je daar natuur lijk geen punten", aldus Fokke. Scores Tjoba: Jolanda Kole, Astrid Koole, Mark-Peter van der Meer, Wilfred van der Meer en Mark de Schipper 4, Gerben van Boven 2 en Ilse Boogaard 1. Tjoba-aanvoerster Anita Cijsouw probeert een doorloopbal te nemen, maar ze derd door haar tegenstandster van Wit Blauw. wordt daarbij gehin- foto Willem Mieras ontnemen. En dat onderstreepte de Arnemuidenaar in de tweede proef. Met haar prima score van 188 punten zette Antoinette Wiskerke ook in die proef de zaak meteen op scherp. Dat mocht echter niet baten. Met een score van 194 punten nam Klaasse revanche voor de eerder geleden nederlaag. Van hoog niveau was ook de strijd om het ticket voor deelna me aan het Rabobank Talenten plan in de klasse Ml. In deze klasse onderscheidde de kop groep zich door de fijn gereden paarden en goed bevestigde proeven. Joyce Meerdink won hierbij. De in Burg-Haamstede woonachtige amazone reed La- ban naar een totaal 166 punten. Dat was slechts één puntje meer dan de voor de organiserende Schouwse Ruiters uitkomende Vicky Honig met Obellissimo. De revanche van Honig liet niet lang op zich wachten. In de tweede proef liet de in Burg- Haamstede woonachtige ama zone de teller op 164 punten stil staan. Evenals in de eerste proef was dat slechts één puntje ver schil met haar plaatsgenote Joyce Meerdink. Ze won, maar kreeg ze niet de felbegeerde Ra bobank Talentenplan-ticket. In de klasse L2 bleek er tegen Elze Sophie Wiskerke en West- veer's Reine geen kruit gewas sen De Kruiningse stuurde haar paard met 165 en 166 punten in de proeven naar het erelint. Zaamslag bezorgt Middelburgers een kater: 1-0 door Jurgen Naeye ZAAMSLAG - Aan de reeks van vijf overwinningen van FC Dauwendaele is zaterdag een eind gekomen. De ploeg van Henk Willemse verloor met 1-0 van Zaamslag, dat daarmee zijn eerste thuisoverwinning van het seizoen boekte. Matchwinnaar was Menno den Dekker, die in de tweede helft de 1-0 scoorde. Zaamslag-trainer Mare de Kunder haalde na afloop opge lucht adem. Zijn ploeg leek een voudig op weg naar drie brood nodige punten, maar toen diep in blessuretijd de bezoekers een hoekschop kregen toegekend, hield de Terneuzenaar zijn hart vast. De comer resulteerde in een scrimmage voor het Zaamslag-doel, waarbij FC Dauwendaele-speler Robbert Griep van dichtbij mocht aan leggen. Doelman Bart Corstanje gooide zich moedig in de baan van het schot, waardoor hij de^ gelijkmaker voorkwam. De thuisploeg startte tegen de be zoekers uit Middelburg voort varend. Al na drie minuten kwam Peter Hamelink in een kansrijke schietpositie, maar de aanvaller zag zijn inzet via de vingertoppen van doelman Ro bert Groenenberg over gaan. Kort daarna kopte Erik Tissink een voorzet van Jacco den Ha mer naast. Na het stormachtige begin verloor Zaamslag de greep op de wedstrijd. Steeds vaker kwamen de bezoekers als winnaars uit een onderling duel en achterin maakte de thuis ploeg een nerveuze indruk. De onzekerheid werd bijna af gestraft door Dauwendaele- aanvoerder Edwin Leonhart, die na een pass van voormalig Terneuzense Boys-speler Jordy van Bunderen alleen op doel man Corstanje mocht afgaan Met een knappe redding be hoedde de Zaamslag-goalie zijn ploeg voor een achterstand. In de blessuretijd van de eerste helft liet de thuisploeg twee op gelegde kansen onbenut. Jaap Pijpelink kopte een voorzet van de sterk spelende Coen Goossen tegen de paal en even latei- schoot Peter Hamelink van dichtbij de bal net naast. Bevrijdende treffer Na de hervatting leek Zaamslag te volharden in het missen van kansen. Een inzet van Jacco den Hamer ging rakelings naast het doel van FC Dauwendaele. Tien minuten na de rust viel voor de thuisploeg de bevrijdende tref fer. Een voorzet van Erik Tis sink belandde via het hoofd van Jacco den Hamer voor de voeten van Menno den Dekker, die bij de tweede paal doelman Groe nenberg kansloos liet: 1-0. Na de openingstreffer werden de duels feller, maar scheids rechter Toorenaar uit Hein- kenszand, die alleen een aan slag van Jordy van Bunderen op de benen van verdediger Peter Oppeneer met geel bestrafte, hield verder de kaarten op zak. De bezoekers namen achterin steeds meer risico's in de hoop meer druk uit te kunnen oefe nen. Op een schot van Jordy van Bunderen na (gestopt) kregen de bezoekers geen uitgespeelde kansen. Aan de overkant toonde de pas zeventienjarige sluitpost Robert Groenenberg zi jn klasse door met een knappe reflex een tot tweemaal toe van richting veranderd schot van Wouter Buyze te pareren. Zaamslag be leefde nog een zenuwachtig slot. waarin het ontsnapte aan de ge lijkmaker. Zaamslag-Dauwendaelc 1-0: 55 Menno den Dekker 1-0 Scheids rechter C Toorenaar (Heinkens zand). Gele kaart: Jordy van Bunderen (Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 150. Dauwendaele: Robert Groenenberg, Marsjel Leonhart, Robbert Griep, René de Nooijer, Freddy Melaard, Johan Rouw. Patrick Langemaire, Mursel Kizilcan, Jordy van Bunde ren; Robin van de Velde (13. Julio Fagundez), Edwin Leonhart doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Heinkenszand is in de vierde klasse A uitgelo pen op concurrent DFS. Zelf won de ploeg met 4-1 van Cad- zand, terwijl de Schouwse for matie tegen Nieuwland niet verder kwam dan 1-1. In 4B won leider SKN WK met 0-2 van DVO'60. Heinkenszand-Cadzand 4-1: Via een van richting veranderde vrije trap van Angelo Martlé kwamen de bezoekers na een kwartier op voorsprong, maar een minuut later kopte Edwin Ganzeman al de gelijkmaker binnen uit een corner van Ger ben Menheere. Vlak voor rust wex-d het door een mooie knal van Remko van der Does ook nog 2-1 Halverwege de tweede helft maakte Guido Wiskerke de 3-1. Vijf minuten later tekende Gerben Menheere voor de 4-1 Nieuwland-DFS 1-1: Vlak voor rust nam de thuisploeg via Car- sten Feleus de leiding en die voorsprong bleef tot de 84e mi nuut op het scorebord staan Toen schoot DFS-verdediger Ferry Jansen een vrije trap strak achter doelman Ronald Fritz. Spui-Colijnsplaatse Boys 4-2: Colijnsplaat begon met meer bezieling aan de wedstrijd en dus was de 0-1 na twintig minu ten door Yoei-i Visser verdiend. Spui was daarna weer bij de les en nog voor rust konden Alex Meyer en Mark Otterloo al voor 2-1 zorgen. Na en uur spel lever de een schoot van Mark Otterloo de 3-1 op. Vanaf elf meter maakte Robert-Jan van de Ge- nugten nog wel de 3-2, maar een tweede treffer van Meyer gooide vijf minuten voor tijd de wed strijd definitief in het slot. Brouwershaven-Borssele 1-2: Al na vijf minuten kwam de thuisploeg door een doelpunt van Remy Lievense op voor sprong. Vijf minuten voor rust werkten de bezoekers die ach terstand weg, Martijn de Graaf scoorde. Brouwershaven was in de tweede helft - met wind mee - dan wel iets sterker, maar tien minuten voor tijd ging de volle winst toch naar Borssele door een treffer van William Boone. Mevo-Wissenkerke 1-1: Het voor rust betere Wissenkerke kwam toch pas in de tweede helft op voorsprong door een treffer van Martijn Koole. De thuisploeg drong daarna aan. Vijf minuten voor tijd leverde dat via Matthijs Heeres de niet onverdiende gelijkmaker op, SPS-Wemeldinge 2-1: Richard Schouten zorgde er na een kwartier voor dat Wemeldinge wat geflatteerde op 0-1 kwam. Pas elf minuten na rust kon SPS die achterstand via een verre vrije trap van Ab van de Belt wegwerken: 1-1. Een kwartier voor tijd strafte Martin Quist zwak uitverdedigen bij Wemel dinge af met een winnende SPS- -treffer. DVO'60-SKNWK 0-2: De wed strijd was gelijkopgaand, maar twintig minuten voor tijd kon Emiel Kuiten toch voor de 0-1 zorgen. Pas dik in blessuretijd werd het via een treffer van Christian van Vossen na een voorzet van Leo Goedegebure ook nog 0-2. De thuisclub stond toen wel al met negen man na twee domme rode kaarten in de slotminuut van de officiële speeltijd. Krabbendijkc-Smerdiek 3-1: Marcel Moerland zette de thui- ploeg na vijf minuten op voor sprong. Kees Verhulst zorgde vervolgens voor 2-0 en Erik van Haaften voor de 2-1Vijf minu ten na rust was de wedstrijd na een doelpunt van Youri Rijdijk echter toch gespeeld. De thuis club gaf daarna namelijk geen kans meer weg. Hoedekenskerke-Wolfaarts- dijk 1-5: Vlak voor rust zorgde Corné Verheezen voor een ver diende voorsprong voor de gas ten. Na rust werd het eerst 0-2 door Arnold van Gemerden voordat Jan Wijhorst twintig minuten voor tijd voor 1-2 kon zorgen. Perry Eveleens maakt vervolgens een zuivere hattrick: 1-5. Stavenisse-WIK 3-1: Peter Eerland opende na twintig mi nuten de score voor de thuis club. Nog net voor rust tekende Sander Smits via een onder schepte terugspeelbal voor de 2-0. Krijn Hendrikse maakte er een kwartier voor tijd nog wel 2-1 van, maar vijf minuten later besliste Matthias Moerland de wedstrijd definitief in het voor deel van de thuisploeg. doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - De vrouwen- ploeg van EMM heeft zich snel hersteld. Het team van Jos Aertssen won de rommelige uit wedstrijd bij Snehviek met 19-17. GSC behaalde een ac ceptabel resultaat in de strijd tegen koploper Ventura 3: 10-14. Bij de mannen staat GSC alleen aan kop in de derde klasse na de winst (19-15) op DES'72 4. Snelwiek-EMM 17-19 (9-9): Alle speelsters kregen na afloop een dikke pluim van Jos Aerts sen. „De winst is puur te danken aan de enorme inzet van de ploeg", sprak hij. Voorde equipe van Aertssen was de zege een ge schenk, want het vertrouwen in de voorste gelederen had toch een aardige tik gekregen na Velo (5-14). Vooral Anouk Casten- miller en Angela van de Bergh (beide goed voor zeven treffers) waren erg trefzeker vanuit de tweede lijn. Scores EMM: Anouk Castenmiller en Angela van de Bergh 7, Christian Ramstijn 2, Maria Terra, Danielle Carol en Ariska Tax. GSC-Ventura 3 10-14 (5-8): Ookal zijn de middelen schaars, met een positieve instelling kun je ook heel ver komen Dat be wees GSC in eigen huis tegen de ongeslagen koploper Ventura 3. Lang zag het er naar uit dat de equipe van Huib Quinten zou gaan stunten. De blessure van Silvia van de Heide - zij viel bij de stand van 10-10 uit - gooide echter roet in het eten „Omdat we niet kunnen wisselen, sta je machteloos. Anders had ik het zo net nog niet geweten," stelde coach Huib Quinten na afloop. Mannen GSC-DES'72 4 19-15 (11-5): Dankzij het gelijkspel tussen de concurrenten WIK 2 en Satur- nus staat de ploeg van Jaap Quinten alleen aan kop in de derde klasse. Tevreden was de Goese oefenmeester niet over het duel met de middenmoter. De overtuiging ontbrak. De sco re had veel ruimer moeten zijn gezien de krachtsverhoudingen. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - De vreugde was groot zaterdagavond in sporthal de Nassaulaan na af loop van de handbalwedslrijd tussen EMM en Westlandia. Op overtuigende wijze ontmantel de EMM werd de equipe van voormalig tophandballer Hen- rie Reygersberg: 27-19. Het kampioenschap lonkt voor de Middelburgse routiniers in de regioklasse C. „Er valt niks meer te verstop pen", liet trainer Rob de Groot gedecideerd weten. „We gaan voor de titel." EMM vergaarde in vijf duels negen punten en daar zit de vorige week vanwege een lek dak gestaakte wedstrijd tegen Quintus 3 (22-14) nog niet bij. Op papier had de ontmoeting met Westlandia een topper moe ten worden. De bezoekers had den immers maar één punt minder. Het verzet duurde wel geteld twintig minuten. Met vlotte combinaties en in een strak tempo liep Westlandia naar een 9-7-voorsprong. De Middelburgse defensie, dit keer zonder Arno Wouters (vakantie) en Marcello Tax (enkelblessure) draaide niet lekker. Na wat po sitiewisselingen ging het echter een stuk beter. „De dekking kreeg geen vat op het spel van Westlandia. Je moet gaan schuiven tot je het juiste concept hebt. Maar ja dat duurt even", stelde De Groot na af loop. Aanvankelijk kon alleen Vin cent van der Meijden (acht tref fers) de weg naar het vijandelijk doel vinden maar de vonk sloeg over bij ondermeer Edwin Da- vidse. De linkerflankspeler, boog samen met Jean Marie Toubiana de achterstand om in een 13-11-voorsprong bij de pauze. Na de pauze werd de opgaande lijn doorgetrokken. Via 22-16 ging de overwinning volkomen terecht naar EMM. Scores EMM: Vincent van der Meij den 8, Edwin Davidse 6, Jean Marie Toubiana. Sjoerd Jongepier en Ben Benoït 3, Wally Houtepen en Ene -Dingemanse 2, Jurgen Vermaat 1. Dauwendaele-aanvoerder Edwin Leonhart (rechts) in duel met een verdediger van Zaamslag. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19