Ajax lijdt pijn in Doetinchem Oranje treurt om gemiste kans I I 1 I I I Tijd begint nu echt te dringen voor Terneuzen 15 16 21 24 Amsterdammers missen Van der Vaart en Sikora tegen AS Roma Derby Mateja Kezman legt iedereen het zwijgen op pzc Club Brugge op eenzame hoogte maandag 9 december 2002 Kloetinge komt pas laat op gang Hoek verlangt naar de winterstop Fors verlies voor Oostkapelle Reddingspoging Indoor Zeeland Mevo rukt op naar de middenmoot Machtsvertoon van Patrick Goverse jinnr André Hoogeboom POETINCHEM - Aangeslagen door de slijtageslag van zater dagavond op de Vijverberg, jracht Ajax morgen al weer een loodzware klus; het Champions League-treffen met AS Roma in de Arena. Een wedstrijd die ei genlijk gewonnen móet worden om een kans te maken op de Kwartfinales. Maar hóe en met wie is de grote vraag. Ajax keer de bont en blauw terug van een visite aan De Graafschap. Het iverlies van twee punten na het B-l-gelijkspel deed zeer, maar die tegenvaller was onderge schikt aan de pijn van alle bles sures die Ajax opliep in Doetin chem. Hkaterdagavond maakten Rafael ;rm jvan der Vaart, Victor Sikora en 1 Boey Didulica de negentig mi nuten niet vol. Van der Vaart en iaw-Sikora spelen zeker niet tegen AK-'as Roma. bij Didulica valt de JeL'|schade mee. Galasek en Chivu :rilei|zijn er morgenavond ook niet 'bij.Zij zijn geschorst. J Vooral het afhaken van sterspe ler Rafael van der Vaart deed zeer in het Amsterdamse kamp. Zijn blessure werd niet veroor zaakt door fysiek contact. Hij scheurde na twintig minuten een spiertje in het linkerboven- Gevolg: zeker twee wed strijden aan de kant. Twee top- EV'I wedstrijden wel te verstaan, 'in-lmorgen tegen Roma en zondag legen PSV. Victor Sikora ver fraaide zijn knie. Vandaag 'ordt een MRI-scan gemaakt. dctL)e strijd op twee fronten begint OS zijn tol te eisen bij Ajax. Nog GWrie wedstrijden voor de vakan- iinftie. een vakantie die voor de vajAmsterdammers misschien wel i"drie duels te laat komt. De bles sures van Van der Vaart en Chi vu - beiden bovenbeen - kunnen allicht worden verklaard door de zware last van alle wedstrij den. Chivu zou er wegens een schorsing morgenavond toch al niet bij zijn geweest, maar ook zijn blessure is een symptoom van overbelasting. De Graafschap voelde haarfijn aan hoe Ajax bestreden diende te worden. De Superboeren gin gen als Hunnen de strijd aan en legden de Amsterdammers met meer inzet dan kwaliteit het vuur na aan de schenen. Een strijd die op het scherp van de snede werd gestreden, op het randje en soms eroverheen. Maar die grens wordt door de scheidsrechter bepaald, zei Koeman met gevoel voor de rea liteit. „Ik zou hetzelfde gedaan hebben.". Troeven Koeman heeft nog wel wat troe ven achter de hand. Litmanen, voor de zekerheid zaterdag avond gespaard, en Trabelsi, die ook licht geblesseerd was. maar evenmin in Doetinchem werd ingezet, kunnen morgenavond wel spelen. Richard Witschge zal de vervanger worden voor Van der Vaart. Het is juist de achterhoede die Ronald Koeman de meeste zor gen baart. Zonder Chivu speelt ook Bergdolmo als een onzekere debutant, waardoor het hart van de defensie kwetsbaar is. Nigel de Jong finishte ook niet okselfris bij De Graafschap. Hij wilde vanwege een enkelblessu re vervangen worden, maar dat kon niet omdat Sikora op dat moment zijn knie verdraaide. De achttienjarige speler krijgt waarschijnlijk de opdracht om de verdediging te leiden tegen Roma, omdat Trabelsi als rechtsachter inzetbaar is. Ajax maakte het zichzelf moei lijk in Doetinchem. De Amster dammers hadden de problemen voetballend kunnen oplossen, maar speelden vooral in de voorste linie te onnauwkeurig en zelfzuchtig. Vooral Mido was uit op eigen roem Daarmee neu traliseerde hij zelf een leuke avond, die zo goed was begon- Twee marathons op natuurijs I GRONINGEN-De kans is groot dat er vanavond zowel in Veen oord als in Noordlaren een ma rathon op natuurijs wordt ge houden. Vandaag worden de beide banen door de KNSB ge keurd. Met de vorst van afgelo pen nacht is de vereiste drie centimeter ijs vrijwel zeker ge haald. Omdat de beide clubs in ver schillendegewesten liggen, mag er op de beide banen worden gereden. Per dag mag één wed strijd per gewest worden uitge schreven Een aantal marathon- coryfeeën lijkt voor Noordlqren te kiezen. Henk Angenent: „Laat Noordlaren nu maar eens als eerste organiseren." Lam mert Huitema: „Ik geef Noord laren de voorkeur, omdat het ijs op die baan veel beter is." In Noordlaren komen - zo is de be doeling - ook de vrouwen in ac tie. Bij de aanhoudende voorspelde vorst is het mogelijk om aan het einde van de week het Neder lands kampioenschap op na tuurijs te houden. De ijsvloer moet dan een dikte van mini maal tien centimeter hebben. In de Friese dorpen Uilesprong en Haulerwijk worden vandaag de eerste korte baanwedstrijden gehouden. GPD Mijntje Donners verwerkt haar teleurstelling na het verlies in de finale. door Norbert Kleinherenbrink PERTH - Wat heb je aan de tweede plaats bij een wereldkampioenschap? „Niets, helemaal niets", verzuchtte Mare Lammers, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters. „Over twee weken praat niemand er meer over." Oranje had gisteren in de finale tegen Argentinië na de late 1-1 van Ageeth Boomgaardt de (zesde) wereldtitel voor het grijpen. Vier straf corners, twee in de extra tijd van de normale wedstrijd en twee in de verlenging, bleven echter onbenut. Ook in de dramatische straf- ballenserie, met liefst vijf flaters van Oranje en vier van Argentinië, liet Ne derland grote kansen liggen. „Deze finale hadden we nooit, maar dan ook nooit mogen verliezen", foeter de Boomgaardt. „Ik kan echt niet leven met Argentinië als wereldkampioen. Er bestaat kennelijk geen gerechtigheid in de sport.Na de beslissende misser van Fatima Moreira de Melo in de achtste ronde vloeiden de tranen bij het ont goochelde Oranje rijkelijk. Aanvoer ster Mijntje Donners, die haar record wedstrijd speelde (192 interlands) en Boomgaardt (150 caps) zochten beiden een stil plekje op het veld op om hun emoties te verwerken. Ruim een uur na afloop van de zinderende ontknoping van het WK was ook Mare Lammers eenzaam en alleen in een hoekje van het terrein te vinden „We hebben het zelf met afgemaakt, daarom doet het zilver zo'n pijn", mok te hij. „Zeker na de rust waren we echt veel beter dan Argentinië. Een van die vier strafcorners had er in gemoeten. Dat we uiteindelijk hebben verloren op strafballen, zegt me niet zoveel. We hebben er hard genoeg op getraind, maar die zenuwslopende serie was he lemaal niet nodig geweest als we onze kansen hadden benut. Zo dicht bij een wereldtitel kom je misschien nooit meer. Daarom was het verdriet bij ons ook zo groot." Donners: „Als je met 0-4 verliest, weet je al tijdens de wedstrijd dat je geen kampioen wordt. Maar nu was het een kwestie van een strafbal die er wel of met ingaat. Superpijnlijk. We hebben in deze finale absoluut niet eruit ge haald wat erin zat." Boomgaardt baal de van de opmerkelijk onzekere begin fase van Oranje, waarvan Argentinië via Arrondo snel profiteerde. „Dat was puur slecht", klaagde de routinier. „Het leek wel of we blokkeerden door de ze nuwen. Alsof we met de handrem erop speelden. Daardoor liepen we bijna de hele wedstrijd achter die 0-1 aan." Lammers: „Ik ben tijdens de rust heel boos geworden. We toonden veel te veel respect voor Argentinië. Die ploeg mag dan misschien wat meer ervaring heb ben in het spelen van grote finales, kwalitatief zijn we minimaal gelijk waardig. Dat hebben we na de rust heel duidelijk laten zien." Kerstmis Lammers voelde zich na afloop leeg, uitgeput en kapot. „Ik heb wel een paar biertjes nodig om deze teleurstelling te verwerken. Hetzelfde geldt voor mijn meiden. Het heeft daarom geen zin om nu al over de toekomst te praten. Eerst gaan we lekker naar huis, naar onze fa milies. Uitrusten en kerstmis vieren. In januari, februari volgend jaar is het tijd om aan het traject naar de Olympische Spelen van Athene 2004 te gaan den ken. ANP I door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Zijn ploeg had strijdlust getoond en de trainer bad dat als positief ervaren. Ter- neuzen kwam gisteren tegen UNA echter niet verder dan een 1-1-gelijkspel en bleef daardoor op de laatste plaats in de hoofd klasse B staan. De concurrenten in de strijd tegen degradatie lie pen niet verder weg, maar de tijd begint meer en meer te drin gen voor Terneuzen. Dimitn Mbuyu erkende na af- loop dat zijn ploeg voldoende kansen had gekregen en dat was I volgens hem een pluspunt. De trainer gaf echter ook toe dat het nog een heel lastig karwei wordt om Terneuzen voor de hoofdklasse te behouden „We I zijn in gesprek met een aantal verdedigers, er moet er één bij komen", zei Mbuyu. „De spelers die nu in de eerste selectie zitten hebben allemaal voldoende kansen gekregenmaar er zijn er enkele heel erg door de mand ge vallen. Daarom moet er iemand I bij komen, die een toegevoegde waarde heeft." Mbuyu gaf ook toe volgende week liever niet te spelen tegen IVS, een directe concurrent. „Want dan hebben we in de winterstop voldoende tijd om een aantal spelers fit te krijgen. En na de winterstop kunnen we dan met een ander elftal spelen. Als dat lukt, zie ik nog altijd mogelijkheden." Zijn Brabantse collega hoorde het allemaal met gefronste wenkbrauwen aan. „Ik dacht dat ze hier al een andere trainer hadden", zei Kees van Loon. De oefenmeester van UNA doelde op Mbuyu's assistent Walter van Duyse. „Die man staat een hele wedstrijd te roepen en Mbuyu zegt niets. Wie is hier nou de trainer? Als ik zo zou moeten werken, stopte ik er direct mee. En ik dacht dat-ie doofstom was, voor de wedstrijd zei Mbuyu niks tegen me. Hij gaf me nog niet eens een handMaar ik heb het nu gehoord: hij kan praten..." Van Loon bleek goed ingelicht over de Zeeuws-Vlaamse tegen stander „Ze hebben er nu een Belg bijgehaald en zijn op zoek Ronald van Sliedregt (midden) houdt zich twee tegenstanders van het lijf. foto Peter Nicolai naar nog meer versterking. Nou, dat is lekker voor de jongens die hier al spelen. En héél goed voor hun zelfvertrouwen", merkte hij cynisch op. „Ik weet wel dat er hier nog heel veel werk is. Dat is me nu wel duidelijk gewor den." Het gelijkspel vond Van Loon verdiend, maar zijn ploeg had het naar zijn mening eerder af moeten maken „We hebben verzuimd de 2-0 te maken, dan was het gespeeld geweest." In zekere zin klopte die redenering wel. UNA kwam in de blessure tijd van de eerste helft op voor sprong, omdat de ploeg een ver- dedigingsfout van de verder sterk spelende Michel de Vries afstrafte. Tegendoelpunt Maar in de fase vóór die treffer had Terneuzen, dat nu uit de laatste elf duels slechts vijf pun ten heeft vergaard, vijf goede kansen op de openingstreffer la ten liggen. Het vizier van Mike But, die op zoek was naar zijn vijftigste doelpunt in dienst van Terneuzen, stond tot vier keer toe met juist afgesteld en een in zet van Stefan Saey werd net voor de lijn weggehaald. Het te gendoelpunt in de laatste secon den voor de rust voelde vervol gens dan ook als een dreun, maar Terneuzen pakte de draad in de tweede helft goed op. Mbuyu haalde de opnieuw te genvallende Johan van Rumst naar de kant en bracht Roel Al bert! als zijn vervanger. Geert de Poorter schoof door naar het middenveld en Remco van Leeuwen ging vanaf de rechter kant spelen. De druk werd op-. nen met zijn vroege goal. Een verdedigende fout van de Egyp tenaar, hij verzuimde Tim Ba kens af te stoppen, bracht de 1-1 eindstand op het scorebord. In de slotfase kreeg Mido nog rood, omdat hij een slaande beweging gemaakt zou hebben. De Graafschap - Ajax 1-1 (0-1). 18. Mido 0-1, 47. Zafarin 1-1 Scheids rechter Temmink. Rode kaart: 84 Mido (Ajax) Gele kaart: Smit (De Graafschap). Aantal toeschouwers 11.000. GPD r Zo, we kunnen weer een potje breken. NEC-Vites- se wordt in Nijmegen gezien als de wedstrijd van het jaar en als je die wint, ben je het mannetje. We zijn weer de sterkste van Gelderland. Vitesse wordt als de grote club gezien en dat telt dus als je die weet te verslaan. Onze supporters praatten drie maanden geleden al over deze wedstrijd. Op acht de cember moest het gebeuren. Toen we vorige week met 3-2 van FC Utrecht verloren, leek het ook net alsof de suppor ters niet teleurgesteld waren. Ze zongen al leen maar: 'Vi tesse gaat er aan'. De fans hadden liever gehad dat we afgelopen week het tweede naar Roda JC had- LB)[^ den gestuurd. Die bekerwedstrijd was in hun ogen niet belangrijk, we moesten fit zijn voor de derby tegen Vitesse. Zaterdag stonden er rond het trainingsveld zo'n zestig supporters, met spandoeken. Die kwamen even de laatste aanwijzingen en aanmoedi gingen geven. Ze kwamen de spelers gewoon nog even dui delijk maken dat het zondag toch echt belangrijk was. Het waren trouwens niet alleen de supporters die dat riepen, ook de mensen binnen de club waren met maar één ding be zig. Ik heb zoiets nog met eerder meegemaakt. Bij Sparta leef de de derby tegen Feyenoord ook wel, maar dat was toch minder. Dat kwam vooral, omdat Feyenoord meestal de sterkste ivas. Heerenveen- Groningen ivas een derby die meer in Groningen leefde dan in Heerenveen. I® Even zag heter naar uit dat ik tegen Vitesse niet zou kun nen spelen. Ik had wat last van mijn buikspieren. Ik heb drie dagen niet getraind en me heel rustig gehouden. Tij dens de warming-up voelde ik nog steeds pijn, maar met wat pijnstillers was het uit te houden. De sfeer in het stadion was ook zo geweldig dat ik op een gegeven moment de pijn niet meer voelde. De supporters zorgden voor een prachtige sfeer, met veel lawaai. De fans waren echt onze twaalfde man. Iedereen in het veld bij ons was ook supergemoti- veerd. Ik had al heel snel tij dens de wed strijd het idee dat het niet mis kon gaan. We waren heel scherp in de duels. Het was niet altijd even goed voetbal, maar er was verschrikkelijk veel strijd, zoals in een Engelse wedstrijd. Na die 2-0 konden we niet meer kapot. De sup porters zongen op den duur 'en wie niet springt, die is voor Vitesse'. Nou, ik moetje zeggen dat ik in het veld stiekem even ben opgespron gen. Na afloop van de wedstrijd stonden alle mensen die be langrijk zijn, ons op te wach ten in de catacomben. Dat ge beurt meestal ivel hoor, als we hebben gewonnen. Je ziet ze alleen niet als we hebben verloren. Toch was het nu an ders. Iedereen was zo uitge laten. Het mooie is ook dat we niet alleen hebben gewon nen van Vitesse, maar dat we ze op de ranglijst ook voorbij zijn gegaan. Dat gaf die der by nog iets extra's. Dennis de Nooijer gevoerd, maar leidde nog niet tot echte kansen. Twintig minu ten voor tijd kreeg UNA een uit stekende kans op de 0-2, maar de overtalsituatie werd slecht uitgespeeld. Uit de daarop vol gende rommelige aanval schoot Remco van Leeuwen droog bin nen: 1-1. De invallers Jacky Lambert (schot via de rug van een verdediger naast en een in zet voorlangs) en Dominique Verlinde, die twee keer op de keeper stuitte, waren daarna dicht bij de winnende treffer. Die viel echter niet meer en de situatie van Terneuzen werd daardoor niet minder penibel. Tërneuzen-UNA 1-1 (0-1). 45. My ron Jourdain 0-1, 71. Remco van Leeuwen 1-1 Scheidsrechter: F. Brant (Den Haag). Gele kaart Lau- dir Curiël (UNA). Aantal toeschou wers: 250. Terneuzen: Erik de Koeijer; Geert Bosschaart, Danny Magito, Geert de Poorter, Michel de Vries, Johan van Rumst (55. Roel Alberti), Remco van Leeuwen, Mike But, Stefan Saey: Williams Benoit Moukoko (68 Jacky Lambert) en Ronald van Slie dregt (75. Dominique Verlmde) door Mark Caldenhoven UTRECHT - Als iedereen tegen hem is, is Mateja Kezman zo verraderlijk als een dun laagje ijs na een paar nachtjes vorst. De aanhang van FC Utrecht dreef gisteren met onverkwik kelijke spreekkoren lange tijd de spot met PSV's topscorer van Nederland en betaalde daar voor de tol. Wie de bal kaatst kan hem tenslotte terug ver wachten. „Dan ben ik op mijn best." Een uur lang werd Mateja Kez man uitgejoeld en weggehoond. Steevast maakte zijn moeder deel uit van de misselijkmaken de supporters-uitingen Zijn antwoord was even effectief als wanstaltig Hij scoorde, twee keer, en gaf een assist via de paal (1 -3). Na het derde doelpunt van PSV, de beslissende toch en een fijnzinnig lobje na een fout van Utrechter Schut, maakte hij in de loop een opzichtige spuugbe- weging naar de aanhang van FC Utrecht. Badman „Er werden een paar slechte dingen geroepen over mij. Toen heb ik als een 'badman' gerea geerd. Dat was stom, en had ik niet moeten doen. Ik heb er spijt van, had me niet moeten irrite ren, Ik had alleen mijn voeten moeten laten spreken", zei Kez man naderhand, nadat hij door assistent-trainer Erwin Koe man tijdens de wedstrijd be straffend was toegesproken Mateja Kezman heeft wat met stadion Galgenwaard, zoals veel spitsen uit een recent PSV- verleden vrolijk over de be kendste grasmat van Utrecht fladderden. Ruud Gullit was er eens ongrijpbaar, nota bene als libero, Romario scoorde er ooit vier keer en Ruud van Nistel- rooij was regelmatig een plaag. Kezman stapte probleemloos in de voetsporen van zijn illustere voorgangers. Met twee goals en een assist herhaalde de Joego slaaf gisteren de wapenfeiten van vorig seizoen. Ongrijpbaar Hij inhaleerde de loftuitingen van spelers van FC Utrecht en het schouderklopje van assis- tent-bondscoach en Canal+- analyticus Willem van Hane- gem. „Tegen ons is hij verdorie altijd goed." In de stem van Pa trick Zwaanswijk klonk be wondering door. Zoals ook Alje Schut, de andere centrumver dediger naast Zwaanswijk, vol lof was. „Zijnklasse?Jeziethem niet. En dan duikt hij plots op." In Nederland staat er dit seizoen met zeventien doelpunten in vijftien duels geen maat op Kez man, maar in de Champions League flopte hij net zo hard als PSV. Kezman: „Het enige wat ik kwijt wil is dat Ruud van Nistel- rooij bij Manchester United ook regelmatig twee kansen mist. Alleen schiet hij zijn derde kans weer wel in. Het probleem is dat ik die derde kans niet krijg. Dat is het verschil." FC Utrecht - PSV 1-3 (1-2). 2 Kez man 0-1, 5. Ooijer 0-2, 45. Van den Berghl-2, 66. Kezman 1-3. Scheids rechter: Haverkort. Gele kaart: Ooijer, Kezman, Lucius (PSV). Aan taltoeschouwers: 17 800. GPD Keepersprobleem bij Feyenoord ROTTERDAM - De technische staf van Feyenoord buigt zich vandaag over het keeperspro bleem dat vergroot is na de bles sure van Carlo L'Ami. De derde doelman van Feyenoord brak zaterdag tijdens de door zijn ploeg verloren uitwedstrijd te gen Heerenveen zijn sleutelbeen en is naar verwachting drie maanden uitgeschakeld. Trainer Bert van Marwijk heeft op dit moment alleen nog de be schikking over Jesper Hoge- doorn. Bij absentie van Edwin Zoetebier, Patrick Lodewijks, Carlo L'Ami, Ronald Graafland en Bas van Wegen verdedigde de zeventienjarige A-junior tij dens het duel met Heerenveen het doel van de Rotterdammers. Hogedoom trof weinig blaam bij de drie Friese treffers, maar kwam vooral bij hoekschoppen fysiek tekort De technische staf van Feye noord inventariseert vandaag het keepersprobleem. Feye noord moet voor de winterstop nog tegen AZ en NAC. „Er moet iets gebeuren, ik heb nog maar één doelman", sprak Van Mar wijk zaterdag na afloop van de nederlaag. Ook een dag later had hij nog geen oplosssing voorhanden. „Vandaag gaan we alles rustig bekijken", aldus Van Marwijk. Hij wist zondag nog niet of het mogelijk is om doelman Zbig- niew Malkowski weg te halen bij satelietclub Excelsior „Ook dat bekijken we maandag." ANP pagina 16: Feyenoord nu al uitgeblust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15