Goede hoop op referendum Sluis Politie houdt toezicht op Zwin College Oostburg OPRUIMING Brugman 11 Asbest komt vrij bij schuurbrand «AR/ Flexa-Producten 30/O KORTING Leger Napoleon zoekt bendeleden op eerste Zeeuwse stripfestival Terhole nog voor de zomer verkeersveilig ROC Terneuzen voert legitimatieplicht in Veel mensen volgens Oostburger oneens met nieuwe naam gemeente Tunnel loopt helemaal niet naar Goes PALAZZO Tnp o e Asselbergs herbenoemd Plan voor kinderopvang in Biervliet Of zeeuwse almanak Vrees ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 7 december 2002 Hoor Harold de Puvsseleijr TERNEUZEN - Een uit de hand gelopen relatieprobleem is de oorzaak van de forse vechtpartij die vorige week plaatsvond in de ontmoetings ruimte van het Regionaal Op leidingen Centrum (ROC) Wes- (erschelde in Terneuzen. Het college van bestuur van de school meldt dat in een brief die gisteren per post bezorgd is bij de ouders en verzorgers van studenten aan het ROC De meesten van de acht betrok kenen bij de vechtpartij waren geen leerlingen van de school. De politie hield drie vechters bazen aan. Het incident was voor het college van bestuur aanleiding onmiddellijk een veiligheidsdienst in te huren. Twee medewerkers van die dienst moeten er nu op toezien dat er geen mensen op de school komen die daar niets hebben te zoeken. Naar aanleiding van de knok partij heeft de directie ook de controle aangescherpt. Stu denten moeten zich nu kunnen legitimeren met hun leerlin genpas alvorens ze het terrein van het ROC op mogen. A. Huijsmans en J. de Potter van het college van bestuur la ten in de brief weten 'vastbe sloten te zijn ROC Westerschei - de een veilige school te laten zijn'. Omdat het dus blijkbaar in de huidige tijd niet meer lukt een open, toegankelijke instelling te zijn, bezinnen wij ons op maatregelen om ongewenste personen buiten te houden", aldus Huijsmans en De Potter. door René van Stee OOSTBURG - Johan Bogaert uit Oostburg heeft goede hoop dat er een raadplegend referen dum wordt uitgeschreven over denaam van de nieuwe fusiege meente in West-Zeeuws-Vlaan- deren. De keuze van de nieuwe gemeentenaam Sluis door de oude gemeenteraden van Oost- buig en Sluis-Aardenburg is voor hem niet vanzelfsprekend. Hij vindt de wijze waarop die keuze tot stand is gekomen on democratisch. „Uit tal van reacties blijkt dat een groot deel van de mensen het totaal niet eens is met de naam Sluis. Ze willen allemaal iets anders. Daarom vind ik dat de bevolking zich hierover moet kunnen uitspreken", verklaart de naaimachinehandelaar. Het argument dat Sluis als histo risch rijke en internationaal bekende naam het meest aan spreekt, noemt hij niet steek houdend. Ook Breskens is vol gens hem alom bekend in binnen- en buitenland. Belofte Dat de naam Sluis al officieel in het wetsontwerp tot hei-inde ling is opgenomen, maakt Bogaert niets uit. Hij stelt dat de nieuwe gemeenteraad volgend jaar nog altijd voor een andere naam kan kiezen. „Op 8 oktober bleek tijdens een bijeenkomst met de gemeenteraadsleden en t bestuurders van Oostburg dat ze allemaal voor een referen dum waren en een dergelijk ini- HE1NKENSZAND - Burge- meester J. Gelok van Borsele is spinnijdig. De NV Westerscheldetunnel heeft een reclamecampagne voor de tunnel geopend met de slogan 'Ik tunnel naar de over kant, tussen Terneuzen en Goes', geheel voorbijgaand aan het feit dat de tunnel aanlandt in Ellewoutsdijk: onmisken baar een kern in de gemeente Borsele. Met opgestoken staart heeft Ge- lok daarom met de NV Wester scheldetunnel gebeld. „Toen werd ik nog kwaaier, want er bleek bewust voor geko zen te zijn. Ik kreeg argumenten te horen over 'grote steden' en 'marketingoverwegingen' en zo. Hoe is het mogelijk? Alsof ze praten over Rotterdam en Parijs in plaats van twee onbenullige provinciestadjes. Die tunnel loopt tussen Terneuzen en Bor sele, tussen Zeeuws-Vlaande- ren en Zuid-Beveland of onder de Westerschelde door, maar niet tussen Terneuzen en Goes." ba Advertentie 1Z08 stut tiatief zouden ondersteunen. Die belofte moeten ze dan ook waarmaken", aldus de politiek zeer betrokken bejaarde Oost- burger. Op basis van de uitkomsten van enquêtes die hij in april en okto ber hield, weet Bogaert zeker dat de naam Sluis niet gehand haafd blijftBehalve schriftelij ke reacties, kreeg hij naar eigen zeggen honderden telefoontjes en e-mails. De meeste stemmen gingen volgens Bogaert naar Oostburg. Ook namen als Cad- sandria en het Vrije van Sluis werden genoemd. Opmerkelijk was verder dat er nauwelijks respons was uit Sluis-Aarden- burg. Verder kreeg Bogaert ook enkele brieven waarin hij werd opge roepen te stoppen met zijn stem mingmakerij tegen Sluis. „Ik betreur dergelijke reacties, om dat mijn actie helemaal niet te gen Sluis is gericht. Het enige dat ik wil is dat niet wordt voor- bijgegaan aan de wensen van de bevolking van de nieuwe ge meente. Mocht uit het referen dum uiteindelijk blijken dat de naam Sluis overeind blijft, dan leg ik me hierbij zonder morren neer." De schuur en de auto's moeten als verloren worden beschouwd. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Bij een uitslaande brand in een schuur aan de Bossestraat in Vogelwaarde is asbest vrijgekomen. Omdat de wind de asbestdeeltjes, af komstig uit de dakplaten, de polder in blies, was er geen direct gevaar voor de volksgezondheid. Er vielen geen ge wonden, maar de schuur en een caravan en enkele auto's, moeten als verloren worden beschouwd. De brand brak uit rond twee uur in de nacht van donderdag op vrijdag. De vrijwillige brandweerkorpsen van Vo gelwaarde en Kloosterzande waren kort daarna aanwezig met twee blus- wagens, al hadden zij wat moeite de brandhaard te bereiken omdat de schuur vanaf de weg moeilijk te zien is. Ook de politie en een ambulance, bij as- bestgevaar uit voorzorg altijd aanwe zig, waren ter plaatse. „We hadden ge luk, want er zat een noord-oosten wind richting de polder, was dat niet zo dan hadden de gevolgen van de brand erger kunnen zijn", zegt brandweercomman dant J Boogaert. De brandweer had de brand rond vier onder controle, het na blussen duurde nog tot zes uur. Hoewel het dak van de schuur slechts voor een kwart werd verwoest, zal de schuur moeten worden gesloopt. Door de hitte staan de muren uit het lood. In de schuur stonden vijf auto's en een ca ravan. Een paar auto's raakte slechts lichtbeschadigd, de rest brandde uit. De technische recherche werd inge schakeld om de oorzaak van de brand vast te stellen, maar die waagde zich er niet aan de schuur te betreden wegens het asbestgevaar. Volgens Boogaert meent de eigenaar van de schuur dat het om brandstichting gaat, maar dat is absoluut nog niet bevestigd. Het terrein blijft voorlopig afgezet met linten om nieuwsgierigen op afstand te houden. Het schadebedrag is nog niet bekend. Scherminkelstraat 29 en 33 Vlissingen niet door René van Stee OOSTBURG - Het Zwin College in Oostburg krijgt structureel politietoezicht. In samenwer king met de gemeente en het openbaar ministerie is het be doeling problemen met middel bare scholieren vroegtijdig te signaleren of tegen te gaan. Gisteren tekenden de betrokken partijen hiervoor de intentie- Advertentie -ercj vilój zt] vof )ese ■kkr cl$ Her Verf- en behangspeciaalzaak Van Iwaarden Dampoortweg 29, Middelburg Tel. 0118-640400 verklaring jeugdzorg. Hetzelfde convenant voor alle middelbare scholen in Zeeuw-Vlaanderen is al eerder gesloten in de gemeen ten Hulst en Terneuzen. Van het politie-optreden in en rond de school moet een preven tieve werking uitgaan, waarbij het belang van de leerlingen voorop staat. De twee school- contactagenten die hiervoor worden vrijgemaakt, zullen zich terughoudend opstellen en pas optreden in overleg met de leiding van de school. Ook krij gen ze een voorlichtende taak. Volgens burgemeester E. Brom- met moet het rechtstreekse con tact tussen politie, school en eventueel ouders ervoor zorgen dat problemen in de kiem ge smoord worden. „Dit moet er mede voor zorgen dat de scho lieren zo min mogelijk terecht komen in een strafvervolgings traject", aldus Brommet. Ook rector C. Hoek van het Zwin College benadrukt de pre ventieve insteek van de samen werking. „Het is niet zo dat we de kinderen nu opeens heel streng in gaten gaan houden. Dergelijke geluiden heb ik ook niet onder onze leerlingen ge hoord. Naast eerdere signale ring is het ook de bedoeling dat er meer aan de oppervlakte komt. Ik denk hierbij bijvoor beeld aan problemen van socia le aard of binnen het gezin", al dus Hoek. De bestrijding van diefstal, vandalisme en zwerfvuil krijgt veel aandacht. Ook het terug dringen van alcoholgebruik on der jongeren en het beperken van de verkrijgbaarheid van al coholische dranken vormen een speerpunt. Hierover wordt twee per jaar overleg gevoerd tussen de ge meente, de schoolleiding en de politie Oostburg met horeca ondernemers en supermarktke tens. Daarnaast blijft de beper king van het gebruik van soft drugs een aandachtspunt. Verder komt er een onderzoek door alle partijen naar de moge lijkheid om een hangplek te rea liseren op, of in de buurt van, de school. ZIERIKZEE - Burgemeester J. Asselbergs is met ingang van 1 januari 2003 opnieuw be noemd tot burgemeester van Schouwen-Duiveland Assel bergs vervult die functie sinds de vorming van de gemeente op 1 januari 1997. Daarvoor was hij burgemeester in de gemeen ten Sluis en Zierikzee. Advertentie I VAN 12.00 TOT 18.00 UUR KEUKENS a BADKAMERS Huist, Absdaalseweg 19 Voor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl door Frank Gijsel SLUIS - Sluis krijgt volgend jaar het eerste stripfeslival van Zeeland. De zestien bekendste striptekenaars zullen op zondag 25 mei op verschillende locaties actief zijn. Het initiatief komt van de pas opgerichte Stichting Stripfestival Sluis. Volgens secretaris Wim Egger- mont was de stichting op zoek naar een vervolg op het dit jaar gehouden Waterlandweekend. „Een van onze doelstellingen is het promoten van striptekenin gen. Daarnaast willen we de jeugd interesseren voor het le zen van strips. We willen bijdra gen aan het voorkomen van beeldbuisoogjes bij kinderen door het gebruik van de compu ter. Dit element heeft onze bij zondere aandacht." De stripdag in Sluis staat in het teken van de strip Bakelandt van de Belgische striptekenaar Hec Leemans. In de Bataafse valstrik komt de bende, onder leiding van Lodewijk Bake landt, naar Sluis om een kudde paarden veilig en wel onder te brengen bij landbouwer Ver meulen. De paarden zullen wor den opgehaald door soldaten van Napoleon. Daarom is het niet vreemd dat de bezoeker die dag in het centrum wordt ge confronteerd met de bende en een heus leger van Napoleon. Het leger is daarbij op zoek naar de bendeleden. Naast de stripactiviteiten zal de dag voldoende 'rand-animatie' hebben, zoals een straatorkest, stripboekenmarkt, workshop voor de jeugd, clowns en stripfi guren. Er zijn optredens van de groep Ambras en ook de toneel groep De Waterlanders verzorgt enkele uitvoeringen. Beeldje De opening wordt op spectacu laire wijze verricht op de Groote Markt door soldaten van de ze vende linie. Tentoonstellingen vinden plaats in Avalon (Rode Ridder)Art Materials (de Geu zen) en de Rabobank krijgt de primeur van ridder Paul Geerts. De exposities zijn vanaf 25 april toegankelijk voor publiek. Op die dag vindt ook de uitreiking plaats van een speciale uitgave van het beeld van Jantje van Sluis voor de striptekenaar die op verdienstelijke wijze Sluis in beeld heeft gebracht. Naast Hec Leemans komen nog heel wat bekende tekenaars naar Sluis zoals Paul Geerts (Suske en Wiske), Karei Biddeloo (De Ro de Ridder), Robert van de Kroft (Claire, Sjors en Sjimmie), Dirk Stallaert (Nero) en Eugeen Goossen(De Geuzen). Stichtingsvoorzitter Albert de Waegenaere, stripfanaat in hart en nieren, is ervan overtuigd dat het evenement een groot succes wordt. „Nu al moeten we tekenaars af zeggen. We hebben inmiddels een vriendenclub van de stich ting en ook de middenstand van Sluis steunt ons. We willen er een jaarlijks evenement van maken." BIERVLIET - Het echtpaar To- maes uit Biervliet wil een kin derdagverblijf beginnen in een voormalig bankgebouw aan de Markt in hun woonplaats. Het echtpaar heeft vergunning aangevraagd voor een verblijf met zevenentwintig kindplaat sen: een dozijn opvangplaatsen voor kinderen van nul tot vier jaar en vijftien plaatsen voor buitenschoolse opvang voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Als de vergunningprocedures een beetje vlot kunnen worden afgerond, opent de nieuwe kin deropvang in Biervliet nog vol gend voorjaar de deuren, hoopt initiatiefnemer B. Thomaes. door Sheila van Doorsselaer TERHOLE - De Hulsterweg (N60), die Terhole doorsnijdt, is vóór de zomervakantie hele maal verkeersveilig aangepast. Voor de rondweg om het dorp wordt aangelegd, wordt eerst de weg door Terhole aangepakt. Rijkswaterstaat (RWS) heeft toegezegd eerst nog groot on derhoud aan de weg te plegen, voordat het beheer en onder houd van de Rijksweg wordt overgedragen aan de gemeente. De maximumsnelheid gaat ver der omlaag van vijftig naar der tig kilometer per uur. Aan weerszijden van het dorp komen aan de Hulsterweg poor ten te staan die de dertig-kilo- meterzone markeren. Het zal het verkeer onaantrek kelijk gemaakt worden tóch door Terhole te rijden. Alleen bestemmingsverkeer, zéker geen vrachtverkeer, mag het dorp in nadat de rondweg open is. Het gevaarlijke en onoverzich telijke kruispunt Notendijk- Hulsterweg krijgt een schijn- plateau. Ook krijgt de weg nieu we belijning en wordt het fiets pad gedeeltelijk gescheiden van de rijbaanBromfietsers moeten op de rij baan gaan rij den en mo gen niet meer op het brede fiets pad. Hoofd dienstkring Zeeuws- Vlaanderen van RWS, M. Huis man, zegt dat vermoedelijk in maart wordt begonnen aan de aanpak van de Hulsterweg. „We willen vóór de zomervakantie, de bouwvak dus, klaar zijn." Gemeente en RWS willen de be woners van Terhole niet nog eens twee jaar laten wachten voordat hun dorp verkeersveilig is. Daarnaast zorgt het vrachtver keer voor trillingen en is er vaak sprake van geluidsoverlast. Daarom wordt eerst de N60 in Terhole aangepakt. De weg moet ook gereed zijn voor een verkeersluwere functie in de toekomst. Volgend jaar wordt ook met de grote klus begonnen; de aanleg van de rondweg. Deze langver wachte weg wordt in januari 2005 geopend. Advertentie AANBIEDING Kersenhouten eettafel diverse afmetingen NU 695,00 tot 795,00 ANTIEKHANDEL DE PAGTER Herenstraat 9 SegeersstraaC 8 Middelburg 0118-634133 Je zult maar wild zijn en be vangen door de vrees met de kerstdagen onderdeel te wor den van het menu. Uitgeteld op een bord. Ingesloten door een kruidig sausje. En met een stoofpeertje als randver siering. Dan fcom je wel tot zulk roekeloos gedrag als de zer dagen werd vertoond door een te Vlissingen geves tigd konijn dat zich zeer waaghalzig ophield op een secundaire weg in Vlissin gen. Gelukkig had de naderende auto een dierenvriend achter het stuur Zo kon hevig on heil worden voorkomen. Het kan nog spannender, moet het konijn gedacht heb ben, toen het even later op de naastgelegen snelweg plaats nam. Op dat moment was een clubje studenten zo attent om als tijdelijke klaar-overs het warrige beest buiten degeva- renzone te brengen. Met een zucht van verlich ting zagen de jonge helden het konijn de aftocht blazen. Op een holletje naar z'n hol letje. Nog steeds met bange ge dachten over wat de kerst zal brengen. Maar ook vervuld van warme gevoelens over zoveel hulpbetoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 69