0 Q "Ik wil graag maar dat kan nu Q 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' 0111-402000 Kanker heb je niet alleen Zo herkent u de symptomen van diabetes! L a PZC SCHOON ®sai Steun de Nierstichting. Giro 88.000 0 NIERSTICHTING Nierpatiënte Hester Landa wacht op niertransplantatie: Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze imkervriend JASPER JOBSE Wij wensen zijn vrouw en familie veel sterkte toe om dit verlies te dragen. Namens alle leden van de Bijenhoudersvereniging Walcheren Het bestuur Na een langdurig geduldig gedragen lijden is van onze zijde weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom. de heer RINUS DE BRAAL echtgenoot van Sonja van Boekelen Terneuzen: lan en Diny Sluiskil: Mienke en Levien Haamstede: Levien en Nellie Zaamslag: Fre en Lenie Sluiskil: Nelleke Neven en nichten 2 december 2002 Verdrietig hebben we kennisgenomen van het over lijden van RINUS DE BRAAL Rinus, je vakbekwaamheid en enthousiasme zal ons steeds voor ogen blijven staan. We wensen Sonja en de kinderen veel sterkte toe. Collega's afdeling Rail, Marine en Pipeline Dow Benelux B.V. Wanneer het lichaam niet meer wil en het leven wordt een lijden kan men alleen maar dankbaar zijn als de dood je komt bevrijden. Na een liefdevolle verzorging in het Gasthuis (afd. Watertoren) is overleden onze vader, schoonvader en opa PLEUN KROONEN weduwnaar van Jenny Zuidema in de leeftijd van 66 jaar. Kwadendamme: Nel en Adrie van 't Westende- Kroonen Erwin, Denisse Rotterdam: Jolanda Kroonen Martin en Bianca Renalda Rotterdam: Bianca en Martin v. d. Bosch- Kroonen Mario, Debbie, Johnny, Robin Middelburg: Patrick en Hilda Kroonen- 't Gilde Dominic Middelburg, 3 december 2002 Correspondentieadres: Kaneel polderdijk 4. 4434 NM Kwadendamme De crematieplechtigheid zal plaatshebben zaterdag 7 december om 11.00 uur in het crematorium te Middelburg. Westelijke Oude Havendijk 3. waar u tevens afscheid kunt nemen. Na afloop van de plechtigheid is er in de condolean ceruimte van het crematorium gelegenheid tot con doleren. Een ieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te sturen, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. Na een werkzaam leven is, door een ernstige ziekte maar nu moegestreden, tot onze droefheid over leden mijn man en vader CORNELIS SMIES echtgenoot van Dingena van Doeselaar in de leeftijd van 79 jaar. Onze dank voor de goede verzorging door de Extra Murale Zorg van De Vurssche en aan huisarts G. P. Harskamp Axel: D. Smies-van Doeselaar Herman 3 december 2002 De Weistede 15. 4571 KX Axel De dienst van Woord en Gebed, waarvoor u bent uitgenodigd, wordt gehouden op maandag 9 decem ber om 10.30 uur in de S.O.W, Kerk, Koestraat 2 te Axel (parkeergelegenheid op het Kennedyplein). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie condolern in de kerk. Zaterdag 7 december is er van 16.00-16.30 uur ge legenheid om afscheid te nemen in het mortuarium op de begraafplaats aan de Westsingel. Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het over lijden van onze gewaardeerde oud-medewerker KLAAS MOERMAN Wij herinneren ons Klaas als een opgewekte, trouwe medewerker tijdens de opbouwfase van ons bedrijf. In deze moeilijke tijd wensen we de familie veel sterkte toe. Directie en personeel Van der Peijl Techniek Terneuzen Tot onze diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde zwager P. M. JANSEN echtgenoot van J. Wagenaar Familie Wagenaar Familie Boogert-Wagenaar Krabbendijke, 3 december 2002 De Heere is mijn herder, mij zal niets ontbreken Psalm 23 Bedroefd om het verlies, maar dankbaar voor de ge lukkige jaren die we met elkaar mochten beleven, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader, grootvader en onze broer JACOB NELEWART LAURENS ELENBAAS in de leeftijd van 83 jaar. A. C. Elenbaas-Monnik Loes t en Donald Joshua, Benjamin, Sara Arnoud en Edith en verdere familie Capelle aan den IJssel, 27 november 2002 Correspondentieadres: A. A. Elenbaas Wederik 13. 2811 RK Reeuwijk De crematieplechtigheid heeft plaatsgehad op woensdag 4 december in de aula van crematorium IJsselhof te Gouda. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze moeder, oma en over-oma ADRIAAN CABBOORT-JANSEN sinds 15 januri 1987 weduwe van Adriaan Cabboort levenspartner van J. van Iwaarden in de leeftijd van 81 jaar. Kattenijke: Tonny .Cabboort Annie Cabboort-van Waarde Andrea en Robin Irma Oostburg: Adrie Zappey-Cabboort Albert Zappey Richard en Sylvie Quinten Robbert en Nicole 4 december 2002. Correspondentieadres: Familie Cabboort. Reijmersweg 1. 4474 AP Kattendijke De begrafenis zal plaatsvinden maandag 9 decem ber om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Kattendijke. Samenkomst om 10.30 uur in 't Blokhuis, Delta straat 2 te Kattendijke. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in 't Blokhuis. Het gaat om harmonie, om liefde en begrip ln de laatste weken leerden wij de liefste kanten kennen van DOOR WIJNALDA Wim, José, Ruben en Emma de Looff Veere, 3 december 2002 Zijn handen hebben voor ons gewerkt, zijn hart heeft voor ons geklopt. Heden overleed zacht en kalm mijn lieve man, onze vader en opa JAN DRIESPRONG 's-G raven polder, t Kapelle. 19 maart 1914 4 december 2002 Kapelle: D. P. Driesprong-Harthoorn Kinderen en kleinkinderen Bruëlisstraat 137,4421 CP Kapelle De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden. Geen bloemen. Liever geen bezoek aan huis. Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde zwager en oom JAN DRIESPRONG echtgenoot van Dien Harthoorn 's-Gravenpolder: A. J. C. de longe-Harthoorn Nisse: A. Harthoorn J. A. Harthoorn-van IJzerloo 4 december 2002 Met droefheid geven wij u kennis dat door de Heere van ons is weggenomen onze lieve moeder, oma en opoe JANNA HOUMES-MALJAARS sinds 19 december 1978 weduwe van Willem Houmes in de leeftijd van 89 jaar Aagtekerke: Adri en Koos Wim en Elly Lieke Jacco en Siska Ruby, Bo Westkapelle: Ries en Marie feanette en Eric-Jan Andrea, Willianne, Anne-Marie, Petra Marlies en Kees Marlyn, Willard Wim en Saphina Melanie, Arthur, Steven Zoutelande: Riet en Bram Arjan Anita en Krijn Anna, Roos Wij zijn dankbaar voor de goede verzorging die zij in verzorgingshuis Eben-Haëzer mocht ontvangen. 4334 GP Middelburg, 4 december 2002 Verzorgingshuis Eben-Haëzer Correspondentieadres: A. Houmes Noordstraat 53, 4361 BL Westkapelle Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op zaterdag 7 december van 16.30 tot 17.00 uur in Verzorgingshuis Eben-Haëzer, Koudekerkseweg 147 te Middelburg. Hier zal ook de rouwdienst worden gehouden voor familie en belangstellenden op maandag 9 december om 13.15 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Aagtekerke om 14.30 uur. Geen bloemen. Heden overleed tot onze droefheid onze geliefde zuster, schoonzuster en tante JANNA HOUMES-MALJAARS weduwe van Willem Houmes in de leeftijd van 89 jaar Aagtekerke: S. de Visser Aagtekerke: Chr. Maljaars Aagtekerke: P. de Visser-Maljaars Domburg: J. Maljaars A. M. Maljaars-Wisse Zoutelande: M. Maljaars-de Visser Neven en nichten Aagtekerke, 4 december 2002 donderdag 5 december 2002 Voor de vele blijken van belangstelling en het medeleven dat wij van u mochten ontvangen na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve pa en opa PIETER PEKAAR betuigen wij u onze welgemeende dank. De wijze waarop u met ons hebt meegeleefd, zowel persoonlijk als schriftelijk, heeft ons erg goed gedaan. Kinderen en kleinkinderen december 2002 Voor uw belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde zus, schoonzus en tante ELISABETH MARIA VAN LEEUWEN (Bets) zeggen wij u hierbij hartelijk dank. Uit aller naam, )an van Leeuwen Heinkenszand, december 2002 Graag wil ik iedereen hartelijk bedanken ook namens mijn kinderen en kleinkindeen voor de overweldigende belangstelling, kaarten, telefoontjes, bloemen en ge schenken die ik op mijn 80ste verjaardag heb ontvangen. Mede hierdoor is deze dag voor ons een ware feestdag geworden. Mevrouw K. Stroo-Louws Molenweg 4, Zoutelande Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum, Van Dishoeckstraat 620 BEGRAFENISONDERNEMING Verzorging van uitvaarten over geheel Schouwen-Duiveland Blindewegll 4315 CG Dreischor schoonaard@zeelandnet.nl www.schoonaard.nl Indien gewenst opbaring in ons eigen rouwcentrum te Zierikzee Uitvaartleiders: Dhr. H. Schoonaard - Mevr. M. Schoonoord - Dhr. J. Sijrier Uitvaortleider: St. Philips land, Tholen e.o.: Dhr. J. M. Steijn De confrontatie met kanker is ingrijpend, paren moe ten daar samen uit zien te komen. Voor velen is elke dag een moeizame uitdaging. Je ziet vaak dat part ners voor elkaar hun zorgen verzwijgen en ook dat de partner zichzelf wegcijfert of geen ruimte krijgt voor zichzelf. Op den duur is dat niet of nauwelijks vol te houden. Met name vrouwelijke partners hebben vaak het gevoel tekort te schieten. Een nieuw initiatief De Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhel- mina Fonds (KWF) is daarom een nieuwe campagne gestart: "Kanker heb je niet alleen". Daarbij staat cen traal het effect van kanker op patiënten en hun naas ten. Deze campagne valt samen met nieuw sociaal- oncologisch onderzoek. Wij verstrekken u graag na dere informatie. Samen ben je sterker Martin Henneman (37) en echtgenote Fairy (29) staan "samen sterk". Vier jaar geleden werd bij Fairy leuke mie ontdekt. Er volgde een zware tijd met chemothe rapie, een ingrijpende operatie en een heftige huwe lijkscrisis. Martin en Fairy wisten het samen te overle ven, door er openhartig over te praten Vragen? KWF-Hulp- en Informatielijn 0800-0226622 (gratis) Steunen? KWF-Geverslijn 0900-2020041 (€0,01/min) of giro 26000 www.kankerbestrijding.nl K EDERIAN0SE KANKERBESTRIJDING 0NIN6IN WI LH ELM I NA FONDS "Je kind zal het maar hebben!" Een hersenaandoenmg bi| kinderen s heel ingrijpend. Voorkind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen We doen t door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en ftjjf j et geven van voorlichting. Geef daarom gul. Hersenstichting Nederland Giro 860 minstens 250.000 Nederlanders hebben diabetes, maar weten dat niet Meer dan een half miljoen Ne derlanders heeft diabetes (sui kerziekte). De helft van deze mensen weet niet dat er bij hen sprake is van diabetes. De klachten zijn vaak vaag, waar door niet snel advies bij een arts wordt ingewonnen. Dit terwijl tijdige behandeling klachten en complicaties aan zienlijk kan verminderen. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisselings ziekte die draait om het hor moon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de energie voorziening van ons lichaam. Dit hormoon helpt glucose (suikers) in het bloed om te zetten in energie voor de spie ren en organen. De alvleesklier maakt insuline. Zonder insuli ne of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stofwisseling) ontregeld. HOE HERKENT U DIABETES? Kenmerkende symptomen zijn: Veel dorst, veel plassen. Aanhoudende vermoeidheid en/of pijn in de benen. Oog klachten (slecht zien, rode ogen). Pijn in de benen, kort ademigheid. Bent u vaak moe, hebt u veel dorst en/of last van aanhoudende pijn aan de ogen? Laat u door de huis arts testen op diabetes. Heeft u ongeacht uw leef tijd overgewicht of een van eerdergenoemde sympto men en zit er diabetes in de familie? Praat ook dan met uw huisarts en laat u testen op diabetes. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of viai 033-46 22 055 en u ontvangt; zo snel mogelijk een uitgebrei de gratis brochure met meer; informatie over diabetes, de behandeling en de gevolgen. De brochure is bestemd voor iedereen die iemand kent met diabetes, het zelf (misschien) heeft en voor iedereen die meer wil weten over deze; "nieuwe" volksziekte. Het Dia betes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via; wetenschappelijk onderzoek. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. (cBF; Diabetes Fonds g lai Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl be de W l'I •W o\ di sj Telefoon: 035-697 80 60 www.nierstichcing.nl Nuttig en nodig Bij meer dan 40.000 Neder landers werken de nieren slecht en bij duizenden pa tiënten helemaal niet meer. Zij moeten, om in leven te blijven, dialyseren: een in tensieve en belastende be handeling. Elk jaar weer ko men er ruim 1.400 dialyse patiënten bij die deze zware behandeling moeten onder gaan. Veel van deze patiën ten wachten op een nier transplantatie. Het is hun enige kans om weer een normaal leven te kunnen lei den. Maar de wachttijd voor een donornier is lang. De gemiddelde wachttijd voor een niertransplantatie is op dit moment vier jaar. Hester Landa (23) kan erover meepraten. Vijf jaar geleden werd ze nierpatiënt. Drie keer per week sporten, uitgaan: het zit er allemaal niet meer in. Maar Hester bruist nog steeds van de energie. Ze volgt de opleiding directiese cretaresse/managementas sistente en werkt daarnaast vijftien uur per week als ma nagementassistente. "Ook bezoek ik middelbare scho len om voorlichting te geven over orgaandonatie. Hoewel ook ik op de wachtlijst sta, doe ik dit werk niet voor mezelf. We kunnen toch niet accepteren dat er jaarlijks honderden mensen onnodig overlijden!" Relativeren "Na vijf jaar ben ik inmiddels aardig gewend aan mijn ziek te. Als je je niet precies aan de regels houdt wordt je te ruggefloten door je lichaam. Zo simpel is dat. Voordat ik deze ziekte had, sportte ik drie keer per week. Nu moet ik iedere week kiezen of ik wil sporten of liever naar een verjaardag ga of iets anders sociaals doe. Als je je hoofd vol propt met: 'ik wil dit of ik moet dat', dan kun je het heel moeilijk voor jezelf maken. Ik relativeer liever Ik heb een hartstikke leuke vriend, een lieve moeder en schatten van zusjes. Wel wil ik later heel graag kinderen. Maar daar voor moet je getransplan teerd zijn." Steun de Nierstichting De Nierstichting zet zich in voor nierpatiënten. Zo werkt de Nierstichting aan uitbrei ding van het aantal niertrans plantaties en geeft uitleg over het belang van orgaandona tie. De Nierstichting financiert ook veel wetenschappelijk on derzoek ter verbetering van de behandeling en het voorkó men van nierziekten. I naast geeft de Nierstichting individuele hulp aan nierpa-i tiënten en steunt projecten1 die daaraan bijdragen. De Nierstichting kan haar werk doen dankzij de steun van donateurs, collectanten en andere sympathisanten. Iedere bijdrage in de vorm van een financiële gift of acti viteit voor de Nier stichting is daarom van harte welkom. NIERSTICHTING Nierstichting Nederland Gratis informatielijn nierziek ten: 0800-388 00 00 Internet: www.nierstichting.nl; Giro 88.000, Bussum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 8