PZC RTL 4 weigert Curry-soap Je moet niets te lang doen in dit vak DE LAATSTE KANS OM MET GULDENS TE BETALEN! OA Echtpaar wil productie en regie in eigen handen houden Frédérique Huydts speelt Roos de Wit Nog één keer zijn uw oude kwartjes, guldens en tientjes bij C&A geld waard. U kunt met guldens betalen van zaterdag 30 november t/m zondag 8 december. woensdag 4 december 2002 Advertentie door Berritde Lange HILVERSUM - De knotsgekke Osbournes op MTV, oud-doel man Jean-Marie Pfaff die op de Belgische zender VTM zijn da gelijks familieleven voor een miljoenenpubliek ontsluiert. Daar kan ons super-glamoureu- ze 'real-life' ruimschoots mee wedijveren, moeten Adam Cur ry en Patricia Paay gedacht hebben toen bij hen het idee voor de Adam's Family opbor relde. Het grote probleem is echter een zender te vinden die de Curry- soap op televisie wil brengen. Na BNN haakte ook RTL 4 defi nitief af. De pogingen van Adam Curry en Patricia Paay om hun dage lijks leven op televisie te krijgen beginnen de contouren van een ware soap aan te nemen. Sinds enige tij d gaat het echtp aar vrij - wel de deur niet meer uit zonder een camera in zijn kielzog. Mil- jonairsbeurs, modeshow of ga lapremière? De Curry's zijn er bij En als het aan hen ligt hoeft de kijker binnenkort niets meer te missen van hun roerige show- bizz-bestaan. Toen BNN in september af haakte hapte RTL 4 gretig toe. Op kerstavond zouden de Cur ry's voor het eerst te zien zijn aan de kerstdis in hun Belgische kasteel. De handtekeningen stonden op een haar na op pa pier toen Curry vorige week besloot af te zien van samen werking met de door RTL inge schakelde producent Eyeworks. De Curry's zijn namelijk niet van plan enige inmenging te dulden bij de totstandkoming van de Adam's Family. Zij wil len zowel de productie als de re gie van hun dagelijks leven op televisie volledig in eigen hand houden. Voorwaarden RTL 4 besloot Curry maandag definitief niet de vrije hand te bieden. „We hadden de Adam's Family graag uitgezonden, maar wel onder duidelijke voor waarden", zegt RTL-televisie- directeur Leo van der Goot. „Deze voorwaarden waren be doeld om de kwaliteit van het programma en de consequenties daarvan voor de familie Curry te waarborgen. Aangezien dit niet mogelijk blijkt te zijn, zien we af van het uitzenden van de Adam's Family. Ik hecht te zeer aan de garantie van kwaliteit voor onze zenders en de integriteit van dit nieuwe genre." Nog voordat RTL 4 het besluit wereldkundig maakte, zat Cur ry al om de tafel met de concur renten vanSBS.Enhijwaserals de kippen bij om op zijn inter netsite een email te tonen die be wijst dat niet Van der Goot, maar de Curry's zelf afzagen van de deal met RTL 4. „Beste Leo, na voorzichtig en langdu rig overleg hebben Patricia en ik besloten dat er geen goede match is tussen HMG en ons in zake het programma Adam's Family." Was getekend op dinsdag 26 no vember, de dag dat Curry's heli kopter koers zou zetten richting Hilversum om de contracten met RTL te tekenen. Echtheid „Wij vonden dat ook heel frap pant", zegt Eyeworks-directeur Reinout Oerlemans. „Bij Eye works hadden we een formule voor ogen zoals bij de Osbour nes en de Pfaffs. Het draait alle maal om echtheid. Als dat niet overeind blijft, kun je er beter niet aan beginnen. Laten zien hoe mensen hun dagelijks leven leiden is juist de essentie van dit nieuwe tv-genre." Volgens Oerlemans hebben de Curry's meer een 'gestyleerd re portageprogramma' dan een real-life soap voor ogen. Boven dien is het misschien commerci eel interessanter om iets over Paays cosmetica te roepen dan om te laten zien hoe Adam en Patricia 's ochtends opstaan. Handelsgeest kan het echtpaar niet ontzegd worden en BNN en RTL 4 waren niet van plan om mee te werken aan een reclamespot voor Paays make- uplijn en Curry's helikopterbe drijf. Patricia Paay is nog van harte welkom om Albert Verlinde te vervangen in RTL Boulevard. In de showbizzrubriek viel maan dag echter geen woord over de breuk met de zender. 'Vanavond bij RTL Boulevard ben ik opge maakt met de X-mas Bag', was het enige dat Paay via haar inj ternetsite liet weten. GPD Adam Cury moet een nieuwe afnemer zoeken voor zijn real-life soap. door Gijsbert Spierenburg HILVERSUM - Wat overblijft van vijf maanden hard werken aan Meiden van De WitDe ogen van Frédérique Huydts (Roos de Wit) liggen een tikje in het vocht. „Ik heb een bal in m'n buik, moet ik bekennen. We zijn met z'n allen al die tijd heel in tensief met elkaar opgetrokken. Het is raar dat het nu ineens is afgelopen. Dat het nu plotseling ophoudt met de mensen aan wie ik me ondertussen zeer heb ge hecht. Angela (Schijf) en Eva (Duijvestein) zijn werkelijk fantastische meiden." Het is de ochtend na het wee moedig afscheid van de crew van Meiden van De Wit (Net 5). „We hebben de laatste draaidag gehad. Het is zwaar geweest, heel zwaar. Je moet scripts le zen, scènes leren, jezelf in acht nemen en op tijd naar bed, an ders haal j e het eind van de week niet. Het is pittig, maar leuk. Naar de afleveringen kijken zo'n één miljoen mensen. „We zijn blij, logisch als je met z'n al len vijf maanden lang met hart en ziel aan zo'nproduct hebt ge werkt." En een tikje opgelucht misschien, de productie heeft namelijk vijf miljoen euro ge kost. „Ik denk dat de mensen in het land er behoefte aan hebben lekker onderuit te zitten voor een goede dramaserie met een leuk plot. Al die politieke debat ten op televisie, al die ellende steeds rond de LPF, men is er moe van, heb ik de indruk. Hoe veel ziekenhuisseries zijn er? Hoeveel politieseries hebben we? Hoeveel soaps? Al dat voetbal op televisie? Meiden van De Wit is eindelijk weer iets geheel an ders. Een dramaserie die herin neringen oproept aan Oud geld of aan De fabriek. Kwalitatief goed drama, op locatie gefilmd, is schaars op televisie. 'Prach tig, eindelijk weer een mooie se rie'. Dat soort reacties krijgen we. Leuk, lekker, enig, daar blijven de mensen kennelijk nog voor thuis. Twaalf afleveringen lang." Meiden van De Wit scoort. „Het is altijd maar weer afwachten hoe zo'n serie wordt ontvangen. Er zijn tegenwoordig zoveel zenders, zoveel programma's, soms weet ik zelf van gekkig heid ook niet waar ik naar moet kijken. Vaak kijk ik naar de BBC. Dan weet ik zeker dat de programma's goed zijn. Op de Nederlandse tv zie ik te weinig series op het niveau van Absolu tely fabulousNiet alleen de En gelsen, ook de Fransen en de Ita lianen verstaan de kunst om met een script iets te doen. Met heel weinig iets heel moois te ma ken." Debuut Frédérique Huydts (35) uit het Plaagse Benoordenhout genoot haar opleiding aan de toneel school in Maastricht. Op televi sie maakte ze haar debuut in De brug. Zestien maanden was ze ook te zien in Goede tijden, slechte tijden. Niet te lang, ge lukkig maar? „Je moet niets te lang doen in het vak. Dat is althans mijn me ning. Je moet bezig blijven. Steeds weer nieuwe uitdagin gen aangrijpen. Geen kwaad woord overigens over mijn col lega's die wel lang in GTST blij ven hangen. Het is niet gemak kelijk om in deze wereld steeds weer werk te vinden. Er zijn mensen die een gezin hebben te onderhouden. Er moet brood op de plank komen. Zelf vond ik GTST een leuke ervaring, maar op een gegeven moment wistik het wel. Ik wilde wat ander? Het theater in, bij voorbeeld Steeds blijven zoeken in mezelf, dat is wat ik wil." Zo veel soap, is het allemaal niel te veel van het goede? „Het is zo makkelijk, zo typisch Hollands zou ik bijna willen zeggen, om zoiets meteen af te kraken. Ze vinden hier toch nooit iets goed. De Amerikaanse tv is in wezen één grote soapserie. Soap is on derdeel van een bepaald ritme dat mensen overdag hebben Het voorziet in een behoefte voor alleenstaanden, voor stu denten die op kamers zitten, voor langdurig zieken. Die ver heugen zich erop: 'Om acht uur kan ik daar en daar naar kijken' Even zonder pretenties naar een soap kijken, waarom zou dal niet mogen? Smaken verschil len. Laat de mensen toch, zou ik zeggen." „Natuurlijk is er veel soap op te levisie. Daardoor is er vee werk. De mensen kijken. Er wordt heus geen geld geïnves-l teerd in producties die te vee: geld kosten. Jammer is alleec dat soap zo snel gaat, zo onge looflijk snel eigenlijk. Erzit vee: druk op. Als acteur kun je bijna niets uitproberen. Er wordt it de studio gewerkt, snel, snel mei drie camera's. In zo'n dramase rie als Meiden van De Wit werk het heel anders. Daar is wel tijd voor zorg, aandacht en repete ren." GPD Verrassend. ..C&A Zie de actievoorwaarden bij de kassa in de winkel Frédérique Huydts: „Steeds blijven zoeken in mezelf, dat is wat ik wil." foto Roland de Bruif

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 8