Hiensch vindt een droombaan PZC Stuntploeg AGOVV gaat nu naar De Kuip Real sluit jubileumjaar in stijl af Verstappen én Albers in race bij Minardi Voorzitter betreurt vertrek van trainer En dat is twee... 2( Voetbaltrainer gaat aan de slag bij jeugdopleiding van Sunderland Argentinië is groepswinnaar Dudek raakt plaats kwijt Boniek dient ontslag in Jack de Gier is weer welkom Ronaldo voetballer van het jaar Stinga traint bij Helmond Sport woensdag 4 december 2002 door Jan Dagevos KLOETINGE - Het nieuwe contract lag al klaar. Voorzitter Piet Louwerse had Diederik Hiensch graag behouden voor hoofdklasser Kloetinge. „Niet alleen omdat hij een goede trai ner is, maar ook omdat hij een fijn mens is." De handtekening komt er echter niet. Hiensch gaat zijn geluk beproeven in Engeland, bij Sunderland. „Voor hem is dat een geweldige promotie, maar voor onze ver eniging en spelersgroep is het heel vervelend", stelt Louwer- Het is achteraf makkelijk pra ten, maar Louwerse had al zo'n voorgevoel. De voorzitter pro- beerde de afgelopen maand verschillende keren een af spraak met de trainer te ma ken, maar elke keer kwam het op een ongelegen moment en werd de bespreking weer uitge steld. „Toen Diederik mij maandagavond belde, wist ik hoe laat het was", zei Louwer se. „Er gingen wat geruchten, al wist ik absoluut niet dat het om Sunderland ging." Dat Hiensch samen met Kees Zwamborn al maanden in ge sprek was met de Engelse club is misschien wel het best be waarde geheim van 2002. Hiensch:,Ik had er heel weinig mensen deelgenoot van ge maakt. Het lag gevoelig. Als het zou uitlekken, zou Kees Zwamborn bij Ajax, waar hij nog een seizoen onder contract stond, in de problemen kunnen komen. En stel dat het niet was doorgegaan, dan was de positie van Kees er bij Ajax ook niet beter op geworden." Stroomversnelling Vorige week vrijdag zette Hiensch zijn handtekening on der het contract bij Sunder- land en kwam alles in een stroomversnelling. Vervolgens liet Ajax maandagmiddag een persbericht uitgaan, waarin de overstap van Zwamborn we reldkundig werd gemaakt. Pas toen kon ook Hiensch actie on dernemen. Maandagavond lichtte hij als eerste voorzitter Piet Louwerse in. Gistermor gen werden zijn collega's bij het cios op de hoogte gesteld en gisteravond kreeg de spelers groep van Kloetinge tekst en uitleg. Piet Louwerse neemt met pijn in het hart afscheid van Hiensch. „Hij is een echte Kloetinge-man, in hart en nie ren, iemand die veel heeft bete kend voor de vereniging. Als zo iemand vertrekt, is dat een ver lies voor de vereniging. Ik heb natuurlijk begrip voor zijn keuze. Daarom heb ik hem ook eerst gefeliciteerd en daarna mijn teleurstelling uitgespro ken. Het is in elk geval een te ken dat we een goede trainer in huis hebben gehad." Verdiend Verdediger John Bentschap Knook zegt: „Ik had gehoopt dat Hiensch nog een jaartje er aan vast zou knopen, maar ik kan héél goed begrijpen dat je zo'n kans niet laat lopen. Hij heeft het ook verdiend. Ik heb Hiensch heel hoog zitten." De kans bestaat dat dat Hiensch het seizoen bij Kloetinge niet kan afmaken. Sunderland wil dat hij en Zwamborn zo snel mogelijk aan de slag gaan, mo gelijk al in maart. „We zullen daar geen probleem van ma ken", zegt Louwerse. „Zo'n kans mag je iemand niet ontne men. We zullen er in elk geval voorzorgen dat dat goed wordt opgelost." Het bestuur van Kloeti nge gaat zich de komende weken bera den over volgend seizoen. „Binnen nu en twee weken moet er duidelijkheid zijn over het trainerschap voor volgend seizoen", vindt Louwerse. „Het moet naar mijn idee iemand met een Kloetinge-hart zijn." door Jan Dagevos GOES - Ze waren de afgelopen jaren onlosmakelijk met elkaar verbonden. Kloetinge en oefenmeester Diederik Hiensch vormden een twee-eenheid. Na bijna zeven seizoenen komt er ech ter een einde aan het huwelijk. Diede rik Hiensch vertrekt naar het Engelse Sunderland, waar hij samen met Kees Zwamborn de jeugdopleiding vorm moet gaan geven. „Het is een enorme uitdaging, iets dat ik altijd al graag heb gewild", zegt de 41-jarige voet baltrainer uit Goes. Hiensch vertoefde vorige week twee dagen in Engeland, waar hij sprak met het management van Sunder land, het onderkomen bekeek en afge lopen vrijdag zijn handtekening zette onder een vierjarig contract. „Enge land is het walhalla van het voetbal", zegt de Goesenaar. „Ik heb het nieuwe complex gezien, er liggen fantastische velden, het zijn allemaal aardige men sen en de club heeft een enorme socia le functie. Het lijkt me heerlijk om daar te werken." Hiensch heeft zijn nieuwe baan te danken aan zijn vriend en collega Kees Zwamborn uit Kloetinge. De 50- jarige trainer, die sinds de zomer van 2000 hoofd opleidingen bij Ajax is, werd in augustus door Sunderland benaderd. De Engelse club wilde een jeugdopleiding neerzetten naar het voorbeeld van Ajax. Zwamborn was dus een logische kandidaat. Hij voel de zich gestreeld, maar besefte me teen dat hij de klus niet in zijn eentje kon klaren. Hiensch. „Kees wilde iemand erbij, zodat hij nog meer grip op de zaak kon krijgen. Sunderland is daar akkoord mee gegaan en Kees is vervolgens bij mij terechtgekomen. Het speelt al vanaf augustus." Arabië Hiensch had hierna even bedenktijd nodig. „Het is natuurlijk een hele ver andering in je leven. Het eerste waar je aan denkt als zoiets op je pad komt, zijn je vrouw en kinderen. Daarnaast moest ik mijn baan bij het cios opzeg gen. Dat zijn allemaal dingen waar ik goed over moest nadenken. Toch was ik er snel uit, vooral omdat mijn Diederik Hiensch (links) maakte gisteravond aan de spelersgroep van Kloetinge zijn vertrek bekend. foto Dirk-Jan Gjeltema vrouw er meteen achter stond. Tja, en de kinderen kunnen daar natuurlijk ook naar de basisschool. Het is Enge land, geen Arabië." Toen Hiensch eenmaal zijn jawoord aan Zwamborn had gegeven, begon het duo zich te verdiepen in Sunder land, een club die momenteel acht tiende in de Premier League staat. „Het is een club met een geweldige uitstraling in de regio", stelt Hiensch. „Er wordt gezegd dat Sunderland in het mooiste stadion van Engeland speelt, het Stadium of Lights. Ik ben er donderdag en vrijdag geweest en ik was impressedzoals ze dat in Enge land zeggen. De voorwaarden daar zijn fantastisch en dat spreekt me juist zo aan. Vaak is het zo dat je bij een vereniging komt en eerst twee jaar nodig hebt om voorwaarden te creë ren. Dat is dus bij Sunderland niet het geval. We praten niet over luchtkaste len." Hiensch doelt op het ambitieuze Aca demy of Light-project van Sunder land. Daar wordt op dit moment de laatste hand aan gelegd en moet een van de modernste opleidingscom plexen van Europa worden. Zwam born en Hiensch krijgen als taak om de jeugdopleiding vorm te geven. „Er is heel veel te doen", weet Hiensch na zijn bezoek aan Sunderland. „Er zijn twee jeugdteams enigszins ontwik keld, onder 19 en onder 17 jaar. Wat daaronder gebeurt aan opleiding is heel vaag. Het is de bedoeling dat we daar in samenwerking met de ama teurclubs en de scholen iets voor gaan opzetten." „Al die jongens die bij onder 19 zitten hebben een contract. Men is bang dat ze door de andere verenigingen wor den afgepikt, maar ik moet zeggen dat er jongens bij zittendie het nooit zul len redden in het betaalde voetbal. We zullen het scoutingssysteem moeten verbeteren. Er is veel werk te verzet ten, maar dat spreekt mij geweldig aan. Ik heb ooit gezegd dat als ik nog eens iets wil in de voetballerij, ik een dergelijke functie ambieer. Ik vind het mooi om met mijn hele hebben en hou den in de opleiding te werken, zonder dat ik dus beoordeeld word op wel of geen drie punten die dag." Hiensch: „Ik heb nu twee banen, les geven op het cios en Kloetinge. Ik ben 40 uur met school bezig en Kloetinge neemt zo'n 20 uur in beslag. Als ik van school kom. ligt Kloetinge op me te wachten. Dat heb ik altijd met plezier gedaan, zowel op het cios als bij Kloe tinge, maar het is nu wel lekker dat ik straks één aandachtsgebied krijg, de opleiding bij Sunderland." Opzegtermijn De leiding van de Engelse club heeft inmiddels aan Zwamborn en Hiensch gevraagd zo snel mogelijk te begin nen. De streefdatum is 1 maart of 1 april. Het is echter de vraag of dat al lemaal haalbaar is. Het contract van Zwamborn bij Ajax zou dan ontbon den moeten worden. Verder is ook Hiensch bij hét cios gehouden aan een opzegtermijn van drie maanden. „Het zou mooi zijn als we ons eerst zouden kunnen inwerken en dan zouden in de zomer onze gezinnen kunnen overko men", aldus Hiensch. Het zou beteke nen dat Hiensch het seizoen bij Kloetinge niet kan afmaken. „De voorzitter zei dat ik veel voor Kloetin ge heb betekend en dat hij me dus niks in de weg zal leggen. De oplossing ligt natuurlijk voor het grijpen. Het meest logische is dat in dat geval Joost Fol- mer (nu nog actief als analist en tech nisch manager) het seizoen afmaakt. Natuurlijk zal ik Kloetinge missen. Ik heb er zeven fantastische jaren gehad, jaren die waardevol zijn. van onze sportredactie VENLO - De amateurs van AGOVV zijn nog niet klaar met hun gestunt in het nationale be kertoernooi. Gisteravond ver raste de ploeg van trainer Stanley Menzo in Venlo eerste- divisionist VVV. Pas in blessure tijd sloeg AGOW toe, via Juli ana: 1-2. Bij rust was het 1-1, door Lopes Monteiro (0-1) en Geebelen. PERTH - De Argentijnse hoc- keysters hebben zich gisteren bij het wereldkampioenschap in Perth verzekerd van de eindzege in groep A en daarmee een plaats bij de laatste vier. De Zuid-Amerikaanse ploeg won ook de zesde wedstrijd. Concurrent Zuid-Korea werd met 2-1 verslagen. In groep B hebben Nederland en Australië zich al gekwalificeerd voor de halve finales. Bij winst vandaag op de Verenigde Staten is Oranje zeker van de eerste plaats. In dat geval speelt de ploeg van bonds coach Mare Lammers vrijdag in de halve eindstrijd tegen de nummer twee van groep A. China heeft na de overwinning op Duitsland (3-1) en de neder laag van Zuid-Korea tegen Ar gentinië de tweede plaats stevig in handen. De winnaar van de Champions Trophy drie maan den geleden in eigen land sluit vandaag de groepsronde af met de wedstrijd tegen middenmo ter Nieuw-Zeeland. Zuid-Ko rea speelt tegen het zwakke Schotland. ANP AGOW kan zich nu opmaken voor een uitwedstrijd bij Feye- noord in De Kuip. In de derde ronde van de Amstel Cup stro men de zes clubs die dit jaar Eu ropees voetbal speelden (Ajax, PSV, Feyenoord, FC Utrecht, Vitesse en Heerenveen) in. Feye noord ontvangt AGOW. dat in de eerste ronde ook al een be- taaldvoetbalclub uitschakelde: Volendam. Stormvogels/Telstar knikkerde het AZ van Co Adriaanse uit de beker, Dat Telstar won dankte de ploeg aan een dubieuze be slissing van arbiter Van Huiten. In de 77e minuut pakte AZ- doelman Moens op de rand van zijn doelgebied de bal. Van Hui ten meende echter, op advies van zijn grensrechter, dat de bal zich buiten het doelgebied be vond en gaf de sluitpost rood. De daaropvolgende vrije trap werd door ex-AZ-speler Inia achter reserve-doelman Zwarthoed geschoten, 1-0. Joure Haarlem bereikte gisteren ook de derde ronde, via een thuis overwinning op MW (3-2). De Noord-Hollandse ploeg speelt in de volgende ronde uit tegen de winnaar van Joure - FC Gro ningen, de wedstrijd die van avond gespeeld wordt. Joure speelt net als AGOW in het amateurvoetbal Excelsior mag uitkijken naar een confrontatie met Ajax 2 of Willem II. Dat de zege van 4-2 op stadgenoot Sparta in de tweede ronde gisteren op ietwat gelukkige wijze totstandkwam, daar zal niemand rouwig om zijn op Woudestein. Stormvogels/Telstar - AZ 1-0 (0-0). 79. Inia 1-0. ScheidsrechterVan Huiten. Rode kaart: 77. Moens (AZ). Gele kaart: Vondeling (Telstar). Kromkamp. Nelisse (AZ). Aantal toeschouwers: 1200. Excelsior - Sparta 4-2 (1-0). 16. Lo pes 1-0, 64. Mtiliga 2-0, 67. Sanou 2- 1, 84. Boutahar 3-1, 89. Cicilia 3-2, 90. El Hamdaoui 4-2. Scheidsrech ter: Jol. Gele kaart: Mendes da Silva (Sparta), Olfers (Excelsior). Aantal toeschouwers: 3158. WV - AGOW 1-2 (1-1). 44. Lopes Monteiro 0-1, 45 Geebelen 1-1, 90. Juliana 1-2. Scheidsrechter Koop man. Aantal toeschouwers1124. Haarlem - MVV 3-2 (2-1). 28. Ta- merus 1-0, 44. Piket 1-1 (eigen doel), 45. Ketting 2-1, 66. Van Staveren 2- 2, 74. Ketting 3-2. Scheidsrechter: Van der Hilst Gele kaart: Ketting, Tamerus (Haarlem), Luthuli. Wijn- gaarde, Heymans (MW). Aantal toeschouwers: 550 Derde ronde: Feyenoord - AGOVV, Excelsior - Ajax 2/Willem II, FC Zwolle/De Graafschap - FC Utrecht, Telstar/Stormvogels - Hee renveen, Vitesse - RBC/NAC, Ajax - Roda JC/NEC, Joure/FC Groningen - Haarlem. Speeldata: 4/5 februari 2003 ANP Ronaldo is op weg naar de openingstreffer tegen Olimpia. foto Kyodo/AP door Rob Kramp YOKOHAMA - Real Madrid heeft voor de derde keer de we reldbeker voor clubs gewonnen. De Spaanse winnaar van de Champions League versloeg gisteren Olimpia Asuncion uit Paraguay, de Zuid-Amerikaan se kampioen, in Yokohama met 2-0. Ronaldo gaf Real de leiding in de veertiende minuut. Zes mi nuten voor het einde tekende Guti voor 2-0. Rea l stond voor de v ij fde keer in de finale, Olimpia voor de derde keer. Met de verovering van de wereldbeker gaf Real Madrid de viering van het honderdjarig bestaan een gepast slot. Met drie wereldbekers achterhaalde Real Madrid de recordhouders AC Milan, Penarol en Nacional Montevideo. De Spaanse kam pioen trad in Yokohama op volle sterkte aan, met de sterren Figo, Zidane, Ronaldo 'en Raul. Ro naldo speelde op vertrouwde bodem. In de finale van het WK scoorde hij in hetzelfde stadion twee keer tegen Duitsland (2-0). Tegen Olimpia was hij na een klein kwartier goed voor 1-0. Hij tikte in na een combinatie tussen Figo en Raul. Daarna na men de Zuid-Amerikanen het initiatief. De club van de Argen tijnse trainer Pumpido won de wereldbeker één keer, in 1979, en verloor in 1990 de finale van AC Milan (0-3). Tegen Real Ma drid schiep de ploeg zich een handvol kansen. Lopez raakte de paal en Benitez miste alleen voor doelman Casillas. Zes minuten voor het einde stelde Guti, die twee minuten eerder in het veld kwam voor Ronaldo, met een kopbal de overwinning veilig. De spelers van Real kunnen aanspraak maken op een premie van 48.000 euro. Voor de winst van de Champions League heeft Real LIVERPOOL - Jerzy Dudek wordt bij Liverpool voorlop vervangen door Chris Kirkland. Dat heeft manager Houlli van Liverpool gisteren bekendgemaakt. De Poolse voetbs, doelman maakt een mindere periode door. „Kirkland ve dientzijnkans", aldus Houllier. „Hij zal de komende weken: fi het doel staanKirkland zal dezelfde steun krijgen als wij ai Dudek gegeven hebben." Dudek maakte zondag in de wei strijd tegen aartsrivaal Manchester United (1-2) een afgrijs do1 lijke blunder. Hij liet de bal bij een terugkopbal door de ha; |Qg den en benen glippen waardoor Forlan de score voor Unite kon openen. RTR Mi 24! WARSCHAU - De Poolse bondscoach Zbigniew Boniek heé gisteren zijn ontslag ingediend. Hij houdt het al na zes maai den voor gezien. Boniek, zelf een vermaard voetballer, g geen toelichting op zijn vertrek. Maar alom wordt aangent men dat hij de kritiek van media en spelers op zijn function» ren beu is. Boniek slaagde er net als zijn voorganger Jerzy Ei gel niet in het Poolse elftal van nieuw elan te voorzien. B ploeg won onder zijn leiding slechts twee van de vijf wedstri;. den. Onder meer de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Letlaii ging verloren. Boniek kreeg veel kritiek op zijn selectiebeleic Hij koos voor jong talent en dumpte ervaren international: RTR ENSCHEDE - Jack de Gier is weer beschikbaar voor het eeij ste elftal van FC Twente. De Gier werd onlangs samen mt B j öm van der Doelen en Tommie van der Leegte ui t de select gezet, omdat de clubleiding niet tevreden was over het gedra en de instelling van het drietal. De sanctie voor De Gier isn; opgeheven. „Wij zijn tevreden over de instelling van Jack. K kan weer geselecteerd worden", zegt Johan Plageman, coo: dinator technische zaken bij Twente. De straf voor Van d» Leegte en Van der Doelen, blijft wel gehandhaafd. „Wij heb ben geen reden om dat te veranderen", aldus trainer Rem Vandereycken. GPD RIO DE JANEIRO - Ronaldo is voor de derde keer in zijn car rière gekozen tot voetballer van het jaar. Dat heeft de Brazil- aanse krant O Globo gisteren geschreven. Het dagblad l> roept zich op bronnen binnen de Braziliaanse voetbalbon!; De bond zou van de wereldvoetbalfederatie Fifa de bevesti ging ontvangen dat Ronaldo de voorkeur heeft gekregen b I ven de Duitse doelman Kahn en de Franse spelmaker Zida> Ronaldo maakte in de WK-finale tegen Duitsland (2-0) beié doelpunten en werd topscorer op het WK. Kahn werd op da: zelfde WK uitgeroepen tot beste speler. Ronaldo werd eerde in 1996 en '97 gekozen tot voetballer van het jaar. De officiële bekendmaking is op 17 december. DPA HELMOND - Oud-PSV'er Ovidiu Stinga heeft zich gemeld bij eerstedivisionist Helmond Sport. De dertigjarige midden velder zal daar de komende drie weken met de selectie mee- trainen op zoek naar een club in Nederland. De 22-voudig Roemeens international stapte vorige maand op bij de club Universitatea Craiova. Hij gaf geen officiële reden voor zijn plotselinge vertrek. Stinga kwam in 1996 naar PSV en keerde in 2001 terug naar zijn land. ANP door André Hoogenboom ALKMAAR - De wonderen zijn de wereld nog niet uit en zeker niet in de Formule 1. Niet Jos Verstappen wordt als belang rijkste kandidaat getipt voor een van de laatste vrije zitjes voor komend seizoen, maar zijn veel jongere Nederlandse colle ga: Christijan Albers. De 24-jarige Noord-Hollander Albers is zaterdag met Minardi aanwezig op de Bologna Motor show en serieus in gesprek met teambaas Paul Stoddart. Mis schien wordt in Italië de knoop doorgehakt en het nieuws we reldkundig gemaakt. Tot voor kort was Jos Verstap pen de grootste kandidaat bij het Australische team. Verstap pen ligt goed bij teambaas Paul Stoddart. Zijn manager Huub Rothengatter heeft uitstekende contacten met de turbulente Australiër, maar spreekt zich nog niet uit over een definitieve deal. „In principe kunnen rij ders nog worden aangemeld tot 24 uur voor de eerste race. Maar iedereen heeft het over Minardi, maar we zijn nog in onderhan deling met andere teams ook. Wat dat betreft liggen nog wel enkele opties open." Wel is het zo, erkent Rothengat ter voor het eerst, dat Verstap pen nu geld mee moet brengen om te kunnen rijden in het vol gend seizoen. „Dat is inderdaad zo. We zijn op zoek naar geld schieters en als we morgen een pot met goud vinden hebben we overmorgen een deal. Op he/ moment kunnen alle teams elke financiële bijdrage gebrui ken." De belangstelling voor Alben komt niet uit de lucht vallen. De coureur uit Laren heeft een uit stekende staat van dienst, is jong, mediageniek en als cou reur spectaculair. Dat bewees hij al in 1997 met het winnen van het Nederlands en Benelux- kampioenschap in de Formule Ford. Hij stapte gelijk over naar de Formule 3 en werd in 1999 Duits kampioen in die klasse Een titel die Jos Verstappen uit eindelijk aan een zitje in de For mule 1 heeft geholpen. Geldgebrek Albers betaalde leergeld in de loodzware Formule 3000, waar hij zich door geldgebrek niet voldoende kon manifesteren. Vorig jaar reed hij in het AMG- Mercedes fabrieksteam in hel DTM-kampioenschap. Onder tussen heeft hij enkele F-l tests! met Minardi gedaan en heeft met de tweezitter van het team demonstraties verzorgd. Een paar maanden geleden was er zelfs sprake van een totaal Nederlandse line-up voor Mi nardi, met Verstappen én Al bers. Die optie ligt ook nog steeds open, omdat de andere kandidaten voor de zitjes één voor één afhaken. De Brit Justin Wilson heeft bedankt omdat niet in staat is de vijf miljoen dollar op te hoesten; het bedrag' dat het team vraagt van een nieuwe rijder. GPD elke speler 510.861 euro in het vooruitzicht gesteld. Real Madrid (Spa) - Olimpia Asun cion/Par) 2-0(1-0). 14. Ronaldo 1-0, 84. Guti 2-0. Scheidsrechter: Simon (Bra). Gele kaart: Roberto Carlos (Real Madrid), Caceres, Lopez (Olimpia). Aantal toeschouwers: 66.070. Real Madrid: Casillas; Salgado, Hel- guera, Hierro en Roberto Carlos; Fi go, Cambiasso (90. Pavon), Makele- le en Zidane (86. SolariRonaldo (82. Guti) en Raul. Olimpia Asuncion: Tavarelli; Isasi, Pedro Benitez, Zelaya en Jara; Orte- man, Caceres, Enciso en Cordoba (65. Baez); Lopez en Miguel Angel Benitez (81 Caballero). ANP van onze sportredactie BARCELONA - Formule-1- nieuwkomer Antonio Pizzo- nia heeft binnen een week zijn tweede Jaguar vernield. Nadat de Braziliaanse auto coureur donderdag met een personenauto over de kop was geslagen, crashte hij gis teren inet een racewagen op het circuit van Barcelona. Volgens teamwoordvoerder Sidhu is de 23-jarige coureur ongedeerd, maar heeft zijn auto aanzienlijke schade op gelopen. Afgelopen dinsdag maakte Pizzonia een ongeluk met een personenwagen ter waarde van 70.000 euro, waarbij ook drie passagiers waren betrokken. Voormalig teamhoofd Niki Lauda bestempelde de Bra ziliaan bij zijn overgang naar Jaguar, als „een erg talent volle, pure rijder die onge twijfeld de Formule 1 nieuw leven zal inblazen". Pizzonia zal in maart zijn debuut ma ken in de Grand Prix van Melbourne. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50