Sloop in Olmenstraat vertraagd PZC PZC Graven duiken op bij graafwerk stroomstoring in zuid-Beveiand Nieuwe raad brainstormt er op los Voetbalvereniging Koewacht zet privatisering in de ijskast Werkstraf voor doodrijden fietsster Begripvolle rechter spaart hardrijders 13 Opknapbeurt straat Vogelwaarde pas na veiligstelling belangen huurders HSP. Botsing in Middelburg Subsidie voor jongerencentra Diefstal uit auto Inbraak in bedrijfsauto Axel Dubbel in de fout Oud-directeur Blaauwe Hoeve Van Vegchel overleden Schip loopt vast op zandbank Terneuzen Activiteiten voor liefhebbers van natuur woensdag 4 december 2002 door Frank Gijsel SLUIS - Bij graafwerkzaamheden op de sportvel den op de plaats waar straks in Sluis het multi functioneel centrum verrijst, zijn dinsdag zes gra ven blootgelegd. Het vermoeden bestaat dat het gaat om de stoffelijke resten van bewoners van het klooster van de Grauwzusters ter Magdalena. Nadat in september een proefonderzoek plaats vond, was een team onder leiding van archeoloog E. Bulten van ArcheoMedia uit Nieuwerkerk aan de IJssel dinsdag druk doende met het schoonma ken en documenteren van de skeletten. Nadat dat achter de rug is, wordt alles opgestuurd voor na der onderzoek door een fysisch antropoloog in Groningen. Of het om een unieke vondst gaat, kon Bulten nog niet mede delen. De meeste graven liggen in de zelfde richting. Dat kan er op wijzen dat hier sprake is van georiën teerd begraven. Een van de skeletten had een ge- Twee archeologen zijn bezig met het blootleggen van een skelet. foto Peter Nicolai broken onderarm met in de directe omgeving een ijzeren mes met een benen heft. A. Willeboordse, conservator van het archeologisch museum in Aardenburg, toonde zich er verbaasd over, dat er zo weinig bij de graven is gevonden. Het onder zoek in het laboratorium kan ons straks wel een indicatie geven over de tijd van de vondsten. Eer der werden bij graafwerkzaamheden in die buurt unieke glasvondsten gedaan. Het Grauwzuster-, Magdalena- of Catharina- klooster werd in het begin van de zestiende eeuw gebouwd bij de Oostpoort aan het zogenaamde Paarden water. In 1581 werden de gebouwen ver kocht en een jaar later verlieten de zusters de stad Sluis. Het gebouw is in datzelfde jaar ook afge broken. Volgens wethouder J. Boogaard zijn de werkzaamheden vandaag wellicht klaar. Het ter rein wordt daarna een twintigtal centimeter diep afgegraven en met een laag grond afgedekt. De of ficiële start van de bouw wordt net voor de kerst gegeven. Eerst worden de verhardingen voor het bouwverkeer aangebracht. Meteen daarna begin nen de grondwerken. In de tweede week van janu ari gaan de boorpalen de grond in. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De sloop van vijf woningen en de renova tie van 39 huizen in de Olmen straat in Vogelwaarde loopt ver traging op. De gemeente Hontenisse wil eerst de belangen van de huur ders van de sloopwoningen vei liggesteld zien alvorens een ar tikel 19-procedure (versnelde bestemmingsplanwijziging) wordt gestart. Daarbij is de re novatie vertraagt omdat de voorbereidingsfase langer duurt dan was voorzien. De woningen zijn eigendom van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZ- VW) in Axel. De geruchten gaan dat Hontenisse vergeten zou zijn een artikel 19-procedure op te starten, een voorwaarde voor sloop, maar wethouder B. Pau wels ontkent dat ten stelligste. „Wij gaan geen artikel 19-pro cedure starten voor dat alles met de bewoners is afgekaart. Zij moeten immers vervangende woonruimte krijgen en goed worden voorgelicht over de plannen. Als wij nu al zouden starten met een bestemmings planwijziging en de bewoners hebben daar bezwaar tegen, dan veegt de Raad van State die artikel 19-procedure meteen van tafel.Pauwels zegt wel dat er al een voorbereidingsbesluit is genomen. Voor de vijf te slo pen woningen in de Olmen straat worden drie nieuwe hui zen in de plaats geboliwd. Verlenging De vertraging bij de renovatie van 39 woningen in de Olmen straat is te wijten aan een on voorziene verlenging van de voorbereidingsfase. Reinhoudt: „We hadden er even niet op ge rekend dat het nog zo lang zou duren eer we alles rond hadden. De vertraging heeft in ieder ge val niks te maken met proble men met bewoners. Alle plan nen zijn in goed overleg met de bewoners doorgesproken, we hebben geen negatieve geluiden gehoord." Reinhoudt verwacht dat in het begin van het nieuwe jaar de reconstx-uctie van de Ol menstraat van de grond komt. Ook worden in 2003 nog eens 24 huurwoningen elders in Vogel waarde gerenoveerd. De renovatieslag in Vogelwaar de is onderdeel van het project Wonen 2010 van de RZVW. De komende tien jaar gaat de cor poratie voor 39 miljoen euro het woningareaal moderniseren. Woningen die in de jaren zestig en zeventig zijn gebouwd, vol doen vaak niet meer aan de ei sen van de tij d en worden aange pakt. Dit geldt voornamelijk voor de Vlako-woningen (naar de bouwer, de VLaamse Aanne mers Kombinatie, genoemd) met de bekende gedeeltelijk houten voorgevel. door Sheila van Doorsselaer HULST - De invoering van het dualisme en hoe dat in het nieuwe Hulst in het vat te gieten, lever de gisteravond veel vragen op bij de nieuwe raadsleden. Zij kwamen voor de eerste keer bij een om te brainstormen over de nieuwe rege ringsformule. Het roer gaat beleidsmatig gezien volledig om. De raadzaal van het stadhuis in Pluist was bijna te klein om alle raadsleden een plaatsje te geven. Schouder aan schouder zaten ze naast elkaar. Onder leiding van gelegenheidsvoorzitter J. Steijaert en de beoogd raadsgriffier D. van Bunder werden alle zaken doorlopen. Zo werd gesproken over de vergaderfrequentie in de nieuwe setting. Besloten is de laatste donderdag van de maand een raadsvergadering te houden. Ook blijven er vier commissievergaderingen per maand. Heet hangijzer was hoeveel afgevaar digden het CDA (de grote verkiezingswinnaar) zou mogen sturen naar commissies. Sommige partijen, waaronder natuurlijk het CDA zelf, vonden dat de christen-democraten wel twee personen mochten afvaardigen. Anderen, waar onder Progressief Hulst en Algemeen Belang (de oppositiepartijen) vonden dat onzin. Allen ko zen ervoor bij het presidium (de vergadering waarin de agenda voor de raad wordt vastge steld) afgevaardigden van alle fracties, de bur gemeester, griffier en de gemeentesecretaris aanwezig te laten zijn. Burgers krijgen in- spreekrecht, al moeten ze het onderwerp van hun spreekrecht twee dagen van tevoren indie nen zodat politici zich kunnen voorbereiden. foto Camile Schelstraete (Advertentie REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Eugène Verstraeten KOEWACHT - De voetbalver eniging Koewacht ziet voorlo pig af van een privatisering van de voetbalaccommodatie. Het bestuur heeft dat de gemeente Axel latgen weten, naar aanlei ding van een aanbod dat de ge meente had gedaan. De gemeente zou het Koewacht- se voetbalcomplex in orde bren gen en de club een financiële bijdrage toestoppen. In ruil daarvoor zou de W Koewacht dan het onderhoud van het sportcomplex regelen. Het aan bod van de gemeente kwam na dat de vereniging daar een jaar tje of twee geleden al heeft laten weten misschien wel voor pri vatisering te voelen. Vrijwilligers Dit uiteraard afhankelijk van het financieel aanbod van de ge meente. De club heeft nu echter laten weten er vanaf te zien, om dat men op dit moment te wei nig vrijwilligers op de been kan brengen om het onderhoud zelf uit te voeren. „We hadden aan vankelijk het idee dat we de pri vatisering van W Koewacht nog voor de gemeentelijke her indeling konden beklinken", zegt wethouder A. van Waes. „Maar dat is voor de club toch te kort door de bocht. Ze willen voor zichzelf toch eerst alle ge volgen van een priviatisering goed op een rijtje zetten." In hun brief spreekt de W Koe wacht nog wel de hoop uit dat het niet ingaan op het aanbod niet zal leiden tot een minder goed aanbod in de toekomst. „Hoe dat in de nieuwe gemeente verder zal gaan met de privati sering van sportverenigingen zal uiteraard afhangen van het nieuwe college van burgemees ter en wethouders dat er komt", zegt Van Waes. „Persoonlijk is het niet mijn intentie om vereni gingen te dwingen tot privatise ring. Dat is denk ik geen goede zaak. Maar als clubs er aan toe zijn vind ik dat je als gemeente aan een privatisering moet mee werken." Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed Slaapkenner Rademakers Een Cascade waterbed... s lekkerder voor je rug. Heeft een slaapoplossing voor iedereen wwwslaapkenner nl doorFrankde Klerk BRESKENS - Een verkeerson geval met dodelijke afloop op de Nieuwesluisweg in Oostburg is een 22-jarige inwoner van Bres- kens in hoger beroep op een werkstraf van 180 uur komen te staan. Buiten de werkstraf mag de man een jaar lang geen auto besturen. De straf van het Haagse ge rechtshof is lager dan het vonnis van de politierechter in Middel burg. Deze veroordeelde de man eerder tot een werkstraf van 240 (Advertentie "Want...u wilt toch een reclamecampagne die resultaat garandeert?" HSP Communicatie b.v. bel 0118-68 14 11 ..voor de juiste toon! uur en vijftien maanden rijont zegging. De automobilist ging in hoger beroep omdat hij de werkstraf te hoog vond voor wat hij een 'verkeersfout' noemde. Die fout kostte het leven aan een fietsster, die bij de oversteek plaats stond te wachten. Het ongeval op 27 december, drie jaar geleden, gebeurde doordat de man uit Breskens te laat merkte dat een auto voor hem stopte om de fietsster te la ten oversteken. Hij remde en week uit. Daarbij belandde hij in de linkerberm en schepte de fietsster. Tegen de man uit Bres kens was hiervoor in hoger be roep een werkstraf van 240 uur geëist en vijftien maanden rij ontzegging. De aanklager bij het gerechtshof vond de straf van de politierechter terecht en begreep het hoger beroep van de automobilist niet. GOES - Een deel van Zuid-Beveland is gisterochtend getrof fen door een stroomstoring. Het gaat om het gebied ten oosten van het havenkanaal in Goes tot aan Wemeldinge. Het onge mak trad op rond half zes. Delta Nutsbedrijven had, door om leidingen te maken in het stroomnet, de storing tegen half tien verholpen. De precieze oorzaak is nog niet bekend. Zeker is wel dat de storing is begonnen in een zogeheten 10-kilovoltleiding nabij de Houtkade in Goes. Vervolgens trad er een kettingreactie op. „Als er ergens een 10-kV-leiding uit klapt, dan kan de spanning in andere delen van het stroomnet zo hoog oplopen, dat de beveiliging in werking treedt", verklaart woordvoer ster M. van Zuilen van Delta. De storing leidde tot relatief weinig klachten bij het nutsbe drijf. „Het aantal meldingen viel reuze mee. Kennelijk heb ben veel mensen het ongemak redelijk geaccepteerd." MIDDELBURG - Een personenauto en een bedrijfsauto zijn gisterochtend op de kruising Kleverskerkseweg/Nieuwland- seweg in Middelburg tegen elkaar gebotst. Een 20-jarige man uit Arnemuiden verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 24-jarige Middelburger die op het moment van de aanrijding midden op de kruising reed. Beide auto's raakten beschadigd. MIDDELBURG - Jongerencentrum Midgard is dit jaar open tijdens de jaarwisseling. De gemeente Middelburg stelt ruim 3500 euro subsidie beschikbaar voor de oud en nieuw-viering in drie jongerencentra. Ook de jongerencentra in Dauwendaele en Nieuw en Sint- Joosland krijgen geld voor een feestje. Vorig jaar was Midgard nog dicht. Er werden toen problemen met de openbare orde verwacht. Dit jaar is daar volgens de gemeente geen aanlei ding toe. De jongerencentra mogen tot nieuwjaarsochtend zes uur open blijven. GRAAUW - Tussen afgelopen maandag 16.45 uur en gister ochtend is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Zoutestraat in Graauw. Daaruit verdwenen twintig cd's, de autoradio-cd-speler en twee zonnebrillen. De waarde van de gestolen spullen bedraagt ongeveer duizend euro. AXEL - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Oudeweg in Axel werden tussen afgelopen maandag 20.30 uur en gisteren een autoradio-cd-speler en enkele cd's weggenomen. De waarde van de spullen bedraagt een paar honderd euro. De schade aan de auto is onbekend. Tussen afgelopen maandag 17.00 uur en gisterochtend werd er ook nog gepoogd n te bre ken in een bedrijfsauto die geparkeerd stond aan de Schaep- manlaan. De toegang tot de auto werd geforceerd. GOES - Een 34-jarige automobilist uit Baarn werd gister nacht op de Westsingel in Goes aangehouden. Hij reed met zijn auto op het fietspad en bleek bovendien te veel te hebben gedronken, zodat hij twee bekeuringen kreeg. HULST - Wil van Vegchel, oud directeur van zorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst, is af gelopen zaterdag op 73-jarige leeftijd overleden. Hij was al langer ziek. Van Vegchel was van 1976 tot 1991 algemeen directeur van De Blaauwe Hoeve. Ook was hij 22 jaar bestuurslid van de Stich ting Welzijn voor Ouderen (SWO) in Hulst. Van Vegchel was altijd een voorvechter van meer aandacht en faciliteiten voor senioren. Hij schreef dat al in zijn scriptie 'Komt er nog wat van', diehij als afstudeerproject schreef op de Sociale Academie in Eindhoven. Na een carrière als vertegenwoordiger besloot Van Vegchel als veertiger te gaan werken in de zorgsector; hij werd sociaal cultureel wer ker in Rijen. Omdat het oude renwerk hem steeds meer ging aanspreken, zocht hij een baan in die richting. In 1976 solliciteerde Van Veg chel op de functie van directeur van De Blaauwe Hoeve in Hulst werd gevraagd. Hij zou er tot 1991 blijven. Toen ging hij met de vut. Namens De Blaauwe Hoeve werd hij in 1978 lid van het SWO-bestuur, de laatste elf jaar was hij voorzitter. Tevens was Van Vegchel voorzitter van de Diabetesvereniging Zeeuws- Vlaanderen. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Met een hogere boete, maar zonder rijontzeg ging stapte een 26-jarige man uit Koewacht gisteren buiten bij het kantongerecht in Terneu- zen. Die straf kreeg hij opgelegd omdat hij vorig jaar met 107 ki lometer per uur over de Guido Gezellelaan in Terneuzen had gereden. Dat was 57 kilometer te hard. Volgens de richtlijnen die justi tie voor snelheidsovertredingen hanteert, stond de man eigenlijk een onvoorwaardelijke rijont zegging van vier maanden te wachten. Officier van justitie R. Jeuken eiste dat ook. Jeuken hield er echter rekening mee dat de hardrijder nog werkzoeken de was en momenteel alleen een uitkering kreeg. Om die reden verlaagde hij het standaardta rief van 459 euro naar driehon derd euro. Raadsman A. Sol pleitte echter voor een hogere boete en ver zocht kantonrechter A. Melens de Koewachtenaar zijn rijbe wijs terug te geven. „Hij heeft dat nodig om werk te kunnen vinden." Melens toonde zich gevoelig voor dat argument. Hij legde een boete van 3 5 0 euro op en een rijontzegging tot de dag van de strafzitting. Dat betekent dat de man zijn rijbewijs snel terug- krijgt. Ook een 28-jarige Gentenaar kwam in de ogen van de rechter met een geloofwaardig verhaal. Hij stond terecht voor een snel heidsovertreding van 74 kilo- metei per uur vorig jaar in Oostburg. Hij verklaarde op de zitting dat hij zijn auto die dag voor een proefrit had uitgeleend aan een potentiële koper, waar van hij de naam niet meer wist. Ook hing hem het verlies van zijn rijbewijs voor vier maan den boven het hoofd. Daar zat hij niet op te wachten, omdat hij voor zijn werkgever regelmatig in Nederland moet zijn. De officier van justitie wilde het verhaal wel geloven en eiste al leen een boete van 537 euro. Kantonrechter Melens vonniste conform die eis. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het communi catievaartuig Vebo Runner van de Verenigde Bootlieden bv in Terneuzen is dinsdagmiddag omstreeks half drie vastgelopen op een zandbank voor de haven van Terneuzen. De boot kwam midden op de zandplaat terecht na een ver keerde inschatting of een ma chinestoring. De Vebo Runner was met vier bemanningsleden van een drijvende kraan van overslagbedrijf Terneuzen (OVET) op weg naar de Kaloot- haven, waar een kraanploeg zou worden afgelost. De vier OVET-medewerkers werden later op de middag door sleep- en bergingsbedrijf Mul traship van de plaat gehaald. Een eerste poging van Multra ship om de Vebo Runner vlot te trekken mislukte. Rond middernacht zou een nieuwe poging worden ge waagd, maar of die kans van slagen heeft werd gisteravond laat door scheepvaartdeskundi gen betwijfeld. Aan boord van het communica tievaartuig bevinden zich twee bemanningsleden. De Vebo Runner zat vast ter hoogte van boei 18. TERNEUZEN - De natuurbe schermingsverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen houden de komende weken enkele activi teiten. Natuurliefhebbers kunnen zon dag 8 december het Eiland van Meijer bij Spui in winterse tooi bekijken. Excursieleider is Ina van Harn, die belangstellenden om 10.00 uur opwacht op het parkeerterrein bij de Spuise molen. Vrijdag 13 december houdt Duumpje een diapresen tatie in het clubgebouw aan de Philipsweg in Oostburg. De avond, die in het teken staat van de presentatie van onderwerpen in de media begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45