De Stones: eindeloos PZC Afscheid van de PZC KITT moet met twee wielen over een muur Wat een comeback Verwarrend maar fris Voor de gevoelige ziel Louter hoogtepunten 25 V. U! woensdag 4 december 2002 1. Nelly Ft. Kelly Rowland - Di lemma (1 2. C. Aquilera Ft. Redman - Dirr- ty (2) 3. Las Ketchup - The Ketchup Song Asereje(3) 4. Shaggy - Hey Sexy Lady (4) 5. Jennifer Lopez - Jenny From The Block (9) 6. Shakira - Objection (Tango) (5) 7. Raymzter - Kut Marokka nen??! (6) 8. Justin Timberlake Like I Lo ve You (7) 9. Ties - Denk Aan Mij (8) 10. Mariah Carey - Through The Rain (20) 11. Di-Rect - Adrenaline (19) 12. Missy Elliott - Work It (15) 13. Phil Collins - Can't Stop Lo ving You (13) 14. Dj Boozywoozy - One More Try (11) 15. Shania Twain - I'm Gonna Getcha Good! (16) 16. T.A.T.U. - All The Things She Said (10) 17. Atomic Kitten - The Tide Is High (14) 18. Madonna - Die Another Day (17) 19. Westlife - Unbreakable (22) 20. Grad Damen - Mag Het Altijd Kerstmis Wezen (29) 21. Craig David What's Your F la van 2) 22. Schintaler - Acht Punt Drie (37) 23. Groove Armada - My Friend (40) 24. Pink - Just Like A Pill (24) 25. Jody Bernal Bang Bang (21 26. Krezip - Promise (43) 27. Bon Jovi - Misunderstood (35) 28. Jochem Van Gelder - Echte Sint/Welkom Sinterklaas (49) 29. Robbie Williams - Feel (-) 30. Gordon Re-Play - Zolang (32) 31. Anouk - Everything (18) 32. Eminem - Cleanin' Out My Closet (25) 33. Truth Hurts - Addictive (28) 34. Acda En De Munnik - Ren Lenny Ren (27) 35. U2 - Electrical Storm (26) 36. Jan Wayne - Only You (30) 37. Georgina - Denis (34) 38. K-Otic - Don't Understand You (41) 39. Jovink Voederbietels - Klasse, Goed Te Passe! (44) 40. Frans Bauer - Zeven Rozen Zeven Jaren (-) 41. Kevin's Crew - The Ultimate Escape (52) 42. Grad Damen Jan Vayne - Ik Denk Altijd Nog Aan Jou (33) 43. Sugababes - Stronger (-) 44. Paria Pardoux Ft. Deniz - Forever And Ever (45) 45. Sir - All I Needed (59) 46. Sarah Connor - Skin On Skin (95) 47. Kylie Minoque - Come Into My World (36) 48. Driftwood Freeloader (74) 49. Kelvin - Dance 4 Me Baby (23) 50. Junior Senior - Move Your Feet (42) 51. Celine Dion Goodbye's (The Saddest Word) (67) 52. Leann Rimes - Life Goes On (38) 53. Blue - One Love (47) 54. Tic - Girl Talk (72) 55. Queens Of The Stone Age - No-One Knows (48) 56. Avril Lavigne - Complicated (39) 57. Dennie Christian - Jij Bent Sowieso Mijn Type (51) 58. Enrique Iglesias - Maybe (-) 59. Dj Sammy - Boys Of Summer (-) 60. Jannes - Ga Maar Weg (54) 61. Anastacia - You'll Never Be Alone (71) 62. Sita - Jerk/Le Chemin (60) 63. Gerard Joling - Op Zoek Naar De Waarheid (46) 64. Sipke De Boer De Mooiste Vrouw (-) 65. Ronan Keating Ft. Lulu - We 've Got Tonight (83) 66. D *l\lote - Shed My Skin (50) 67. Lois Lane - When I'm With You (86) 68. Dannii Minogue - Put The Needle On It (58) 69. De Sjonnies - Annemarie (68) 70. Energy 52 - Cafe Del Mar2002 (57) 71. Lucas En Gea - Als Ik Jou Laat Gaan (69) 72. P. Diddy -1 Need A Girl (Part 1 &2)(55) 73. Celine Dion I'm Alive (56) 74. Samantha Mumba - I'm Right Here (73) 75. Eve Ft. Alicia Keys - Gangsta Lovin' (53) 76. Judith - When It Hits Home (85) 77. Santana Ft. M. Branch - The Game Of Love (61 78. Sugababes - Round Round (64) 79. In-Grid - Tu Es Foutu (65) 80. Novaspace - To France (-) 81. O-Town These Are The Days (-) 82 De Dijk - Muzikanten Dansen Niet (96) 83. Kasper Van Kooten - Mooie Blouse (-) 84. Venice - Welcome To The Rest. (91) 85. Blof - Meer Van Jou (63) 86. David Guetta Just A Little More Love (80) 87. Coldplay - The Scientist (31) 88. Sophie Ellis-Bextor - Take Me Home (82) 89. Cassius The Sound Of Vio lence (92) 90. Marc Anthony - I've Got You (87) 91Robyn - Keep This Fire Bur ning (62) 92. Jurgen Vries The Theme (-) 93. Moby - In This World (75) 94. Red Hot Chili Peppers - The Zephyr Song (88) 95. Praise Cats Shined On Me (89) 96. Orchestra Baobab - Homma ge A Tonton Ferrer (98) 97. Vanessa Carlton - Ordinary Day (90) 98. Ruth Jacott - Onderhuids- /Tastbaar (-) 99 Barry Manilow - Turn Thg Ra dio Up (100) 100. Twarres - I Need To Know - (93) Mick Jagger en Keith Richard van de Rolling Stones. Komende zomer komen de Rolling Stones voor vier concerten naar Neder land. Twee in Rotterdam, een in Utrecht en een in Amster dam. En niemand heeft het meer over een naderend af scheid. Wat al maanden in het ge ruchtencircuit gefluisterd werd, is eergisteren door con certorganisator Mojo bevestigd: de Rolling Stones komen weer naar Nederland. Niet voor zes optredens, zoals her en der op internet te lezen viel, maar - voorlopig - voor vier concerten. Op 11 augustus 2003 staan Mick Jagger, Keith Richard, Charlie Watts en Ron Wood in het kader van de Licks-tour in het Rotter damse Feyenoord Stadion, op 15 augustus in Ahoyin dezelfde stad en op 16 augustus in Vre- denburg in Utrecht. Voor het vierde concert maakt Mojo bin nenkort een daturr. en locatie in Amsterdam bekend. De opzet van de Europese tour nee is in grote lijnen dezelfde als die van de Amerikaanse, die op dit moment door de VS trekt. In elke regio geven de Stones drie verschillende shows in zalen van diverse grootte. Tijdens de ze optredens worden er meer dan vijftig verschillende songs uit het immense Stones-oeuvre gespeeld. Met de vier Licks-concerten in ons land maken de Stones de dertig optredens op Nederland se bodem vol. Op 8 augustus 1964 vond het Nederlandse de buut van de nog jonge en ge vreesde rockband plaats in het Kurhaus in Scheveningen. Het was een geruchtmakend concert dat na al na een paar nummers werd afgebroken omdat een té enthousiast publiek de zaal af brak. Een kleine twee jaar later stonden de inmiddels wereldbe roemde Rolling Stones voor twee concerten in de Brabant hallen in Den Bosch - het waren de eerste megaconcerten in ons land. In de jaren zeventig deed de band tweemaal Nederland aan - in 1970 de RAI in Amster dam, in 1976 voor twee concer ten het stadion van FC Den Haag. De jaren tachtig waren voor de Nederlandse Stonesfan nog moeilijker: alleen op 2,4 en 5 juni 1982 kon hij zijn favorie ten zien in het Feyenoord Stadi on in Rotterdam. Het volgende decennium werd dat allemaal weer goed gemaakt met maar liefst achttien concer ten, verdeeld over vier tours. Elk podiumoptreden stond in het teken van het verwachte af scheid van de band waarvan de leden de vijftig naderden of al waren gepasseerd. In mei 1990 speelde de band met de Urban Jungle-tour drie avonden in het Feyenoord Sta dion, in 1995 gaven ze tussen eind mei en eind augustus zeven concerten op vier locaties. De Voodoo Lounge-tour begon in het Amsterdamse Paradiso (op names van die show zijn op plaat en video verschenen), streek daarna voor twee optre dens neer in het Nijmeegse Gof- fertpark, zakte vervolgens af naar het Limburgse Landgraaf en eindigde in de Rotterdamse Kuip. Bijna evenveel concerten waren er in 1998: vijf in de Amster damse Arena, een op het Haagse Malieveld. De laatste twee Ne derlandse Stones-concerten stammen uit 1999: op 2 juni in Groningen en op 18 juni in Landgraaf. Inmiddels was het ook voor de grootste pessimist duidelijk dat de Rolling Stones voorlopig niet van de podia te branden waren. De fans die volgend jaar een van de concerten van de Stones wil len bezoeken, zijn het goed koopst uit op 16 augustus in Vredenburg. Een kaartje voor dat concert kost 51 euro per per soon. De tickets voor het concert op vrijdag 15 augustus in Ahoy' zijn het duurst. Het goedkoop ste kaartje kost 66 euro, een iets betere plek kost 91 euro, voor nog beter zicht moet de fan 106 dan wel 116 euro neertellen. Dan zijn er nog plaatsbewijzen te koop voor 126 euro, maar dan heb je wel wat. Bezoekers kun nen maximaal vier kaarten per persoon kopen. Voor het concert in het Feyenoordstadion op maandag 11 augustus variëren de prijzen van 55 tot 76 euro. Er kunnen hoogstens tien kaarten per persoon worden aange schaft. De prijzen voor het nog nader te bepalen vierde concert zijn nog niet bekend. De voorverkoop voor de drie concerten start komende zater dag om 10.00 uur bij de grotere postkantoren, VW's en GWK's en via www.ticketsei~vice.nl. Reserveringen voor Vredenburg kunnen alleen telefonisch op nummer 0900-300.1250. Hans Walraven T arenlang zadelde Davilex de U gamer tegen de feestdagen op met een versie van het populaire A2 Racer, of een variant daarop Tot nu. Kennelijk heeft de Hou- tense spelletjesmaker ingezien dat dat ietwat gemankeerde ra- cespel z'n beste tijd gehad heeft. Maar helemaal zonder auto's kunnen ze bij Davilex niet, en dus is er nu Knight Rider-The Game. Inderdaad, die van die rare auto. Net als David Hasselhoff in de tv-serie is het de bedoeling dat je kunstjes doet met je Knight Industry Two Thousand (KITT dus) en op die manier missies voltooid. Voordat het zover is moet je eerst wat testen afleggen en daar heeft een sukkel als ik al genoeg moeite mee. Wat nou ski mode? Ik probeer doorlopend op m'n linkerwielen over een smal muurtje te scheuren, maar dat komt natuurlijk omdat ik des tijds nooit naar die tv-serie keek. Had ik in plaats daarvan niet in de kroeg gezeten, dan had ik direct geweten dat je juist heel bedachtzaam over dat muurtje moet. Daar kom ik nu ook wel achter, maar pas na een half uur ploeteren en drie keer heel diep adem halen. Kunstjes Knight Rider-The Game zal so wieso voornamelijk bij de fans van het tv-programma hoge ogen gooien. Die genieten vast van de kunstjes van de mooie zwarte KITT en hebben er min der moeite mee dat de besturing wat houterig verloopt en de graphics ondanks de aanschaf van een nieuwe engine ietwat gedateerd ogen. Maar ach, dat zijn we van Davilex wel gewend en bovendien doet de Neder landse spelletjesmaker allang haar best niet meer om de gere nommeerde concurrenten naar de kroon te steken. Daardoor kan de prijs ook laag blijven en da's meegenomen. Er zitten wel wat schoonheids foutjes in. Zo blijkt de stan daardinstelling in boekje en spel te verschillen. Een al te lan ge speelduur is ook niet gega randeerd: als je de campagne eenmaal gespeeld hebt, blijken de missies in grote lijnen de los se onderdelen van die campagne te zijn. Maar ach, een kniesoor die daar op let. De echte Knight Rider-fans zijn allang blij dat ze eindelijk eens met Super Purs uit Mode, Turbo Boost en Ski Mode aan de gang kunnen. En geef ze eens ongelijk. Gert Meijer Knight Rider-The Game: ont wikkeld en uitgegeven door Davilex onder licentie van Uni versal Studios. Min. systeemei sen: Windows 95, Pentium III 450 MHz, 64 MB RAM, 100 MB schijfruimte, 16 MB 3D video kaart, prijs 29,-. Er komt ook een PS2-versie voor 39,-. Web: www.davilex.com/pro- ducts/knightrider/ 71 /fijn jaartje columns schrijven voor de 1V1 PZC zit er weer op. Dit is mijn laatste. Helaas, want ik vond het erg leuk om te doen. Af en toe kostte het me wel wat moeite om een onderwerp te bedenken, maar over het algemeen ging me dat toch vrij goed af. Ilc haalde veel inspiratie uit mijn omgeving en erioaren mensen die me adviezen of hints gaven. Het is allemaal begonnen bij de Centrale Opvang Jongeren (CO J) in Vlissingen, waar ik een jaar geleden nog woonde. Ik werd toen gevraagd voor een maandelijkse co lumn op één van de jongerenpagina's in de PZC. En ja, voor een journaliste in spé is de keuze dan snel gemaakt natuurlijk. Boven dien kon ik wel een leuke uitdaging gebrui ken. De leiding van het COJ en de jongeren daar reageerden erg positief. Iedereen las mijn column voordat ik deze opstuurde naar de PZC. Ik vroeg hen om kritiek zodat ik het eventueel kon verbeteren. Vervolgens las ik hem dan zelf nog een keer goed door en stuurde ik de column op. J Zo ging dat ook bij mijn pleegouders, waar ik in februari naar toe verhuisde. Ook zij ga ven advies, ze waren best kritisch publiek en dat is altijd fijn. Ook de achterbuurvrouw deed soms haar zegje over mijn columns Familie, vrienden, kennissen, klasgenoten, leraren, iedereen moest en zou mijn columns lezen. Bij mijn pleegouders werden ze zelfs in de wc gehangen. En soms werd ik in de trein herkend! In juli verhuisde ik naar Middelburg, naar een tehuis vol met jongeren die al enkele co lumns van mij gelezen hadden. Ook hen liet ik mijn nieuwe columns lezen en natuurlijk ook de leiding. Onder hen waren ook enkele die een kritische kijk hadden, dus waar ik ook weer veel van opstak. De leukste erva ring vond ik dat mensen heel verschillend op mijn columns reageerde: wat de één juist een hele goede column vond, vond de ander weer één van de minste. Voor mij was het schrijven van een maande lijkse column een bijzondere ervaring en vooral erg leuk om te doen. Ik heb veel ple zier beleefd in het schrijven, maar vooral in de reacties. Ik ben erachter gekomen dat veel mensen de PZC lezen, zo ook mijn stuk jes. En ik kan tot slot zeggen dat er dit jaar weer een hoop abonnees bij zijn gekomen, en dat allemaal door mijn column! Sharon Janssen Andeweg De laatste bijdragen van de drie andere Jong-columnisten - Annelies de Rooij, Maaike Wijnstra en Ellen Stoffels - ver schijnen de komende weken. Even een citaat uit de popen cyclopedie van Oor, editie 1990: 'Terence Trent d'Arby is behalve een van de meest talent volle ook een van de meest spraakmakende popsterren die de jaren '80 voortbrachten'. En even verderop: 'Zijn eigen kwa lificatie van 'Introducing The Hardline According Tol/2' als het meest briljante debuut van de laatste tien jaar is niet geheel bezijden de waarheid'. Kortom: Terence Trent d'Arby was na zijn debuut 'Introducing The Hardline According Tol/2' tussen 1987 en 1993 een echte ster. Waar het vervolgens fout ging, is niet precies te zeggen. Maar dat het allemaal weer goed is gekomen, maakt de in Milaan wonende d'Arby - echte naam Sananda Maitreya - on omstotelijk duidelijk op Wild Card!. Hij nam de plaat in eigen beheer op, schreef de negentien liedjes zelf en zat ook als produ cer achter de mengtafel. Het re sultaat is smaakvol, geraffi neerd, doorleefd en vol soul. Wat een stem, wét een talent, wat een comeback. Martin Groenewold Terence Trent d'Arby: Wild Card! (Sananda Records/Ber- tus), speelduur: 75.35 min. De single 'Move your feet' viel met zijn soulvolle, aan de vroege Michael Jackson me morerende refrein al op temid den van alle Radio 538-dance- eenheidsworst. Het album D-d- don't don't stop the beat zelf is nog veel opvallender. Niet al leen omdat de andere tien num mers die er op staan zo totaal verschillend klinken, maar vooral door hoé ze klinken. Het Deense duo Junior Senior haalt de mosterd bij de pop en rock- 'n-roll van de jaren '60 en geeft er met behulp van beats, sam ples en moderne productietech nieken een eigen draai aan. Uplifting electropop met vet- kuivengitaartjes, blazers, strij kers, handclaps en vrolijke koortjes en kreetjes a la de B- 52's is het resultaat. Verwar rend, soms op het randje van meligheid, maar wel fris, anders en aanstekelijk van begin tot eind. Junior Senior speelt vrij dag 10 januari op Eurosonic. Rob Brocre Junior Senior: D-d-don't don't stop the beat (Crunchy Frog/U- niversal), speelduur: 32.19 min. De Engelse zangeres Beth Gibbons weet met het trip hoppende Portishead de meest dramatische stembuigingen te maken. Nooit vrolijk stem mend, altijd is het alsof ze ver langt naar, ja naar wat eigen lijk? Samen met Paul 'Rustin Man' Webb - ooit Talk Talk - heeft ze nu het nagenoeg beatlo- ze Out Of Season gemaakt. Een cd voor de gevoelige ziel waarop Gibbons haar hartzeer weder om alle ruimte gunt. Persoonlij ke twijfel moet haar verscheu ren, want of het nu gaat om de liefde of het dagelijks bestaan, Gibbons laat zich kennen als een zwaarmoedige vrouw. Het levert tien prachtig stemmige en kalm voortglijdende nummers op, soms minimaal maar waar nodig warm en fraai georkes treerd. Gibbons zingt de wee moed van zich af met verschil lende stemmen - fluisterend, breekbaar, jazzy of krengig - maar blijft ondanks alle inner lijke sores fier overeind. Peter van der Heide Beth Gibbons Rustin Man: Out Of Season (Go Beat/Uni versal), speelduur: 43:54 min. System Of A Down wordt in gedeeld bij de nu-metal, maar is eigenlijk een volledig op zichzelf staand fenomeen. Dat bewijst de Armeens-Ameri- kaanse band na het veelzijdige doorbraakalbum 'Toxicity' op nieuw met Steal This Album. In drie kwartier en zestien songs kronkelen gitarist Daron Mala- kian en zijn vrienden zich een weg door metal, rock, hardcore en punk. Gedreven, scherp en melodieus, met onnavolgbare breaks en tempo- en maatsoort- wisselingen. En met invloeden uit Armeense volksmuziek, die hun weg vinden in zigeunerge- tinte gitaarriedels, after beats en klagende zanglijnen. Het re sulteert in een briljante plaat met bijna louter hoogtepunten. Neem hem, om uitputting te voorkomen, wel gedoseerd tot je. Rob Broere System Of A Down: Steal This Record (Sony), speelduur: 43.33 1Acda En De Munnik - Groeten Uit Maaiveld (1 2. Robbie Williams - Escapology (2) 3. Anouk - Graduated Fool (4) 4. U2 - The Best Of 1990-2000 (3) 5. Phil Collins - Testify (7) 6. Norah Jones - Come Away With Me (6) 7. Andrea Bocelli - Sentimento (5) 8. Shania Twain - Up! (8) 9. Jennifer Lopez - This Is MeThen (-) 10. Gordon Re-Play - G&R (-)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25