Jubileum met een zwarte rand r SO../R) PZC Tearn Paul in knop gebroken Vier leiders NK dammen Atleten massaal naar aflossingsmarathon 1 ATB'er Meersschaut op jacht naar derde overwinning in Hulst wb 19 Indoor Zeeland Atletiek beleeft zaterdag 25e en laatste editie Cornelis blijft trainer Cadzand Terneuzen wint oefenwedstrijd uitslagen Zeeuws record Niels Goverse Topkorfballer Leon Simons geeft training Zege karters Hoondert agenda Nu extra voordelig bij Hi PrePay: de Nokia 3310 en 3510. BelCompany door Daaf Kasse ZOUTELANDE - In het Nederlands damkam pioenschap voor vrouwen, dat in het Beach Hotel in Zoutelande wordt afgewerkt, ging gisteren de meeste aandacht gisteren uit naar het duel tussen Erna Wanders en Nina Hoek- Niet alleen omdat beide speelsters dankzij een overwinning in de openingsronde de kopposi tie deelden, maar vooral omdat het bord al vanaf de opening in lichterlaaie stond. Hoek man koos voor een omsingelingsvariant, terwijl Wanders liet blijken de strijd niet te schuwen door zich aan beide vleugels te laten opsluiten. Uiteindelijk hield de 33-jarige Wanders, afkomstig uit Emmen en als speelster vanHijken/DTC zaterdag nog actief in de wed strijd tegen PWG 's-Gravenpolder, de beste stand over. Ze ontworstelde zich aan beide opsluitingen en kreeg een prachtige centrumaanval in handen. Lange tijd leek een sensatie in de lucht te han gen, maar de kampioene vanl999en2000vond de juiste verdediging. De speelsters wikkelden af naar een eindspel waarin Hoekman snel een gelijkspel kon forceren. Hoekman en Wanders kregen op de eerste plaats gezelschap van Tan- ja Chub en Iepie Poepjes. Chub, de kampioene van vorig jaar, voerde tegen Christien Fung de druk langzaam op. De speelster uit Den Haag hield lange tijd goed stand maar liet zich in de tijdnoodfase lelijk beetnemen. Chub verover de een dam waarna Fung het snel kon opgeven. Poepjes haalde haar eerste overwinning in dit toernooi ten koste van Roelinda Lunenborg. De Friezin, die maandag aan haar tweeëntwin tigste finale begon, beheerste het klassieke speltype beter dan haar pas achttienjarige te genstandster en boekte een verdiende over winning. Vitalia Doumesh en Olga Kamychleeva, twee speelsters van wie ook veel wordt verwacht in dit toernooi, speelden gisteren remise tegen el kaar. Na een rustige opening werd het in het klassieke middenspel nog spannend, maar geen van beide speelsters slaagde er in beslis send voox-deel te krijgen. Ook in de partij tussen debutante Maddy Lem- men en Marieke Quant bleef het evenwicht tot het eind toe gehandhaafd. Vandaag begint in Zoutelande om 12.00 uur de derde ronde van het NK. woensdag 4 december 2002 Aan Indoor Zeeland Atletiek namen jaarlijks massa's jeugdleden deel. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De oproep was er één uit wanhoop, die echter te weinig respons opleverde. De J organisatie van Indoor Zeeland Atletiek zag vier van de negen commissieleden vertrekken en kondigde daarom aan dat de 25e editie van het evenement tevens de laatste zou kunnen zijn. Ge schikte vervangers voor het gro te jeugdevenement dienden zich niet aan en daarom wordt In- door Zeeland Atletiek zaterdag voor de laatste keer gehouden. Het jubileum krijgt daardoor een inktzwarte rand. Tijdens de technische najaars vergadering van de Vereniging Zeeland Atletiek (VZA) werd 19 november als uiterste datum vastgesteld. Indien er op die dag geen nieuwe mensen bij waren I gekomen, dan was het volgens VZA-voorzitter Ben Boidin over en sluiten. „En dat is nu he- doorWim de Vos HULST - De Zeeuwse ATB-top krijgt zaterdag, tijdens de ze vende wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup, af te rekenen met de sterke Belg Patrick Meerssch- aut. De laatste twee edities van de wedstrijd aan de Hulster Li nie wist de Belg op zijn naam te schrijven. Telkens moest de plaatselijke favoriet Eric Ver- eecken in het zand bijten. Het kan de spanning in de wed- strijd overigens alleen maar ten Ij goede komen. De wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup lever- den tot nu toe nog niet echt veel J spanning op, al is het wel op- 4 merkelijk dat nog slechts één renner er in slaagde om meer I dan één wedstrijd te winnen. I Dat is Dick van de Berg die de 4 sterkste was in Wemeldinge en, I afgelopen zaterdag, in Westdor- I pe. Opmerkelijk is overigens I wel dat de leider in het algemeen I klassement, Eric Vereecken, er I dit jaar nog niet in is geslaagd 1 een Zeeuwse rit op zijn naam te I schrijven. Voor eigen publiek mag hij dus gaan proberen om iets recht te zetten: een eerste 1 zege boeken en zich wreken 1 voor de nederlagen tegen Pa- I trick Meersschaut. -I Bovendien resten er natuurlijk ;1 nog meer vragen. Zoals: kan 1 Dick van de Berg de strijd aan t met Meersschaut en hoe zal I nieuwkomer Mark Smet zich voor de eerste maal in eigen om- laas het geval", vertelt Jenny Vrijenhoek, voorzitter van de indoorcommissie. „We hebben destijds een laatste oproep ge daan aan alle verenigingenof er mensen waren die de kar voor minimaal vier, vijf jaar zouden willen trekken. Maar er hebben te weinig mensen gereageerd. En met slechts vier mensen in de commissie willen wij de verant woordelijkheid voor een derge lijk evenement niet nemen." Het pi-obleem is volgens Vrijen hoek niet van de laatste weken of maanden. „Het speelt al een paar jaar. De plaatsen in de commissie zijn gewoon heel moeilijk in te vullen. En dit eve nement is zo grootschalig, dat je echt een volwaardige commissie nodig hebt om het te kunnen bolwei-ken." Herstart En als zich nu in de komende tijd plotseling mensen aanmel den, woi-dt er dan een hei-start geving presenteren? Kortom, de wedstrijd in Hulst belooft een interessante confrontatie te gaan worden. Bij de veteranen is het uiteraard de vraag hoe Adri Jongenelen de nederlaag van afgelopen zater dag verwei'kt heeft. In Westdor- pe werd hij geklopt door het Zeeuwse trio Roedi Weststrate uit 's-Heer Arendskex-ke, Huib Slabbekoom uit Kapelle en Fonny Martens uit Koewacht. De Brabander zal ongetwijfeld uit zijn op revanche. Baukje Doedee gaat als favoriete van start bij de vrouwen. Overigens mogen in Hulst ook renners op een klassieke veld- ritf iets mee doen. Voor deze ren- nex*s zal een apart klassement worden opgemaakt. Zij zullen samen rijden met de senioren- -mountainbikers. Voorts is voor de leden van de organiserende tc Hulst een apart klassement. CADZAND Ruud Cornelis, die aan zijn eerste seizoen bezig is als trainer van Cadzand, blijft ook volgend seizoen deze voet balvereniging verbonden. Zowel Cornelis als het bestuur besloten in volle tevx-edenheid tot deze verlenging. Cadzand staat momenteel op de derde plaats in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. gemaakt? „Die kans is heel erg klein", zegt Jenny Vrijenhoek. „We hebben de knoop nu door gehakt en dus verliezen we waax-schijnlijk onze plek in de Zeelandhallen. Een beurs bi'engt nu eenmaal meer geld in het laatje. Onze plek zal inge vuld worden met commerciële activiteiten. En we i-aken van zelfsprekend ook de binding met sponsors en bedrijven kwijt. Als je dat eenmaal door broken hebt, dan wordt het heel lastig." Het besluit doet pijn bij de voor zitter. Jenny Vrijenhoek: „Ik vind het zó j ammer, want er was zó veel animo. Er komen onge veer 450 atleten op af en dat is uniek. Wij zijn geloof ik de enige in Nederland die nog een in- doorevenement kunnen organi seren. Daarom vind ik het exti-a sneu." Zak en as Ondanks alles wil de commissie van de laatste editie van Indoor Zeeland Atletiek een feestelijke dag maken. „Wij gaan niet in zak en as zitten", zegt Vrijen hoek. ,We hebben heel lang heel veel plezier aan de breedtesport kunnen geven. Maar blijkbaar leeft het toch niet zo, dus moe ten we realistisch blijven. Za terdag zullen ongeveer twintig vex-enigingen aanwezig zijn, waaronder de Zeeuwse vereni gingen Scheldesport, RKHAV, De Wielingen, Delta Spox-t, AV'56 en Dynamica. We willen er een mooie dag van maken. Indoor Zeeland Atletiek gaat zaterdagochtend om 9.20 uur van start met een warming-up, die verzorgd wordt door Daniël Ward. De talentvolle atleet uit Hulst nam eerder dit jaar deel aan de jeugdwereldkampioen schappen in Chili. Het hoogtepunt van de dag moet de clubestafette woi'den, rond de klok van 13.45 uur. Hierbij strijden de verenigingen tegen elkaar met een team met atleten uit iedere leeftijdsklasse. Het laatste ondei-deel staat om 18.25 uur gepland. van onze sportredactie TERNEUZEN - Jogging Club Dow kreeg voor de twaalfde editie van de aflossingsmara thon die zaterdag wordt gelopen een recordaantal voorinschrij vingen binnen. Niet minder dan 56 formaties stuurden hun aan- meldingskaart in, wat een to taal van 385 atleten en atletes betekent. Het ziet er daardoor naar uit dat het recordaantal deelnemers wordt gebroken, verwacht Mai-c Obrie, secretaris van de organi satie. „Vorig jaar hadden we op de dag zelf 61 teams en een to taal van 389 atleten en atletes. De voorinschrijvingen lagen toen een stuk lager dus mag ik verwachten dat ook dat record dit jaar gebroken wordt." Ook dit jaar zijn er weer clubs die met meerdere teams aan de start verschijnen. Runners Evergem en De Kreeklopers ko men ieder met vijf teams. Ra cing Gent met drie en KAA Gent, de winnaars van vorig jaar, met twee formaties. Ook de organiserende Jogging Club Dow komt met een ruim aantal deelnemers aan het vertrek. Het startschot woi'dt om 12.00 uur bij het PV-gebouw van Dow nabij sportpark Oude Vaart ge lost. De marathon wordt gelo pen op een parkoers van 5,3 ki lometer en de ploegen kunnen worden gefox-meerd uit vier tot TERNEUZEN - Philip Piedfort heeft gisteravond zijn debuut gemaakt voor hoofdklasser Ter- neuzen. De Belgische aanwinst speelde als invaller een onop vallende tweede helft in het oe fenduel met Zaamslag (4-1). In die tweede helft maakte Ter- neuzen niettemin het verschil. Na een 1-0-voorsprong bij rust (doelpunt Benoit Moukoko) bouwden Jacky Lambert (2x) en Peter Oppenneer (eigen doel punt) de Terneuzense voor sprong uit naar 4-0. Peter Ha melink redde uiteindelijk nog de eer voor Zaamslag. Basketbal New York. NBA. Boston Celtics - Orlando Magic 102-97, Dallas Mavericks - Toron to Raptors 113-102, New York Knicks - Cleveland Cavaliers 125-93, Utah Jazz - Indiana Pacers 102-91, Miami Heat - Phoenix Suns 100-90 (na verlenging). Dammen Zoutelande. NK vrouwen. Tweede ron de: Doumesh - Kamyshleeva 1-1, Wan ders - Hoekman 1-1, Lemmen - Quant 1-1, Poepjes - Lunenborg 3-0, Chub - Fung 3- 0. Stand: 1. Chub, Hoekman, Poepjes en Wanders 4,5. Doumesh en Lemmen 2,7. Fung, Kamyshleeva, Lunenborg en Quant 1. Hockey Perth.WK vrouwen. Groep A, zesde speelronde: Nieuw-Zeeland -Oekraïne 3- 0(1-0), Duitsland-China 1-3(1-0), Argen tinië - Zuid-Korea 2-1 (1-0), Schotland - Rusland 3-1 (1-0). Stand: 1. Argentinië 6- 18(16-2), 2. China 6-13(12-5), 3. Zuid-Ko rea 6-11 (14-5), 4. Duitsland 6-9 (12-8), 5. Nieuw-Zeeland 6-6 (8-10), 6. Schotland 6-6 (6-15), 7. Oekraïne 6-5 (9-18), 8. Rus land 6-1 (6-10). Argentinië als groeps winnaar naar halve finales. Karten Bedrijvencompetitie Middelburg, A- klasse. Klassement na vier races: 1. Hoondert72,2. Risa Ram 65,3. Arnestein Racing 59, 4 Van Staveren 58, 5. Van Gilst 52,6. Macano.nl 49,7. Technomari- ne 49, 8. Verkerk/Columbus, 9. Cyber Hobby team 36. Schaatsen Breda. Niels Mesu, Middelburg: 100 m 14.7 pr, 500 m 64.9 pr; Joerec Cijsouw, Groede: 100 m 15.4, 500 m 66.6 pr; Derk ten Kley, Veere: 100 m 15 4, 500 m 71.7, Marlijn ten Kley, Veere: 500 m 52.8; Niels Goverse, Kapelle: 500 m 41.2, 1000 m 1.23.51 pr+ZR; Maarten Janse, Wol- phaartsdijk: 500 m 42.2, 1000 m 1.24.57, Adriaan Provoost, Domburg: 500 m 45.4, 1000 m 1.30.7; Erwin Mesu, Middelburg: 500 m 57.9 pr en 59.2; Frans Treur, Oud- Sabbinge: 500 m 53.1 pren 52.7 pr. VLISSINGEN - De zes tienjarige Niels Goverse heeft op de ijsbaan in Bre da een Zeeuws record voor junioren B gereden op de 1.000 meter. De schaatser uit Kapelle verbeterde het oude re cord van Jan Treur (uit 1999) uit Oud-Sabbinge met twee honderdsten van een seconde tot 1.23.51. De 27-jarige Corné Le- poeter uit Wemeldinge eindigde in Eindhoven met een puntentotaal van 170.073 op een 33e plaats geëindigd tijdens de jaar lijkse Eindhoven Cup All round. Dit toernooi over vier afstanden is een plaatsingswedstrijd voor het Nederlands kampi oenschap voor senioren, later dit seizoen. acht lopers of loopsters. Ook in dividueel kan de marathon ge lopen worden. Het ophalen van de startnummei-s vindt plaats in eerdergenoemd PV-gebouw. De was- en kleedaccommodatie vindt men in de nabij gelegen sporthal Oude Vaart. MIDDELBURG - Topkorfbal ler Leon Simons geeft volgende week vrijdag (13 december) een demonstratietraining in Mid delburg. De international en speler van PKC uit Papendrecht neemt in sporthal de Voorborch cle A1 -j u- nioren van Swift onder handen- Alle belangstellenden zijn wel kom. De demonstratietraining begint om 18.00 uur. MIDDELBURG - In de vierde race van de Middelburgse be drijvencompetitie karten was er geen kruit gewassen tegen de ploeg van Hoondert Racing. De kampioen van vorig jaar had liefst drie ronden voorsprong op de nummer twee, Mecano.nl. Hoondert Racing startte in het veld van negen teams vanaf de tweede plaats. In de zesde x-onde nam het team uit 's-Heerenhoek de leiding van Arnestein Racing over en gaf die in de overige 169 ronden niet meer uit handen. Achter de latere winnaar werk te Macano.nl zich op naar de tweede plaats. Die positie kwam in de laatste ronden niet meer in gevaar. Technomaririe, Arnestein Ra cing en Van Staveren streden tot de laatste ronde om de derde plaats. Uiteindelijk eindigden ze in die volgorde als derde, vierde en vijfde. Risa ram, twee de in het algemeen klassement, speelde geen rol van betekenis. Het team kreeg na een ruwe in haalactie een tijdstraf en ein digde als zesde. Eindhoven. Eindhoven Cup Allround. Corné Lepoeter, Wemeldinge: 500 m 39.83 (29e), 1500 m 2.05.23 (36e), 3000 m 4.25.08 (35e), 5000 m 7.23.20 (29e) pr. Schietingen ADLM Kwadendamme. Wip 1: eerste hoofdvogel R. Bouwense, tweede hoofd vogel B, Bos, beiden Sint Sebastiaan; eerste zijvogel P. Vette, Concordia; twee de zijvogel P. Repkes, derde zijvogel C. de Rooy, beiden Victoria; vierde zijvogel P. Vette, Concordia; eerste kal H. van Hekken, tweede kal J. Repkes, beiden Victoria; derde kal H. Koens, Zeelandia, vierde kal B. Bos, Sint Sebastiaan. Vlie gende vogel R. Coomans, Sint Andries en J. Verbart, Willem Teil. Meeste kleine vogels B. Delheze, Concordia. Wip 2: eer ste en tweede hoofdvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; eerste zijvogel B. Bos, Sint Se bastiaan; tweede zijvogel C. de Rooy, Victoria; derde zijvogel R. Bouwense, Sint Sebastiaan; vierde zijvogel P. Vette, Concordia; eerste kal C de Rooy, Victo ria; tweede kal H. Koens, Zeelandia; der de kal C. de Rooy, Victoria; vierde kal lo ting. Meeste kleine vogels J. de Jonge, ADLM. Senioren 's-Heerenhoek. Wip 1: eerste hoofdvogel C. Eversdijk, Sint Sebasti aan; tweede hoofdvogel H. Hoogstrate, ADLM; eerste en tweede zijvogel J. Ha- rinck, Diana; derde zijvogel J. van de Guchte, vierde zijvogel D. Brand, beiden Zorgvlied; eerste kal P. Vette, Concordia; tweede kal C. Jeremiasse, Zorgvlied; derde kal J. Wouterse, Victoria; vierde kal A. de Jonge, Soranus. Vliegende vo gel A. de Jonge, Soranus. Meeste kleine vogels B. Bos, Sint Sebastiaan. Uitslag supercupwedstrijd: Zeelandia 2 Doel naar Hoger 0-4. Sportprijsvragen Lucky Day: 8-9-16-17-18-19-32-33-34-40- 43-48-55-57-59-62-72-76-77-80. Tennis Bangkok. Challenger, 25.000 euro. Eer ste ronde: Van Lottum (Ned/3) - Vinck (Dui) 7-5 6-3, Wiltschnig (Oos) - Van Scheppingen (Ned/6)7-61-67-6, Wassen (Ned) - Chiudinelli (Zwi) 6-3 6-0. Volleybal Recreatieve competitie Goes Mannen VVR - De Bongerd (H) 3-0. Gemengd: HHK (H2) - De Brug 2 4-0, Wolphaarts- dijk-Mengelmoes 0-4, De Brug 1-Recre- tantes 0-4 Vrouwen: De Vierlinden Goedemorgen 2-1, HHK (D)-Café Baar- ends 0-3, De Bongerd (D)-VC Kattendij- ke 1 -3. Standen, mannen: WEA 6-8, De Bongerd 7-8, Wonderboys 6-6,1 Am 6-4, HHK(H1) 6-0. Gemengd: Recretantes 6-12, Ooster- sch Coll 6-9, Mengelmoes 6-7, HHK (H2) 5-6, Wolphaartsdijk5-2, De Brug 1 4-2, De Brug 2 6-0. Vrouwen: Café Baarends 6- 10, VC Kattendijke 6-9, HHK (D) 6-8, BOK (D) 6-5, Goedemorgen 6-4, De Vierlinden 6-3, De Bongerd (D) 6-3. woensdag Hü Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Poule 8. DGV Euro Ginseng-BH Keukens 1. Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Rilland. Aanvang: 19.30 uur. Kampioenschap vierde klasse libre. Or ganisatie: BCW. Locatie: café Wilhelmi- na in Terneuzen. Kruisfinales en finale vanaf 19.30 uur. Dammen Nederlands kampioenschap vrouwen. Derde ronde. Locatie: Beach Hotel in Zoutelande. Aanvang: 12.00 uur. Veertien dagen geleden presenteerde DPA zich als sponsor van team Ingrid Paul, met Ids Postma en Gretha Smit. foto Catrinus van der Veen/GPD Veto KNSB-sponsor over schaatsploeg Gretha Smit en Ids Postma door Gijs van Oosten DEN HAAG - Het schaatsteam DPA Finan cial People lijkt in de knop gebroken. Gre tha Smit en Ids Postma mogen, zoals de zaken er momenteel voorstaan, tijdens in ternationale schaatswedstrijden niet de naam van de sponsor op hun pak dragen. Deloitte Touche verwijst naar de bepaling over branche-exclusiviteit in het contract met de schaatsbond KNSB. De KNSB zit duidelijk met de kwestie in de maag en ont houdt zich voorlopig van commentaar. Deloitte Touche en Aegon zijn de twee hoofdsponsors van de nationale schaatsse- lecties van de KNSB. Op de schaatspakken voor de internationale wedstrijden staan de twee bedrijven een beperkte x*uimte voor re clame-uitingen af aan de sponsors van schaatsers uit commei'ciële merkenteams, mits die niet uit dezelfde branche afkomstig zijn. Volgens Deloitte Touche, van origine een accountantskantoor, is DPA Financial People een concurrent op het gebied van het detacheren van personeel. „Men dient zich te houden aan de regels van de KNS§, aldus Willem Troost, commercieel directeur van Deloitte Touche. „Wij zijn al tien jaar sponsor van het schaatsen. Wij willen daar wel iets voor terugzien. We praten niet over peanuts." Aegon en Deloitte Touche zijn gezamenlijk op jaarbasis voor 4 miljoen eu ro sponsor van de KNSB. De contracten zijn voi-ig jaar nog verdubbeld en lopen in 2006 af. Star standpunt De KNSB heeft DPA Financial People in ai- gemene zin geïnformeerd over de inhoud van de contracten met de twee hoofdspon sors Deloitte Touche en AegonNiettemin besloot het HaaxJemse bedrijf twee weken geleden het team met Smit, Postma en coach Paul op ijsbaan Thialf in Heerenveen aan de media te presenteren. Ids Postma heeft een contract van een seizoen. De contracten van Gretha Smit en Ingrid Paul hebben een looptijd tot en met de Olympische Winter spelen in 2006, maar zijn nog niet getekend. Peter Smit, dix-ecteur van DPA, wil in elk ge val tot aan het einde van dit seizoen de toe zeggingen die aan de schaatsers zijn ge daan, nakomen. „Ik had, omwille van de schaatssport, niet zo'n star standpunt van Deloitte Touche verwacht", aldus Smit. „Hooge Huys, DSB, Aegon en TVM (andere sponsors in het schaatsen, red.) zullen el kaar ook wel eens commercieel in de weg zitten. Het meest wonderlijke van deze zaak vind ik dat we niet in alle eerlijkheid en openheid om de tafel kunnen zitten." Gretha Smit en Ids Postma verblijven mo menteel met Ingrid Paul in Italië waar ze een trainingskamp hebben belegd. De KNSB, die naarstig zoekt naar een oplos sing, bepaalt later deze week haar stand punt in deze kwestie. GPD Advertentie Ga snel naar de winkel of check www.hi.nl. Deze actie loopt t/m 31 december en zolang de voorraad strekt. ^The Phone House for a better mobile life Maakt contact

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19