Goes krijgt kap station Utrecht Tunnel imponeert minister De Boer UITVERKOOP Gimbóe 11 Geen super aan Sportlaan Sint Maartensdijk Yerseke-West krijgt een sobere aanblik Studenten noemen Open Universiteit laf en onbetrouwbaar Historische overkapping in onderdelen naar spoorwegmuseum Reimerswaal niet buitenspel na privatisering jachthaven comfbrto C-J i HOEKMAN* Overgang vuilnisdienst correct Autokraken CtCnJo zeeuwse almanak Stoomboot BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 3 december 2002 door Rob Paardekam YERSEKE - Om het effect op de Yerseke Moer zo klein mogelijk te houden, krijgen de gebouwen in het plan Yerseke-West een so bere aanblik. Dat blijkt uit het beeldkwaliteitsplan, waarin de randvoorwaarden voor onder nieer vormgeving en materiaal gebruik zijn vastgelegd. Het gebruik van spiegelglas en kleuren als fel wit is uit den boze als het gaat om het multifunc- tionele centrum en het nieuwe Vredelust. De gebouwen, die op elkaar worden afgestemd, zul len eerder donkerbruin of grijs worden. Het gebruik van hout en metaal is daarbij wel moge lijk. Om niet de hoogte van de gebouwen, maar juist de lengte te benadrukken, worden de ho rizontale lijnen geaccentueerd. Het multifunctionele centrum krijgt twee bouwlagen en Vre delust (deels) vier. Verder zou er sprake moeten zijn van een schuine daklijn in plaats van blokbouw. Dat laat ste oogt immers massaler. De woonkamers van de apparte menten van Vredelust kijken uit op het binnenplein. Hiermee hopen de initiatiefnemers tege moet te komen aan de wensen van omwonenden, die vrezen dat de bewoners van het zorg centrum naar binnen kijken. Het plein tussen de twee gebou wen wordt voorzien van ver hoogde plateaus met gras. Daarop kunnen speeltoestellen worden geplaatst en ook zijn er plannen voor een jeu de boules- baan. Op verzoek van enkele politieke partijen worden ook de mogelijkheden voor een schaatsbaantje bekeken. Het plein krijgt waarschijnlijk te gelverharding, omdat het ge bruik van bakstenen zou vloe ken met de gebouwen, die ook van dat materiaal zijn gemaakt. Berekeningen hebben geleerd dat heel wat parkeerplaatsen nodig zijn. 110 voor Vredelust, 115 voor het multifunctionele centrum, 80 voor de voetbalver eniging en 3 0 voor de korfbalEr is wel wat overloop, omdat niet alle instanties en verenigingen op hetzelfde moment gebruik maken van de voorzieningen. De parkeerplaatsen komen aan de kant van de Hogeweg. Die smalle weg wordt verbreed om de verkeersdrukte straks op te kunnen vangen. Doel is dat de Hogeweg de toegangsweg naar het nieuwe centrum wordt, zo dat de aangrenzende woonwijk weinig overlast krijgt. door Rolf Bosboom GOES - De historische over kapping van het NS-station in Utrecht komt definitief naar Goes. Komend weekeinde wordt de kap deels afgebroken. Begin volgende week worden de onderdelen met vrachtwagens naar Goes vervoerd, waar de kap over enkele jaren wordt ge reconstrueerd op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). De overkapping is een van de belangrijkste onderdelen van het spoorwegmuseum waaraan de SGB al enige jaren werkt. De bedoeling is het spoorwegbe drijf zoals dat in de jarig dertig functioneerde, zoveel mogelijk te laten zien. Met het oog daarop zijn bijvoorbeeld vorig jaar een seinhuis en later een monumen tale goederenloods vanuit Mid- delburg naar Goes getranspor- teerd. Demontage Al bij de presentatie van de plannen in 1999 was er sprake van dat de Utrechtse overkap ping, die dateert van 1880, on derdeel zou worden van het mu- yseum. Nu wordt daar ook werk van gemaakt. Vrijdagnacht wordt een begin gemaakt met de ■demontage van de overkapping, een karwei dat maandagoch tend vroeg moet zijn afgerond. Gedurende de werkzaamheden is het station van Utrecht voor YERSEKE - Enkele partijen in de Reimerswaalse gemeente raad vrezen dat de gemeente niets meer te zeggen heeft over de Yersekse jachthaven als de op te richten beheercommissie daar straks de scepter zwaait. Volgens wethouder J. Bliek hoe ven zij zich geen zorgen te ma ken. De gemeente en de watersport vereniging uit Yerseke praten al jaren over het privatiseren van de jachthaven, waarbij de be heertaken aan de vereniging zouden worden overgedragen. Er is uiteindelijk gekozen voor 1 een compromis in de vorm van een beheercommissie, waarin beide partijen zitting hebben. De commissie bestaat uit vier personen namens de water sportvereniging en de verant woordelijk wethouder namens de gemeente. M. Weststrate van Leefbaar Reimerswaal (LR) wil dat ook enkele gemeenteraads leden in de beheercommissie komen. De Partij van de Arbeid zet eveneens vraagtekens bij de I samenstelling. Volgens wethou der Bliek hoeven de partijen niets te vrezen, omdat hij over het vetorecht beschikt. ongeveer de helft afgesloten. De constructie (120 meter lang, 18 meter breed en 12,5 meter hoog) bestaat uit poten en overspan ningen (gordingen en bogen). De overspanningen worden ko mend weekeinde met behulp van kranen ontmanteld. De po ten moeten voorlopig blijven staan, omdat daar de bovenlei dingen nog aanhangen. „Die komen waarschijnlijk over een jaar of twee naar Goes", ver wacht R. Smits van de SGB. De gordingen en bogen worden eerst op wagons geladen. Ver volgens worden die elders over geslagen op in totaal twintig vrachtwagens. Die komen, zo als het er nu naar uitziet, begin volgende week naar Goes, aldus Smits. Aangezien de poten voorlopig ontbreken, kan de overkapping nog niet worden opgebouwd. Het materiaal wordt daarom tot die tijd opgeslagen. In de tus senliggende periode zit de SGB niet stil. „We gaan de construc tie helemaal stralen en de slech te delen vervangen", zegt Smits. „Verder zijn er enkele aanpas singen nodig om te kunnen vol doen aan de eisen van het Bouwbesluit." De historische overkapping krijgt twee be langrijke functies in het Goese spoorwegmuseum, dat volgend jaar open zou moeten gaan. Smits: „We willen het spoor wegbedrijf uit de jaren dertig laten zien en daar hoort een pas send vertrekpunt bijDaarnaast kunnen we ons materieel voort aan onderdakstallen." De overkapping boven de perrons op het station van Utrecht wordt komend weekeinde gedemonteerd en naar Goes gebracht. foto Phil Horvat/ANP door Steffan ter Maat SINT MAARTENSDIJK - Na urenlang touwtrekken heeft de commissie gemeentelijke ont wikkeling van de gemeente Tholen gisteravond besloten de 'Visie ontwikkeling Sportlaan en omgeving' goed te keuren. Het grote struikelblok in de vi sie op de ontwikkeling van dit gebied in Sint Maartensdijk was de vestiging van een discount supermarkt op de Markt in het centrum van het dorp. Allereerst waren er de inspre kers. De woordvoerster van de Doordrammers - een groep buurtbewoners - die een dis count aan de Sportlaan zei dat een discount in het centrum de rust verstoort. „En het is gevaarlijk met laden en lossen van de vrachtwagens omdat hier geen plaats voor is. Op het terrein van foeragehan- del Schot-Oudesluijs aan de Sportlaan is hiervoor voldoende ruimte", aldus de woordvoer ster. Daarna was het de beurt aan een vertegenwoordiger van Aldi Vastgoed. Dit bedrijf gaf al eer der aan zich als discount aan de Sportlaan te willen vestigen, maar heeft inmiddels concur rentie van supermarktketen Lidl, die zich als discount ook wel in het centrum zou willen vestigen. Volgens Aldi zou de Markt het verkeer van en naar de winkel niet aankunnen. Bo vendien zijn er te weinig par keerplaatsen Volgens een andere inspreker, C. van Koeveringe van de Mid denstandsfederatie van Tholen, hoort de discounter juist wel in het centrum omdat vestiging buiten het centrum ten koste van de overige middenstand in het centrum zou gaan. Synergie A. Giesbers, van Giesbers Vast goed en ook namens de Lidl en de Spar sprekend, was het met Van Koeveringe eens. Vestiging in het centrum zorgde volgens hem voor synergie met andere winkels. Commissielid A. Piet van de ChristenUnie deelde de mening van de parkeerdruk in het cen trum en gaf aan in principe voor de vesting van een discount aan de Sportlaan te zijn. Uiteinde lijk stemde hij wel voor de visie in zijn geheel, maar kondigde aan tijdens de raadsvergadering een amendement in te dienen om een winkel aan de Sportlaan mogelijk te maken. Het PvdA liet weten dat het hen vooral om de snelheid van de va riant ging. Er vanuit gaande dat uitvoering op de Markt of aan de Sportlaan beiden wel op een of andere manier zou kunnen wor- door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Met de onthul ling van een levensgroot bill board dat op de veerpleinen komt te staan, heeft minister De Boer (Verkeer) gisteren het startsein gegeven voor de recla mecampagne om de Wester- scheldetunnel onder de aan dacht van de toekomstige gebruikers te brengen. Advertentie HSW/CRTH m Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Noordzandstraat 6, Yerseke. (0113) 57 29 07 De minister was gisteren op werkbezoek in Zeeland en be zocht behalve de Westerschel- detunnel onder meer Zeeland Seaports in Vlissingen. Minister De Boer toonde zich onder de indruk van de techni sche prestatie die met de aanleg van de oeververbinding onder de Westerschelde is geleverd. „Een technisch hoogstandje. Dit is knap werk. Het slecht de grenzen tussen Midden-Zee land en Zeeuws-Vlaanderen." Technisch directeur J. Heijboer van de NV Westerscheldetunnel overhandigde de minister het eerste exemplaar van de T-tag, het apparaatje dat abonnees krijgen en waarmee ze zonder te stoppen de slagbomen op het tolplein kunnen passeren. „Ik hoop daar vaak gebruik van te maken", zei De Boer. Het reclamebord met de slogan 'Ik tunnel naar de overkant' was voor de gelegenheid opgesteld nabij de x-otonde in de weg tus sen de brug bi] Sluiskil en de verkeerslichten bij Hoek, maar verhuist vandaag naar het veer- plein in Perkpolder. Folder De tunnel is vanaf 14 maart vol gend jaar opengesteld voor het verkeer. Om daar bekendheid aan te geven, krijgen alle huis houdens in Zeeland deze maand een folder in de brievenbus waarin de mogelijkheden voor het gebruik van de tunnel op een rijtje staan. Aanmelden als abonnee is mogelijk via de web site www.westerscheldetunnel- .nl of 0900-2358866. Ook de in ternetsite is aangepast en legt het accent niet langer op het bouwproces, maar wel op de ge bruiksmogelijkheden)^ door Henk Postma MIDDELBURG - „De Open Universiteit laat ons in de steek en kan niet eens het fatsoen op brengen getroffen studenten en medewerkers te woord te staan." Psychologiestudente Lineke Blaauw, sprekend na mens de meer dan vijfhonderd Zeeuwse OU-studenten, had er geen goed woord voor over. Laf, onbetrouwbaar en wars van enig verantwoordelijk heidsbesef. Zo kwalificeerde ze de houding van het college van bestuur, dat halsstarrig achter het voorgenomen besluit blijft staan om zes van de achttien studiecentra, waaronder dat in Vlissingen, te sluiten. Namens de Zeeuwse studenten overhandigde Blaauw gister middag een petitie aan de Zeeuwse onderwijsgedeputeer- de L. Coppoolse, waarin met klem wordt verzocht alles in het werk te stellen om sluiting van het studiecentrum te voorko men. De gedeputeerde kon de studenten een klein lichtpuntje bieden. Het College van Bestuur van de OU bleek gisteren uitein- delijkbereid om met het provin ciebestuur te praten. „We heb ben nu in elk geval een voet tussen de deur", aldus de gede puteerde. Kwetsbaar Het provinciebestuur probeert nu ook een voet tussen de deur van de Tweede Kamer te krij gen. Die kan de sluiting moge lijk tegenhouden. Zes jaar terug deed de Kamer de uitspraak dat studiecentra van de Open Uni versiteit in kwetsbare gebieden als Zeeland bijzondei'e bescher ming verdienen. De gedeputeer de wil het parlement aan die uit- spraakhouden. Hij hoopt ook in gesprek te komen met staatsse cretaris Nijs, die onlangs de Ka mer liet weten dat sluiting van het OU-studiecentrum geen ramp is. Volgens de gedeputeer de baseerde de staatssecretaris zich op foute informatie. Woordvoerster Blaauw van de studenten onderstreepte giste ren dat de Open Universiteit zich bijzonder onbetrouwbaar heeft getoond: „Bij het sluiten van het studiecentrum in Vlis singen zijn wij aangewezen op de studiecentra in Rotterdam of Breda. Velen van ons worden hierdoor gedwongen de studie te beëindigen omdat drie tot vier uur reistijd vaak niet langer te combineren valt met het werk of gezin. Het is zuur als je je stu die na vele jaren moet beëindi gen en de duizenden guldens die je inmiddels hebt geïnvesteerd als weggegooid geld moet gaan beschouwen." De OU wil zes studiecenti-a slui ten om de twaalf lasterende te moderniseren. DathetVlissings studiecentrum dicht moet, is volgens Blaauw strijdig met een distributie-pl a nologi sch onder zoek van de OU zelf. En wat de moderniseringsplannen betreft: „Studenten hebben zelden ge klaagd over de bestaande stu diecentra, en zitten niet te wachten op nog eens een nieuwe huisstijl. Wij willen gewoon on ze tentamens kunnen afleggen op een locatie die redelijk ge makkelijk met trein of auto be reikbaar is, en waar wij redelijk rustig kunnen werken. Of de deur dan blauw of groen is, zal ons werkelijk een worst wezen. Advertentie ONZE FEESTCOLLECTIE IS BINNEN LANGEVIELE 27 MIDDELBURG van onze regioredactie SINT MAARTENSDIJK - De overdracht van de Thoolse vuil nisophaaldienst naar de ZRD, de Zeeuwse reinigingsdienst, is correct gegaan. „Europese aan besteding was niet nodig", ver klaart wethouder L. van Doorn. Volgens het ABT had de over dracht Europees aanbesteed moeten worden. De partij eiste opheldering van zaken van het college. Volgens wethouder Van Doorn berust het allemaal op een misverstand. „Europese aanbesteding was niet nodig." Volgens Van Doorn heeft dat al les te maken met de constructie van de ZRD. „Het is eigenlijk dienstverlening van een eigen bedrijf. De verschillende ge meenten die instappen bij de ZRD houden een vinger in de pap wat betreft de bedrijfsvoe ring. Dat is volgens de wethou der een voorwaarde om onder Europese aanbesteding uit te kunnen. Advertentie den aangepast. Na de toezeg gingvan wethouder K. Heijboer dat het het snelst te realiseren is op de Markt, liet het PvdA we ten in te stemmen met de visie. Het ABT en de SGP stemden ook voor. CDA en D66 waren te gen. De WD maakte voorbe houd en wilde zich niet eerder dan tijdens de raad uitspreken. GOES - Onbekenden hebben gisternacht drie auto's openge broken op een parkeerplaats aan de Adenauerstede in Goes. Uit alle wagens werden ra- dio/cd-spelers weggenomen. LANGE DELFT 16 MIDDELBURG (Advértèntie j u belt 0800 -1 234 wij halen op WANNEER u dat wilt wij bezorgen WAAR u dat wilt j en op het MOMENT dat u dat wilt Het waren spannende dagen voor Bas, want de stoomboot van Sinterklaas was volgens het Sinterklaasjournaal zoek. De Pieten hadden de pakjesboot niet goed afge meerd zodat de boot - met kostbare inhoud - spoorloos verdween. Toen de jonge inwoner van Hulst afgelopen weekeinde langs een speelgoedzaak liep j bleef hij even staan. Vervol- j gens riep hij tegen iedereen die het maar horen wilde: „Sinterklaas heeft geen boot j nodig, hij kan ook hier ko- pen." Na die woorden liep hij vrolijk huppelend verder en maakt zich nu geen zorgen meer over afgedreven stoom- i boten en pakjesavond. "8naf 75 foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27