Uitbreiding Broedershoek nodig Tunnel imponeert minister De Boer PZC De Kok had fracties moeten informeren over tekort stichting Historische kap NS-station Utrecht komt naar Goes 13 Alleen PvdA/GroenLinks in Veere tegen verdubbeling van vakantieoord Politiek moet discussie over wapenvergunning en privacywet aangaan agenda Brandgevaarlijk pand ontruimd Meisje valt van balkon HEDEN Van Veen vierde op lijst D66 Opknapbeurt Waalstraat Man gewond bij bedrijfsongeval Nieuw clubhuis voetbalvereniging Auto in greppel Legaat voor Stad en Lande Meer dan 80.000 occasions vind je op óm) AutoTrack.nl dinsdag 3 december 2002 door Miriam van den Broek DOMBURG - Vakantieoord Broedershoek aan de Koksweg in Koudekerke wil de kwaliteit van de vakantiehuisjes verbete ren. De ondernemer wil daar voor het terrein vergroten, va kantiewoningen herbouwen en het aantal huisjes uitbreiden met zes stuks. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Veere kan zich hierin vinden. Alleen de fractie PvdA/GroenLinks is tegen. Het vakantieoord, waar vroeger Molukse gezinnen woonden, be staat uit 32 groeps- en gezins woningen. De accommodaties zijn te klein geworden voor deze tijd en verouderd. Broedershoek wil zijn terrein in westelijke richting langs de Koksweg uit breiden. Door de groepsaccommodaties te herbouwen op dat uitbrei dingsterrein, ondervinden de gebruikers van de gezinshuisjes minder hinder. Verder wil de ei genaar de acht huisjes langs de Vlissingsestraat slopen. Iets verder van de weg af, komen daar zes huisjes voor in de plaats. Om meer ruimte te creë ren en het aantal bedden toch op 204 stuks te houden, moeten er zes extra huisjes worden bijge bouwd. De fractie van de PvdA/Groen Links zei gisteravond tegen dit plan te zijn. „Het gaat hier om een verdubbeling van het huidi ge gebied. Het vakantieoord zou gaan van één hectare naar twee hectare. Volgens ons past zo'n uitbreiding niet in dat gebied", aldus D. Holtkamp. „Eigenlijk hoort zo'n voorziening hele maal niet op die plek. Maar het is historisch zo gegroeid." De partij vindt vooral dat die hoek van Koudekerke open en landelijk moet blijven. „Het is een plaats tussen Koudekerke en Vlissingen. Het is bekend dat Vlissingen steeds meer onze kant op komt. We moeten er voor waken dat het gebied dicht slibt. Wij vinden dat het platte landskarakter moet blijven", aldus Holtkamp. De Christenunie is bang voor de gevolgen als het plan wordt goedgekeurd en uitgevoerd. „We hebben het hier over een vergroting van honderd procent in plaats van de gebruikelijke twintig procent. Wij zijn bang voor de precedentwerking die hier vanuit gaat." De andere fracties in de ge meenteraad van Veere vinden het noodzakelijk dat de kwali teit van de vakantiehuisjes wordt verbeterd. Dat het terrein in oppervlakte wordt verdubbeld willen zij toe staan onder de voorwaarde dat het aantal bedden niet toe neemt. door Maurits Sep MIDDELBURG - Gedeputeer de G. de Kok (PvdA) van cultuur had Provinciale Staten eerder kunnen en moeten informeren over financiële problemen bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ). Diverse frac ties verwijten hem dat zij pas op de hoogte zijn gesteld van het grote tekort nadat zij daar zélf bij de gedeputeerde om hadden gevraagd. Het financiële tekort (430.000 euro) is al in 2001 ontstaan, maar werd pas in volle omvang duidelijk in het voorjaar van 2002, verklaarde plaatsvervan gend directeur W. Scholten van de SCEZ. Hij voegde daar wel aan toe dat vanaf het allereerste moment dat bleek dat er geld te weinig was, hierover met de provincie is overlegd. „Dat is ambtelijk doorgekomen en ook bestuurlijk." Daarmee gaf hij aan dat ook ge deputeerde De Kok reeds vanaf het begin op de hoogte was van de problemen. De Kok stelde dat hij pas dit voorjaar bekend raakte met het tekort, toen de SCEZ haar begroting indiende. „Ik geloofde echter niet dat het tekort zo groot kon zijn. Ik heb dat ook niet geaccepteerd. Ik hechtte geloof aan onze eigen ramingen en wilde me niet me teen gewonnen geven. Het duurde lang om te ontrafelen hoe het heeft kunnen ontstaan." Uiteindelijk bleek hem dat zo wel de provincie (te weinig geld gegeven) als de stichting (te veel geld uitgegeven) schuldig zijn. Bovendien was een aantal te genslagen niet te voorzien ge weest. En toch is het verbijsterend dat Provinciale Staten pas op het allerlaatste moment zijn inge licht, reageerden CDA, WD, SGP en ChristenUnie geagi teerd. „De gedeputeerde is van af het begin ingelicht door de stichting, maar waar vind ik de regie? Die heeft gewoon ontbro ken", stelde T. van Oostenbrug- ge (SGP) keihard vast. „Vijftien maanden is wel erg lang voordat de gedeputeerde met antwoor den komt op vragen die wij zélf hebben moeten stellen", haalde L. Nederhoed (CDA) uit. „Een aantal fouten en misver standen is terug te leiden tot dit huis", meende ook WD'er J. Suurmond. Die wees er bo vendien op dat de SCEZ niet de eerste stichting is die na verloop van tijd met financiële proble men zit en die onder de verant woordelijkheid van de PvdA- gedeputeerde valt. Eerder over kwam dat het Zeeuws Museum en het Zeeuws Biologisch Muse um. Hij raadde De Kok daarom een studie meteorologie aan: „Want u ziet de bui wel hangen maar u licht de Staten niet in." Kort tijd De Kok gaf slechts schoorvoe tend toe dat het 'achteraf gezien verstandiger was geweest dit eerder te melden'. Maar toen het tekort aan het licht kwam, was er te weinig tijd om al in de voor jaarsconferentie van Gedepu teerde Staten extra geld be schikbaar te stellen. Daarom is dat uitgesteld tot de najaars conferentie, verklaarde hij. „In de tussentijd hebben we overleg gevoerd met de directie en het bestuur." Net daarvoor trok het CDA aan de bel en informeerde naar problemen bij de SCEZ. Het tekort bij de SCEZ wordt deels weggewerkt door bezuini gingen door de stichting zelf en deels door sponsors die zijn aan getrokken. De rest moet de pro vincie bijbetalen. Provinciale Staten zijn daartoe bereid, bleek gisteren. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Burgemeester J. Asselbeigs van Schouwen- Duiveland wil een aanpassing van de privacywet voor koppe ling van bijzondere medische gegevens aan een wapenver gunning. Hij ziet daartoe kan sen onder de huidige poltieke verhoudingen in Den Haag. Asselbergs neemt geen genoe gen met de constatering van po litie en justitie dat de bescher ming van persoonsgegevens het onmogelijk maakt te onderzoe ken of een psychiatrisch patiënt in het bezit is van een wapenver gunning. Het Openbaar Minis terie in Middelburg heeft zich over een dergelijke koppeling gebogen, naar aanleiding van het voorval begin juni in Ooster- land. Een inwoner van het dorp hield toen in verwarde toestand met een jachtgeweer zijn vrouw enige tijd in gijzeling. De man was al enige tijd onder psychia trische behandeling. Een koppeling van zijn medi sche status aan de registratie van een wapenvergunning (de Oosterlander was jager) had een dergelijk dreigende situatie mo gelijk kunnen voorkomen, op perde Asselbergs. De politie nam dat verzoek over, op basis waarvan het OM een onderzoek instelde. Een koppeling blijkt binnen de geldende regels ech ter onhaalbaar, aldus woord voerster E. Boot van het parket in Middelburg. Ook indien de psychiater uit gesprekken met zijn patiënt kan afleiden dat hij over vuurwapens beschikt, dan mag hij die informatie niet aan de politie doorspelen. „Om dat te veranderen, moet het onder werp op de politieke agenda." De burgemeester wil de kwestie zo snel mogelijk kortsluiten met zijn collega's en de Middelburg se hoofdofficier van justitie. As selbergs beschouwt de rappor tage van het OM als een handvat om in Den Haag aandacht te vragen voor praktijksituaties als die van Oosterland. I STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peu termorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal; De eigenaar van het pand in de Hobeinstraat mag pas weer kamers verhuren na een ingrijpende ver bouwing. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Een 9-ja- rig Vlissings meisje is gis termiddag rond kwart over vijf van drie hoog van een flat aan de Hercules Segherslaan naar bene den gevallen. Haar moeder hoorde haar gillen en merkte dat haar dochter in het plantsoen bij het flatgebouw lag. Het meisje is per ambu lance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht en ter observatie opgeno men. De politie kon niets zeggen over de oorzaak van het ongeluk. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft gisteren samen met politie en brandweer een bo venverdieping in de Hobeinstraat ontruimd, waar kamers werden verhuurd. De brandweer en de ge meente hadden bij een controle medio november geconstateerd dat de situatie in huis zeer brand gevaarlijk was. De eigenaar van het pand, waarin de Super Toko is gevestigdmag pas weer kamers verhuren als hij zijn pand ingrijpend heeft verbouwd. „Daarna komen we opnieuw controleren op hygiëne en brandveiligheid. We hebben gisteren de elektrici teit en het gas van het bovenhuis afgesloten", zegt G. van de Voorde van de gemeente Vlissingen. „Zijn winkel mag open blijven." De eigenaar van het complex voelt zich tekort ge daan. „Nog zo'n week of twee en ik zou klaar zijn geweest met de verbouwing. De gemeente heeft me de tijd niet gegund. Ik heb ook de boel hier ach ter het huis netjes opgeruimd. Als ik beloof het te doen, dan gebeurt het. In twee dagen tijd hebben we alles netjes gemaakt. De buurt klaagt over ons. Ze willen ons hier wegpesten." Van de Voorde erkent dat het er buiten netjes uit zag. „Maar binnen was het niet in orde. Hij moet een extra vluchtweg maken, brandwerende wan den aanleggen. Plafonds liggen open. Als er bij voorbeeld brand in de winkel uit zou breken, zou het hele huis in korte tijd in brand staan. Ook de rook kan overal te gemakkelijk bij." De eigenaar had geen gebruiksvergunning voor kamerver- huur. In enkele kamers constateerde de gemeente een gebrek aan daglicht en ventilatiemogelijkheden. De versies over het aantal bewoners lopen uiteen. Volgens de eigenaar wonen er vier jongens op ka mers. De gemeente komt op zeven kamers waar tien personen wonen. „De jongens zeiden voorlo pig opgevangen te worden door vrienden en ken nissen. Sommigen zitten in een asielprocedure", verklaart Van de Voorde. „De jongens zeiden dat het niet eenvoudig is om in Vlissingen goede, be taalbare woonruimte te vinden. Er wonen veel studenten." De spullen van de kamerbewoners werden giste ren opgeslagen in de winkel. Eigenaar Bisoen voelt zich overvallen. Hij zegt dat de gemeente ja renlang deze situatie heeft gedoogd. „En dan moet ik het huis in een week helemaal opknappen. Dat kan niemand. Ik had een beetje meer begrip van de gemeente en de buurt verwacht." Zijn kamerhuurders kunnen nergens anders wo nen, zegt hij. „Ze moeten ergens slapen. Daar maakt niemand zich druk om. Het zijn volgens mij allemaal jongens met goede papieren. Ik profi teerde er niet van. Ik heb het beste met ze voor. Ik vroeg niet te veel, zo'n 200 euro per kamer." REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Met de onthul ling van een levensgroot bill board dat op de veerpleinen komt te staan, heeft minister De Boer (Verkeer) gisteren het startsein gegeven voor de recla mecampagne om de Wester- scheldetunnel onder de aan dacht van de toekomstige gebruikers te brengen. Advertentie) 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' ANTIEKVEILING in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Aanvang 14 00 uur. Veilingmeester A. I. Verhage |www.helmiddelburgsveilinghuis nl| De minister was gisteren op werkbezoek in Zeeland en be zocht behalve de Westerschel- detunnel onder meer Zeeland Seaports in Vlissingen. Minister De Boer toonde zich onder de indruk van de techni sche prestatie die met de aanleg van de oeververbinding onder de Westerschelde is geleverd. „Een technisch hoogstandje Dit is knap werk. Het slecht de grenzen tussen Midden-Zee land en Zeeuws-Vlaanderen." Technisch directeur J. Heijboer van de NV Westerscheldetunnel overhandigde de minister het eerste exemplaar van de T-tag, het apparaatje dat abonnees krijgen en waarmee ze zonder te stoppen de slagbomen op het tolplein kunnen passeren. „Ik hoop daar vaak gebruik van te maken", zei De Boer. Het reclamebord met de slogan 'Ik tunnel naar de overkant' was voor de gelegenheid opgesteld nabij de rotonde in de weg tus sen de brug bij Sluiskil en de verkeerslichten bij Hoek, maar verhuist vandaag naar het veer- plein in Perkpolder. De tunnel is vanaf 14 maart vol gend jaar opengesteld voor het verkeer. Om daar bekendheid aan te geven, krijgen alle huis houdens in Zeeland deze maand een folder in de brievenbus waarin de mogelijkheden voor het gebruik van de tunnel op een rijtje staan. Aanmelden als abonnee is mo gelijk via de website www.wes- terscheldetunnel.nl of 0900- 2358866. Ook de internetsite is aangepast en legt het accent niet langer op het bouwproces, maar op de gebruiksmogelijk heden van de tunnel. MIDDELBURG - D66-Statenlid P. van Veen is door de leden van haar partij op de vierde plaats gezet voor de verkiezingen in maartDat is overeenkomstig haar wens. Van Veenuit Phi lippine, kan het politieke werk niet meer combineren met haar maatschappelijke carrière. Om die reden had ze eerder al afgezien van het lijsttrekkerschap van D66. De partij wordt bij de Statenverkiezingen aangevoerd door J. van der Giessen uit Veere, voormalig wethouder in Amsterdam. Op de tweede plaats van de kandidatenlijst staat A. Hijgenaar uit Bruinis- se, derde staat V. Geelen uit Middelburg. D66 heeft nu één ze tel in Provinciale Staten. De partij miste de tweede zetel bij de verkiezingen in 1999 op een haar na. Van Veen stond toen tweede op de lijst, maar door het tussentijdse vertrek van R. Bastiaanse kwam zij toch terug in het provinciebestuur. MIDDELBURG - Het wegdek van de Waalstraat in de Mid delburgse Stromenwijk wordt vervangen. Dat is nodig omdat er kuilen in de weg zitten en omdat de stoepranden zijn versle ten. Bovendien worden sommige woningen opnieuw op het riool aangesloten en worden nieuwe regenwaterkolken ge plaatst. De werkzaamheden beginnen in januari. Op 11 de cember worden de bewoners ingelicht, de bijeenkomst begint om kwart voor vijf in de Woelige Werf aan de Rijnstraat. RITTHEM - Een 58-jarige man uit Middelhamis is gisteroch tend om acht uur gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in de Ritthemsestraat in Ritthem. De man werd overreden door een laadschopchauffeur. Daarbij schoot het been van het slachtoffer uit de kom. Hij is met een ziekenwagen overge bracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes MIDDELBURG - Voetbalvereniging MZVC hoopt in mei een eigen clubhuis te hebben. De bouw van het nieuwe onderko men is vorige week begonnen. De vereniging maakt nu nog ge bruik van portacabins. MZVC voetbalt sinds vorig jaar op sportpark De Veersepoort, daarvoor speelde de vereniging op De Nadorst. De club maakt samen met Zeelandia Middelburg gebruik van de kleedkamers onder de tribune. In het nieuwe clubhuis komen een kantine en een bestuurskamer. ZIERIKZEE - Een 28-jarige automobilist uit Zierikzee is zondagavond met zijn auto in de greppel naast de N59 bij Zie rikzee beland. De man haalde in beschonken toestand in en verloor bij deze manoeuvre de macht over het stuur. Hij raak te in een slip en vernielde diverse houten afscheidingspaaltjes en een bermpaal alvorens in de sloot te belanden. De man bleef ongedeerd. Zijn auto moest worden weggesleept. De be stuurder had ruim anderhalf maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Hij kreeg een rijverbod van drie uur. ZIERIKZEE - De heemkundige vereniging Stad en Lande Schouwen-Duiveland heeft een legaat van 6000 euro toebe deeld gekregen uit de erfenis van mevrouw F. Hoogstra uit Hardenberg.Volgens voorzitter J. Erbrink moet het bestuur zich nog beraden over de bestemming van het geld. door Rolf Bosboom GOES - De historische over kapping van het NS-station in Utrecht komt definitief naar Goes. Komend weekeinde wordt de kap deels afgebroken. Begin volgende week worden de onderdelen met vrachtwagens naar Goes vervoerd, waar de kap over enkele jaren wordt ge reconstrueerd op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). De overkapping is een van de belangrijkste onderdelen van het spoorwegmuseum waaraan de SGB al enige jaren werkt. De bedoeling is het spoorwegbe drijf zoals dat in de jarig dertig functioneerde, zoveel mogelijk te laten zien. Met het oog daarop zijn bijvoorbeeld vorig jaar een seinhuis en later een monumen tale goederenloods vanuit Mid delburg naar Goes getranspor teerd. Al bij de presentatie van de plannen in 1999 was er sprake van dat de Utrechtse overkap ping, die dateert van 1880, on derdeel zou worden van het mu seum. Demontage Nu wordt daar ook werk van ge maakt. Vrijdagnacht wordt een begin gemaakt met de demonta ge van de overkapping, een kar wei dat maandagochtend vroeg moet zijn afgerond. Gedurende de werkzaamheden is het sta tion van Utrecht voor ongeveer de helft afgesloten. De constructie (120 meter lang, 18 meter breed en 12,5 meter hoog) bestaat uit poten en over spanningen (gordingen en bo gen). De overspanningen wor den komend weekeinde met behulp van kranen ontmanteld. De poten moeten voorlopig blij ven staan, omdat daar de bo venleidingen nog aanhangen. „Die komen waarschijnlijk over een jaar of twee naar Goes", ver wacht R. Smits van de SGB. De gordingen en bogen worden eerst op wagons geladen. Ver volgens worden die elders over geslagen op in totaal twintig vrachtwagens. Die komen, zo als het er nu naar uitziet, begin volgende week naar Goes, aldus Smits. Stralen Aangezien de poten voorlopig ontbreken, kan de overkapping nog niet worden opgebouwd. Het materiaal wordt daarom tot die tijd opgeslagen. In de tus senliggende periode zit de SGB niet stil. „We gaan de construc tie helemaal stralen en de slech te delen vervangen", zegt Smits. „Verder zijn er enkele aanpas singen nodig om te kunnen vol doen aan de eisen van het Bouw besluit." De historische overkapping krijgt twee belangrijke functies in het Goese spoorwegmuseum, dat volgend jaar open zou moe ten gaan. Smits: „We willen het spoorwegbedrijf uit de jaren dertig laten zien en daar hoort een passend vertrekpunt bij Daarnaast kunnen we ons ma terieel voortaan onderdak stal len." Advertentie Minister De Boer onthult het affiche. fotoWim Kooyman "•Www,,, vanaf ma«t 200' De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13