Plan betere ontsluiting stadshart UITVERKOOP Gimbrère Bruggenbouwers voor Arduin Jordi's tekening prijkt bij januari 11 Vlissingen blijft pompen tot stank uit gracht is verdwenen Zwemmers krijgen paadje op glooiing T. Studenten noemen Open Universiteit laf en onbetrouwbaar Liefdeslichtjes voor telefoontje naar huis Lokale Partij Vlissingen wil boulevard voor uitgaand verkeer gebruiken comforto -n Overdracht van vuilnisdienst Tholen verliep volgens regels I -2-3-4 TNT UW KOERIER Man overleden bij ongeval (TadüukïT) zeeuwse almanak Stoomboot PZC WALCHEREN dinsdag 3 december 2002 door Ab van der Sluis e VLISSINGEN - I)e Lokale Par- g tij Vlissingen (LPV) wil dat au- tomobilisten via twee wegen de binnenstad kunnen uitrijden, Nu kan het verkeer alleen de Spuistraat gebruiken om het centrum te verlaten. De partij heeft een plan ingediend bij het college van B en W om de Boule vard de Ruyter en de Coosje Buskenstraat te gebruiken als L afvoerweg. i De huidige routes naar het Bel- .1 lamypark (de Spuistraat en de J Boulevard de Ruyter) functio- V neren niet, aldus de LPV. Vooral I in de zomermaanden loopt het verkeer vast, vooral als er eve nementen worden gehouden op het plein. Volgens fractievoor zitter W. Hirdes is de stagnatie vooral toe te schrijven aan het feit dat verkeer dat de binnen stad wil verlaten, alleen via de Spuistraat kan rijden. De partij vindt die straat een flessenhals voor automobilisten. De verkeersproblematiek is eenvoudig op te lossen, stelt de partij in een initiatief-raads voorstel. De Boulevard de Ruy ter moet bij de kruising Boule vard Bankert en de Coosje Bus kenstraat worden afgesloten voor autoverkeer dat naar het Bellamypark wil rijden. Auto's die naar het plein en directe om geving willen, worden dan ge dwongen om alleen via de Spui straat te rijden. In het plan van de Lokale Partij Vlissingen moeten auto's de bin nenstad verlaten via de gebrui kelijke route (Spuistraat) en de Boulevard de Ruyter. Om dat mogelijk te maken moet één richtingsverkeer worden inge steld richting Boulevard Ban kert en Coosje Buskenstraat, de stad uit. Stadspasjes Uit informatie van bewoners van het centrum is gebleken dat er ook verbeteringen moeten komen bij de uitgifte en organi satie van stadspasjes voor de be woners bij evenementen als de binnenstad wordt afgesloten voor auto's. De LPV stelt het college daarnaast voor om het parkeersysteem te wijzigen. Mensen die hun auto neerzetten moeten nu vooraf betalen. „Achteraf betalen, door de toe passing van betaalpoortjes en betonelementen is eenvoudig te realiseren." De partij wil dat het nieuwe systeem komende zomer wordt geïntroduceerd in Vlis singen. Ook vraagt Hirdes waarom het college van B en W geen reke- n i ng heeft gehouden met de ope- ning van het nieuwe maritieme museum aan de Nieuwendijk. De verkeerssituatie en de par- keermogelijkheden hadden daarop aangepast moeten wor den. De LPV stelt voor om het De Ruyterplein - bij de Koop manshaven - geschikt te maken voor parkeren in het zomersei zoen. door Ron Magnée VLISSINGEN - Niet te harden. Dat is in het kort de reactie van omwonenden van de Schuit- vaartgracht in Vlissingen. De bewoners klagen steen en been over de rotte-eierenlucht in het gebied. Gisteren begon de ge meente met het rondpompen van het water in de gracht. En dat was te merken ook. „Er wordt heel veel geklaagd", geeft verkoopster L. Oreel van bakkei-ij Bliek aan. De winkel ligt pal voor de plek waar de stank bijna ondraaglijk is: op het kruispunt van de Singel, de Schuitvaartgracht en de Bone- dijkestraat. „Perdagwilhetnog wel eens verschillen, maar het is vandaag toch wel vrij heftig. Maar gelukkig lijdt de verkoop er niet onder." Inderdaad komen kopers nog rustig een halfje wit of een stok brood in de winkel halen. „Of ik nog wel trek heb?", vraagt D. Kort die de winkel binnen is ge lopen. „Ja, hoor. Maar verderop aan de Singel is het echt niet te harden." Al tijden klagen buurtbewoners van de Schuitvaartgracht over de rotte-eierenlucht. Oorzaak is de aanwezigheid van waterstof sulfide op de bodem van de gracht. Vooral met droog weer en harde wind is de overlast groot. Dan is de lucht vanaf het nieuwbouwcomplex d'Orange- rie tot aan de President Roose- veltlaan te ruiken. Met de aan leg van een bergbezinkbassin dacht de gemeente voor frisse wind te zorgen. Maar volgens omwonenden is de stank alleen nog erger geworden. Gisteren begon de gemeente met het rondpompen van het water. Hierdoor wordt de stank overlast verminderd, of tenmin ste verspreid. Aan de Olympia- weg, een kleine kilometer van Schuitvaartgracht, wordt het water opgepompt. In een buis met een doorsnede van een me ter gaat het vervolgens onder de Koudekerkseweg naar de Schuitvaartgracht. Daar wordt het water in de gracht gepompt. Het stroomt daarna door de Vlissingse watergang, langs Sportpark Bonedijke. Uitein delijk gaat het water door de wijk Rosenburg naar de Melis- kerkse watergang. Baggeren Maar of de stank de komende tijd volledig wegtrekt, is nog maar de vraag. „Ze moeten de gracht gewoon uitbaggeren en er nieuw zand in doen", meldt D. Kort bij de bakker. Ook volgens J. van Maldegem, verantwoordelijk voor het be heer van de riolen en watergan gen in de gemeente Vlissingen, is baggeren de beste optie. Maar voorlopig kan de gemeente al leen maar pompen. Volgens hem is de stank niet direct weg. Ster ker nog, door het rondpompen van het water zal het eerst al leen maar erger worden. „Wel licht duurt het een dag of vijf, zes. Maar wij blijven zeker de hele maand'december op volle kracht doorpompen. We nemen pas gas terug als de stank is ver dwenen." Advertentie WNVORTW m door Edith Ramakers VLISSINGEN - Op de basalt blokken bij de glooiing van het kleine strandje aan de Vlissing se boulevard - ter hoogte van de Coosje Buskenstraat - legt Rijkswaterstaat nog deze week een asfaltpaadje aan. Omwo nenden hadden daarom ge vraagd. De stenen zijn glibberig en zwemmers die naar beneden liepen zijn er regelmatig geval len. Vlissinger J. Kruisdijk: „Ik ben ook een keer vreselijk uitgegle den. Veel 65-plussers zwemmen hier. Er zijn er die nu nog elke SINT MAARTENSDIJK - De overdracht van de Thoolse vuil nisophaaldienst naar de Zeeuwse reinigingsdienst is correct gegaan. „Europese aan besteding was niet nodig", ver klaart wethouder L. van Doorn. Tijdens de laatste gemeente raadsvergadering ontstond nogal wat commotie over de overdracht van de vuilnis- dienst. Volgens het ABT had de overdracht Europees aanbe steed moeten worden. Wethou der Van Doorn noemt het alle maal een misverstand. „Het is eigenlijk dienstverlening van een eigen bedrijf." Dat is een voorwaarde om onder Europese aanbesteding uit te kunnen. ochtend trouw gaan zwemmen. We gaan soms hand in hand naar beneden om overeind te blijven. De stenen zijn spiegelglad. Rijkswaterstaat werkt momen teel aan het versterken van de glooiing, die onze veiligheid voor de komende vierduizend jaar moet garanderen. Ik dacht: dan kan er ook wel een paadje vanaf, waarvan we morgen al profijt hebben." Kruisdijk had de hoop op een veilige afdaling al bijna opgege ven. Hij had enige tijd geleden de vraag aan de gemeente ge steld. „Die verwees me door naar Rijkswaterstaat. Bij Rijks waterstaat zeiden ze dat ik het met de mensen op de werkvloer moest regelen. Want anders zou het intern over zoveel schijven lopen. Dat vond ik een goed plan." De Vlissinger sprak een man aan op de werkplek 'die de uit straling had de baas te zijn'. „Hij vond het ook een goed idee, want, hij had al heel wat mensen glibberend naar beneden zien gaan." Groot plezier Vorige week was het grootste deel van het werk voorbij en 'tot zijn verdriet was er nog geen pad'. E. de Feijter van Rijkswa terstaat reageert dat eerst de hoofdopdracht moet worden af gerond. „Daarna wordt het paadje aangelegd, deze week nog. Het gebeurt vaker dat werklieden door burgers wor den aangesproken om even een ander, klein werkje mee te ne men. Als het niet gek veel werk is en niet te duur, voeren we het uit: voor een kleine moeite een groot plezier." Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing HOEKMAN"" Noordzandstraat 6, Yerseke, (0113) 57 29 07 Jordi van Os met zijn winnende tekening. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - Het was gisteren feest in groep 1 van basisschool De Sprong in Kou- dekerke. De school had meegedaan aan een tekenwedstrijd van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Groep 1 is in de prijzen gevallen, maar welk kind de mooiste tekening heeft gemaakt, werd gisteroch tend pas bekendgemaakt. Braaf zitten alle kinderen uit de groep ver kleed als zwarte Pietjes in een kring. Ze wachten tot de mensen van het ROVZ be kendmaken wiens tekening is verwerkt in de nieuwe kalender van de verkeersveilig heidsorganisatie. Duizend tekeningen heeft het ROVZ gekregen. Maar de tekening van de vijf jarige Jordi van Os is verkozen tot een van de twaalf tekeningen die zijn verwerkt in de kalender. Zijn tekening prijkt op de maand januari. Jordi tekende een pop met een gele trui, een groene broek en een bal. Zijn lerares heeft er bij geschreven: Ik draag felle kleuren, zo ben ik goed te zien in het verkeer. „Hoe weten jullie dat die tekening van mij was", zegt Jordi voor wie het allemaal een grote verrassing is. Deprijsuitreiker legt uit dat Jordi's naam op de tekening stond en dat ze daardoor wisten dat hij hem had ge maakt. „Ik heb nog nooit een prijs gewon nen", zegt de jongen blij. De vijfjarige Koudekerkenaar won de ka lender, een cadeaubon en een oorkonde. Al le kinderen van zijn school kregen een sleu telhanger. De school won dankzij Jordi 340 euro. Waaraan dat geld wordt besteed, is nog niet bekend. Advertentie u belt 0800 -1 234 wij halen op WANNEER u dat wilt wij bezorgen WAAR u dat wilt en op het MOMENT dat u dat wilt door Ron Magnée MIDDELBURG - Een groep leerlingen van het ROC Zeeland heeft gisteren de laatste hand gelegd aan een brug in de stads tuin/kwekerij Overwater in Middelburg. Hiermee wordt de tuin, eigendom van de stichting Arduin, een stuk toegankelij ker. En passant monteerden de jongeren ook een nieuwe leu ning aan een andere brug. Het betreft twee loopbruggen die toegang verschaffen tot de achterzijde van de tuin. Hier staat onder meer een grote per gola met klimop. Tot voor kort konden bezoekers alleen de achterzijde bereiken via één brug zonder leuning. Maar sinds gisteren bieden twee veili ge oversteekplekken toegang tot de pergola. Zelf gedaan Verantwoordelijk voor de brug zijn vier leerlingen van het ROC Zeeland: Mark van Houte, Ste fan Louwerse, Jan Minderhoud en John Schroevers. Ze zijn al len vierdejaars studenten van de opleiding Infratechniek (voor heen Grond-, water en wegen- bouwkunde). De jongeren heb ben alles zelf gedaan: van het ontwerp van de brug tot en met het monteren van de planken. Slechts één keer moest J. Won- dergem, medewerker van Ar duin, in actie komen. De graaf werkzaamheden bleken tegen te vallen en een kleine graafma chine werd ingezet. De bruggen zijn gemaakt van tropisch hardhout met het FSC- keurmerk. Dit betekent dat het bout afkomstig is uit bossen die duurzaam worden beheerd. De leuningen zijn van kastanje hout gemaakt, om het geheel een natuurlijke indruk te geven. Met de twee bruggen is een nieu we stap gezet in de ontwikke ling van de tuin. Het gebied, dat bestaat uit vier verschillende soorten tuinen, moet uiteinde lijk ook een midgetgolfbaan krijgen met zestien holes. De tuin is gratis toegankelijk. Arduin nam het terrein aan de Langevielesingel anderhalfjaar door Henk Postma MIDDELBURG - De Open Uni versiteit laat ons in de steek en kan niet eens het fatsoen op brengen getroffen studenten en medewerkers te woord te staan. Psychologiestudente Lineke Blaauw, sprekend namens de meer dan vijfhonderd Zeeuwse OU-studenten, had er geen goed woord voor over. Laf, onbetrouwbaar en wars van enig verantwoordelijk heidsbesef. Zo kwalificeerde ze de houding van het college van bestuur, dat halsstarrig achter het voorgenomen besluit blijft staan om zes van de achttien studiecentra, waaronder dat in Vlissingen, te sluiten. Namens de Zeeuwse studenten overhandigde Blaauw gister middag een petitie aan de Zeeuwse onderwij sgedeputeer- de L. Coppoolse, waarin met klem wordt verzocht alles in het werk te stellen om sluiting van het studiecentrum te voorko men. De gedeputeerde kon de studenten een klein lichtpuntje bieden. Het College van Bestuur van de OU bleek gisteren uitein delij k bereid om met het provin ciebestuur te praten. „We heb ben nu in elk geval een voet tussen de deur", aldus de gede puteerde. Kwetsbaar Het provinciebestuur probeert nu ook een voet tussen de deur van de Tweede Kamer te krij gen. Die kan de sluiting moge lijk tegenhouden. Zes jaar terug deed de Kamer de uitspraak dat studiecentra van de Open Uni versiteit in kwetsbare gebieden als Zeeland bijzondere bescher ming verdienen. De gedeputeer de wil het parlement aan die uit spraak houden. Hij hoopt ook in gesprek te komen met staatsse cretaris Nijs die onlangs aan de Kamer liet weten dat sluiting van het OU-studiecentrum geen ramp is. Volgens de gedeputeer de baseerde de staatssecretaris zich op foute informatie. Studentenwoordvoerster Blaauw onderstreepte gisteren dat de Open Universiteit zich bijzonder onbetrouwbaar heeft getoond: „Bij het sluiten van het studiecentrum in Vlissingen zijn wij aangewezen op de stu diecentra in Rotterdam of Bre da. Velen van ons worden hier door gedwongen de studie te beëindigen omdat drie tot vier uur reistijd vaak niet langer te combineren valt met het werk of gezin. Het is zuur als je je studie na vele jaren moet beëindigen en de duizenden guldens die je inmiddels hebt geïnvesteerd als weggegooid geld moet beschou wen." De OU wil zes studiecentra slui ten om de twaalf resterende te moderniseren. Dat het Vlissing se studiecentrum dicht moet, is volgens studentenwoordvoer ster Blaauw strijdig met een dis tributie-planologisch onder zoek dat het OU-bestuur zelf liet uitvoeren. En wat de moder niseringsplannen betreft „Stu denten hebben zelden geklaagd over de bestaande studiecentra, en zitten niet te wachten op nog eens een nieuw huisstijl. Wij willen gewoon onze tentamens kunnen afleggen op een locatie die redelijk gemakkelijk met trein of auto bereikbaar is, en waar wij redelijk rustig kunnen werkenOf de deur dan blauw of groen geschilderd is, het zal ons werkelijk een worst wezen." LELYSTAD - Een 55-jarige au tomobilist uit Oud-Vossemeer is zondagavond om het leven ge komen bij een verkeersongeval op de A6 tussen Lelystad en Em- meloord. Het slachtoffer was op weg naar Lelystad, maar reed door van het talud ter hoogte van de parkeex-plaats Rivier- duin. De auto belandde op zijn kop in de sloot. Volgens de poli tie overleed de man ter plaatse. Hij zat alleen in zijn auto. ANP door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Chaplain Da vid Jones van The Mission to Seafarers in Vlissingen-Oost ontsteekt vrijdag de eerste lichtjes van de kerstboom bij het Zeemanshuis. Hij doet dat in het kader van de actie Light of love. De mission zal tijdens de kerstperiode zo'n vijfhonderd internationale tele foonkaarten weggeven aan zee lieden, die tijdens deze dagen de haven van Vlissingen aandoen. De kerstboom vol met Lights of Love werd in 1999 geïntrodu ceerd door The Mission to Seafarers. Op het Stadhuisplein in Vlissingen kwam dat jaar een twaalf meter hoge kerstboom te staan. Mensen konden een 'lief deslampje' kopen. Met de op brengst werd niet alleen de boom gekocht, maar werd ook zeelui een hart onder de riem ge stoken. Vorig jaar werden met de opbrengst kerstpakketten gekocht voor schepen in de ha ven van Vlissingen. Gratis bellen Na het aansteken van de eerste kaarsjes aanstaande vrijdag reikt chaplain Jones die avond de eerste telefoonkaarten uit aan bemanningsleden van sche pen die op dat moment zijn af gemeerd in de Vlissingse haven. Met de kaarten kunnen zij voor niets met hun familie of vrien den thuis bellen. De actie Lights of' Love is de laatste actie van chaplain Jones. Hij vertrekt naar Schotland om daar rector te worden van The Scottish Episcopal Church in Ayr, vlakbij Glasgow. Jones kwam ruim twee jaar geleden naar Vlissingen. Advertentie) ONZE FEESTCOLLECTIE IS BINNEN LANGEVIELE 27 MIDDELBURG Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Vier leerlingen van het ROC Zeeland en Arduin-medewerker Wondergem werken aan de brug. foto Ruben Oreel geleden over van de gemeente. De stadskwekerij was toen al verhuisd naar een nieuwe loca tie op Arnestein. Alles wat in de tuin staat, is zelf gekweekt. In de winkel bij de kwekerij verko pen cliënten van Arduin plant jes, tuinbeelden en zaadjes. In totaal werken in en om de tuin 25 man. Het waren spannende dagen voor Bas want de stoomboot van sinterklaas was volgens het Sinterklaasjournaal zoek. De Pieten hadden de pakjesboot niet goed afge meerd zodat de boot - met kostbare inhoud - spoorloos verdween. Toen de jonge in woner van Hulst afgelopen iveékeinde langs een speel goedzaak liep bleef hij even staan Vervolgens riep hij te gen iedereen die het maar ho ren wilde: „Sinterklaas heeft geen boot nodig, hij kan ook hier kopen." Na die woorden liep hij vro- lijk 'huppelend verder en maakt zich nu geen zorgen meer over afgedreven stoom boten en pakjesavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11