Valpartij voorkomt herhaling Dikkie moet de top kunnen halen Wmm'mmm |fÉ Baukje Doedee kan kiezen Tafeltennisteam van RdT komt één punt tekort Anjolie Wisse maakt in alle rust rentree 21 Arjan Beije profiteert van misstap Alwin Vermeulen in Elderschanscross Jo Bogaert triomfeert in gewest Schaatsrecord voor Goverse Gelijkspel voor futsallers Matisse Kole en Van de Berge op kop Sint verrast biljarters van Ockenburgh BiMÉSi ijpgj maandag 2 december 2002 doorSven Remijnsen AARDENBURG - Anjolie Wisse maakte zaterdag haar rentree met een eenvoudige overwin ning in de Elderschanscross. Het was haar eerste wedstrijd sinds het Europees kampioen schap atletiek in München. I Na dat EK in augustus stond de 26-jarige atlete, afkomstig uit 's-Heer Hendrikskinderen, lan ge tijd buitenspel met een been- blessure. Dankzij intensieve be handeling van haar vriend, die als fysiotherapeut ook Haile Gebrselassie regelmatig onder handen neemt, kon Wisse een paar weken geleden eindelijk aan de wintertraining begin nen. „Dat was een hele opluchting", vertelde Wisse na de finish in Aardenburg. „Toen ik terug kwam van het EK was ik zo moe dat ik het niet erg vond dat ik een tijdje niet kon lopen. Maar op een gegeven moment gaat het toch weer kriebelen natuurlijk, zeker als het zo lang duurt." Ze koos de Elderschanscross uit voor haar terugkeer op wed strijdniveau. „Ik wilde in Zee land lopen. Hier is het lekker rustig en vertrouwd." Het gebrek aan concurrentie van formaat zag ze eerder als een voordeel dan een nadeel. „In je eentjeblijf je ontspannen. Als er veel concurrenten zijn, wil je niet voor de anderen onderdoen en ga je onbewust toch een stap je harder. Dat is in deze fase niet verstandig." Wisse legde de 5190 meter af in een tijd van 21 minuten en 36 seconden. Ze werd op respectabele afstand gevolgd door Edith Gerards, die de Zeeuwse crosscompetitie aanvoert, Sandra de Block en Christel Verbeek. „Ik ben voor zichtig begonnen", zei Wisse. „Al snel kwam ik in het juiste ritme en draaide ik heerlijk ont spannen rond." De Zeeuwse topatlete richt zich de komende tijd volledig op de WK- en de olympische limiet op de 1500 meter. Ze is onlangs semi-prof geworden en heeft nu alle tijd om op niveau te trainen Bin nenkort vertrekt ze met de na tionale ploeg naar Kenia voor een hoogtestage van een maand. Wisse: „Het is voor mij de eerste keer. Ik ben heel benieuwd hoe het gaat uitpakken." doorSven Remijnsen AARDENBURG - Wat niemand voor mogelijk hield, gebeurde zaterdag toch: Arjan Beije en Alwin Vermeulen hadden de concurrentie van zich afge schud en gingen samen de laat ste ronde van de Aardenburgse Elderschanscross in. Beide atle ten bereidden zich al voor op een herhaling van de tumultueus verlopen eindsprint van vorig jaar, toen ze zonder waarneem baar verschil over de finish kwamen. Zover kwam het ditmaal niet. Net niet. Niet ver voor de streep gleed Vermeulen uit en werd Beije geconfronteerd met het di lemma dat hem een jaar eerder eveneens had getroffen: doorlo pen, of wachten? Waar hij vorig jaar wachtte en Vermeulen te rug liet komen, zette hij ditmaal door, Pas op een meter voor de finishlijn wachtte hij zijn rivaal wél op. Beije lachte, zette net op tijd de laatste stap en won zo zijn eerste wedstrijd in de Zeeuwse crosscompetitie. Daarna kwamen de verhalen los. Terwijl de EHBO een nood verbandje om Vermeulens zere knie legde, vertelde hij Beije over de fatale misser die hij in de slotfase had gemaakt. „Ik wilde versnellen, maar toen ik aanzet te gleed ik weg op een glad stuk je asfalt. Het was meteen ge beurd." Bij Beije sloeg vervolgens de twijfel toe. „Eerst heb ik nog iets ingehouden. Omdat Alwin niet snel genoeg terugkwam, heb ik besloten om door te lopen. Ik had me al ingesteld op een sprint - een kopie van vorig jaar was natuurlijk erg bijzonder ge weest. Ik had het heel graag sa men met Alwin willen uitvech ten, want dit is niet echt winnen in stijl." De 32-jarige Vermeulen, die woont in Ellewoutsdijk en uit komt voor AV' 5 6misgunde hem de zege allerminst. Beije, een jaar jonger, lid van Delta Sport en woonachtig in Burgh-Haam- stede. is immers nooit zijn vij and geweest. De commotie na de vorige El derschanscross, toen Vermeulen de winst kreeg toegewezen en de entourage van Beije daar fel en langdurig tegen protesteerde, was voor beiden een pijnlijke affaire. Beije won de cross over 10.030 meter in een tijd van 36 minuten en 24 seconden. Hij werd op de voet gevolgd door titelverdedi ger Alwin Vermeulen, die de lei ding in de crosscompetitie be hield, Sjaak Luteijn van De Wielingen, tevens de eerste ve teraan, en Theo Rabout. Zij wa ren het ook geweest die de wed strijd al in een vroeg stadium hadden opengebroken. Beije, Vermeulen, Luteijn en Rabout werden daarbij gehol pen door Sebastièn Schletterer. De winnaar van de Kruiningse Den Inkelcross duldde lange tijd niemand naast zich aan kop van de eerste groep. Maar toen Vermeulen eindelijk overnam en Beije vervolgens versnelde, was het met iedereen gebeurd, dus ook met Schletterer. Bij het ingaan van de slotronde verliet de Dynamica-atleet zelfs De kopgroep in de Elderschanscross. Sebastièn Schletterer (rechts) wordt gevolgd door Alwin Vermeulen, Arjan Beije, Theo Rabout en Sjaak Luteijn. foto Charles Strijd de wedstrijd. Waar hij last van had, was daarop de vraag. „Ik had last van geen conditie", lachte Schletterer, die ook weer hinder had ondervonden van zijn chronische heupblessure en sinds de door hem gewonnen Singelloop nauwelijks meer had getraind. „Ik miste duurzaam heid, het kaarsje ging langzaam uit. Maar niet geschoten is altijd mis." OVEZANDE - Jo Bogaert heeft in een zenuwslopende finale de gewestelijke titel behaald in de eerste klasse driebanden van de biljartbond. De speler uit Graauw liet met minimaal verschil Kees Kramer uit Lage Zwaluwe en Hans de Kok uit Lewedorp achter zich. Het toernooi was ongemeen spannend en van een uitstekend gehalte. Jo Bogaert kwam gisteren als de gelukkige winnaar uit de strijd, maar had daar zelf niet meer op durven hopen na zijn rampzalige start van vrijdag. Twee nederlagen leed de Zeeuws-Vlaming op de eerste speeldag. De notoire mopperaar riep zaterdag: „Ik heb altijd pech en nu kan ik nooit meer kampioen worden.Zondag, nadat voor de Graauwse biljarter vrijwel alle partijen in een gunstige uit slag waren geëindigd, sprak hij met een gelukzalige glimlach: „Wie had dit ooit gedacht." Bogaert, die twee keer een partij met een gemiddelde van 1.111 afsloot, kwam uit op een totaal van tien matchpunten, een moyenne van 0.781 en een hoogste serie van tien. De belo ning bestaat uit plaatsing voor de nationale finale van 3 tot en met 5 januari in Hoogeveen. Hans de Kok. die knap derde werd, behaalde ook tien punten en 0.670 als moyenne. Jan de Jonge van ALM werd tussen al het geweld vij fde met zes pun ten, 0.615 en tien als hoogste serie, HEERENVEEN - Patrick Goverse heeft op het ijs van Thialf in Heerenveen een nieuw Zeeuws record voor neo-senioren gereden. De 19-jarige schaatser uit Kapelle dook op de 1500 meter voor het eerst onder de twee minuten, 1.58,57. Het oude record bedroeg 2.01,55. Met deze tijd legde Goverse een basis voor deelname aan het Nederlands kampioenschap later dit seizoen. Niels Goverse verbeterde het Zeeuws record op de 500 meter voor junioren- B. Hij realiseerde een tijd van 40,86, hetgeen driehonderdste sneller was dan het oude record. Op de 1500 meter kwam Niels Goverse tot een tijd van 2.08,29. Maarten Janse uit Wolphaartsdijk reed bij de neo-senioren op de 500 meter een tijd van 41,67. Óp de 1500 meterzette hij een tijd van 2.08,02 neer. VLISSINGEN - De futsallers van Matisse/Intersport kwa men in het uitduel met BT/De Moriaan niet verder dan een 4- 4-gelijkspel. Via Bud Aschman nam Matisse een 2-0-voor- sprong, maar de thuisploeg boog die achterstand voor de rust om in een 3-2-voorsprong. Aschman maakte in de tweede hel ft weer gelijk en na de 4-3 van BT/De Moriaan legde Eric Flore de 4-4-eindstand vast. FC Dauwendaele kon in de uitwedstrijd tegen Cafini/Van der Kleijn in de eerste helft nog goed meekomen, maar na de rust was het gedaan met het Middelburgse verzet. Ruud Stawny (2x) en René-Michel Gerritsen zetten FC Dauwendaele voor rust op een 3-2-voorsprong, maar in de tweede helft liep Cafi- ni uit naar 8-3. Maurice Steketee scoorde vervolgens 8-4, maar de Brabanders bepaalden de eindstand op 9-4. GOES - Rick Kole en Wouter van de Berge hebben in de C- poule van het Dancemasters jeugdtenniscircuit de eerste plaats met succes verdedigd. Het duo won met 5-2 van Koen van de Buuse en Hans Westerweel In de B-poule behielden Sjoerd Schrijver en Arthur Bolderheij ook de leiding. Het koppel klopte Matthijs van Damme en Sjoerd Huis in 't Veld: 5-3. Mountainbiker sloopt zelfs kampioen Vereecken in Westdorpe GOES - De driebanders van Oc kenburgh nestelden zich door een fraaie 6-2-zege op Rutac in de middelmoot van de eredivi sie. Ron Schumann, maker van de hoogste serie (dertien), kreeg uit de handen van Sinterklaas een bonuspakket met een waar de van 250 euro. Er viel heel wat te beleven in Brasserie Ockenburgh, waar de Brabantse biljarters van Rutac de tegenstander waren. Zowel op biljarttechnisch gebied als in het randgebeuren. Sinterklaas kwam tijdens de pauze van het duel de winnaars van de eerste sessie gelukwensen. Hij gunde Ron Schumann en John Tijssens de eer even op zijn schoot te mo gen zitten. Verder verraste de Sint door een beautypakket ter waarde van 250 euro beschik baar te stellen voor de maker van de hoogste serie. Dat ging naar Ron Schumann. Er werd ook nog goed gebiljart in Ockenburgh. Ron Schumann opende in zijn partij tegen Ad Broeders met een serie van der tien en in de eenentwintigste beurt volgde nog een serie van elf. Ad Broeders lag toen al op apegapen. John Tijssens rekende af met Anno de Kleine. Dat ging ge paard met een incident. De arbi ter telde een gemiste bal van Tijssens goed. De Ockenburgh- speler wilde zelf gaan zitten, maar moest toch doorspelen van de arbiter. Tijssens miste opzet telijk. De Kleine kon echter niet profiteren. In de resterende achttien beurten maakte de Brabander nog slechts vijf pun ten. Martin Spoormans moest in een partij met wisselende kansen zijn meerdere erkennen in Jan Arnouts- 42-50. Roland Forthomme kwam in partij tegen Eddie Merckx moeizaam uit de startblokken, maar toen hij vanaf de negende beurt het initiatief had geno men, stond hij dat niet meer af. Na een prima wedstrijd klopte hij zijn landgenoot met 50-43 in 30 beurten Vrijdag trad de Goese formatie in Hees wijk Dinther aan tegen Particolare voor de nationale bekercompetitie. Via tweemaal 8-0 werden de Brabanders een voudig weggezet. Forthomme viel het meest op door 1.450 en 1.875 te laten optekenen. In de volgende ronde komt Ocken burgh uit tegen de Havermans Groep uit Zupdert. door Frits Bakker WESTDORPE - Baukje Doedee, die zelf in een korte sprint net de cross voor de vrou wen had gewonnen, wees met een zekere fierheid naar de kop loper in het hoofdnummer. „Weet je dat die jongen met mijn sportvoeding rijdt", zei ze, toen Dick van de Berg uit Gapinge met ruime voorsprong op de concurrentie zijn rondjes reed over het parkoers in Westdorpe. Mijn sportvoeding...? „Ja, het is heel bijzonder en ei genlijk komt het van de Olympi sche kampioen Björn Daehlie, maar ik breng het hier in Neder land op de markt", vertelde Baukje. Dat was te zien ook, aan Dick van de Berg, dat het héél bijzonder was. „Weet je wat die jongen alle maal kan", zei Eric Vereecken, die vanwege een overwinning in een of andere Belgische bond getooid is met de regenboogtrui. De kampioen sprak ook al met veel bewondering over Dick van de Berg. „Ik heb hem in een wed- strijd eens van een heuvel zien afrijden waar zelfs Bart Brentjens van de fiets moest. Wat die voor techniek heeft zeg..." Dick van de Berg, twintig pas, afkomstig uit het motorcrossen, heeft het volgens de kenners in zich om de top te halen. „Het wordt alleen wel eens tijd dat hij dat zelf ook beseft", zei Ene Vereecken, terwijl hij achterin een bestelbus de modder van zijn benen waste. „Hij traint er amper voor. Het gebeurt soms dat hij een hele week niet op de fiets komt. En dan zo winnen. Maar wat wil je, zegt Dikkie zelf. „Ik werk als leerling-tim merman bij een aannemer, ik begin om half acht en ben om vijf uur thuis. Kan ik dan nog gaan trainen? Wat ik wel doe is af en toe op de rollen rijden. Ik heb er best veel voor over, want ik wil verder in deze sport Mis schien kan ik ooit zelfs prof worden in het ATB-fietsen. Bochtenwerk Hij timmert in elk geval aardig aan de weg in het Zeeuwse. Twee crossen heeft hij nu op zijn naam van de zes die er zijn gere den voor de ATB-competitie. En zaterdag, op het Finlandcircuit in Westdorpe, stond er geen maal op. „Ik heb even gekeken wat Vereecken deed", vertelde hij aandefinish, „want die heeft de gewoonte om gelijk weg te sprinten vanuit de start. Maar toen hij na één rondje stilviel, ben ik weggesprongen." „Het verschil zat hem in de bochten", verklaarde Vereecken de ruime minuut achterstand die hij in dertien rondjes opliep. v „Je kan zien dat hij uit het mo torcrossen komt, want hij rijdt met zo veel techniek. Dat is zijn voorsprong op mij. En de leef tijd speelt natuurlijk ook een rol. Twintig tegen zevenender tig. Je kan wel lang mee hoor, maar niet als je hele dagen moet werken. En thuis moet ik toch ook wat doen? Mijn vrouw klaagt af en toe dat ik er zo wei nig ben." Maar rijdt Vereecken wel min der dan anders? Hij was ook za terdag in Westdorpe op een snel le omloop weer veruit de beste van alle achtervolgers. Beter dan Danny Schaut, beter dan '-v Dick van de Berg rijdt in een lange solo naar de overwinning in Westdorpe. foto Wim Kooyman door Frits Bakker WESTDORPE - Baukje Doedee besluit binnen nu en twee weken voor welke sponsor ze volgend jaar rijdt. Twee ploegen hebben de wielrenster uit Driewegen een aanbod gedaan. „Ik kan bij allebei een internationaal programma rijden", vertelde ze zaterdag na haar overwinning in de ATB-cross in Westdorpe. Door het afhaken van Neckermann als sponsor is Doedee op zoek naar een nieuwe ploeg voor vol gend jaar. Essent komtmet een nieuwe ploeg op de weg. „Die hebben me gebeld of ik interesse heb." De andere gegadigde is Ondernemers van Nature, een bestaande ploeg waarvoor onder meer Loes Gunnewijk en MartineBras rijden. Baukje Doedee heeft nog twee weken tijd om een keuze te maken ..Ik ga deze week maar eens wat meiden bellen over hoede sfeer is in die ploegen Het zijn in elk geval tweemooie sponsors, die alle bei veel in het buitenland rijden Dennis Martens, die lang in de race lag voor een topdrie plaats, beter ook dan Dennis Raadgever. Alleenheerser Het lijkt er alleen op dat er met Dick van de Berg één renner op komst is die het vaandel gaat overnemen van de man die ja renlang de alleenheerser in de Zeeuwse crossen was „Ik heb maar één slechte wedstrijd ge reden tot nu toe", rekende de winnaar van zaterdag zelf voor. „In de Strandrace reed ik rond de tiende plaats, maar dat tel ik niet mee als een echte cross. Zo'n race op het strand, dat is domweg knallen." Op het motorcrosscircuit in Westdorpe ging het zaterdag vooral om techniek, kracht en karakter, Daarin was Dick van de Berg, die landelijk uitkomt bij de espoirs, veruit de sterkste En door zijn zege komt hij één puntje dichter bij Eric Ver eecken, die leidt in het klasse ment van de wintercompetitie. Dooie vogels Veel boeiender was zaterdag de wedstrijd bij de B-rijders De 48-jarige Brabander Adri Jon- geneelen, die op één na alle wed strijden op zijn naam schreef, kwam er in Westdorpe in de fi nale niet aan te pas. In een tac tisch steekspel met drie Zeeu wen (Roedi Weststrate, Huib Slabbekoorn en Fonny Martens werd de klassementsleider zo danig gesloopt, dat hij geen eindschot over had. Roedi West strate was de sterkste in de eind - sprint. „Het is eindelijk gelukt", glunderde de oud-voetballer van 's-Heer Arendskerke. „We hebben het zo gespeeld", zei Huib Slabbekoorn. „dat die Jongeneelen niets meer kon op het eind. Dat is ook wel eens mooi, want hij is een slechte ver liezer." „Het heeft ons wel veel kracht gekost", kreunde Fonny Martens, die onherkenbaar was door de laag modder op zijn ge zicht. „Kijk maar wat hier staat: drie dooie vogels." Maar wel al ledrie met. een gelukzalige grijns. Baukje Doedee won de wedstrijd bij de vrouwen in de eindsprint. De Belgische Mona van Nassauw, die voor het eerst in Zeeland reed, had een snelle re start, bleef lange tijd bij, maar werd op de eindstreep ver slagen. Baukje. „Ik vond het hartstikke leuk dat ik eindelijk eens tegenstand had." door Alex Krappen MIDDELBURG - De tafelten nissters van RdT waren nog nooit zo dicht bij het kampioen schap in de vierde divisie. Zelf won het team uit Lamswaarde in een uitstekende wedstrijd met 8-2 van MZ. Shot 2, de di recte concurrent, won echter met 6-4 van Dordrecht 2 en kwam daardoor op hetzelfde aantal punten als RdT. Omdat de Zwijndrechtse for matie in de onderlinge wedstrij den beter was, lopen de Zeeuws- Vlamingen de titel op een zure manier mis. De SAR-vrouwen scoorden in de laatste wedstrijd tegen Maasbree nog vier punten. Kim 't Hooft won tweemaal, Naomi Schelfhout één keer Belangrijk was die wedtrijd niet meer. SAR was al vierde en Maasbree al derde in de eerste divisie. De reserves van SAR waren al kampioen in de derde divisie. De 7-3-winst op Docos 2 in de slotwedstrijd deed niet meer ter zake. Audrey Koole bleef onge slagen, Lindsey Boerdam en Stefan ie Fassaert moesten bei den één opponente voor laten gaan. Bij MZ-RdT kwamen de MZ- punten van Lydia Thoerse en Wilma van de Bossche. Bij RdT bleef Cindy van Driessche onge slagen, Marscha de Booy en Martine Smolders wonnen bei den twee partijen. MZ is vierde geworden in de vierde divisie, RdT had één parti j meer moeten winnen voor de titel. De mannen van 't Zand besloten een matige competitie met een 7-3-nederlaag tegen kampioen BIT.nl. In deze klasse waren Hei-waarden 2 en Shot 2 zo zwak, dat handhaving van de Middelburgers in de tweede di visie niet in gevaar kwam Voor de mannen van SAR stond er nog wel iets op het spel. Om zich te handhaven in de derde divisie moest 'het Kloosterse team één punt meerhalen tegen nummer twee TCS dan concur rent FvT 3 tegen koploper Bran- dersstad 2. SAR speelde een uit stekende wedstrijd en werd ook nog eens geholpen door het feit dat TCS met een invaller kwam. Drie zeges van Pascal Neve, twee van Wim 't Hooft en één van Erwin Verdurmen resul teerden in een 6-4-winst. Omdat FvT 3 met 9-1 verloor bij Bran- dersstad 2 bleef SAR er nog flui tend in. Ook Arnemuiden had theore tisch nog kunnen degraderen maar de 7-3-winst op hekken sluiter 21-Up maakte aan alle bespiegelingen een einde. Mare Hackenberg sloot een magere periode af met drie winstpartij- en, Jan-Rien Meerman en inval ler Leon van Boven zorgden voor de rest van de punten In de hoofklasse werd 't Zand 2 kampioen. In de laatste wed- strijd tegen SAR 2 hadden de Middelburgers nog twee punten nodig: het werden er zeven. Na mens SAR sloot Johan 't Hooft een uitstekende competitie af met drie zeges tegen de kampi oenen SAR bleef daardoor tweede. Arnemuiden 2 greep in dezelfde poule de laatste kans op handhaving door met 5-5 ge lijk te spelen bij Hotak 2 Robert Steenbeek bleef voor de tweede week op rij ongeslagen. In de A-klasse eindigde de der-, by tussen MZ en 't Zand i n een 4- 6-winst voor 't Zand. Daarbij viel vooral Thomas Groene- woud op: hij bleef namens MZ ongeslagen. Beoogd MZ-kop- man Michael Zwemer beleefde een off-day, zodat er voor de gastheren niet meer dan een kleine nederlaag inzat, Om nog tweede te worden zal MZ de slotwedstrijd tegen FvT met 7-3 moeten winnen. Mocht dat luk ken dat strijdt MZ volgende competitie mee om de Neder landse titel. Kampioen 't Zand was al verzekerd van een start bewijs voor de kampioensgroep. Twee klassen lager sloot titel houder Arnemuiden de compe titie af met een gelijkspel tegen Tanaka Tamamra Meerman' won twee partijen, Danny Bis- schp en Wilbert Poppe beiden één. In de meisjes A-klasse toonde Marjolein Sey aan ook op dit niveau mee te kunnen door in de wedstrijd tegen Hel- den'67 (8-2-winst voor SAR) twee wedstrijden te winnen. Li- selotte Fassaert bleef ongesla gen. In de B-klasse won Arne muiden met 3-7 bij Taverbo. Mieke van Nieuwenhuize won driemaal. Griselda Meerman voegde daar twee en Katinka Nijsse één zege aan toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21