PZC Hulst kiest voor brede coalitie LétÉ UITVERKOOP Gimbfère 11 Hardnekkige drankzucht kost chauffeur baan Verkeerslabel voor Marijkeschool Sas van Gent koopt bibliotheek Philippine Ze laten ons naar de verdommenis gaan pR CDA-fractie Hulst is ontevreden met één wethouder Varkensboer beraadt zich op bezwaren CDA, Groot Hulst, Groot Hontenisse en PvdA vormen college Auto in de sloot 1 nov Cf Het BOV-team feliciteert van de BOV TROFEE 2002 Bejaarde komt om bij ongeval mm smmmmm WINTERPALEIS zeeuwse almanak Jammer ZEEUWS-VLAANDEREN J J zaterdag 30 november 2002 door Frank van Cooten HULST - De nieuwe gemeente Hulst heeft de komende drie jaar een breed afspiegelingscol lege van CDA, Groot Hontenis se, Groot Hulst/Gemeenschap pelijke Belangen en PvdA. Als wethouders worden voorgedra gen B. Pauwels, F. van Dries- sche, E. de Deckere en P. Wee- kent een fikse meerderheid, maar volgens Pauwels is er in het duale stelsel geen sprake meer van coalitie en oppositie. ,,De raad staat los van het colle ge. Alle raadsleden gaan vanaf 1 januari het beleid bepalen. Niet langer het college." Pauwels (loco-burgemeester) krijgt zelf onder meer de porte feuille dorpenbeleid, ruimtelij ke ordening, planologie en landbouwbeleid. ,,De dorpen moeten leefbaar blijven. Gezien de grote hoeveelheid dorpen denken we aan de benoeming van een ambtenaar die voor de dorpen aanspreekbaar is." Wethouder E. de Deckere krijgt onder andere openbare werken, volkshuisvesting, milieu, en verkeer en vervoer. „Verkeer en vervoer ligt in het verlengde van wat ik bij het waterschap heb gedaan." Wethouder F. van Driessche heeft in grote lijnen dezelfde portefeuille als in de gemeente Hontenisse. Dus onder andere sociale zaken, sportzaken, welzijn en cultuur beleid. In plaats van parttime wordt hij fulltime wethouder. ,-,Een hele vooruitgang. De com binatie van een reguliere baan met het wethouderschap was best zwaar." Van Driessche neemt afscheid als voorzitter van de dorpsraad in Lamswaar- de. Wethouder P. Weemaes houdt in grote lijnen zijn huidige porte feuille maar krijgt er financiën en subsidiewerving bij. Forma teur Pauwels vindt het belang rijk dat ook de burgemeester een taak heeft. De nieuwe bur gemeester krijgt daarom naast zijn wettelijke taken ook econo- Volgens formateur B. Pauwels is bewust gekozen voor een brede coalitie. „De nieuwe gemeente heeft naast de stad Hulst acht tien dorpen. Daarom willen we in het college een goede afspie geling hebben van de regio's. Daarnaast zijn we met vier par tijen in staat alle kansen voor de nieuwe gemeente te benutten." Pauwels spreekt niet over be dreigingen. „Er zijn veel kansen die het nieuwe college gaat op pakken. Natuurlijk is het met de nieuwe organisatie wennen, maar we gaan zeker zaken reali seren. Denk aan het kooptoeris- me, ons landelijk gebied en de recreatiemogelijkheden. Hulst vormt een prachtige buffer tus sen het industriegebied Linker oever in Antwerpen en de Axel- se Vlakte bij Terneuzen. De nieuwe coalitie heeft één belang voor ogen: dat van de nieuwe ge meente Hulst. En dat gebeurt in goede harmonie." Rimpelloos Volgens de formateur verliepen de onderhandelingen vrij rim pelloos. „We zijn geen knelpun ten tegengekomen. In de programma's zijn veel overeen komsten." Het CDA zou met Groot Honte nisse en Groot Hulst ook een meerderheid hebben gehad. Dan zou het CDA twee wethou ders leveren. „Dat is ook een op tie geweest. Maar dit is de beste oplossing. Op basis van de ver kiezingsuitslag is dit de meest voor de hand liggende keuze." De brede coalitie van vier par tijen vertegenwoordigt zestien de 21 raadszetels. Dat bete- HULST - Een 55-jarige vrouw uit Hulst is gisterochtend rond elf uur met haar auto in een sloot terechtgekomen aan de Heer lijkheid te Sint Jansteen. De vrouw is vermoedelijk in een bocht de macht over het stuur verloren waardoor ze in de sloot belandde. Nadat politiehond Andor de plaquette heeft opgespoord, overhandigt zijn baas die aan burgemeester Mulder, zodat het bord aan de gevel kan worden gehangen. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten AXEL - De Axelse Marijke school heeft gisteren als eerste basisschool in de gemeente Axel het Zeeuws Verkeers Vei ligheids Label gekregen. Het Verkeers Veiligheids Label wordt door het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ) toegekend aan scholen die de verkeerseduca- tie hoog in het vaandel hebben staan. Naast de wettelijk ver plichte verkeerslessen worden op de Marijkeschool veel acti viteiten georganiseerd door actieve 'verkeersouders'. Zo verzorgen ze bijvoorbeeld oversteekdiploma's voor de kleinsten, fietsenkeuringen en verkeersexamens. Bovendien geven ze ook allerlei gastlessen oververkeersonderwerpen. Op school was het gisteren een he le middag feest. Dat begon ui teraard bij de officiële uitrei king van het label. Er was een 'neplabel' op het schoolplein verstopt dat moest worden opgespoord door een politiehond, Die apporteerde het bij burgemeester J. Mul der, die vervolgens het echte label aan de muur schroefde. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent koopt voor twin tigduizend euro het gebouw van de bibliotheek aan de Meer paalstraat in Philippine. De ge meenteraad heeft hiermee inge stemd. Het voormalige schoolgebouw De Meerpaal komt begin vol gend jaar leeg te staan omdat de bibliotheek dan zijn intrek neemt in de nieuwe brede school aan de Schorrenkruidlaan in Philippine. Het bibliotheekbestuur kocht De Meerpaal in de jaren 90 voor een symbolisch bedrag van de gemeente en liet het voor eigen rekening ingrijpend opknappen. Het gemeente bestuur koopt het gebouw nu terug omdat het toekomstige ontwikkelingen met het ge bouw of het terrein waar dat op staat in eigen hand wil hou den. Voor de korte termijn bekijkt de gemeente de mogelijkheid om het pand een functie te geven voor de jeugd en voor culturele evenementen. Op die manier valt ook de verpaupering van gebouw en omgeving tegen te gaan. Gemeenteraadslid R. de Meyer (PvdA) wilde van het college weten of daar al gedachten leef den over een definitieve be stemming voor het gebouw. D66-raadslid M. Weemaes liet weten dat voor zijn partij de bouw van een woonzorgcom plex op deze 'prachtige locatie' de voorkeur verdient. Wethouder R. Noët liet zich niet uit over de coekomstige bestem ming van het gebouw of het ter rein. Wel noemde hij de bouw van een woonzorgcomplex aan de Meerpaalstraat 'onwaar schijnlijk'. door Aector Dooms TERNEUZEN - „We hadden af gesproken elkaar hier niet meer te ontmoeten, maar nu zit u hier weer", sprak de Terneuzense politierechter G. van Unnik een 42-jarige drankrijder uit Schoondijke vermanend toe. De man had zich tijdens zijn proef tijd opnieuw schuldig gemaakt aan het rijden onder invloed. De bloedproef gaf 5 juli dit jaar in Schoondijke een hoge score van 2,72 milligram aan: vijfen- half keer zoveel als toegestaan. Dit alles leidde ertoe dat de be roepschauffeur anderhalf jaar rijontzegging en veertig uur werkstraf kreeg opgelegd. De politierechter had bij het vonnis van 15 maart rekening gehou den met het belang van het rij bewijs door de broodrijder een fors deel, zeven maanden, van de rij-ontzegging voorwaarde lijk op te leggen, maar nu kon Van Unnik er niet meer om heen. De man had om een medische reden niet kunnen blazen. De uitkomst van de bloedproef vond hij absurd hoog. Raads man F. de Vleesschauwer zei dat zijn cliënt bloedverdunners had gebruikt. „Maar die hebben geen invloed op alcohol", weer legde de politierechter het mo tief. Voor officier van justitie G. Oosterveld was het duidelijk. „LT was ladderzat. U bent erg hardleers." De verdachte erken- Advertentie mar B°)rofie vooruitstrevend ondernemerschap met het behalen met als thema acceleratie Met dank aan alle sponsors die dit lustrum mede mogelijk hebben gemaakt, want zonder sponsors geen BOV TROFEE door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - 'Junks, gebrui kers, daklozen, allen zijn ook mensen. Ze wensen een oprecht bestaan om eerlijk door de maatschappij te gaan. Gun ons 24-uursopvang, in ons en jullie belang'. Een spandoek met die tekst hangt tegen de gevel van de dag en nachtopvang van het Leger des Heils aan de Kennedylaan in Terneuzen. 'Wij zijn tot confrontatie be reid', meldt een andere tekst die met zwarte viltstift op een rol luik is geschreven. Een groepje protesterende thuislozen maakt op die manier duidelijk dat de gemeente Ter- neuzen moet zorgen voor vol doende slaapplaatsen in de op vang van het Leger des Heils. Ze hebben hun bivak opgeslagen in het fietsenhok naast de opvang. In een olievat brandt een vuur tje van afvalhout dat ze bij el kaar hebben gesprokkeld. „We zitten buiten de binnenstad. Niemand heeft last van ons. Kijk, we hebben hier zelfs een prullenbak staan en we maken elke dag schoon. Toch valt de politie ons hier regelmatig las tig", zegt Karim Younsi. Bredanaar Harry Goossens re kent snel af met het rekensom metje van de gemeente dat er twaalf slaapplaatsen te verde len zijn in het opvanghuis. ,Twee bedden zijn voor de hulp verleners, en twee bedden zijn voor vrouwen, dus dan blijven er nog maar acht over." Te wei nig op het totaal van zeventien zwervers die in Terneuzen be hoefte hebben aan een dak bo ven hun hoofd, zegt John van Wijngaarden, voorzitter van de particuliere Medische Dienst Harddrug Gebruikers (MDHG). Goossens leeft sinds een week zonder een dak boven zijn hoofd in de Scheldestad. „Ik ben met twintig euro op zak weg ge stuurd uit de gevangenis in Mid delburg. Wij zijn het uitschot van de maatschappij. Ons laten ze gewoon naar de verdomme nis gaan", zegt hij boos. Younsi heeft weliswaar een huisje, maar is solidair met de daklozen. „Ik was de eerste dak loze in Terneuzen en heb hier het drugsrunnen geïntroduceerd. Ik heb wel een huis, maar ik voel me dakloos. Dat is een cultuur, een manier van leven. Wij zijn vrij." De MDHG vraagt de gemeente daklozen en verslaafden te be trekken bij het beleid om mee te bouwen aan een leefbare stad. De dienst roept de gemeente daarnaast op om te zorgen voor een echte 24-uursopvang. mische zaken en werkgelegen heid en midden- en kleinbedrijf. Projecten als Kloosterzande aan Zee, de ontwikkeling van de Hulster binnenstad, de rondweg Terhole, Vitaal Platteland en de ontwikkelingen van woonzorg centrum Antonius in Klooster zande en Curamus in Hulst wor den door meerdere wethouders en/of de burgemeester gedragen of aangestuurd. de stom te zijn geweest. De rij ontzegging betekende het ont slag voor de Schoondijkenaar. Een inwoner van Gouda haalde 8 oktober dit jaar een score van 1150 microgram, ruim vijf keer de limiet. De zestigjarige ver dachte had de minibar op zijn hotelkamer in Terneuzen leeg gedronken en was vervolgens in zijn auto gestapt. Het personeel van het hotel had vergeefs ge probeerd de autosleutels af te pakken. Een getuige had gezien dat de man enkele meters ach teruit was gereden, waarna hij achter het stuur in slaap was ge vallen. De Gouwenaar kampt met een ernstige ziekte en is niet meer in staat om te rijden. Een jaar rijontzegging en duizend euro boete was zijn straf. door Sheila van Doorsselaer HULST - De CDA-fractie is niet tevreden over de samenstelling van het college voor de nieuwe gemeente Hulst. CDA'ers J. van Eek en T. Baert vinden het onbe grijpelijk dat het CDA, de grote winnaar van de verkiezingen, slechts één wethouder levert. Zij vinden dat een verkeerde vertaling van de verkiezingsuit slag. Het CDA had twee wethou ders kunnen leveren aan het nieuwe Hulster college. Volgens de nieuwe CDA-wethouder B. Pauwels, informateur en for mateur van het nieuwe college, is daarvoor niet gekozen om een zo breed mogelijke coalitie te vormen. Hij koos ervoor in zee te gaan met Groot Hulst, Groot Hontenisse en de PvdA. Een te leurstellend resultaat, zo oorde len Van Eek en Baert. Nadat de verkiezingsuitslag be kend werd, leek het erop dat Pauwels en de nummer twee, J. Steijaert, samen de CD A-kar zouden gaan trekken. Steijaert liet kort daarop weten de wet- houderspost aan zich voorbij te laten gaan om zich volledig te richten op zijn taak in het dage lijks bestuur van waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Van Eek, de nummer drie, werd gepas seerd als wethouder. Pauwels, zijn lijsttrekker, had andere ge dachten over de invulling van het college. „Hadden we nu wél twee wethouders geleverd, dan had Baert ook weer in de raad kunnen komen. Die valt nu bui ten de boot en dat is een verlies voor de fractie", zegt Van Eek. Machtsblok Ook Baert heeft zijn twijfels bij de samenstelling van het nieu we college. „Ik weet niet of dit de beste keuze is voor onze par tij Groot Hulst en Groot Honte nisse, die later één partij zullen worden, vormen nu een groot machtsblok, terwijl het CDA de groot winnaar is." De geruchten dat het passeren van Van Eek te maken heeft met reserves jegens zijn persoon, noemt Baert 'on deugdelijk'. De oppositiepartijen, Progres sief Hulst en Algemeen Belang reageren zeer verdeeld op de samenstelling van het nieuwe college. AB-fractievoorzitter A. Roctus legt zich erbij neer. „Wij zitten nu waar we thuisho ren; in de oppositie. De verkie zingsuitslag was er ook naar." Het nieuwe college wekt achter docht bij A. Hegger, fractie voorzitster van Progressief Hulst. „Ik vind het onbegrijpe lijk dat het CDA zomaar alle macht uit handen geeft. Ik vraag me dan ook af wat daar achter zit. Aast het CDA mis schien op een burgemeesters post voor Pauwels?" Ook de rol van de PvdA in het nieuwe col lege vindt in de ogen van Hegger geen genade. Daarbij doelt hij op het feit dat P. Weemaes wet houder voor financiën wordt. „Waarom heeft uitgerekend de PvdA de zwaarste portefeuille gekregen? Zij hebben juist zwaar verloren! Deze coalitie wordt de nekslag voor het dua lisme. Weemaes heeft de afgelo pen jaren bewezen zich niet du alistisch te kunnen gedragen. Kritiek kan-ie niet hebben." Hegger geeft aan de verwikke lingen de komende drie jaar kri tisch te zullen volgen. „Anders komt het dualisme niet van de grond." BIGGEKERKE - Een 83-jarige automobilist uit de gemeente Veere is gistermiddag op de Rondweg Biggekerke om het le ven gekomen. De man is ver moedelijk tijdens het rijden on wel geworden, waarna hij in de berm terecht kwam en frontaal op een boom botste. Het onge luk gebeurde omstreeks kwart voor drie. door Harold de Puysseleijr OOSTBURG - Oostburg Var kens BV en eigenaar Van Sleu- wen beraden zich met hun advo caat J. van Groningen nog op stappen tegen het besluit van de gemeente Oostburg drie var kensstallen in die gemeente te verzegelen. De gemeente greep naar dat middel omdat de stallen inder tijd niet volgens de bouwvoor schriften zijn gebouwd. Nu de stallen leegstaan omdat twin tigduizend met het verboden hormoonpreparaat mpa be smette varkens zijn vernietigd, zag de gemeente haar kans schoon om Oostburg Varkens en Van Sleuwen opnieuw de voet dwars te zetten. De stallen aan de Maagdenbergweg, Coxyde- weg en Sophiaweg zijn vorige week dicht getimmerd. Raadsman Van Groningen laat namens zijn cliënten weten dat hij het vreemd vindt dat de ge meente nu pas overgaat tot ver zegeling van de stallen. „Er ligt al meer dan een jaar een rapport over de brandcompartimente- ring. Wij hebben daar een des kundige naar laten kijken en die heeft alternatieven voor de brandveiligheid aangedragen. Daar is door de gemeente nooit op gereageerd." Van Groningen voert momen teel nog overleg met Oostburg Varkens en Van Sleuwen over de nu te volgen strategie. „We kun nen weer gaan procederen, maar ik weet niet hoe dat gaat verlopen. Dat is ook afhankelijk van wat Oostburg Varkens en Van Sleuwen willen." De gevolgen van de verzegeling van de stallen voor eigenaar Van Sleuwen en exploitant Oost burg Varkens zijn groot. „Als daar geen varkens gehouden mogen worden, staat daar een investering waar je geen cent voor terug krijgt." Tegen de maatregel van de ge meente staat gedurende zes we ken bezwaar open. „We gaan onderzoeken of er succesvol kan worden geprocedeerd", zegt Van Groningen. Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Advertentie 28, 29 en 30 november Dam 61, Middelburg Dakloze verslaafden protesteren bij de dag- en nachtopvang ii neuzen. foto Charles Een Walcherse meneer op ja ren klopte aan bij zijn dokter met een verzoek. Of-ie viagra krijgen kon. Dat kon, zei de dokter. Een tijdje later zag de huis arts zijn patiënt weer. Be langstellend informeerde hij of de pillen bevielen. Ja, nou, aanvankelijk wel, zei de Walchernaar. Maar dan bedenk ik wat dat 't kost en dan hangt-ie weer,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 65