MAi Fracties eisen actie in Hansweert LétÉ UITVERKOOP 11 Klachtenregeling gemeente Goes is nauwelijks bekend Gevaarlijke kruising krijgt plateau Gimbrère Ziekenhuis blijft artsen zoeken '«H *'N™E'S Kunstwerk maakt rotonde af r Extra geld voor billijke maatregelen tegen overlast WCT Samenstelling wijkje en gedrag jongeren baren zorgen Man (83) komt om bij ongeval Automobiliste gesneden op snelweg Kerk Scherpenisse in fananciële problemen y Vrouw rijdt flitspaal omver zeeuwse almanak Jammer BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 30 november 2002 door Rob Paardekam HANSWEERT - De Reimers- waalse politiek wil dat de ge meente stappen onderneemt om de leefbaarheid in Hansweert te verbeteren. Tijdens de vergade ring van de commissie wonen en milieu gaven alle partijen het college van burgemeester en wethouders donderdag de op dracht een plan van aanpak te maken. BIGGEKERKE - Een 83-jarige automobilist uit de gemeente Veere is gistermiddag op de Rondweg Biggekerke om het le ven gekomen. De man is vermoedelijk tijdens het rijden onwel geworden waarna hij in de berm terecht kwam en frontaal op een boom botste. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor drie. GOES - Een 28-jarige automo biliste uit Goes is gisteravond op de A58 ter hoogte van haar woonplaats in de berm beland nadat zij werd gesneden door een onbekende automobilist. De vrouw reed rond half zeven over de zuidbaan, waar ze werd ingehaald door een personen auto. Toen deze weer naar de rechterbaan ging, werd ze afge sneden, waarbij ze bijna werd aangereden. De vrouw trapte op haar rem, waardoor ze in een slip raakte en tot stilstand kwam in de linkerberm. De vrouw kwam met de schrik vrij ^haar auto had schade aan de [voorzijde. De onbekende auto- mobilist is doorgereden. Hansweert kampt met twee gro te problemen. Het eerste betreft het wijkje rondom de Schelde- straat en de Braakmanstraat. Volgens voorzitter A. Kortlever van de dorpsraad heeft woning bouwvereniging R&B Wonen daar gefaald in haar toewij zingsbeleid. Ook C. Knuit (PvdA), zelf woonachtig in Hansweert, vindt dat daar het probleem zit. „Het zijn huizen met. éen lage huur, dus iedereen wordt erin gezet." Door een grote concentratie van allochtonen en alleenstaande jongeren in de wijk zou de leef baarheid achteruit zijn gegaan. Volgens Kortlever ontvangt de dorpsraad veel klachten van buurtbewoners. In duidelijke bewoordingen maakte hij de problemen donderdag duidelijk aan de politieke vertegenwoor digers. „Het is niet normaal dat je met een mes achterna wordt gezeten, als je de overbuurman vraagt zijn muziek wat zachter te zetten", aldus Kortlever. „Of dat je zelf een leuk voortuintje hebt, maar de buren hun tuin gebruiken als alternatieve vuil- stort." Verder sprak de voorzit ter van de dorpsraad over jonge bewoners die hun huis als hang plek gebruiken en tuinfeesten houden met harde muziek, alco hol en drugs. „Er moet snel iets gebeuren, want het is te gek voor woorden dat mensen hun eigen wijk op kousevoeten moeten betreden om de sociaal-minde ren niet tegen het hoofd te sto ten." Markt Directeur P. van Luijk van R&B Wonen erkent dat de samenstel ling van de wijk niet optimaal is. Volgens hem gaat het om een marktprobleem dat niet gemak kelijk is op te lossen. Er is over het algemeen weinig vraag naai de goedkope huurwoningen in de wijk, maar voor veel alleen staande jongeren en allochto nen zijn de huizen wel interes sant. Het gevolg is dat deze groepen zich in de wijk concen treren. De woningbouwvereniging kan volgens Van Luijk niet veel an ders doen dan de huizen aan de ze groepen toewijzen. „We kun nen een aanvraag niet afwijzen, omdat iemand een allochtoon is of zijn gezicht ons niet aan staat", aldus Van Luijk. „Er is wel eens geopperd de huizen dan maar leeg te laten staan, maar dat is ook niet goed." R&B Wonen begint volgend jaar met de voorbereiding van een wijk- plan voor de Scheldestraat en omgeving. Door de woningen te verbeteren en van wat meer comfort te voorzien zou de markt volgens Van Luijk enigs zins beïnvloed kunnen worden. ,Op die manier kunnen we wel licht weer wat betere klanten werven." Bedreigen Het tweede probleem beslaat heel Hansweert. Volgens veel bewoners maakt een deel van de plaatselijke jeugd het veel te bont maakt door op straat rond te hangen, vernielingen aan te richten en zelfs mensen te be dreigen. „Veel inwoners weten om welke jongeren het gaat", vertelt Kortlever. „Maar uit angst voor represailles durven ze de politie geen namen te noe men." Naar aanleiding van een klacht tijdens het raadsledenspreek uur stonden de Hansweertse problemen donderdag op de agenda van de commissie wo nen en milieu. Alle partijen spraken hun bezorgdheid uit en gaven het college de opdracht een plan van aanpak met con crete voorstellen te ontwikke len. De voorkeur gaat uit naar het vormen van een werkgroep waarin ook de dorpsraad, R&B Wonen, de politie en een maat schappelijk werker zitting ne men. Kortlever kan zich vinden in het plan, al vindt hij dat het veel te laat komt. „Ik verwijt de politiek dat ze er veel te lang niets aan heeft gedaan. De dorpsraad kaart de problemen al jaren aan, maar tot nu toe zonder resultaat." door Rolf Bosboom GOES - Bijna vier op de vijf Goesenaren zijn niet bekend met de klachtenregeling van de gemeente. Vrijwel iedereen vindt het bestaan van zo'n rege ling wel zinvol. Dat blijkt uit een enquête van de gemeente. De klachtenregeling, die Goes I in maart 2000 heeft ingevoerd, is bedoeld voor iedereen die meent niet correct te zijn behan deld door een vertegenwoordi ger van de gemeente. De klach- I tencoördinator probeert eerst of de zaak onderling kan worden opgelost. Lukt dat niet, dan wordt de klacht voorgelegd aan een onafhankelijke commissie. Die geeft een advies aan het ge meentebestuur, dat de beslis sing neemt. Heel veel werk hebben de coör dinator en de commissie nog niet gehad. In totaal gaat het om zo'n zeventig klachten. Dat kan erop wijzen dat Goese ambtena ren en bestuurders zich altijd keurig gedragen. De klachten coördinator heeft het vermoe den uitgesproken dat het feit dat de regeling nog te onbekend wachte uitgaven. Ook het jaar 2002 wordt naar verwachting niet positief afgesloten. De pro blemen zouden te wijten zijn aan de steeds lagere opbreng sten van de collectes en de da ling van het aantal giften. Ook heeft een aantal gemeenteleden hun vrijwillige bijdrage (nog) niet betaald. De kerkvoogdij vraagt haar leden in een brief om te helpen de tekorten weg te werkenEen greep in de reserves is volgens de kerkvoogdij geen optie. is, ook een rol speelt. Om dat na te gaan is een schriftelijke en quête onder vijfhonderd wille keurige Goesenaren gehouden. Ruim een kwart van de bena derden (27 procent) nam de moeite de vragenlijst in te vul len en op te sturen. De resulta ten bevestigen wat al werd ver moed: 78 procent is niet op de hoogte van de regeling. Van de ondervraagden gaf 93 procent aan zo'n regeling wel degelijk zinvol te vinden. Wan neer daarvoor aanleiding is, zou 94 procent daarvan gebruik ma ken. Er wordt nu gewerkt aan een plan om de regeling meer bekendheid te geven. Het nieuwe kunstwerk, een open toren, verwijst naar het verleden van Goes. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Met de plaatsing van een kunstwerk is de rotonde op de kruising van de Ring baan-West en de Van Hogen- dorplaan in Goes helemaal af. Het opvallende ontwerp is van beeldend kunstenaar Ni colas Dings. De rotonde is vorig jaar in op dracht van de gemeente aan gelegd. De omliggende bedrij ven legden samen een flink bedrag op tafel om het mid denterrein aan te kleden met een kunstwerk. Daarvoor werd een oproep aan kunste naars in Nederland gedaan. Uiteindelijk reageerden 59 belangstellenden, uit wie een selectiecommissie er drie koos. Behalve Dings waren dat Dorothé Jehoel en Hans van Meeuwen. Hun ideeën werden enige tijd tentoonge steld, zodat iedereen die dat wilde zijn voorkeur kenbaar kon maken. Mede op basis daarvan gunde de commissie de opdracht aan Dings. Het resultaat is sinds gisteren te zien. Het kunstwerk be staat uit een hoge, open toren. Daarmee wordt verwezen naar het verleden van Goes, waar al in de twaalfde eeuw een toren werd gebouwd als verdedigingswerk. Op en aan de bovenring van de toren zijn verschillende objecten aange bracht, die symbool staan voor historische en culturele elementen in de stad. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De Neder landse Hervormde Gemeente van Scherpenisse zit in geld nood. Alle leden is per brief ge vraagd een duit in het zakje te doen om de financiële proble men het hoofd te bieden. 1 Bij het opstellen van de begro- ting van volgend jaar kwam de kerkvoogdij tot de conclusie dat Lde inkomsten een behoorlijk stuk lager liggen dat de ver- Advertentie) jaar liOV po of" vooruitstrevend ondernemerschap L- Het BOV-team feliciteert met het behalen van de BOV TROFEE 2002 met als thema acceleratie Met dank aan alle sponsors die dit lustrum mede mogelijk hebben gemaakt, want zonder sponsors geen BOV TROFEE door Maurits Sep GOES - De provincie en het ha venschap Zeeland Seaports zijn bereid meer geld beschikbaar te stellen als dat nodig is om nega tieve effecten van de Wester- schelde Container Terminal in Goes, Kapelle en Reimerswaal teniet te doen. Dat staat in het nieuwe convenant waarover de betrokkenen overeenstemming proberen te bereiken. Provincie en havenschap heb ben nu elk een miljoen euro toe gezegd. Aanvankelijk was spra ke van een garantie door de provincie en Zeeland Seaports om bij eventuele tekorten meer geld op tafel te leggen. Die wil den echter geen blanco cheque afgeven. Burgemeester D. van der Zaag van Goes verklaarde deze week dat de gemeenten dat ook niet verlangen. De tekst van een eerder convenant kon daar om worden afgezwakt. Boven dien meldt het convenant nu dat de extra maatregelen 'in rede lijkheid en billijkheid en in overleg met de participanten' moeten worden genomen. Het convenant is ook op een an der belangrijk punt aangepast. Dat heeft betrekking op het on derzoek naar een nieuwe goede renspoorlijn langs de A58. Tot nu toe moest de provincie be werkstelligen dat die door het Rijk zou worden aangelegd, als onderzoek aantoont dat er reële mogelijkheden zijn de lijn te realiseren. Volgens de nieuwe door Rolf Bosboom WOLPHAARTSDIJK - Een van de gevaar lijkste kruisingen in de regio wordt momen teel veiliger gemaakt. Het gaat om de kruising van de Veerweg, Muidenweg en Aardebolleweg tussen de kern en het recre atiegebied van Wolphaartsdijk. Vooral de dorpsvereniging hee^t geregeld aangedrongen op het veiliger maken van het punt. Over de wijze waarop dat moest ge beuren, is geruime tijd overleg gevoerd. Aanvankelijk werd gedacht aan de aanleg van een half plateau; uiteindelijk is gekozen voor een compleet plateau, waarop verkeer van rechts voorrang heeft. De werkzaamheden zijn deze week begon nen en worden in de loop van december af- tekst is de opdracht aan de pro vincie de aanleg van zo'n lijn bij gebleken haalbaarheid 'met kracht op bestuurlijk niveau bij het Rijk te bepleiten'. Dit aangepaste convenant moet op dinsdag 3 december gete kend worden door alle betrok kenen. Dat zijn de gemeentebe sturen van Goes, Kapelle en Reimerswaal, het provinciebe stuur en het bestuur van Zee land Seaports. Dinsdag is de laatste dag dat tegen de aanleg van de Westerschei de Container Terminal, bezwaar kan worden aangetekend bij de Raad van State. De gemeente Goes belegt maan dag 2 december een extra raads vergadering over het conve nant. Die vindt plaats in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering is openbaar en begint om 17.00 uur. GOES - Een twintigjarige vrouw uit Goes heeft gisteren flink wat schade veroorzaakt toen ze op de Deltaweg in Goes in de slip kwam. Ter hoogte van 's-Heer Hen drikskinderen verloor ze de controle over het stuur om ver volgens over een oplopende vangrail te rijden en een flitspaal en lichtmast te ram men. De vrouw bleef ongedeerd. Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG E3HBBKl§H9i door Edith Ramakers VLISSINGEN - De directie van het Ziekenhuis Walcheren stelt alles in het werk om de nog openstaande vacatures in de kindergeneeskunde in Vlissin- gen op te vullen. Dat schrijft zij in een brief minister A. de Geus van volksgezondheid. Volgens de directie zijn de ziektekosten verzekeraars bereid om het aan tal functieplaatsen uit te brei den. De Geus' voorganger E. Bom- hoff verzocht een paar maanden geleden de ziekenhuisdirectie om in een stappenplan aan te geven hoe het Vlissingse zieken huis een eigen kinderafdeling kan behouden. Bomhoff riep te gelijkertijd op tot het stopzetten van de verhuizing van de afde ling kindergeneeskunde en de kraamafdeling van Vlissingen naar Goes. De ziekenhuisdirectie reageert dat zij door de minister gedwon gen is om vacatures zelf op te lossen. „Het is ons gelukt om per 1 februari een vacature kinder arts in Walcheren vervuld te krijgen." Het is niet zo dat de directie raad van bestuur van het zie kenhuis afziet van samensmel ting. „Fusie en concentratie, zo als eerder vermeld, is en blijft noodzakelijk." De directie ver wijst naar de 'breed gedragen beleidsvisie kindergeneeskun de': „Zeeland groeit groot." De directie onderstreept dat zij drie jaar intensief bezig is ge weest om tot een fusie te komen vanuit de overtuiging dat zeer intensieve samenwerking tus sen beide ziekenhuizen boven de Westerschelde noodzakelijk is om de tweedelijns gezond heidszorg (de ziekenhuizen en specialisten) te behouden en verbeteren. „Wil deze samen werking slagen, dan is centrale i-egie noodzakelijk." De directie van Ziekenhuis Wal cheren kan het zich voorstellen dat ze 'zo nu en dan' de kinder afdeling in Goes of Vlissingen moet sluiten. „Sluiting is dan onveimijdelijk als het niet lukt om de resterende vacature te vervullen." Rapport De directie meldt dat zij tot op heden van het Vlissingse college van B en W nog geen namen of contacten heeft ontvangen van de in het Rapport Veraart ver melde geïnteresseerde kinder artsen. Bureau Veraart had in opdracht van de gemeente Vlis singen een onderzoek naar kin derartsen ingesteld. Wethouder L. Poppe-de Looff van Vlissin gen bevestigt dat de namen van de kinderartsen niet recht streeks aan de directie zijn doorgegeven. „De twee kinder artsen zijn onlangs door Veraart geadviseerd om zelf contact op te nemen met de directie raad van bestuur van het ziekenhuis. De directie is daarvan op de hoogte. We zijn geen bemidde lingsbureau." Met het onderzoek van Veraart heeft Vlissingen willen aanto nen dat het mogelijk is om kin derartsen te vinden. Advertentie cJI? e) 28, 29 en 30 november c,,r r Witfkci iu Winkel v 7 Dam 61, Middelburg v y gerond. Om de bedrijven nabij het Veerse Meer bereikbaar te houden, wordt het kar wei in fasen uitgevoerd. Eerst wordt de zuidkant van de kruising gedaan, vervol gens de hoek Muidenweg-Veerweg en ten slotte de kant van de Aardebolleweg. Het verkeer wordt omgeleid via de Korte- dijk en de Bijsterweg. foto Willem Mieras Een Walcherse meneer van I jaren klopte aan bij zijn dok ter met een verzoek. Of 'ie viagra krijgen kon. Dat kon, zei de dokter. I Een tijdje later zag de huis- I arts zijn patiënt weer. Be langstellend informeerde hij of de pillen bevielen. Ja, nou, aanvankelijk wel, zei de Walchemaar. „Maar dan bedenk ik wat dat 't kost en dan hangt 'ie weer,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 53