PZC Zoektocht naar kinderartsen LétÉ UITVERKOOP 11 Bejaarde komt om bij auto-ongeluk Gimbiéie Extra geld voor billijke maatregelen tegen overlast WCT Gevonden voorwerpen met maritiem verleden Varkensboer beraadt zich op bezwaren Vlissingse ziekenhuisdirectie wil vacatures invullen Dieven vast na achtervolging Lété winnaar BOV-trofee Zwangere vrouw beroofd WINTERPALEIS tp Het BOV-team feliciteert van de BOV TROFEE 2002 Tuin van Zeeland naar rechter voor behoud bomen zeeuwse almanak Jammer WALCHEREN zaterdag 30 november 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De directie van het Ziekenhuis Walcheren stelt alles in het werk om de nog openstaande vacatures in de kindergeneeskunde in Vlissin- gen op te vullen. Dat schrijft zij in een brief aan minister A. de Geus van volksgezondheid. Vol gens de directie zijn de ziekte kostenverzekeraars bereid om het aantal functieplaatsen uit te willen breiden. De Geus' voorganger E. Bom- hoff verzocht een paar maanden geleden de ziekenhuisdirectie om in een stappenplan aan te geven hoe het Vlissingse zieken huis een eigen kinderafdeling kan behouden. Bomhoff riep te gelijkertijd op tot hét stopzetten van de verhuizing van de afde ling kindergeneeskunde en de kraamafdeling van Vlissingen naar Goes. De ziekenhuisdirectie reageert dat zij door de minister gedwon gen is om vacatures zelf op te lossen,Het is ons gelukt om per 1 februari een vacature kinder arts in Walcheren vervuld te krijgen." Het is niet zo dat de directie raad van bestuur van het zie kenhuis afziet van samensmel ting. „Fusie en concentratie, zoals eerder vermeld, is en blijft noodzakelijk." De directie ver wijst naar de 'breed gedragen beleidsvisie kindergeneeskun de': „Zeeland groeit groot." De directie onderstreept dat zij drie jaar intensief bezig is ge weest om tot een fusie te komen vanuit de overtuiging dat zeer intensieve samenwerking tus sen beide ziekenhuizen boven de Westerschelde noodzakelijk is om de tweedelijns gezond heidszorg (de ziekenhuizen en specialisten) te behouden en verbeteren. „Wil deze samen werking slagen, dan is centrale regie noodzakelijk." De directie van Ziekenhuis Wal cheren kan het zich voorstellen VLISSINGEN - De politie heeft woensdagavond een 37-jarige Rotterdammer en een 27-jarige vrouw uit Dinteloord aange houden voor autodiefstal. De twee konden na een achtervol ging in Vlissingen worden aan gehouden. Tijdens een verkeerscontrole op de Koudekerkseweg in Vlissin gen bleek dat de auto als gesto len te boek stond. De bestuurder kreeg een stopteken, maar lapte dat aan zijn laars en ging ervan door. Bij de achtervolging kwam het tot hoge snelheden en een aantal keren door rood licht gereden. Uiteindelijk wist de politie het duo op de Van Dis- hoeckstraat aan te houden. dat ze 'zo nu en dan' de kinder afdeling in Goes of Vlissingen moet sluiten. „Sluiting is dan onvermijdelijk als het niet lukt om de resterende vacature te vervullen." De directie meldt dat zij tot op heden van het Vlissings college van B en W nog geen namen of contacten heeft ontvangen van de in het Rapport Veraart ver melde geïnteresseerde kinder artsen. Bureau Veraart had in opdracht van de gemeente Vlis singen een onderzoek naar kin derartsen ingesteld. Wethouder L. Poppe-de Looff van Vlissin gen bevestigt dat de namen van de kinderartsen niet recht streeks aan de directie zijn doorgegeven. „De twee kinder artsen zijn onlangs door Veraart geadviseerd om zelf contact op te nemen met de directie raad van bestuur van het ziekenhuis. De directie is daarvan op de hoogte. We zijn geen bemidde lingsbureau." Met het onderzoek van Veraart heeft Vlissingen willen bereiken dat het mogelijk is om kinder artsen te vinden. „We hebben ook onze nek uitgestoken uit angst dat de vestiging in Vlis singen zou sluiten." De collectie bestaat uit gebruiksvoorwerpen aan boord, onderdelen van ladingen en delen van scheepswanden. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bijzondere voorwer pen die bij de wrakopruiming in de Westerschelde zijn aangetroffen, zijn gisteravond door Rijkswaterstaat offi cieel overgedragen aan het Zeeuws ma ritiem Muzeeum in Vlissingen. Rijks waterstaat vindt dat het museum beter de cultuurhistorische voorwerpen op waarde kan schatten, behouden en be heren. De collectie bestaat uit gebruiksvoor werpen aan boord, onderdelen van la dingen en delen van scheepswanden. Een deel van de collectie is inmiddels opgenomen in de vaste tentoonstelling van het Muzeeum. Het zijn geen kunst werken, maar voorwerpen met een ma- ritiem-historische betekenis. De spul len vertellen een verhaal dat volledig past in de lijn van het museum. Onder de opgediepte voorwerpen zijn spullen die gevonden zijn in een Duitse 'Vor- postenboot' die in de Tweede Wereld oorlog in de monding van de Wester schelde door de geallieerden tot zinken is gebracht. „De spullen die bij de wrakopruiming voor de verdieping van de Westerschel de naar boven komen, kunnen niet alle maal geschaard worden onder de type ring schroot. Maar verder hebben wij er geen verstand van"zegt J. Geluk, voor lichter van Rijkswaterstaat. Daarom is een paar jaar geleden de hulp ingescha- foto Lex de Meester keld van het toenmalige Stedelijk Mu seum Vlissingen, dat overgegaan is in het Zeeuws maritiem Muzeeum. „Zij geven aan ons door waarop we moeten letten bij het ophalen van de wrakken", zegt Geluk. „Eens in de zo veel tij d komen ze de goederen bekijken en halen er de waardevolle stukken tus senuit. Door dat samen met het muse um te doen, kunnen interessante voor werpen bewaard worden en getoond worden aan het publiek. door Harold de Puysseleijr OOSTBURG - Oostburg Var kens BV en eigenaar Van Sleu- wen beraden zich met hun advo caat J. van Groningen nog op stappen tegen het besluit van de gemeente Oostburg drie var kensstallen in die gemeente te verzegelen. De gemeente greep naar dat middel omdat de stallen inder tijd niet volgens de bouwvoor schriften zijn gebouwd. Nu de stallen leegstaan omdat twin tigduizend met het verboden hormoonpreparaat mpa be smette varkens zijn vernietigd, zag de gemeente haar kans schoon om Oostburg Varkens en Van Sleuwen opnieuw de voet dwars te zetten. De stallen aan de Maagdenbergweg, Coxyde- weg en Sophiaweg zijn vorige week dicht getimmerd. Raadsman Van Groningen laat namens zijn cliënten weten dat hij het vreemd vindt dat de ge meente nu pas overgaat tot ver zegeling van de stallen. „Er ligt al meer dan een j aar een rapport over de brandcompartimente- ring. Wij hebben daar een des kundige naar laten ki j ken en die heeft alternatieven voor de brandveiligheid aangedragen. Daar is door de gemeente nooit op gereageerd." Van Groningen voert momen teel nog overleg met Oostburg Varkens en Van Sleuwen over de nu te volgen strategie. „We kun nen weer gaan procederen, maar ik weet niet hoe dat alle maal gaat verlopen. Dat is ook afhankelijk van wat Oostburg Varkens en Van Sleuwen wil len." De gevolgen van de verzegeling van de stallen voor eigenaar Van Sleuwen en exploitant Oost burg Varkens zijn groot, aldus de raadsman. „Als daar geen varkens gehouden mogen wor den, staat daar een investering waar je geen gulden voor terug krijgt." Tegen de maatregel van de ge meente staat gedurende zes we ken bezwaar open. „We gaan onderzoeken of er succesvol kan worden geprocedeerd", zegt Van Groningen. door Maurits Sep GOES - De provincie en het ha venschap Zeeland Seaports zijn bereid meer geld beschikbaar te stellen als dat nodig is om nega tieve effecten van de Wester schelde Container Terminal in Goes, Kapelle en Reimerswaal teniet te doen. Dat staat in het nieuwe convenant waarover de betrokkenen overeenstemming proberen te bereiken. Provincie en havenschap heb ben nu elk een miljoen euro toe gezegd. Aanvankelijk was spra ke van een garantie door de provincie en Zeeland Seaports om bij eventuele tekorten meer geld op tafel te leggen. Die wil den echter geen blanco cheque afgeven. Burgemeester D. van der Zaag van Goes verklaarde deze week dat de gemeenten dat ook niet verlangen. De tekst van een eerder convenant kon daar om worden afgezwakt. Boven dien meldt het convenant nu dat de extra maatregelen 'in rede lijkheid en billijkheid en in overleg met de participanten' genomen moeten worden. Het convenant is ook op een an der belangrijk punt aangepast. Dat heeft betrekking op het on derzoek naar een nieuwe goede renspoorlijn langs de A58. Tot nu toe moest de provincie be werkstelligen dat die door het Rijk aangelegd zou worden, als onderzoek aantoont dat er reële mogelijkheden zijn de lijn te realiseren. Volgens de nieuwe tekst is de opdracht aan de pro- vincie de aanleg van zo'n lijn bij gebleken haalbaarheid 'met kracht op bestuurlijk niveau bij het Rijk te bepleiten'. Bezwaar Dit aangepaste convenant moet op dinsdag 3 december gete kend worden door alle betrok kenen. Dat zijn de gemeentebe sturen van Goes, Kapelle en Reimerswaal, het provinciebe stuur en het bestuur van Zee land Seaports. Dinsdag is de laatste dag dat tegen de aanleg van de Westerschelde Container Terminal bezwaar kan worden aangetekend bij de Raad van State. De gemeente Goes belegt maandag 2 december een extra raadsvergadering over het con venant. Die vindt plaats in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering is openbaar en begint om 17.00 uur. MIDDELBURG - Integratiebe- drijf Lété uit Middelburg is gis teravond in Grand Hotel Arion in Vlissingen uitgeroepen tot het bedrijf met de Beste Onder nemers Visie (BO V) voor het j aar 2002 in Midden-Zeeland. Dat er zoveel kwaliteit is in Zee land maakt het kiezen niet mak kelijk, vertelde juryvoorzitter en commissaris van de koningin W. van Gelder tijdens het BOV- lustrumgala. De jury bestond verder uit burgemeester A. van Dok-Van Weele van Vlissingen en directeur-eigenaar G. Rutj es van de Goese Golf. Alle drie de genomineerden, naast Lété wa ren dat restaurant De Stads- schuur en Bike Totaal Jeremias- se uit Goes, zijn volgens de jury zeer innovatieve ondernemin gen, die zich in hun branche we ten te onderscheiden. Lété is de handelsnaam van het Arbeidsintegratiebedrijf Wal cheren, waarin circa achthon derd mensen worden begeleid naar regulier of gesubsidieerd werk, of passende bezigheden binnen de eigen organisatie. Het Middelburgse bedrijf toont een vergaande vorm van vooruit strevend ondernemerschap, al dus de jury. Alle medewerkers worden naar hun eigen indivi duele vermogens opgeleid; met de groep moeilijk te bemiddelen medewerkers worden succesen geboekt, aldus de jury. MIDDELBURG - Een 27-jarige vrouw uit Middelburg is woensdagmiddag van haar tas beroofd op het Meiveldpad in haar woonplaats. De hoogzwangere vrouw is eerst naar het ziekenhuis ge weest voor onderzoek. Ze was pas gisteren in staat om aan gifte te doen. Voorzover bekend maken de vrouw en haar ba by het goed. De politie is op zoek naar getuigen van de tasjes roof. De vrouw liep om drie uur met haar zoontje over het Meiveldpad toen een onbekende, die achter haar liep, haar tas van haar schouder rukte. De vrouw kwam daarbij ten val. De dader ging er vandoor met de tas, waarin kleding en een mobiele telefoon zaten. Hij rende ih de richting van de Stadhouderslaan. Advertentie 28, 29 en 30 november Dam 61, Middelburg -fAdvertentie jaar liOV 30 ■of'e BIGGEKERKE - Een 83-jarige automobilist uit de gemeente Veere is gistermiddag op de Rondweg Biggekerke om het leven gekomen. De man is vermoedelijk tijdens het rijden onwel geworden waarna hij in de berm terecht kwam en frontaal op een boom botste. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor drie. foto Ruben Oreel vooruitstrevend ondernemerschap L met het behalen met als thema acceleratie Met dank aan alle sponsors die dit lustrum mede mogelijk hebben gemaakt, want zonder sponsors geen BOV TROFEE Advertentie MIDDELBURG - De Stichting Tuin van Zeeland heeft bij de rechtbank in Middel burg beroep ingesteld tegen de beslissing van de gemeente Veere om toch een kapver- gunning te verlenen voor de Hogelandse- weg. De stichting had eerder bezwaar gemaakt tegen de kap vergunning. Dat bezwaar is door het college van B en W gegrond ver klaard. Desondanks besloot de. gemeente nadien de kapvergurming te handhaven. Naast het instellen van een beroep, heeft de Stichting Tuin van Zeeland bij de recht bank om een voorlopig^ voorziening ge vraagd. Daarmee wil de stichting voorko men dat het waterschap Zeeuwse Eilanden op 2 december begint met de rooiwerk- zaamheden voordat de rechter een uit spraak heeft gedaan op het beroepschrift. De stichting blijft van mening dat er moge lijkheden zijn om het vrijliggend fietspad langs de Hogelandseweg aan te leggen zon der dat daarvoor alle beplanting weg moet. Tuin van Zeeland pleit nog steeds voor het voorstel van de gemeente Veere om de berm te versmallen en het fietspad iets verder op zij aan te leggen. Op die manier kan een ge deelte van de beplanting behouden worden. Het voorstel werd afgewezen door het wa terschap. Wanneer de zittingen voor het be roep en de voorlopige voorziening plaats vinden, i^nog niet bekend. LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Een Walcherse meneer van jaren klopte aan bij zijn dok ter met een verzoek. Of 'ie viagra krijgen kon. Dat kon, zei de dokter. Een tijdje later zag de huis arts zijn patiënt weer. Be langstellend informeerde hij of de pillen bevielen. Ja, nou, aanvankelijk wel, zei de Walchernaar. „Maar dan bedenk ik wat dat 't kost en dan hangt 'ie weer,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11