Graauw stelt dorpsplan op PZC Terneuzen graaft maritiem erfgoed op Zeeuws-Vlaanderen HZ wil leerstoel Veiligheid Werkstraf geëist voor fataal ongeval Verkoop Restant Partijen 12 lezers schrijven Verkiezingen agenda Inwoners denken zelf actief mee over toekomst weekenddiensten Sierbestrating Gevelsteen Houtkachels Garagedeuren I imabo B L N B|E R G Hl n !f1a|s|s]a[e|r|t1 BOUWMATERIALEN-PROFCENTER verloskundige m/v vrijdag 29 november 2002 Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Nu de 'links' georiënteerde partijen in Hulst flink hebben moeten inboeten bij de verkie zingen, is de uitslag duidelijk! Verpaupering op termijn, door ongebreidelde woningbouw. Hierdoor zal de leefbaarheid uiteindelijk nog meer vermin deren. Nog meer sloopwoningen over een jaartje of tien, vijftien, als blijkt dat jongeren toch niet meer in hun dorp willen blijven wonen. Winkels en andere voor zieningen verdwijnen daarna vanzelf, omdat er geen boter ham te verdienen valt voor deze kleine ondernemer. OZB gaat over een paar jaar met een(!) sprong omhoog, omdat 'Kloos- terzande aan zee', toch uitein- delijkmeergaat kosten. Hebben we in Hulst de B AM gestopt, met 'Kloosterzande aan Zee' kun nen we weer eens van voor af aan beginnen. Het te graven ka naal tzt, kan gewoon gegraven worden door Polen en Duitsers, want die kennen we al van het WOV-project en is dus goed koop. Gevolg: geen werkgele genheid uit die hoek te ver wachten. Dat allemaal om dure ligplaatsen en zo ook dure jach ten, dan wel dure woningen te bouwen voor 'Randstedelingen met dikke portefeuilles', maar netjes betaald door de gemeente Hulst, onze OZB-bijdrage! Ik hoop dat hier in Hulst nog ge noeg raadsleden zijn, die mens zijn gebleven en nog met twee voeten op de grond staan, om te genstand te bieden tegen deze wantoestanden. Ook dorpsra den en wijkraden kunnen de po litiek nu rechtstreeks bespelen, doe dat dan ook! Hier kan nie mand mee gebaat zijn! Jacques Bertram Zwaluwstraat 20 Hulst STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten Kanaalzone; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten, creatief handwerken, 14.00 uur: Presen tatie gezondheidscentrum; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 9.30 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLIIMGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; GRAAUW Gemeenschapshuis,13.45 uur: Koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren,- HENGSTDIJK - Horecacentrum de Vogel, 19.30 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Bloemschik ken; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Bridge; Den Dullaert, 20.00 uur: Toneelvoorstel ling Echt AntwaarpsTeater; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; KLOOSTERZANDE - Zaal van Leuven, 19.30 uur: Kaarten de Troefslag, 19.30- 22.30 uur: Jeugdsoos New Adventure; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Kaarten, canasta, biljarten heren; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten. door A.J. Snel VLISSINGEN - Hogeschool Zeeland wil een leerstoel Veilig heid instellen, die nauw aan sluit bij de reeds bestaande lectoraten Duurzaamheid en Ondergronds ruimtegebruik. De aanvraag voor het nieuwe lectoraat ligt bij de Stichting Kennisontwikkeling SKO. Be stuursvoorzitter J. Mandos van de Hogeschool maakte dat gis teren bekend. De nieuwe leerstoel is bedoeld voor ver- nieuwing en verbreding van het onderwijs, voor onderzoek en voor dienstverlening aan voor beeld gemeenten, provincie, bij de veiligheid betrokken dien sten en de industrie. Met de instelling van het nieuwe lectoraat is van 2003 tot en met 2006 een bedrag van 871.200 eu ro gemoeid. Naar schatting zal het lectoraat in de eerste jaren 50.000 euro per jaar aan inkom sten opleveren, oplopend tot 250.000 euro in 2006. De leerstoel zal, als de aanvraag wordt gehonoreerd, vanaf vol gend jaar worden bezet door twee lectoren, die beiden een halve arbeidsplaats bezetten. Voor het aspect van sociale vei ligheid stelt de hogeschool de heer M. Dierckx aan, die zijn positie van korpschef van de po litie regio Zeeland opgeeft. Het deel fysieke veiligheid komt, als de plannen doorgaan, voor rekening van D. Fundter, coör dinerend senior beleidsmede werker bij de Directie Rampen beheersing en Brandweer van het ministerie van Binnenland se Zaken en projectleider bij de Directie Wetgeving van het mi nisterie van Justitie. De instelling van het nieuwe lectoraat houdt in dat iedere student van Hogeschool Zee land enige basiskennis wordt bijgebracht over veiligheidsas pecten die zijn verbonden aan zijn of haar toekomstige be roepspraktijk of persoonlijke levenssfeer. Verder worden, meer in de diepte, colleges aan geboden aan studenten binnen uiteenlopende opleidingen die duidelijke raakvlakken hebben met veiligheid: bijvoorbeeld bouwkunde, ecotechnologie, communicatie en werktuig bouw, logistiek en technische vervoerskunde. door Gino van den Broecke GRAAUW - In het Gemeen schapshuis in Graauw vond gis teren onder grote belangstelling de dorpsavond plaats. Daar werd door de inwoners van de kern Graauw actief meegedacht over een nieuw dorpsplan. Dit plan zal worden opgesteld door twee studenten van de Wage- ningen Universiteit in opdracht van de dorpsraad. Er waren gisteravond ongeveer 75 belangstellenden die mee wilden praten over het nieuw te vormen dorpsplan. De studen ten Jos de Wilde en Sander Mooij gaan dat opstellen. ,,Een goed en actueel dorpsplan is noodzakelijk, omdat het huidi ge dorpsplan uit 1992 achter haald was en weinig toekomst gericht", aldus De Wilde. Mooij presenteerde vier fictieve scenario's die van toepassing konden zijn op Graauw: 'Graauw en omgeving als bui- tengebied'van Antwerpen', 'Graauw op eigen kracht!', 'Graauw als modern land- en tuinbouwgebied' en 'Graauw als groene recreatieruimte'. De aanwezigen werd gevraagd in groepen over de voor- en na delen van deze thema's te dis cussiëren. Daarna werden de bevindingen gezamenlijk be sproken. Veel terugkomende aandachts punten bij de groepjes waren de leefbaarheid van het dorp, de vraag om betere voorzieningen als openbaar vervoer, meer bouwgrond voor woningen bin nen de kern en iets meer win kels. Ook stonden velen niet onwelwillend tegenover een toename van tuinbouw in het dorp en een kleinschalige vorm van recreatie en toerisme. De gegevens van deze avond zullen door de studenten bij el kaar worden gelegd, waarna zij de afweging maken hoe die za ken het beste met elkaar gecom bineerd kunnen worden. ,,Zo willen we rond eind januari 2003 het definitieve dorpsplan klaar hebben, waarna we het aan de inwoners zullen presen teren", aldus De Wilde, ,De twee studenten waren wel een beetje overdonderd door de grote opkomst. ,,We hadden be grepen dat er ongeveer dertig mensen zouden komen, maar dat er zó veel belangstelling zou zijn hadden we niet gedacht, maar dat geeft wel aan dat de mensen begaan zijn met de toe komst van hun dorp en daar gaat het tenslotte toch om!zei De Wilde. De Scheldekade zoals het er vroeger uit zag, met de paardenhelling bij de Westkolk. door Wout Bareman TERNEUZEN - Ruim dertig jaar nadat het grootste deel van de westelijke kanaalarm, de oude Westkolk en een deel van de buitenhaven vóór die sluis in Terneuzen onder het zand verdwenen, komen de resten van kademuren, meer palen, relingen, bolders en zelfs restanten van een oude trambrug weer tevoorschijn. De historie van een stukje ma ritiem Terneuzen werd de afgelopen weken bij graaf werkzaamheden voor een parkeergarage achter de Scheldedijk en het nieuwe ha venschapskantoor aan het Schelpenpad blootgelegd. Grote brokken natuursteen van kadewanden, delen van het talud van de oude kanaal- arm en andere obstakels be zorgen de bouwers dagen oponthoud. Het slaan van hei palen voor het nieuwe haven schapskantoor vlakbij het sluizencomplex bijvoorbeeld moest ruim een week worden uitgesteld om eerst de resten van maritiem erfgoed (de oude trambrug) te verwijderen. En bij het graven van de bouwput voor het noordelijk deel van de parkeergarage tussen de Scheldeboulevard en de Schel dekade stuitten de bouwers begin deze week op delen van de oude paardentrap, waar langs vroeger de betonning voor de vaarwegmarkering voor onderhoud in en uit het water werd gesleept. Daar troffen de grondwerkers naast bolders zelfs een oude 'pisbak' aan, die ooit het bruisende uit gaansleven in de Nieuwstraat en omgeving diende. Eén van de grondwerkers grinnikend: „Dat ding was net als al die an dere zaken bij het dempen en opspuiten van de voorhaven en de kolk door de zandzuigers ondergespoten. Het was nog puntgaaf; je kon de pislucht nog ruiken." Bij de voorbereiding van zowel de bouw van de parkeergarage als van het havenschapskan toor werd, zoals gebruikelijk, naast onderzoek naar bodem verontreiniging ook historisch bodemonderzoek verricht. Onder het zand Een woordvoerder van het raadgevend ingenieursbureau Bravenboer Scheers in Ter neuzen, nauw betrokken bij de bouw: „Je weet nooit zeker wat je aantreft. Maar je weet wel dat de westelijke kanaalarm in de jaren 60 en begin 70 is aan gepakt; er zijn toen dingen ge sloopt, maar veel restanten foto Adrie van de Wege zijn gewoon bij het dempen van de kanaalarm en de kolk onder het zand verdwenen." Extra kosten voor het wegha len van die restanten komen in het geval van de parkeergara ge voor rekening van bouwer aannemingsbedrijf Van der Poel uit Terneuzen. Of ook de Belgische firma Oordeel als aannemer van het haven schapskantoor opdraait voor de extra kosten, is nog maar de vraag. De gemeente en het havenschap kwamen enkele jaren geleden overeen dat de gemeente zou opdraaien voor het bouwrijp maken van het terrein. Wethouder K. van der Hoofd (ruimtelijke ordening) kon gisteren niet zeggen of daarbij is afgesproken dat ex tra kosten voor het weghalen van obstakels door de gemeen te zouden worden doorbere kend aan het havenschap. Dat wordt nog onderzocht. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie R. Jeuken lieeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 23-jarige man uit Koewacht voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval 240 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijke gevangenis straf en anderhalf jaar rijont zegging geëist. De Koewachtenaar reed op 14 mei vorig jaar in Sint Laurens met tractor en aanhangwagen. In een lange bocht begon de aangekoppelde shredder te slin geren en te scharen. De aan hangwagen kwam op de vekeer- de weghelft verkeer terecht, waarna een botsing volgde met een tegemoetkomende auto. De bestuurder, Jaap van Wallen burg, kwam daarbij om het le ven. Van Wallenburg was be kend van de stichting Vrienden van Middelburg. De officier vond dat verdachte zeer onvoorzichtig had gereden. „De snelheid is een belangrijke factor geweest bij het veroorza ken van het ongeval. Die was hoogst onverantwoord, gelet op het gegeven dat verdachte geen ervaring had met die aanhan ger." Slingeren Volgens een aantal getuigen had de bestuurder van de combina tie aanmerkelijk sneller gere den dan de toegestane 25 ki lometer per uur. De technische recherche had een snelheid van circa 40 kilometer per uur bere kend. Daardoor was mogelijk de aanhangwagen gaan slinge ren. Een andere oorzaak zou de speling op de combinatie zijn, te wij ten aan het niet goed vastzet ten van de shredder. Dat werd ook bevestigd door deskundi gen. Een monteur had de bouten met de hand aangedraaid, om dat hij het goede gereedschap miste. De Koewachtenaar was die dag uit Heikant vertrokken om in Domburg de verklei ningsmachine op te halen. Met de tractor moest hij de shredder naar 's-Gravenpolder brengen. De monteur reed aanvankelijk ter controle achter de combina tie. Na vijfhonderd meter ging hij voorop rijden. Net voorbij de bocht in Sint Laurens zag hij de combinatie hevig slingeren, waarna de tractor van de ma chine afbrak, met de fatale ge volgen. Een verzekeringsexpert zei dat het ongeval niet te wijten is ge weest aan de snelheid, maar veroorzaakt is door de klap band en de slechte montage. Een technisch verkeersspecialist van de politie zocht de oorzaak in de combinatie van de (te) ho ge snelheid en de slechte beves tiging. De man vertelde dat de shredder hevig begon te slingeren en schaarde, waarna hij had gepro beerd de combinatie recht te krijgen. „Ik kon hem niet hou den en voelde dat hij begon te kantelen." Strafpleitster C. Stallen vroeg haar cliënt vrij te spreken. Ze haalde daarvoor het rapport van de expert aan. Ze zei dat een langdurige rijont zegging gevolgen heeft voor zijn baan. De officier repte over het verdriet voor de nabestaanden, maar wees ook op de impact voor verdachte. „Want dit heeft hij niet gewild." Jeuken hield in zijn eis rekening met het blanco strafblad. De rechtbank doet 11 december uitspraak. 30 november en 1 december 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster zande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000. WestZeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken). Tandartsen: Voor geheel Zeeuws-Vlaanderen: R. J. C. de Danschutter, Oostelijk Bolwerk 32 ('De Veste, Flat C), tel. (0115) 620885. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Kanaalzone (Sas van Gent, Philippine, Hoek, Sluiskil, Terneuzen, Axel en Zaamslag): Dienstapotheek Kanaalzone, Oostelijk Bolwerk 12a, Terneuzen, tel 0115 615690. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oost burg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30- 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel- lebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113) 224022. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Viaanderen: Bereikbaar via mobiel nummer 06 53997850. Openingstijden: Ma. t/m Vr. 08.00-17.00 uur Zaterdag 09.00-12.00 uur LU LUl Industrieterrein, Aziëweg 3, Hulst, 0114-312551 of 319000 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' Steun dc Nierstichting. Giro 88.000 Tri«faon.a35-t»T»4P ww«ra*TtK»nin(jil 0 NIERSTICHTING Nutxig en nodig De Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen bestaat uit Thuiszorg en Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, Ons doel is alle inwoners van Zeeuws-Vtaanderën goede gezondheidszorg bieden. Dankzij de inzet en het enthousiasme van onze 2000 medewerkers kunnen we kwaliteitszorg garanderen. Binnen de Dienst Klinische Zorg is piaatsingsmogelijkheid Het ziekenhuis heeft alle algemene specialismen in huis. Het ziekenhuis diagnosticeert, behandelt, verpleegt en verzorgt de patiënten op drie locaties in de regio: De Honte in Terneuzen, Antonius in Oostburg en Liduina in Hulst (polikliniek). UW TAKEN: U verleent kwalitatief hoogstaande verloskundige zorg aan patiën ten, zowel prenataal, nataal als postnataal (zwangere, barende, kraamvrouw en pasgeborene). De werkzaamheden vinden zowel in een Ie als een 2e lijnsset- ting plaats. UW INBRENG: U beschikt over een in Nederland erkend getuigschrift verlos kunde en u bent geregistreerd in het BIG-register. Bovendien beschikt u over mensenkennis en sociale vaardigheden, welke met name van belang zijn bij de coördinatie en uitvoering van de patiëntenzorg. U bent bereid nauw samen te werken met zowel huisartsen, verloskundigen als vrouwenartsen. WIJ BIEDEN U: Het betreft een aanstelling voor onbepaalde tijd met een arbeidspercentage van 24 uur (66,67%) gemiddeld per week. De functie is voorlopig ingedeeld in FWG functiegroep 55 op basis van de functiebe- ZIEKENHUIS ZEEUWS-VLAANDEREN fmm mm® schrijving (FWG Functiewaardering Gezondheidszorg) en bedraagt minimaal 1994 en max. 3043 bruto per maand op fulltime basis. De CA0- Ziekenhuizen is van toepassing. De werkzaamheden worden verricht volgens werktijdenregeling en de werktijden worden nader vastgesteld en liggen waarschijnlijk tussen 8.00 uur en 18.00 uur. Daarnaast verricht u buiten de reguliere werktijden bereik baarheidsdienst. Tijdens de bereikbaarheidsdienst dient u binnen 20 minuten in het ziekenhuis aanwezig te zijn, overnachtingsmogelijkheid is aanwezig in het ziekenhuis. INLICHTINGEN EN SELECTIEPROCEDURE: Nadere inlichtingen worden verstrekt door mevrouw H. Haak, verloskundige, telefoon OU5-688142. Oe selectieprocedure bestaat uiteen gesprek met de selectiecommissie. SOLLICITATIES: Uw schriftelijke sollicitatie diént uiterlijk op 6 januari2003 in ons bezit te zijn. U kunt deze richten aan de dienst Personeelszaken en Opleidingen van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, ta v. mevrouw B. Fest, personeelsfunctionaris. Wielingenlaan 2, 4535 PA Terneuzen, of via e-mail: B Fest@zzv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42