Tholen weert tractoren uit dorp PZC PZC Geen remmers voor Langeville HAftt KnUUï Alleen protestants geld voor een brancard 11 Landbouwverkeer veroorzaakt te veel overlast in Oud-Vossemeer Folkgroep in Haestinge TOPVEIUNG Lustrumconcert in Goes Mannenkoor jubileert Kapelle ontvangt Sinterklaas Bromfietser rijdt vierjarige aan Botsing op rijksweg A58 Man maakt val van vijf meter Winkeldief aangehouden Drankrijder in Sluis bekeurd Politie neemt vuurwerk in beslag Bevelandse fractie dubt over samenwerking met Partij voor Zeeland agenda mannenmode Korting tot 30% vrijdag 29 november 2002 door Mariëtte den Engelse OUD-VOSSEMEER - Land bouwverkeer wordt geweerd uit Oud-Vossemeer. Dat blijkt uit het definitieve verkeersplan voor het Thoolse dorp. Veel in woners geven aan dat vooral landbouwverkeer overlast ver oorzaakt. De smalle straten van het dorp zijn er niet op bere kend. Voortaan moeten tractoren om rijden via de Gankelweg en de Vogelsangsedijk (oostkant) of via de Hiksedijk (westkant). De verbodsmaatregel wordt duide lijk gemaakt op verkeersbor den. In de praktijk zal niet al het landbouwverkeer uit het dorp verdwijnen, aangezien er bin nen de bebouwde kom mensen wonen die met tractoren rijden. „Zij krijgen van ons een onthef fing", zo meldt een gemeente woordvoerder. Voortaan moet elke boer die per se de kern in moet een aanvraag indienen. De gemeente bepaalt vervolgens of er een ontheffing volgt. De verkeersproblematiek in het dorp speelt al heel lang. Het gaat met name om de Molen straat en de omgeving bij de scholen. De gemeente besloot vorig jaar een werkgroep op te richten waarin belanghebben den zitting namen. Verkeers maatregelen, zoals eenrich tingsverkeer en drempels SINT MAARTENSDIJK - Uit op Tholen houdt zaterdag 30 no vember een concert in de Haes tinge in Sint Maartensdijk met de Keltische folkgroep Rapalje. Drie muzikanten bespelen tra ditionele instrumenten, en ma ken met driestemminge zang Ierse, Schotse en Nederlandse volksmuziek. Het concert be gint om 20.15 uur en kaarten zijn, behalve aan de zaal, ver krijgbaar bij de WV in Sint Maartensdijk en bij kantoor boekhandel Dieleman in Tho- leiv. werden op een rijtje gezet. Het basisplan van deze werkgroep werd een half jaar geleden ge presenteerd. Daarop kwamen bijna zeventig schriftelijke re acties. Die reacties zijn inmid dels verwerkt in het definitieve verkeersplan. Zo was het eerst de bedoeling dat het vrachtverkeer via de Prins Mauritsstraat en de M. Lindhoutstraat naar de Molen straat zou worden afgevoerd. Deze route stuitte op zoveel ver- Adve^entie REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zet van inwoners uit de eerste twee straten dat is besloten het vrachtverkeer via bewegwijze ring om te leiden naar de C. Frankenstraat en de Coentjes- weg/Gankelweg. Het plan wordt in twee stukken uitgevoerd. De eerste fase be staat in grote lijnen uit het in stellen van een parkeerzone en het markeren van parkeervak ken in de Molenstraat en omge ving. Ook wordt een verplichte rijrichting in het leven geroe pen. Bij de Molenstraat/School straat wordt een tijdelijk kruis punt aangelegd. De Ark In het gebied rond de scholen staan begin volgend jaar ook maatregelen gepland. Ook hier worden parkeerzones, gemar keerde parkeervakken en een richtingsverkeer ingesteld. Vlakbij de christelijke basis school De Ark komt een over- steekgelegenheid. De ingang van deze school wordt ver plaatst. Het pleintje voor Die Heenetrecht en de Sint Antho- niusschool wordt opgeknapt. De kosten voor deze eerste fase bedragen ruim 50.000 euro. „Eind december komt het voor stel in de raad. Als die positief is, kunnen we begin volgend jaar beginnen met uitvoering. Fase één kan rond de carnavalsva kantie zijn afgerond", aldus de gemeentewoordvoerder. De uitvoering van de tweede fa se staat gepland voor 2004. Dan krijgt het kruispunt Molen straat/Schoolstraat een defini tief karakter en worden ver schillende in- en uitritconstruc ties verwijderd. Het gehele plan kost de gemeente ruim 118.000 euro. Het verkeersplan komt aan bod tijdens de commissievergade ring Gemeentelijke Ontwikke ling. De vergadering begint maandag 2 december om 19.30 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' dinsdag 3 december in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen 2 dec.-15.00 tot 20.00 uur 3 dec.-10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 0118-413730/06-51407998 I I www hetmiddelburgsveilinghuis.nl GOES - Het Zeeuws Mannen koor geeft vanavond in Goes sa men met het koor Venda uit Let land het zesde lustrumconcert. De uitvoering vindt plaats in de Maria Magclalenakerk en be gint om 20.00 uur. Fonsa Swaters-Koevoets, dochter Anneke Swaters en Jan Koevoets ruimen de zaak op. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Het ruikt nog steeds be kend muf in de winkel, waar de laatste schappen worden leeggeruimd. De gek ste zaken komen te voorschijn. Wat te denken van een doos vol flessen Pleeg zuster Bloedwijn uit een onbekend jaar? Firma Koevoets, wijd en zijd be kend als dé dumpwinkel van Zierikzee, houdt opruimingsuitverkoop. Op 15 december gaat de deur definitief op slot. Tot op campings in Spanje weten men sen de winkel van Koevoets te vinden. Sterker nog, Zierikzee werd er 'dat stadje van die dumpwinkel, weet je wel?' genoemd. Vooral de vaak laconie ke teksten bij cle dumpgoederen in de etalage, maar ook in de winkel ('Ver keerde kant van de toonbank') spraken veel mensen aan. Grootvader Koevoets begon de zaak in 1928 in de St. Domus- straat als een manufacturenwinkel. De timmerman kocht er goedkoop elle- goed voor de doodskisten en de vrou wen kwamen er om sokken wol. Later werden er ook kapokmatrassen ge maakt en werkmanskleding. „Op de Lammermarkt zat een kleermaker die de beste werkmansbroeken kon maken, die zaten goed in het kruis", weet Jan Koevoets (84) nog. Hij begon als der tienjarig jongetje in de zaak van zijn vader en is er tot 15 december nog te vinden. Het winkeltje groeide en breid de uit met een winkelruimte verderop in de straat, waar sportartikelen wer den verkocht. Jan Koevoets: „Jaren lang hebben we voeten van voetballers opgemeten voordat de twee vertegen woordigers van goede merken kwamen om de schoenen te leveren." Tennisrac kets, hockeyspullen, atletiekartikelen, het sportassortiment werd steeds gro ter. De winkels barstten uit hun voegen en in 1960 werd alles samengevoegd in het pand Havenpark 5 In de daaropvolgende jaren verhuurde Koevoets ook bondstenten van de ANWB. „Daar zat enorm veel werk aan. Ik gaf ze altijd netjes mee, maar je wilt niet weten hoe ik ze terug kreeg." „Op zondag was hij altijd die tenten aan het nalopen of alles nog wel com pleet was", vult zijr. zuster Fonsa Swa ters-Koevoets aan. Zij heeft ruim dertig jaar meegewerkt, met name in de huidi ge winkel aan de Mol waar Koevoets zich in 1972 vestigde. Nog is ze er regel matig te vinden. Betalen Het assortiment richtte zich in de loop der jaren steeds meer op dumpartikelen uit het leger. Er was veel belangstelling voor. Jarenlang had Koevoets wel zes zomerhuipen in dienst. Wie iets incou rants nodig had, kon het bij hem vin den. Toneelgezelschappen haalden er hun outfit, kerkbesturen kochten de loodzware brancards uit de Eerste We reldoorlog, voor als er iemand in de kerk onwel zou worden. Als rechtge- foto Marijke Folkertsma aarde katholiek liet Koevoets alleen de protestanten ervoor betalen. Voor al dat spul had Koevoets zo zijn adressen. „Er is een centrum waar dump uit de hele wereld ligt, zelfs uit Vietnam. Maar ik ging ook naar het Leger des Heils in Brussel en Antwerpen." Fonsa ver denkt haar broer ervan ook in Zierikzee bij het Leger des Heils ingekocht te hebben. „Ik heb wel eens een klant te gen zijn vrouw horen zeggen: 'Goh, je zou toch zweren dat dit mijn jas is die ik pas heb weggegeven'." In 1998 ging de gezondheid van Koe voets achteruit en dreigde de winkel te moeten sluiten. Anneke Swaters, doch ter van Fonsa, besloot de zaak over te nemen. „Het assortiment heeft veel po tentie", vindt zij nog steeds. „Ik heb meer kampeerartikelen ingekocht, waarvoor veel belangstelling is. De be doeling was de richting van het out- door-assortiment op te gaan. Maar de investeringen zijn te groot en daarom sluiten we de deur." GOES - Het Zeeuws Mannen koor houdt ter gelegenheid van zijn dertigjarig bestaan een cul turele uitwisseling met een Lets vrouwenkoor: Venda uit Vents- pils. De koren geven een reeks con certen die vrijdag 29 november in Goes begint. Het optreden in de rooms-katholieke kerk be gint om 20.00 uur. Het Zeeuws Mannenkoor staat onder lei ding van Gunita Jasinska en Venda wordt gedirigeerd door Anitra Niedre. Het jubileum concert wordt zaterdag 30 no vember herhaald in de Sint Janskerk in Roosendaal en za terdag 1 december in de Grote Kerk in Terneuzen. Venda maakt een toernee door heel Ne derland. KAPELLE - Burgemeester S. Kramer van Kapelle ontvangt morgen Sinterklaas met zijn Pieten op het bordes van het ge meentehuis in Kapelle. Dat gebeurt om 11.00 uur, maar een kwartier eerder al zingen de Pieten met de kinderen liedjes op het Kerkplein. Ons Genoe gen begeleidt de goedheiligman vervolgens op een toer door het <<lorp. door Rob Paardekam YERSEKE - Er komen voorlo pig geen verkeersremmers aan de Langeville in Yerseke. Vol gens de gemeente is de situatie niet zo erg dat direct ingrijpen noodzakelijk is. De straat wordt meegenomen als Yerseke over een paar jaar wordt ingericht als 30-kilometergebied. Ruim een jaar geleden stuurden bewoners van de Grintweg en de Langeville een brief naar de ge meente waarin ze hun bezorgd heid uitspraken over de ver keerssituatie in hun straten. Vooral vrachtwagens en tracto ren zouden te hard rijden. Bur gemeester en wethouders wil den aanvankelijk niets doen, maar op aandringen van de raad kreeg de Grintweg toch ver smallingen. Wethouder Bliek beloofde dat ook de Langeville verkeersremmers zou krijgen, als deze succesvol bleken. Het bedrijf Dinaf Traffic Con trol uit Etten-Leur heeft on langs onderzoek gedaan naar de verkeersbewegingen in de Grintweg en de Langeville. De resultaten zouden bemoedigend THOLEN - Een vierjarige fietsende jongen uit Tholen-stad is woensdagmiddag gewond geraakt toen hij in zijn woonplaats werd aangereden door een bromfietser. Het jonge slachtoffer reed over het trottoir langs de Zoekweg toen hij plots de rij baan opreed. De zeventienjarige bromfietser was de jongen toen al zo dicht genaderd dat hij hem niet meer kon ontwijken. Beide betrokkenen kwamen bij de botsing ten val. Het jonge tje liep een hoofdwond op, de bromfietser enkele schaafwon den. VLISSINGEN - Een 20-jarige automobilist uit Arnemuiden is gisterochtend om achtuur achterop de auto van een 47-jari ge automobilist uit Kapelle gebotst. Niemand raakte gewond De bestuurder uit Kapelle wilde bij de verkeerslichten op de kruising met de Veerhavenweg linksaf slaan. Toen hij remde voor een aantal auto's die voor de verkeerslichten stonden te wachten, kon de Arnemuidenaar niet meer stoppen. Beide wagens raakten beschadigd. BRESKENS - Op scheepwerf BSM aan de Middenhavendam in Breskens is gisterochtend een 52-jarige Rotterdammer ge wond geraakt bij een bedrijfsongeval. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Brugge vervoerd. De man was aan het werk op een steiger die door een heftruck werd geraakt. Hij verloor zijn evenwicht en viel ongeveer vijf meter naar beneden, in het droogdok van de werf. Omdat het slachtoffer moeilijk per brancard aan wal kon worden gebracht, werd de reddingboot Zeemanshoop van de KNRM in Breskens ingeschakeld. Die nam de man aan boord en vervoerde hem naar de ponton aan de Middenhavendam. Daar werd hij in de ambulance gelegd. De eveneens toege snelde traumahelikopter keerde onverrichter zake terug naar Brugge. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend rond half elf in Vlissingen een 26-jarige man uit het Zuid-Hollandse Poortu- gaal aangehouden voor winkeldiefstalDe man had eerder die ochtend, tussen kwart voor tien en tien uur, truien gestolen van een kledingrek bij een winkel aan de Lange Zelke. De waarde van cle kleding was tweehonderd euro. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. SLUIS - In de nacht van woensdag op donderdag rond 01.30 uur is een 26-jarige automobilist uit de gemeente Sluis-Aar denburg aan de Groote Markt in Sluis bekeurd voor rijden on der invloed. Uit de blaastest bleek dat de man anderhalf maal te veel had gedronken. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van twee TERNEUZEN - Van een 17-jarige Terneuzenaar is woens dagavond op de Katspolderlaan in zijn woonplaats het vuur werk afgenomen. Hij was in het bezit van 28 strijkers en een aantal babypijltjes. Hij kreeg hiervoor een boete van tachtig zijn. Op de Grintweg rijdt nog slechts een paar procent van de vrachtwagens harder dan dertig kilometer per uur. Op de Lange ville, waar nog geen remmers zijn geplaatst, rijdt ongeveer tien procent van al het gemoto riseerde verkeer harder dan de toegestane vijftig kilometer. Van de vrachtwagens rijdt min der dan één procent harder dan die snelheid. In deze categorie rijdt een kleine vijf procent har dei; dan dertig kilometer per uur. B en W hebben zich afgevraagd of die situatie afwijkt van ande re situaties in de gemeente Rei- merswaal. De conclusie is dat dit niet zo is; daarom worden op de Langeville geen ad hoe maat regelen genomen. Net als veel bewoners van andere straten die bij de gemeente om maatregelen hebben gevraagd, moeten die van de Langeville wachten op de inrichting van Yerseke als 3 0- kilometerzone. door Rolf Bosboom KAMPERLAND - Het bestuur van de partij Noord-Bevelands Belang (NBB) bezint zich op een mogelijke samenwerking met de Pai*tij voor Zeeland. De in tensieve contacten die NBB- fractievoorzitter A. Oudshoorn met de Partij voor Zeeland on derhoudt, zijn wat het bestuur betreft nog een stap te ver. Oudshoorn heeft al geruime tijd banden met de Partij voor Zee land en diverse andere lokale partijen in cle provincie. Volgens de fractievoorzitter is dat van groot belang, omdat daarmee een breed Zeeuws netwerk ont staat waarbinnen men van el- kaars ervaringen kan profite ren. Door de link met de Partij van Zeeland is de NBB ook nauw keurig op de hoogte van wat zich in het provinciehuis af speelt. Over de vertrouwelijke stukken omtrent de plannen van Delta om branchegenoot Remu over te nemen, beschikte hij naar zijn zeggen eerder dan de Noord-Bevelandse burge meester C. van Liere. Ouds hoorn is in de race voor een hoge plaats op de kandidatenlijst van de Partij voor Zeeland bij de ko mende verkiezingen voor Pro vinciale Staten. De bestuursleden van de NBB heten woensdagavond tijdens de algemene ledenvergadering in Kamperland weten dat alle maal mooi en aardig te vinden, maar dat wat hen betreft de NBB niet automatisch kan wor den gezien als een verlengstuk van de Partij voor Zeeland. Als dat de opzet is, zouden bijvoor beeld ook de partijprogramma's op elkaar moeten worden afge stemd, zo zei secretaris J. van Pelt. Van Pelt wilde niet uitsluiten dat samenwerking met partijen die in een groter verband opere ren, mogelijkheden kan bieden. Maar dan is het wat hem betreft nodig eerst te bekijken in welke vorm dat kan worden gegoten. De volgende stap is proberen de zaken inhoudelijk op elkaar af te stemmen. Opmerkelijk is dat al binnen de gemeenteraadsfractie van NBB verschillend wordt gedacht over de samenwerking met de Partij voor Zeeland. Raadslid C. van der Kraan zei tijdens de al gemene ledenvergadering er weinig voor te voelen om als NBB onder die partij te 'ressor teren'. „Het lijkt mij beter om met lokale partijen in de provin cie samen te werken." STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; De Pit, 14.00 uur: Seniorenbingo, R. K. Maria Magdalenekerk, 19.30 uur: Concert Het Zeeuws Mannenkoor met vrouwenkoor Venda uit Ventspils, Let land; HEINKENSZAND - De Stenge, 20.00 uur: Bijeenkomst cactusclub, lezing Tonnie de Rijke over Monaco, activiteiten en plantenverloting; KAMPERLAND - Café Havenzicht, 22,00 uur: Optreden Racoon; KAPELLE - Hervormde Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert Henk G. van Putten; Sport gebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 19.00 uur: Opening Vogelshow; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining Omni- Sport Reimerswaal;:' RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - De Wemel, 20.00 uur. Jubileumconcert door OKK; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rond vaart Oosterschelde; Kerkelijk centrum De Haven, 15.30-20.00 uur: Verkoping en Snuffelmarkt; 20.00 uur: Bingo; Van Tienhovenstraat 1,20.30 uur: Duiventen- toonstelling. De Grintweg blijft de enige straat die vooruitlopend op de 30-kilometermaatregelen een verkeersrem mer heeft gekregen. foto Willem Mieras. Advertentie OUDE MARKT 45 - VLISSINGEN - TEL. 0118-419337

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31