Sluiter zoekt naar houvast rgSuSU Van Oeveren is lijp van het spelletje PZC Dertienjarige golfer maakt zijn debuut op Europese Tour .21 Tennisser dagdroomt van een vrouwtwee kinderen en een hond Driebanders strijden Drie Zeeuwen in gewestelijk kampioenschap Red Lions baas over koploper uitslagen agenda donderdag 28 november 2002 Raemon Sluiter: „Ik ben lief voor iedereen die mij niet pest, dat is mijn motto." foto Toussaint KI uiters/AN P OVEZANDE - Biljartvereni ging DOS uit Ovezande organi seert komend weekeinde het gewestelijk kampioenschap driebanden eerste klasse in Dorpshuis 't Trefpunt. Topfavo riet is ongetwijfeld de als eerste geplaatste Marius van Nispen uit Bergen op Zoom, maar drie Zeeuwse biljarters hebben zich voorgenomen hem het leven goed zuur te maken. Dat Van Nispen de te kloppen man is wordt afgeleid uit de rap portcijfers die hij meebrengt: een gemiddelde van 07 84 en een dikke promotie naar de hoofd klasse. Maar er komen ook drie Zeeuwse driebanders met een reputatie op de deelnemerslijst voor. Voor Zeeuws-Vlaanderen komt Jo Bogaert uit Graauw van BV De Kastanje in actie. Hij kijkt wel op tegen de lijstaanvoerder, maar is van plan uit te gaan van eigen kunnen. „Zo'n kampioen schap is altijd moeilijk in te schatten", weet Bogaert. „De factor geluk speelt zeker bij driebanden een rol. Het moet lo pen. Bij de kanshebbers hoor ik niet direct, maar kansloos acht ik mezelf ook weer niet. Namens het district Walcheren - /de Bevelanden is Hans de Kok van LBV uit Lewedorp van de partij. De Kok: „Het zal zwaar worden, denk ik. Ik hoop dat ik in vorm ben en lekker speel. Ik zou het wel heel erg leuk vinden om een keer een nationaal kam pioenschap te halen. Dat is me nog nooit gelukt, maar ik hoop er nog wel op." Het is voor de Kok zijn tweede deelname aan een gewestelijke eindstrijd. Fanatiek De derde Zeeuwse deelnemer is meteen de oudste van het stel. Jan de Jonge van ALM uit 's- Heerenhoek is 78 jaar, maar nog altijd fanatiek en onbereken baar. De Jonge is voor iedere te genstander een op de loer lig gend gevaar. De titelstrijd in Ovezande is overigens een kampioenschap van uitersten want de jongste deelnemer, Peter Koevoets uit Sprundel, is slechts zestien jaar. Toch speelt Loevoets al weke lijks zijn partijtje mee in de lan delijke competitie driebanden groot in de derde divisie. door Fardau Wapenaar ROTTERDAM - Als Raemon Sluiter de beste tennisser van de wereld zou kunnen worden door een stukje van zijn persoonlijk heid in te leveren, deed hij dat niet. 'No way.' Sluiter wil zich zelf blijven. Lief, zolang nie mand hem pest. Het seizoen is eindelijk voorbij. Sluiter is doodmoe, maar geeft zich nog één keer bloot. Kleine ogen alsof hij zijn dek bed net opzij heeft geschoven. Rode konen, alsof hij er zo weer onder wil kruipen. „Ja, zo loop ik er al een week bij. Dat heb ik altijd als ik vakantie heb. Dan komt alles eruit. Ik slaap veel en ben lui. Het is een lekker gevoel, ik geef me.er totaal aan over." Een paar weken geleden speelde Raemon Sluiter zijn laatste toernooi. Einde van een lang en boeiend seizoen, waarin hij vier toernooizeges (challenger) haalde en de nummer één van de wereld Lleyton Hewitt versloeg. En een seizoen waarin hij brak met zijn trainers Ad Luttikhuis en Flip van Betuw en overstapte naar Hugo Ekker in Amster dam. „Ja, ik mis ze, zeker weten. Het zijn vrienden van me ge worden. We hadden aan een woord genoeg, maar juist dat werkte niet meer." Zijn racket raakt hij deze weken liever niet aan, geen zin. Op een warm strand liggen? Nee, hij zoekt de rust thuis in Rotter dam. Hij wil de stad in met zijn twee beste vrienden, bij zijn vriendin zijn. En af en toe een tennisclinic geven voor kinde ren. In zijn vakantie? Ja, omdat hij graag wat voor een ander doet. „Ik ben lief voor iedereen die mij niet pest, dat is mijn motto." Een glimlach. „Dat is een liedje van Armand. Mijn va der zette die cd vaak op als we naar de training reden. Die zin viel me op, zo wil ik ook leven, bedacht ik me." Nieuwste BMW Raemon Sluiter is een denker. Op een bed in een hotel in een ver land gaan zijn gedachten niet uit naar de nieuwste BMW of een zwembad achter het huis. Hij droomt niet van het grote geld. Zelfs niet van grote over-* winningen op Wimbledon of Roland Garros. „Nee joh, ik droom bijna nooit. Als ik op mijn rechteroor slaap krijg ik nachtmerries, dus dat doe ik niet. Als ik op mijn linkeroor slaajj, droom ik over hele simpe le dingen. In ieder geval niet over tennis. Ik ben verliefd op het spel, maar het is zeker niet het belangrijkste in mijn leven. Plet is mijn werk, ik moet het ook doen als ik geen zin heb." Dagdromend op bed in het ho tel? „Dan droom ik van een vrouw, twee kinderen en een hond, een Berner Senner. Echt waar, daar droom ik al jaren van. En weet je wat, ik reed vo rig j aar een keer naar het tennis- centrum in Enschede, zag ik het hele pakket lopen: een mooie vrouw met kinderen en die hond. Ik schrok me rot en dacht: zou dat voor mij zijn?" Hij lacht bij de herinnering, weet het nog precies. „Het was echt een knappe vrouw. Het leek me wel makkelijk, alles in een keer." Maar het pakket was niet voor hem, tenminste... Het houdt hem bezig, vragen over waarom wel en waarom niet. Over toeval, bestaat dat of be staat dat niet? ,Ik denk vaak na over vage din gen, over het lot bijvoorbeeld. Zijn dingen voorbestemd, ik denk het niet, maar toch? Ik was helemaal naar de kloten toen mijn vriendin het na zesenhalf jaar uitmaakte. Twee weken er na wilde een vriend me oppep pen. Hij zei: misschien brengt de dag van morgen wel iets heel moois. Die volgende dag stapte ik in de trein en werd op slag verliefd. We zijn nu 2,5 jaar sa men. Maar wat als ik een trein later had gepakt?" Wat als hij nooit een racket in zijn handen had genomen? Slui ter is de laatste jaren uitge groeid tot een topper, er zijn op dit moment maar 69 spelers op de wereld beter dan hijHij is de nationale knuffelbeer, vooral tijdens Davis Cup-wedstrijden. In Puma-outfit, hoofddoek en met emotie vertedert en impo neert hij. „Ik voel me geen top tennisser. Alleen als ik op de baan sta, voel ik me thuis, maar daarna niet meer. Ik ben geen Hewitt die ge fixeerd is op het spel. Ja, dat is een zwakte van mij. Maar het is ook mijn kracht dat ik mijn zin nen kan verzetten. Ik zie het zo: ik word geestelijk rijker van al les wat ik meemaak." Hij denkt nog wel aan de woor den van een ex-vriendinnetje, die verbouwereerd was dat hij niet verder ging studeren na de havo. 'Ben je niet bang dat je dom wordt?', vroeg ze. Sluiter lacht: „Dat vergeet ik nooit meer. En ik kan haar zeggen: nee, ik ben er niet dommer van geworden, ik leer juist veel van het leven. En als ik het gevoel heb dat ik het niet meer weet, stap ik over op slimmere men sen, zo slim ben ik dan ook wel weer." Sluiter woont sinds kort in een appartement in Rotterdam, vlakbij zijnouders. „Ikheb hou vast nodig in een leven dat onze ker is. Als ik in Nederland ben, heb ik mijn vaste plek, dat is fijn. Ik krijg het zo langzamer hand aardig op een rij: ik heb een huisje en een auto, nou die vrouw, die kinderen en die hond nog..." GPD door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het Huis van Nassau in Zierikzee is vanaf vandaag plaats van handeling voor het persoonlijk kampioen schap driebanden groot derde klasse van het district Schou- wen-Duiveland. Acht deelne mers strijden om de titel én twee plaatsen in de geweste lijke finale die in januari even eens in Zierikzee wordt gehou den. Het persoonlijk kampioenschap driebanden groot van het dis trict Schouwen-Duiveland heeft wel iets van een veredeld clubkampioenschap. Zeven van de acht deelnemers komen na melijk uit voor 3B-SD. Dat is overigens logisch, want wil je op de matchtafel een finaleplaats veroveren, dan moet je toch met grote regelmaat op het laken je geluk beproeven. Spelen op de matchtafel is een heel ander verhaal dan op een kleine tafel. Schouwen-Duiveland is in de gelukkige omstandigheid dat het Huis van Nassau de beschik king heeft over twee van deze fraaie tafels. De laatste jaren moest voor een partijtje worden uitgeweken naar Goes. De familie Schou wenburg heeft ervoor gezorgd dat dit tot het verleden behoort en daarover is het district zeer verheugd. De enige deelnemer aan het per soonlijk kampioenschap, die niet wekelijks in de landelijke competitie uitkomt is Micha Schouwenburg van De Graan- beurs. Hij is als achtste ge plaatst en gaat vermoedelijk zware partijen tegemoet. Grootste kanshebber lijkt Jan Eickenboom van 3B-SD die zich met een gemiddelde van 0.487 in de voorwedstrijclen al van promotie naar de tweede klasse wist te verzekeren. Grote tegenstand Eickenboom zal echter op grote tegenstand moeten rekenen van met name Martin Capelle van Even Buiten. De eerzuchtige Oosterlander speelt niet alleen voor de eerste plaats, maar wil eveneens promotie naar de tweede klasse afdwingen. Daar naast is voor hem een plaats in de gewestelijke eindstrijd een doel om naar te streven. Jan Suykerbuyk, Sjaak de Vis ser en Philip van der Male van 3B-SD en John Hatzman van BV Zierikzee lijken in de mid denmoot te verblijven, maar vormen voor elke tegenstander een potentieel gevaar, Ron Speijer van BV Zierikzee is een outsider in het gezelschap, maar kan wel de rol van kampi- oenendoder gaan vervullen. Daardoor staat de liefhebbers een interessante strijd te wach ten. De partijen gaan over twintig caramboles. Vandaag en mor gen beginnen de eerste partijen om 19.00 uur, Zaterdag wordt vervolgd vanaf 11.00 uur en de finale wordt omstreeks 19.30 uur verwacht. VLISSINGEN - Red Lions blijft ook dit seizoen één van de titel kandidaten in de eredivisie van het Zeeuwse darten. Dat bewees het afgelopen week door koplo per Hart van Middelburg in ei gen huis met 7-6 te verslaan. Ook Grando/Triple Players be hoort nog tot de kanshebbers voor de titel. Het wees Phant oms met 12-1 terug. De beide debuterende Trefpunt-forma ties opereren dit seizoen met wisselend succes. Trefpunt 2 won nu met 8-5 bij Desperado's, terwijl Trefpunt 1 na het 7-6- verlies bij Arrows 2 in de onder ste regionen blijft hangen. Ar rows 1 won vlot van hekkenslui ter Kantaria: 12-1. In de tweede klasse blijft het Goese Yip Plaza 1 het gebeuren bepalen. De derby tegen Yip Plaza 2 werd met een ruime 12- 1-overwinning afgesloten. De Zwaan liep in de tweede divisie via een 11-2-zege op High Five verder weg bij Bouncers, dat La Pampa met 10-3 versloeg. van onze sportredactie FANLING - De dertienjarige golfer Shih-Kai Lo maakt van daag zijn debuut op de Europese Tour. De schooljongen kwalificeerde zich voor de open titelstrijd van Hongkong, dat tot het schema van de Europese Tour behoort, door het amateurkampioen schap van Hongkong te verove ren. Dat deed hij via een slotron- de van 66. Volgens een woordvoerder van de Europese Tour is Lo met zijn dertien jaar de jongste deelne mers in de 31-jarige geschiede nis van de Europese Tom-. Dat Basketbal Nijmegen. EK-kwalificatie, mannen. Groep A, achtste wedstrijd: Nederland - Bulgarije 77-86 (35-41). Bridge Viertallen district Zeeland. Hoofdklasse: Lamswaarde 1-ABC 2 2-25, ABC 1-Papy- rus 1 17-13. Stand: ABC 1 92 punten, Luc- torl 91, ABC 2 90, Axel 175, Lamswaarde 2 68, Hulst 1 64, Papyrus 1 56, Lamswaar de 1 52 punten. Eerste klasse: ABC3-Val- kenisse 1 14-16, ABC 3-BC Walcheren 1 16-14, Zuid-Beveland 1-MBC 1 25-4, Zuid-Beveland 2-Bridgekring'68 2 16-14. Stand: ABC 3 102 punten, Bridgekring 1 99, Valkenisse 1 78, Walcheren 1 75, Zuid-Beveland 2 68, MBC 1 55, Zuid-Beveland 1 67, Bridgekring 2 47 punten. Tweede klasse: Scaldis 1-Wal- cheren 3 17-13, Walcheren 4-Kapelle 3 12-18. Stand' Walcheren 3 86 punten, Scaldis 1 86, Walcheren 2 83, MBC 2 69, Kapelle 3 68, Kapelle 2 64, Walcheren 4 53. Darts Competitie Zeeuwse Darts Federatie. Eredivisie: Hart van Middelburg 1-Red Lions 1 6-7, Trefpunt 2-Desperado's 8-5, Phantoms-Grando/Triple Players 1-12, Arrows 2-Trefpunt 1 7-6, Kantaria-Ar- rows 1 1-12. Stand: Hart van Middelburg 1 54-24, Grando/Triple Players 46-19, Red Lions 1 45-20, Arrows 1 41-37, Tref punt 2 36-29, Phantoms 33-45,Pechiney- /EPA 30-35, Desperado's 30-35, Arrows 2 28-50, Trefpunt 1 26-39, Kantaria 21-57 Eerste divisie: Flightstones-Basken 6-7, Gompy2-YipPlaza41-12,YipPlaza 1-Yip Plaza 212-1, Oldies-Hart van Middelburg 2 2-11, Walk Inn-Scumbags 5-8, Tram- zicht-GameOn 5-8. Stand: Yip Plaza 171- 7, Yip Plaza 4 62-16, Game On 55-23, Hart van Middelburg 2 45-33, Basken 35-43, Tramzicht 35-43, Yip Plaza 2 34-44, Scumbags 32-46, Flightstones 30-48, Gompy 2 26-52. Walk Inn 26-52, Oldies 17-61. Tweede divisie: High Five-De Zwaan 2-11, Bravour-Cabby 2 12-1, Cab by 1-EMM 5-8, Beer United-Yip Plaza 3 4- record was in handen van de Spanjaard Sergio Garcia, die in 1995 op vijftienjarige leeftijd debuteerde. Lo doet zijn eerste rondgang langs de achttien holes in gezel schap van de Spanjaard Jose Manuel Lara en de Mexicaan Pablo del Olmo. Ook de Neder landers Maarten Lafeber en Rolf Mirntz verschijnen aan de start. Met 13 jaar is Lo geen unicum in de top van de golf sport. In janu ari kwalificeerde de naar Nieu w-Zeeland geëmigreerde Koreaan Jae An zich voor het Nieuw-Zeelands Open. Hij was toen dei-tien jaar en elf maan den. ANP 9, La Pampa-Bouncers 3-10. Stand: De Zwaan 61-17, Bouncers 58-20, Bravour 53-25, Yip Plaza 3 43-35, Red Lions 2 40- 25, High Five 34-44, Midcity 34-31, La Pampa 31 -47, Cabby 2 31-47, EMM 30-48, Beer United 22-56, Cabby 118-60. Hockey Perth. WK vrouwen. Groep B, derde speelronde: Nederland Engeland 2-1, Australië - Ierland 2-1, Spanje-Zuid-Afrika 3-1, Japan-Verenig de Staten 2-1. Stand: 1Nederland 3-9 (7-1en Australië 3-9 (7-1), 3. Engeland 3-4 (6-5), 4, Spanje 3-4 (4-3), 5. Japan 3-4 (3-4), 6. Verenigde Staten 3-3 (3-7), 7. Zuid-Afrika 3-1 (3-8), 8. Ierland 3-0 (3-7). Sportprijsvragen Lucky Day van 27-11-2002. 7-10-13-14-25-28-29-30-44-45-48-54-55- 57-58-60-65-66-68-69. (onder voorbehoud) Tennis Yokohama. Challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: De Voest (ZAf/7) - Hemmes (Ned) 6-3 3-3 opgave Hemmes. Tweede ronde: Vinck (Dui) - Van Scheppingen (Ned/4) 7-5 4-67-5. Volleybal Mannen, Eredivisie. Omniworld-Capelle 3 - 2. donderdag Biljarten Persoonlijk kampioenschap driebanden groot derde klasse district Schouwen- Duiveland. Organisatie: 3B-SD. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang. 19.00 uur. door Ben van den Aarssen ROOSENDAAL - Als voetbal ler koos Ronald van Oeveren nooit voor de weg van de min ste weerstand. Bij trainings partijtjes bij Vlissingen zocht hij altijd de fysiek sterke Mar cel Schenk op, omdat Van Oe veren beter wilde worden. Zelfs een chronische rugbles sure weerhield hem er niet van om bij RBC als semi-prof sei- zoenenlang vol aan de bak te gaan. Diezelfde toewijding en bezieling kenmerkt ook de trainer Ronald van Oeveren, die dit seizoen in zijn woon plaats aan het roer staat bij zondag-derdeklasser Roosen daal. „Ik houd er niet van om ergens op mijn naam binnen te komen. Ik wil stapje voor stapje om hoog", zegt Van Oeveren, die ruim drie jaar geleden bij Bru- se Boys begon als oefenmees- ter. Nauwelijks had hij zijn ja woord gegeven, of het in West- Brabant hoog aangeschreven SC Gastel informeerde naar zijn interesse. Van Oeveren hield voet bij stuk en koos voor een dienstverband met Bruse Boys. Een weloverwogen be sluit. „Een kwestie van principe. Als ik ergens voor gekozen heb, wil er ook vol voor gaan. Ik wilde liever niet te hoog beginnen. Dan kun j e énkel diep vallenIk doe het liever via trapjes." Verjonging Spijt van zijn keuze voor Bruse Boys heeft hij nooit gehad. Van Oeveren gaf de aanzet tot het destijds in Bruinisse noodza kelijke verjongingsproces. Een moeilijke opgave, omdat in het vissersdorp zelfs geen elftal A- junioren op de been kon wor den gebracht. De in Scharen- dijke geboren Van Oeveren voelde zich er als een vis in het water. Hij trof een voetbalgek ke omgeving met kaderleden als Cees Willemse, de huidige hoofdtrainer van SKNWK, Leen vart der Bijl en Kees Ha- gesteijn. Het voetbaldier Van Oeveren vergat er de tijd, zelfs op winteravonden als de op komst op de training soms ver onder de maat was. „Het kwam voor dat we met een mannetje of vier om tien uur 's avonds nog bezig waren. Nog even een rondootje doen of wat afwerken. Op zaterdag al vroeg naar de F-jes kijken. Ronald van Oeveren: „Ik houd er niet van om ergens op mijn naam binnen te komen. Ik wil stapje voor stapje omhoog" foto Visumar Praten over voetbal langs de lijn, de hele dag als het kan. Ik ben nu eenmaal lijp van het spelletje." Bij Roosendaal staat hij voor dezelfde uitdaging als destijds bij Bruse Boys. Van een verza meling jonge voetballers moet Van Oeveren een team maken. Roosendaal degradeerde aan het eind van het vorig seizoen en zag liefst zeven basisspelers stoppen of vertrekken, waar onder ook de twee keepers. Je roen van Beers en Jeroen Krij- nen zijn de twee overgebleven routiniers, de rest van de selec tie bestaat vooral uit jonge twintigers. Afgelopen zondag werd de ploeg dankzij een 3-1-over- winning op lijstaanvoerder Desk medekoploper. In de vooral door Midden-Brabant se clubs gedomineerde derde klasse B kan iedereen van el kaar winnen, de onderlinge verschillen zijn klein. Roosen daal is er dan ook nog lang niet, aldus Van Oeveren. „Ik krijg gelukkig de tijd om rustig iets op te bouwen. Het is een ver schrikkelijk jong elftal waar toekomst in zit. Plandhaven is de doelstelling. Jonge spelers moet je namelijk geleidelijk brengen. De eerste twee keer dat je ze opstelt, stijgen ze bo ven zichzelf uit. De derde keer is het helemaal niks. Er wordt in ieder geval lekker scherp ge traind. Spelers selecteren zich zelf, de trainer is niet meer dan een verlengstuk. Ik praat ook veel met de jongens, zeker als het wat minder gaat. Als trai ner wil je weten waarom ze het soms laten lopen. Vaak zitten ze ergens mee, thuis of op school. Alleen als de kop hele maal leeg is, kun je voluit trai nen." Een aanbieding van Zierikzee liet hij welbewust lopen. Van Oeveren wilde in West-Bra bant aan de slag. Hij noemt zichzelf een echte verenigings trainer, iemand die zich met al le geledingen van een club bemoeit, „Roosendaal is een grotere vereniging dan Bru en zit ook iets anders in elkaar. De A-junioren werden hier altijd aan hun lot overgelaten. De re serves spelen relatief laag. De lagere elftallen waren vrien denteams, die geen buiten staanders toelieten. Een hele boel jonge spelers vielen daardoor tussen wal en schip. Daar wil ik graag verandering in brengen. De doorstroming kan en moet veel beter bij Roo sendaal. Er moet ook een echt voetbalsfeertje ontstaan. Met elftalleiders en jeugdbestuur- ders moet je op één lijn zitten. Bij Bruse Boys was dat zo. Hier mis ik dat nog een beetje." De eerste stap in de door Van Oeveren bij Roosendaal ge wenste cultuuromslag is gezet. Zijn zaalvoetbalmaatje Ferry Kotta, ooit een vooraanstaand amateurvoetballer in West- Brabant, is leider van het eer ste geworden. Ook op andere manieren werkt Van Oeveren aan de toekomst. Regelmatig steekt hij zijn licht op bij Baro nie, Halsteren en andere grote amateurclubs in de regio. Van Oeveren voelt zich niet te groot om te leren. Daarom is hij be nieuwd welke oefenstof colle ga's als Ad van Seeters en Frans Vermeulen hun spelers voor schotelen. Ook hier blijft Van Oeveren vooral bescheiden. „Ik ben niet iemand die op Frans Vermeulen afstapt.. Ik houd me clan het liefst op de achtergrond. Dat heb ik ook als ik wedstrijden in de regio be zoek. Bij voorkeur sta ik dan aan de overkant van de dug outs, daarwaar de minste men sen staan. Dan word je minder afgeleid en zie je de technische en tactische details het best." Bruse Boys heeft hij dit seizoen nog maar één keer zien spelen, in de ouverture van de compe titie tegen WC. Volgens Van Oeveren is het zeker geen kwestie van uit het oog, uit het hart„Het gaat niet echt lekker bij Bru. Als je dan komt, wordt er al gauw gepraat. Ik wil geen druk op de trainer zetten. Daarom kom ik liever als ze wat meer bovenaan staan." Leuke dingen De contacten met Bruse Boys zijn nog altijd goed. Van Oeve ren: „Ricardo de Winter, een jongen die ik nog gebracht heb, is hier met een groepje een paar keer komen kijken. Dat zijn leuke dingen. Als trainer moet je echter altijd oppassen waar je je neus laat zien. Ik ben een paar keer gaan kijken naar de C'tjes van RBC, omdat Rudie van der Bijl (ex-Bruse Boys) daarin speelt. Meteen werd ge zegd dat ik trainer bij RBC wil de worden. Dat is pertinent niet zo. Op termijn wil ik wel aan de slag bij een amateurclub met ambities. Voorlopig ga ik helemaal voor Roosendaal." De banden met Zeeland zijn zeker niet verbroken, zegt Van Oeveren. Zijn broer Edwin speelt nog altijd bij ZSC'62, de club waar hij zelf als voetballer begon. Op tafel ligt een brief van het bestuur van Zierikzee, dat hem om foto's voor een in te richten eregalerij vraagt. Naast Peter van Vossen, Adrie Koster en wellicht Dolf Roks moet Van Oeveren full-colour aan cle muur in Zierikzee. Met plezier voldoet hij aan dat ver zoek. Aan zijn voeten ligt een stapel oude PZC's. Van tijd tot tijd werkt hij ze door om te kijken hoe het zijn voetbalvrienden in het Zeeuwse vergaat. Ook bij RBC gaat hij nog regelmatig kijken, met een onderhands ge regelde seizoenkaart. Van Oe veren en bescheidenheid, ook hier komt het weer om de hoek kijken. „Iedereen zegt dat ik die kaart rechtstreeks bij RBC moet bestellen, maar daar be gin ik niet aan. Ik heb die kaart gekregen via mijn werkgever, die ook sponsor van de club is. Ik heb nu eenmaal een hekel aan ellebogenwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37