Sporthal Y erseke onzeker PZC PZC Rookverbod probleem voor buurthuis Sportlaan beste plek voor discountwinkel in Sint-Maartensdijk College wilde stoppen met Yerseke-West Tweede jeugdkerk in Tholen-stad Pleidooi voor behoud hoge schoorsteen Nedalco Voorlichting over voeding agenda 13 Uitstel besluit ondanks meerderheid in raad vóór hal Zorgstichting stuurt weer goederen naar instellingen in Novgorod Geen onderzoek sanering Gawege Celstraf voor coketransport Computers uit winkel gestolen Werkstraf wegens belastingsfraude Vernieling auto door Rob Paardekam yERSEKE - Burgemeester en wethouders van Reimerswaal hebben dinsdag serieus overwo gen te stoppen met het project Yerseke-West. „Als we nog vier jaar op deze manier door moe ten gaan, vraag ik me af of het nog wel haalbaar is", verzucht te burgemeester A. Verb ree tij dens de raadsvergadering. Aanleiding waren de betogen van enkele partijen, die vonden dat over uiteenlopende zaken nog geen beslissing kon worden genomen. Het ging onder meer over sportschool Myoides en de eventuele komst van een sport hal. „Er is altijd wel wat te ver zinnen om tot uitstel te komen", zei Verbree. „Maar we moeten een keer een beslissing nemen. Als dat niet kan, moeten we het touwtje maar in de boot gooi en." Volgens de burgemeester is een beetje haast geboden, om dat het al moeilijk genoeg wordt het multifunctionele centrum in 2006 klaar te hebben. Zeker als bezwaarmakers tot aan de Raad van State doorgaan om hun recht te halen. De gemeenteraad toonde zich niet erg onder de indruk van de ze ontboezemingen en uiteinde lijk kwam het college toch met het voorstel om het besluit over de sporthal uit te stellen. Om vertragingen te voorkomen gaat het planologische traject wel door, rekening houdend met de komst van zo'n hal. Als de raad later besluit dat deze er niet moet komen, kan hij altijd nog worden geschrapt. Om het ellenlange debat niet he lemaal op niets te laten uitlo pen, eiste Verbree dat de raad wel een besluit nam over sport school Myoides. Dat deden de meeste leden dan maar. Alleen A. Jumelet (ChristenUnie) ont hield zich van stemming, omdat hij het te vroeg vindt. Zijn par tijgenoot A. Beekman stemde samen het de SGP en Leefbaar Reimerswaal tegen de komst van de sportschool naar Yerse ke-West. Omdat ze samen tien van de negentien zetels bezet ten, staat daarom vast dat Myoi des zich niet in het multifunc tionele centrum mag vestigen. THOLEN - De jeugdkerk in Tholen is een succes. De eerste bijeenkomst in sep tember trok honderd twintig bezoekers. De vol gende editie staat gepland voor komende zondag. De initiatiefnemers van de jeugdkerk komen regel matig bij elkaar om over hun fascinatie voor God te praten. Tijdens de bijeenkomst van 1 december komt Henjo Hoeksma praten over het thema: 'Wat doe jij hier op aarde?' Naast lezingen en discus sie is er ruimte voor mu ziek. Want, zo stelt de jeugdgroep: het mag voor al geen duffe boel wor den. Iedereen tussen de vijftien en dertig jaar is welkom in gebouw De Oester schelp van de Christenge meente aan de Simon Lindthoutstraat in Tho len-stad. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Rob Paardekam YERSEKE - Een meerderheid van de Reimerswaalse gemeen teraad is voor de bouw van een sporthal in Yerseke-West. Dat bleek dinsdag tijdens de raads vergadering. Toch is het door een opmerkelijke manoeuvre van BBR en CDA nog maar de vraag of zo'n hal er ooit komt. De gemeenteraad moest dins dag kiezen tussen een grote sporthal of enkele kleine gym zalen in het nieuw te bouwen multifunctionele centrum. Vijf partijen lieten gedurende de vergadering weten voor de komst van een sporthal te zijn: de coalitiepartijen CDA en BBR en de oppositiepartijen PvdA, Leefbaar Reimerswaal en WD. Deze partijen bezetten samen door Rolf Bosboom GOES - Voor de tweede keer is gisteren vanuit Zeeland een hulptransport vertrokken naar zorginstellingen in het Russi sche Novgorod. Het gaat om een grote hoeveelheid goederen af komstig van de diverse locaties van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). Het initiatief is ontstaan na een bezoek van G. Veen, lid van de Raad van Toezicht van de SVRZ, en diens echtgenote aan Novgorod in 1999. Geschrokken BERGEN OP ZOOM - De Ver eniging Binnenstad in Bergen op Zoom vraagt staatssecretaris Van Leeuwen (cultuur) om de schoorsteen van Nedalco op de monumentenlijst te plaatsen. In dat geval is de voorgenomen sloop vrijwel uitgesloten. De Vereniging Binnenstad rea geert daarmee op de lokale poli tieke ontwikkelingen. Vorige week bleek dat de overgrote meerderheid van de gemeente raad streeft naar sloop van 'dat lelijke ding'. Voor een aantal raadsleden is de schoorsteen eerder het symbool van jaren lange stankoverlast dan van een glorieus industrieel verle den. De Vereniging Binnenstad denkt daar duidelijk anders over en schrijft aan de staatsse cretaris dat de nu niet meer ge bruikte schoorsteen van Nedal co de enige overgebleven schoorsteen is van de 23 die ooit de skyline van Bergen op Zoom bepaalden. De vereniging vindt de schoorsteen ook 'uniek' om dat er maar drie schoorstenen elders in het land hoger zijn dan de Bergse. Daarnaast is het een bijzonder teken in het land schap omdat het ding van veraf te zien is. Tenslotte wijst de vereniging op het roemrijke verleden toen dat Nederlandse driekleur op de to ren werd gehesen na dagenlange strijd in de Tweede Wereldoor log. tien van de negentien zetels en hebben dus een meerderheid. SGP'er Knuist - zijn partij is fel tegenstander van een sporthal - betoogde dat de raad nog hele maal geen beslissing kan ne men. Hij had geconstateerd dat het college van burgemeester en wethouders de opbrengst van De Zaete (1,4 miljoen euro) al als dekkingsmiddel voor een sport hal had opgevoerd, terwijl de raad nog helemaal niet akkoord is gegaan met de verkoop van het dorpshuis. „U wilt de sport hal financieren uit de verkoop van De Zaete, maar daar moet de raad nog over beslissen." Tegenvoorstel Na een schorsing, waarin het college geheim overleg voerde met de fractievoorzitters van de coalitiepartijen, stelde burge- door Frank van Cooten HULST - Het rookverbod in ge subsidieerde buurthuizen en ge meenschapscentra wordt vanaf 1 januari aangescherpt. Beheer ders krijgen een boete van 300 euro voor de eerste overtreding, oplopend tot 2400 euro bij her haling. Roken aan de bar van het buurthuis mag straks niet meer. De Eerste Kamer heeft op 16 april de gewijzigde en aange scherpte Tabakswet aanvaard. Nu geldt nog een overgangsre geling. Vanaf 1 januari worden rokers verbannen naar een com pleet afgescheiden ruimte. De Tabakswet stelt dat niet mag worden gerookt op plekken die zijn bedoeld voor gemeen schappelijk gebruik of die voor het publiek toegankelijk zijn. Veel buurthuizen kennen niet de luxe van een afgescheiden ruimte Vooral de bar is de aan gewezen plek waar een sigaret wordt opgestoken. Veel beheerders zijn nog niet op de hoogte van de aangescherpte regels. „Goh, mag dat niet meer? Dat wist ik niet", zegt de be heerster van het gemeenschaps centrum in Graauw. „In onze sportzaal en de ruimte van de peuterspeelzaal mag niet meer worden gerookt, maar aan de bar mag dat wel. We hebben daar nog niet echt over nage dacht. Het is een lastige mate rie." Ook aan de bar van De Warande in Sint Jansteen mag worden gerookt. In de biljartzaal geldt een rookverbod. Het bestuur van Malpertuus in Clinge treedt meester A. Verbree voor nog geen besluit te nemen over de sporthal, zodat de raad zich eerst kan uitspreken over de verkoop van De Zaete. Dat idee stuitte op verzet van Leefbaar Reimerswaal, dat met een te genvoorstel kwam. De partij wilde wel stemmen over de sporthal. CDA en BBR stonden opeens voor de keuze: wel over het voorstel stemmen en zo de komst van een sporthal veilig stellen of akkoord gaan met uit stel van het besluit, zodat het onzeker blijkt of er een hal komt. Alhoewel ze eerder met geen woord hadden gerept over uitstel, kozen de twee partijen voor dat laatste. Er werd dus niet over het voor stel gestemd. De oppositiepar tijen die voor de bouw van een sporthal zijn, vrezen nu dat die strenger op tegen rokers. In de foyer en in de gymzaal geldt het rookverbod. „Niemand heeft er problemen mee", zegt R Acke, voorzitter van Malpertuus. „Als mensen willen roken gaan ze de gang op. Daar zit een afzuigkap. Voor een besloten bijeenkomst zoals een feestje geldt het rook verbod niet. Dan bepalen de mensen zelf of er wordt ge rookt." In gemeenschapscen trum Den Dullaert mag overal worden gerookt. „Maar wij zijn geen openbaar gebouw maar een particuliere onderneming", zegt directeur I. Hoekstra. Woordvoerder Hendriks van de Keuringsdienst van Waren, die steekproefsgewijs controleert op naleving van het rookverbod, vindt het vreemd dat in de mees- te buurthuizen toch nog wordt gerookt. „Iedereen moet toch weten dat het rookverbod in openbare ruimtes al veel langer van kracht is. Gemeenten heb ben daar ook een taak in. Zij moeten zorgen dat het rookver bod wordt nageleefd. Eventueel moeten de gemeenten een bij zondere opsporingsambtenaar in het leven roepen." S. de Vriend van de afdeling welzijn van de gemeente Hulst voorziet grote problemen met de naleving van de regels. „Ikvoor- zie met name in de horecaex- ploitatie problemen." De Vriend ziet niets in een speciale opspo ringsambtenaar die alle buurt huizen langs gaat om te contro leren op het rookverbod. „Ik denk niet dat dit werkt. Daar naast krijgen wij geen geld voor zo'n functionaris. Ik denk dat na 1 januari veel mensen in over treding zullen zijn." er niet meer komt. „Let op mijn woorden", sprak M. Weststra te (Leefbaar Reimerswaal) tijdens één van de vele schorsingen. „Als we vandaag geen beslis sing nemen, komt die sporthal er nooit meer. "De angst is dat de SGP nu tegen de verkoop van De Zaete zal stemmen, in de hoop dat er geen 1,4 miljoen eu ro vrij komt. Een sporthal zou dan wel eens niet gefinancierd kunnen worden en de SGP heeft alsnog haar zin. Triomfantelijk BBR en CDA lieten echter weten dat dat feest voor de SGP niet opgaat, P. Koeman (CDA) en J. Kramer (BBR) benadrukten dat als de verkoop van het dorps huis niet doorgaat ergens an ders geld moet worden gezocht om de sporthal te kunnen beta len. Als deze partijen zich aan hun woord houden, komt de sporthal er dus alsnog. Deson danks haalde de SGP opgelucht adem. „Heel verstandig om eerst te beslissen over De Zae te", sprak Knuist enigszins tri omfantelijk. „We kunnen nu geen goed besluit nemen." Overigens hopen de binnen sportverenigingen uit Yerseke vurig op de komst van een sporthal. Een vertegenwoordi ger het weten dat veel clubs in een kleine gymzaal niet alles kunnen doen wat ze willen. Ook de Stichting Gehandicaptenbe leid Gemeente Reimerswaal (SGGR) wil een sporthal. Die zou meer mogelijkheden bieden voor mensen met een functiebe perking en bovendien beter be reikbaar zijn te maken dan en kele kleine gymzalen. satie die op dat gebied al veel er varing heeft. De kosten bedra gen ongeveer 4000 euro. Dat geld is bijeengekregen dankzij sponsorgeldenOok verzor gingshuis De Molenhof in Zaamslag leverde een bijdrage. Stichting Hulp aan Instellingen voor Gezondheidszorg Novgo rod gaat ook na dit tweede transport door met het onder steunen van de Russische instel lingen. Naast het inzamelen van geld en goederen streeft zij er naar het personeel in Novgorod ondersteuning te bieden via uit wisselingsprogramma's. door Mariëtte den Engelse SINT MAARTENSDIJK - C. Schot-Oudesluijs houdt vast aan een discount-supermarkt aan de Sportlaan in Sint-Maar tensdijk. Ze geeft de moed niet op, ook al willen B en W van de gemeente Tholen niet aan de plannen meewerken. „Ik heb onlangs nog met Lidl gespro ken. Die hebben nog steeds inte resse in de Sportlaan", stelt Schot. Ook heeft Schot de Spar ge vraagd langs te komen. „Dat is geen discount maar die willen wel graag weg van hun huidige stek waar ze bijna geen parkeer gelegenheid hebben." Een woordvoerder van de Spar bevestigt dat ze gaan praten met Schot. „We willen alle mogelijk heden onderzoeken. Maar de voorkeur gaat uit naar een ves tiging van de Spar op de Markt. De Spar komt dan op de plek van garagebedrijf Van Steenis. Het garagebedrijf zou dan naar de Sportlaan verhuizen. Van Steenis zelf wil niet op die plan nen reageren. Het gemeentebestuur wil de su permarkten in het centrum van Sint-Maartensdijk houden. Winkels in Sint-Maartensdijk moeten zich concentreren rond de Markt. Dat staat ook in het rapport dat de gemeente heeft laten opstellen door MKB-Re- va. Supermarkten zijn pu bliekstrekkers en moeten daar om in de buurt van de andere winkels zitten, is de mening van het college. Discount-supermarkt Lidl zou interesse hebben in het pand van Van Houte Interieur aan de Markt. De winkel heeft een op- GOES - De Nederlandse Coelia- kie Vereniging houdt maandag 2 december vanaf 19.00 uur een voorlichtingsavond voor coe- liakie-patiënten in het ROC-ge- bouw aan de J. P. Coenstraat in Goes. De dieetcommissie geeft voor lichting over voeding voor coe- liakie-patiënten, die ziek wor den van gluten: stoffen die in granen zitten. De symptomen van coeliakie zijn met een glu tenvrij dieet goed te bestrijden. pervlakte van 1700 vierkante meter. Lidl wil ongeveer 720 vierkante meter gebruiken voor verkoop. Ook zouden er twintig parkeerplaatsen bij komen. Van Houte Interieur heeft plannen om te verhuizen naar industrie terrein Welgelegen II in Tholen. „We hebben daar een optie op zevenhonderd vierkante meter grond", vertelt eigenaar E. van Houte. Eerst was het de bedoe ling te verhuizen naar de Sport laan. „Daar hebben we ander half jaar lang ons best voor gedaan. Maar het pand dat we op het oog hadden kunnen we niet kopen." Welgelegen is vol gens Houte een prima plek voor zijn bedrijf. „Zeventig procent van onze klanten komt uit Ber gen op Zoom en omstreken." Vorkheftruck Volgens Schot is een discount supermarkt op de Markt niet handig. „In dat soort winkels rijden ze met een vorkheftruck geladen met pallets de winkel binnen om te bevoorraden. Ook moeten grote vrachtwagens ge makkelijk toegang hebben tot het terrein." Aan de Sportlaan is die mogelijkheid volgens Schot beter dan aan de Markt. Op het terrein van foeragehandel Schot zouden tachtig parkeer plaatsen komen. Schot heeft haar hoop gevestigd op de commissie Gemeentelijke Ontwikkeling van maandag 2 december. Haar advocaat zal daar ook inspreken. „Vorige keer kregen we van de comissie veel steun. Ik hoop dat dat nu nog zo is." STREEKACTIVITEITEN GOES - Sportpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur: Line Dance door Country Club The Sounthern Riders; Wijkgebouw Jan Lig- thart. 19.00 uur: Technika 10 voor meis- lesvan 10t/m 12 jaar; HAIMSWEERT - Consistorie van de r k kerk, 14.00 uur: Kerstverkoop Hervorm de vrouwenkring met verloting; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; KRUINIIMGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; Gemeentehuis, 19.30 uur: Commis sievergadering Wonen en Milieu, THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos, YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur. Vertrek rondvaart Oosterschelde. donderdag 28 november 2002 Het blijft onduidelijk of Yerseke-West een sporthal of gymzalen krijgt. luchtfoto Willem Mieras van de uiterst gebrekkige om standigheden in een psychiatri sche kliniek, besloten zij met medewerkers van de Zeeuwse zorgstichting actie te onderne men. Dat leidde uiteindelijk tot de oprichting van de Stichting Hulp aan Instellingen voor Ge zondheidszorg Novgorod. Begin november vorig jaar vond het eerste transport naar de Russische stad plaats. Gisteren volgde het tweede. Deze keer zijn twintig ziekenhuisbedden, zestig matrassen, drie douche brancards, vijf po-stoelen, twintig loophulpen, veertig rol stoelen, twee weegschalen, zes tilliften, negen nachtkastjes en twee keukenapparaten ingeza meld. Daarnaast gaan ongeveer 120 zakken en dozen met dek bedden, dekens, kleding en laarzen mee. Alle goederen zijn afgeschreven voor de vestigin gen van de SVRZ, maar nog goed bruikbaar voor de Russi sche instellingen. Sponsors Het internationale transport wordt uitgevoerd door Mission Relief Transport, een organi- GAWEGE - Leefbaar Reimerswaal (LR) stelde dinsdag tij dens de raadsvergadering dat de gemeente zelf moet onder zoeken wat het kost om geluidswerende maatregelen te ne men bij enkele woningen in Gawege. Het voorstel kreeg niet voldoende steun. De betreffende woningen liggen pal naast de A5 8 en hebben te kampen met geluidsoverlast. De vrees is dat dat zal groeien als de Westerschelde Containerterminal (WCT) er straks is. Onlangs werd duidelijk dat het Rijk niet wil betalen voor het saneren van de woningen, omdat de geluidsoverlast net niet groot genoeg zou zijn. Volgens N. van der Hoest moet de ge meente daarom zelf maar eens bekijken wat het kost om de woningen te saneren. De meeste andere raadsleden vonden het een sympathiek voorstel, maar volgens hen zouden er verwachtingen worden gewekt die de gemeente niet kan waarmaken. Ze vinden dat de gemeente het probleem moet meenemen in de onderhandelingen met de provincie over compenserende maatregelen ten gevolde van de WCT. Alleen de ChristenUnie steunde het voorstel van LR. MIDDELBURG - Een 47-jarige voortvluchtige man is giste ren door de rechtbank in Middelburg voor zijn aandeel in ze ven cocaïnetransporten veroordeeld tot tweeënhalf jaar cel. Een 28-jarige inwoner van Vlissingen kreeg wegens mede plichtigheid 180 uur taakstraf en 35 dagen gevangenisstraf plus twee maanden voorwaardelijk opgelegd. De Vlissinger had tussen februari en juli vorig jaar bolletjesslikkers uit Cu- ragao op Schiphol afgehaald om ze naar zijn woning te bren gen. De 47-jarige man had een leidinggevende rol bij de coke transporten. HEINKENSZAND - Onbekenden hebben gistermorgen een grote hoeveelheid computerapparatuur en software gestolen uit een winkel in Heinkenszand. De daders maakten hierbij gebruik van een auto die ze 's nachts hadden gestolen in Arne- muiden. De wagen werd in de loop van de ochtend leeg terug gevonden in Eindewege. MIDDELBURG - Een 57-jarige inwoner van Heinkenszand is gisteren in Middelburg wegens belastingfraude en valsheid in geschrifte veroordeeld tot 240 uur werkstraf en vijf maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechtbank achtte bewe zen dat de man als werknemer van Leijnse Metals Reclycing een rol had gespeeld bij uitbetalingen in zwart geld aan mede werkers van het bedrijf, waardoor de fiscus een half miljoen euro misliep. De belastingfraude heeft plaatsgevonden tus sen 1997 en maart 2000. De fraude kwam aan het licht tijdens een milieu-onderzoek bij Leijnse. Een dertigjarige inwoner van Oud Gastel kreeg voor zijn aan deel 180 uur werkstraf opgelegd. In zijn zaak hield de recht bank rekening met zijn blanco strafblad en de onervarenheid van de man, waardoor hij verkeerde keuzes had gemaakt. AXEL - Tussen afgelopen maandag 17.00 uur en dinsdag 11.00 uur zijn er vernielingen gepleegd aan een auto die ge parkeerd stond aan de Troelstralaan in Axel. De gehele lin kerzijde van de auto werd bekrast. Het totale schadebedrag is nog onbekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31