Duurzaam Veilig dom aangepakt LATEN JE NIET LOS. Koprol met auto loopt goed af Nieuwe poging voor akkoord WCT Laat de albatros niet verdrinken! Sluis-Aardenburg gaat in zee met ZRD Koninklijke onderscheiding EHBO-bestuurslid d'Hooghe Voorzitter erkent missers agenda Wethouder zegt snelle aanpak verkeersprobleem kern van Oostburg toe GIRO 596890 WerelE^)uders Sinterklaas in Kloosterzande Prinsenbal Giro 656500 www.reddealbatros.nl door Fred Rabout OOSTBURG - Een gedeelte van het Bestuurlijk Overleg van het proefproject Duurzaam Veilig was gisteravond op uitnodiging, van de Oostburgse commissie Vervoer en Verkeer present in deze commissie om hun zaak uit te leggen. Ook voorzitter en gedeputeerde J. Henne- keij was naar Oostburg geko men. Het project heeft een groot deel van het draagvlak van de West- Zeeuws-Vlaamse bevolking verloren. Het bestuur krijgt ook positieve berichten, maar die komen dan helaas niet in de openbaarheid, zo werd vanach ter de tafel door het bestuur me degedeeld. Hennekeij was open en eerlijk en stelde dat men het project to taal verkeerd is begonnen. ,,In plaats van te beginnen met de hoofdinfrastructuur, hebben we eerst de kernen en platte landswegen aangepakt. Een volgorde die - moeten we nu met zijn allen concluderen - net an dersom had moeten zijn. Een volgorde ook, waar we overi gens door de tijdsdruk tot ge noodzaakt waren. Er kwam geld vrijmaar daar zat een tij d- limiet aan. De doelstelling was en blijft het terugdringen van de verkeersslachtoffers, en dat doel is nog niet bereikt. Maar we zitten mede door de diverse snelheidscontroles op het juiste spoor als we de cijfers bekij ken." Rigoreus Hennekeij gaf ook toe in de be ginfase het geheel te rigoureus en dogmatisch te hebben aange pakt. Hij noemde daarbij het gebied in de Oostburgse wijk De Grote Beer. ,,We hebben daar alleen maar drempels gelegd. Wel na overleg met de omwonenden, maar niet met diegenen die daar ook daadwerkelijk gebruik ma ken van het wegvak. Daar heb ben we van geleerd, zoals we ook geleerd hebben van het wegvak Oostburg-Waterlandkerkje-IJ- zendijke." Leerproject Hij wees wel met nadruk op het feit dat het een leerproject be treft voor de rest van het land en vanuit dat gezichtspunt is het geslaagd. Hennekeij: „Dus tegen hen kan ik zeggen: 'begin nooit zoals wij begonnen zijn'. Pak eerst de hoofdinfrastructuur aan en daarna pas de rest. Pas ook op met het inhuren van geldver slindende adviesbureaus. Al thans: wij hebben voor onze centen niet gekregen wat we van hen verwacht hadden. Het grootste deel van de inrichting komt uit de koker van onze ei gen ambtenaren." Status aparte Voorts gaf Hennekeij de com missieleden nog mee dat in het project iedere wegbeheerder die vertegenwoordigd is in het Be stuurlijk Overleg, binnen de ge stelde criteria verantwoordelijk is voor de inrichting van zijn wegdeel. Wat de N61 betreft (Breskens- Hoek) is dat een 'status aparte'. D ie zit niet in het con vena nt van Duurzaam Veilig, staat daar - hoe onbegrijpelijk ook - volko men buiten en de aanpak er van komt zoals de zaken er nu voorstaan pas in 2007 aan de or de. door René van Stee SLUIS - De gemeente Sluis- Aardenburg gaat per 1 januari 2003 onder voorwaarden in zee met de Zeeuwse Reinigings dienst (ZRD). Geen van de leden van de gemeentelijke commissie burgerzaken en middelen voel de er gisteravond iets voor het niet gebruikte deel van de bonus die de nieuwe afvalverwerker en -inzamelaar per woonhuis aansluiting beschikbaar stelt, te storten in de algemene reser ve. Het gaat hierbij jaarlijks om 60.000 euro die vrij zou zijn te besteden. Een ander deel van de bonus (drie euro per woonhuis aansluiting) wordt ingezet ter dekking van de kosten van de afvalinzameling en voor de handhaving van het huidige ta rief. De commissieleden waren una niem van mening dat het beoog de vrij te besteden bedrag ten goede moet komen aan de reser ve afvalstoffenheffing. „Het gaat tenslotte om geld van de burger dat daarvoor is bestemd. Daarom is het niet meer dan normaal dat dat geld ook in die I STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal en bridge; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe-avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: Koers bal; 13.30 uur: Soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: Handwerken; 14.45 uur: Gymnas tiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 10.00 uur: Biljarten he ren en koffie(voorlees)ochtend; 10.30 uur: Bibliotheek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Praktijkschool, 19.45 uur: Vergadering wijkraad Langs de Linie; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 pot terechtkomt", verwoordde L. Kamphuis (CDA) de algeme ne mening. F. Maenhout (WD) vroeg verder nog aandacht voor de mogelijkheden van afval- transport over de grens naar Knokke. Als die mogelijkheid er komt, is het volgens hem ver standig daarop in te spelen, om dat dit qua tariefstelling nog gunstiger zou kunnen uitpak ken. De commissie ging verder ak koord met het beschikbaar stel len van kredieten voor diverse sportacccomodaties in de ge meente. De Aardenburgse Voet bal Club (AVC) krijgt bijna 1800 0 euro voor het opknappen van twee kleedlokalen. De kleedaccommodatie is dermate verouderd en onhygiënisch dat afkeuring door de KNVB dreigt en er op korte termijn verbete ringen en vernieuwingen aan gebracht moeten worden. In en rond sportzaal in de Sint Bavostraat in Aardenburg wor den voor bijna 45.000 euro werkzaamheden uitgevoerd. Dit betreffen onder meer de her inrichting en het herstraten van het plein en de vervanging van de glazen voorgevel door schoonmetselwerk. uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur.: Biljarten; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 19.45 uur: Bingo; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie, beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14,00 uur: Kaarten; De Roselaer, 13.30 uur:Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 13.30 uur: Workshop Kabouterland voor kinderen van 6 t/m 12 jaar; 14.00 uur: Jeugdattelj- ee jongens en meisjes groep 3 tot en met 6, timmerclub jongens en meisjes groep 7 en 8, computeren voor kinderen; 18.30 uur: Yoga; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Zwemmen; 13.30 uur: Kaarten, canasta en biljarten competitie heren; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Schieting op de liggende wip; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Kinderclub 4 tot en met 7 jaar; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Kaar ten bieden; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. door Fred Rabout OOSTBURG - Wethouder L. Wille wil nog voor de kerst de huidige verkeerssituatie in de kern Oostburg aanpakken. Bij wijze proef. Dat antwoordde hij gisteravond in de commissie Verkeer en Vervoer op vragen van J. Provoost (VVD). Provoost was van mening dat het al veel te lang heeft geduurd eer de zaak werd aangekaart. Iets wat volgens Wille veroor zaakt is door ziekte binnen het ambtenarenkorps. Volgens Pro voost was het een simpele ope ratie. Wille; „In eerste instantie leek mij dat ook het geval, maar er zitten meer haken en ogen aan dan verwacht. Het is niet zo maar een paal uit de grond halen en rijden maar. Er komt ver keerstechnisch meer bij kijken, maar voor de kerst moet het rond zijn. Vraag me niet hoe lang de proef gaat duren, dat hangt van de betrokkenen af. Misschien vinden de hoofdbe trokkenen, de ondernemers, het wel helemaal niets." De bedoeling is dat het verkeer dan weer over de Markt kan rij den zodat een deel van de 'bad kuiproute' wordt ontlast, waar door er een betere doorstroming zal komen. Verder ging de commissie ak koord met de continuering van de eindejaarsuitkering voor de minima. „Uit overtuiging", zo gaf Wille te kennen. L. Flik- weert (CDA) vroeg of ook de uit- geprocudeerde asielzoekers in aanmerking konden komen voor die uitkering, omdat zij nu het slachtoffer zijn geworden van het huidige demissionaire regeringsbeleid. Wille: „Wevoe- i-en een humaan beleid, maar trekken toch onze grens. Die grens is gemaakt door het volk tijdens de verkiezing van 15 mei, hoe vervelend ik het per soonlijk ook vind." woensdag 27 november 2002 door Harold de Puysseleijr AXEL - Een 48-jarige automobiliste uit Terneuzen heeft het er gisteravond wonder wel goed vanaf gebracht bij een eenzijdig ongeluk op de Tractaatweg nabij Axel. De vrouw reed om 19.39 uur in de richting van haar woonplaats toen ze moest uitwijken voor een tegenligger. Daardoor kwam ze met haar wielen in de berm terecht. De vrouw probeerde met een krachtige stuur- correctie terug op de weg te komen, maar door de manoevre sloeg haar voertuig over de kop. De vrouw bleef ongedeerd. Toege snelde hulpverleners hoef den niet in actie te komen. De Tractaatweg is gedurende korte tij d gedeeltelijk afgesloten geweest voor het verkeer. foto Camile Schelstraete door Ben Jansen MIDDELBURG - De gemeen ten Kapelle, Reimcrswaal en Goes, de provincie en het haven schap Zeeland Seaports onder nemen een nieuwe poging een overeenkomst te sluiten voor de oplossing van nadelige effecten van de Westerschelde Container Terminal (WCT). Ambtenaren van gemeenten en provincie hebben gisteren sa men een tekst opgesteld. Als alle betrokken partijen er mee in stemmen, kan het convenant volgende week dinsdag worden ondertekend. „We zaten in een patstelling", zei burgemeester D. van der Zaag van Goes gisteren na af loop van een derde ontmoeting tussen de dagelijkse besturen van de gemeenten en van de pro vincie. „Er werden steeds maar teksten over en weer gestuurd, die voor de ontvangende partij onaanvaardbaar waren. We hebben nu behoorlijk indrin gend met elkaar gesproken en geconcludeerd dat het zinvoller is medewerkers van gemeenten en provincie gezamenlijk een overeenkomst te laten formule ren. Dan bekijken we vervol gens in eigen kring wat we van dat voorstel vinden. Doel van de overeenkomst is af spraken te maken over de uit voering van maatregelen om hinder en overlast van het ver voer van containers per spoor en over de weg door de gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal te bestrijden. Gedeputeerde T. Poppelaars: „We zijn het erover eens dat nadelige gevolgen moe ten worden opgelost. Maar het gaat erom: wie betaalt dat als het bedrag van 7,5 miljoen euro dat ervoor beschikbaar is, niet toereikend blijkt te zijn." Poppelaars vatte het probleem daarom zo samen: „De gemeen ten willen dat de provincie daar optimaal aan meebetaalt, maar de provincie voelt er niet voor haar portemonnee uit handen te geven." Van der Zaag zag de kwestie iets anders: „We verlan gen geen blanco cheque van de provincie." De burgemeester van Goes zei te verwachten dat het voorstel van de ambtenaren ook zal worden voorgelegd aan de fractievoor zitters in de gemeenteraad. Alleen op de wereld. De straat als thuis weeskinderen wereldkansen bieden. Het zijn en volledig aan het noodlot overgelaten, «f i de weeshuizen van WereldOuders die borg Kinderen in Mtdden-Amenka zondfer familie, f staan voor zorg en ontplooiingskansen zwervend op zoek naar warmte en gebor- <lVlv|.z WereldOuders vormen een brug die deze genheid. Jong leven dat al eindig lijkt voor- II f k' verloren kinderen weer houvast en toekomst dat het is begonnen. Door middel van 'J? geeft. Noodzakelijke steun die ons als opvang, liefde en scholing kunnen we deze t>,.sKr~ WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152,1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 - E-mail: info@wereldouders.nl vvwvv.wereIdouders.nl SINT-JANSTEEN - Sinter klaas heeft hel druk komend weekend. Zaterdag arriveert de Spaanse bisschop met zijn knechten rond het middaguur met de pakjesboot in de haven van Walsoorden. De koninklijke harmonie St.Ce cilia uit Kloosterzande en het college van B en W van Honte- nisse vormen met de kinderen het ontvangstcomité. De aller kleinste kinderen krijgen in de kantine van de plaatselijke wa tersportvereniging een cadeau tje. Hierna rijdt het gezelschap naai de basisschool de Oostvogel in Kloosterzande. Hier wachten de leerlingen uit de onderhouw- groepen. De oudere scholieren krijgen in bar Disco Love een discomiddag aangeboden. Die zelfde middag staan nog bezoe ken aan Terhole, Nieuw-Na- men. Heikant en Sint-Jansteen op het programma. De plaatse lijke muziekverenigingen ver welkomen met de kinderen uit de dorpen de kindervriend met zijn gevolg. In de gemeen schapscentra volgt na een rond gang een feestelijk programma. Zondag meert Sinterklaas om 13.00 uur nog met zijn boot aan in het haventje van Paal. WESTDORPE - Carnavals stichting De Koeters houdt op zaterdag 30 november om 21.00 uur het Prinsenbal in café 't Ou de Raedhuijs aan de Graaf Jans- dijk. In het bijzijn van de Raden van Elf, De Mosselkrauwers uit Philippine en de Betekoppen uit Sas van Gent, wordt om 23.11 uur de nieuwe Prins gekozen. Twee kandidaten hebben zich opgegeven. door Sheila van Doorsselaer Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. SINT JANSTEEN - Vanwege haar dertigjarig bestuurslid maatschap van de Nationale Bond voor EHBO, afdeling Sint Jansteen, kreeg Brigitta d'Hooghe gisteravond de ver sierselen opgespeld die horen bij de koninklijke onderschei ding lid in de Orde van Oranje Nassau. De Hulster burgemees ter A. Kessen 'overviel' d'Hooghe in gemeenschapcen trum de Warande in Sint Jan steen. d'Hooghe trad in 1972 toe tot het bestuur van de Steense EHBO-afdeling. Tot op de dag van vandaag vervult zij deze taak. Van 1974 tot 1986 was ze penningmeester en in diezelfde periode tot 1988 was zij tevens penningmeester. Toch vond ze de tijd haar kaderaantekening te behalen. Die kreeg d'Hooghe in 1984. Momenteel geeft ze les bij de EHBO-verenigingen van Sint Jansteen, Graauw, Nieuw- Namen en Terhole en is ze actief bezig met de jeugdleden. d'Hooghe staat bekend als een zeer behulpzaam en vriendelijk persoon op wie nimmer vergeefs een beroep wordt gedaan. Dit bewijst haar vrijwillige betrok kenheid op diverse andere maatschappelijke vlakken. Zo verzorgt ze al jaren het secreta riaat van de plaatselijke afde ling van De Zonnebloem en is ze vrijwilligster bij het zwemmen van de verstandelijk gehandi capte bewoners van De Sterre in Clinge. Voor de leden van het dameskoor Sint Jansteen die slecht ter been zijn, verzorgt d'Hooghe het vervoer. Brigitta d'Hooghe foto Camile Schelstraete (cBT Vogelbescherming

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42