PZC Real maakt misstap in Milaan Koeman wentelt zich in hectiek Valencia is op zoek naar glorie Arie Haan: nooit meer in De Kuip Bruce Grobbelaar betaalt miljoenen Nederlandse internationals schitteren in Europa Spierblessure Frank de Boer Weer vechtpartij bij Bayern Benfica ontslaat coach Jaguar ontslaat Niki Lauda Russische pillen gevorderd Sampras vader van een zoon champions league Hertha voetbalt met hartstocht tegen Fulham Blijlevens krijgt nieuw aanbod Maradona start restaurantketen Iraniër is sterkte man ter wereld woensdag 27 november 2002 BARCELONA - Barcelona kan vanavond in de eerste wed-1 strijd tegen Bayer Leverkusen in de tweede ronde van de Champions League geen beroep doen op Frank de Boer. De verdediger liep gisteren tijdens de training een spierblessure I op en is waarschijnlijk twee weken uitgeschakeld. RTR MUNCHEN - De training van Bayern München is gisteren opnieuw door een vechtpartij ontsierd. Dit keer gingen verde diger Sammy Kuffour en middenvelder Jens Jeremies met el kaar op de vuist. Trainer Ottmar Hitzfeld legde de Ghanees Kuffour een boete van 10.000 euro op. Drie weken geleden kwam het op de training van Bayern München ook al tot eenhandgemeen. Bixente Lizarazu enNi- ko Kovac waren toen de boosdoeners. ANP LISSABON - Benfica heeft zijn coach Jesualdo Ferreira ont slagen. Het ontslag volgde een dag na een blamerende neder laag (0-1) in het bekertoernooi tegen tweedeklasser Gondamar. Na afloop van het bekerduel moest de politie in actie komen om boze supporters in bedwang te houden. In de competitie staat Benfica derde op zeven punten achterstand van koploper Porto. RTR LONDEN - Deformule-l-renstal Jaguar heeft teamchef Niki Lauda ontslagen. Dat heeft Jaguar gisteren bekendgemaakt, De drievoudig wereldkampioen was sinds 2001 bij de renstal in dienst. Destijds volgde hij Bobby Rahal op. Jaguar sprokkelde dit seizoen slechts acht punten bijeen, Daarmee presteerde de renstal ver onder de verwachtingen. De rijders Eddie Irvme en Pedro de la Rosa zijn al vervangen door de Australiër Webber en de Braziliaan Pizzonia. Jaguar moet nu op zoek naar de vijfde teamchef in twee jaar. Eerder verlieten Jackie Stewart, Neil Ressler en Rahal het team. Volgens ingewijden waren niet alleen de magere presta ties de oorzaak van het ontslag. Ook Lauda's hoge salaris (naar schatting 2,65 miljoen euro) zou een te zware last zijn voor het team. DPA PARIJS - De Franse douane heeft bij aankomst van de Russi sche tennisploeg in Parijs beslag gelegd op de medische voor raad van teamarts Valeri Okhapin. „Ze hebben alle medica- menten gevorderd. Tot de laatste pil", verklaarde Okhapin in een Russische dagblad. Okhapin overlegde de douaniers zon dag bij aankomst op het vliegveld Charles de Gaulle een offi ciële brief van het Russisch olympisch comité met de verkla ring dat hij geen verboden prestatiebevorderende middelen vervoerde. De douane zei geen Russisch te kunnen lezen, ver hoorde de arts 2,5 uur en nam zijn voorraad in beslag, GPD LOS ANGELES - Pete Sampras is vader van een zoon gewor den. De jongen heet Christian Charles. De moeder, actrice Bridgette Wilson, maakt het goed. De 31-jarige Amerikaanse tennisser trouwde twee jaar geleden met Wilson. Na zijn zege op de US Open in september verscheen Sampras niet meer op de tennisbaan. DPA van onze sportredactie RIJSWIJK - De Nederlandse in ternationals deden gisteravond van zich spreken in de eerste wedstrijden van de tweede ron de in de Champions League. Roy Makaay scoorde voor Deportivo La Coruna, Ruud van Nistel- rooy voor Manchester United zelfs twee keer. Clarence Seedorf en Edgar Da vids waren dragende spelers Groep C. AC Milan (Ita)-Real Madrid (Spa) 1-0 (1-0). 40. Sjevtsjenko 7-0, Scheids rechter: Meijer (Zwi). Aantal toe schouwers: 75.360. Gele kaart: Gat- tuso (AC Milan), Pavon, Helguera (Real Madrid). Lokomotiv Moskou (Rus)-Borussia Dortmund (Dui) 1-2 (1-2). 31. Ignas- jevitsj 1-0, 33. Frings 1-1, 43. Koller 1-2. Scheidsrechter: Temmink (Ned Aantal toeschouwers: 17.000. Ge le kaart: Sennikov (Lokomotiv), Kol ler (Borussia Dortmund). Stand: Dortmund 1 1 0 0 3 2-1 AC Milan 1 1 0 0 3 1-0 Lokomotiv 10 0 10 1-2 Real Madrid 1 0 0 1 0 0-1 Eerstvolgende duels: woensdag 11 de cember: Borussia Dortmund - AC Milan, Real Madrid - Lokomotiv Moskou. Groep D. FC Basel (Zwi)-Manchester United (Eng) 1-3 (1-0). 1. Gimenez 1-0, 62. Van Nistel- rooy 1-1, 63. Van Nistelrooy 1-2, 68. Solksjaer 1-3. Scheidsrechter: Ivanov (Bul). Aantal toeschouwers: 29.501. Gele kaart: Zwyssig, Atouba (FC Basel), Scho- les, Fortune, Veron (Manchester United). Deportivo la Coruna (Spa)-Juventus (Ita) 2-2 (2-1). 9. Tristan 1-0, 11. Makaay 2-0, 38. Birindelli 2-1, 57. Nedved 2-2. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Aantal toe schouwers: 30.000. Gele kaart: Cesar Martin, Capdevilla (Deportivo), Davids, Montero, Tacchinardi (Juventus). Stand: Manchester 1 1 0 0 3 3-1 Deportivo 10 10 1 2-2 Juventus 10 10 1 2-2 Basel 10 0 10 1-3 Eerstvolgende duels: 11 december: Ju ventus - FC Basel, Manchester United - Deportivo la Coruna. voor AC Milan en Juventus. Mi lan bracht titelhouder Real Ma drid een pijnlijke nederlaag toe: 1-0. Voor groep C begon AC Milan in San, Siro met een behoudende opstelling tegen bekerhouder Real Madrid. Topscorer Inzaghi werd ondanks zijn acht treffers in de eerste ronde op de bank ge houden. Sjevsjenko werd als enige spits opgesteld. Dat bleek een vernuftige tactiek, want Real kreeg weinig kansen bij een overwicht. Seedorf speelde eveneens ver terug. Milan nam vijf minuten voor rust de leiding. Sjevtsjenko scoorde beheerst na een counter op een dieptepass. Een kwartier na rust was Seedorf dicht bij 2- 0. Hij liftte de bal over doelman Casillas richting doel. Cambia- so redde echter. Pech voor See dorf die tien minuten later een mooie kans miste door naast te schieten. Real leek nog wel te scoren. Na een kopbal van Zidane was het Raül die de bal over de doellijn frommelde. De treffer vond ech ter geen genade in de ogen van de Zwitserse scheidsrechter Meier, die had gezien dat Raül b uitenspel stond In de laatste minuten mocht de Deense ex-Feyenoorder Tomas- son de moegestreden Sjevtsjen ko vervangen. Het veranderde niets meer aan de stand Ook in groep C won Borussia Dortmund in Moskou met 2-1 van Lokomotiv. Alle doelpun ten vielen voor rust. De Russen namen na een half uur de leiding door IgnasjevitsjTwee minuten later maakte Frings gelijk. Pal voor rust zette Koller Borussia op winst. De Nederlandse scheidsrechter René Temmink liet twee keer de gele kaart zien, voor Koller van Dortmund en Sennikov van Lokomotiv. Roy Makaay Deportivo La Coruna startte in groep D flitsend tegen Juventus. Binnen elf minuten scoorde de Spaanse vice-kampioen twee keer. Eerst klopte Tristan doel man Buffon met een kopbal, vervolgens kogelde Makaay van tien meter afstand in: 2-0. Ju ventus had in zes duels van de eerste ronde slechts drie doel punten tegen gekregen, nu bin nen elf minuten al twee. De Turijnse club, met een ijveri ge Davids in de basis, kwam voor rust terug door een magni fiek afstandsschot van Birin delli. Davids kreeg geel na een overtreding tegen collega- Oranje-international Makaay. Na rust zorgde Nedved voor de gelijkmaker: 2-2. Tristan en Makaay werden na rust gewis seld. Het slotoffensief van De portivo leverde niets meer op. Gimenez van FC Basel kwam hoogin het klassement van snel le goals in de Champions Lea gue door al na 31 seconden te scoren tegen Manchester Uni ted. Basel was, ook voor groep D, een uur lang sterker en beter dan Manchester United. Ook Van Nistelrooy kreeg toen wei nig ruimte. Hij werd voor bui tenspel afgevïagd en bij een doorbraak aan het shirt terug getrokken. Na een uur brandde de Neder landse spits los. Hij scoorde bin nen anderhalve minuut twee keer. Eerst met een kopbal op een voorzet van Solskjaer en vervolgens met een schot uit een moeilijke hoek. Basel was gelijk verslagen. Solskjaer maakte 1- 3, wat ook de eindstand was. ANP Clarence Seedorf duelleert met de Spanjaard Salgado in de kraker tussen AC Milan en Real Madrid. foto Luca Bruno/AP BERLIJN - Hertha BSC en Ful ham mogen beide nog dromen van Europees overwinteren. De Duitsers, getraind door Huub Stevens, wonnen op eigen veld met 2-1. Huub Stevens had drie dagen na de nederlaag van Hertha BSC tegen Wercler Bremen eindelijk weer een tevreden gevoel over zijn elftal. „Er is met hartstocht gevoetbald, in tegenstelling tot zaterdag. We hebben van een sterke ploeg gewonnen, alleen de tegengoal Ijaart me zorgen. Het wordt nog een hele klus over veertien dagen", aldus Stevens. Hertha, met de Nederlander Van Burik in de basis, kwam na een klein halfuur op voor sprong. Acht minuten na rust bracht Marlet Fulham weer naast Her tha. Het duel werd beslist door een eigen doelpunt van Sa va. ANP/DPA MEERLE - Jeroen Blijlevens heeft een aanbieding op zak van de Belgische wielerploeg Mar- lux/Ville de Charleroi. De Ne derlander had maandag een on derhoud met ploegleider Jef Braeckevelt. „Er moeten nog wat dingen op papier worden gezet, maar ik kan bij Marlux tekenen", aldus Blijlevens. Braeckevelt, voormalig ploeg leider van Lotto, contracteerde eerder al de Belg Verheyen en de Litouwers Ruskys en Belohvo- sciks. Ook oud-wereldkampi oen Vainsteins wordt begeerd. Marlux is een team uit de eerste divisie van het internationale wielrennen en rijdt een Belgisch programma. ANP BUENOS AIRES - Diego Mara gaat zich toeleggen op de gastronomie. De voormalige opent binnenkort internationale restaurant keten. manager Guillermo komt het eerste 'Mun- lo Maradona' in Buenos Aires. volgt de rest van de we- •eld, te beginnen in Napels. De •estaurants van Maradona zul- en worden opgeluisterd met fo- o's van hoogtepunten uit zijn SID van on?e sportredactie DEN HAAG - Arie Haan ziet zijn vertrek als trainer bij Feye- noord in het najaar van 1997 nog altijd als één van de zwart ste momenten uit zijn carrière. In de Belgische krant Het Laat ste Nieuws laat Haan blijken dat hij als Ajacied in Rotterdam nooit is geaccepteerd. ,Twee jaar hield ik het daar vol Ik was de vijand, de rode lap, maar het was niet vol te hou denHaan zegt nooit meer te rug te keren in de Kuip. „Ik ben bij Feyenoord weggegaan met verschrikkelijke frustraties. En ik zet er geen stap meer binnen. Dat heeft niets met de mensen te maken, maar met de entourage. Die heksenjacht, dat publiek dat het altijd opnam voor de spelers die ik terechtwees. Over zijn nieuwe, overigens nog niet door de Chinese bond be vestigde baan als bondscoach zegt hij: „Dat is weer wat. nieuws. Ik heb nog nooit een na tionaal elftal getraind. Ik heb goed verdiend en leid een rijk le ven. Een vrij leven, niet gebon den aan grenzen. En ik wil al leen nog doen waar ik honderd procent zin in heb. Die 70, 80 jaar dat we hier rondlopen, moet het ook nog gezellig blij ven," Haan beseft dat hij er niet bij ie dereen goed opstaat. Hij vindt zichzelf evenwel niet arrogant. „Dat héb ik wel, zo'n uitstraling van. ikkanhetwel alleen, ikheb niemand nodig. Ik ben in princi pe niet arrogant, maar met wat ik bereikt heb, zou ik het best kunnen zijn. Ikheb alles gewon nen, behalve twee WK-finales. Ik ben nog altijd Mister Super cup. Zeven goals!" „Ik sta nog altijd op het internet met de derde mooiste WK-goal ooit. Eén: Maradona met zijn fe nomenale dribbel tegen Enge land. Twee: een Saudi en drie: Arie Haan. WK '78 tegen Italië. Dat zijn toch leuke dingen." GPD WARSCHAU - De sterkse man ter wereld komt nog steeds uit Iran. De olympisch kampioen Hossein Rezazadeh was in War schau bij de wereldkampioen schappen gewichtheffen de bes te bij de superzwaargewichten. Met een totaal van 472,5 eve naarde de 24-jarige Iraniër, zijn eigen wereldrecord. Bij het stoten was Rezazadeh wel goed voor een wereldrecord 263 kilo. Ook de gouden medail le bij het trekken was voor hem: 210 kg DPA van onze sportredactie LONDEN - Bruce Grobbelaar deed er acht jaar over om zijn naam in juridisch opzicht te zui veren. Smartengeld kreeg de voormalig doelman van Liver pool slechts in de vorm van de symbolische één Engelse pond. De Zimbabwaan werd gisteren in Londen door cle hoogste rech terlijke instantie veroordeeld tot het betalen van de juridische kosten ter hoogte van 1,5 mil joen euro. Sinds .1994 was Grobbelaar in juridische strijd verwikkeld met de tabloid The Sun over aantij gingen dat hij tegen betaling cle uitslagen van wedstrijden beïn vloedde. The Sun kon. de ver dachtmakingen niet staven met harde bewijzen en Grobbelaar werd in 1997 vrijgesproken.. Dat vonnis werd in januari door het hof van beroep verworpen. Begin oktober stelde het zoge heten House of Lords vast dat het vonnis wel degelijk van kracht bleef, doch slechts op procedurele gronden. In hun ogen bestond er geen twijfel dat Grobbelaar steekpenningeh had aangenomen, alleen was er geen bewijs. De Law Lords bepaalden giste ren dat Grobbelaar tweederde van de juridische kosten van The Sun voor zijnrekeningmoet nemen, zijnde 1,5 miljoen euro. Daarmee is de vernedering van de Zimbabwaan compleet. GPD door Anton Lippold VALENCIA - Elke keer als Ro nald Koeman in Spanje komt, geniet hij met volle teugen van de aandacht en de hectiek. Prachtig vindt hij dat zelfs. „In Nederland kennen we dat niet, maar hier is iedereen met voet bal bezig. Ik ben interessant voor de mensen, maar Ajax heeft ook zeker terrein terug gewonnen", zo merkte hij. Rond de eerste wedstrijd in de tweede ronde van de Cham pions League tegen Valencia is alle aandacht van de Spaanse media gericht op Koeman. Het begon al bij aankomst van Ajax op het vliegveld, gisteren vroeg in de middag. Tientallen cameraploegen stortten zich massaal op Koeman. Ook in het spelershotel en latei- bij de persconferentie was het hectisch rond Koeman. Hij ge noot daar zichtbaar van. „Dit heeft wel iets." In de Spaanse voetbalcultuur wordt succes of juist het tegenovergestelde, toegeschreven aan de trainer. Koeman heeft sowieso een goe de naam in Spanje. En hij is natuurlijk ook het uit hangbord van Ajax. Hij zette de ploeg naar zijn hand en pre senteert de club op professio nele wijze in de publiciteit. Bo vendien, als speler loodste hij FC Barcelona naar de winst in de Champions Leaguefinale. En als assistent-trainer was hij vele malen populairder dan zijn baas Louis van Gaal. Aan een terugkeer naar Barce lona als hoofdtrainer wil Koe man nog niet eens denken. Daarvoor heeft hij het te goed naar zijn zin bij Ajax. Dus gaat hij er vanuit de club nog zeker twee jaar trouw te blijven. „Hoe meer druk op de ketel, hoe prettiger ik me voel." Druk Druk is er volop bij Ajax. Daar zorgt de geboren Zaankanter ook zelf wel voor. Hij gaat voor een plaats in de kwartfinales van de Champions League én vindt dat Ajax uit de eerste twee wedstrijden drie punten moet halen. De kans op -winst in de thuiswedstrijd tegen AS Roma wordt groter geacht dan winst in Valencia. Valencia, stelt Koeman, is als ploeg beter dan Real Madrid en FC Barcelona samen. Het ont breken van Killy Gonzalez en met name Pablo Aimar (beiden door Peter van Duyl VALENCIA - De namen van de oud-spe lers Faas Wilkes en John Rep en voormalig trainer Guus Hiddink worden in Valencia nog altijd met respect uitgesproken. Maar als de Spanjaarden vanavond aantreden voor de Champions League-ontmoeting met Ajax zal er van enig Oranjegevoel geen sprake meer zijn. Valencia is op zoek naar nieuwe Europese glorie en het zal in het eigen Mestalla-sta- clion maar met één ding genoegen nemen: met de volle winst. Toen het lot Ajax twee weken terug koppelde aan AS Roma, Ar senal en Valencia, zag iedereen in Amster dam mogelijkheden op nog meer succes. Zo noemde Leo Beenhakker Valencia, vanavond Ajax' eerste tegenstander in de tweede ronde, gevoelsmatig een aantrek kelijker tegenstander dan Barcelona of Real Madrid. Maar Ajax treft Valencia in de glorierijk ste periode uit hun clubgeschiedenis. In 2000 en 2001 reikten de Spanjaarden tot de finale van het belangrijkste Europese voetbaltoernooi. Vorig seizoen won Valen cia voor het eerst in 31 jaar de Spaanse competitie, die momenteel als de sterkste van Europa wordt beschouwd. Ronald Koeman overdreef natuurlijk, toen hij concludeerde dat Valencia net zo goed is als Barcelona en Real Madrid bij elkaar, maar de essentie van zijn woorden was duidelijk: Valencia behoort tot de ab solute top. In de eerste ronde van de Cham pions League won de ploeg vijf van de zes poulewedstrijden, waaronder beide duels met Liverpool. De technische staf van Ajax schildert Valencia af als een ploeg die stormachtig kan aanvallen, maar ook in staat is leep af te wachten en messcherp te counteren. De spil waar het om draait is de Spaanse international Rubén Baraja. Zijn belang rijkste secondanten zijn doelman Caniza- res en de Argentijn Aimar. Overigens zal Pablo Aimar vanavond ontbreken. Hij is, net als zijn landgenoot Kily Gonzalez, ge blesseerd. GPD zijn geblesseerd) verzwakt de Spaanse kampioen niet, vindt de trainer. Valencia en Arsenal worden als de beste teams beschouwd in de groep. Normaal gesproken gaan zij door naar de kwartfi- nales. Koeman: „Maar elke ploeg heeft mindere kwalitei ten. Zo geeft Valencia ruimte om te voetballen, daar liggen mogelijkheden voor ons." Daarom stelt Koeman Litma- nen, Pienaar en Van der Vaart op. Met hen heeft Ajax meer voetballend vermogen, meer rust in de ploeg en voorin meer balvastheid. Litmanen zal ver moedelijk als enige in de spits spelen, met Van der Vaart en Pienaar achter hem. Ajax zal, zo lijkt het, Valencia tegemoet treden in een 5-4-1- speelwijze. Tenzij de trainer opnieuw met een verrassing te voorschijn komt, zoals hij dat eerder een paar keer deed in de eerste ronde. GPD Ronald Koeman (links) tijdens de training in Valencia met zijn spelers Rafael van der Vaart, Jari Litmanen, Wamberlo en Nigel de Jong. foto Ramon Espinosa/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38