Poortvliet wacht op nieuwe club PZC Hardloper Rutger V eerman wil weer records gaan lopen Petri beleeft haar wedergeboorte op WK hockey Van der Veken behoudt de leiding Arnemuidenaar hoopt in de toekomst weer op eigen benen te kunnen staan K* 4» v .19 Van der Mei wint goud op NK taekwondo Soccertoernooi breekt records uitslagen Wim de Vos moet weg bij Spaar Select Van Acker negende agenda woensdag 27 november 2002 Hl 'JV SKS u f -v. Ut Jan Poortvliet (rechts): „Ik ontwikkel me eigenlijk nog iedere dag." foto Cynthia van Dijke door Barry van der Hooft VELSEN-ZUID -Hij werd bin nengehaald vanwege zijn erva ring en zijn staat van dienst als profvoetballer. Jan Poortvliet (47) moest samen met hoofd trainer Toon Beijer een formule zien te vinden, waarmee het maximale uit de spelersgroep van Stormvogels/Telstar kon worden gehaald. De trainer die FC Den Bosch kampioen maak te van de eerste divisie is nu as sistent-trainer bij een ploeg uit het rechterrijt je. Voor de spelers van Stormvo gels/Telstar is de dinsdag de vaste vrije dag, maar toch wordt er deze ochtend getraind in de schaduw van het stadion op sportpark Schoonenberg. Jan Poortvliet werkt met acht spe lers positiespelletjes, afwerkoe- feningen en een partijtje lijn- voetbal af. Toon Beijer kijkt van een afstand toe. „Ik huur nu een appartement in IJmuiden en ben daardoor een beetje tot rust gekomen"vertelt Jan Poortvliet na afloop. „Het is makkelijker, want dan kunnen we sneller wat extra's doen, zo als vandaag. Deze training was niet verplicht, maar wel belang rijk, want die gasten hebben aandacht nodig. In het begin reed ik heen en weer tussen Eindhoven en Velsen. Dan was ik 's avonds om tien uur thuis en bij een ochtendtraining moest ik weer om zes uur weg. Dat werkte niet echt lekker. Partijtjes „Ik doe trouwens bijna alle veldtrainingen hier. Toon is er dan wel bij en bij partijtjes coa chen we vaak samen. Ik de ene ploeg, hij de andere. We overleg gen ook over de opstelling, maar de eindverantwoordelijkheid ligt bij hem. Af en toe hebben we weieens een verhitte discussie, maar dat is ook niet vreemd. We denken natuurlijk niet precies hetzelfde over het spelletje. Maar de uitkomst van die dis cussies houden we altijd bin nenskamers." De Arnemuidenaar schikt zich in zijn rol als assistent, omdat van onze sportredactie ZIERIKZEE - In de negende ronde van de interne schaak competitie heeft Richard van der Veken zijn koppositie be houden. Van der Veken won met zwart van Sven Tillema. In het eindspel gaf de pionnen- structuur de doorslag. Door een strategisch foutje van Tillema bij de torenruil verslechterde de structuur van Tillema nog ver der. Van der Veken wist dit vak kundig in winst om te zetten. Martin Krijger speelde tegen Arend Bandsma een tactisch sterkepartij. Inhet eindspelhad Bandsma een kwaliteitsvoor deel, maar zijn stelling stond onder zware druk. Bandsma probeerde langzaam maar zeker zijn positie te verbeteren. Dit leek te gaan lukken, maar in een vlaag van schaakblindheid viel het doek voor Krijger. Krijger overzag dat de dame zijn toren aanviel en deed aanvallende zet. Met het verlies van de toren was het verlies van de partij een feit. Hans Aangeenbrug opende met de Gamebridge Springs variant GRONINGEN - Op het NK taekwondo in Groningen heeft Middelburger Jesse van der Mei drie medailles gepakt. De zeventienjarige Van der Mei won goud op het onderdeel sparren bij de zwarte-banders. Zilveren medailles verdiende hij op de onderdelen Tuis (stijl vormen) en special technics (ge sprongen technieken). Habib Sahin, eveneens lid van Teakwondo Middelburg, werd kampioen bij de powerbreak (blauwe band). Hierbij moeten met de hand zo veel mogelijk planken worden gebroken. De achttienjarige Vlissinger werd tweede op het onderdeel Tuis. Ismael Toguc (18, gele band) uit "Vlissingen werd nationaal kam pioen bij het sparren, Raven Struijk (22, gele slip) uit Mid delburg werd op dit onderdeel tweede. De zeventienjarige Laurie Kasse uit Middelburg (groene band) werd kampioen bij het sparren. De zestienjarige Yusuf Kumas uit Middelburg greep op hetzelfde onderdeel bij de blauwe banders brons. hij precies wist waar hij aan toe was toen hij zijn handtekening onder het éénjarige contract zette. Toch hoopt Poortvliet ooit weer als hoofdtrainer aan de slag te kunnen gaan. Wellicht bij de Velsense fusieclub. „Ik acht de kans groot dat Toon straks weer voor de functie van technisch directeur kiest. Die functie bekleedde hij eerst ook, maar toen Simon Kistemaker ziek werd, heeft hij het overge nomen. Maar de organisatie bij Telstar verloopt nu niet vlekke loos en met het oog op volgend seizoen moet er weer veel gere geld worden. Dus zal er veel op een ouderwetse opening uit de jaren twintig van de vorige eeuw. Maar nog steeds effectief. In het middenspel speelde Aangeenbrug alles of niets en offerde zijn loper op g7. Een beetje een gewaagde nood sprong maar Bas van de Graaf kon vanwege de tijdsdruk niet de juiste voortzetting doorreke nen en koos net de verkeerde. Aangeenbrug kon de partij win nend afsluiten. In de ZSB-competitie Tweede klasse Noord speelde het viertal van Zierikzee 3 thuis tegen Denk en Zet 3 uit Scherpenisse. Peter van Welt had weinig moei te met zijn tegenstander. Na am per een uur spelen stond Harm- sen mat. Het eerste punt voor Zierikzee was binnen. Hierop volgde een verlies van Kees Pol derman die enkele kansen miste zoals later uit de analyse bleek. De strijdwas weer gelijk. Henny de Jonge won van Arjan Dey. Al le ogen werden toen gericht op de partij van Johan Hoogstrate tegen Leo van Gorsel. Maar on danks de grote inzet van Hoog strate verloor hij steeds meer terrein en moest hij opgeven. Zierikzee 3-Denk en Zet 3 2-2. Vic tor van den Berg-Teun Brouwer: 1 e4 d5; 2. exd5 Dxd5, 3. Pc3 Dd8; 4. Lc4 e6; 5. Pf3 Ff6; 6. d4 Lb4; 5. a3 Lxc3; 6. bxc3 h6; 7Ld3 Pc6; 8. a4 a6, 9. La3 Dd5; 10. c4 Dd8; 11. c3 Pa7 12. Pe5 Pd7 13. Pxf7 Kxf7 14. Dh5 Kg8 15. Lg6 Df6 16. 0-0 Pf8; 17. Lxf8 Kxf8; 18. Tael Ld7; 19. d5 Ke7; 20. Dg4 Taf8; 21. Te3 Df4; 22. Dxf4 Txf423. dxe6 Lc8; 24. Ld3 c5; 25. g3 Tf6; 26. a5 Td8; 27. Td 1 Td6; 28. Te5 Lxe6; 29. Txc5 Tc6; 30. Txc6 Pxc6 31. c5 Pxa5 32. Le4Lc8 ;33.f4Tf8; 34. Tel Te8 35. Kf3 L£5 wit geeft op. TERNEUZEN - Het Abab-soc- certoernooi, dat rond de jaar wisseling wordt gespeeld, krijgt een betere bezetting dan in voorgaande jaren. Hans Lauret, sponsor en organisator, heeft voor het hoofdtoernooi 24 aan meldingen binnengekregen. Vanavond wordt in Het Bier- winkeltje in Terneuzen de loting verricht. Zestien ploegen gaan voorronden spelen, acht ploe gen zijn al geplaatst voor de fi naledag op zaterdag 4 januari. De acht geplaatste veldvoetbal- clubs zijn Terneuzen, Terneu- zense Boys, Zaamslag, AZW, HW'24, Breslcens, Sluiskil en Axel. de schouders van Beijer terecht komen." Het duo Beij er/Poortvliet leek aan het begin van dit seizoen een gouden tandem. Na een vlekkeloos verlopen voorberei ding startte Stormvogels/Tel star met vier overwinningen en een gelijkspel. Daarna kwam de klad er echter in en verloor de ploeg zeven van de laatste acht wedstrijden. „Dat het nu min der gaat, zint me niet", zegt Poortvliet. „Kijk, ik wil winnen. Ik probeer er daarom ook alles aan te doen. De motivatie van de spelers en de sfeer binnen de groep is goed en ik vind dat we met deze selectie als zesde of ze vende moeten kunnen eindigen. Maar als dit de rest van het sei zoen zo doorgaat en de club vindt het allemaal goed, dan blijf ik hier niet zitten. Dat Stormvogels/Telstar als enige club belangstelling voor hem had, heeft Poortvliet toch wel verbaasd. Hij werd kampi oen met FC Den Bosch en had na zijn avontuur bij Bani Yas in de Verenigde Arabische Emiraten, dat slechts drie maanden duur de, verwacht bij meer clubs aan de slag te kunnen. „Ik vind het dan wel weer leuk dat ik onlangs bij MW werd genoemd als op volger van de ontslagen Roger Reijners. En ook bij FC Gronin gen stond ik op het lijstje als op volger van Dwight Lodeweges. Maar ik ben het niet, of beter ge zegd, nóg niet geworden. Met Den Bosch heb ik toch onder zeer moeilijke omstandigheden de titel gepakt en dan hoop je dat dat een goede uitwerking heeft. Ik yind dit ook weer een stap in de goede richting. Want ik leer hier opnieuw veel, en werk weer met andere mensen. Voor mijn ontwikkeling is dat zeker niet slecht. Ik ontwikkel me eigenlijk nog iedere dag." Maar zou hij als de mogelijkheid zich voordeed bijvoorbeeld te rugkeren naar cle Emiraten? Jan Poortvliet: „Dan zou het alleen voor het geld zijn, want sportief valt er daar niet veel te halen. Het clubniveau is niet hoog ge noeg om iets neer te zeften, al leen de verdiensten zijn goed." Dat hij bij FC Den Bosch on danks het behaalde kampioen schap moest vertrekken zit hem nog altijd niet lekker. Wiljan Vloet kreeg een contract voor vijf jaar aangeboden, speelde een seizoen lang afbraakvoet bal, maar degradeerde wel weer. Poortvliet: „De middelen waren er wel degelijk. Bart Van den Eede, Mourad en Rob Wielaert spelen nu in de eredivisie, Peter Uneken, Patrick Deckers, Jan Michels en Koen van de Laak konden het niveau ook aan. En met Maikel Aerts hadden we een fantastische keeper. Vloet zei dat hij resultaatvoetbal speelde omdat het Den Bosch was, maai bij Roda JC doet hij nu precies hetzelfde. Dat slaat nergens op. Geef dan gewoon toe dat je zo speelt." „De manier waarop Den Bosch speelde was belachelijk en er werd denigrerend over de groep gepraat. Ik had het heel anders aangepakt en ik ben ervan over tuigd dat ik met die ploeg in de eredivisie was gebleven. Het heeft me wel pijn gedaan, maar met veel jongens heb ik nog een goed contact. Met Aerts ga ik af en toe naar de sauna en Mourad belt me ook geregeld. Als ik een goede club zou hebben en ik bel ze, dan komen ze zo." Het Zeeuwse voetbal volgt Jan Poortvliet ook nog op de voet. „Arnemuiden heeft al een paar jaar een aardig ploegje, maar op de een of andere manier redden ze het steeds niet. En Hoek doet het ook goed. Die Human is een kanjer, zijn naam heb ik hier ook nog genoemd. Met Terneu zen gaat het niet goed hè? Johan van Rumst is hier in de voorbe reiding nog op proef geweest. Goede voetballer, maar op dat moment zochten we twee spit sen. Speelt Nico van der Meer daar nu ook? Is het op 14 decem ber Hoek-Kloetinge? Dan kom ik eens kijken." door Norbeit Kleinherenbrink PERTH - Rillen in Rotterdam of puffen in Perth, het is een we reld van verschil. Zeker voor Karlijn Petri, die amper twee weken geleden nog niets van het wereldkampioenschap hockey wist. Een telefoontje van bonds coach Marc Lainmers, die Kir- sten de Groot wegens vormge brek onverwacht bedankte, zette haar hele wereld op zijn kop. „Of ik fit was? Ja, dat was ik. Of ik mee wilde naar Perth? Ja dat wilde ik wel. En nu zit ik hier dus in de zon. Soms kan ik het zelf nog niet geloven. Dan denk ik aan Rotterdam; dat het daar zes graden celsius is en dat ik ei genlijk een tentamen had moe ten doen. Dat is even een raar gevoel." De 24-jarige Petri, aanvalster van HC Rotterdam en studente geneeskunde aan de Erasmus Universiteit, heeft enige erva ring met late uitnodigingen voor Oranje. „Anderhalf jaar geleden voor de Champions Trophy in Amstelveen was het feitelijk nog gekker. Ik vierde vakantie op Texel toen Mare mij belde. Miek van Geenhuizen had een oogblessure opgelopen. Of ik beschikbaar was? Welja, vrij dagavond om 22.00 uur arri veerde ik in het spelershotel en een dag later begon het toer nooi. Over dergelijke dingen moetje niet te lang nadenken." Toch, na het korte telefoonge sprek met Lammers op 8 no vember, plofte ze thuis beduusd neer op de bank. „Heel even flitste doormijn hoofd: hoe ga ik dat in hemelsnaam allemaal re gelen? Ik ben snel wat mensen gaan bellen. Toen bleek dat ik wel een maandje weg kon van mijn studie, viel de grootste last van mij af. Daarna kon ik geen reden meer bedenken om niet naar het WK in Perth te gaan." De opmerkelijke herkansing voor Petri zou wel eens tot de Olympische Spelen van Athene in 2004 kunnen duren. Want de struise blondine wil bij Oranje Basketbal New York. NBA. Philadelphia 76ers - New Orleans Hornets 108-87, Phoenix Suns-Milwaukee Bucks 86-81. Hockey Perth. WK, vrouwen. Groep A, tweede speelronde: Nieuw- Zeeland - Rusland 3-1 (1-0), Schotland - China 0-3 (0-2), Duitsland - Zuid-Korea 1- 3 (0-1), Argentinië - Oekraïne 5-1 (2-0). Stand: 1. Argentinië 2-6, 2. China 2-4, 3 Zuid-Korea 2-4, 4. Duitsland 2-3, 5 Nieuw-Zeeland 2-3, 6. Oekraïne 2-3, 7. Schotland 2-0,8. Rusland 2-0. Karting Middelburg. Zeeuwse bedrijvencompe- titie B. Stand na vier races: 1. Auto Sturm, 2. RBK Kloetinge, 3. Antoco, 4. Friethuis, 5. Bavo Racing. Schaken Ronde 9 interne schaakcompetitie Zie rikzee: Sven Tillema-Richard van der Ve ken 0-1; Martin Krijger:Arend Bandsma 0-1; Hans Aangeenbrug-Bas van de Graaf 1-0; Sjaak Spiegels-Adrie de Jon ge 1-0; Alex de Nie-John van Dalsen0-1; Stoffel Stoel-André Tillema remise; Jan Heiligers-Peter de Vrieze remise; Dick Doeswijk-Henk Bremer remise; Jos Maaskant-Jan Verduijn den Boer0-1Ar jan van Wijngaarden-Leo Oosters 0-1; Victor van den Berg-Teun Brouwer 0-1; Michiel Meerkerk-Chris van Eldik 0-1; Jan'Bom-Dik Baars remise; Jan Verkerk- Marijn van Wijngaarden 1-0; Tannie Blok-Maurice Nibbelink0-1. Stand: 1, R.van der Veken 401 punten; 2. H.Aangeenbrug 369; 3. M.Krijger 329; 4. S.Spiegels 322; 5. A.Bandsma 315, 6. B.van de Graaf 253; 7. I-I.van der Made 250; 8. J.van Dalsen 250; 9. S.Tillema 246; 10. A.Tillema 212; 11. S.Stoel 210; 12. A.de Jonge 197; 13. J.Heiligers 185; 14. H.Jukkenekke 182, 15. A.de Nie 182; 16. P.de Vrieze 177; 17. D.Doeswijk 173; 18. H.de Jonge 169; 19. H.Bremer 167;20. L.Oosters 164; 21. J.Verduijn den Boer 15222. J.Overdijk 151; 23. P.van Welt 141; 24. J.Hoogstrate 141; 25. J.Maas kant 134; 26. K.Polderman 129; 27. T.Brouwer 128; 28. A.Brakel 124; 29. C.van Eldik 121; 30. A.van Wijngaarden 106; 31. M.Meerkerk 101; 32. V van den Berg 100; 33. J.Verkerk 91; 34. D.Baars 90; 35. J.Bom 85; 36. M.Nibbelink 70; 37. M.van Wijngaarden 57; 38. T.BIok 49; 39. P.Yuen 48; 40. H.Baris 45; 41. T.Wieg- mann 33; 42. Siro Safarjan 32. Sportprijsvragen Lucky Day van 26 november. 2-3-10-17-18-26-28-42-43-47-50-51-53- 54-57-65-70-71-72-76. (onder voorbehoud) Tennis Yokohama. Challenger, 25.000 euro. OOSTERHOUT - Het contract van veldrijder Wim de Vos bij Spaar Select wordt niet ver lengd. De verbintenis van de renner uit Oosterhout loopt eind februari 2003 af. Spaar Select heeft toegezegd nog twee jaar door te gaan met sponsoren van de veldrijders. ANP revanche op zichzelf nemen. Na haar verrassende deelname aan de Champions Trophy van 2001 in Amstelveen wilde ze niet meer in aanmerking komen voor het Nederlands elftal. Petri was teleurgesteld in zichzelf en het leek haar beter zich (nog) meer op haar zware studie te concentreren. „Onder de vorige bondscoach Tom van 't Hek stond ik al drie jaar te wiebelen op het randje. Ik kon geen vaste plaats in de se lectie van Oranje afdwingen. Dat lag voornamelijk aan me zelf. Ik ging met veel te veel stress naar de trainingen en wedstrij den van het Nederlands team. Ik stelde te hoge eisen aan mezelf. Daardoor ging ik echter steeds slechter spelen. Op die manier had ik er ook geen lol meer inIk leek min of meer mis lukt als international." Wedergeboorte Maar zie: bij haar club Rotter dam vond ze het plezier in het hockey en het vertrouwen in zichzelf terug. De wedergeboor te van Petri ging niet aan de alerte Lammers voorbij. De 35- voudige international mocht aanvankelijk als tribunezitter mee naar Perth, maar heeft in middels zowel al tegen Zuid- Afrika (3-0) en Japan (2-0) de speelminuten gehad. In het duel met de opkomende Aziaten, te gen wie ze vier jaar geleden nog debuteerde met een monsterze ge (9-0) en twee treffers, was ze zelfs dicht bij een doelpunt. „Ik speel nu in Oranje vrijwel met dezelfde instelling als bij mijn club: open, vrij, onbevan gen. Ik verwacht niet meer zo veel van mezelf. Doordat ik een jaartje niet. in het Nederlands team speelde, ga ik nu veel rusti ger met hockey om. Daarbij komt dat ik uitstekend ben op gevangen door de huidige spe lersgroep. De sfeer is opvallend goed en dat komt echt niet al leen door de positieve resultaten tot dusver. Ik wil graag thuisko men met een medaille. Daarmee breng ik voor mezelf Athene 2004 vanzelf dichterbij." ANP Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned/4) - Nielsen (NZe) 6-3 6-1, Wessels (Ned) - Andersson (Zwe) 6-3 6-4, Chiudinelli (Zwi) - Wassen (Ned) 7-5 6-4, Van Lottum (Ned/2) - Terachi (Jap) 6-3 3-6 6-1 Tweede ronde: Van Scheppingen - Vinck (Dui), Wessels - Karlovïc (Kro), Van Lot tum - Onoda (Jap). Janvier jeugdcircuit Meisjes A-poule: C. Schuitema - M. van Mastrigt 6-3, S. Klap - A. van de Meet 1 -8, A. Maenhout - E, Ie Clercq 6-3, V. Her mans - C. van Ravels 10-0, F. van de Velde - S. van de Eijk 5-6, R. Sinke - S. Lageweg 7-3. Dubbels: S. Schuitema/S. Klap - M, van Mastrigt/A. van de Meet 1-7, A. Maenhout/V. Hermans - E. Ie Clercq/C. van Ravels 11-1, F. van de Velde/R. Sinke - S. van de Rijk/S. Lageweg 7-4. Jongens A-poule: S. van As - S. Wirth 7-1, D. de Maagt-F Vos 7-4, D van Golen - Y. Maenhout 3-6, M. Goeseije- B. Felius4-3, P, Boot - C. de Water 4-8, T Ie Clercq - A. Koops 2-7, D, de Rave - R. van Gilst 1-6, S. Hermus - I. van de Bel 7-4. Dubbels: S. van As/D. de Maagt - S. Wirth/F. Vos 11-4, D. van Golen/M. Goeseije - Y. Maen- hout/B. Felius 5-5, P. Boot/T. Ie Clercq - C. de Water/A. Koops 9-5, D. de Rave/S. Her mus - R. van Gilst/I. van de Bel 7-5. KNLTB-competitie. Poule A: Halve Maantje 3-27, MLTC 2 4-26, MLTC 1 3-23, De Schelde 3-11, Souburg 3-9. Voetbal UEFA-beker, derde ronde, eerste wed strijd. Hertha BSC (Dui) - Fulham (Eng) 2-1 (1-0). 26. Beinlich 1-0, 53. Marlet 1-7, 68. Sava 2-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Van Eg- mond (Ned) Gele kaart: Preetz, Dardai (Hertha BSC). Aantal toeschouwers: 18.000. Paris Saint-Germain (Fra) - Boavista (Por) 2-1 (2-0). 77. Nyarko 1-0,45. Fiorese 2-0, 75. Claudio 2-1. Scheidsrechter: De Santis (Ita). Rode kaart: 32. Dehu (Paris Saint-Germain) 2x geel. Gele kaart: Avalos, Eder, Rui Oscar (Boavista). Aan tal toeschouwers: 20.000. Vriendschappelijke wedstrijd, onder 23 jaar. Hoek-Terneuzen 1-3 (1-2). 25. Arjen Oostdijk 1-0, 25. Niels Pielaet 7-7, 40. Niels Pielaet 1-2, 80. Mark de Haas (e.d.) 1-3. Lagos. Vrienschappelijke interland. Nigeria-Egypte 1-1 (0-1). 26. YamaniO-1, 60. Moneke 1-1. IJZENDIJKE - Darter Jean Paul van Acker is als negende geëindigd bij het NDF- rankingtoernooi in Eindhoven. De Zeeuws-Vlaming verloor in de achtste finales met 3-0 van de latere winnaar Co Stompé. Komend weekend speelt Van Acker in het Zweedse Stock holm de Open Zweedse kampi oenschappen. woensdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Poule 8. DGV Euro Ginseng-DC Michiel- sen. Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Ril land. Aanvang: 19.30 uur. Volleybal Districtsbeker vrouwen. Derde ronde: Zuvo-Savok. door Fred Rabout AARDENBURG - Als C-junior werd Rut ger Veerman in 1996 Nederlands kampi oen op de 1500 meter outdoor, als eerste jaars B-junior flikte hij dat kunstje weer, maar dan indoor. Ook als C-junior zette hij in 1996 de beste jaarprestatie op natio naal vlak op de 800 meter neer. Hij werd dat jaar ook een keer tweede op het NK outdoor achter.de bekendere Bam Som. Rutger Veerman, lid van atletiekvereni ging De Wielingen, is pas 22 jaar gewor den en komt momenteel terug van de zoveelste blessure. Sinds zijn B-junioren- tijd is hij al aan het sukkelen. Daarom da teren zijn persoonlijke records al van jaren terug. In zijn B-juniorentijd, als ze ventienjarige, liep hij de 800 meter in 1.56,34 en de 1500 meter in 4.04,95. En zijn record op de 1000 meter (2.35,74) liep hij als C-junior. Het zijn tijden die staan als een huis. Op de Zeeuwse ranglijsten hoeft niet ver gezocht te worden om die te rug te vinden. Als A-junior voegde hij daar nog een persoonlijk record op de 400 meter aan toe met een tijd van 50,95. Hij kende dus geen enkele verbetering als senior. „Waar dat aan ligt? Sinds mijn achttiende sukkel ik gewoon met wat li chamelijke klachten. Dan ben ik weer een periode fit, dan weer niet. Scheenbeen, kuit. Waar ligt het aan? Het schoeisel, beenlengte verschil, maar dat heeft toch iedereen?" De laatste blessure was aan de kuitspier van zijn rechterbeen. Daar kreeg hij last van in september 2001. Veerman: „De tocht ging langs verschillende mensen, maar niemand wist in eerste instantie er iets over te zeggen. Jack de Caluwé uit Bassevelde trok als eerste een conclusie: overbelasting. Mede dankzij zijn inten sieve behandeling - ik moest aquajoggen, fietsen en de tijd nemen - kon ik begin april weer beginnen. Maar aangezien ik voor mijn studie (heao commerciële eco nomie in Tilburg) voor stage naar Spanje moest, is ervan hetbaanseizoen bijzonder weinig gekomen. Wel heb ik veel gefietst en in Spanje heb ik toch ook wel op de baan getraind. Ik zat twee. maanden in Granada. Ik ben met de fiets de Serra Ne vada opgereden, toch een col van 3500 meter hoogte. Er lag daar in mei nog sneeuw." Basis Veerman heeft zijn herstel afgelopen zo mer bewust niet willen forceren. Hij liep enkele zomerloopjes aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust en bereidde zich daarnaast voor op de korte cross voor de Oranjewoud crosscup. „Ik wil voor de ti tel gaan", stelt hij. „Het moet de basis worden voor het baanseizoen 2003, want ik wil als 22-jarige eindelijk eens wat Rutger Veerman gaat vol voor de Zeeuwse crosstitel. foto Peter Nicolai aan mijn persoonlijke records gaan doen. In de jeugdcategorieën pakte hij vrijwel ieder jaar wel de crosstitel. Bij de senioren zat dat er tot nu toe nooit in. Dit jaar mis rekende hij zich op Den Inkel. Hij liep van bijna van begin tot eind aan de leiding. Maar hij had niet in de gaten dat de Bra bander Jack Hopmans hem op de aller laatste meter nog kwam passeren. Veer tien dagen later op de Hulster Moerschans ging hij in de openingsfase schijnbaar moeiteloos met Gert-Jan Lauret mee. Hij blies zijn motor op en zag ook nog Sebasti an Francke passeren. Veerman: „Het ging in de openingsfase in derdaad probleemloos. Ik kon gemakke lijk overnemen en dacht dat het 'kat in het bakkie was', maar moest in het tweede wedstrij ddeel passen toen Gert-Jan ver snelde. Het was niet best, maar voor het klassement was er weinig aan de hand. Op Den Inkel pakte ik de volle punten, omdat Jack Hopmans als Brabander en lid van Spado geen punten kon pakken. Ln Hulst was Gert-Jan Lauret goed voor de volle buit, maar viel Francke, een ex-Zeeuw die in Duitsland woont en is aangesloten bij het Limburgse Achilles, weg voor de punten. En dus sta ik na twee wedstrijden aan de leiding. Dit jaar is er nog één wed strijd op de voor mij overbekende Elder- schans en dan komt de voor de crosscup zo belangrijke maand januari. Ik ga er in ie der geval voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37