Gemeente stelt investeringen uit PZC Maliepaard II krijgt vorm Oosterland zoekt oplossing voor halfpipe Schouwen-Duiveland presenteert zich aan watersporters mji Nog steeds stank op strandje Roelshoek College zet stap in procedure bouw van appartementen Delta Sport wil legionellacontrole Mannen dronken aangetroffen Subsidie voor Zeeuwse Gezicht Garage moet bodem onderzoeken Computer weg bij inbraak Spanning op aannemersmarkt frustreert bouwprojecten Succes voor dansechtpaar agenda IIII j— - .A. - -> li Gemeente houdt vast aan plan veldmeubilair woensdag 27 november 2002 ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport in Zierikzee wil graag opgenomen worden in het legionellapreventiepro- gramma van de gemeente Schouwen-Dpiveland. Omdat de vereniging een clubgebouw met douches in eigen beheer heeft wordt ze geacht zelf zorg te dragen voor de controle op le- gionella Daarmee zijn, meldt Delta Sport in een brief aan de gemeenteraad, hoge kosten gemoeid. De gemeente controleert 'eigen' (welzijns-)gebouwen met douches twee keer per jaar op het voorkomen van legionella, als zorgplicht naar gebruikers toe. Juist omdat er in sportge bouwen ook weieens een tijdje geen activiteit is, wordt - om elk risico uit te sluiten -frequent gecontroleerd. Daarnaastle- vert het twee keer per jaar bemonsteren een keurmerk op. MIDDELBURG - De politie heeft maandagnacht om kwart over twaalf twee mannen aangehouden wegens openbare dronkenschap bij het haventje aan de Punt in Middelburg. De twee lagen in laveloze toestand op de weg en waren niet aan spreekbaar. De politie heeft ze meegenomen naar het politie bureau om hun roes uit te slapen. MIDDELBURG - De stichting Het Zeeuwse Gezicht krijgt met ingang van 2003 elk jaar duizend euro subsidie van de ge meente Middelburg. De stichting promoot architectuur, ste denbouw en landschap in Zeeland. Ze doet dat onder meer het uitreiken van de Zeeuwse architectuurprijs, tentoonstellin gen, regionale debatavonden en het organiseren van de Dag van de Architectuur. Burgemeester en wethouders van Mid delburg vinden dat de stichting Het Zeeuwse Gezicht een be langrijke rol kan spelen in het publieke debat over de verdere ontwikkeling van Middelburg. De gemeente wil dat de stad zich onderscheidt door bovengemiddelde architectuur en ste denbouw. HEINKENSZAND - Autobedrijf Clara, aan Clax'a's Pad in Heinkenszand, moet binnen een half jaar een vooronderzoek en een verkennend bodemonderzoek uitvoeren op een gedeel te vanhet terrein. Als het bedrijf dat niet doet, zullen Gedepu teerde Staten met bestuursdwang de onderzoeken afdwin gen. Al eerder heeft de provincie autobedrijf Clara aangeschreven om de bodem onder een deel van het bedrijf te laten onderzoe ken. Het bedrijf heeft daarop niet gereageerd. Weliswaar zijn aan Clara's Pad al enkele onderzoeken en saneringen uitge voerd, maar die behelsden slechts een deel van het terrein. Al leen de plaats van een voormalig pompstation en de onder grondse tanks daarvan zijn onderzocht en opgeruimd. Voorde rest van het bedrijf moeten de eerste onderzoeken nog worden gedaan. Gs hebben het bedrijf, het Borselse college van burgemeester en wethouders en het Openbaar Ministerie laten weten dat bestuursdwang wordt overwogen als het bedrijf geen gehoor geeft aan de oproep van de provincie. VLISSINGEN - Onbekenden hebben gisterochtend tussen kwart voor zes en zes uur computer- en foto-apparatuur ge stolen uit een woning in de Wilhelmina Druckerlaan in Vlis- singen. De waarde van de gestolen spullen is onbekend. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een flink aantal bouwprojecten en berbestratingsplannen moeten doorschuiven naar volgend jaar. Naast de achterstanden bij de afdeling ruimtelijke orde ning en te weinig personeel bij openbare werken heeft een ge spannen markt de gemeente parten gespeeld: de aannemers hadden voldoende werk zodat er 'niet of nauwelijks interesse' was voor de aanbestedingen. De gemeente maakt jaarlijks een programma van (bouwpro jecten die het komend jaar op gepakt moeten worden. Op die lijst van investeringen kan de aanleg van een fietspad staan, het in de steigers zetten van de Toeristenpas, reparaties aan de riolering of sanering van ver vuilde grond. Omdat bij sommi ge van deze klussen meer dan een jaar nodig voor de uitvoe ring, slaagt de gemeente er niet in binnen een jaar al die plannen af te ronden. De afgelopen jaren lukt het Schouwen-Duiveland jaarlijks om en nabij de veertig procent van die projecten daad werkelijk af te maken. Ook dit jaar moet de gemeente weer een groot aantal klussen doorschuiven. Het bergbezink- ZIERIKZEE - Een dansecht paar uit Schouwen-Duiveland maakt kans op een plek in de hoofdklasse en dingt daardoor mee naar een plaats op de deel nemerslijst van de nationale dansorganisatie NDO. F. van Es uit Nieuwerkerk en V. Bommeljé uit Zierikzee ver overden dit weekeinde een eer ste plaats in de tweede klasse ballroom tijdens de regionale Dance Master Danswedstrijd in Zierikzee. Tijdens de volgende wedstrijd op 8 december in Hil versum moet het paar bewijzen of het in aanmerking komt voor promotie naar de eerste klasse. bassin in de Zierikzeese wijk Malta wordt, evenals de bodem sanering bij (voormalige) gasfa brieken in Brouwershaven en Zierikzee, tegen de verwachting in pas volgend jaar aangepakt. Andere projecten zoals de voor bereidingen voor het Kreken plan kunnen niet voor 31 de cember afgerond worden. Zodoende staat in de Bestuurs- rapportage 2002 dat voor 9,3 miljoen euro aan geplande in vesteringen worden uitgesteld. Een deel van die vertraging heeft te maken met gebrek aan personeel of tij d bij de gemeente zelf. Zo hebben de achterstan den op cle afdeling ruimtelijk ordening ervoor gezorgd dat de nieuwbouw van de brandweer garage in Scharendijke even moet wachten. Voordat de bouw hiervan kan beginnen moet im mers eerst een Artikel 19-proce- dure in gang gezet worden om de komst van de garage mogelijk te maken. Ook de afdeling open bare werken heeft om diezelfde reden de verwachtingen voor 2002 niet kunnen waarmaken. ,,De bezetting'was onvoldoende groot om alles in de markt te kunnen zetten." Extra lastig Een ander probleem is geweest dat de gemeente niet altijd een aannemersbedrijf heeft kunnen vinden om het werk uit te voe ren. ,,Er was niet of nauwelijks interesse in aanbestedingen omdat de orderportefeuilles nog goed gevuld waren.Wethouder G. van de Velde-de Wilde bena drukt dat het hier om 'reguliere werkzaamheden' als herbestra ting van de Industrieweg in Zie rikzee gaat. Omdat de gemeente dit werk altijd zoveel mogelijk in het voor- of najaar, buiten het toeristenseizoen, wil laten doen is het extra lastig geweest om dit wei'k aan te besteden. Dat probleem is nu opgelost. Volgens de bestuursrapportage bestaat er momenteel een 'enor me werkhonger onder de aanne mers'. De gemeente kan nu afspraken maken met de bedrij ven, zodat het werk volgend jaar alsnog kan worden uitge voerd. Buurtbewoners klagen over geluidsoverlast van de halfpipe en overlast van jeugd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman OOSTERLAND - Amper een jaar na ingebruikname van de halfpipe in Oosterland is er al heel wat over overlast geklaagd. De dorpsraad van Oosterland wil zo snel mogelijk met betrok kenen het probleem en de moge lijke oplossingen bespreken. De dorpsraad stond aanvanke lijk wat huiverig tegenover be moeienis met de bij de ijsbaan geplaatste jeugdvoorziening. Per slot van rekening is de half pipe aangelegd in een tijd dat de doipsx-aad nog niet bestond. „Maar we willen aan het werk om er een goede draai aan te ge ven. Kijken of er iets positiefs van te maken valt, hoewel we ons realiseren dat je het nooit ie dereen naar de zin kunt maken" licht A. Ie Comte van de dorps raad het uitgangspunt toe. Om te beginnen moet in kaart wox'den gebracht wat de knel punten nu eigenlijk zijn en wie er overlast ervaart. Bewoners van het nabij gelegen woon zorgcomplex De Saele onder vinden weinig hinder, meldt be woner A. Lock. Klachten schijnen echter wel te zijn geuit door eigenaren van nabij gele gen koopwoningen. Het zou gaan om geluidsoverlast die door de halfpipe zelf wordt ver- oox-zaakt, overlast van jeugd die met brommers over het ijsbaan- terrein scheuren en rommel die door jongeren wordt achterge laten. Tournee De dorpsraad heeft al wel nage dacht over mogelijke oplossin gen. De locatie bij de ijsbaan is niet zomaar gekozen. De stich ting Jeugdwerk is destijds met jongeren 'op tournee' geweest door Oosterland op zoek naar een geschikt plekje voor de jeugdvoorziening. Na veel wik ken en wegen is de huidige loca tie gekozen en daar is de dorps raad het in beginsel mee eens. „We gaan er dus vanuit dat deze plek wordt aangehouden en dan moeten we nu kijken wat we kunnen doen om het alle mensen naar de zin te maken. Misschien kan er wel een geluidswal naast de halfpipe worden gelegd", al dus Le Comte. Het plan is om zo snel mogelijk met gemeente, de stichting Jeugd en een vertegen woordiger van De Saele in conclaaf te gaan. Ook met om wonenden zal te zijner tijd wor den gesproken. door Inge Heuff ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland doet dit jaar mee aan de presentatie van het Deltagebied tijdens de 'dro ge' Hiswa en Boot Düsseldorf, begin volgend jaar. Met het Del tapaviljoen willen het bedrijfs- leven, de provincie Zeeland en het Bureau voor Toerisme be zoekers aan de beide boten- shows laten zien wat er in de Deltawateren allemaal te doen De gemeente Schouwen-Duive land bezit vier jachthavens, Schai-endijke, Brouwershaven, Zierikzee en Burghsluis, die sa men goed zijn voor ruim 1400 ligplaatsen. Tot voor kort werd weinig aan promotie gedaan. H. Bode, -gemeentelijke be- drijfscontactfunctionaris, heeft op het Deltapaviljoen ingete kend als eerste actie om de jachthavens onder een breder publiek bekend te maken. Spe- REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ciaal voor de tentoonstellingen wordt er nieuw promotiemate riaal gemaakt. Daarbij wordt naast de presentatie van de ge meentelijke havens ook geke ken naar de promotie van heel Schouwen-Duiveland. „De wa tersporters zitten gemiddeld maar vijftien procent van de tij d op het water", vertelt Bode. „De ï'est van ligt de boot in de haven. Er valt dus veel te winnen als je deze mensen kunt interesseren voor de stadjes en dorpjes bij de havens en de rest van het ei land." Het Watersportactieplan heeft promotie van het Deltagebied, dat ook een deel van Zuid-Hol land en West-Bx-abant omvat, als speerpunt opgenomen. De presentatie van de watersport mogelijkheden in het gebied door middel van het Deltapavil joen is een van de mogelij khe- den. De gemeente Schouwen- Duiveland neemt overigens een wat bijzondere plaats in als ei genaar en uitbater van vier jachthavens en is voor zover be kend de enige gemeente die aan het Deltapaviljoen meedoet. De gemeente zal geen standbeman ning voor het Deltapaviljoen le veren. Het Deltapaviljoen werd voor het eerst ingericht in tijdens de Hiswa 2002 in de RAI in Am sterdam. Initiatiefnemers wa ren enkele Zeeuwse watersport bedrijven, ondersteund door de provincie Zeeland. Ook twee bedrijven uit Zuid-Holland haakten in. De ervaringen wa ren zo positief dat besloten is om eind januari 2003 ook mee te doen aan Boot Düsseldorf, een met de Hiswa vergelijkbare Duitse botenshow. Hiswa 2003 wordt gehouden van 25 februari tot 2 maart. De eerste woningen in de nieuwe wijk staan er inmiddels. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Met opties, pas afgesloten koop contracten, huizen in aan bouw en zelfs een woning waar al in en om wordt geleefd be gint de nieuwe woonwijk Ma liepaard II in Burgh-Haamste- de steeds meer vorm te krijgen. Tot en met 2003 kunnen er, tussen de Appelmeet en Kraaijensteinweg, 22 wonin gen worden gebouwd. Vijf woningen worden neerge zet door grondeigenaren in dit gebied. Nog eens vijf kavels met vrijstaande woningen worden door de gemeente Schouwen-Duiveland, via lo ting, uitgegeven. Die loting, waar zo'n veertig belangstel lenden aan meededen, heeft enkele maanden geleden plaatsgevonden. Inmiddels zijn twee kavels verkocht. Op drie andere kavels rust een op tie. Aan de realisatie van een handjevol woningen wordt in middels druk gewerkt. Begin volgend jaar gaat Delta Projectpaxtners in dit gebied aan de slag. Deze Zierikzeese projectontwikkelaar mag in het uitbx'eidingsgebied een speciaal woningbouwproject neerzetten, als winnaar van een door de gemeente uitge schreven prijsvraag. Voor waarde is wel dat er duurzaam wordt gebouwd, wat te zien moet zijn in het gebruik van onder meer zonnecollectoren, hergebruik van regenwater, een zonneboiler en waterbe sparende voorzieningen. Jaren dertig Delta Projectpartners heeft zijn plan Maliehof gedoopt. Het omvat twaalf woningen, gegroepeerd in een halve cir kel. De woningen zijn vormge geven in jaren dertigstijl; don kerrode steen, overstekken en roedevei'deling in de ramen zijn enkele kenmerken. Malie hof bestaat uit zes twee-on der-één-kappers en zes door garages geschakelde 'vrij staande' woningen. De eerste zes woningen van dit plan zijn al verkocht, op een zevende pand rust een optie. De ge meente heeft de betrokken makelaar, Deltamakelaardij, verplicht het project het eerste half jaar uitsluitend aan te bieden aan mensen die een so ciale of economische binding hebben met Schouwen-Dui veland. Omdat er volgens di recteur M. Bij de Vaate, ook van buitenaf, voldoende be langstelling is voor de huizen, wordt begin volgend jaar met de bouw begonnen. Op de wachtlijst staan ruim vijftig belangstellenden. De tweede fase omvat negen wonin gen. Deze mogen tussen 2004 en 2007 woi'den neerge zet. I STREEKACTIVITEITEN SCHARENDIJKE - Verenigingszaal Beth- lehemplein, 14.00 uur: Contactmiddag ANBO, met schaken, kaarten en koers- bal; ZIERIKZEE - Dansschool Kramer, 13.30 uur: Demonstratiemiddag voor ANBO afdeling Zierikzee; MFC, 13.30 uur: Voordracht over 'de huisarts vroeger en straks'; Gemeentehuis, 19.00 uur: Hoorzitting parkeerbeleid en 21.00 uur: Commissie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken over parkeerbeleid; ZONNEMAIRE - Dorpshuis, 20.00 uur: Vergadering Dorpsraad; door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Het regel matig opruimen van het zeewier bij het strandje Roelshoek iix Krabbendijke heeft de stank overlast niet weggenomen. Dat blijkt uit een notitie aan de com missie openbare wei-ken van de gemeente Reimerswaal. Omdat omwonenden al jaren klagen over stank door aan- groeiend zeewierin de Ooster- schelde, besloot de gemeente begin dit jaar een kraantje in te zetten. Deze heeft het wier afge lopen zomer twintig keer opge ruimd, maar veel heeft het niet geholpen, blijkt uit een evalua tie. Een van de problemen is dat het kraantj e niet al het wier kan op ruimen. Verder ligt veel zeewier in de dode hoek op het eind van de vloedlijn tegen de Zeedijk. Daar kan het kraantje niet bij. Een x-upsmachine zou het wier daar wel kunnen opruimen, maar de inzet ervan is duur. Bo vendien zou het wier zich weer snel ophopen. Binnenkort spreekt de gemeente met het waterschap en Rijkswaterstaat over oplossingen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Van uitstel komt geen afstel. De gemeente Schouwen-Duiveland houdt vast aan haar plan om opstallen op sportvelden - kantines, kleedruimtes - en veldmeubilair als voetbaldoelen over te dragen aan de gebruikers. Dat blijkt uit schriftelijke beantwoording van het college van vragen van de fractie Alert! Het idee voor het overdragen van opstallen en veldmeubilair aan de sportverenigingen is nog van het vorige gemeentebe stuur. Dat lanceerde vorig jaar de stelling dat het roer om moest met betrekking tot de sportver enigingen. Het plan om kleine sportverenigingen met elkaar te laten fuseren tot levensvatbaar dere, grotex-e clubs verdween na protest in de la.Wat de verenigi- nigen betreft hoeft het daar ook nooit meer uit te komen. Wel overeind bleef het streven naar harmonisering van de subsidies aan de sportverenigingen en de veld- en zaalhuurtarieven, en het plan voor de overdracht van de opstallen en het veldmeubi lair. Het kostte de gemeente ech ter veel moeite een en ander van de grond te tillen. De materie bleek veel ingewikkelder dan tevoren ingeschat en gebrek aan personeel speelde de gemeente parten. Dat riep bij de fractie Alert! de vraag op hoe het eigenlijk staat met de plannen. Het college ant woordt daarop dat achter de schermen nijver is doorgewerkt. Momenteel wordt volgens het college de laatste hand gelegd aan een intern ambtelijk onder zoek naar de voor de overdracht benodigde middelen. Draagvlak Het college benadrukt in de be antwoording van de Alex-t-vra gen dat de sportvelden de ver antwoordelijkheid van de gemeente blijven. Een bewuste keuze. „In de optiek van de ge meente dienen de betrokken verenigingen niet te wox-den be last met de zorg voor en de hier mee gepaard gaande kosten van onderhoud van de velden. Dit zou een onevenredige belasting betekenen van het financiële draagvlak van de verenigin gen." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er zit schot in de plannen voor de bouw van een appartementencomplex voor senioren in de Zierikzeese wijk Malta. B en W willen een voor- bereidingsbesluit nemen om uitvoering van het project mo gelijk te maken, vooruitlopend op wijziging van het bestem mingsplan Woningbouwcorporatie Zeeuwland is druk bqzig met vernieuwing in Malta. Er liggen plannen klaar voor de sloop van de etagewoningen aan de De Jongestraat en nieuwbouw op die plaats. Vorig jaar werden etagewoningen aan de Kaerse- makerstraat vervangen door een appartementencomplex deels bestemd voor seniox-en en deels voor verstandelijk gehan dicapten. Zeeuwland wilde iets verderop - hoek De Brauwstraat/Huijbert- straat - nog een woningcomplex voor senioren en verstandelijk gehandicapten neer zetten. Dat bleek technisch-financieel ech ter niet haalbaar en daarom werd de opzet van de plannen gewijzigd. Op de plaats waar nog niet zo lang geleden een blok met twaalf galerij wonin gen stond komt nu een gebouw waarin zeventien appartemen ten voor senioren zijn onderge bracht. Plattegrond Volgens wethouder ruimtelijke ordening L. Geluk-Poortvliet moet voor de wat andere platte grond van het nieuwe complex het bestemmingsplan gewijzigd worden. De gemeenteraad moet nog een oox'deel vellen over het collegevoorstel. Dat gebeux*t tij dens de voor donderdag 19 de cember geplande gemeente raadsvergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35