Groter gemeentehuis kost groen PZC Bolussen op de bon op de huwelijksdag Nog steeds stank op strandje Roelshoek Park meer in beeld bij uitbreiding De Horst Plan voor babyzorg zet gemeente volgens GGD niet buitenspel 13 SGP-raadslid waarschuwt voor gevolgen aanbouwen halve vleugel in Kapelle Supermarkt moet reclame weghalen Garage moet bodem onderzoeken Mannen dronken aangetroffen Tholen sluit weg af met paaltjes Computer weg bij inbraak Mishandeling in Kruiningen Diefstal dekbedhoezen Sessie met Jan de Bruin in The Sixties woensdag 27 november 2002 iKnor Rob Paardekam IvRABBENDIJKE - Het regel matig opruimen van het zee wier bij het strandje Roelshoek in Krabbendijke heeft de stankoverlast niet weggeno men. Dat blijkt uit een notitie aan de commissie openbare werken van de gemeente Rei- merswaal. Omdat omwonenden al jaren klagen over stank door aan groeiend zeewier in de Ooster- schelde, besloot de gemeente begin dit jaar een minikraan in te zetten. Deze heeft het wier af gelopen zomer twintig keer op geruimd, maar veel heeft het niet geholpen, blijkt uit een eva luatie. Hoewel het volgens be woners minder was dan in voor gaande jaren, is er nog steeds sprake van stankoverlast. Een van de problemen is dat het kraantje lang niet al het zeewier kan opruimen. Een groot deel van het opgeschepte wier ligt na een paar tellen weer in het wa ter. Verder ligt veel zeewier in de dode hoek op het eind van de vloedlijn tegen de Zeedijk. Daar kan het kraantje niet bij. Een zogeheten rupsmachine zou het wier daar wel kunnen oprui men, maar de inzet daarvan is erg duur. Bovendien zou het een tijdelijke oplossing zijn, omdat het zeewier zich snel weer op hoopt. Binnenkort spreekt de gemeente met het waterschap en Rijkswaterstaat over het op lossen van de problemen. Het verplaatsen of verwijderen van de strekdam is daarbij een optie. Als dat gebeurt, kan het kom metje waar het zeewier zich op hoopt worden volgereden met zand, zodat het wier geen kans meer krijgt om aan te groeien. doorMieke van der Jagt KAPELLE - Het stukje groen tussen het gemeentehuis en de Juliana van Stolbergschool in Kapelle gaat eraan. Dat voor spelde SGP-raadslid H. Koster gisteravond tijdens een infor mele raadsvergadering in Ka pelle. Als het college zijn zin krijgt en er een halve vleugel aan het gemeentehuis wordt ge bouwd, moet het laatste stukje groen er op den duur aan gelo- De gemeente moet, net als ieder een die een kantoor bouwt of uitbreidt, voor voldoende par keerplaatsen zorgen. Aangezien elke snipper die nog over is in de buurt van het gemeentehuis, een vermogen kost, blijft er niets anders over dan het groen tje, volgens Koster. In juni van dit jaar nam een meerderheid van de gemeente raad van Kapelle het besluit om een verdieping op het huidige gemeentehuis te zetten, als op lossing voor het ruimtegebrek. De kosten waren bij die keuze van belang, maar vooral ook het behoud van het stukje groen, waarvoor bijna alle bewoners van het centrum naar het ge meentehuis waren gekomen. Een overweging om niet te kie zen voor een constructie met nieuwbouw voor de explosief groeiende Juliana van Stolberg- school en huisvesting van amb tenaren in het vrijkomende schoolgebouw, was toen ook de tijd. Het zou te lang duren voor dat de broodnodige uitbreiding een feit was. Nu het college de zaak nog eens nader heeft beke ken, is een nieuwe optie naar vo- REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ren gekomen: het gefaseerd bouwen van een nieuwe veugel aan het gemeentehuis. Voor het zelfde geld als een verdieping kan een halve vleugel worden aangebouwd die dezelfde ruim tewinst geeft als een verdieping. De winst is dat de vleugel op den duur kan worden verdubbeld, als er uitbreiding van personeel zou zijn. Erg duidelijk werden de standpunten van de partijen die destijds de meerderheid vormden, niet. De WD-fractie wilde alles nog eens bekijken en een onderzoek naar de perso neelsbehoefte afwachten. Het CDA vond vooral dat er nu eens een beslissing moest komen en Gemeentebelang bleef half en half bij de verdieping. De SGP- fractie, destijds pleitbezorger voor de constructie met de school, was genoodzaakt om uit alle kwaaien de beste te kiezen: de gefaseerde vleugel. De frac tie waarschuwde wel voor maatschappelijk verzet om trent het groentje. Koster liet weten het besluit van juni best te willen openbreken. Dat bij wijze van hint naar PvdA- raadslid R. Lambeck, die tij dens de begrotingsvergadering, twee weken geleden, liet weten daar ook voor te voelen. Lam beck zei toen te hebben uitgere kend dat de constructie met de school vanwege de kosten niet zou moeten afvallen. Het Pvd A- voorstel bleef achterwege, maar kan in de decemberraad nog aan de orde komen. Pas dan wordt er een besluit genomen over de uit breiding van het gemeentehuis. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft de Aldi aan Achter de Houttuinen gelast twee reclamelichtbakken weg te halen. Doet de supermarkt dat niet binnen een maand, dan moet de onderneming vijfhon derd euro per week betalen tot een maximum van drieduizend Aldi vroeg in augustus een ver gunning voor het plaatsen van een aantal lichtreclames. De monumentencommissie zag dat niet zitten en adviseerde het col lege van B en W geen lichtbak ken toe te staan, maar slechts reclame-uitingen met losse let ters. Ondanks het ontbreken van een bouwvergunning zag een medewerker van de sectie Bouwen en Wonen dat in okto ber twee grote lichtbakken wa ren geplaatst met het logo van de supermarkt. De onderneming stelde dat an dere winkels wel lichtbakken hebben, maar de gemeente ant woordde dat die reclames zijn geplaatst vóór 1997, toen de huidige regels van kracht wer den. Als De Horst wordt uitgebreid, moet het stadspark dat achter de serviceflat ligt, beter in beeld komen. door Rolf Bosboom GOES - De uitbreidingsplannen voor serviceflat De Horst in Goes moeten het achterliggende stadspark meer in beeld brengen. Dat is de rode draad in de ideeën van architect L. de Putter, die door Stichting Serviceflats Zeeland is ingehuurd. Regelmatig worden in De Horst, aan de Louise de Colignylaan, appartementen gerenoveerd om ze aan de huidige wooneisen te laten voldoen. Door sa menvoeging ontstaan grotere onderko mens. De keerzijde voor de stichting is dat het totale aantal appartementen af neemt, zodat de kosten over minder huurders kunnen worden verdeelden er wachtlijsten zijn ontstaan. De stichting zoekt daarom naar moge lijkheden voor uitbreiding, zodat het aantal appax-tementen weer op het oor spron kelijke niveau kan worden gebracht. De Putter heeft de mogelijkheden daar voor bekeken. In zijn visie moet het be bouwd oppei'vlak niet worden uitge breid. De architect gaat ervan uit dat een deel van het huidige gebouw wordt gesloopt. In plaats daax-van komt wat hogere bebouwing, waarbij de voor keur uitgaat naar vijf blokken van elk zes bouwlagen. Door er aparte blokken van te maken, komt het achterliggende park meer in het zicht te liggen. Compenseren Oorspronkelijk telde De Horst 125 ap partementen. Inmiddels zijn dat er nog 113, terwijl er uiteindelijk door interne renovaties 64 zouden overblijven. Volgens De Putter is het niet haalbaar om het verlies aan appartementen vol ledig te compenseren door uitbreiding. „Naarmijnideestopthetbij 103 eenhe den." De Putter presenteerde begin deze week ook een andere variant voor de nieuwbouw aan de Goese raadscom missie grondgebied. De vijf afzonder lijke blokken (al snel 'maggiblokjes' ge noemd) hadden daarin plaatsgemaakt voor één gebouw met een banaanvorm. Dat zou één laag minder hoog worden, maar de commissieleden vonden het niettemin massaler ogen en zeiden een voorkeur te hebben voor de 'maggi blokjes'. Alleen D66 liet weten in beide opties weinig te zien en pleitte ervoor dat de stichting een apart gebouw el ders in Goes neerzet. De planvorming bevindt zich overigens nog in een beginstadium. De stichting zegt zoekende te zijn naar de meest ge schikte oplossing om de te verwachten problemen op te lossen. Het realiseren van een derde gebouw in Goes - de stichting exploiteert ook De Schakel - wordt daarbij niet bij voorbaat uitge sloten. Ondertussen volgt de bewoners vereniging van De Horst de ontwikke- foto Willem Mieras lingen met argusogen. Zij voelt niets voor bouwwerkzaamheden in en rond het complex die hun rust verstoren. De vereniging deelt ook niet de opvatting van het stichtingsbestuur dat er steeds minder vraag ontstaat naar tweeka merwoningen. Die zijn volgens haar juist bijzonder geschikt voor alleen staanden, die momenteel driekwart van het bewonersbestand van De Horst uitmaken. De vereniging vreest een onaanvaard bare stijging van de huren, kapitaalver nietiging en ontsiering van het gebouw. „Alle bewoners zijn meer dan tevreden in hun huidige huisvesting en met de omgeving waarin zij wonen. Zij hebben geen enkele behoefte hierin in de toe komst verandering te zien aanbren gen", aldus voorzitter J. Lutgert. Als er dan toch meer appax-tementen nodig zijn, kan naar haar mening de stichting beter kiezen voor afzonderlijke nieuw bouw elders. door Steffan ter Maat WAARDE - De oudste inwoner van Waarde was gisteren zestig jaar getrouwd. De 91-jarige W. Kootstra vierde zestig jaar hu welijk met zijn 82-jarige echt genote J. Kootstra-Traas. Het echte feest wordt zaterdag ge vierd met de drie kinderen, ze ven kleinkinderen en vier ach terkleinkinderen. Mevrouw Kootstx-a weet zich haar trouwdag nog goed te her- inneren: „Het was oorlogstijd en dus was er niet veel om mee te vieren. We hadden al onze bon nen opgespaard en daar hebben we bolussen voor gekocht. Ik heb nog nooit zulke lekkere bo lussen gegeten." Mevrouw Kootstra werd gebo ren in Kruiningen. Toen ze twee was verhuisde ze met haar ou ders naar een woning aan de Kerkeweg in Waarde. „In de oorlog waren er geen woningen en dus zijn mijn man en ik bij xxiijn moeder en twee zussen in gaan wonen. Mijn vader was toen al overleden. Toen er na de oorlog wel woningen kwamen zijn mijn moeder en zussen een andere woning gaan zoeken. Ik ben hier dus altijd gebleven en woon hier al tachtig jaar", ver telt mevrouw Kootstx-a. Mijnheer Kootstra werd in het W. Kootstra en zijn echtgenote J. Kootstra-Traas: zestig jaar getrouwd. foto Willem Mieras Friese Diesem geboren. Hij ver huisde op zijn achttiende met zijn familie naar Schouwen- Duiveland. In 1940 ontmoette hij zijn vrouw. „Ik was als mili tair in Waarde. Twee collega's gingen op de koffie bij de familie Traas en ik ging mee", vertelt meneer Kootstra en zijn vrouw vult aan: „Dit was de dag voor mijn twintigste verjaardagLa ter kwamen we elkaar weer te gen bij hetschaatsrijden entoen werd alles definitief." Het echtpaar werkte samen in de land- en tuinbouw op een ei gen stuk grond. „We zijn hier al tijd blijven werken en we heb ben de grond ook nog steeds. Onze zoon is hier op een gegeven moment ook mee gaan helpen en de laatste jaren doen wij het wat rustiger aan", vertelt mevrouw Kootstra. Het geheim van zestig jaar huwelijk volgens meneer kootstra: „We zijn altijd gezond geweest en hebben ook altijd hard gewerkt. Maar dat hebben we altijd samen gedaan en dan kun je heel erg veel aan." HEINKENSZAND - Autobedrijf Clara, aan Clara's Pad in Heinkenszand, moet binnen een half jaar een vooronderzoek en een verkennend bodemonderzoek uitvoeren op een gedeel te vanhet terrein. Als het bedrijf datnietdoet, zullen Gedepu- teerde Staten met bestuursdwang de onderzoeken afdwin gen. Al eerder heeft de provincie autobedrijf Clara aangeschreven om de bodem onder een deel van het bedi*ij f te laten onderzoe ken. Het bedrijf heeft daarop niet gereageerd. Weliswaar zijn aan Clara's Pad al enkele onderzoeken en saneringen uitge voerd, maar die behelsden slechts een deel van het terrein. Al leen de plaats van een voox-malig pompstation en de onder grondse tanks daarvan zijn ondex-zocht en opgeruimd. Voor de rest vanhet bedrijf moeten de eerste onderzoeken nog worden gedaan. Gs hebben het bedrijf, het Borselse college van burgemeester en wethouders en het Openbaar Ministerie laten weten dat bestuursdwang wordt oveiwogen als het bedrijf geen gehoor geeft aan de oproep van de provincie. MIDDELBURG - De politie heeft maandagnacht om kwart over twaalf twee mannen aangehouden voor openbare dron kenschap bij het haventje aan de Punt in Middelburg. De twee lagen in laveloze toestand op de weg en waren niet aanspreek- baar. De politie heeft ze meegenomen naar het politiebureau om hun roes uit te slapen. THOLEN - De paaltjes in de Botermax'kt en de Kerkstraat in Tholen-stad gaan half december omhoog. Dan moeten alle burgers en middenstandex-s in die straten hun pasjes hebben. De paaltjes sluiten de Botermarkt en Kei'kstraat af voor ver keer. Over de komst van de paaltjes is veel te doen geweest in Tholen. De middenstand was tegen de paaltjes, bewoners wa ren voor. Uiteindelijk bleek toch ook een meerderheid van de winkeliers geen bezwaar te hebben tegen de paaltjes. En dus staan er nu paaltjes in het centrum van Tholen. De bewoners en middenstanders aan de Botermarkt en Kerk straat hebben allemaal een brief gekregen van de gemeente. Ze moeten met een formulier een toegangspas en eexx onthef - fingskaart voor de paaltjes aanvragen. „Met de toegangspas kun je de beweegbare paal bedienen. De ontheffingskaart is het bewijs dat je recht hebt op een pas", verduidelijkt een woordvoerster. De helft van de formulieren is inmiddels binnen. Half decem ber verwacht de gemeente dat iedereen de pasjes heeft en dat de palen omhoog kunnen. De inwoners krijgen volgende week een folder in de bus over de werking van de paaltjes. VLISSINGEN - Onbekenden hebben gisterochtend tussen kwart voor zes en zes uur computer- en foto-apparatuur ge stolen uit een huis in de Vlissingse Wilhelmina Druckerlaan. KRUININGEN - Een zeventienjarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal heeft gistermiddag rond vier uur op de Sta tionsweg in Kruiningen enkele vuistslagen in het gezicht ge kregen van een haar bekende vrouw. De oorzaak van de mis handeling ligt in een conflict wat al enige tijd speelt tussen beide betx-okkenen. ten basistakenpakket). Over het deel van het beleid dat de ge meenten zelf kunnen invullen, maakt de GGD met elke ge meente afzonderlijk afspraken. Ondanks de woox-den van Slen ter gaf een meex-derheid van de commissie de wethouder de op dracht mee in het GGD-bestuur het Goese standpunt nadrukke lijk onder de aandacht te bren- gen. S. Verheij (GroenLinks) zei ech ter, na de GGD-directeur te hebben aangehoord, juist meer te neigen naar een bestuurs commissie. door Rolf Bosboom GOES - De gemeenten worden in de plannen voor de jeugdge zondheidszorg niet volledig buitenspel gezet. Zij zijn het die uiteindelijk de beslissingen ne men. Dat probeerde V. Slenter, directeur van de Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst (GGD), gisteravond de Goese raadscommissie maatschappe lijke ontwikkeling duidelijk te maken. Gemeenten worden met ingang van volgend jaar verantwoor delijk voor dé preventieve zorg voor kinderen tot vier jaar, een taak die nu bij de thuiszorg ligt. De gemeenten hadden al de zoi'g voor de groep van vier tot en met achttien jaar, die zij hebben uit besteed aan de GGD. Het is de bedoeling dat de gemeenten de verantwoordelijkheid over de totale groep aan de GGD toe vertrouwt, die op haar beurt nauw gaat samenwerken met de thuiszorgorganisaties. Over de wijze waarop dat moet worden bestuux'd, lopen de me ningen uiteen. Goes neemt sa men met Borsele een afwijkend standpunt in ten opzichte van de overige Zeeuwse gemeenten. De twee vinden dat ze met de voorgestelde bestuurscommis sie, met verregaande bevoegd heden en een beperkte inbreng van de gemeenten, te veel op af stand komen te staan. Wethou der Dvan Ewijk vreest een 'ver van-ons-bedshow' Het algemeen bestuur van de GGD hakt op 9 januaxi de knoop door. Slenter, door de Goese x-aadscommissie uitgenodigd, benadrukte gisteravond dat hij in de discussie neutraal hoort te zijn. Niettemin liet hij blijken een bestuurscommissie het meest werkbaar te vinden, zon der dat de regierol van de ge meente wordt uitgehold. „De speelruimte van zo'n commissie is ook beperkt." Basistaken Van Ewijk zei het vooral zaak te vinden dat de komende drie jaar, als de samenwerking tus sen GGD en thuiszorg gestalte moet krijgen, de gemeenten er dicht bovenop zitten. Als dat is afgerond, zouden zij wat haar betreft een stapje terug kunnen doen, ook omdat het gaat om de uitvoering van taken die lande lijk zijn vastgelegd (het zogehe- GOES - Bij een winkel in de Voorstad in Goes zijn gistermid dag rond twee uur enkele dek bedhoezen gestolen. De hoezen lagen buiten uitge stald in een bak; een onbekende fietser heeft ze weggenomen. De dader er vandoor in de richting van de Spiegelstraat. De hoezen hebben een waarde van enkele tientallen euro's per stuk. THOLEN - De stichting Sunday Sessions is voor één keer afge weken van de gebruikelijke tweede zondag van de maand als datum van de blues/rock jamsessie in café The Sixties. Reden voor de wijziging is de komst van de speciale gasten Jan de Bruin (zang/gitaar) en Pieter van den Bogert (ham mond-orgel). Het duo staat komende zondag vanaf 16.00 uur op het podium. De uit Zundert afkomstige Jan de Bruin behoox-t tot de crème de la crème van de vaderlandse blues/rock scene, wat ook ge zegd kan worden van Van den Bogert. De formule van de jamsessie is verder onvex-anderd, wat in houdt dat elke muzikant het po dium kan beklimmen. De gratis toegankelijke sessie staat onder leiding van Jos Rijn- kels, slagwerker van de Thoolse band Stikkie Djoo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31