Adams niet te stuiten CASH PZC Fifa slaat Oranje over Liever geen politiek Lekkere soundtracks Hellacopters pure rock Cash zingt covers Audioslave gespierd 25 woensdag 27 november 2002 1. Nelly Ft. Kelly Rowland - Dilemma (1 2. C. Aquilera Ft. Redman - Dirrty (2) 3. Las Ketchup - The Ketchup Song (Asereje) (3) 4. Shaggy - Hey Sexy Lady (4) 5. Shakira - Objection (Tango) (6) 6. Raymzter - Kut Marokkanen (5) 7. Justin Timberlake - Like I Love You (7) 8. Ties - Denk Aan Mij (8) 9. Jennifer Lopez - Jenny From The Block (77) 10. T.A.T.U. - All The Things She Said (9) 11. Dj Boozy woozy - One More Try ("11) 12. Craig David - What's YourFlava (13) 13. Phil Collins - Can't Stop Loving You (15) 14. Atomic Kitten - The Tide Is High (14) 15. Missy Elliott - Work It (22) 16. Shania Twain - I'm Gonna G etch a Good! (18) 17. Madonna - Die Another Day HO) 18. Anouk - Everything (12) 19. Di-Rect - Adrenaline (43) 20. Mariah Carey - Through The Rain (32) 21. Jody Bernal - Bang Bang (31) 22. Westlife - Unbreakable (23) 23. Kelvin - Dance 4 Me Baby (17) 24. Pink - Just Like A Pill (24) 25. Eminem - Cleanin' Out My Closet (26) 26. U2 - Electrical Storm (16) 27. Acda En De Munnik - Ren Lenny Ren (19) 28. Truth Hurts - Addictive (21) 29. Grad Damen - Mag Het Altijd Kerstmis Wezen (-) 30. Jan Wayne - Only You (25) 31. Coldplay - The Scientist (20) 32. Gordon Re-Play - Zolang (36) 33. Grad Damen Jan Vayne - Ik Denk Altijd Nog Aan Jou (27) 34. Georgina - Denis (30) 35. Bon Jovi - Misunderstood (-) 36. Kylie Minoque - Come Into My World (35) 37. Schintaler - Acht Punt Drie (47) 38. Leann Rimes - Life Goes On (28) 39. Avril Lavigne - Complicated (29) 40. Groove Armada - My Friend (83) 41K-Otic -1 Don't Understand You (56) 42. Junior Senior - Move Your Feet (33) 43. Krezip - Promise (-) 44. Jovink Voederbieteis - Klasse, Goed Te Passe! (39) 45. Paria Pardoux Ft. Deniz - Forever And Ever (34) 46. Gerard Joling - Op Zoek Naar De Waarheid (-) 47. Blue - One Love (41 48. Queens Of The Stone Age - No-One Knows (<\2) 49. Jochem van Gelder - Echte Sint/Welkom Sinterklaas (71) 50. D*Note - Shed My Skin (46) 51Dennie Christian - Jij Bent Sowieso Mijn Type (48) 52. Kevin's Crew - The Ultimate Escape (59) 53. Eve Ft. Alicia Keys - Gangsta Lovin' (37) 54. Jannes - Ga Maar Weg (53) 55. P. Diddy - I Need A Girl (Part 7 2) (38) 56. Celine Dion - I'm Alive (45) 57. Energy 52 - Cafe Del Mar 2002 (49) 58. Dannii Minogue - Put The Needle On It (58) 59. Sir - All I Needed (J 60. Sita - Jerk (64) 61. Santana Ft. M. Branch - The Game Of Love (51) 62. Robyn - Keep This Fire Burning (54) 63. Blof - Meer Van Jou (40) 64. Sugababes - Round Round (50) 65. In-Grid - Tu Es Foutu (57) 66. Leona - Summer O/YRadio/ Zomer O/J Radio (44) 67. Celine Dion - Goodbye's (The Saddest Word) (-) 68. De Sjonnies - Annemarie (-) 69. Lucas En Gea - Als Ik Jou Laat Gaan (61) 70. Brooklyn Bounce - Bring It Back (74) 71. Anastacia - You'll Never Be Alone (92) 72. Tic - Girl Talk (-) 73. Samantha Mumba - I'm Right Here (-) 74. Driftwood - Freeloader (-) 75. Moby - In This World (55) 76. Hhb Int. Dj Otzi - Live Is Life (62) 77. Ashanti - Happy (52) 78. M Kids - Halloween (60) 79. Scooter - Posse (65) 80. David Guetta - Just A Little More Love (81) 81. Jan Wayne - Because The Night (70) 82. Sophie Ellis-Bextor - Take Me Home (79) 83. Ronan Keating - We've Got Tonight (-) 84. Kane - Hold On To The World (66) 85. Judith - When It Hits Home (78) 86. Lois Lane - When I'm With You (85) 87. Marc Anthony - I'veGotYou (86) 88. Red Hot Chili Peppers - The Zephyr Song (84) 89. Praise Cats - Shined On Me (87) 90. Vanessa Carlton - Ordinary Day (88) 91. Venice - Welcome To The Rest.. (-) 92.Cassius- The Sound Of Violence (96) 93. Twarres -1 Need To Know (90) 94. Brio From Rio - Just For Me (91) 95. Sarah Connor - Skin On Skin (-) 96. De Dijk - Muzikanten Dansen Niet (-) 97. Foo Fighters - All My Life (95) 98. Orchestra Baobab - Hommage A Tonton Ferrer (100) 99. Beef - Memory Fast Forward (Rewind!) (97) 100. Barry Manilow- Turn The Radio Up(-) Superster Elton John be dankte Ryan Adams op de hoes van zijn laatste plaat, 'who inspired me to do better'. De Amerikaanse liedjesschrijver wordt door meer collega's op handen ge dragen, sinds hij vorig jaar doorbrak met zijn pracht plaat Gold. „Ze hebben ge makkelijk praten", vindt Adams. ,,Ik moet het nog steeds allemaal zélf waar maken." De in 1974 als David Ryan Adams geboren singer- songwriter werd bekend als frontman van de alt.country band Whiskeytown. De groep bracht drie albums uit, waarvan Pneumonia (2001) algemeen als de beste wordt beschouwd. Op het moment dat die cd werd uit gebracht, was Adams al een jaar 'solo'. Inz'n eentje maakt Adams 'cosmic American mu sic': een aanstekelijke menge lingvan rock, soul en country. Hij debuteerde in 2000 met het prachtige Heartbreaker, een vrijwel akoestische plaat waar op Emmylou Harris een gastrol vervulde. Gold (2001) was de ti tel van de doorbraakplaat. De singles New York, New York en Answering Bell werden ook in Nederland hits. Onlangs ver scheen van Ryan Adams onder de titel Demolition een verza meling demo's op cd. Het interview met Ryan Adams is een onderneming op zich. 's Werelds meest geprezen sin ger-songwriter van dit moment is zojuist geland op het Londen- se vliegveld Heathrow. Met een uur vertraging, vanwege het noodweer boven de Engelse hoofdstad. Adams belt met z'n mobieltje en kapt om de haver klap het gesprek af omdat een douanebeambte zijn koffers binnenstebuiten keert. „What a terrible day", blijft Adams' tourmanager op de achtergrond herhalen. Het leven van een popster gaat kennelijk niet altijd over rozen. Maar echt veel te klagen heeft Ryan Adams niet. Na de release van Gold, vorig jaar, is zijn car rière in een stroomversnelling geraakt. „Ik was ineens meer tijd kwijt met het geven van in terviews, dan met muziek ma ken", zegt de zanger. „Ik heb meteen ontdekt dat ik daar niet gelukkiger van word. Ik móet schrijven, elke dag. Doe ik dat niet, dan word ik bloedchagrij- nig." Het gerucht gaat dat Adams voor zijn nieuwe cd Demolition meer dan veertig liedjes compo neerde: Zelf heeft hij ze niet ge teld. „Demolition is geen nor male plaat", legt Adams uit. „Het is, zoals de titel al aan geeft, eep verzameling demo's die ik de laatste drie jaar heb op genomen. Materiaal dat best de moeite waard is, maar dat niet perfect geproduceerd klinkt. Ryan Adams: „Ik verwerk stress door lol te trappen." Het is wat je noemt een werk plaat." Dat Adams genoegen neemt met de wisselende geluidskwaliteit op Demolition, mag eigenlijk een wonder heten. De man die liedjes schrijft in een tempo waarin een normaal mens z'n boodschappenbriefje samen stelt, is doorgaans niet gauw te vreden. „Ik ben zó begaan met 't maken van muziek, dat ik mani akaal overkom", analyseerde Adams zelf eens. „Voor elk nummer dat je hoort, zijn er veertig die je niet hebt gehoord. Muziek is mijn taal. Ik spreek het vloeiend, maar het moet mijn native tongue worden. Adams' onstuitbare opmars is collega's als Elton John, Mick Jagger en Elvis Costello niet ontgaan. De beroemdheden staan in de rij om met de jonge Amerikaan samen te werken. „Ik kan het niet serieus nemen", relativeert Adams. „Al zegt El- ton John tienduizend keer dat hij een fan van me is, ik zal het toch allemaal zélf moeten waar maken. Elton is allang gearri veerd en heeft dus makkelijk praten. Hoe goed het ook be doeld is." Momenteel maakt Adams een solo-tournee langs kleine zalen in Europa. Begin december is hij in Nederland. Het wordt een tournee met weinig slaap, veel drank en nog meer sigaretten. Want Ryan Adams leeft nou eenmaal als de cliché-popster. „Ik verwerk stress door lol te trappen", zei hij in maart in een interview. „Door rokken te ja gen, drugs te gebruiken, te drin ken. Dat houdt me op de been. Ik haat het om me aanhoudend mi serabel te voelen. Het leven is draaglijk, als je maar blijft zoe ken naar a good laugh." Martin Groenewold Concerten Ryan Adams: 1 de cember, Tilburg (013); 4 decem ber, Utrecht (Vredenburg). Electronic Arts heeft een tra ditie hoog te houden met haar Fifa-voetbalsimulatie. Liefhebbers van het spel kijken immer reikhalzend uit naar een nieuwe game, hoewel... met drie titels dit jaar lijkt EA haar eigen afzetmarkt wel een beetje te overvoeren. Ik snap dat er brood op de plank moet komen bij de medewerkers van EA, maar met Fifa 2002, Fifa 2002 World Cup en nu Fifa 2003 binnen elf maanden in de winkelschappen is er sprake van overdrijving. Maar goed, je hoeft ze natuur lijk niet allemaal te kopen. Je hoeft zelfs Fifa 2003 niet te kopen. Want hoe fraai het spel ook is, als j e bedenkt dat het spel van de grond af opnieuw opge bouwd is zijn de veranderingen niet echt groots en eigenlijk vooral cosmetisch. Zo is er een nieuwe interface, die met z'n slick grijs-oranje kleurtje Ne derlandse voetbalfans wellicht zal aanspreken. Hebben ze toch nog wat, want nadat Oranje al ontbrak in de World Cup-voor ganger is het elftal ook maar voor het gemak weggelaten in dit spel. EA hecht kennelijk meer waarde aan de Noorse Tip- peligaen dan aan de uitvinders van het totaalvoetbal. Rare zaak. Ajax is er trouwens weer wel, met dank aan de competitie met achttien Europese elite teams. Feyenoord en PSV vin den we ergens onder Rest van de Wereld tussen het uitschot. Gert Meijer Fifa Football 2003. Min. sys teemeisen: Windows 98, Penti um II 350 MHz, 16 MB 3D-vi- deokaart, 450 MB schijfruimte. Prijs: €49,90 (pc) en €69,90 (consoles). Graphics worden mooier... Goed, ik zal eerlijk bekennen. Ik ben 16 jaar, zit nog op de middelbare school, kijk zo af en toe wat naar het nieuws, ik lees geen krant, houd geen verkiezingsprogram ma's bij van aller lei politieke partijen en ben dus niet zo heel erg politiek verantwoord be zig. Klinkt misschien wel bekend in de oren bij leeftijdsgenoten. Ik ben alleen met poli tiek bezig, als dat moet. En dat moeten, moet bijvoorbeeld op school, zoals bij maat schappijleer. Om eerlijk te zijn, snap ik eigenlijk ook niks van politiek. Eigenwijs als ik ben, doe ik er ook geen moeite voor om het te willen be grijpen. Zo ging het ook met de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen. Overal hin gen mooie pamfletten vanallerlei partijen. De partijen ken ik trouwens wel bij naam, maar daar blijft het ook bij. Ik werd ge vraagd door een klasgenote van mij, of ik het niet leuk zou vinden om mee te werken aan een live uitzending van Omroep Zeeland in verband met de verkiezingen. Welja dacht ik, dat kan voor een keer geen kwaad. De verkiezingsuitslagen werden bekend ge- maakt in het Scheldetheater in Temeuzen, waar ook Omroep Zeeland zou zitten. We konden meerijden met iemand uit Water landkerkje, die met zijn bandje live voor de radio zou spelen. En zo waar mochten ivij instappen in een heuse luxueuze Crystler Cruiser!!! Er ivas ons net verteld dat alle grote tv-stations ook aamvezig zouden zijn, zoals SBS6 en RTL4. Erg benieuwd dus wat we zouden aantreffen. We waren wat aan de vroege kant, dus we konden op het gemakje wat rondkijken. De lijsttrekkers waren uiteraard nog niet aan- ivezig. Van de tv-stations had alleen de Bel gische tv zich geïnstalleerd. Trouwens, de Belgen waren beter vertegenwoordigd dan de Nederlanders. Nadat het bandje had ge speeld, waren wij aan de beurt. Mijn klasge note had al ervaring met de radio. Ik niet en ik wist ook nog eens niks af van politiek. Het begin was. echt een ware ramp. Ik zei dingen, die ik helemaal niet ivilde zeggen of ik wist niet wat ik moest antivoorden! Kortom, een hoop gestamel en gestotter. Na een halfuur tje was het al weer voorbij. Doordat de band nog eens moest spelen, hadden wij mooi de tijd om wat rond te kij ken. Ik moet zeggen, er lopen nogal wat rare figuren roiid in de politiek. Misschien is het nu wel een goed moment om me toch wat meer te verdiepen in de politiek, zodat ik de volgende keer geen blunder meer sla. Toch trekt het me nog steeds niet. Ik weet niet wat het is, maar voorlopig nog even geen poli tiek voor mij. Ellen Stoffels Twee soundtracks vol hiphop voor twee Amerikaanse films. Brown Sugar is een lief desfilm waarin behalve hiphop ook neo-soul klinkt. De bijdra gen komen van toppers als An- gie Stone, Rahsaan Patterson, The Roots, Eric B. andRakim en Blackalicous. Het resultaat is dan ook een lekkere verzame laar met nummers die nagenoeg allemaal speciaal voor de film werden geschreven. De titel - track is van Mos Def en Faith Evans, terwijl Erykah Badu het zwoel doet met Common in de single 'Love Of My Life' (An Ode To Hip Hop). Uitblinken doen de verleidelijke Jill Scott, Cas sandra Wilson - in het weemoe dige 'Time After Time van Cyn- di Lauper' - en Mary J. Blige. Minder relaxed en een stuk don kerder is de muziek uit de film 8 Mile waarin Eminem een hoofd rol speelt. Hij levert drie nieuwe nummers en biedt ruimte aan nieuw talent als 50 Cent en Obie Trice. Verder werken onder an deren Nas, Jay-Z, Gang Starr, Rakim, Xzibit en Macy Gray mee. Fans van Eminem kopen dit blind. Peter van der Heide Various Artists: Brown Sugar - MCA/Magic Johnson Music/ Universal, 64.02 min. Various Artists: 8 Mile - Shady Records/Interscope/Universal, 68.22 min. (filmpremière: 23 ja nuari 2003). The Hellacopters hebben dat wat veel vergelijkbare bands niet hebben: machtige songs. Pakkende nummers die aanvoelen alsof ze er al jaren waren. Nooit geforceerd, de vijf Zweden weten hoe ze een liedje met kop en staart moeten schrij ven. Acht jaar na de spontane oprichting door voormalig En- tombed-drummer Nicke Royale - nu zanger/gitarist - leveren The Hellacopters met By The Grace Of God een dijk van een plaat af. Zo worden ze alleen in Scandinavië gemaakt (Glueci- fer, The Hives). Het genre heeft inmiddels de middelbare leef tijd bereikt, maar rock-'n-roll in deze pure vorm is onverslijt baar. De productieve Hellacop ters bewijzen op fraaie wijze eer aan alle groten die hen voor gin gen: MC5, Kiss, Ramones en The Nomads. Peter van der Heide The Hellacopters: By The Grace Of God - Led/Psychout/Uni- versal, 41.18 min. Ruim een halfjaar na de vie ring van zijn zeventigste verjaardag brengt Johnny Cash een cd uit met louter ni euwe op namen. Op The Man Comes Aroundheeit de zanger een merkwaardige verzameling co- vers bijeengebracht, variërend van een akoestische uitvoering van 'Hurt' van Nine Inch Nails tot een uiterst breekbare uitvoe ring van 'In My Life' van The Beatles. Er staat ook nog wat eigen werk op de cd, waaronder het indruk wekkende 'Give My Love To Ro se'. Vooral door dit ene liedje is deze cd een welkome aanvulling op The Man In Black, het begin dit jaar verschenen overzicht van 's mans beste werk. Dat is overigens écht een cd om in huis te hebben. Martin Groenewold Johnny Cash American IV: The Man Comes Around - Universal, 52.03 min. Soundgarden en Rage Against The Machine be hoorden, elk op hun volstrekt ei gen wijze, tot de belangrijkste rockbands van de jaren '90. Als zanger/gitarist Chris Cornell van Soundgarden en RATM- bassist Tim Commerford samen een nieuwe band beginnen, ver wacht je dus vuurwerk. Het ti telloze debuut van Audioslave kent inderdaad een paar fraaie mengvormen van Led Zeppe lin-georiënteerde hardrock en traag stampende hardcore. Het gros van de veertien nummers mist echter zowel de gedenk waardige melodiestructuren van de eerste band als het vuur van de laatste. Daar veranderen de gespierde stembanden van Cornell, de stuwende baslvjnen van Com merford en de productionele trucjes van Rick Rubin niets aan. Rob Broere Audioslave: Audioslave -In terscope/Sony, 65.28 min. 1Acda De Munnik - Groeten uit Maaiveld (-) 2. Robbie Williams - Escapology (-) 3. U2 - The Best Of 1990-2000 (1 4. Anouk - Graduated Fooi (-) 5. Andrea Bqcelli - Sentimento (4) 6. Norah Jones - Come Away With Me (2) 7. Phil Collins - Testify (8) 8. Shania Twain - Up! (52) 9. Frans Bauer - Dicht Bij Jou (3) 10. K3- Verliefd (20)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25