Gedroomde dans in balans Mannenkoor jubileert met Lets vrouwenkoor jong 27 novembert/m 3 december WOENSDAG Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt Wat 'n schat! Wat 'n schatis een vrij e bewerking van het boek Vooruit we gaan schatgraven van Janosch. Dit verhaal vol humor en muziek is ge schikt voor volwassenen en kinderen vanaf 5 jaar. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Momix Het Amserikaanse gezelschap Momix brengt de voorstelling Or bit. Het betreft een bijzondere vorm van danstheater, waarbij mo derne dans, variété en beeldend theater samengaan. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Roosje De toneelgroep van scholengemeenschap Scheldemond speelt Roosje. De voorstelling is gemaakt in het kader van een project rond het gedicht Roosje van de Vlissingse dichter Jacobus Bellamy. SSG Scheldemond, Vlissingen, 20.00 uur Een brief van Vincent Klaas Hofstra speelt de solovoorstelling Een brief van Vincent. In zijn eigen woorden vertelt Vincent van Gogh over zijn leven, zijn kunst, zijn liefdes en frustraties. Klaas Hofstra, ook bekend van Medisch Centrum West, werd geregisseerd door Margreet Blanken. MFC, Zierikzee, 20.00 uur Purper Cabaretgroep Purper brengt de voorstelling Extra Editie. Oude bekenden Frans Mulder en Alfred van den Heuvel vormen deze keer een verrassende combinatie met de actrice Trudy La- bij. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Deze keer treedt de jazzformatie Fee-Fi-Fo-Fum voor het voet licht. Met op saxen Jan Geldhoff, op trompet/bugel Ko de Rooij en Karei Haaze, op piano Herman Vermerris, op contrabas Jelle Visser en op slagwerk Harry Florusse. Jazz en Blues Eetcafé Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG John Buijsman John Buijsman speelt de muziektheatervoorstelling Le Freak. In Le Freak gaat het over een eigentijdse mythische persoonlijk heid, niemand minder dan Josephine Baker, de zwarte diva uit het fameuze cabaret van Berlijn en Parijs. De tekst is van Paul Feld en de muziek van Keimpe de Jong. De regie berustte bij Je roen Kriek en Paul Feld. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Roosje De toneelgroep van scholengemeenschap Scheldemond speelt Roosje. Zie woensdag. SSG Scheldemond, Vlissingen, 20.00 uur Stef Bos Stef Bos brengt zijn theaterconcert Niemandsland. Niemandsland staat voor veel: voor in het midden van het leven staan, tussen jong en oud, vroeger en later, de ruimte tussen de verschillende muziekstijlen, zoals chanson, pop, klassiek, world, enzovoort, het overloopgebied tussen verschillende cul turen en het georgrafisch niemandsland waar elke vorm van na tionalisme zinloos is. Stef Bos zingt er over. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur De Dinner Party De Dinner Party is een relatiekomedie van Neil Simon. Drie mannen die elkaar niet kennen, komen samendn een exclu sief restaurant, waar ze zijn uitgenodigd door hun gemeen schappelijke advocaat. Even later komen drie charmante vrouwen binnen. Stap voor stap ontspint zich een verrassende intrige. Met Bea Meulman, Carol van Herwijnen, Kiki Classen, Hans Cornelisseh, Meta Gramberg en Sander de Heer. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Showbirds Golden Palace speelt de voorstelling Snowbirds. Het gaat over duizenden Amerikaanse senioren die met een cam per naar Quartzsite, Arizona trekken. Daar stellen zij hun cam pers op in lange rijen zodat een soort tijdelijke stad ontstaat. De inwoners van dit overwinteringkamp worden Snowbirds ge noemd en hebben een ding gemeen: ze zijn oud en hebben overal lak aan. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur VRIJDAG De Notenkraker De Notenkraker is klassiek ballet op muziek van Tsjaikovski. Het wordt uitgevoerd door het Ballet van de Nationale Opera van Sofia. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Dionysus Consort Het Dionysus Consort geeft een concert. Onder de titel A walk through two centuries of Evil Magic and Divine Poetry bespelen Benny Aghassi, Antonia Tejeda en Ivan Sanchez hun renaissanceblokfluiten. Doopsgezinde Kerk, Middelburg, 20.00 uur Mannenkoor Het Zeeuws Mannenkoor geeft samen met het vrouwenkoor Ven- da een concert. Deze bijzondere concertreeks houdt verband met het 30-jarig bestaan van het Mannenkoor. Venda komt uit Ventspils in Let land. Rk Kerk, Goes, 20.00 uur Henk G. van Putten Henk G. van Putten bespeelt het Batz-Wilte orgel. De vaste organist brengt werken ten gehore van onder anderen Kellner, Bach, Boëly en Boëlmann. Ook is er ruimte voor impro visatie. Hervormde Kerk, Kapelle, 20.00 uur Echt Antwaarps Teater Echt Antwaarps Teater speelt het stuk Onkruid vergaat wel. In dit blijspel van Ruud de Ridder hebben drie bewoners van de zesde verdieping van een flat een uitstekende relatie met elkaar. Op een dag komt er bij een van de bewoners een vierde persoon inwonen. Dit ogenschijnlijk gewone voorval heeft zeer ongewo ne gevolgen. Den Dullaert, Hulst, 20.00 uur Slagveld van verlangen De Zeeuwse Komedie speelt Slagveld van verlangen. In dit toneelstuk staan de zeven hoofdzonden centraal. In een ap partementencomplex wonen acht alleenstaande vrouwen die verlangen naar een duurzame relatie. Het stuk werd geschreven door regisseur Willem Huijbreghs. Vestzak'99, Vlissingen, 20.15 uur Mark van de Veerdonk Mark van de Veerdonk brengt zijn nieuwe programma Hoe ik pudding ruik. Het cabaretprogramma gaat over 'de man die nooit wat mee maakte' en over 'de man die zijn hond Zit noemde' en trouwens ook over 'de man die verdacht veel last heeft van de stank van aangebrande pudding'. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur woensdag 27 november 2002 Het Amerikaanse gezel schap Momix Dance Company verdient van avond een volle zaal in de Middelburgse Stads schouwburg. Het is fascine rend om te zien hoe deze dan sers een ultieme perfectie aan lichaamsbeheersing ten toon spreiden. De voorstel ling Orbit is niet in een be paald hokje onder te bren gen. Er is sprake van een optelsom van verschillende disciplines als moderne dans, variété en beeldend theater, waarbij het atle tisch vermogen van de spe lers bewondering afdwingt. Dat leidt tot prachtige 'plaatjes' en Momix wordt dan ook omschreven als een gezelschap van dansillusio- nisten. Drijvende kracht achter dit alles is Moses Pendleton, die al dertig jaar wordt gere kend tot Amerika's meest ver nieuwende en productieve cho reografen. In 1971 was hij één van de oprichters van het Pilo bolus Danstheater, dat was voortgekomen uit een danspro- ject onder leiding van choreo grafe Alison Chase. Het gezel schap kreeg grote bekendheid met voorstellingen op Broad way en nationale en internatio nale tournees. Daarnaast werd Pendleton steeds meer ge vraagd als gastchoreograafZo maakte hij Integrale Eric Satie voor de Parijse Opera en in 1980 verzorgde hij de choreografie Het Zeeuws Mannenkoor viert zijn dertigjarig be staan gemengd. Komend week einde staan drie concerten op het programma met het vrou wenkoor Venda uit Letland. De contacten met het koor zijn ge legd door de dirigente van het Zeeuws Mannenkoor, de uit Letland afkomstige Gunita Jasinska. Jasinska is geboren in Kuldiga in Letland. Zij studeerde aan het Ventspils Music College en Ventspils is de stad waar Venda vandaan komt. Het was één van de drie koren in die stad waarvan Jasinska als zangeres deel uitmaakte. En Venda is niet het minste koor. Het in 1975 opgerichte gezelschap wordt gedirigeerd door Anita Niedre. De afgelopen jaren ging zij met het koor op reis door Bulgarije, Frankrijk, Bel gië, Duitsland en Italië. Op na tionale en internationale con coursen wist het vrouwenkoor diverse eerste en tweede prij zen in de wacht te slepen. „Ik heb een cd van Venda in huis", zegt secretaris J. Meulbroek van het Zeeuws Mannenkoor. „Geweldig mooi. Ook bij de uitvoeringen voor publiek schijnt het artistieke peil van dit koor enorm hoog te zijn." De Zeeuwse koorliefhebbers boffen, want aanvankelijk wil de het Zeeuws Mannenkoor ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan juist een reis door Let land maken. „Onze dirigente se klassieke en moderne com posities en volksliederen uit Letland ten gehore brengen. Het repertoire van het vieren vijftig zangers tellende Zeeuws Mannenkoor is zeer gevari eerd. Vrijwel alle genres wor den gezongen, van volksliedjes tot klassieke en gewijde mu ziek, in verschillende talen. Meulbroek is benieuwd hoe de ontmoeting zal uitpakken. „Er zijn natuurlijk verschillen tus sen onze koren, zoals de hoogte van mannen- en vrouwenstem men, maar er zijn ook flink wat overeenkomsten. We heb ben allebei volksliederen op het repertoire. Vanwege de jon gere leeftijd is Venda misschien wat flexibeler dan wijEn bij ons ligt de nadruk wat meer op de religieuze liederen. Het kan zijn dat het programma van Venda wat luchtiger is." Vooral dirigente Jasinska ver heugt zich op het gezamenlijke optreden, vertelt Meulbroek. „Ze wil dat we tijdens de con certen met Venda een goed fi guur slaan. Ze legt er tijdens de repetities echt een beetje de zweep over." Ernst Jan Rozendaal Concerten Zeeuws Mannenkoor en Vrouwenkoor Venda uit Let land: Vrijdag, R.K. Kerk in Goes om 20 uur; zaterdag Sint Jan in Roosendaal om 20 uur; zondag Grote Kerk in Terneuzen om 14.30 uur. Momix Dance Company met Orbit. voor de eindceremonie van de Olympische Winterspelen in Lake Placid. Voorts verleende hij zijn medewerking aan video clips van popartiesten als Prin ce en Julian Lennon. Begin jaren tachtig richtte Pendleton zijn eigen gezelschap Momix op. Daarmee verbaasde hij de toeschouwers met de vin dingrijkheid en schoonheid van zijn voorstellingen. Telkens wist hij een wereld van surrea listische beelden te creëren, met gebruikmaking van bijzondere rekwisieten. In Orbit bijvoor beeld worden intrigerende ca priolen uitgehaald op ski's en zorgt een schaal met stokken, onder de titel 'Sputnik', voor de mooiste beelden uit de voorstel ling. Ook is er ruimte voor hu mor, met name in het laatste nummer, dat het karakter heeft van een ingenieus schimmen spel. Dat alles onder de klanken van soms hallucinerende mu ziek en songs van Peter Gabriel en Dead Can Dance. Om nog maar te zwijgen van de licht-, projectie- en geluidseffecten. De toeschouwer komt inder daad ogen te kort bij het aan schouwen van de twaalf stuk ken, die van tijd tot tijd de sfeer van magie oproepen. Het is pure lichaamsbeheersing, gratie en spektakel. Daarin schuilt echter het enige bezwaar van deze voorstelling. Door de uitgeba lanceerde, bijna kille perfectie wordt de persoonlij kheid van de Het Zeeuws Mannenkoor repeteert. foto Willem Mieras heeft daar voldoende contac ten", vertelt Meulmeester. „Uiteindelijk duurde het te lang voor duidelijk was of we de subsidies die nodig waren zouden binnenkrijgen. Toen lukte het niet meer om de reis nog te organiseren. Waar schijnlijk gaat dat nu volgend jaar gebeuren. Bij Venda zei den ze toen: 'Dan komen wij toch naar jullie toe'. Dat von den we een goed idee. Het pu bliek krijgt nu twee in één. Twee goede, maar toch heel verschillende koren. We zingen één nummer samen." Vrijdag treden beide koren op in de Rooms-Katholieke Kerk in Goes. Zaterdagavond volgt een uitvoering in de Sint Jan in Roosendaal en zondagmiddag in de Grote Kerk van Terneu zen. Venda zal onder meer Let- zeven dansers geheel onderge schikt gemaakt aan het beeld. Dat vertoont zodoende een ern stig gebrek aan emotie. Die komt evenwel los bij het in ont vangst nemen van het slotap plaus, wanneer alle spelers zich als in een soort 'vrije kür' mogen uitleven. Frans Doeleman Momix brengt Orbit vanavond in de Stadsschouwburg in Mid delburg (20.00 uur). Moses Pendleton Frank Groothof speelt Gilgamesh zondag in Vlissingen Winona Ryder en Adam Sandler in film Mr. Deeds in Vlissingen en Bergen op Zoom Jeugdvoorstelling Zwembad zondag in Domburg Keramisch beeld van Esther Lunter in stuArt galerie in Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21