Poortvliet wacht op nieuwe club PZC Hardloper Rutger Veerman wil weer records gaan lopen Petri beleeft haar wedergeboorte op WK hockey irnemuidenaar hoopt in de toekomst weer op eigen benen te kunnen staan Van der Mei wint goud op NK taekwondo Van Acker negende Soccertoernooi breekt records uitslagen Karters Sturm grijpen zege agenda Henk Angenent laat wellicht alternatieve elfstedentocht schieten woensdag 27 november 2002 wb 19 door Barry van der Hooft VELSEN-ZUID -Hij werd bin nengehaald vanwege zijn erva ring en zijn staat van dienst als profvoetballer. Jan Poortvliet (47) moest samen met hoofd trainer Toon Beijer een formule zien te vinden, waarmee het maximale uit de spelersgroep van Stormvogels/Telstar kon worden gehaald. De trainer die FC Den Bosch kampioen maak te van de eerste divisie is nu as sistent-trainer bij een ploeg uit liet rechterrijtje. Voor de spelers van Stormvo gels/Telstar is de dinsdag de vaste vrije dag, maar toch wordt er deze ochtend getraind in de schaduw van het stadion op sportpark Schoonenberg. Jan Poortvliet werkt met acht spe lers positiespelletjes, afwerkoe- feningen en een partijtje lijn- voetbal af. Toon Beijer kijkt van. een afstand toe. „Ik huur nu een appartement in IJmuiden en ben daardoor een beetje tot rust gekomen", vertelt Jan Poortvliet na afloop,Het is makkelijker, want dan kunnen we sneller wat extra's doen, zo als vandaag. Deze training' was niet verplicht, maar wel belang rijk, want die gasten hebben aandacht nodig. In het begin reed ik heen en weer tussen Eindhoven en Velsen. Dan was ik 's avonds om tien uur thuis en bij een ochtendtraining moest ik weer om zes uur weg. Dat werkte niet echt lekker." Partijtjes „Ik doe trouwens bijna alle veldtrainingen hier. Toon is er dan wel bij en bij partijtjes coa chen we vaak samen. Ik de ene ploeg, hij de andere. We overleg gen ook over de opstelling, maar de eindverantwoordelijkheid ligt bij hemAf en toe hebben we weieens een verhitte discussie, maar dat is ook niet vreemd. We denken natuurlijk niet precies hetzelfde over het spelletje. Maar de uitkomst van die dis cussies houden we altijd bin nenskamers." De Arnemuidenaar schikt zich in zijn rol als assistent, omdat van onze sportredactie RIJSWIJK - Henk Angenent zal in aanloop naar de WK-afstan- den (14-16 maart in Berlijn) wellicht zelfs zijn grote liefde aan de kant zetten. Wanneer de Nederlands kampioen op de tien kilometer bij de WK-af- standen mag starten, zal hij niet meedoen met de alternatieve Elfstedentocht in het Finse Kuopio. De wedstrijd in Kuopio vindt twee weken voor de WK-afstan- den plaats. ,,Een race over 200 kilometer is natuurlijk niet de meest ideale voorbereiding", zei Pascal Vergeer, coach van An genent. ,,Hij heeft de volledige vrijheid zich voor te bereiden." Hooguit zal de winnaar van de Elfstedentocht (1997) een deel van die wedstrijd rijden, puur als training. In overleg met de KNSB wordt ook gekeken of Angenent kan deelnemen aan een wereldbe kerwedstrijd over vijf kilome ter. De rijder van TVM wil - in GRONINGEN - Op het NK taekwondo in Groningen heeft Middelburger Jesse van der Mei drie medailles gepakt. De zeventienjarige Van der Mei won goud op het onderdeel sparren bij de zwarte-banders. Zilveren medailles verdiende hij op de onderdelen Tuis (stijl vormen) en special technics (ge sprongen technieken). Habib Sahin, eveneens lid van Teakwondo Middelburg, werd kampioen bij de powerbreak (blauwe band). Hierbij moeten met de hand zo veel mogelijk planken worden gebroken. De achttienjarige Vlissinger werd tweede op het onderdeel Tuis. Ismael Toguc (18, gele band) uit Vlissingen werd nationaal kam pioen bij het sparren, Raven Struijk (22, gele slip) uit Mid delburg werd op dit onderdeel tweede. De zeventienjarige Laurie Kasse uit Middelburg (groene band) werd kampioen bij het sparren. De zestienjarige Yusuf Kumas uit Middelburg greep op hetzelfde onderdeel bij de blauwe banders brons. hij precies wist waar hij aan toe was toen hij zijn handtekening onder het éénjarige contract zette. Toch hoopt Poortvliet ooit weer als hoofdtrainer aan de slag te kunnen gaan. Wellicht bij de Velsense fusieclub. „Ik acht de kans groot dat Toon straks weer voor de functie van technisch directeur kiest. Die functie bekleedde hij eerst ook, maar toen Simon Kistemaker ziek werd, heeft hij het overge nomen. Maar de organisatie bij Telstar verloopt nu niet vlekke loos en met het oog op volgend seizoen moet er weer veel gere geld worden. Dus zal er veel op aanloop naar de WK-afstanden - graag starten bij de WB-wed- strijd in Heerenveen of Baselga. „Wanneer de KNSB als voor waarde stelt dat Angenent de NK-allround moet rijden, zal hij ook in Assen schaatsen", zei een woordvoerder van TVM. Angenent werkt wel volgens schema de marathonkalender af. „Hij zal ook niet weglopen voor het natuurijs", stelde Ver geer. „Maar je krijgt niet ieder jaar de kans deel te nemen aan een WK-afstanden. Daarom laat hij in die periode de tien ki lometer prevaleren Na het marathonseizoen zal An genent zich aansluiten bij de langebaanploeg van coach Ge rard Kemkers. De rijder van TVM eindigde tijdens de WB- wedstrijd in Heerenveen, afge lopen zondag, als derde beste Nederlander op de tien kilome ter. Daarmee heeft hij een goede kans op een ticket voor de WK- afstanden. De KNSB geeft daarover pas in februari uit sluitsel. IJZENDIJKE - Darter Jean Paul van Acker is als negende geëindigd bij het NDF- rankingtoernooi in Eindhoven. De Zeeuws-Vlaming verloor in de achtste finales met 3-0 van de latere winnaar Co Stompé. Komend weekend speelt Van Acker in het Zweedse Stock holm de Open Zweedse kampi oenschappen. TERNEUZEN - Het Abab-soc- certoernooi, dat rond de jaar wisseling wordt gespeeld, krijgt een betere bezetting dan in voorgaande jaren. HansLauret, sponsor en organisator, heeft voor het hoofdtoernooi 24 aan meldingen binnengekregen. Vanavond wordt in Het Bier winkeltje in Terneuzen de loting verricht. Zestien ploegen gaan voorronden spelen, acht ploe gen zijn al geplaatst voor de fi naledag op zaterdag 4 januari. De acht geplaatste veld voetbal clubs zijn Terneuzen, Terneu- zense Boys, Zaamslag, AZW, HW'24, Breskens, Sluiskil en Axel. de schouders van Beijer terecht komen." Het duo Beijer/Poortvliet leek aan het begin van dit seizoen een gouden tandem. Na een vlekkeloos verlopen voorberei ding startte Stormvogels/Tel star met vier overwinningen en een gelijkspel. Daarna kwam de klad er echter in en verloor de ploeg zeven van de laatste acht wedstrijden. „Dat het nu min der gaat, zint me niet", zegt Poortvliet. „Kijk, ik wil winnen. Ik probeer er daarom ook alles aan te doen. De motivatie van de spelers en de sfeer binnen de groep is goed en ik vind dat we met deze selectie als zesde of ze vende moeten kunnen eindigen. Maar als dit de rest van het sei zoen zo doorgaat en de club vindt het allemaal goed, dan blijf ik hier niet zitten. Dat Stormvogels/Telstar als enige club belangstelling voor hem had, heeft Poortvliet toch wel verbaasd. Hij werd kampi oen met FC Den Bosch en had na zijn avontuur bij Bani Yas in de Verenigde Arabische Emiraten, dat slechts drie maanden duur de, verwacht bij meer clubs aan de slag te kunnen. „Ik vind het dan wel weer leuk dat ik onlangs bij MW werd genoemd als op volger van de ontslagen Roger Reijners. En ook bij FC Gronin gen stond ik op het lijstje als op volger van Dwight Lodeweges. Maar ik ben het niet, of beter ge zegd, nóg niet geworden. Met Den Bosch heb ik toch onder zeer moeilijke omstandigheden de titel gepakt en dan hoop je dat dat een goede uitwerking heeft. Ik vind dit ook weer een stap in de goede richting. Want ik leer hier opnieuw veel, en werk weer met andere mensen. Voor mijn ontwikkeling is dat zeker niet slecht. Ik ontwikkel me eigenlijk nog iedere dag." Maar zou hij als de mogelijkheid zich voordeed bijvoorbeeld te rugkeren naar de Emiraten? Jan Poortvliet: „Dan zou het alleen voor het geld zijn, want sportief valt er daar niet veel te halen. Het clubniveau is niet hoog ge noeg om iets neer te zetten, al leen de verdiensten zijn goed." Dat hij bij FC Den Bosch on danks het behaalde kampioen schap moest vertrekken zit hem nog altijd niet lekker. Wiljan Vloet kreeg een contract voor vijf jaar aangeboden, speelde een seizoen lang afbraakvoet bal, maar degradeerde wel weer, Poortvliet: „Demiddelen waren er wel degelijk. Bart Van den Eede, Mourad en Rob Wielaert spelen nu in de eredivisie, Peter Uneken, Patrick Deckers, Jan Michels en Koen van de Laak konden het niveau ook aan. En met Maikel Aerts hadden we een fantastische keeper. Vloet zei dat hij resultaatvoetbal speelde omdat het Den Bosch was, maai bij Roda JC doet hij nu precies hetzelfde. Dat slaat nergens op. Geef dan gewoon toe dat je zo speelt." „De manier waarop Den Bosch speelde was belachelijk en er werd denigrerend over de groep gepraat. Ik had het heel. anders aangepakt en ik ben ervan over tuigd dat ik met die ploeg in de eredivisie was gebleven. Het heeft me wel pijn gedaan, maar met veel jongens heb ik nog een goed contact. Met Aerts ga ik af en toe naar de sauna en Mourad belt me ook geregeld. Als ik een goede club zou hebben en ik bel ze, dan komen ze zo." Het Zeeuwse voetbal volgt Jan Poortvliet ook nog op de voet. „Arnemuiden heeft al een paar jaar een aardig ploegje, maar op de een of andere manier redden ze het steeds niet. En Hoek doet het ook goed. Die Human is een kanjer, zijn naam heb ik hier ook nog genoemd. Met Terneu zen gaat het niet goed hè? Johan van Rumst is hier in de voorbe reiding nog op proef geweest. Goede voetballer, maar op dat moment zochten we twee spit sen. Speelt Nico van der Meer daar nu ook? Is het op 14 decem ber Hoek-Kloetinge? Dan kom ik eens kijken." door Norbert Kleinherenbrink PERTH - Rillen in Rotterdam of puffen in Perth, het is een we reld van verschil. Zeker voor Karlijn Petri, die amper twee weken geleden nog niets van het wereldkampioenschap hockey wist. Een telefoontje van bonds coach Marc Lammers, die Kir- sten de Groot wegens vormge brek onverwacht bedankte, zette haar hele wereld op zijn kop. „Of ik fit was? Ja, dat was ik. Of ik mee wilde naar Perth? Ja dat wilde ik wel. En nu zit ik hier dus in de zon. Soms kan ik het zelf nog niet geloven. Dan denk ik aan Rotterdam; dat het daar zes graden celsius is en dat ik ei genlijk een tentamen had moe ten doen. Dat is even een raar gevoel." De 24-jarige Petri, aanvalster van HC Rotterdam en studente geneeskunde aan de Erasmus Universiteit, heeft enige erva ring met late uitnodigingen voor Oranje. „Anderhalf jaar geleden voor de Champions Trophy in Amstelveen was het feitelijk nog gekker. Ik vierde vakantie op Texel toen Mare mij belde. Miek van Geenhuizen had een oogblessure opgelopen. Of ik beschikbaar was? Welja, vrijdagavond om 22.00 uur arri veerde ik in het spelershotel en een dag later begon het toer nooi. Over dergelijke dingen moet je niet te lang nadenken." Toch, na het korte telefoonge sprek met Lammers op 8 no vember, plofte ze thuis beduusd neer op de bank. „Heel even flitste door mijn hoofd: hoe ga ik dat in hemelsnaam allemaal re gelen? Ik ben snel wat mensen gaan bellen. Toen bleek dat ik wel een maandje weg kon van mijn studie, viel de grootste last van mij af. Daarna kon ik geen reden meer bedenken om niet naar het WK in Perth te gaan. De opmerkelijke herkansing- voor Petri zou wel eens tot de Olympische Spelen van Athene in 2004 kunnen duren. Want de struise blondine wil bij Oranje Futsal Goes. Eerste klasse: Bloemisterij Wisse - Kamerbreed 9-5, Café de Korenbeurs - Messina/C1000 Clement 6-0, Decokay de Verfbron - Kloetinge/IMHA Computers 4- 5, ESK Bati - Van Sabben/Gemeente Goes7-7, Havenzicht/Sandee 1 - Kloetin- ge/Matisse 11-2, SVK/Plieger - Haven zicht/Sandee 2 13-4. Stand: 1. Café de Ko renbeurs 9-24; 2. Havenzicht/Sandee 1 9- 24; 3. Bloemisterij Wisse 9-21; 4. Decokay de Verfbron 9-16; 5. Van Sabben/Ge meente Goes 9-16; 6. Kloetinge/IMHA Computers 9-12; 7. ESK Bati 9-10; 8. Ha venzicht/Sandee 2 9-10; 9. Kamerbreed 9-9; 10. Kloetinge/Matisse 9-8; 11. Mes- sina/C1000 Clement 9-6; 12. SVK/Plieger 9-3. Tweede klasse: FC Total - Content Goes 5-10, Café 't Kompas - PTT 2 6-12, Café 't Kompas - PTT 1 5-4, Content Goes - FC Bonaparte 24-0, Kloetinge 3 - Café Nationaal 4-21, PTT 2 - FC Total 3-3, Rest. De Landbouw - Wolter Dros 7-4, SV Ro- bur - Slagerij Krijger 5-1. Stand: 1. Rest. De Landbouw 9-24, 2. SV Robur 9-24; 3. PTT 2 9-22; 4. Content Goes 9-18; 5. Café Nationaal 8-16, 6. PTT 1 9-13; 7. FC Total 9-13; 8. Café 't Kompas 8-12, 9 Slagerij Krijger 9-6; 10 Wolter Dros 9-4; 11FC Bonaparte 9-4; 12 Kloetinge 39-0. Derde klasse: Colijn IT - RojasTankers 1-4, Delta Mossel - Fabery de Jonge 6-4, Keurings dienst - Sturris Yerseke 2-7, Kloetinge 6 - Kloetinge 4 6-3, L. W. Meijer 1 - L. W. Meijer 2 9-2, Rabo Heinkenszand - Inter- sport 3-12. Stand: 1. Intersport 8-19; 2 Sturris Yerseke 7-16; 3. Delta Mossel 7- 15; 4. RojasTankers 8-15; 5. L. W. Meijer 1 8-15, 6. Colijn IT 7-13; 7. Rabo Heinkens- zand7-10;8. Kloetinge 67-9; 9. Fabery de Jonge 7-7; 10. Keuringsdienst 8-7; 11. Delta NV 7-6; 12. L. W Meijer 2 7-3; 13. Kloetinge 4 6-2 Hockey Perth. WK, vrouwen. Groep A, tweede speelronde; Nieuw- Zeeland - Rusland 3-1 (1-0), Schotland - China 0-3 (0-2), Duitsland - Zuid-Korea 1- 3 (0-1), Argentinië - Oekraïne 5-1 (2-0) Stand: 1. Argentinië 2-6, 2. China 2-4, 3 Zuid-Korea 2-4, 4. Duitsland 2-3, 5. Nieuw-Zeeland 2-3, 6. Oekraïne 2-3, 7. Schotland 2-0,8. Rusland 2-0. Judo Gilze. Jeugdtoernooi. 1. Jimmy Bau- mann (Heinkenszand), 2. Tessa van Meerkerk en Tim Louwman (Kloetinge), 3. Gianni van Meel (Goes) Karting Middelburg. Zeeuwse bedrijvencompe- titie B. Stand na vier races: 1. Auto Sturm, 2. RBK Kloetinge, 3. Antoco, 4. Friethuis, 5. Bavo Racing MIDDELBURG - Het kartteam van RBK uit Kloetinge leek op weg naar de overwinning in de vierde race van de Zeeuwse be- drijvencompetitie in Middel burg, maar strandde in het zicht van de finish. Door pech met de kart viel het team terug. Auto Sturm nam de koppositie over en greep de ze ge. Het team van Kloetinge werd toch nog tweede, voor An toco en Friethuis. De snelste rondetijd kwam ook op naam van Auto Sturm, met 42.40 se conden. revanche op zichzelf nemen. Na haar verrassende deelname aan de Champions Trophy van 2001 in Amstelveen wilde ze niet meer in aanmerking komen voor het Nederlands elftal. Petri was teleurgesteld in zichzelf en het leek haar beter zich (nog) meer op haar zware studie te concentreren. „Onder de vorige bondscoach Tom van 't Hek stond ik al drie jaar te wiebelen op het randje. Ik kon geen vaste plaats in de se lectie van Oranje afdwingen. Dat lag voornamelijk aan me zelf. Ik ging met veel te veel stress naar de trainingen en wedstrijden van het Nederlands team. Ik stelde te hoge eisen aan mezelf. Daardoor ging ik echter steeds slechter spelen. Op die manier had ik er ook geen lol meer in. Ik leek min of meer mis lukt als international." Wedergeboorte Maar zie: bij haar club Rotter dam vond ze het plezier in het hockey en het vertrouwen in zichzelf terug. De wedergeboor te van Petri ging niet aan de alerte Lammers voorbij. De 35- voudige international mocht aanvankelijk als tribunezitter mee naar Perth, maar heeft in middels zowel al tegen Zuid- Afrika (3-0) en Japan (2-0) de speelminuten gehad. In het duel met de opkomende Aziaten, te gen wie ze vier jaar geleden nog debuteerde met een monsterze ge (9-0) en twee treffers, was ze zelfs dicht bij een doelpunt. „Ik speel nu in Oranje vrijwel met dezelfde instelling als bij mijn club: open, vrij, onbevan gen. Ik verwacht niet meer zo veel van mezelf. Doordat ik een jaartje niet in het Nederlands team speelde, ga ik nu veel rusti ger met hockey om. Daarbij komt dat ik uitstekend ben op gevangen door de huidige spe lersgroep. De sfeer is opvallend goed en dat komt echt niet al leen door de positieve resultaten tot dusver. Ik wil gi'aag thuisko men met een medaille. Daarmee breng ik voor mezelf Athene 2004 vanzelf dichterbij." ANP Schietingen Zeelandia Ovezande. Wip 1: eerste hoofdvogel H. Franse, tweede hoofdvo gel W. van lersel, eerste zijvogel P. Ver- bart, tweede zijvogel W. van lersel, allen Willem Teil; derde zijvogel W Fijaarts, Spes Nostra; vierde zijvogel C. de Rooy, Victoria; eerste kal B. Kramer, Spes Nos tra; tweede kal H. Franse, Willem Teil; derde kal M. de Jonge, Soranus II; vierde kal W. van lersel, Willem Teil. Vliegende vogel R. Buysrogge, Zeelandia en J. Ver- bart, Willem Teil. Wip 2: eerste hoofdvo gel D. Boonman, tweede hoofdvogel P. Verbart, beiden Willem Teil; eerste zijvo gel A. Bongers, tweede zijvogel J. Bon- gers, beiden Zeelandia; derde en vierde zijvogel B. de Jonge, Spes Nostra; eerste kal J. Wouterse, Victoria; tweede kal C. Hamelink, Soranus II; derde kal H. Koens, Zeelandia; vierde kal D. Boonman, Wil- lemTell. Sportprijsvragen Lucky Day van 26 november. 2-3-10-17-18-26-28-42-43-47-50-51-53- 54-57-65-70-71-72-76. (onder voorbehoud) Tennis Janvier jeugdcircuit Meisjes A-poule: C. Schuitema - M. van Mastrigt 6-3, S. Klap - A. van de Meet 1-8, A. Maenhout - E. Ie Clercq 6-3, V. Her mans-C. van Ravels 10-0, F. van de Velde - S. van de Eijk 5-6, R. Sinke - S. Lageweg 7-3. Dubbels' S. Schuitema/S. Klap - M. van Mastrigt/A. van de Meet 1-7, A. Maenhout/V Hermans - E Ie Clercq/C. van Ravels 11-1, F. van de Velde/R. Sinke - S, van de Rijk/S. Lageweg 7-4. Jongens A-poule: S. van As - S. Wirth 7-1 D de Maagt-F, Vos 7-4, D. van Golen - Y. Maenhout 3-6, M. Goeseije- B. Felius4-3, P. Boot - C. de Water 4-8, T. Ie Clercq - A. Koops 2-7, D. de Rave - R. van Gilst 1 -6, S. Hermus - I. van de Bel 7-4. Dubbels: S. van As/D. de Maagt - S. Wirth/F. Vos 11 -4, D. van Golen/M. Goeseije - Y. Maen- hout/B. Felius 5-5, P. Boot/T. Ie Clercq - C. de Water/A. Koops 9-5, D. de Rave/S. Her mus - R. van Gilst/I. van de Bel 7-5. KNLTB-competïtie. Poule A: Halve Maantje 3-27, MLTC 2 4-26, MLTC 1 3-23, De Schelde 3-11, Souburg 3-9. Voetbal UEFA-beker, derde ronde, eerste wed strijd. Hertha BSC (Dui) - Fulham (Eng) 2-1 (1-0). 26. Beinlich 1-0, 53. Marlet 1-168. Sava 2-1 (eigen doel). ScheidsrechterVan Eg- mond (Ned). Gele kaart: Preetz, Dardai (Hertha BSC). Aantal toeschouwers: 18.000. Paris Saint-Germain (Fra) - Boavista (Por) 2-1 (2-0). 77. Nyarko 1-0,45. Fiorese 2-0, 75. Claudio 2-1. Scheidsrechter: De Santis (Ita). Rode kaart: 32. Dehu (Paris Saint-Germain) 2x geel. Gele kaart: Avalos, Eder, Rui Oscar (Boavista). Aan tal toeschouwers: 20.000. woensdag 11 Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Poule 8. DGV Euro Ginseng-DC Michiel- sen. Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Ril land. Aanvang: 19.30 uur. Kü Volleybal Districtsbeker vrouwen. Derde ronde: Zuvo-Savok. door Fred Rabout AARDENBURG - Als C-junior werd Rut ger Veerman in 1996 Nederlands kampi oen op de 1500 meter outdoor, als eerste jaars B-junior flikte hij dat kunstje weer, maar dan indoor. Ook als C-junior zette hij in 1996 de beste jaarprestatie op natio naal vlak op de 800 meter neer. Hij werd dat jaar ook een keer tweede op het NK outdoor achter de bekendere Bam Som. Rutger Veerman, lid van atletiekvereni ging De Wielingen, is pas 22 jaar gewor den en komt momenteel terug van de zoveelste blessure. Sinds zijn B-junioren- tijd is hij al aan het sukkelen. Daarom da teren zijn persoonlijke records al van jaren terug. In zijn B-juniorentijd, als ze ventienjarige, liep hij de 800 meter in 1.56,34 en de 1500 meter in 4.04,95. En zijn record op de 1000 meter (2.35,74) liep hij als C-junior. Het zijn tijden die staan als een huis. Op de Zeeuwse ranglijsten hoeft niet ver gezocht te worden om die te rug te vinden. Als A-junior voegde hij daar nog een persoonlijk record op de 400 meter aan toe met een tijd van 50,95. Hij kende dus geen enkele verbetering als senior. „Waar dat aan ligt? Sinds mijn achttiende sukkel ik gewoon met wat li chamelijke klachten. Dan ben ik weer een periode fit, dan weer niet. Scheenbeen, kuit. Waar ligt het aan? Het schoeisel, beenlengte verschil, maar dat heeft toch iedereen?" De laatste blessure was aan de kuitspier van zijn rechterbeen. Daar kreeg hij last van in september 2001. Veerman: „De tocht ging langs verschillende mensen, maar niemand wist in eerste instantie er iets over te zeggen. Jack de Caluwé uit Bassevelde trok als eerste een conclusie: overbelasting. Mede dankzij zijn inten sieve behandeling - ik moest aquajoggen, fietsen en de tijd nemen - kon ik begin april weer beginnen. Maar aangezien ik voor mijn studie (heao commerciële eco nomie in Tilburg) voor stage naar Spanje moest, is er van het baanseizoen bijzonder weinig gekomen. Wel heb ik veel gefietst en in Spanje heb ik toch ook wel op de baan getraind. Ik zat twee maanden in Granada. Ik ben met de fiets de Serra Ne vada opgereden, toch een col van 3500 meter hoogte. Er lag daar in mei nog sneeuw." Basis Veerman heeft zijn herstel afgelopen zo mer bewust niet willen forceren. Hij liep enkele zomerloopjes aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust en bereidde zich daarnaast voor op de korte cross voor de Oranjewoud crosscup. „Ik wil voor de ti tel gaan", stelt hij. „Het moet de basis worden voor het baanseizoen 2003, want ik wil als 22-jarige eindelijk eens wat Rutger Veerman gaat vol voor de Zeeuwse crosstitel. foto Peter Nicolai aan mijn persoonlijke records gaan doen." In de jeugdcategorieën pakte hij vrijwel ieder jaar wel de crosstitel. Bij desenioren zat dat er tot nu toe nooit in. Dit jaar mis rekende hij zich op Den Inkel. Hij liep van bijna van begin tot eind aan de leiding. Maar hij had niet in de gaten dat de Bra bander Jack Hopmans hem op de aller laatste meter nog kwam passeren. Veer tien dagen later op de Hulster Moerschans ging hij in de openingsfase schijnbaar moeiteloos met Gert-Jan Lauret mee. Hij blies zijn motor op en zag ook nog Sebasti an Francke passeren. Veerman:,Het ging in de openingsfase in derdaad probleemloos. Ik kon gemakke lijk overnemen en dacht dat het 'kat in het bakkie was', maar moest in het tweede wedstrijddeel passen toen Gert-Jan ver snelde. Het was niet best, maar voor het klassement was er weinig aan de hand. Op Den Inkel pakte ik de volle punten, omdat Jack Hopmans als Brabander en lid van Spado geen punten kon pakken. In Hulst was Gert-Jan Lauret goed voor de volle buit, maar viel Francke, een ex-Zeeuw die in Duitsland woont en is aangesloten bij het Limburgse Achilles, weg voor de punten. En dus sta ik na twee wedstrijden aan de leiding. Dit jaar is er nog één wed strijd op de voor mij overbekende Elder- schans en dan komt de voor de crosscup zo belangrijke maand januari. Ik ga er in ie der geval voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19