ZMF beschuldigd van broodroof LATEN JE NIET LOS. PZC www.pzc.nl/gastenboek Laat de albatros niet verdrinken! Onderzoek gevolgen opheffing veerdienst Provincie dreigt Heros met dwangsom Rechter geeft werkstraf voor mishandeling Milieubeweging vindt dat fout bij Broomchemie ligt Boete voor klap November voordeelmaand bij Auto Poppe Kinderen? GIRO 596890 Giro 656500 www.reddealbatros.nl woensdag 27 november 2002 door Ben Jansen KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse gaat na of het wenselijk is op korte termijn een onderzoek te houden naar de gevolgen van de opheffing van de veerdienst Kruiningen- Perkpolder voor voetgangers en (brom)fietsers uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Het is on duidelijk waar deze klanten van de PSD vandaan komen en waar ze naar toe gaan. In een overleg tussen de ge meenten Reimerswaal en Hon tenisse, busonderneming Con- nexxion en de provincie over mogelijke knelpunten, bijvoor beeld voor scholieren, na de op heffing van de veerdienst, is af gesproken dat Hontenisse het initiatief neemt voor een even tueel onderzoek. Het dagelijks provinciebestuur meldt dit in een brief aan A. Broekmans uit Hulst die al ge ruime tijd ijvert voor behoud van een veerverbinding tussen Kruiningen en Perkpolder. Ge deputeerde Staten wijzen erop dat het besluit om deze veer dienst bij de komst van de Wes- terscheldetunnel op te heffen mede is gebaseerd op een enquê te uit 1987. Daaruit bleek dat het aanbod van langzaam ver keer op werkdagen ongeveer tweehonderd voetgangers en honderd (brom)fietsers be droeg. Daarnaast waren er on geveer zeshonderd personen die via het openbaar vervoer wer den overgezet. Busklanten De conclusie was dat deze aan tallen te gering zijn om op een verantwoorde manier een fiets- voetveer tussen Kruiningen en Perkpolder te kunnen exploite ren. Daarbij gold als argument dat de meeste busklanten in de toekomst gebruik kunnen ma ken van de buslijnen door de Westerscheldetunnel. Daarom blijven er minder dan driehon derd bootpassagiers per dag over. Dat aantal is naar de mening van het dagelijks provinciebe stuur te gering om, zoals Broek mans beweert, ernstige gevol gen te hebben voor de economi sche ontwikkeling of de werk gelegenheid in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Een globale telling aan boord van de PSD-schepen heeft vol gens Gedeputeerde Staten te zien gegeven dat de onderzoek resultaten uit 1987 nog steeds geldig zijn. Gemiddeld wordt het aantal van driehonderd voetgangers en (brom)fietsers per dag niet overschreden. Uit de cijfers van Connexxionblijkt verder dat de route door de Wes terscheldetunnel voor de meeste buspassagiers een goede ver binding zal zijn. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een achttienjarige inwoner van die stad voor het mishandelen van een medewerkster van het asiel zoekerscentrum 56 uur werk straf opgelegd. Het slachtoffer werd 18 april dit jaar in het AZC in Middelburg door de agressieve asielzoeker tegen de muur gegooid. Hij had haar de woorden toegevoegd: 'I kill you.' Ook maakte hij een snijdende beweging over zijn keel. De aanleiding vormde een sleu tel van een kamer, die hij niet wilde teruggeven. De man had een andere kamer toegewezen gekregen, omdat hij last van stank had op zijn (oude) kamer. Hij gaf hiervan zijn kamerge noot de schuld en wilde maar één ding: zo snel mogelijk een andere kamer. Toen hem werd gevraagd om de sleutels van zijn vorige kamer in te leveren, ont spoorde hij. Hij weigerde de sleutels af te geven en ging zieh te buiten aan geweld door de AZC-medewerkster te mishan delen. Officier van justitie F. van Es eiste vier weken cel, maar de politierechter hield er rekening mee dat de man, die cultuur- en taalproblemen heeft, een blanco strafblad had. Zij vond 56 uur onbetaalde arbeid een passende sanctie. door Rinus Antonisse GOES - De Zeeuwse Milieu Federatie wordt in anonieme berichten beschuldigd van broodroof. Aanleiding: het be roep van de vereniging tegen een vergunning voor Broomche mie in Terneuzen om een nieuwe brandvertrager te mogen pro duceren. ZMF-voorzitter J. van der Doef verklaarde gisteren tijdens de ledenvergadering 'ondub belzinnig' dat de activiteiten van de milieufederatie zich niet richten op het beperken van de werkgelegenheid bij welk bedrijf dan ook. „Voor ons telt de manier waarop wordt omgegaan met milieu en na tuur." Hij zei dat Broomchemie met re gelmaat ten onrechte doet voor komen dat het verlies aan banen bij het bedrijf niet voortvloeit uit een reorganisatie, maar op het conto van de milieubewe ging moet worden geschreven. Die suggestie is aanleiding voor het ontvangen van anonieme beschuldigingen. Onderzoekje Van der Doef maakte duidelijk dat de schuld bij de directie van Broomchemie ligt, die onvol doende gegevens over de scha delijkheid van de broomhou- dende stof aanleverde. Er is in allerijl een onderzoekje uitge voerd, dat door het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne als ver beneden de maat is gekwalificeerd. Volgens de ZMF-voorzitter is door het bedrijf bij de voorbe- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een twintigjarige vrouw uit Delft voor een mishandeling veroordeeld tot 250 euro boete. De verdachte had 4 februari dit jaar in Middelburg na een ruzie een vrouw in het gezicht gesla gen. De Delftse was al eerder veroordeeld voor mishandelin gen. reidingen voor de vergunning aanvraag lichtzinnig gehan deld. „Dat de rechter het bedrijf daar in een eerder stadium reeds voor veroordeelde, is dan ook niet te wijten aan de milieugroe peringen - die dat feit onder de aandacht brachten - maar aan de directie die een inschattings fout maakte." Parkenplan Van der Doef pleitte voor een 'Zeeuws grote parkenplan' voor windenergie. Nu loopt het niet met de ontwikkeling van deze duurzame stroomopwekking in de provincie. In 2002 is er nog geen 10 megaWatt nieuw ver mogen geplaatst, terwijl er in 2010 ongeveer 250 megaWatt in gebruik moet zijn. In een plan voor bouw van grote parken moet het landschap veel aan dacht krijgen, aldus Van der Doef. Hij wees erop dat er nog veel ruimte is in en om de grote ha vengebieden en op de storm vloedkering in de Oosterschel- demonding. Het nieuwe beleid van Rijkswaterstaat biedt daar meer mogelijkheden voor. Van der Doef riep Rijkswaterstaat op de terughoudende opstelling eindelijk overboord te gooien en het initiatief te nemen voor een groot windpark van tientallen megawatts op en bij de aanzet van de kering. „Daartoe moet een plan komen, dat de uitstra ling van het technisch vernuft van de kering extra versterkt. De ZMF-voorzitter keerde zich tegen het waterplan van water schap Zeeuwse Eilanden voor het eiland Tholen. Inlaat van met blauwalgen vergiftigd wa ter uit het Krammer-Volkerak en Zoommeer noemde Van der Doef niet realistisch en duur zaam. „Het plan vergroot de afhanke lijkheid van de landbouw van zoet water. De oplossing zit in het gebruik van de beschikbare bronnen op het eiland zelf, zoals waterconservering en het zuinig zoet watergebruik", betoogde Van der Doef. Het waterschaps plan verkleint ook de kansen op een gezondere Delta, waarin het getij meer ruimte krijgt. Heros slaat afvalhout en gesliredderd hout los op, terwijl de milieuvergunning voorschrijft dat het hout opgeslagen moet zijn in containers of tussen drie keerwanden. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr SLUISKIL - Afvalverwerker Heros in Sluiskil krijgt tot 5 januari van de provincie de gelegenheid te voldoen aan de eisen voor de opslag van afvalhout. Past het bedrijf de opslag niet aan, dan staat het een dwang som van tienduizend euro per week te wach ten, met een maximum van 50.000 euro. Dat besluit is gisteren genomen door Gede puteerde Staten. Heros slaat afvalhout en geshredderd hout los op, zo stelden controleurs van de provincie afgelopen voorjaar vast. De milieuvergunning schrijft voor dat het hout opgeslagen moet zijn in containers of tussen drie keerwanden. Het Sluiskilse bedrijf verdedigde zich met een fax van de brandweer van Terneuzen. De brandweer geeft daarin aan, dat het geen kwaad kan het hout onder bepaalde voor waarden los te storten. In overleg met de brandweer zou Heros on der andere zorgen voor een betere blusvoor- ziening. Volgens de provincie heeft het bedrijf in middels weliswaar veel ondernomen om de opslag te verbeteren en is Heros nog van plan daar verder werk van te maken. Dat al les neemt echter volgens GS niet weg, dat de opslag nog altijd niet aan de gestelde eisen voldoet Heros heeft overigens zes weken de tijd om daar bezwaar tegen in te dienen. Directeur A. de Bode van Heros kondigt aan dat ook te gaan doen. Hij heeft er begrip voor dat de provincie toeziet op naleving van de regel geving, maar noemt het wel 'overdreven' dat er een dwangsom als stok achter de deur wordt gezet. „Het ombouwen van een oude fabriek kost gewoon veel tijd", zegt De Bode. „Boven dien wordt er op dit moment volop hout af gevoerd." Het afvalhout op het terrein aan de Sluiskilse Oostkade wordt geshredderd en vervolgens per schip afgevoerd naar Zweden, voor toepassing in een energiecen trale. Ben je moeder of wil je moeder worden? Slop dan met roken. Hel is slecht «oor jezelf en voor je (engeberen) kind. Meer informatie? Bel OSGO-saOO [f B.22/C 0.10 l/i) Tevens op verschillende modellen milieu en/of schoonsubsidie van 275,00 tof 775,00 www.autopoppe.nl Vraag naar onze voorwaarden! AUTO POPPE Gildeweg 22, Vlissingen Tel: (0118) 42 40 00 Alleen op de wereld. De straat als thuis weeskinderen wereldkansen bieden. Het zijn en volledig aan het noodlot overgelaten. de weeshuizen van WereldOuders die borg Kinderen in Midden-Amerika zonder familie, staan voor zorg en ontplooiingskansen, zwervend op zoek naar warmte en gebor- WereldOuders vormen een brug die deze genheid. Jong leven dat al eindig lijkt voor- J1 n verloren kinderen weer houvast en toekomst dat het is begonnen. Door middel van 4» geeft. Noodzakelijke steun die ons als opvang, liefde en scholing kunnen we deze WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! WfeRELÜjQUDERS WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152,1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-mail: info@wereIdouders.nl www.wercldouders.nl Volkswagen Golf Oxford O.a. airconditioning, ABS, boordcomputer, meerdere airbags, cruise control. Pakketwaarde Golf Oxford Variant 1.295,00 nu Pakketwaarde Golf Oxford 1.445 nu 450,00 Volkswagen Bora VDO Dayton Navigatiesysteem normaal 1.649,00 nu voor 550,00 Volkswagen Passat VDO Dayton Navigatiesysteem normaal 1.649,00 nu voor 550,00 Lichtmetalen velgen vanaf 499,00 i.p v. 970,00 Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun dc actie voor een vogelveilige vismethode. O.a. lichtmetalen velgen, lederen stuurwiel, stuurbekrachtiging, airbags, reistas Pakketwaarde 1.770,00 nu voor 495,00 Volkswagen Lupo Cambridge In de maand November krijgt u bij aanschaf van één van onze actiemodellen een gratis slipcursus. N IV Wanneer u deze maand een nieuwe Volkswagen aanschaft krijgt u 4 toegangskaarten voor Het Arsenaal van ons cadeau. (CBF§ Vogelbescherming

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14