Bar^a en Real staan onder druk PZC Kemkers kent de beperkingen van het lichaam Hoek mist in het gunstigste geval vijf basisspelers Mooi cadeau z 18 Beide clubs kunnen zich geen puntverlies permitteren in titanenstrijd uitslagen agenda KLOETINGE - De D-pu- pillen van voetbalvereni ging Kloetinge kregen gistermiddag wel een heel bijzondere trainer. Paul Bosvelt, middenvelder van Feyenoord en woens dag nog speler van het Ne derlands elftal, zette de lijnen uit. De aanwezig heid van Bosvelt was een cadeau voor Dl-speler Rutger Vergouwen, die onlangs twaalf werd. foto Willem Mieras zaterdag 23 november 2002 door Henk van den Boom BARCELONA - De titanen strijd Barcelona - Real Madrid in Camp Nou is dit keer meer dan de gebruikelijke psycholo gische thriller. De spelers besef fen dat de drie punten die ze kunnen halen, beslissend kun nen zijn voor het verloop van de competitie. Vooral de ploeg van Louis van Gaal kan zich geen gekke din gen meer veroorloven met een tiende plaats en zeven punten achter koploper Real Sociedad. Maar ook de Koninklijke staat er magertjes voor. De ploeg van Vicente del Bosque loopt vijf punten achter en is daarmee te vens vijfde op de ranglijst. Deze stand maakt de veldslag alleen nog maar spannender. De hele week al regent het over en weer oorlogsverklaringen, want voor alle Spanjaarden is deze wedstrijd de symboliek van de eeuwige oorlog tussen de hoofdstad Madrid en de provin cie Barcelona. Over de kansen van beide teams wordt druk ge speculeerd. Op papier gooien de Madrilenen hoge ogen met Ro- naldo, Roberto Carlos en Raul, maar de geschiedenis leert dat Real al heel blij mag zijn als het wegkomt met een gelijkspel. De laatste negentien jaar heeft Barfa niet meer verloren in ei gen huis van de rivalen uit Ma drid. Met vijftien overwinnin gen en vier gelijke spelen bleven ze baas in eigen huis. Alleen al de enorme druk van de 100.000 socio's op de blauwe tribunes maakt de wedstrijd voor de Ma drilenen tot een regelrechte ze nuwoorlog. Opgelucht Ook de statistieken die Van Gaal ongetwijfeld in zijn eigen opschrijfboekje heeft geno teerd, pleiten in het voordeel van Barcelona. Als trainer van Ajax en Barcelona heeft Van Gaal in de tien officiële duels tegen Real Madrid zes keer ge wonnen, tweemaal gelijk ge speeld en maar twee keer verlo ren. De coach kwam afgelopen dagen nóg zelfverzekerder naar voren dan gebruikelijk. Duide lijk opgelucht was hij toen hij al zijn internationals weer onge deerd terugzag op het trainings veld na de wedstrijden deze week met hun nationale teams. De enige die de coach moet mis sen is aanvoerder Luis Enrique wegens een blessure. Real moet het doen zonder aanvoerder Hierro en Zidane. De laatste meldde zich gisteren af met een rugblessure. Van Gaal heeft voor de wed strijd van vanavond veel werk gemaakt van de psychologische voorbereiding van de spelers. Op het schoolbord in de kleed kamer waar normaliter com plexe schema's van spelsituaties zijn getekend, stonden dit keer drie veelbetekenende zinnetjes: 'blijf je emoties de baas', 'wees slim' en 'maak je kwaad'. Met die wapens moet de vijand wor den verslagenOok lij kt het erop dat hij de Argentijn Riquelme de vrije teugel wil geven. Tot nu toe is hij koi-t gehouden door Van Gaal, tot groot ongenoegen van de Barga-aanhang. De veiligheidsmaatregelen voor de klassieker zijn tot een maxi mum opgevoerd. Ruim 600 man politie en werknemers van een veiligheidsdienst moeten er vooral voor waken dat Figo en Ronaldo ongeschonden uit Camp Nou komen. Vooral de Portugees heeft het voor eeuwig verbruid bij de socio's doordat hij zich twee jaar geleden heeft laten wegkopen. Ronaldo is een ander verhaal. Hij is afgelopen zomer via Italië bij Real Madrid terechtgekomen. Maar iedereen die ooit bij Barca heeft gespeeld en vervolgens overloopt naar vijand Madrid, kan rekenen op hoon en spot van de Catalaanse aanhang. GPD door Jan Daqevos VLISSENGEN - In het gunstig ste geval moet Hoek het van daag in de thuiswedstrijd tegen Volendam stellen zonder vijf basisspelers, maar in het slecht ste geval kunnen het er ook wel eens acht zijn. „De spoeling wordt dunner", zegt trainer An- gelo Nijskens met gevoel voor understatement. Wesley de Smet, Patrick de Guchteneire en Djamel Buyse zijn geschorst, terwijl Bart Pop- pe en Musa Kanu vanwege bles sures ontbreken. Wat betreft het meespelen van Björn Langeveld (hamstring), Rieno van Oost (knie) en Thomas Ragut (lies) houdt Nijskens nog een slag om de arm. ,,Ik verwacht ze er wel bij, al zal dat een uur voor de wedstrijd pas echt duidelijk zijn. De trainer van het tweede is ervan op de hoogte dat ik nog twee spelers van zijn team nodig kan hebben." Op de bank nemen vandaag in elk geval Arjan Oostdijk, Michel Mullaert en Arco Hex-rebout plaats. Angelo Nijskens waarschuwde de leiding van de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser enkele weken geleden al voor een der gelijke situatie en pleitte voor versterking. De oefenmeester kreeg echter nul op rekest en kwam nadien lijnrecht tegen over het bestuur en de manager te staan. Vorige week escaleerde het conflict en besloot Nijskens aan het eind van het seizoen als trainer te stoppen bij Hoek. De trainer doet er een week later maar het zwijgen toe en pro beert te roeien met de xiemen die hij tot zijn beschikking heeft. Nijskens: „Het bestuur is duide lijk geweest in zijn uitspraken. Ik ben veiplicht om op deze weg verder te gaan." Kloetinge Bij Kloetinge begint het zware seizoen zijn tol een beetje te ei sen. De spelers raken vermoeid en krijgen last van (spierbles sures. „Wezijn vanaf 1 augustus continu bezig geweest", zegt Dammen Domburg. EK mannen, finale, vierde par tij: Schwarzman (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1 (eindstand: 4-4: barrage 4-2); derde plaats: Jansen (Ned) - Valneris (Let) 1-1 (eindstand: 3-1); vijfde plaats: Boezinski (Lit) - Gantwarg (WRu) 0-2 (eindstand: 0-4). Eindstand: 1Schwarzman, 2. Geor giev, 3. Jansen, 4. Valneris, 5. Gantwarg, 6. Boezinski, 7. Scholma, 8. Clerc. Darts Zeeuwse Darts competitie. Eredivisie: Arrows-Hart van Middelburg 3-10, Red Lions-Arrows 2 10-3, Trefpunt-Kantaria 9-4, Desperado's-Phantoms 5-8, DT Pe- chiney/EPA-Trefpunt2 10-3. Stand: Hart van Middelburg 48-17, Red Lions38-14, Grando/Triple Players 34-18, Phantoms 32-33, DT Pechiney/EPA 30-35, Arrows 29-36, Trefpunt 2 28-24, Desperado's 25-27, Arrows 2 21-44, Kantaria 20-45, Trefpunt 20-32. Eerste divisie: Scum- bags-Flightstones 6-7, Basken-Oldies 10-3, Yip Plaza 2-Tramzicht 7-6, Hart van Middelburg 2-Walk Inn 12-1, Yip Plaza 4-Yip Plaza 4-9, Game On-Gompy 2 9-4. Stand: Yip Plaza 6-7, Yip Plaza 4 50-15, Game On 47-18, Hart van Middel burg 2 34-31, Yip Plaza 2 33-32, Tram- zicht 30-35, Basken 28-37, Gompy 2 25-40, Flightstones 24-41, Scumbags 24-41, Walk Inn 21-44, Oldies 15-50. Tweede divisie: Midcity-High Five 8-5, De Zwaan-Beer United 8-5, EMM-La Pampa 6-7, Yip Plaza 3-Red Lions 2 2-7, Cabby 2-Cabby 1 9-4, Bouncers-Bra- vour 6-7. Stand: De Zwaan 50-15, Boun cers 48-17, Bravour 41-24, Red Lions 2 40-25, Midcity 34-31, Yip Plaza 3 34-31, High Five 32-33, Cabby 2 30-35, La Pam pa 28-37, EMM 22-43, Beer United 18-47, Cabby 1 13-52. Futsal Zeeuws-Vlaanderen Midden. Derde klasse: Atoom Boys/de Kraag-Deto Jeans 3-5, Marine Service-Cerestar 7-3, D.I.T. Techniek-Mega Chalet 5-4, Benny Sport-Schelde/Grens bv 3-5, Kafe An- verse-Curamus 13-3. Stand: 1. Schelde Grens bv 8-24; 2. D.I.T. Techniek8-22; 3. Deto Jeans 8-16; 4 Marine Service 8-15; 5. Benny Sport 8-12; 6. Kafe Anverse 8-10; 7. Atoom Boys/de Kraag 8-7; 8. Mega Chalet 8-6; 9. Cerestar8-6; 10. Cu- ramus 8-0. Vierde klasse: Broomche- mie-Deurwaarder M&T7- 6, Reham/de Griete-'t Zwaantje 6-4. Stand: 1. 't Zwaantje 8-17; 2. Smit 7-14; 3. FC Vatitec 6-13; 4. Reham/de Griete 8-13; 5 Dow 3 6-12; 6. Schipper/Adanco 7-10; 7. Flux Electro 5-7; 8. Broomchemie 7-6; 9. Uni- tron 7-5; 10. Deurwaarder M&T7-0. Turnen Debrecen. WK toestellen. Vrouwen, hal ve finales. Brug, naar finale: 1. Chorkina (Rus) 9,762,2. Kupets (VSt) 9,550,3. Eyo- va (Rus) 9,512, 7. Van Leeuwen (Ned) 9,312. Uitgeschakeld: 15. Van de Leur 8,375. Sprong, naarfinale: 1Tsjoesovitina (Oez 9,350,2. Zigansjina (Rus) 9,306,3, Petro- vsji (Roe) 9,281 8. Van de Leur (Ned) 9,193(9,287-9,100). Balk, naar finale: 1. Eyova (Rus), Postell (VSt) 9,612,3. Chorkina (Rus) 9,462. Vloer, naar finale: 1. Sheehan (VSt) 9,450, 2. Hypolito (Bra) 9,450, 3. Gomez (Spa) 9,437,6. Van de Leur (Ned) 9,300. Voetbal Holland Casino Eredivisie. Excelsior - Willem II 0-3 (0-1). 25. Shou- kov 0- 7, 87. Mourad 0-2, 90. Ceesay 0-3. Scheidsrechter: Buiting. Gele kaart: Mti- liga ExcelsiorI, Victoria, Joris Mathijsen (Willem II). Gouden Gids Divisie. Emmen-Stormvogels/Telstar 2-0 (1-0). 20. Junqueira 7-0, 60. Sibum 2-0. Scheidsrechter: Van der Hi 1st. Rode kaart: 27. Feijer (Emmen). Gele kaart: De Vries (Emmen), De Lange (Telstar). trainer DiederikHiensch. „Eris nog niks afgelast en er is nog niet één inhaalweekend ge- weest. Daar komt bij dat de vel den de laatste weken erg drassig en dus zwaar zijn. Ik hoop dat we het tegen Marken nog één keer kunnen opbrengen. Daar na hebben we veertien dagen rust en kunnen we ons opladen voor de twee resterende wed strijden." Kloetinge mist vandaag in het uitduel met Marken Pieter de Graaff die met een liesblessure tobt. Verder ontbreken Niels Lodewijk en Jeffrey Frijters vanwege blessures. Micha Le- kawael is voor één duel ge schorst naar aanleiding van zijn dei-de gele kaart in de thuiswed- strijd tegen Ter Leede. Terneuzen Terneuzen heeft zijn hoop ge vestigd op Geert de Poorter. De verdediger trainde afgelopen week voor het eerst sinds lange tij d weer eens voluit mee en is in de uitwedstxijd tegen TEC in zetbaar. De Poorter kampte met een voetblessure. Ti-ainer Dimi- tri Mbuyu is blij met de rentree van de routinier. „Alleen het feit dat hij weer in de kleedkamer zit, is al goed. Hij is belangrijk voor de details en kan de ande- ren door simpele aanwijzingen op sleeptouw nemen", meent de oefenmeester. Mbuyu weet nog niet of hij mor gen al meteen met De Poorter begint aan het karwei tegen TEC. „Hij is er lang uit geweest, dus we mogen niks forceren. We hebben hem straks nog hard ge noeg nodig." Terneuzen kan tegen TEC niet beschikken over Danny Magito en Geert Bosschaart. Beiden zijn voor één duel geschorst. Voor Mike But, die herstellende is van een enkelblessure, komt het duel in Tiel iets te vroeg. Ni co van der Meer is waarschijn lijk wel inzetbaar: „We zitten in de bekende hoek", stelt Mbuyu, „belangrijk is nu om onze men taliteit te tonen. We zullen met het mes tussen onze tanden moeten spelen." Helmond Sport - Heracles 2-0 (2-0). 21 Kantelberg 1-0, 45. Kantelberg 2-0. Scheidsrechter: Luyten. Gele kaart Reekers (Heracles). TOP Oss - Cambuur Leeuwarden 1-2 (0-1). 35. Bruin 0-1, 50. Guyt 1-1, 78. Kali- pa na 1-2. Scheidsrechter: Smit. Gele kaart: Gesthuizen, Brunswijk, Bezzai (TOP). FC Den Bosch - Sparta 2-1 (1-0). 45, Jan sen 1-0, 63. Jansen 2-0, 65. Koevermans 2-1 (strafschop). ScheidsrechterVink. Gele kaart: Deckers, Burg (Den Bosch), Monteiro, Eli (Sparta). VVV - FC Dordrecht 1-2 (1-1). 25. Jacobs 1-0, 32. Boogers 1-1, 61. Van Dalen 1-2. Scheidsrechter: Langkamp. Gele kaart: Benzadik, Den Dunnen, Van Dalen, Sand- vliet (Dordrecht). Haarlem - Eindhoven 1-1 (1-0). 79. Mul ders 1-0, 70. Nelemans 7-7. Scheidsrech ter: Wiedemeijer. Gele kaart: Lagendijk (Haarlem), Hese, Prommayon (Eindho ven). Veendam - Fortuna Sittard 2-1 (1-1). 25. Mészarós 0-1, 40. Buurmeijer 1-1, 57. Weerman 2-1. Scheidsrechter: Olde Olt- hof. Gele kaart: Mac Andrew, Cijntje (Veendam), Paul Janssen (Fortuna). Go Ahead Eagles - MVV 1-0 (0-0). 80. Marbus 1-0. Scheidsrechter: Van Don gen. Rode kaart: 19. Mutsaers (MVV), 52. Luthuli (MVV). Gele kaart: Kooijman (Go Ahead), Daumantas, Deckers, Verheyen (MVV). Volleybal Bedrijfscompetitie Hulst. Eerste klasse mannen: Matthijs IS-Stuntmarkt 0-3, BVH Rhodos-BVH Avesta 1-2, CVC Doolaege-Brandax 1-2, Kole Luctor I-Party Max/Smash 2000 1-2. Stand: 1. Stuntmarkt 1 11-28; 2. Party Max/Smash 2000 11-23; 3. BVH Avesta 11 -20; 4. BVH Rhodos 11-19; 5. Kole Luctor 11-17; 6. Brandax 11-11; 7. CVC Doolaege 11-10; 8. Matthijs 11-4. Tweede klasse man nen: De Troubadour-Ambulo 3-0, Kole Luctor-ABN/Amro 1-2. Stand: 1. De Troubadour 9-23; 2. Stuntmarkt 2 8-19; 3. Ambulo 9-12; 4. ABN/AMRO 9-10; 5. Kole Luctor 2 9-1. Eerste klasse vrou wen: Van Waterschoot-Cerestar 2-1, Voorwaarts-VVC Rhodos 3-0, Vroome- -Ferketen de Maat 2-1, Verhulst-Zaman Sport 1-2.Stand: I.Zaman 11-23;2. Van Waterschoot 11-22; 3. Voorwaarts II-20; 4. Vroome 11-20; 5. Cerestar 11-18,6. Ferket en de Maat 11-14; 7. Ver hulst 11-10; 8. WC Rhodos 11-5. Twee de klasse vrouwen: Jong Morres-CVC- /Boehlé 2-1, Van Wesemael-Total de Beuele 0-3, SC Morres 2-PC Place 2-1, Haulez-SC Morres 1 1-2. Stand: 1. SC Morres 11-27; 2. Total de Beule 10-21; 3. SC Morres 210-18; 4. Haulez 10-16; 5. PC Place 10-16; 6. Jong Morres 10-10; 7. Van Wesemael 10-7; 8. CVC/Boehlé 10-4. Derde klasse vrouwen: De Sterre- -Tence 2-1, De Bruijn-'t Hoeksken 0-3, Wentzler Pauwels-SC Morres 3 2-1, Stand: 1. SC Morres 3 11-23; 2. Wentzler Pauwels 11-22; 3. Tence 11-20; 4. De Sterre 11-16; 5. 't Hoeksken 11-15; 6. De Bruijn 11-3. zaterdag Mm Tafeltennis Vrouwen eerste divisie: SAR/Keukenvi- sie-Brandersstad (Kloosterzande 16.00). Derde divisie: DOV-SAR/Keukenvisie 2. Vierde divisie: Dordrecht-MZ. Mannen tweede divisie: 't Zand/Belcrum (Middelburg 15,00). Derde divisie: FvT 3-SAR/Keukenvisie, Arnemuiden-TCS (Arnemuiden 15.00). Jongens landelijk A: Dordrecht/MZ, Rijnsoever-'t Zand. LandelijkC: Arnemuiden-Hotak '68 2(Ar- nemuiden 15.00). Meisjes landelijk C: Ar- nemuiden-Smash'76 (Arnemuiden 12.00). Gerard Kenxkers, hierop de Olympische Spelen van Salt Lake City met pupil JochemUytdehaage: „Het klinkt nog steeds slecht uit mijn mond: 'de periode dat ik ziek werd'. Want dat is iets wat ik niet word, in mijn hoofd." foto Juan Vrijdag/ANP Schaatscoach houdt rekening met voortijdig einde loopbaan door Job van Schaik GRONINGEN - Voor Gerard Kem kers begon na de Olympische Spelen in Salt Lake City een nieuwe tijd. De schaatscoach maakte samen met zijn pupillen de overstap van de kernploeg naar sponsorploeg TVM, waar hij sa men met Geert Kuiper bouwt aan een nieuw team. Een nieuwe start, nieuwe uitdagingen en opnieuw een weg zoe ken naar succes. Maar Kemkers werd ook geconfronteerd met een nieuwe ervaring: ziekte. In september werd hij geveld door sarcoïdose. „Ik ben altijd gewend geweest om ziektes te negeren, om met pijnstillers mijn griepjes, verkoudheidjes en hoofdpijntjes te vei'stoppen. Maar clit kon ik gewoon niet vei'stoppen. Ik kon niet anders dan de buitenwereld laten zien dat ik ziek was. Dat was een schok. Het klinkt nog steeds slecht uit mijn mond: 'de periode dat ik ziek werd'. Want dat is iets wat ik niet word, in mijn hoofd. Het is behoorlijk heftig geweest. Sar coïdose is een ziekte die niet zo vaak voorkomt. Je hebt verschillende symptomen. In mijn geval was het een aanval op de gewrichten. Alles wat met bewegingen en botstructuren te maken had, werd aangevallen. Er zijn ook gevallen van sarcoïdose bekend waarbij de longen worden aangegre pen. Dat zijn vaak de chronische ge vallen. Mijn omgeving beschouwt de ziekte als een signaal van mijn lichaam. Dat plaatje klopt ook wel: het olympische schaatsseizoen is een heel zwaar jaar geweest; heel succesvol, maar heel zwaar, dramatisch en emotioneel. Uitputtend. Ik had het idee dat ik uit de geboorte van onze dochter Milou heel veel positieve energie heb ge haald, maar dat zal toch ook wel een beetje aan me gevreten hebben. En er moest een nieuw team in de steigers gezet worden, waardoor ik het niet rustiger aan kon doen. In die zin klopt het plaatje wel. Deze ziekte kun je ook krijgen als je gewoon gezond bent en een rustige le vensstijl hebt. Maar ik kan niet ont kennen dat de ziekte zich bij mij uitte in een tijd dat ik op mijn grenzen zat. Of dat het startsein geweest is voor de ziekte om naar buiten te treden, durf ik niet te zeggen. Dat vind ik een moei lijke conclusie. Ik weet ook ik maar op één manier dit vak kan uitoefenen. En dat is met 110 procent inzet. Ik heb een manier van coaching ont wikkeld, van leven rondom de ploeg, van werken met deze ploeg, waar ik me gelukkig bij voel. Als ik daar con cessies aan moet doen, dan doe ik het niet goed meer. Ik weet van mezelf dat ik daar geen vrede mee kan hebben. Daai*om wil ik de ziekte niet zien als een signaal van mijn lichaam. Dat kan ik niet accepteren. Maar als er een tweede waarschuwing komt tussen nu en een paar jaar dan weet ik dat mijn lichaam de manier waai'op ik coa ching bedrijf en voor mijn ploeg klaar wil staan, niet aankan. En dan zal ik een keuze moeten maken. En dat zal waarschijnlijk betekenen: stoppen. Maar wat voor mij op dit moment veel belangrijker is dat ik me door de ziek te realiseei'de dat ik me iets had voor genomen. Ik wilde het dit seizoen rus tiger aan gaan doen. Dat spi-ak ik ook constant uit, maar i n de praktijk werd het niet bewaarheid. Het lukte nog wel in praktische zin. door minder op trainingskamp zijn. Maar om het ook in het bolletje wat rustiger aan te doen, geen dingen mee te nemen naar huis, minder stress, dat was minder makkelijk. Dat kwam vooral omdat we met een nieuw team bezig warenMet mijn op leiding tot docent weet ik dat als ik het niet gelijk goed aanpak, dat het clan later veel moeilijker is om zaken terug te dx-aaien. Ik had eigenlijk geen keu ze. Er moest een nieuw team gefor meerd worden, een nieuwe cultuur opgebouwd. Ik ben nu bezig de laatste restanten van de ziekte weg te werken Ik heb nog een heel klein beetje druk op de voetzool en heb op slechte dagen in mijn handpalm een ander gevoel. Daardoor realiseer ik me dat het pro ces nog niet helemaal afgelopen is. Maar in mijn dagelijkse werk met de ploeg is er niks meer dat mij remt of te genhoudt. Niemand merkt wat aan mij. Het enige wat in mijn lijf nog een beetje dwarszit, is dat ik niet af en toe een stukje kan hardlopen. En dat ik, als ik de trap oploop, eens wat eerdex- hijg. Maar het zit mijn functioneren niet in de weg. Het is nu zaak om weer naar voren te kijken en mijn conditie weer op te bouwen. Want die is echt helemaal weg omdat ik weken op bed gelegen heb en zwaar aan de pijnstil- lex-s heb gezeten. Sleuteljaar Dit jaar zie ik als een soort sleuteljaar. Ook voor mezelf. Ik heb een tweejarig contract getekend bij TVM met de in tentie om daar nog twee jaar aan vast te plakken. Dat betekent dat ik niet een constante roofbouw kan plegen op mezelf. Vandaar de intentie om het iets rustiger aan te doen. Maar er zit ook een duidelijk sporttechnisch ver haal aan vast. Als je kijkt naar het startpunt van onze samenwerking, drie jaar geleden, en het eindpunt, de Olympische Spelen in Turijn, dan is dat een periode van zeven jaar. De eer ste drie jaar zijn enoxm succesvol ge weest. Zou je daar, zonder erbij na te denken, nog eens vier jaar aan vast plakken dan denk ik dat je jezelf er gens in die vier jaar tegenkomt. Het startpunt naar Turijn ligt aan het eind van dit seizoen. Dit seizoen wil ik an dere, gekkere dingen doen. Niet in de standaarddingen blijven zitten. Om wat simpele elementen te noemen: de maand september is in de drie jaar naar Salt Lake City toe voor ons altijd een schaatsmaand geweest. Dit jaar was het een rolschaatsmaand. Een normaal schaatsjaar begin je op 1 mei, dit jaar begonnen we op 1 juni. Nor maal geef ik geen vrijheden om te gaan fietsen. Dit jaar hebben mensen tot 1 juli kunnen fietsen. Als je niet afwijkt van wat je al gedaan hebt, kun je ook niet weten of je het nog beter kunt doen. Ik wil dit jaar creatieve, nieuwe ideeën uitpx-oberen. Maar ik realiseer me terdege dat ik daardoor soms achter de feiten aan loop. Ik weet nu niet meer altijd wat het gevolg is van een keuze die je maakt in de voorbereiding naar een wedstrijd. Dat is best lastig. Ik wil voor mijn groep, voor mijn eigen carrière, en voor onze sponsor waar borgen dat we er op de langere termijn staan. Ik vind het xisico naar Turijn toe gezien te groot om dit seizoen alles weer tot in de puntjes te regelen. Maar wij zullen wel onze weekendjes heb ben, daarvoor.hebben we te veel klas se in huis. We zullen best wel onze px-estaties leveren. We zullen er echt wel staan." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 68