Stappen tegen duur buskaartje PZC Oplappen riool Axel vergt nog veel werk Nieuwe vogelkijkhut in Groote Gat Oostburg ontlast route winkelcentrum Oostburg wil 180.000 euro uittrekken voor kustfietspad F A M I L I E B E R I C H T E N Nieuw bestuur waterschap Antwerpse school naar Europees Hof tegen prijs buskaartje Antwerpen-Breda Gino The Bulldoze Band in Breskens en Renesse Kerstbeurs in Terneuzen Klepzeikers vieren elfjarig bestaan Kampioenendag duivenvereniging Dakbedekking Ter Duinen vervangen Plaats uw familieberichten in de PZC Dank u wel voor uw steun! zaterdag 23 november 2002 door René van Stee OOSTBURG - Oostburg stelt nog voor Kerstmis de Brouwe rijstraat in de richting van de Markt en het Eenhoornplant soen open voor doorgaand ver keer. Het gaat hierbij alleen om personenauto's. De maatregel is bedoeld om de zogenaamde 'badkuiproute' die langs het winkelcentrum loopt te ontlas ten. Ook moet eenrichtingsver keer op het betreffende wegge deelte de verkeersafwikkeling in de kern verbeteren. De openstelling gebeurt bij wij ze van proef. Een definitief be sluit wordt pas genomen na een uitgebreide evaluatie. Voorzit ter P. Ton van de Vereniging On dernemend Oostburg (VOO) noemt de maatregel een belang rijke eerste stap in het streven om het winkelhart van de kern beter bereikbaar te maken. De verenigde ondernemers dron gen sterk aan op een verande ring in de huidige situatie, om dat zij vreesden dat de winkels door de instelling van de bad kuiproute, ruim anderhalf jaar geleden ingevoerd om het cen trum autoluw te maken, steeds verder in de verdrukking zou den komen. ,,Dit smaakt wel licht naar meer, met name om dat er nog tal van andere zaken zijn die voor verbetering vat baar zijn", aldus Ton. De VOO-voorzitter is ook posi tief over de opstelling van de ge meente Oostburg. Toch had hij liever gezien dat de verkeers maatregel voor het begin van de drukke sinterklaasperiode was ingevoerd. Dit bleek vanwege enkele technische aanpassingen en nog te bestellen materialen als verkeèrsborden onmogelijk. Wensen De winkeliers hebben ondanks hun tevredenheid nog enkele andere vurige wensen. Zo moet de invoering van betaald parke ren voorkomen dat langpar- keerders de beste plaatsen bezet houden. Ook willen ze de bus halte op het Ledelplein ver plaatsen, omdat de bussen die er stoppen voor gevaarlijke situa ties zorgen. Op basis van onder zoek dat de VOO begin dit jaar heeft laten uitvoeren stellen de ondernemers ook onder meer voor om de Volderstraat en Kroon wij ksingel open te stel len, de route via het Kerkplein naar de Burchtstraat beter te bewegwijzeren en bereikbaarte maken voor bestemmingsver. keer en kort parkeren. TERNEUZEN - Het hoofdstem- bureau van de verkiezingen voor het nieuwe bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaande ren heeft gisteren de uitslag de finitief vast gesteld. De volgende mensen maken deel uit van het nieuwe bestuur: Categorie Gebouwd: F. de Dob- belaere, Terneuzen (2164 stem men); A. Dobbelaer, St. Jan steen (2154 stemmen); C. Alme- kinders, Cadzand (2020 stem men); E. Wijffels, Aardenbure (1977 stemmen); B. Ysebaert, Axel (1838 stemmen); J. Ver- eecken, Clinge (1748 stemmen), J.P. Hageman, Vogelwaarde (1344 stemmen). Categorie Ingezetenen: J. van Schaik, Axel (3 546 stemmen);E. de Deckere, Clinge (3212 stem men); E. de Koek, Kloosterzan- de (3074 stemmen); K. Martinet, Heikant (2542 stemmen); L, Dekker, Zuidzande (2457 stem men); P. Weemaes, Hulst (2351 stemmen); J. Provoost, Nieuw- vliet (2227 stemmen); A. Paau- we, Zaamslag (2078 stemmen); A. Stoffels, Terneuzen (2033 stemmen); P. Hamelinck, Ter neuzen (1988 stemmen); M. Vin- ke, Axel (1848 stemmen); F. Ha melink, Zaamslag (1829 stemmen). Categorie Ongebouwd: Th. Buijsse, Biervliet; J. Steijaert, Graauw; A. Riemens, Philippi ne; L. Mangnus, Vogelwaarde; J. Rosendaal-Dees, Zuidzande; G, Michielsen, Clinge. Categorie Bedrijfsgebouwd: J. van Seters, Terneuzen; J. Dees, Zaamslag; C. de Jonge, Aarden burg; C. Ollebek, Axel; T. Wemaer, Sluis. door Romain van Damme ANTWERPEN - Het Stedelijk Instituut voor Sierkunsten en Ambachten (SISA) uit Antwer pen stapt naar het Europees Hof om het peperdure kaartje voor de bus van Breda naar Antwer pen aan de kaak te stellen. „Ie dereen heeft de mond vol over één Europa zonder grenzen, maar dit lijkt nergens op", zegt Charles de Roeck van de SISA. Aan de SISA in Antwerpen stu deren honderden Nederlanders van wie de meesten de afstand van hun woonplaats naar de Belgische havenstad met de bus overbruggen. Tot 18 november kostte dat jongeren die de chauffeur een Vlaamse Buzzy Pazz konden tonen, jaarlijks 140 euro. De Roeck: „Schrik niet. Nu kost dat 2750 euro voor tien maan den. Dat is toch ongelooflijk! Voor de Nederlandse leerlingen is dat nauwelijks op te brengen. Op den duur moeten ze nog stoppen met de studie. Want Ne derlanders van achttien jaar en ouder die in het buitenland stu- BRESKENS - De coverband Gino The Bulldoze Band geeft vandaag een concert in café Heeren van Amstel in Breskens. Zondagmiddag doet het gezel schap bar De Stulp in Renesse aan. Frontman Gino Buysrogge (38) uit Kloosterzande, die vooral bekend is door zijn vroegere band Anything, wordt onder steund door bassist Jeffrey Bax en drummer Pjotr van de Made. Het trio heeft een breed reper toire, dat wordt afgestemd op de aanwezigen. Het concert in Breskens begint om 22.00 uur. In Renesse spuwt Buysrogge zijn gitaarspel vanaf 16.00 uur de zaal in. deren, krijgen geen kinderbij slag meer, geen bijdrage studie kosten en hebben geen recht op studiefinanciering. De prijsverhoging komt door het uit elkaar gaan van de Ne derlandse vervoersmaatschap pij Connexxion en het Vlaamse De Lijn. Daardoor kunnen rei zigers niet meer kiezen voor het veel goedkoper Vlaams bus kaartje. In tegenstelling tot Ne derland verlaagt de Vlaamse overheid stelselmatig de prijs van buskaartjes. Van dat goedkope tarief profi teerde Dion van Meel uit Made een aantal jaren. Hij studeert in Antwerpen 'woordkunst en drama'. „Deze verhoging is na tuurlijk absurd. Als mijn ouders niet bijspringen, kan ik mijn studie niet afmaken. Natuurlijk kan ik in Antwerpen op kamers gaan, maar ook dat kost veel geld, misschien nog wel meer." Gekker Maar het kan nog veel gekker. Enkele studenten uit Tilburg kunnen het bedrag niet ophoes ten en reizen nu met de bus via Poppel en Turnhout naar Ant werpen. Veel goedkoper, maar niet vol te houden. Dion van Meel: „Ze moeten om kwart voor vier uit bed en zijn 's avonds om acht uur weer thuis Namens de SISA trok Charles de Roeck al aan de bel bij Con nexxion en De Lijn. „Zo kan het niet langer. We hebben redelijk wat studenten uit de omgeving van Bergen op Zoom. Die reizen met De Scheldestroom, een pri- vé-onderneming. Dat kost de helft, 1195 euro. Nog een gewel dig bedrag hoor." De Scheldestroom is deson- TERNEUZEN - In het Chur- chillhotel in Terneuzen vindt zondag 8 december een kerst- beurs plaats. De beurs duurt van 12.00 uur tot 18.00 uur. Ver schillende winkels presenteren er hun producten en er zijn twee modeshows. danks door de SISA gevraagd of er een mogelijkheid is ook van uit Breda een bus te laten rijden. „We bekijken of er voldoende aanbod is", zegt een woordvoer der van Scheldestroom. „Want als de bus maar voor de helft vol zit, gaat ook bij ons de prijs om hoog." Charles de Roeck schreef ook al een brief aan de provincie Noord-Brabant. „We proberen iedereen ervan te doordringen dat dit niet kan. Inwoners van de EU moeten zonder belemme ringen in alle lidstaten kunnen studeren. Daar moet het Euro pees Hof zich dan maar overbui- gen. Noem 2750 euro maar geen belemmering." Enkele schoolkinderen nemen als eersten de vogeluitkijkpost in bezit. foto Feter Nicolai door René van Stee OOSTBURG - In natuurgebied Het Groote Gat bij Oostburg is gistermiddag een nieu we vogelkijkhut aan de Nieveltweg ge opend door jeugdleden van natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje. De kijkpost is De Marolle gedoopt en vrij toegankelijk. Vanuit de hut kunnen bezoekers de vogels, zonder ze te storen, observeren. De ver wachting is dat vooral leden van de vogel- groep van 't Duumpje gebruik zullen maken van de nieuwe voorziening. Het Groote Gat is in eigendom en beheer bij Stichting het Zeeuwse Landschap. In de rietvelden die het brakke water omzomen, broeden zeldzame vogelsoorten als de blauwborst, de waterral en het baardman netje. In de weilanden langs de kreek broe den veel weidevogels, waaronder bijzonde re soorten als de slobeend en de grutto. In de winter zijn vaak verschillende soorten fou- ragerende ganzen te zien. De bouw en inrichting van de observatie post is gefinancierd door een vijf personen tellende projectgroep van Dow Benelux in Terneuzen die vorig jaar is onderscheiden in het kader van Responsible Care, het officië le programma van de chemische industrie gericht op duurzaam ondernemen. Het Temeuzense team wist de luchtuitstoot van de polyethyleenfabriek - die met name grondstoffen voor de verpakkingsindustrie maakt - met 65 procent te reduceren tot ongeveer 54 miljoen ton, wat op jaarbasis een besparing van 24 miljoen dollar bete kent. De projectgroep besloot het geldbedrag van vijfduizend dollar, dat aan de onderschei ding is verbonden te schenken aan het Zeeuwse Landschap. Het bielzenpad naai de hut is betaald met sponsorgeld van Gra fisch bedrijf Pieters in Groede dat het ge bied sinds 1997 adopteert. door Eugène Verstraeten AXEL - Er zijn de komende ja ren nog forse inspanningen no dig om het rioolstelsel in Axel weer aan alle eisen te laten vol doen. Dat blijkt uit een rioolstu die die Grontmij heeft uitge voerd in opdracht van de gemeente. De rioolstudie geeft aan welke maatregelen er nodig zijn om het rioolstelsel zowel hydrau lisch als milieutechnisch in orde te brengen. De milieutechnische werkzaamheden zijn nodig om te voldoen aan de nieuwste eisen van het waterschap. Nu komt nog teveel vuil afvalwater via overstorten terecht in het op pervlaktewater. De hydrauli sche maatregelen moeten voor al wateroverlast voorkomen. Dit door te zorgen voor een vol doende en snelle afvoer van het afvalwater. Op dit moment treedt er bij hevige regenbuien KLOOSTERZANDE - De car- navalsbouwgroep de Klepzei kers bestaat elf jaar. In het car navalsjargon staat dit te boek als een jubileum. Deze mijlpaal wordt vandaag feestelijk herdacht in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Er is een optreden van Jacko. Verder zorgt dj Martin voor een carna valesk sfeertje. Verschillende carnavalsverenigingen geven acte de presence. Het jubileum feest begint om 20.30 uur. HEIKANT - De duivenvereni ging de Postduif uit Heikant houdt morgen een kampioenen dag in het gemeenschapscen trum 't Heike. Alle liefhebbers uit de regio kunnen deelnemen. De gevleu gelde dieren worden gekeurd in stands van drie duiven. Bij de doffers en duivinnen letten de keurmeesters vooral op de kleur. De duiven kunnen vanaf 9.30 tot 10.30 uur ingekorfd worden. De tentoonstelling van de duiven begint om 13.00 uur. op verschillende plaatsen in Axel wateroverlast op. Volgens het eindrapport moet het riool stelsel van het bedrijventerrein Noordpolder worden omge bouwd tot een verbeterd stelsel, waarbij afvalwater en regenwa ter worden gescheiden. Voor dit karwei heeft de gemeente al op dracht gegeven en er wordt be gin 2003 mee begonnen. Een andere maatregel is het af koppelen van het verharde op pervlak van verschillende ge bouwen, woningen en de rijweg in een gedeelte van de Buiten weg. Deze werkzaamheden kunnen volgens B en W worden meegenomen in het nieuw- bouwplan aan de Buitenweg. Ook moeten de verharde opper vlakken van de Calandstraat, Olivierstraat en Robertstraat worden afgekoppeld. Het is de bedoeling om de bestaande rio lering in deze straten te vernieu wen. Verder moet een gedeelte van de riolering in de Crijnssen- straat worden vervangen door een grotere diameter. Tenslotte moeten er verschillen de bergbezinkbassins worden aangelegd. Dat is nodig achter overstorten nabij het Bosplein, de Kinderdijk en de Zuidsingel. Bij elkaar met een totale inhoud van 1150 kubieke meter. Alle werken moeten op de planning worden gezet van de nieuwe ge meente Terneuzen. Op de huidi ge Axelse meerjarenplanning zijn al behoorlijke bedragen op genomen voor rioleringswer ken. Tot en met 2005 jaarlijks een bedrag van453.780 euroBij de definitieve uitwerking van de plannen zal blijken of dat ge noeg is. door René van Stee OOSTBURG - De gemeente Oostburg wil ruim 180.000 euro beschikbaar stellen voor de uit werking van het Nederlandse deel van een kustfietspad tussen Adinkerke (bij de Franse grens) en Breskens. Het betreffende fietspad is een uitvloeisel van een initiatief van de Vlaamse regering en de pro vincie West-Vlaanderen en heeft als doel de toeristisch-re- creatieve route tussen Adinker ke en Knokke-Heist uit te bou wen. Voor een optimale veilig heid worden langzaam- en au toverkeer zo veel mogelijk ge scheiden. Daarnaast wordt het belangrijk geacht de route zo vlot mogelijk aan te laten aan sluiten op Franse en Nederland se fietsroutes. Een goede fiets- verbinding met de Franse en Belgische kust als een schakel tussen Vlaanderen en Zeeland wordt zowel voor Zeeuws- Vlaanderen als de omliggende kustregio's van het grootste (economische) belang geacht. Het nieuwe tracé moet een be langrijke schakel in de duurza me ontsluiting van de kust wor den. De vraag om mee te werken aan het doortrekken van het fietspad tot het veerplein in Breskens komt van de Vlaamse regering en de provincie West- Vlaanderen. De verdere deelna me aan het project door de nieu we gemeente Sluis is afhanke lijk van te ontvangen subsidies van de provincie en de Europese Gemeenschap. Het ontwerp van het Nederlandse deel is meer dan een tracé. Ingezet wordt op het zichtbaar maken van bij zondere grenzen in het land schap, waaronder landsgren zen, grenzen van verschillende landschapstypen en de grenzen van voormalige eilanden. Het tracé wordt uitgewerkt in nauw overleg met de rijksoverheid, provincie, waterschap Zeeuws- Vlaanderen, Staatsbosbeheer, ondernemers, fietsersorganisa ties en andere belanghebben den. Het voorstel om 180.000 euro voor het kustfietspad be schikbaar te stellen komt don derdag aan de de orde in de ver gadering van de gemeentelijke commissie planologie. Aanvang 19.30 uur in de kantine van het gemeentehuis in Oostburg. door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - De gehe le dakbedekking van basis school Ter Duinen in Klooster zande wordt volgend jaar vervangen. Volledige herstra- ting van het schoolplein van ba sisschool Tervliet in Terhole staat ook voor volgend jaar op de rol. Deze investeringen zijn opgeno men in het programma onder wijshuisvesting 2003 van de ge meente Hontenisse, De dakbedekking van Ter Duinen dateert gedeeltelijk van 1982 en van 1987. Gelet op de ouderdom van de dakbedekking en de di verse reparaties die al zijn uit gevoerd, vindt het college volle dige vervanging noodzakelijk. Basisschool Tervliet vroeg al vo rig jaar om een volledige her- strating van het schoolplein. De gemeente zag er toen de nood zaak niet van in. De school heeft de aanvraag weer ingediend. Ook heeft de schoolcommissie dit jaar aandacht gevraagd voor de wateroverlast op het school plein na een fikse regenbui. Enkele medewerkers van de sector Grondgebiedzaken en een medewerker van Arbo Unie bestudeerden de situatie en kwamen tot de conclusie dat de kwaliteit van het schoolplein het beste als 'twijfelachtig' kan worden omschreven. Zo staat op het schoolplein een boom. Door de opduwende wortels van deze boom zal de kwaliteit van het plein nog verder achteruit gaan Eveneens zorgt de waterover last op het schoolplein voor ver zakkingen. Daarom moet het hele schoolplein worden her straat. In overleg met de school commissie en stichting De Linie wordt bekeken wat de beste op lossing is voor de boom. In het programma onderwijs huisvesting is ook basisschool De Schakel in Vogelwaarde op genomen. Met het oog op de ver vangende nieuwbou w van deze school is besloten het onder houd tot een minimum te beper ken. Van het beschikbare bud get van 8.150 euro is geen gebruik gemaakt. Dit bedrag blijft echter beschikbaar. De nieuwbouw van De Schakel stond oorspronkelijk op de rol voor 2010. De intentie is echter uitgesproken de nieuwbouw in juli 2005 gereed te hebben. De investering is geraamd op ruim 1.636.000 euro, gebaseerd op de aanwezigheid van minimaal ne gen permanente groepen. Afgelopen donderdag omstreeks het middaguur is lot ons verdriet overleden mijn lieve man, onze ge liefde vader en opa PIET VAN GEYT Boekhandelaar en Galeriehouder 25-7-1923 t 21-11-2002 Hulst: E. W. M. van Geyt-Wilking Hulst: M. R. M. van Geyt Zs. G. van Geyt-Szikra Miska Leiden: A. R. van Geyt Aarden burg: F. A. M. van Geyt Retranchement: E. J. M. Hoosemans Familie Van Geyt Familie Wilking 4561 HR Hulst, 21 november 2002 Wiihelminalaan 17 De uitvaartdienst zal plaatshebben op dinsdag 26 november 2002 om 11.00 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats, Van der Maelste- deweg te Hulst. Nadien is er gelegenheid tot condo leren in het "Hof van Vlaanderen", Vismarkt 3 te Hulst. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Geen woorden maar daden dat wan kenmerkend voor jou. Tijdens heel je leven een zorgzame, vlijtige, attente en moedige lieve vrouw. Zeer verdrietig delen wij u mede dat. na een moei lijke periode, we toch nog onverwacht afscheid heb ben moeten nemen van mijn moeder LUCIE ELIZA COCQUYT weduwe van Gustaaf Desiré Vermeire in de leeftijd van 60 jaar. Tilburg: Patrick Vermeire Riëlle van Osch Familie Cocquyt Familie Vermeire 21 november 2002 Magdalenahof 7, 4524 BN Sluis. Er is gelegenheid tol afscheid nemen op maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 12.30 tot 13.15 uur' in het mortuarium 'Hof van Eede', Nieuwstraat te Eede. De uitvaartdienst waarbij u wordt uitgenodigd zal worden gehouden dinsdag 26 november om 14.00 uur in de parochiekerk van de H. lohannes de Do per te Sluis. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R.K. begraafplaats aldaar. Wilt u, indien u geen kennisgeving heeft ontvangen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Verdrietig, maar in dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat op 96-jarige leeftijd van ons is heengegaan, onze lieve zus. tante, nicht en achternicht ELSA ANNA MARIA VAN DE WIJNCKEL geboren te Eede op 12-06-1906. overleden te Eede op 22-11-2002. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Laura en Edmund t de Buck-van de Wijnckel René en Adrie de Buck-Kamp en kinderen Ria en Arsèen van Haverbeke-de Buck kinderen en kleinkinderen Cijriel t en Clara t van de Wijnckel-Verbeke kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Richard t en Maria t van de Wijnckel-Daneels kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Marcella en Leon t van Hove-van de Wijnckel kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Maria t en Prosper t Rammelaere- van de Wijnckel kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Clara t en Prudent t Staelens-van de Wijnckel kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Omer t en Helena t van de Wijnckel-Nobus kinderen en kleinkinderen René t van de Wijnckel Bertha en Gustaf t Goossens-van de Wijnckel kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Familie Van de Wijnckel Familie Rootsaert Brieversstraat 57. 4529 GW Eede Nieuwstraat 42. 4524 EE Sluis Koning Boudewijnlaan 13, 9900 Eeklo (B.) Ejsa is opgebaard in het mortuarium van het Anto- nius Ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid, nemen zondag van 15.00- 16.00 uur. De plechtige uitvaartdienst, waarvoor u wordt uit genodigd, zal gehouden worden op dinsdag 26 no vember om 14.00 uur in de Parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Eede. Aansluitend zal de crematie plaatsvinden in besloten kring. Samenkomst om 13.50 uur in de kerk. Liever geen bezoek aan huis. Enkel schriftelijke condoleance. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Mensen in Nood De mensen, de inzet, de kracht Giro 667 Den Haag Tel. OIO 313 4200 •www.menteninnood.nl Mensen in Nood maakt deel uit van Cordaid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 66