Verzet tegen plan Noordstraat Basiliekkoor huldigt leden PZC Elektrotechniek is niet stoffig en vuil Ontmoetingsruimte in kinderboerderij Axel verkoopt drie percelen aan meest biedende particulier Formateur verwacht snelle vorming nieuw college van Hulst I Wasmachinecentrale Terneuzen vreest voor voortbestaan Cheques voor goede doelen Wasbak botst op Fransman Vernielers basisscholen gepakt Prijs voor zinnen in 31 talen Goes schaft regeling armoedeval af Irene en Marjan Tieberink in Terneuzen Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk OJiebollenactie Heikant afgelast Country Dance Evening in Sluiskil AutoTrack.nl zaterdag 23 november 2002 foor Harold de Puysseleijr JEBNEUZEN - Techniek en n met name elektrotechniek een ondergewaardeerd vak pet een verkeerd imago. Om daar verandering in te bren gen. bezochten ruim honderd feedingen uit de tweede klassen van het voorbereidend middel aar beroepsonderwijs (vmbo) ran scholengemeenschap De Rede gisteren de techniektrailer van het Opleidingsfonds voor de Elektrotechnische Bedrijfstak. In de tot bioscoop met flitsende lichteffecten, animaties en 'vet te' muziek omgebouwde trailer kregen de scholieren een pro motiefilmpje van zo'n twintig minuten te zien over elektro techniek. De leerlingen die al bewust voor elektro hebben ge kozen, bekeken het filmpje aan dachtig. Een groep tweedejaars die de basisberoepsgerichte leerweg volgt, was vooral onder de indruk van de beelden van de achtbaan, dusdanig gefilmd dat het leek alsof je er zelf in zat. „Veel leerlingen denken dat elektrotechniek niet meer is dan leidingen trekken en een stop contact aansluiten", zegt do cent elektrotechniek W. Wil- lems. „Maar het is geen stoffig vak en ook geen vuil beroep. Elektrotechniek is eigenlijk een heel mooi vak. Daar hoef je niet vuil van te worden." Toch is de vraag naar mensen met een elektrotechnische opleiding groter dan het aanbod. Het gegeven dat De Rede meer elektroleerlingen heeft dan het landelijk gemiddelde en dat de afgelopen vijf jaar meer leerlin gen voor die richting kiezen, doet daar niets aan af. „Veel leerlingen kiezen op het vmbo voor elektro omdat ze daarna een opleiding in de computers kiezen. Dat zie je steeds vaker", zegt docent elektrotechniek P. van Troost. De Rede was gisteren de eerste vmbo-school in Zeeland waar de techniektrailer langs kwam, maar doet de komende tijd ook nog andere scholen in de provin- door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De Wasmachi necentrale in de Vlooswijk- straat in Terneuzen voelt zich ernstig in zijn voortbestaan be dreigd door de plannen die de gemeente heeft met de herin richting van het gebied in de omgeving van de kop van de Xoordstraat. Centrale onderdelen in het her inrichtingsplan zijn de bouw van een bioscoopzalencomplex, appartementen en winkels. M. Janssen van de Wasmachine centrale verzoekt het college van. burgemeester en wethou ders en de gemeenteraad van Terneuzen ernstig rekening te houden met de aanwezigheid van zijn winkel in de nabijgele gen Vlooswijkstraat. „De plannen houden in dat onze vestiging totaal aan het zicht wordt onttrokken, waardoor wij van een A-locatie degrade ren tot achteraflocatie", be toogt Janssen. „Klanten moeten eerst een onbewinkeld gebied oversteken eer men ons in het oog krijgt." De eigenaar van 'de witgoedspecialist' wijst de ge meente er bovendien op, dat de bevoorrading een probleem wordt bij uitvoering van het plan voor de kop van de Noord straat. „De vrije doorgang van trailers tot achttien meter is on mogelijk." Bovendien kunnen bezoekers van de Wasmachine centrale in de toekomst niet meer in de directe nabijheid van de winkel parkeren Volgens Janssen zijn er nu zes betaalde en zes vrije parkeerplaatsen en wordt dat aantal tot nul geredu ceerd. De Wasmachinecentrale is onderdeel van Euronics, een keten van 8500 winkels in heel Europa op het gebied van con- sumentenelectronica. Janssen kondigt in een brief aan de ge meente aan, alle voor- en nade len van het plan voor de Kop van de Noordstraat op een rijtje te laten zetten, 'waarna wij ge sterkt door onze inkooporgani satie alle stappen zullen onder nemen om onze onderneming te laten voortbestaan'. Ook ver zoekt het bedrijf de gemeente de plannen te wijzigen zodat de on dernemers in de omgeving van het gebied dat op de schop op er geen nadelen van ondervinden. Het college van burgemeester en wethouders zegt de gemeen teraad toe de brief van Janssen te betrekken bij de verdere be sluitvorming rond de uitvoering van het plan. TERNEUZEN - De stichting Wintersport Gehandicapten en Pax Christi hebben gisteren geld gekregen van twee Terneu- zense bedrijven die onlangs de opening van hun nieuwe kan toor vierden en de gasten vroegen om geld voor deze instellin gen te doneren.De notarissen Everaert, Seydlitz en Loof lieten burgemeester Barbé een cheque van 7500 euro over handigen aan de stichting Wintersport Gehandicapten. ABAB Accountants reikte een cheque van 4572,16 euro uit aan Pax Christi. Pax Christi laat kinderen uit oorlogsgebie den naar Nederland komen om ze hier een onbezorgde vakan tie te geven. TERNEUZEN - Een 39-jarige automobilist uit Frankrijk is afgelopen donderdagavond rond half acht op de Tractaatweg in aanrijding gekomen met een wasbak. De Fransman reed ongeveer honderd meter voor de kruising van de stoplichten nabij Axel. Plotseling zag de man iets zijn kant opvliegen, het raakte de linkervoorzijde van zijn voertuig. Dit bleek nader hand een wasbak te zijn, vermoedelijk is de wasbak uit een kofferbak of aanhangwagen gevlogen. ZIERIKZEE - Vier jongens uit Zierikzee zijn deze week aan gehouden op verdenking van vernielingen op en rond twee basisscholen. Sinds begin oktober zijn op scholen en speel plaatsen in Zierikzee, voornamelijk in de weekenden, vernie lingen aangericht. Dit vandalisme ging van kwaad tot erger. Moesten aanvankelijk een fiets en het net over een zandbak het ontgelden, later braken de vier jongens in een basisschool in. Muren, schoolbanken en deuren werden beklad, prijzen- kasten werden gesloopt en de bekers meegenomen. Bij de laatste actie twee weken geleden vielen twee schommels op het speelterrein achter het gemeentehuis ten prooi aan de groep. Eén van de schommels werd in brand gestoken. Het viertal dat maandag in de kraag is gegrepen door de politie is in de leeftijd van dertien tot vijftien jaar. Drie van hen zijn op vrije voeten gesteld nadat proces-verbaal is opgemaakt. Zij moeten zich binnenkort verantwoorden voor de kinderrech ter. Een dertienjarige verdachte zit nog vast. BERGEN OP ZOOM - Leerlingen van scholengemeenschap het Mollerlyceum in Bergen op Zoom hebben met hun boekje 'Met het Moller de wereld rond' de originaliteitsprijs gewon nen tijdens de Dag van de talen 2002. Het boekje staat vol met handige zinnen in 31 talen, waaronder Antwerps, Maas trichts, Surinaams, Bergs en Kiswahili. GOES - De gemeente Goes heeft haar regeling die 'armoede val' moet tegengaan, afgeschaft. De reden is dat er nauwelijks gebruik van werd gemaakt. Armoedeval is het verschijnsel dat mensen die vanuit een uitkering een baan vinden, er uit eindelijk in inkomen op achteruit kunnen gaan omdat ze niet meer in aanmerking komen voor allerlei minimaregelingen. Sinds Goes de regeling medio 1999 in het leven riep, hebben slechts twee mensen er met succes een beroep op gedaan. De reden is dat Goes relatief ruimhartig is met minimaregelin gen, ook voor mensen die werken. Bovendien heeft de rijks overheid meer oog gekregen voor het probleem van de armoe deval, wat heeft geleid tot diverse belastingmaatregelen. Burgemeester Barbé (rechts met rode stropdas) opent het nieuwe gebouw van de kinderboerderij met een spelletje voetbal. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - De ontmoetingsruimte bij de Terneuzense kinderboerderij is tien procent duurder geworden dan be groot. Maar voor 275.000 euro heb je dan ook wat: een ontmoetingslokaal annex kantine annex recreatiezaal met zo goed als onbeperkt uitzicht op zowel de speeltuin als de volière. Directeur B. Gebpuers van de Stichting Tragel ziet de kantine, zoals de meeste bezoekers het nieuwe gebouw noemen, het meest als ontmoetingsruimte. Twintig verstandelijk gehandicapten ontmoeten de bezoekers van de kinder boerderij, kinderen en (groot)ouders uit Terneuzen en omgeving, in het lokaal. Die wederzijdse contacten verrijken zowel het leven van de gehandicapte schoonmakers, verzorgers en thee schenkers als dat van de bezoekers, ver zekerde Gebruers de genodigden. De ontmoetingsruimte maakt de kin derboerderij ook een stuk levendiger, verwacht de Terneuzense burgemeester R. Barbé. Hij prees de inzet van wethouder E. Kerckhaert, die jaren geleden als 'ge woon' raadslid al pleitte voor het op waarderen van de kinderboerderij. Zijn pleidooi, dat werd gesteund door de overige raadsleden, heeft de weg geëf fend voor het uiteindelijk prachtige re sultaat, betoogde Barbé. Stichting Tragel zorgt voor de exploita tie van de Terneuzense kinderboerde rij. Het eigendom van de boerderij is echter, sinds de overdracht door de ge meente Terneuzen, in handen van de Stichting Kinderboerderij. Die stich ting moet nog zo'n 125.000 euro van de bouwsom aflossen, maar voorzitter P. van Alten ligt daar geen moment wak ker van. De bedrijfsvoering van de boerderij vindt normaal doorgang. Van Alten: „We beginnen binnenkort met het opknappen van de dierenver blijven en herstel van het dak. Volgend voorjaar zijn we toe aan groot onder houd en uitbreiding van de speeltuin. Daar is gewoon ruimte voor binnen de reguliere begroting. Financiering van het resterend bedrag voor de nieuw bouw ligt echt niet als een molensteen om onze nek. We verwachten het ko mende jaar redelijk wat giften van sponsors en daarnaast is een grootscha lige donateursactie gestart." HULST - Het Basiliekkoor heeft gisteren het Ceciliafeest gevierd in The Corner in Hulst. Een vergadering en maaltijd zijn aan dat feest je voorafgegaan. Daarna stonden twee huldigingen op het pro gramma. Albert de Block (links op de foto) en Henk Soonieus (midden) van het koor kregen de gouden medaille van de Heilige Gregorius van de Nederlandse Gregorius Vereniging. Beiden zijn veertig jaar lid van het Basiliek koor. foto Camile Schelstraete door Euqène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel ver koopt drie percelen bouwgrond aan de Keizersputstraat in Overslag aan de meest bieden de. Alleen particuliere belang stellenden mogen meedingen. Over de betreffende grond is in het verleden al heel wat te doen geweest, maar nu hebben de ge meente en het bedrijf Avago- toch overeenstemming bereikt. In 1984 sloot de gemeente een koopovereenkomst af met Ava- go voor de verkoop van bouw grond aan de Keizersputstraat. Er zouden elf huizen worden ge bouwd, maar het werden er slechts acht. De gemeente vond echter dat de afspraak moest worden nagekomen en dat Ava- go toch de grond moest kopen. Het bedrijf ging er niet op in, maar toen de grondprijzen later flink begonnen aan te trekken meldde Avago zich na een jaar tje of tien alsnog om de grond te kopen. Nu was het echter de ge meente die de grond niet meer voor een appel en een ei van de hand wilde doen. Dat was het startsein voor een juridisch ge vecht. Avago tekende tegen het ontbindingsbesluit beroep aan bij de rechtbank. Omdat die de gemeente geli j k gaf, gi ng het be- drijf in beroep en uiteindelijk belandde de zaak bij de Hoge Raad. Dit hoogste rechtscollege vernietigde vorige maand de uitspraak van het gerechtshof en verwees het geding weer te rug naar het gerechtshof in Am sterdam. De afgelopen weken zijn de gemeente Axel en Avago om de tafel gaan zitten om te kij ken of ze uit de impasse konden geraken. Dat heeft geleid tot het besluit om de gerechtelijke pro cedure te staken. Beide partijen betalen hun eigen proceskosten Avago verkoopt een stukje grond aan de Keizersputstraat aan de gemeente, zodat deze percelen beter verkaveld kun nen worden. De drie lappen bouwgrond die zo ontstaan, worden verkocht. door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - De sa menstelling van het nieuwe col lege van burgemeester en wet houders in de nieuwe gemeente Hulst is waarschijnlijk eind vol gende week bekend. Dat ver wacht formateur Ben Pauwels van het CDA. Pauwels is door het CDA, de winnaar van de verkiezingen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, aan gewezen als formateur. Pauwels verwacht weinig pro blemen met de onderhandelin gen. Hij praat begin volgende week met iedere partij afzon derlijk. Daarna hakt hij de knoop door. „De programma's wijken niet echt van elkaar af. Ook uit de diverse lijsttrekkers debatten bleek dat iedereen het wel met elkaar eens is over de grote onderwerpen. Uiteraard moet het klikken tussen elkaar maar er liggen niet veel gehei men meer." De formateur speculeert niet over de samenstelling van het nieuwe college. Op basis van de verkiezingsuitslag en het aantal behaalde zetels ligt een combi natie van CDA, Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen en Groot Hontenisse voor de hand. Deze drie partijen hebben dan dertien van de 21 zetels. Met Groot Hontenisse zijn ook de belangen van de voormalige gemeente Hontenis se vertegenwoordigd. Maar ook de PvdA is nog niet uit te vlak ken. Zodra het nieuwe college be kend is, wordt een collegepro gramma gemaakt. Pauwels be seft wel dat in het duale systeem eigenlijk geen plek meer is voor een collegeprogramma, omdat de raad het beleid bepaald. Maar hij vindt het toch handig om een soort leidraad te hebben voor het schrijven van het be leidsprogramma Pauwels zet in op een realistisch beleidsprogramma. „Het is na tuurlijk geen verkiezingsfolder We willen de nieuwe gemeente niet opzadelen met financiële risico's. Daarom wordt alles goed doorgerekend. Het gaat dan ook om grote projecten als de aanpak van de Hulster bin nenstad en Kloosterzande aan Zee. Ook de nieuwe griffier krijgt wat mij betreft een taak in de samenstelling van het be leidsprogramma." Alle partijen krijgen de gelegen heid punten in te brengen voor het beleidsprogramma. Als het aan Pauwels ligt, wordt dit een openbare bijeenkomst. TERNEUZEN - De heilsolda- tentweeling Irene en Marjan Tieberink is morgen te gast in de Triangel in Terneuzen. Ze ko men vertellen over hun werk in kindertehuizen in Ruanda. Jarenlang stonden ze voor de klas in het basisonderwijs. Nu werken ze fulltime in het ont wikkelingswerk in dit arme land in Afrika. De tweelingzussen Tieberink waren enkele jaren geleden te zien in het televisieprogramma Villa Felderhof. Komende zon dag zijn ze te gast bij het Leger des Heils in Terneuzen. De bij eenkomst in de Triangel begint om 16.00 uur. Er is tevens een verkooptafel met Afrikaanse artikelen en na afloop is er een koffietafel. Advertentie I HEIKANT - De voor vandaag geplande jaarlijkse oliebollen- actie van de muziekvereniging Heikant is wegens onvoorziene omstandigheden afgelast. Waarschijnlijk gaat de oliebol lenactie nu door in januari. SLUISKIL - Return 97, Diede- rick Benjaminsz en Mariona zijn de toppers van de Sluiskilse Country Dance Evening die vandaag om 20.00 uur in wel- zijnscentrum Het Meulengat te Sluiskil wordt gehouden. Naast de artiesten zijn tal van linedancegroepen aanwezig zo als Moonlight Country, Friend ly Cowboy, Lone Stars en de Free Country Dancers. Wie, naast kijken en luisteren, graag wil meedansen kan gewoon aansluiten bij een groep. Op de kraampjes volop cowboykle- ding en bijpassende accesoires. Kaarten in de voorverkoop, te gen gereduceerd tarief, zijn ver krijgbaar bij de familie Benja minsz 0115 471806. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel Rene Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl N,De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 65