Natuur Moermond niet open voor wandelaars SNS» bank PZC Even knippen, dan is het zo weg 2002 uu Ic Harmen Siezen Actiegroep strijdt voor behoud concertzaal w .12 Gebiedscommissie kan openstelling niet afdwingen weekenddiensten Fanfare Crescendo geeft concert in Dreischor Zeelandia creatief WEil 1 DE JONG 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' vrijdag 22 november 2002 door Ali Pankow SEROOSKERKE - Binnen de Gebiedscommissie Schouwen- West heerst onvrede over het feit dat de Stichting Moermond niks voelt voor permanente open stelling van het landgoed rond om het Renesser slot. Slot Moer mond is in particulier bezit, maar vanuit het landinrich tingsproject Schouwen-West wordt er veel overheidsgeld ge ïnvesteerd in het natuurontwik kelingsplan waarmee het kas teelterrein vooreen groot deel in oude glorie wordt hersteld. „Juist omdat we veel geld in dat gebied steken, zou de bevolking toch de' mogelijkheid moeten hebben hier te vertoeven en uit leg moeten krijgen over deze wijze van natuurontwikke ling", zei vertegenwoordiger van de recreatiesector H. van Oost gistermiddag tijdens de vergadering van de Gebieds commissie Schouwen-Oost. De overige commissieleden zijn dat met hem eens, maar hebben in middels ervaren dat die perma nente openstelling niet is af te dwingen. Volgens wethouder G. van de Veldé-de Wilde heeft het ge meentebestuur van Schouwen- Duiveland daarop al meerdere malen tevergeefs aangedrongen bij de Stichting Moermond. Ook de Dienst Landelijk Gebied (DLG) kreeg nul op het rekest. Projectleider B. van Eeckhoutte van de DLG en wethouder Van de Velde menen dat de commis sie genoegen zal moeten nemen met excursies over het landgoed Moermond die met enige regel maat worden gegeven. „Laten we dan in elk geval proberen daar het maximale uit te halen", benadrukte Van Oost. Stiltegebied Het bestuur van de Stichting Moermond heeft al meerdere malen te kennen gegeven het landgoed als stiltegebied te wil len handhaven en baas te zullen blijven over het eigen terrein. De eerste fase van het natuur ontwikkelingsplan wordt nu bij voorrang uitgevoerd in het ka der van het landinrichtingspro ject. De aanleg van beken die zoet regenwater uit de duinen aanvoeren, is een belangrijk on derdeel voor het in oorspronke lijke staat terugbrengen van dit gebied. Aanvankelijk was het de bedoeling in de nabije toe komst ook nog een tweede en derde fase van het natuuront wikkelingsplan uit te voeren. Daarbij zouden de omliggende akkerbouwpercelen tot natuur gebied worden omgevormd. De Stichting Moermond zou daar echter vanaf zien als daar strin gent de eis van openbare toe gankelijkheid aan wordt ver bonden. Overigens is juist het komend weekend, zaterdag 23 en zondag 24 november, het landgoed Moermond wel toegankelijk voor het publiek tijdens twee open dagen. Belangstellenden kunnen hier dan tussen 120 0 en 16.00 uur terecht om te genieten van het natuurschoon in de kas teeltuin en diverse activiteiten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Met een knipmachine wordt de Gene raal Berghuijskazerne in Mid delburg binnen een paar maanden omgelegd. De echte sloop is deze week begonnen. Om de omliggende huizen te beschermen, hebben de slo pers tegen de gevels van de Ko ningstraat een schutting ge plaatst. De Koningstraat is veranderd in een smal donker steegje. De schutting buigt zich helemaal over de dakgoot. Om echt grote brokstukken tegen te houden, beschikken de slopers ook nog over een rijdende schutting. „Zelf gemaakt", vertelt de uit voerder. „We kunnen hem zo langs het gebouw rijden." De schutting is verzwaard met twaalf ton ballast, zodat hij niet omvalt als er wat op valt. De Koningstraat heeft voor de kerstdagen weer licht, vertelt één van de slopers. Dan zijn ze aan die kant klaar.Het eerste stuk van de kazerne ligt al plat. De slopers beginnen bi] Achter het Hofplein en werken via de Zuidsingel rond naar de Korte Noordstraat. Daar komt geen schutting. Om de panden te beschermen worden hekken met netten geplaatst. De uit voerder is optimistisch. „Als je even doorknipt, is alles zo weg." Hij vernacht dat het bo venste gedeelte van het ge bouw eind januari plat ligt. De buurt heeft zich hevig ver zet tegen de sloop van de ka zerne en de bouw van het nieu we theater. Het sloopbedrijf is zich daarvan bewust en pro beert zoveel mogelijk rekening te houden met de omwonen den. Op de zijgevel van een pand aan Achter het Hofplein zit een apparaatje. Dat regi streert de trillingen die door de sloop ontstaan. Als een be paalde grens wordt overschre den, gaat er een rood lampje branden en wordt het werk stilgelegd. De sloop van de Berghuijska zerne is deze week begonnen. foto Lex de Meester. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bezoekers van de concert- en gehoorzaal in Middelburg zijn een actie be gonnen om de zaal te behouden. Ze hebben gisteren ruim hon derd handtekeningen ingele verd bij het gemeentehuis. De ondertekenaars vrezen dat er straks in Middelburg geen podi um meer is waar klassieke mu ziek goed tot haar recht komt. De stichting die de concert- en gehoorzaal exploiteert, dreigt ermee op te houden. De zaal moet verbouwd worden om ren dabel geëxploiteerd te kunnen worden, is het argument. De ge meente wil eerst onderzoeken wat de mogelij kheden zijn voor dat ze geld beschikbaar stelt. De uitslag van dat onderzoek wordt aan het eind van dit jaar verwacht. De stichting vindt dat te lang 23 en 24 november 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. (0111) 412280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111) 461280. Spreekuur van 11 30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: R. v.d. Valk, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. (0111)482120. Tandartsen: R, Posma, Ring 19, Burgh-Haamstede, tel. (0111)652930. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uuren 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duivelar 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui- veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. duren. Voor het volgende theaterseizoen worden geen voorstellingen meer geboekt. De groep verontruste bezoekers vreest dat, als er niet snel iets ge beurt, de zaal straks opeens dicht is. „Het gaat een beetje sluipenderwijs", zegt actievoer der H. van Hunnik. „Als je niet oppast, worden ze het eens over de ruggen van de concertbezoe kers heenVolgens Van Hunnik wil de stichting, die ook de schouwburg exploiteert, van de concertzaal af. „De stichting heeft geld nodig voor de schouwburg." Als geld het pro bleem is, zijn er ook andere op lossingen, vindt hij. Hoewel de groep geen standpunt wil inne men in de discussie over de nieu we schouwburg, wordt toch een suggestie gedaan. Als de schouwburg op de huidige loca tie wordt gebouwd, scheelt dat vijftien miljoen, stelt de groep. Geld dat geïnvesteerd zou kun nen worden in de concert- en ge hoorzaal. De groep actievoer ders is bang dat de goede akoes tiek van de concertzaal in de nieuwe zaal niet geëvenaard kan worden. „Akoestiek is een bijzonder geval. Theater stelt hele andere eisen. Wat voor to neel goed is, hoeft voor muziek niet goed te zijn." De zaal hoort wat akoestiek betreft tot één van de beste zalen van Neder land, stellen de actievoerders. DREISCHOR - Fanfare Cres cendo uit Dreischor houdt 30 november een uitvoering in het dorpshuis van Dreischor aan de Mr. P. Moggestraat. Op het programma van de fan fare onder leiding van Ronald Slager, staan onder meer The Awakening van Bert Apper- mont. La Storia en Pacific Dreams van Jacob de Haan en Television Showcase in een ar rangement van Jan van Kraey- donck. Voorafgaand treedt het blokfluitgroepje op. Na de pau ze ruimen de muzikanten het veld voor toneelspelers. Dan wordt de klucht De Lellebellen van Hannes Bosker opgevoerd onder regie van Riet van de Weijde. Aanvang 19.30 uur. ondernemend Schouwen-Duiveland 7 genomineerden 3 finalisten 7 winnaar... Schouwen-Duiveland Hoofdsponsor De jaarlijkse speurtocht van Junior Kamer Schouwen-Duiveland naar de Beste OndernemersVisie Het thema uitblinken: Waar een bedrijf groot in kan zijn op een klein Schouwen-Duiveland Spreker: Prof Dr. N. H. M. Schraag interactieve lezing 'netwerken' Presentatie De finalisten: De finale: Kaarten: De sponsoren: IOUIS VCRBURG BV Boekhandel De Vries Camping Duin Strand firma v.d. Velde fruit-, loon-, verhuur- en transportbedrijf Vrijdag 29 november 19.00 uur Hotel-Congrescentrum De Zeeuwse Stromen Renesse Ondernemers bestellen hun gratis toegangskaarten viabov@jksd.nl fURISTALIJN BET0NSERVICE bv ZIERIKZEE TEL.0111-450345 Klaasseri Notarisseri A 3 schildersbedrijf gebr. koster b.v. Westelijke Accountantskantoren At """StrCMlr* REINIGING RIOOLTECHNIEK Steun de Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING Nuttig en nodig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34